Az északkeletről szóló bejegyzés egyik hozzászólásában olvashattad, hogy miután az északi – addig raktárnak használt – szobából egy szépen berendezett nappali lett, szépen beindultak az ott élő házaspár dolgai. Ez természetesen nem véletlen!
Az északnak valóban szoros kapcsolata van a pénzzel. A bolgyók közül északon uralkodik a Merkúr, aki többek között a pénzügyeinkért is felel. Ha rendben van az északi terület, akkor Merkúr pozitív hatása kellőképpen érvényesülni tud. Ha nincs rendben az északi terület, akkor e bolygó ereje sérül, így a hatása gyenge, vagy akár kedvezőtlen lehet.
Metafizikai szinten pedig Kuvéra uralkodik északon, aki a védikus hitvilágban a félistenek kincstárnoka… Még egy ok arra, hogy rendben tartsuk ezt a területet.
Na de milyen a jó minőségű észak? Mi az, ami kedvező északon?
– főbejárat
– nagy ablakok
– erkély, terasz
– tiszta víz (ez lehet tó, akvárium, de akár vécé nélküli fürdőszoba is)
– zöld szín (ez a Merkúr színe)
– egészséges, zöld növények
– rend, tisztaság
– tükör – az északi falon
– kevés bútor
– bővítmény (ez lehet egy, az anyaépületből „kilógó” terasz, télikert, vagy egyéb toldalék)
– a telek észak felé lejt
A nagy ablakok és az északi erkély sajnos nehezen elfogadható egy hétköznapi gondolkodású építész, vagy ember számára. Északról várjuk a hideget, a szelet. Éppen ezért a zárt észak talán a leggyakrabban előforduló Vaszati hiba. Pedig a szép, nagy északi ablakokon tud igazán akadálytalanul beáramlani a pénz… Persze nem csak az pénz, hanem mindaz a pozitívum, amit az északról érkező, organikus életenergiák hoznak magukkal…
Ha most építkezel, mindenképpen tegyél ablakot északra. Ha nem, akkor legyen ez a terület minél zöldebb, tegyél ide egy kancsó friss vizet, egy nagy tükröt és egy Buddha yantrát. Legyenek itt szép, egészségek szobanövények! Ha kertes házban laksz, vágass utólag ablakot! Ha csak kicsit enged a szomszéd, akkor legalább egy kicsit. Hidd el, hatalmas lesz a változás!
Nálad hogy néz ki a lakás északi területe? Nyitott? Tiszta? Eléggé zöld?
Látsz valamilyen párhuzamot az északi terület és a pénzügyi helyzeted között?
Kiváncsian várom a válaszodat!
ui: Ha nem vagy biztos, hogy mi esik Nálad északra, nézd meg az előző bejegyzést! >>
Kedves Edit,
Már régóta olvasom az írásaidat, de most elhatároztam, hogy ki is próbálom a tanácsaidat. Hazamegyek és betájolom a lakásunkat, és hamarosan megírom, hogy mi a helyzet. 🙂
Szép napot kívánok
Dávid
Szia Edit!
Én még eddig nem szóltam hozzá a témákhoz, csak csendes megfigyelő voltam.
A mi lakásunkban a konyha esik északra, méretéhez képest nagy ablakkal, szép kilátással. Az ablakpárkányon sok szép zöld növényt tartok, drapéria van az ablakon, hogy minél több fény (energia) jöjjön be, valamint a kilátás is jobban érvényesül így. Igaz, hogy soha nem süt ide a nap, de a virágok is nagyon szépen fejlődnek.
Az anyagi helyzetünket biztos vagyok benne, hogy kedvezően befolyásolja.
Ráadásul a lépcsőházunk is északra néz, így duplán szerencsések vagyunk:-)
Jól érezzük magunkat a lakásban, bár már kinőttük és menni szeretnénk tovább.
Várom a további tanácsaidat.
Pussz
Kedves Edit!
Sok írásodat olvastam, próbálkoztam megvalósítani a lehetetlent. Az Észak nálam problémás. Sorházban lakunk, és pont az északi oldal ér össze a szomszédos házzal. Igy itt nem tudok nyitni sehova. Az északi oldalfalon van konyha viszont keletre ablakkal majd mellette egy folyosó darab, ami garderob szerü, ez szinte lomtár jelleget ölt nálunk végül folytatásként az ebédlő aminek a másik oldal északnyugat.
Az említett középső szakasz – az északi oldalon- igen erősen negatívan hat, most próbáljuk talán felújitani, rendezni. A zöld szín jó ötlet, a többit nem tudom, hogy oldom fel.
A szekrénysorra viszont mindenképpen szükség van. de nem tudom mit helyezzek még el benne, a növény és a víz nem odavaló a sötétben meg sem élne.
Akkor meg hogyan?
Várom további tanácsodat!
Györgyi
Kedves Györgyi!
Legelőször is szüntesd meg a gardróbod lomtár jellegét. Ha tényleg vannak ott lomok, azokat dobáld ki, a szükséges dolgokat pedig tartsd rendben, szépen rendszerezve.
Ebben a sötét helyiségben jól jöhet egy tükör az északi falon, a zöld szín – ahogy Te is írtad – és fontos lenne egy Buddha yantra is.
Kedves Edit!
Nemrég vásároltam egy kis házikót. Vásárlás után leltem Rátok. Térkép alapján a főfalaim párhuzamosak az égtájakkal. (Persze azért hamarosan megcsinálom a tájolást, hogy biztos legyen.) Az északi falam a szomszédra néz.
Tavasszal tervezem a felújítást. Az ablakkal kapcsolatban – amennyiben a szomszéd engedi – az északra vágott ablaknak áttetsző üvegből kell-e lennie? Mert igen valószínű, hogy egy olyan ablak létét könnyebben viseli a szomszéd, amelyből nem látok rá.
Üdvözlettel:
hfeco
Nagyon örülök, hogy ablakot készülsz vágni északon!
Ha csak tejüveget enged a szomszéd – tehát olyat, amin nem tudsz átlátni, az is remek! A fényt és az energiákat ugyanis az is beengedi.
Próbáld meggyőzni, hogy minél nagyobb lehessen az az ablak.
Sok sikert a felújításhoz!
Edit
Kedves Edit!
Emeletes házban lakunk, az Északi oldal ér össze a szomszéddal, teljesen zárt és persze ablakot sem vághatunk. Viszont a párommal csináltunk oda egy „ablakot”: szép keret, és a „kilátás” egy tájkép (főként zöld füves dombbal). Kérdésem az lenne, hogy ez segít-e az energia áramlásában? Számít-e, hogy ezt saját kezűleg, szívünket-lelkünket beleadva készítettük?
Előre is köszönöm válaszod!
Kati
Kedves Kati!
Finomfizikai szinten segíthet ez az „ablak” is.
Gondoskodjatok róla, hogy az ablak körül (északon) legyen sok-sok zöld szín, esetleg egy kancsóban tiszta víz.
Ha beszereztek egy Buddha yantrát és azt is elhelyezitek itt, akkor még jobb lesz az eredmény.
üdv. Edit
Köszönöm szépen! A Buddha yantra két hete már a helyén van :))
Kedves Edit,
azért fordulok Önhöz, mert szeretném segítségét kérni abban, mit kellene erősítenem és milyen eszközökkel, hogy a mostani üzleti lehetőségemhez társakat találjak. Illetve kérdezném Öntől, mi a véleménye arról:Lenne-e lehetőség a születési karma által hozott és kapott életlehetőségek hiányából fakadó anyagi nehézségek feloldására, a Vaszati segítségével. Vagy ami meg van írva, azon még ez a térrendezés, életszemlélet sem tud változtatni.
Köszönöm válaszát, melyre türelmesen várok.
Üdvözlettel,
Nóra
Kedves Nóra!
Az északnyugat az az égtáj, amely leginkább kapcsolatban hozható emberi kapcsolatainkkal, legyen az egy párkapcsolat vagy üzleti kapcsolat. Fontos tehát, hogy a lakás vagy iroda északnyugati része (is) minél inkább megfeleljen a Vaszati elveinek.
Jó ha ez az égtáj ablakos és szellős – az itt uralkodó levegő elem miatt. A szintén jelen levő Hold miatt pedig szerencsés, ha a falak és bútorok színe nagyon világos, és ha sok fehér szín van itt.
Ha problémás az északnyugat, akkor a Vasudeva yantra elhelyezése ajánlott.
Természestesen nem szabad elhanyagolni a többi égtájat sem: az észak például a bevételekkel, az északkelet a jövővel, a kelet pedig a karrierrel van kapcsolatban…
A második kérdés már összetettebb. A Vaszati kifejezetten abban segít, hogy ezt a néhány évtizedet, amit itt a Földön, ebben a testben töltünk, a lehető legjobban tudjuk leélni.
Ahogyan nem mindegy, hogy Miskolcról Budapestre egy szakadt Trabanttal jutunk el, vagy egy csodaszép Mercédesszel, ugyanúgy nem mindegy, mi történik velünk születésünk pillanatától kezdve a halálunk pillanatáig. (Arról már nem is beszélve, hogy mi jön azután…)
Lehet, hogy a születési horoszkópunk és múltbeli tetteink alapján borzalmas a karmánk, de ebbe semmiképpen sem szabad beletörődnünk! Meg kell tenni minden tőlünk telhetőt annak érdekében, hogy az életünk jobbá váljoon – legyen szó akár pénzügyekről, egészségről, vagy párkapcsolatról.
Természetesen, ha nincs valami jó karmánk, akkor még a Vaszatit alkalmazva is több nehézségbe ütközhetünk mint akkor, ha „jó csillagzat alatt” születtünk. Ugyanígy, még egy szuper horoszkópot is tönkre tehetünk a nem megfelelő életvitellel, és ha egy nagyon rossz energiaminőségű otthonban élünk.
Meg kell tehát tennünk minden tőlünk telhetőt annak érdekében, hogy kiegyensúlyozott, jó életünk lehessen. És ez nem csak az önző érdekünk. Csak akkor tununk másokkal is jót tenni, másoknak segíteni, ha mi magunk rendben vagyunk…
Kedves Edit! Régóta figyelem én is szorgalmasan írásaidat, alig várom, hogy ismét küldj valami új blogot, hátha tudok hasznosítani valamit saját lakásomnál. Egyenlőre még csak egy buddha yantrát vásároltam tőled, mivel nálunk teljesen zárt az északi oldal, ablakot sajnos nincs lehetőségünk vágatni, mert a szomszéd biztos nem örülne neki. Igazából még nem sikerült megállapítanom az égtájakat. Még nem tudtam iránytűt beszerezni, ha esetleg tudnál ebben segíteni, hogy hol szerezhetem be, megköszönném. A vállalkozásunk is teljesen csődben van, ott is el kellene némi változtatás, de olyan lassan tudok haladni, mindennel, úgy érzem csak egy helyben topogok.
De írásaidnak köszönhetően próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Nagyon csodálkozom azon, hogy sok férfit is foglalkoztat a vaszati, a legnagyobb problémám, hogy a férjem nem hisz ezekben: feng shui, vaszati. Üdvözlettel: Mária
Kedves Mária!
Örülök, hogy beszereztél egy Buddha yantrát a zárt északra. A kérdés, hogy ha nem tudod pontosan az égtájakat, akkor hova tetted? Lehet, hogy nem is az észak zárt, hanem az északkelet. (Vagy mindkettő…)
Iránytűt általában túraboltokban lehet kapni, de én is tudok küldeni. (3.000 Ft-ba kerül.)
Ha már meg lesz az iránytű, itt találsz segítséget az égtájak megállapításához. >>
Kedves Mária!
Sok hasznos információt lehet olvasni az oldaladon,köszönöm.Nálam az ,Észak-kelet teljesen zárt,sajnos(fürdőszoba wc-vel).,bár a bejárati ajtó északon van,Itt most próbálok újítani zölddel,már sri yantra van az ajtón.)Hozzám csak Dny.ról érkezik fény,egy oldalra esik a nappali és a háló.A konyhám amerikai konyha és az pedig Észak-keleten van.Van még egy erkélyem ami ugyancsak a Dél nyugati oldalon van.Ha tudnál segíteni az észak keleti, oldalban azt meg köszönném.
Üdvözlettel:kati
Kedves Kati!
Fontos, hogy az északkeleti terület minél világosabb legyen. Legyenek itt világos színűek a falak, a bútorok, a kiegészítők. A fal színének például nagyon jó a halványsárga vagy a krémszín. A tiszta víz jelenléte is kedvező – a konyhában pl. mindig lehet északkeleten egy kancsó friss víz – amit napközben megiszogatsz.
Az északkeleti fürdőszobába vezető ajtó fölé (kívülrő) kellene egy Matsya yantra és egy Vasudeva yantra. (A Matsya yantra a vécé urának, Ketunak a spirituális yantrája, a Vasudeva yantra pedig a fürdőszobában uralkodó Holdnak a spirituális yantrája.) Ezenkívül kellene még északkeletre egy Vamana yantra, valamint vele szemben délnyugaton el kellene helyezni egy Varaha yantrát.
Délnyugaton használd főleg a föld színeit és legyen ez a terület minél súlyosabb. Lehetnek itt pl. nagy növények.
Elkészíthetjük-e magunk a yantrát? Szeretek rajzolni, festeni. Örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt!!!!
Kedves Erzsébet!
A yantrák elkészítésénél nagyon fontos a pontos geometria és a megfelelő időpont. Akkor tudnak igazán működni. Koorekciós célból emiatt ajánljuk az általunk forgalmazott yantrákat, mert azok rendelkeznek ezzel a két fontos tulajdonsággal.
Kedves Edit!Sokat tanultam írásaiból, de még mindig nem tudom miért vannak pénzügyeink megrekedve, egyre lentebb csúszunk. ÉK-en egy 25 nm-es szoba van. É-on wc, fürdőszobával és éléskamra. Ény-on világos konyha, Ny-on étkező, K-en szoba ez egyben Dk-re is esik. D-en legkisebb fiam /21 é/hálószobája. Bejárat a Ny-i ajtón, de ez egyben a Dny-i sarokban van.Itt délre és Dny-ra eső részen terasz van, de nem használjuk, mert a bejáratott a Ny-i részen használjuk, nem délen.Itt a bejárati ajtó előtt egy kis szélfogóval lezártunk egy részt a nyitott teraszból. Előszoba Ny-on innen lépek be az étkezővel egyben lévő konyhába/Ény/.Középső rész nappali, de itt van egy nagy cserépkályha is és a K-i Dk-i szoba Ény-i sarkában is. A ház középpontja teljesen üres. Tehát a két szoba az utcára keletre néz, északon a kamra, fürdőszoba wc-vel ez a szomszéd felőli rész, konyha már a hátsó kertre néz az előszoba is és a bejárat is. Kérem segítsen, mit kellene változtatni, amit nagyon köszönök hálás szívvel Önnek. Tisztelettel: F-né Ági
Kedves Ági!
A leírás alapján egyértelmű, hogy északon van a gond és a bejárat környékén, aminek a pontos helye számomra egy kicsit zavaros.
Az északi fürdő még rendben is van, de a vécé már nincs. És nem derült ki, hogy vajon mekkora a fürdőszoba ablaka. Picike, amit a szomszéd felé engednek, vagy nagy? (Ha pici, az tovább erősíti az észak problémáját.)
A délnyugati terület, ahol terasz is van és feltehetően terasz is van és nagy ablakok, egy másik probléma, ami gyengíti a pénzügyi stabilitást.
Sokat segítene, ha a Vaszati pénzügyi mentőcsomagja segítségével végig elemeznéd a lakást és elvégeznéd a szükséges korrekciókat. (A csomag tartalmazza az északra való Buddha yantrát is.)
De fontos lenne az is, ha a délnyugati terasz és bejárat környékén is javítanál egy kicsit yantrákkal is. A csomag segítségével pontosan ki tudnád szerkeszteni az egyes égtájak helyét és egyértelművé válna, hogy hol mit kellene megváltoztatni.
Kedves Edit, már régóta rendezgetem a lakást, és egyre jobb 🙂 Viszont lenne most egy kérdésem:
Számítógépen otthon dolgozom weboldalakkal, tehát a nap felét (kb.10 órát) biztosan gép előtt vagyok kisebb megszakításokkal. Jelenleg a lakás délnyugati „kockájában „, vagyok és észak felé nézek. Jó ez így? Tudnék még a lakás északi „kockájában” is lenni, akkor keletre vagy északra tudnék nézni. A célom az, hogy sikeres legyen a munkám pénzügyileg is, ezért kérném a segítségedet.
Válaszodat előre is nagyon szépen köszönöm!
Még mindig én vagyok (S.Andrea) Újra megcsináltam az ayurvédikus tesztet, és pitta vagyok. Azért írom ide a kérdésemet, mert az előzőhöz tartozik. Szóval a 3 jó hely nekem amit tudok is használni, az a DNY, ÉNY, és Észak. Hol dolgozzak és hol aludjak? Most ÉNY-on alszok, DNY-on dolgozok. Lehet, hogy inkább meg kellene fordítanom, hogy pénz is álljon a házhoz belőle, vagy északon dolgozzak?
Kedves Andrea!
Köszönöm a további információkat. Ha van lehetőséged rá, akkor inkább délnyugaton aludj, ott lehet a legjobban pihenni.
Az íróasztalod elhelyezésénél pedig az a legfontosabb, hogy munka közben észak, északkelet vagy kelet felé tekints. Azért nem írok az elhelyezésre vonatkozó égtájat is, mert azt nagyban befolyásolná az egyéni égtájad is.
Köszönöm Edit, hogy válaszoltál! Az egyéni égtájaim: ény, é, ny, dny, ék. De északkeleti „kockánk” sajnos nincs…10 emeletes panelban vagyunk.
Bocsánat, ez nem az egyéni égtájam 🙂 hanem az ayurvedikus..
Kedves Edit!
Régen már írtam Neked, Építettünk egy szép kis házat, bejárati ajtó É-kon van a ház: 7m széles, 10 m hosszú.É-Ny van egy szoba egy Ny-ti, és egy É-ki ablakkal.É-K-egy másik kis szóba amin É és K-ten is van egy egy ablak, ezt használom kezelőnek természtgyógyászként dolgozom. Sajnos keleten van vécé,kettő ülőkével mert ez az előírás, szintén keleten van a fürdőszóba.Ny-ton helyezkedik el a háló,a konyha -K-D-len, egy keleti és egy déli ablakkal,a nappali délen erkélyajtó, és még két ablak, déli terasz. Tudom, hogy a déli rész nagyon nyitott.Sajnos férjem a ház felépítése után meghaltfélév mulva . Fiaim vannak, jó volt a kapcsolatunk,aztán fokozatosan megromlott.Sokat olvasom tanácsaidat és probálom korigálni, utolag. Kérlek adj tanácsot, hogy min kell változtatnom,hogy dolgaim rendeződjön. Munkám is igen nehezen
indul be. Előszobát sárgára festettem.
Köszönöm segítségedet. Marcsi
,
Kedves Marcsi!
Szomorúan olvasom, hogy a háznak olyan rövid ideig tudtatok a férjeddel együtt örülni, és hogy a fiaiddal sem igazán jó a kapcsolat.
Az biztos, hogy a férfi energiákkal van baj a házban, ami pedig elsősorban a kelethez köthető, de érdemes még délnyugaton és a ház középső részén is körülnézni.
Ahogy írtad is, a déli nagy nyitottság valóban nem szerencsés – ennek főleg akkor érződik a negatív hatása, ha az észak zárt. A leírásod alapján azonban itt van a főbejárat, ami viszont nagyon jó, bár jobb lenne itt a zöld szín.
A leírásod alapján a keleti fürdő és a déli terasz tűnik súlyos hibának. Az nem derült ki, hogy a délnyugat milyen. Az is nyitott? És a középső terület?
Kedves Edit!
Nagyon köszönöm válaszodat. Valóban északon a wc, aminek kicsi az ablaka az egyik probléma, a másik a bejárat, ami a dny-i részre esik. Nagy ablakok nincsenek itt, a déli részen van egy nagy ablak, a terasz nagyobb része is déli részre esik, kb. két méter dny-ra. Ezeket levelem óta lemértük és az is kiderült, hogy a két cserépkályha is bele esik a középpontba , mert a nappaliban és az egyik szobában van. A nappali a ház közepén van. Tehát a ház középpontja sem üres. Valóban jót tenne a mentő csomag, de jelenleg mindketten munka nélkül vagyunk. Olyan rossz az anyagi helyzetünk, hogy arra gondoltam nem jó ötlet volt a szélfogót megépíteni a bejárati ajtó elé, mert a bejárat így teljesen dny-ra esett, és utána veszítettük el a munkánkat szinte két hét különbséggel mindketten. Most imádkozunk és várjuk Istentől a csodát, hátha lesz munkánk és nem úszik el a házunk és a kocsink. Még egyszer köszönöm kedvességedet és válaszokat a legjobbakat kívánva. Tisztelettel: Fodorné Ági
Kedves Ági!
A déli terasz és nagy ablak okozhat túl sok, esetleg váratlan kiadást, veszteségeket. Próbáljátok meg valahogy csökkenteni az ablak méretét. Már az is sokat segít, ha elé állítasz valami nagy virágot.
A leírásod alapján valóban sok olyan probléma van a házzal, ami okozhat pénzügyi gondokat A délnyugati bejárat pedig okozhatja a stabilitás (akár pénzügyi stabilitás) elvesztését.
Bízom benne, hogy hamarosan lesz munkátok és rendbe jön az életetek.
Kedves Edit! Nagyon köszönöm a sok jó tanácsot. Megtörtént az isteni csoda, mert május elejétől lett munkám és annyi ajándékot kaptunk Istentől azóta, mint még életünkben egyszerre folyamatosan hónapok óta sohasem. Talán valami jobb lett velünk és a házzal, bizonyára több pozitív energia jutott gondolatokból, hitből és apróbb változtatásokból is. Talán mégis jó volt megépíteni a szélfogót, mert csökkentettük vele délnyugaton a terasz nagyságát. Pontos méréseink alapján a bejárati ajtó nyugati részre esik, az első mérések nem voltak pontosak. A legjobbakat kívánva, Tisztelettel: Fodorné Ági
Kedves Ági!
Ezt igazán örömmel olvastam!!
Bízom benne, hogy hosszú távon is érezni fogjátok a pozitív energiákat.
Azt javaslom ha eddig még nem tettétek meg -, hogy azokon a helyeken, ahol valami nem stimmel tegyétek ki a megfelelő yantrákat. Azok segítenek fenttartani a pozitív tapasztalatokat.
Kedves Edit,
A bejárattal kapcsolatban szeretném kérdezni. Egy ismerősömtől hallottam, aki ismeri a vaszatit, hogy a lakás bejárata egy társasház esetében nem annyira fontos, mint inkább a kapué, mert az a bejárat számít, ami a kinti környezettel találkozik.
És amit nem egészen értettem, hogy ha a lakás bejárata lépcsőházból nyílik, akkor inkább számítanak a lakás ablakainak tájolásai, mint valami, a bejárattal egyenértékű vagy annak megfelelő „nyílások a külvilág felé”.
Éppen lakást keresünk, és szeretnék egy kedvezőt találni, és mivel a bejárat a legfontosabb, jó lenne, hogy az stimmeljen, s még, s ha jól értem, még az ÉK lesz fontos, s az ÉK-DNy tengelye a vaszati szerint.
Mert olyan nem biztos hogy szembejön, ahol minden megfelelő, és ezért jó lenne tudni, mi a legfontosabb. Persze, ha jól látom, minden fontos az egységhez… egészség, párkapcsolat (megtalálása és megtartása), pénz… : )
Mi az, amit teljesen kerüljünk?
Köszönöm előre is válaszodat.
Kedves Anikó!
A társasház bejárata általánosan hat az egész házra, a lakóközösségre, stb, a lakás bejárata pedig Rád.
Még ha zárt lépcsőházból is nyílik a lakás bejárata, akkor is fontos, hogy az olyan égtájon legyen, ahol nem nagyon kedvezőtlen a bejárat. Mindenképpen kerülni kell a délnyugati bejáratot, sőt ajánlott a délkeletit is.
Igen, az ÉK-DNY tengely valóban nagyon fontos.
Ajánlom figyelmedbe néhány lakásvásárlással kapcsolatos cikkemet:
Az elsőben elolvashatod az ingatlanvásárlás legfőbb kritériumait.>>
Van egy másik cikk is, ami leírja, hogy mi az, amiben lehet kompromisszumot kötni, és mi az, amiben nem.>>
És még az érdekel, hogy mi a helyzet a hiányos részekkel, a legjobb, ha nincs hiányos rész, de ha mégis. Mert a budapesti lakásoknál ez elég gyakori. Gondolom, minél kisebb legyen, és Keleten, Északon semmiképp… ?
Köszi még egyszer, ez engem most nagyon érdekel. : )
Valóban az a legjobb, ha nincs hiány. Ha mégis van, az csak nagyon picike lehet, de olyan lakást ne vegyél, aminek egy-egy égtája teljesen hiányzik, vagy „L” alakú.
Még valami. Van egy lakás, ami nagyon tetszik, de most belegondoltam, hogy minden helysége egy fele néz, ami D vagy DNy vagy a kettő között, csak az egyik szobának van még egy ablaka DK felé. A lakás ajtaja lépcsőházra nyíló az ablakokkal szemben, tehát É vagy ÉK, a ház bejárata viszont Keleti, de lehet hogy kicsit DK felé. Ezeket még lemérem. Ha egyáltalán vannak így jó kilátások.
Azt is hallottam, hogy nem jó, ha a gyerekszoba DNY-on van, mert akkor a gyerek lesz uralkodó és a kapcsolat is romolhat. Itt pedig pont ott lenne a gyerekszoba.
És még, ami miatt kérdés merül fel bennem, hogy az ablakok előtt, ugyan zöld terület van, de egy kis terület után, nem emlékszem pontosan mennyi, talán 6-8-10 méter, egy domboldal kezdődik, tehát, ahová rálát az ember az ablakokból, az egy fölfele emelkedő domboldal, ami érzésem szerint nem lehet olyan jó.
Nagyon-nagyon megköszönöm, ha tudsz válaszolni, most már kissé sok kérdésemre.
Gyermekemmel jó a kapcsolatunk, ez a lakásban esetleg nem tudom minek köszönhető, ez jó lenne, ha meg is maradna.
Azért is fontos mindez, hogy jó lakást találjunk, mert több terület sem működik jól, évek óta, sem a párkapcsolat sem az anyagiak, az alkotás, és most már nagyon szeretném ha egyensúlyba kerülnének és működnének harmonikusan… kerülnék : ))
Ha az összes ablak egy irányba néz és az az egy irány nem a kelet, akkor azt a lakást nem szabad megvenni, még akkor sem, ha a bejárata esetleg jó helyen van.
Azért írtam csak a keletet, az északot és az északkelet nem, mert egy lakásban nem csak pozitív energiákra van szükség, hanem némi napsütésre is, ami észak felől nem nagyon érkezik. Tehát ideális esetben több égtáj felé is van ablak (Köztük természetesen keleten, északon), de ha csak egy égtáj felé néz az összes ablak, az a kelet legyen. A csak dél, vagy csak nyugat felé tájolt lakásokat nagy ívben kerülni kell.
És igen, jól tudod: a gyerekszoba tényleg nem szerencsés délnyugaton.
Azt javaslom, hogy mielőtt megveszitek a lakást, kérjétek ki valamelyik Vaszati szaktanácsadónk véleményét!
Kedves Edit! Szeretném megkérdezni, hogy 2 háztömb között mennyinek kell lennie a minimális távolságnak, hogy a lakásokba be tudjanak áramolni az energiák? Válaszod előre is köszönöm.
Érdekes kérdés.
A háztömbök közötti minimális tűzvédelmi távolság 6 m – legalábbis családi házak esetében. Ha csak ez a 6 m van meg, már akkor is be tud jutni az energia, de nyilván szabadabban tud áramolni, ha jobbra-balra nincs szomszédod csak egy nagy rét.
Törekedni kell tehát arra, hogy észak, északkelet és kelet felől minél nagyobb távolságot tudj tartani a szomszéd épülettől, de ha már akkora távolság van, hogy hivatalosan is engedélyezett az ablaknyitás, akkor az energiák is be tudnak jutni.
Kedves Edit!
Három kérdésem van:
1. A mi házunk szokásos „kocka” és a csúcsai tekintenek az égtájak felé, vagyis pl.északot csak az é-ny vagy é-k falakkal tudom „elérni”. Hogyan értelmezzem így az égtájakat?
2. Most É-NY felé néz egy nagy ablak. Áttegyem É-K-re? Sokat törpöltem már ezen. Melyik a kedvezőbb? Esetleg a csúcspont miatt egy sarokablak?
3. A kertkapu D-NY-i, a ház ajtaja É-NY-ra néz. A bejárat előtti részt be szereném szélfogónak (előszoba) építeni. Jó ötlet-e és ha igen, akkor inkább kerüljük körbe és a bejárati ajtó É-K felé nézzen?
Remélem, elképzelhető, amiket leírtam!
Köszönöm előre is! Üdv, Zit
Kedves Zit!
1. Az ilyen házat diagonál háznak hívjuk. Diagonál tájolás esetén a ház sarkaihoz a főégtájak esnek, nem a mellékégtájak, ennyi a különbség a parallel házakhoz képest, ahol a főégtájak párhuzamosak a falakkal. Magyarországon a legtöbb ház a két tájolási mód között van, tehát se nem parallel, se nem diagonál. Erre látsz példát az egyik legelső írásomban, ahol a Vasztupurusha mandala szerkesztését magyarázom.>>
2. Azt hiszem, ezt a kérdést nem értem…
Az északkeleti ablak kedvezőbb, mint az északnyugati, de északnyugaton is kell, hogy legyen ablak…
3. Ha az északnyugati bejárathoz építtek egy szélfogót, az azt jelenti, hogy a háznak lesz egy északnyugati bővítménye, ami nem szerencsés. Bővítmények csak azokon az égtájakon kedvezőek, ahonnan pozitív energiákat váruk: északon, északkeleten és keleten. Egy diagonál ház esetében tehát sajnos csak északkeletre lehet bővítményt tenni. (Elvileg északra és keletre is lehetne, csak ott – a ház sarkánál – talán furcsán nézne ki.)
Jobb lenne tehát, ha nem épülne meg a szélfogó.
Kedves Edit,
Novemberben költöztünk be abba a házba, ahol most lakunk. Első percben beleszerettem a házba (még csak bérlem, de nagyon szeretném megvásárolni, ez még sok dolog függvénye, hogy sikerüljön) és azóta is nagyon jól érzem,érezzük itt magunkat. Egy nagy váltás, változás eredményeképpen történt a költözés, a váltás. Mindenképpen egy új szakaszába lépett az életem, életünk a lányaimmal. Mára már berendezkedtünk és a helyére kerültek a dolgok. Nem olyan rég „jött szembe” a Vaszati és kezdtem el olvasgatni írásaidat. Elkezdtem párhuzamot vonni a dolgok között. Iránytű segítségével megnéztem mi hol van, hová esik a házban. Északon van a főbejárat, egy teraszon át vezet fel a lépcső ehhez. A konyha észak-észak keleten van, mindkét irányba nagy ablakokkal. A lányok szobája keleti tájolású, nagyobbik lányomnak keletre is van ablaka, a kisebbiknek délre ablakkal, eréllyel, mindkettejük ágya fejvége keletre néz. Az én szobám is délre néz ablakkal és eréllyel, az ágyvég így a fejem nyugatra néz. Fürdőszobák nyugati tájolásúak(itt nincsenek ablakok(ez a szomszéd ikerfala), A nappali nagy erkélyablakai és ajtói délre, innét egy teraszra léphetünk ki, de van keletre néző nagy ablak is. Szeretném az életemet ebben az új szakaszban 180 fordulattal kedvező irányba vinni. Munkámban még több megbízásra szert tenni és bővíteni azt, egy jól működő vállalkozássá felfejleszteni. A lányok további tanulmányainak finanszírozásában és életük támogatásában rám számíthatnak, nekem kell tudnom a forrásokat előteremteni. Szeretném ezt úgy megteremteni, hogy „játsznyi könnyedséggel” azaz segítségül hívni a Vaszatit is, mindamellett és a magam részéről maximálisan „odateszem magam” és teszek ezért mindennap a kétkezi munkámmal is.
Szívesen és köszönettel veszem javaslataidat és tanácsaidat 🙂
Szép napokat kívánok,
Csilla
Kedves Csilla!
A leírtak alapján sok jó tulajdonsága van a házatoknak – pl. az északi főbejárat és terasz, a nyitott északkelet és a kelet. Természetesen – mint a legtöbb házban – itt is akad korrigálni való. Ha jól értelmeztem, a nappali terasza délnyugaton van, amit mindenképpen korrigálni kell.
Azt javaslom, hogy legelőször szerkezd meg a lakásotok Vasztupurusha mandaláját (csak a Ti lakásotokét, nem kell az egész ikerházét), így biztosan tudni fogod, hogy melyik égtáj hová esik, és sokkal jobban tudod majd hasznosítani a cikkekben leírtakat.
A szerkesztéshez ide kattintva találsz segítséget. >>
Kedves Edit !
Olvasgattuk irasaidat es megdobbenve tapasztalom, mit okozhat a deli hatalmas ablak. Mostanaban koltoztem uj lakasba es veszelybe kerult az allasom. A baratnom arrol probal meggyozni, blokkoljam azt az ablakot, tegyek ele egy meretes szekrenyt, szerencsere keleten is van ablak.
Szerinted jo megoldas lenne?
Valaszodat elore megkoszonom.
Minden szepet es jot kivanok: S. Mihaly
Kedves Mihály!
Valóban hozzájárulhat a nagy déli ablak ahhoz, hogy veszélyben az állásod… A nagy szekrény jó ötlet lehet abban az esetben, ha emiatt nem lesz túl sötét a lakásban. Ha szeretnéd, hogy megmaradjon a déli ablak is, akkor próbálkozhatsz egy nagy növénnyel is, illetve elhelyezhetsz délen egy Mars-Narasimha yantrát, északon pedig egy Buddha yantrát.
Sajnos egy kicsit megkésve válaszoltam a kérdésedre… Ezért most én kérdezem: végül oda tettétek a szekrényt? Mi lett az állásoddal?
Kedves Edit, pár hónapja akadtam rá az írásaidra, és azért fordulok hozzád, mert nemrég édesanyámhoz költöztem a 2 gyerekemmel. Zsákutcában van a ház, itt megcsináltam az útmutatások szerint a tájolást, de úgy érzem hogy a kígyó a farkába harap, mert ahhoz hogy a már meglévő bővítést lakrésszé tudjuk alakítani, össze tudjuk nyitni a két helységet, ahhoz az ott tárolt dolgokat ki kellene tenni, de erre csak úgy lenne mód ha a házon kívüli tárolókat meg tudnánk csinálni hogy ne ázzon be, de ehhez némi pénz kellene, és itt a bökkenő ez a két helység, ahol jelenleg tároljuk a dolgainkat pont az északi és északkeleti és a keleti területre esik, és lejjebb van egy lépcsőfokkal. A nagy házból a konyha amiből át tudunk menni erre a területre /van kívülről is bejárat, a délkeleti oldalról amúgy/, ahol zöld a fal színe, össze van nyitva a nappalival, van egy régebbi tükrös konyhaszekrény az északi falon, ami szintén zöld, és vaj színű, némi régiségeket, szép dolgokat tart benne anyám, és itt van egy kisebb ablak is. A padlásfeljáró is itt van ami használaton kívül van. Szóval nem tudom, hogyan lehetne ezt feloldani. A délnyugati területen van előszoba 2 oldali ablakkal, a bejárati üveges ajtó délre esik ami egy kiugró fedett lépcsőn közelíthető meg. Köszönöm válaszod.
Köszönöm válaszod. Üdv Veronika
Kedves Veronika!
Nehezet kérdeztél, de ugyanakkor a kérdésedben benne van a válasz is. El kell kezdeni a hátsó lakrész kipakolását és felújítását, hogy oda tudjatok költözni. Ha jól értem, a háznak az a része, ahol majd lakni fogtok, pont északkelet felé esik. Ha nincsenek még itt elég nagy ablakok, mindenképp figyeljetek oda, hogy a felújítás során megnyissátok mindhárom érzékeny égtájat, az északot, az északkeletet és a keletet is.
Persze, tudom, idáig el kell jutni valahogy, amihez pénz kell. Nincs mese, el kell kezdeni szépen kipakolni a tárolókat és persze átnézni, hogy mindazt a dolgot, amit ott tároltok, tényleg kell-e tárolni. (Magyarul: van-e rájuk szükség.)
Ezzel elkezditek felszabadítani ennek a területnek a leterhelt energiáit (az, hogy lejjebb van egy lépcsőfokkal nem gond), és ezáltal talán beindul jobban a pénzáramlás is.
Kedves Edit!
Hát mi aztán már 25 éve érezzük,sőt szenvedjük a zárt észak pénzelszívó hatását! Az alattunk lakó fiatal házaspár,kiknek ugyanaz a lakásbeosztásuk szintén! Volt,hogy aprópénz összeszedegetésével tudtak élelmet vásárolni! Mi szintén,sőt most is a zálogházban van valami ami sokszor megfordult már ott! A fürdőszoba teljesen északba esik és teljesen zárt. Én már felrakattam két nagy tükröt,most lomtalanítom és beteszek élő zöld növényt a mű helyére. A Buddha yantra jövő héten érkezik. A falak és a csempe halvány rózsaszín,tervbe vettem a fal zöldesre festését és egy kis ablak vágatását,ami a lépcsőház felé lehetséges csak. Mivel csak a lépcsőházba nyílhat az ablak,kérdezni szeretném,hogy mivel nem szeretnénk,hogy belássanak a lépcsőházból,elég-e,ha néhány üvegtéglát rakatok a falitégla helyére!? Be tudna jutni a vastag üvegtéglán a gyógyító energia végre hozzám? Már nagy szükségem lenne rá!! Előre is köszönöm segítő tanácsaidat! Szeretettel üdvözöl: Kottlerné Hanza Gilda
Kedves Edit, megköszönném ha meg tudnád mondani, hogy ha a lakás bejárata északon van, de lépcsőházra nyílik, akkor érvényesülnek-e az északi bejárat előnyei? Köszönöm előre is.
Kedves Edit,
meg szeretném kérdezni, hogy mit lehet akkor tenni, ha az észak a földszinti szinten a garázs miatt teljesen le van blokkolva (azon ablakot tüzvédelmi okok miatt nem lehet nyitni.) A földszinten itt az északi oldalon egy vendégszoba van ággyal stb. Az emeleten viszon van az északi oldalon ablak jócskán… vagy az emelet nem számit?
Továbbá meg szeretnélek kérdezni, hogy mit lehet tenni az északkeleten elhelyezkedö lépcsöházunkkal…. mivel esetleg a lépcsöházat könnyíteni…
Elöre is köszönöm segítségedet és tanácsaidat, Üdvözlettel: Gabi
Kedves Gabi!
Az észak minőségéhez egyaránt hozzájárul a földszint és az emelet is. Ha az emeleten szép nyitott az észak, akkor annak lehet örülni, a földszintit azonban érdemes lenne korrigálni egy Buddha yantrával. (Ha a garázs szép tiszta, akkor lehet a garázsba is tenni, de még jobb, ha a lakásba kerül az északi részre, a garázssal közös északi falra.
Az északkeleti lépcsőházban használjatok minél világosabb színeket, hogy ettől könnyedebbnek tűnjön a lépcsőház. (Kifejezetten jó a vajsárga vagy a világoskék, de lehet fehér vagy más egészen világos szín is.) Ezenkívül el lehet itt helyezni egy Vamana yantrát, ami javítja az északkelet energiáit.
Kedves Edit!
Az északi területem a lakásban a nappali egyik zárt, beugró része. Egy nagy tapétát tervezek arra a falra tenni, mintegy kifelé nyitással, tengerparti képet ábrázolva, akár ablakkeret imitációval. A kérdésem az lenne, hogy látszódhat-e a képen a nap, (lemenő vagy felkelő – mindegy-e), vagy esetleg ez üti a víz elemet?
Szó volt továbbá a Buddha yantráról, megfelel erre a területre kis Buddha szobor, ill. kép is? (nem a yantra kiváltására)
Köszönettel:
Netti
Kedves Netti!
Északra a tengerparti kép jó ötlet. A Nap talán azért furcsa, mert északon általában nem süt. Ha csak olyan kép van, amin a Nap is ott van, akkor az inkább a felkelő nap legyen és ideális esetben úgy lenne jó, ha az északi fal keleti oldalán lenne, mert az még hihető is, ugyanis nyáron már északkeleten felkel a nap… De lehet, hogy jobb lenne egy olyan kép, amin nincs Nap – ha már ez így egyáltalán felmerült…
Igen, tehetsz északra Buddha képet, Buddha szobrot is.
Hare Krisna!
Ha északon nem lehet tó, akkor a kancsó víz helyett jó egy váza virággal és vízzel együtt?
Köszönöm a választ:
Nisa
Kedves Nisa!
Igen, északon – a lakásban – lehet egy kancsó tiszta víz vagy egy váza virággal, de ez utóbbiban minden nap cseréld a vizet, különben nem fog a víz tisztának számítani.
Kedves Edit! A vaszati ház terv készítésben bele kell számolni a teraszt is vagy csak akkor ha fedett? Ha a háztól pár cm külön van és vitorla ponyvával lesz fedve akkor is?
Kedves Csaba!
Ez egy elég összetett kérdés.
Ha van egy szabályos téglalap formájú ház, amiből kiugrik vagy kinyúlik a terasz, az bővítmény. Ilyenkor a terasznak épületszerkezetileg is van köze a házhoz, alapja van (még ha nem is közös), hozzá kapcsolódik a házhoz. Nem számít, hogy fedett-e vagy sem, bővítménynek számít és aszerint értékeljük, hogy melyik égtájhoz tartozik.
Ha a terasz épületszerkezetileg nem kapcsolódik a házhoz, hanem csak egy betonozott vagy térkövezett placc a ház mellett, ahol le lehet ülni a kertben, de mégis közel van, az hivatalosan nem számít a ház részének.
De mindig a konkrét esetet kell megvizsgálni.
Kedves Edit!
Vaszati alapba bele kell számolni a folyosót( ami ugyan fedett és a főfal mellé építették,de már a főfalon kívül van).Egy régi tornácos házról van szó..+ van egy verenda része is..
Ugye ezek a házak téglalp alakúak, + a verenda egy kiugró rész és a folyosó( tornác régi elnevezése),hozzá van építve.
Mit tegyek az alaprajzba??
Észak 3 fok ahogy kimértem..Van jelentősége ennek a 3 foknak a vaszatiban??
Az egész házat vesszük alapul égtáj szerint,vagy minden egyes helyiséget??
Írok egy példát,mire gondoltam:Pl nekem a konyha ha az egész lakást nézem ,akkor nagyrész Nyugat.
Ha viszont a konyhát felosztom égtájakra ,akkor a hütő északkeleten van,a gáztüzhely pedig északon, a mosogató pedig nyugaton,,stb..
Ezért szeretném megkérdezni ezt tőled..
Van még egy nagyon fontos kérdésem a betegségekről,nekem hetek óta fáj a fülem és a torkom, ezt úgy kell elképzelni,hogy van amikor folyamatosan fáj, van amikor egy napig nem.Voltam orvosnál semmit nem talált..
Már gondoltam mindenre, talán a lakásba tettem valamit rossz helyre( ugye nem emlékszem mindenre és nem is követem figyelemmel),lehetséges ez,hogy valami betegség kialakul,ha valami rossz helyen van a lakásba??
A fülfájás és torokfájás melyik életterülethez tartozik?
Egy kicsit sok kérdést tettem fel,kérlek ne haragudjál érte.
Nagyon várom válaszodat!
További szép napot!
Andika
Kedves Andika!
Ha a folyosó (eredetileg tornác) együtt épült a házzal, akkor beleveheted azt is a mandalába. Ha utólag toldották a házhoz, akkor lehet bővítménynek venni és csak az eredeti főfalak által határolt részt számítani anyaépületként. Ez kívülről is elég egyértelműen szokott látszani a házon, pl. ha a háztetőt megnézed.
Ha még ezen kívül van egy kiugró veranda is, akkor az már bővítmény. Persze egyértelmű választ akkor tudnék mondani, ha látnám a ház alaprajzát + pár fotót kívülről.
Amikor azt vizsgáljuk, hogy a házon belül jó helyen vannak-e a helyiségek, akkor az egész házat nézzük, amire felrajzoltuk a Vasztupurusa mandalát. Ha egy-egy helyiséget akarunk megvizsgálni, akkor annak külön is megnézzük az egyes égtájait.
Igen, lehet különböző betegségeket az egyes égtájakhoz kapcsolni. (Nem feltétlenül kell, hogy ezek a betegségek ki is alakuljanak akkor, hogy gond van az adott égtájjal, de a kockázat fennáll.) A torok az északhoz kapcsolható, a fül a déli területhez. Azt kell megnézni, hogy ezek az égtájak rendben vannak-e a Vaszati szerint.