Most, hogy sajnos egyre mélyebben belemegy kis országunk a válságba, sok embernek – remélem, Te nem tartozol közéjük – bizonytalan lett a munkahelye, a vállalkozása, a szakmai jövője.
Nagyon sok módszer van arra, hogy megóvd az állásodat vagy föllendítsd a vállalkozásodat, de én ezek közül most csak a Vaszatival kapcsolatos összetevőket emelem ki. (A többi módszert más weboldalakon, tréningeken tanulhatod meg.)
Szerintem már sejted: a kelet az az égtáj, ami nagyon szorosan összefügg szakmai előmeneteleddel. A Vaszati tanításai azt mondják, hogy ha a kelet megfelelő minőségű, akkor a lakók jólétben élnek, megbecsüli őket a társadalom és fejlődnek a munkájukban.
Milyen legyen otthonod keleti része? Az a jó, ha az alábbiak közül minél több teljesül:
– főbejárat
– nagy ablakok
– erkély, terasz
– tiszta víz (ez lehet tó, akvárium, de akár vécé nélküli fürdőszoba is)
– sárga, narancs, arany szín (ezek a Nap színei)
– általában világos színek
– sárgán nyíló virágok
– rend, tisztaság
– tükör – a keleti falon
– kevés bútor
– bővítmény (ez lehet egy, az anyaépületből “kilógó” terasz, télikert, vagy egyéb toldalék)
– a telek kelet felé lejt
Láthatod, hogy kelettel szemben támasztott elvárásaink nagyon hasonlítanak az északéhoz. A fő különbség, hogy északon a zöld színt részesítjük előnyben, itt pedig a sárgát, narancsot.
A tiszta víz jelenlétével kapcsolatban pedig azt jegyezd meg, hogy az akváriumot, csobogót, inkább a keleti terület északkelethez közelebb eső részére tedd. A délkeleti szomszéd ugyanis a tűz, amelytől jó, ha távol tartjuk a vizet.
Szerencsére a keleti nyitottságot könnyebben el lehet fogadtatni a nyugati építészekkel is. Nincs is annál szebb, amikor a felkelő Nap besült az ablakon…
Ha a keleti területed nem igazán olyan amilyennek lennie kellene: már átfestetted a falakat sárgára, feltettél egy tükröt, sőt, a lomokat is eltávolítottad, de még mindig nem vagy elégedett, szerezz be egy Ramacandra yantrát, amelyet keleten elhelyezve segít rendbe hozni annak összekuszált energiáit.
Arra kérlek, nézz most szét otthonod keleti részén, és ha szükséges, javíts annak állapotán. A rendrakással kezdd!
Szeretném tudni, hogy látsz-e valamilyen összefüggést otthonod keleti része és a karriered között.
Arra kérlek, hogy a tapasztalataidat itt, ezen a fórumon osztd meg velünk, hogy mindannyian tanulhassunk Tőled.
Tanácsadóként a tapasztalatomat osztom meg veletek.
Vidékről kerültem fel Budapestre és, amikor lakást választottam, akkor még nem néztem meg, hogy hol helyezkedik el a bejárati ajtóm, északon, keleten van-e ablakom.
Később, amikor megismerkedtem és megtanultam a vaszatit, akkor szembesültem vele, hogy bizony lakásomban, sem északon, sem keleten nincs ablak. Nem is mentek úgy a dolgaim, ahogy szerettem volna. Ahogy megismerkedtem a vaszatival, itt volt a nagy legetőség, hogy a yantrák erejét kipróbáljam.
A yantrák kihelyezése után a lehetőségek beindultak az életemben. Immár 3 éve foglalkozom a vaszatival és az elmúlt időszak dolgaival most szembesültem valójában.
Mivel lakásom keleti területe zárt ez a párkapcsolatra a férfienergiára van nagy hatással. Nekem a párkapcsolatom nem volt fontos ebben az időszakban, viszont a lányomnak igen.
Annak rendje és módja szerint megerősíttem a keletet, mivel mind ketten hölgyek vagyunk lányomnak a párkapcsolatot hozta az életében és nagyon jól megvannak együtt a barátjával.
Számomra a karrier volt fontos, nekem a karrierem előmenetelét segítette elő. Egyre több vaszati lakás tanácsadást kapok, aminek nagyon örülök.
Lelesz Csilla
30/488-5587
Kedves Lakatos Edit!
Figyelmesen olvasgatom a blogját, meg a szövetség oldalait és figyelemreméltóak az írások! Társas sorházban lakunk családommal két éve és hamarosan szeretnénk felújítani vagy eladni.
Például mi a helyzet egy ilyen kétszintes otthonnál, ami kétoldalt szomszédokban zárul (tehát nyílás helyett lépcsőház vagy más lakások. És eltérő lakásunk két szintjének alaprajza is, néhol közös légtérrel. A lépcsőház felett helyezkedik el a hálószobánk, ennek van egyedül keleti ablaka. A bejáratunk talán DK-i (az alsó szinten) Az északi oldal elég nyitott, de a D, DNY mégjobban (+ terasz). Keletről és nyugatról ha nem kapunk elég töltést – jobb ha nem ragaszkodunk tovább ehhez a lakáshoz?
Jahn Péter
Kedves Péter!
A sorházi lakásoknál valóban hátrány, hogy – ha nem szélső lakásról van szó – két oldalról zárt a lakás. A társasházi lakásoknál általában ennél még kedvezőtlenebb a helyzet, gyakran előfordul, hogy csak egy égtáj felé van ablakuk. Az észak, az északkelet és a kelet nyitottsága nagyon fontos, ezért ha már úgyis felmerült a költözés gondolata, jobb egy önálló – lehetőleg Vaszati szerint tervezett – családi házba költözni.
Többszintes lakásoknál meg kell vizsgálni mindkét szintet. Ha a kelet legalább az egyik szinten nyitott, az már mindenképpen nagy előny a teljes zártsággal szemben!
Sajnos mi egy ikerházban lakunk, ahol a keleti rész pont a szomszéd falával egyezô. Tehát nincs ablak, és nem is tudunk csinálni. Ráadásul a wc is beleesik a keleti részbe, ahol pont a keleti oldallal szemben a mosdó fölött van egy tükör(gondolom ez sem jó így). A hálószobánk egyik fala keleti, az elôtt van az ágyunk. Mit csináljunk, hogy jó legyen?
Kedves Miki!
Amiket a kelettel kapcsolatban leírtál, sajnos tényleg nem szerencsések. Ha lehetséges, tegyétek át a tükröt a fürdő keleti falára. (Ha oda nem lehet, akkor az északira, vagy az északkeletire. A nyugati falon nincs jó helyen.)
Én mindenképpen elhelyeznék a lakás keleti területén egy Ramacandra yantrát, mely segít korrigálni a keleti terület sérüléseit. A rossz helyre került vécét pedig a Matsya yantra orvosolja. (Ezeket a yantrákat a fürdőszobán kívül kell elhelyezni!)
Általánosságban kedvező fejjel kelet felé aludni. Viszont a hálószoba legjobb helye délnyugaton van.
Edit
Kedves Edit!
12 éve foglalkozom feng shuival. Ebben az évben találtam szemben magam a vaszatival. Már régóta érdekel a két filozófia. A sok hasonlatosság szembetűnő. Valaha egy ágat képviseltek és ez még ma is látszik.
Lelkes olvasója vagyok. Sok sikert kívánok a további munkájához!
Üdvözlettel: Fürstné Sipos Valéria
Köszönöm!
Kedves Edit,
családiházunkat pár éve építettük át és újjítottuk fel. A vaszati utólag került a látókörömbe. Sajnos! A hírleveleket és írásaitokat olvasva, látom, hogy vannak olyan területek, amelyek nem igazán felelnek meg a vaszati tanításának. pl. a K – ÉK sarkon van egy kicsi konyha, (itt van a gázbojler)aminek mindkét irányba van a helységhez képest nagy ablaka. Még ÉK-en van fürdő, (nagy ablakkal), mellette É-on a WC (kisebb ablakkal) és utána az É – ÉNY részen a hálószobánk. A hálószobának ÉNY-ra van aránylag kicsi ablaka. Lehet, hogy ezért vonulok ki néha a nappaliba aludni az éjszaka közepén, mert nem igazán jó helyen alszom? Hogyan tudom házunk ezen részét harmonizálni, mert újra szétvereni már nem lenne energiám. Mit tegyünk, hogy itt minden rendben legyen?
Azt mondom, sose késő találkozni a Vaszatival…
Igaz, hogy nincs túl jó helyen a konyha északkeleten, de a kelet már nem olyan rossz. A nagy ablakok pedig kifejezetten jók itt!
A fürdőnek is legalább van jó nagy ablaka északkeleten, ami be tudja engedni az északkeletről érkező pozitív energiákat.
Az északi vécé negatív hatását a pénzügyek érezhetik, de gyakran a család hölgy tagjai is. Északról érkeznek ugyanis a női energiák és ezek károsulnak a vécé miatt.
Az északnyugati hálószoba valóban okozhat zavart alvást, de nem mindenkinél. Lehet javítani az alvás minőségén pl. azzal, hogy az ágyat a megfelelő irányba fordítjuk. Az a jó, ha alvás közben a fejünk keleten van, vagy délen, vagy nyugaton – vagy ezek mellékégtájain. Ha észak, északkelet vagy északnyugat felé van a fejünk alvás közben (a fejünk itt a fejünk búbját jelenti), akkor zavart lehet az alvás, amit tovább fokozhat az északnyugaton levő háló.
Fontos még, hogy a hálószobában a nyugtató színek domináljanak, ne legyen itt piros, bordó (akármilyen divatos is.)
üdv: Edit
Egy meglévő otthon energiáin nagyon sokat lehet segíteni a Vaszati 27 napos programja segítségével.
Kedves Edit!
A kelet hatása olyan mértékben hat rám, hogy a karrierem amióta itt lakunk ( 7 éve) teljesen megfeneklett, a tavalyi évben a férjemmel 20 év után elváltunk, és én maradtam itt kettő kislánnyal és az anyukámmal a lakásban. Az olvasott útmutatások alapján elkészítettem az alaprajzot, és megdöbbenve láttam, hogy a ház keleti és déli része TELJESEN HIÁNYZIK, mivel az alaprajz nem teljes négyszög. Az északi részen található egy fürdő wc-vel. Északi és a keleti oldal szinte teljesen zárt, mivel a sorházi lakás szomszéd lakása arra van ráépítve. A ház közepén tartó fal van és ide kötötték be a kazánt is. A gyors segítséget elolvastam, és teljesen tanácstalan vagyok mi most a tennivalóm. Szinte minden rossz előfordul nálunk. Mit tudok tenni ha a költözés nem azonnal megoldható?
Előre is köszönöm életmentő tanácsait, mivel ilyen elrendezéssel és tájolással nyolc család él egy házsoron, akik szeretnék megelőzni a nagyobb bajt.
Üdvözlettel: Husz Zsuzsanna
Kedves Zsuzsanna!
A leírásod alapján tényleg komoly problémái vannak a lakásodnak – amit ráadásul érzel is. A kedvezőtlen minőségű kelet nem csak a karrieredre volt rossz hatással, hanem a férfiak is hiányoznak a lakásból. (A lányaiddal élsz ott.)
Mivel a lakás több sebből is vérzik, mindenképpen átfogó rendrakást javaslok vagy egy szaktanácsadó, vagy a 27 napos program segítségével.
A lakás hiányzó területeit legbiztonságosabban yantrákkal pótolhatod. Délre a Narasimha yantra, keletre a Ramacandra yantra való. Keletre tehetsz tükröt is.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Most akadtam rá az irásaidra nem rég és nagy élvezettel és tisztelettel olvasom.Segitségedet szeretném kérni, négy emeletes társasházban lakom, aminek a bejárati ajtaja észak, a nappali, a hálószoba, a konyha ablaka nagy , de mind a három ablak délre néz. a füdő északkelet, a WC közvetlen mellete keletkelet. Utána a konyha délkelet. A párommal sokat vitatkozunk, amit nagyon szeretnék kiküszöbölni, a karieremet fellenditeni. Ebben kérném a segítségedet.
Válaszodat előre is köszönöm, és nagyon szép, boldog karácsonyt.
üdvözlettel:
Ilyés Magdolna
Kedves Magdolna!
A leírtak alapján több olyan probléma is van az otthonoddal, ami elősegítheti a vitákat, illetve, ami nem támogatja a karrier alakulását.
Nem kedvező az északkeleten levő fürdő és a keleten levő vécé. A nem megfelelő minőségű kelet kedvezőtlenül hat a karrierre és okozhatja azt, hogy a család férfi tagja nem érzi igazán jól magát a bőrében, emiatt feszült, esetleg ingerlékeny.
Az északkelet gyenge minősége kedvezőtlenül hat a jövő alakulására, de a párkapcsolatra nézve sincs jó hatással. Az északkelet ugyanis az az égtáj, ahol a férfi és a női energiák egyesülnek – ennek a minősége utal tehát arra, hogy a férj és a feleség viszonya mennyire harmonikus, mennyire jönnek ki jól egymással.
A két fő hibát súlyosbítja a sok déli ablak.
Azt javaslom, hogy északkeleten használj világos színeket, pl. világos-sárgát, vajszínt, keleten sok sárgát. Az északkeleti és a keleti falon is kedvező hatású a tükör. Sokat segít még északkeleten egy Vamana yantra, keleten pedig egy Ramacandra yantra.
Az északi főbejárat szerencsére kedvező.
Minden jót,
Edit
Nálam egy nagyobb ablak van Keleten és gyönyörűen rám süt a nap,amikor kel fel és még legalább délig ide üt.Szembe vele az ágyam van,amit most fogok majd áttetetni az ablak alá,Keletre.Most,ha minden igaz,akkor Nyugaton van és az rossz és vízerek is kereszteződnek,tehát az ágynak innen menni ekell!
Karrierem jelenleg nincs,sőt,nem is volt!Rég óta nem dolgozok….De most,hogy átteszem Keletre,bízom benne,hogy minden jobb lesz !
A függönyt lecserélem majd sárgára vagy narancsra(most zöld),de a falam az sárga jó pár éve.A tv-t is elteszem innen,ha ide kerül az ágy.Tükör nincs a szobámban,de beszerzek akkor.
Tehát bízok a poziítv változásban végre!
Kedves Emile!
Először is, ahhoz, hogy jó legyen a kelet minősége, nem kell feltétlenül keletre tenned az ágyat. Ha vízér van az ágy mostani helyén, az más kérdés, ne nem befolyásolja a karriert.
Azt javaslom, hogy mielőtt bármilyen nagy átalakításba fognál, az alábbi linken található leírás alapján szerkeszd ki otthonod pontos égtájait. Ha valóban keletre esik az ablakod, akkor jó lehet a függőny csere.
A pontos tájolás az alapja mindennek >>
Kedves Edit!
Szeretnénk venni egy lakást, de nem tudom biztosan, hogy vaszati szempontból az alaprajza megfelelő-e. Négyzet alakú, tájolása olyan, hogy a bal felső sarka néz É felé, a jobb felső K felé (tehát nem az oldalak, hanem a sarkok néznek a fő égtájak felé). A keleti negyedet (nyolcadot) majdnem teljes egészében egy kis terasz tölti ki, és a főbejáratot meg lehet oldani a terasz felől. Van lehetőség azt is alakítani, hogy a bejárat a keleti részen belül hol legyen. (A belső elrendezést most nem részletezem, mert teljesen szét kell szedni és akkor már úgy alakítjuk, hogy jó legyen.). Amiben nem vagyok biztos, hogy az jó-e, ha a keleti rész csak egy terasz, de nem tartozik szorosan a lakórészhez. Persze nyitott, az energia útjában nem áll semmi, de mivel nem vagyok szakember, nem tudom, hogy így jó-e.
Köszönöm
Eszter
Kedves Eszter!
Általánosságban nagyon jó, ha keleten terasz van. Ez leginkább akkor kedvező, ha szerves egységben van a házzal – azaz nem képez hiányterületet.
Ezt az egységet hangsúlyozza, ha a terasz fedett, illetve ha egy korlát van körülötte, amely korlát gondoskodik arról, hogy a teljes épület négyszög alakú legyen.
Természetesen akkor is kedvező a keleti terasz, ha az egy bővítményként csatlakozik a házhoz.
Kedves Edit!
Mi egy 10 emeletes panelban lakunk.
A lakásban a keleti területbe esik a wc, Az ajtaja nyugatra néz. Milyen színeket használjak ott, vagy tükröt esetleg?
A fürdőszoba (wc nélkül) délkeletre esik.
Belülről:
északi falon tükör, alatta mosdó, alatta szemetes,
ék.-kelet-dk. a kád,
délen mosógép,
délnyugat mosószerek,
nyugaton az ajtó,
északnyugaton szennyes tároló.
Itt milyen színeket, vagy mit használjak, mert sejtem, hogy ez itt nem a legmegfelelőbb helyen van.
Lenne még egy másik kérdésem is, hogy hitelekkel kapcsolatos iratokat, befizetésre váró csekkeket hol a legjobb elhelyezni?
Válaszodat előre is nagyon-nagyon köszönöm!
Kedves Andrea!
Valóban nem szerencsés keleten a vécé. Ha lehet, legyen a vécé fala a sárgának valamilyen árnyalata – ami tetszik, és ami passzol a csempéhez.
Ezen kívül tenni kellene a lakás keleti részére egy Ramacandra yantrát. (Ha a vécé van leginkább keleten, akkor a vécé ajtóhoz – kívülről – kerüljön a Ramacadnra yantra, legjobb egy Matsya yantra társaságában.
A délkeleti fürdő szintén nem tökéletes, de az mindenképpen jó, hogy a tükör az északi falon van. A régi lakásunkban nekünk is délkeletre esett a fürdőszoba. Mi oda egészen meleg terrakotta színű, padlócsempét választottunk, a fali csempe pedig ennek volt egy halványabb árnyalata.
Mivel a délkelet a tűz területe, többek között ezért nem szerencsés ott a fürdő. Jó tehát valamilyen tűzre emlékeztető színt használni itt – olyat, amit az ízlésed és a meglévő csempék megengednek. Ez lehet bordó vagy piros, vagy akár terrakotta.
A yantrák közül egy Parasurama yantra és egy Vasudeva yantra kellene – a vécéhez hasonlóan – a fürdőszobán kívülre.
Kedves Edit!
1,5 éve foglalkozom a Vasatival („fel Yantráztam” a lakást, olvasom a cikkeid és könyveket ebben a témában).
2 éve vettem egy lakást É-D-i tájolásút, soha nem éreztem jól magam benne. Később kiderült a személyes égtájam a Kelet….. Bár a lakás bejárata K-i, de zárt lépcsőházból nyílik, így nem sok jelentősége van – ha jól tudom.
A lakást a most sikerült eladnom! Úgy tervezem, hogy csak olyan lakást megyek el megnézni, ami minimum Keletre nyitott. Viszek egy iránytűt, és leteszem a lakás körülbelüli közepére, hogy nagyjából lássam merre nyitott a lakás. Szerinted ez így jó megoldás?
Második lépésként pedig elkérem, vagy készítek alaprajzot, ami alapján meg tudom nézni, hogy mi pontosan hová esik.
A másik kérdésem a D-K-i égtájú 7 éves kisfiam. Nem egyszerű eset (nyilván a válás miatt sem), ráadásul egyedül költözöm vele, ketten fogjuk lakni a leendő lakásunkat. D- K-et viszont nem javasolod gyerekszobának – abban az esetben sem, ha ez a gyerek személyes égtája?
A segítségedet, tanácsaidat előre is köszönöm. Szép napot kívánok!
Kedves Szilvia!
Ha a személyes égtájad a kelet, a keleten kívül még további égtájak is kedvezők Neked: K, DK, D, É. Talán ettől függetlenül hiányzott a keleti nyitotság. És talán a keleti zártság hozzájárult a váláshoz…
Az mindenképpen jó, ha iránytűvel mész lakást nézni, de a pontos égtájakat tényleg akkor tudod kiszerkeszteni, ha megvan az alaprajz is.
Ha a kisfiad egyéni égtája DK, jó még neki a D, DNY és ÉK is. Jobb lenne, ha a szobája nem DK lenne. Lehet pl. délen, vagy északkeleten, a délkeletet a túl sok tűz miatt kerüld, a délnyugatot pedig amiatt, mert az nem való gyerekeknek. A délkeleti gyerekszoba csak akkor jöhet szóba, ha elég nagy ahhoz, hogy az ágya már a déli területen legyen.
Kedves Edit,
a lakasunkon tul a munkahelyunkon is jelentos idot toltunk el.
Fontosnak erzem azt is, hogy ebben a napi 8-9 oraban milyen rendezettsegu es energiaju helyen vagyunk.
Alkalmazottkent persze nem lehet ablakot utni a falon, neha meg egy szekrenyt sem arrebb tenni, de ha van barmekkora lehetoseg eljunk vele, ugye? (yantrak, kepek, szines dossziek 😉 elforditott szek/monitor)
Mi a velemenyed errol?
Kata
Kedves Kata!
Igen, pontosan így van, ahogy mondod!
Ideális esetben a munkahelyen is alkalmazni kellene a Vaszati elveit, mint pl. megfelelő irányba nézzünk munka közben, jó helyen legyen a nehéz szekrény, az ivóvíz, stb.
És persze a yantrák is jelentősen javítják a munkahely energiáit és hangulatát.
Kedves Edit! Az otthonom keleti részén a felsoroltakból csak a bejárati ajtó nincs keleten a többi feltétel adott. Én már nyugállományban vagyok, de 25 évig voltam gyermekintézmény vezetője és befejezéskép Életműdíjat kaptam! Lehet, hogy köze van az otthonom fekvésének és a berendezésének??Érdekes, működik ez kifejezett tudatosság nélkül is??? Üdvözlettel: Jolika
Kedves Jolika!
Először is gratulálok az Életműdíjadhoz!
Igen, a jó minőségű kelet egészen biztos, hogy hozzájárul ahhoz, hogy kiteljesedjünk a munkánkban és ezt mások is elismerjék. Ez még akkor is megvalósul, ha nem tudunk a Vaszatiról!
Sziasztok!
Azt szeretnem kerdezni, hogy ha a haloszobam E-K , K-i iranyban van.
Van egy ablak kelet felé..
De a haloszobaban lehet viz, csobogo, …stb..?
Koszonom a segitseget!
Judith
Kedves Edit!
Amit felsoroltál a Keleti terület erősítéséhez, sajnos semmi sem teljesül!
Viszont Észak felé óriási ablakunk van, és Dél felé néz a házunk homlokzata, nagy ablakokkal. (A telek egyébként lejt Észak, Északkelet irányban és végén egy patak van 🙂
A Déli bejárat egy kapualjba/garázsba nyílik. Innen fordulunk Kelet felé, és úgy jutunk be a lakásba, az előtérbe majd a nappaliba. (ez szinte egy tér). A Dél-NYugati területen van egy vizesblokk (amit eddigi olvasataim alapján) szintén nem jó.
A nappaliba Kelet, Dél-Keleten van egy Lángokat ábrázoló poszter, amelyet könyvespolc vesz körül. Ide nem tudok csobogót tenni és a polcot sem tudom elmozdítani. A házat egyébként nagyon szeretjük és jól érezzük Magunkat benne. Szeretjük a berendezést és nappali miliőjét. A férjem és én is dolgozunk, jó állásunk van.
Ilyenkor mit tanácsolsz?
Éva
Kedves Éva!
Nagyon jó, hogy szép nyitott az északi oldal, annak pedig még inkább örülök, hogy észak-északkelet felé lejt a telek és még patakotok is van. Egy ilyen jó külső körülmény már gyakran önmagában megalapozza, hogy jó legyen az életünk.
Az viszont tényleg nem szerencsés, hogy zárt a kelet – jól értetem ugye, hogy zárt? És a déllnyugati vizesblokk sem tökéletes. Ezeken lehet segíteni yantrákkal.
A nappaliban – délkeleten – rendben van a lángolós poszter, ide nem is kellene semmi víz.
A friss víz északeleten, északon és a keletnek az északkelethez közelebb első részén kedvező.
Ha jól érzitek magatokat, úgy általánosságban, az mindenképpen jó! Esetleg azt a pár hibát, amiról már tudsz érdemes korrigálni és akkor meg tudjátok erősíteni azt, hogy jól érzitek magatokat a házban.
Kedves Edit!
Köszönöm, hogy írásaidat olvasva ismerkedhetek a vaszatival.
Garázs építés előtt állunk és a tanácsodat szeretném kérni. Viszonylag nagy telkünk van, 15 méterre kerülne a háztól a garázs, de az egyedüli értelmes helye keleten lenne. A vaszati szempontjából szóba jöhető ÉNY és DK-i égtájakon való elhelyezése vállalhatatlan kompromisszumokat jelentene. A benne tárolt autókat munkavégzésre használjuk (egyik vállalati).
A naptól való védelem miatt mindenképpen zárt garázsra van szükség.
Ha a telek ház előtti része egyébként nyitott keleten a garázsig, szabad-e ezt a garázst megépíteni? Mennyire éreztetne ez energia blokkoló hatást? Ezt mivel lehetne kivédeni?
Melyik anyag a kedvezőbb: fából vagy lemezből (fém, mint levegő elem) készült mobilgarázs? Színben világos/méz-barnára gondoltunk és sárga virágok/bokrok vehetnék körül….
A garázs használható-e egyéb tárolásra? (pl. kerékpárok, kerti szerszámok, fűnyíró, gyerekruhák, amit később tudunk majd használni…)
Üdvözlettel: Kati
Még az észak-kelet jöhet szoba, de gondolom, az meg rosszabb választás lenne….
Kedves Kati!
Ideális esetben valóban jobb, ha nem tereljük a telek keleti részét garázzsal. Tehát szigorú értelemben azt mondanám, hogy inkább ne. Persze ahogy írtad, és ahogy később még kiegészítetted, hogy az északkelet jöhetne még szóba, akkor azt mondom, hogy ha nagyon nagyon szükség van a garázsra, akkor nem tudunk mit csinálni, épüljön meg. Az lenne az ideális, ha a házra nem vetne árnyékot, ha ezt meg tudjátok oldalni, akkor kevésbé lesz gond a keleti garázs.
Az anyaga lehet könnyűszerkezetes. Én a fát jobban szeretem mint a lemezt, de gondoljátok végig, hogy a tűzvédelem mennyire fontos szempoont és alapján döntstek. A színe legyen minél világosabb. Keleten a sárga, világossárga vagy a fehér a jó szín.
Az, hogy mennyire érzitek majd a blookoló hatását leginkább azon múlik hogy a telken belül hová esik ez a garázs. Például útját állja-e a ház felé tartó keleti energiáknak? (Ha a háztól keletre lesz, akkor útját állja, ha nyugatra, akkor nem.) Esetleg a keleti energiák erősítésére elhelyezhettek a lakóház keleti részén egy Ramacandra yantrát.
Ha már felépül a garázs, akkor legyetek praktikusak: igen, tárolhattok benne más dolgokat az autókon kívül, de tartsatok rendet, tisztaságot és ügyeljetek arra, hogy túl sok fölösleges holmi (magyarul lom) ne gyúljön ott fel.
Kedves Edit!
Nagyon szépen köszönöm! Tanácsaid alapján végül fából, de csak nyitott kocsibeállót építünk. Az árnyékolást megpróbáljuk növényekkel megoldani, a sárga rózsa igazán szép lenne…. 🙂
Üdvözlettel: Kati
Kedves Kati!
Örülök, hogy nyitott lesz a kocsibeálló. Ez így jóval kevésbé árt majd a keletnek!
És igen, a sárga rózsa valóban jól mutatna – akár még 1-2 tő a futórózsa is.
Kedves Edit, nálunk a Kelet a bérlakás egyik sarka, tetőtér dőlésszöggel fűszerezve. Fiúnk szobája van ott, abban a sarokban van az íróasztal is egyenlőre. Az új sulijával, beilleszkedéssel egyéb akadállyal voltunk elfoglalva eddig, nyilván nem véletlen. A szobájába belelóg s délkelet is, arra nyílik az ablaka. Szeretnénk ha mindenki megtalálná az egyensúlyt a hivatás terén, mondanom se kell vannak nehézségek párom elhelyezkedés, én érvényesülés,megfelelő kereset cél kitűzés stb. Tervek megvalósítása….köszönöm szépen a választ, Boldog Új évet mindenkinek.
Kedves Timi!
Ha a kelet zárt, akkor sajnos előfordulhat, hogy úgy érzitek, akadályokba ütköztök, vagy nehezebben indulnak be a dolgok. Épp a minap egy másik írásomnál írt ezzel kapcsolatban valaki, javaslom, hogy olvasd el a legelső hozzászólást itt:
Az építészet nem csak művészet, felelősség! >>
Ha nem tudtok ablakot nyitni, akkor próbáljátok a keleti szobába valahogy becsalogatni a Nap színeit (kellemes sárga, arany, vajszín, stb.), semmiképpen ne használjatok a keleti szobában feketét, szürkét, stb.
A Ramacandra yantra elhelyezése is segíthet.