Az a legszerencsésebb, ha az északkeletet valamilyen fontos, tiszta tevékenységre tudjuk használni. Nagyon jó helyen van ott a nappali, a dolgozószoba, remekül lehet itt tanulni, és egy szépen rendben tartott terasz és erkély is növeli az északkelet értékét. (Azért hangsúlyozom, hogy rendben kell tartani az erkélyt, mert bizony sok helyen oda kerül ki minden, aminek a lakásban nincs helye: felmosó vödör, esetleg lomok.)
Sajnos az európai építészetben nagyon gyakran a mellékhelyiségek: fürdő, vécé, kamra, stb. kerül északkeletre, amelyek azonban nem kedvezőek itt. Miért is?
Már gyakran olvashattad, hogy északkelet az az égtáj, ahol a keletről és északról érkező pozitív életenergiák egyesülnek. Azt mondhatjuk, hogy északkelet otthonunk „energiakapuja”.
Ahhoz, hogy ezek az energiák bejussanak otthonunkba, nagy ablakokra van itt szükség, ahhoz pedig, hogy ezek az energiák meg is tartsák pozitív hatásukat és erejüket, olyan helyiségen kell keresztül haladniuk, amelyben valamilyen értékes, magasabb rendű tevékenység zajlik. (Nagyon jó itt pl. egy kis meditációs területet kialakítani.) Azt is szoktuk mondani, hogy az a helyiség, ami északkeleten van, meghatározó lesz az egész lakásra és életünkre nézve. Ennek a helyiségnek az energiái áramolnak tovább délnyugat felé, és a lakás többi pontjára.
Ha tehát egy szép nagy szoba van északkeleten, amelynek nagy ablakai is vannak, akkor megnyugodhatsz.
Fontos, hogy ennek a szobának az északkeleti falán ne legyenek nagy szekrények. Ha mégis vannak, azokat ajánlott átrakni a szoba déli, délnyugati, nyugati részére.
Nagyon jó az északkeleti falon a tükör. Ez általában minden helyiségre igaz: a tükröket az északi, északkeleti és keleti falra teheted, máshová inkább ne! A zárt északkeleti falon levő tükör segít az energiák felerősítésében. (Ezzel kapcsolatban tudnod kell, hogy az energiaáramlások fizikai törvényei szerint az energia keresztül jut a zárt falon és az ablakon is, de nem ugyanolyan mértékben. Egy vastag, 40-50 cm vastag falon bejövő energiák annyira gyengék, hogy szinte nem is érzékeljük, szemben azokkal, amelyek egy nagy ablakon keresztül érkeztek.)
Északkeleten használj világos színeket! Kifejezetten ajánlott a világossárga, amely az itt uralkodó Jupiter bolygónak a színe.
Tehetsz északkeletre tiszta vizet is: ez lehet egy akvárium, egy csobogó, vagy vizet, vízpartot ábrázoló kép. (A tiszta víz jó korrekciós hatással van még északon és keleten is, máshol azonban nem.)
A jó minőségű északkeletnek az alábbi pozitív hatásai várhatók:
– szép jövő
– spirituális beállítottság
– egészség
– könnyű gyermekáldás
– derű
– jó gyerekek
– jó párkapcsolat
– jólét
– stb.
Ha komoly problémák vannak északkeleten, akkor a fenti lista minden egyes pontja csorbát szenvedhet. Hogy leginkább melyik és milyen mértékben az attól is függ, hogy az otthonod többi részét milyen Vaszati tulajdonságok jellemzik.
Az északkeleti problémákat orvosolja az itt elhelyezett Vamanayantra. Ha vécé van északkeleten, akkor ajánlott egy Matsya yantrát is elhelyezni a vécén kívül, az ajtó fölött. Nagyon komoly bajok esetén – főleg, ha a lakás más területein is vannak Vaszati elégtelenségek – ajánlott egy Meru csakra elhelyezése is. Ezekről az eszközökről a baloldali, „energetikai eszközök” linkre kattintva olvashatsz.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Nálad milyen az északkelet minősége, és arra is, hogy érzed-e ennek – akár pozitív, akár negatív – hatását.
Nálunk a gyerekszoba van északkeleten nagy ablakkal, a fal világossárga, a mennyezet világoskék kis felhőkkel és egy napocska lámpával. A sötétítő napsárga. Sajnos a gyerekem nem túlságosan rendmániás, az én energiám pedig véges. Többnyire felszínes rend uralkodik a szobában. Nagy probléma az északon lévő íróasztallal van, bár gyermekem rendkívül kreatív, az asztalon sosincs rend. Másik problémám az ablak alatt található, különböző műanyag ládákba rakott nemigen használt megunt vagy használhatatlan játékok. Talán ezeken kellene változtatnom, amúgy minden rendben van vaszatilag. Az iskolában tökéletesen mennek a dolgok, a párkapcsolatom jó, kisebb-nagyobb kommunikációs félreértések leszámítása mellett. Gyerekemmel viszonylag sok az összetűzés, pénzügyeim nem túl rózsásak, főleg így válság idején.
Tisztelt Lakatos Edit !
Szeretném tudni, mettől meddig terjednek az égtáji határok!
Kedves László!
Köszönöm, ez egy nagyon fontos kérdés. Egy külön írás foglalkozik vele, melyet a fontos Vaszati alapok kategóriában lehet megtalálni. Kattints ide!
Nálunk az északkeleti fal teljesen zárt és az ablakok délkeletre néznek.
A ház vályogból van kb.60-70-cm-es fallal. Ha kell és az anyagiak is lehetővé teszik nyitok egy ablakot ezen a falon és gondolom a szobát is át kell rendeznem.
Az anyagiak tekintetében lehetne jobb is és sokkal rosszabb is , a gyerekek fele szófogadó ( ketten vannak ). Az egészség rendben legalábbis nálam az asszonynak minden baja van, főleg izületi és emésztési.
A szobám adott égtájból kihoztam a legtöbbet.
Sárga fal – pipa
Tükör – pipa
Meditációs sarok- pipa
Viszont ott van a közelében az ajtó, amely befolyásolja az emelkedett hangulatot. Mit tennél?
Az ajtót átrakni máshova nem lehet, mert a szomszéd nem örülne neki. 🙂
Karácsony táján rendeztük át a lakásunkat. addig az északi szobában egy raktár volt, a dolgok döcögtek az életemben. mindenért sokat kellett küzdeni.
Miután átrendeztük a lakást az északi szoba nappali lett, ahol szívesen beszélgetünk és az északkeleti sarokba dolgozó asztal került. északra óriási ablakok vannak, a fal halvány sárga.
kb 1 hétre az átrendezésre a páromat előléptették, és az én életem is kezd a vágyaim szerint alakulni. Köszönöm Vaszati!
északkeleti sarka a lakásomnak a konyha, esetleg van valamilyen tipp, hogy hogyan lehetne javítani ezen a malőrön?
Köszönöm előre is
Kedves Andrea!
Gratulálok ehhez a fantasztikus változáshoz!
Ha a konyha került északkeletre, figyelj arra, hogy a világos színek uralkodjanak. Nagyon jó a világos sárga, vagy a vajszín, krémszín.
Fontos még, hogy a konyha mindig tiszta és rendes legyen és ne legyen agyon zsúfolva.
Üdvözlök Mindenkit!
Nálunk északon van a vendégszoba, melyen egy ablak néz északra, de az északkeleti, keleti oldal zárt fal. Ezt úgy orvosoltuk kb 1,5-2 éve, hogy az északi szobába tettünk egy csobogót,ami állandóan működik, ennek a szobának az északkeleti falához tettünk egy üveges bárszekrényt. Valamint a nappalink fala is még északkeleti-keleti irány, ezt pedig úgy oldottuk meg, hogy egy nagy tükröt csináltattunk, mely visszatükrözi a másik oldalon lévő teraszt, ahonnan világosság áramlik. Mivel nálunk minden fordítva van, ablakok, terasz végig északnyugaton, nyugaton, délnyugaton található, a tükör lett a megoldás, melyet az előszoba keleti falára is csináltattunk egyet ,mely a konyha ablakával szemben található. Itt is visszatükrözi azt aminek ezen a keleti oldalon kellene lennie. De hozzáteszem, sokat is eszünk és nagy hangsúly van nálunk, hogy mikor mit fogyasszunk, de mindig van bőven mit ennünk. Az is fontos volt, hogy a nappaliban a hátunk mögött legyen a terasz, és arccal keletnek legyünk. Ezt is megtudtuk oldani az ülőgarnitúrák elhelyezésével. Szerintem ezáltal nálunk az energia megfelelőképpen mozog, legalábbis így érzem.
Üdvözlettel:Albecz János
Kedves Gyakorlatra szert tett sorstársaim!
Kinek van tanácsa a következőkre:
A nappalim (mely egyben háló is) délnyugati fekvésű… 🙁 , totál ablak végig a D-Ny-i fal. A lakás közepén a fürdőszoba … 🙁 Soroljam még? 🙂
Költöznöm kellene már, vagy azért még van más megoldás, ha nem akarok milliókat rákölteni?
A „Névtelen” hozzászóló honfitársamnak üzenem, hogy mikor én is végre rászántam magam egy komoly lomtalanításra, olyannyira sikerült, hogy márt kezdtem átbillenni… kezdem elajándékozni a hétköznap is használatos holmijainkból is… 🙂 de azért időben leálltam ezzel. Lényeg az, hogy meglátja, hihetetlen felszabadultságot, könnyedséget fog érezni, ha valóban minden nem használatos dolgot kitesz a lakásból, a házból. Nem elég a folyosóra, vagy a raktárba tenni. Ott ugyanúgy „nyomasztólag” hat, még ha nem is kerülgetjük, de tudjuk, hogy ott van. Szóval ha túladunk rajta, tegyük rendesen. Szinte kézzelfogható lesz az energiaáramlás, amit addig nem észlelt annyira – mert elakadt azokban a fránya műanyag dobozokban… Jó pakolást!!!
Kedves Edit!
Nálunk az északkeleti részen a háló szoba van.A színe halványzöld,nagy ablakokkal, erkély ajtóval, és erkéllylel.
A hálószobában nics tükör, de a lépcsőfeljárattal szemben az ék.-falon van egy.Nem tudom, hogy ez így jó-e?A fürdószoba sajnos a lakás közepén van,ez szerintem nem jó, de nem tudok mit csnálni!
A fölösleges holmit minden tavasszal és ósszel tovább adom,még így is több marad,mint amennyi kellene..
Én sok lakásban laktam, de ebben nagyon jól érzem magam.
Napsütötte,világos , a levegő jól átjárja.
Biztos lehetne még jobbá tenni, igyeszem is!
Jó tanácsokat szívesen fogadok!
Kedves Rita!
Köszönöm szépen a bíztatást a lomtalanításra. Most így tavasz közeledtével biztosan megejtem, mert érzem már hetek óta, hogy szinte leszívják az energiámat. A fiam is szívesebben játszik az én szobámban, ami a lakás közepén helyezkedik el, K-re néző ablakkal.
Nem írtál sokat a lakásodról, melyben jelenleg laksz, de az a két dolog amit említettél elég zűrös szerintem. Hasonló adottságú lakásban éltem a szüleimmel (DNY-ra néző ablakok, erkéllyel, lakás közepén vizesblokk). Annyit mondhatok róla, hogy a középen elhelyezkedő vizesblokk sok felesleges veszekedést és vitát szül. DNY egyébként jó hálónak, úgy tudom, főleg szülői hálónak, stabilitást ad, gyereknek nem ajánlott, mert túlságosan a szülők fejére nő. Nos nálunk a szüleim elváltak, anyukám maradt a lakásban, nem igazán tud a múlttól szabadulni- NY hatása. Asztmás ráadásul. Kb. 4 éve elköltöztem a férjemtől hozzá, én is elváltam. Én míg ottlaktam allergiás voltam, de olyan szinten, hogy a gyógyszereknek csak a mellékhatása jött ki, használni semmi nem használt. Arcüreggyulladásom lett az állandó orrdugulástól. Háromszor felszúrták, majd megműtöttek, mert semmi nem segített. Elköltöztem egy teljesen K-re nyitott lakásba. Nagyjából figyelembe tudtam venni a vaszati elveket a berendezésnél, festésnél stb. Kivéve a D-i bejárat, de ezen nem tudok sajnos változtatni. Két jó nagy tükröt helyeztem É-ra, ami a pénzügyeimen azért sokat nem lendít. De: az allergiám teljesen elmúlt, gyógyszert nem szedek már legalább 3 éve, s másfél éve találtam egy párt magamnak, akivel talán sikerülhet boldogan élni. Ja és akitől vettem a lakást szintén elvált nő volt, aki immár az új kedvesével költözött máshova. Azt mondta akkor nekem, hogy ez jó jel, neki szerencsét hozott a lakás. Szóval én azt javasolnám költözz el, márcsak egészségügyi szempontból is megéri.
Nekünk északkeletet szinte teljesen a hálószobánk fed le. Arról nem írtál, hogy jó helyen van-e ott, vagy inkább legyen északon, vagy délnyugaton? Összesen három szobánk van, és ezeket lehet variálni. A gyerekszoba hol legyen? Elôre is köszönöm!
Kedves Miki!
Ha az általános Vaszati szabályokat nézzük, a szülői hálószoba legjobb helye a délnyugat. Az északkelet friss energiái nem igazán kedveznek az alvásnak.
Gyerekszoba a délnyugaton kívül szinte minden égtájon elképzelhető. Az észak is és az északkelet is szóba jöhet.
Tanácsadásaink során a családtagok hálóhelyeinek kiválasztásához, a születési adatok alapján ki szoktuk számítani az egyéni égtájat, amely pontosan megmutatja, hogy kinek hol a legkedvezőbb tartózkodnia. Ez a számítás néha felülírja az általános Vaszati elveket.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!!!
Nekem az éjszaki oldalon a hálószobában szekrénysor van, amit más hova nem tudok tenni. Mit ajánlasz, hogy ez a zártsás megszűnjön.
A lakásomnak viszont az éjszakai részébe van a spejz, amin van egy kis ablak.
A lagjobb megoldás bizony az lenne, ha valahogy áttolnád a szekrényeket a déli vagy a nyugati falra.
Ha nem hálószobáról lenne szó, akkor azt javasolnám, hogy tegyél a szekrényajtókra tükröt, ami enyhítené a nehéz szekrények hatását. Hálószobába azonban nem való a tükör, tehát ez a lehetőség sem működik sajnos.
Ha a hálószoba északon van, tehát a szekrény a háznak is (nem csak a szobának) az északi részét terheli, ajánlatos beszerezni egy Buddha yantrát és kitenni a ház északi területére.
A spájz ablaka mindenképpen jó. Esetleg ennek a jótékony hatását hangsúlyozhatod azzal, hogy az ablak alá elhelyezel egy tükröt is az északi falra. Fontos még, hogy a spájz ne legyen zsúfolt, mert az nem kedvező északon. Tarts nagy rendet az egész északi területen!
Minden jót,
Edit
Kedves Edit,
Nálam nagyjából hiányzik az észak-keleti szekció, az nagyrészt a lépcsőházba (a lépcsős részre) esik, lévén l-alakú a lakás. A lakáson belül a gyerekszoba falával határos egy kis helyen ez a terület, tudna segíteni, hogyan orvosolhatnám ezt?
Nagyon köszönöm,
Szilvi
Kedves Szilvi!
A hiányzó északkeletet lehet pótolni az északkelettel határos falra rakott tükörrel. (Ezt nem lehet minden égtájnál megtenni, de az északkeletnél igen.)
Fontos azonban, hogy a tükör nehogy túl közel legyen a gyerek ágyához, mert zavarhatja az alvásban.
Lehet ugyanide a tükör helyett (vagy azzal együtt) egy Vamana yantrát vagy egy Sri yantrát tenni. Ha biztos, hogy az északkelet hiányzik, akkor jó a Vamana yantra. Ha nem biztos (belecsúszhat pl. az észak, vagy a kelet is), akkor inkább a Sri yantrát javaslom.
üdv: Edit
Kedves Edith!
A lakásunkban az ÉK-i részén a konyha van. Mi a teendőm,hogy a legjobbat hozzam ki? Üdv. Ágnes
Kedves Ágnes!
Az északkeleti konyhával két probléma lehet, az egyik a tűz túlzott jelenléte, valamint a főzéssel járó esetleges véres események hatása. Egészen pontos leszek: a leölt állatok húsa beszennyezi a tiszta északkeletet.
Ha a konyhában nem fő hús, vagyis a család vegetariánus, akkor az egyik problémát már el is hárítottuk…
Fontos, hogy az északkeleti konyhában világos színeket használj. Világos legyen a konyhabútor, pl. fehér vagy vaníliaszínű. (Fontos, hogy ne csak világos legyen, de az összhatás meleg is.) Lehet pl. a fal világos sárga, vajszínű, vagy világos barack.
Ezek a legfontosabbak.
Javaslom, hogy olvasd el a jelenlegi lakásunkkal kapcsolatos írást is, ugyanis most nálunk is északkeleten van a konyha. 🙂
Kedves Edit! Sajnos a mi északkeleti területünkre a kazánház épült,de akkor még nem hallottam a vaszatiról.A konyhám is északon van és a fürdőzsobánk pedig északkeleten, amiben ráadásul még wc is van.Most már tudom hogy ez így nem jó,bár a konyhával nem vagyok tisztában még.Ha megrendelem a megfelelő Yantrákat ami nem csak egy, hiszen többet kell elhejeznem hogy kedvező helyzetet teremtsek.Mennyi yantrát tehetek ki egy helységben és hová tegyem azokat.A fürdőszobánk ablaka északkeleten van , határoz ez valamit?Válaszod előre is köszönöm és Boldog Karácsonyt kívánok.Marianna
Kedves Marianna!
Egy-egy helyiségbe annyi yantrát lehet kitenni, amennyi szükséges, nincs korlát.
Fontos tudni, hogy ha olyan helyiség miatt kell korrigálni egy égtájat, mint pl. a fürdő vagy a vécé, akkor a yantrát nem a fürdőben helyezzük el, hanem a fürdőbe vezető ajtó fölött kívülről.
A konyha nem túl szerencsés északon, de azért kevésbé problémás, mint pl. az északkeleten levő vécéd vagy kazánod.
Edit
Kedves Edit!
Nálunk a kamra és a fürdő van észak-keleten. A fürdőben nincs wc. Mivel tudom javítani helyzetet? Üdv: Zsuzsa
Kedves Zsuzsanna!
Szerencse, hogy nincs vécé északkeleten, de a fürdő és a kamra sem tökéletes itt. Fontos, hogy mindkét helyiségben tarts nagy rendet, használj világos színeket és ne zsúfold tele. Nagyon jó északkeleten a világos sárga és a vajszín is.
Természetesen yantrákkal is lehet javítani a helyzeten.
Kedves Edit!
Én azt látom a környezetemben, hogy ahol zárt az ÉK ott szinte csak egyedülálló emberek élnek. Ugyan van kapcsolatuk, de vagy nős vagy valamiért csak néha találkoznak, hiába van nyitva a kelet vagy észak.
Kedves Andi!
Az északkelet az az égtáj, ahol a keletről és északról érkező pozitív energiák egyesülnek. Rendkívül fontos és érzékeny égtáj. Ha a házunkat egy emberi testnek tekintjük, akkor északkeleten található ennek az embernek a feje…
Nagyon sok dolog kapcsolódik hozzá: a spiritualitás, a jövő, a párkapcsolat kiteljesedése ill. harmóniája, és az is, hogy mennyire vagyunk kitéve krónikus vagy daganatos betegségek veszélyeinek.
Ahogy évekkel ezelőtt a címben is írtam: „tényleg fontos az északkelet!”
Kedves Edit!
Mostanában vettem családi házat. Amikor nézegettük a lehetséges „jelölteket” még nem ismertem a vaszatit. Kb egy hónap múlva tudunk költözni, némi felújítás után. Ahogy felrajzoltam az alaprajzra az égtájakat, úgy tűnik viszonylag nincs sok baj, legalábbis remélem. Van ablak északon, északkeleten és keleten is, bár nem túl nagyok. Északon ki lehet alakítani egy nappalit, a háló nyugatra és d-nyugra esne. A konyha a déli és délkeleti részre. Ez így rendben is lenne. Viszont a bejárat a teraszról nyílik, ami egy bővítmény délkelet felé. (erről már olvastam egy korábbi hozzászólásban, hogyan lehet korrigálni.)
Ami problémát jelent számomra, hogy a fürdő északkeleten van a wc-vel egyetemben, és az északkeleti rész közepére esik pont egy kamra. A ház nem túl nagy, 50 nm, ezért nem nagyon tudom máshová tenni a kamrát és a wc-t. A nappali északkeleti részén ki lehet alakítani egy „meditációs sarkot”, de nem tudom a kamrával mit kezdjek?? Ha szép világossárgára festem, és nagyon-nagyon rendben tartom, akkor maradhat? 🙂 vagy inkább szüntessem meg?
A nyugati-délnyugati hálószobába milyen színeket javasolnál? Én homokszínűre, vagy tejeskávé színűre festeném a falat. Az megfelelő lenne?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdvözlettel, Kati
Kedves Kati!
Először is elnézést a kései a válaszért!
Sajnos északkeleten nem csak a kamra, hanem a vécé is probléma -sőt, ez utóbbi még nagyobb. Tarts mindkét helyiségben nagy rendet, tisztaságot, legyenek a színek világosak. Északkeletre tegyél egy Vamana yantrát, a vécébe vezető ajtóhoz pedig egy Matsya yantrát. (Egyik yantra se legyen a vécében, hanem azon kívül!)
A nappaliban a meditációs sarok mindenképpen jó ötlet.
REmélem, jól érzitek magatokat a házban!
Kedves Edit!
A hálószoba és a konyha egy része ÉK-i részbe esik bele. A konyhában, pedig ott van a hűtő, ami levegő elem. A levegő elem elfogadható kapcsolatban van az ÉK-tel? A hűtőt máshova nem tudom tenni. A férjem a hűtő egyik oldalára megengedné, hogy hűtő nagyságú mágneses hűtőmatricát rendeljek.
Az a hűtőmatrica kép amiben megegyeztünk: vízbe eső félbevágott narancsok, a másik pedig, vázában tartott pitypangok. Ez csak arra lenne opció, ha nem passzol oda a levegő elem. Köszönöm szépen a választ. Tünde
Kedves Tünde!
Az, hogy a tűz (konyha) van északkeleten nagyobb gond, mint az, hogy az északkeleti konyhában van a hűtőszekrény. Emiatt én elhelyezném északkeleten a Vamana yantrát és a konyhában a tűzhely közelében a Narasimha yantrát.
Ha szeretnél a hűtőre hűtőmágnes posztert, akkor én inkább a pitypangosat választanám, a narancs szín inkább keletre való, nem északkeletre.
Kedves Edit!
Először is köszönöm szépen a válaszodat.
Igazából, ami végképp izgat, hogy az északkelet „barátságban” van a levegő elemmel?
A konyhából csak annyi terület esik az ÉK-i részbe, amennyi helyen a hűtő áll.
A pitypangos kép is már elnyílt, tehát nem sárga, ami a képen áll, az is inkább könnyű és levegős.
Köszönöm megtisztelő válaszodat.
Tünde
A levegő elemmel nincs gond északkeleten, már csak azért sem, mert az a szerencsés, ha az északkelet nincs túlzsúfolva, tehát szellős. Tehát jó lehet a levegős, pittypangos kép.
Kedves Edit!
A vaszatval sajnos én is csak költözés után találkoztam. L alakú a házunk 8×8 as kocka a bővítmény mögötte kb 5m hosszú (a fürdőből 1,5 m van itt a többit nem használjuk fallal el van választva, tovább bővitésre vár). Kérdésem az lenne hogyan rajzoljam meg az alaprajzot. Belevegyem a bővítmény? Vagy csak a 8x8as kockát vegyem alapul? Középen tető alatt terasz van. Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Kedves Emese!
Általában az ilyen eseteket egyenként szoktuk elbírálni. Ha a 8×8-as kocka készült el először és a bővítmény utólag épült, akkor lehet úgy venni, hogy a 8×8-as kocka rész az anyaépület, a többi pedig a bővítmény.
Talán így lenne a legegyértelműbb, de az ilyen épületeket legjobb élőben látni, vagy legalább alaprajzot látni róla, vagy fotót.