Az év elején eldöntöttük, hogy sikeres évünk lesz. A sikert eddig elsősorban a munkában és pénzügyekben kerestük. Ahhoz azonban, hogy kiegyensúlyozottak és elégedettek legyünk, szükség van sikerekre a magánéletben is. Legszebb ideje, hogy beszéljünk a szerelemről!
Az első és leggyakrabban elhangzó kérdés: Hol van a „szerelem sarok”? Egyáltalán van „szerelem sarok”?
Bár a kínai Feng Shui gyökerei az ősi Vasztu tanításokra vezethetők vissza, a Vaszatiban nincs „szerelem sarok”, mint a Feng Shuiban. Ez van akinek rossz hír, van akinek jó…
Ha lenne szerelem sarok (és ez itt nem egy vaszatis fórum lenne), akkor most nagyon rövid lennék: „tegyél ki ’szerelemre utaló’ tárgyakat, képeket, enyhén giccses delfinpárt és társait ebbe a sarokba és meglátod, hamarosan Rád talán a szerelem…” Ez nagyon egyszerű lenne, mert csak egy bizonyos sarokkal kellene foglalkozni, műanyag delfint pedig bármelyik utcasarkon vehetünk.
Nos, a Vaszati ennél jóval összetettebb és tudományosabb. Ha szeretnéd világosan megismerni létező vagy nem létező, boldog, vagy boldogtalan párkapcsolatod nagy miértjeit, akkor bizony az egész lakásodat meg kell ismerned, és ha szükséges, rendbe kell raknod. (A kényelemhez, olcsó megoldásokhoz és üres ígéretekhez szokott embereknek ez rossz hír.)
Otthonunk minden egyes égtája, sőt a középső része is szorosan összefügg szerelmi életünk alakulásával. Az észak felel a női , a kelet a férfi minőségekért. Északnyugat utal az érzelmekre, délkelet a romantikára, és így tovább. Ha a karrired miatt már rendbe raktad a keleti területet, a pénzügyek miatt pedig az északit, akkor máris jobbak az esélyeid a szerelmi életedben is. Nincs szükség extra mütyürkékre, delfinekre, elefántokra, stb. (Ez jó hír!)
Azt javaslom, olvasd el még egyszer a keletről és az északról szóló bejegyzést, és valósíts meg minél többet az ott felsorolt ötletekből. Cserébe legközelebb elmagyarázom, miért olyan nagyon fontosak ezek az égtájak a szerelemben is. Sőt, továbbmegyünk, minden egyes égtájjal megismerkedünk. Érdekes felfedezéseid lesznek!
Ha máris van valamilyen tapasztalatod, mindenképp osztd meg velünk!
Nagyon találó bejegyzés!
Vajon mit szólnak ehhez a fengsújosok?
Nekem még az ősi mesterséget űző, lenge öltözetű lányok jutnak eszembe a szerelem sarokról. Tudod, lent az utca sarkán…
🙂
Kedves József! OK, hogy mi jut eszedbe a sarokról, de mi jut eszedbe a szerelemről.
Kedves Edit!
Írtad, hogy a lakás középső része szorosan kapcsolódik a párkapcsolathoz. Hét éve lakunk itt, és ideköltözésünk második évében lett vége egy szerelemnek, azóta semmi …
Valóban lehet ennyire erőteljes a Brahmasztan területe, főként ha az nincs is rendben? Ráadásul É-on van a WC-m, viszont ÉK-en van a konyha és ott van ablak, és K-i a bejárat. Ugyanakkor teljesen nyitott a DNy…
Lehet, hogy hülye kérdés, de azért felteszem, lehet-e különbséget tenni pl. ebben a konkrét kérdésben, hogy mi hat erősebben a párkapcsolatra, melyik a „negatívabb”-ha szét lehet választani. A nyitott DNy vagy a lakás közepén lévő fürdőszoba?
Várom válaszod,
üdv.
Rita
Kedves Rita!
Az otthonunk egyes égtájai más-más területét befolyásolják a szerelmi életünknek. (Erről hamarosan részletesen is lesz szó!)
Egész konkrétan a lakás közepén levő víz szétszedi (vagy szétszedheti) a házaspárokat, párokat, sőt gyakran az egész családot is.
Néhány éve amikor lakást kerestünk, több olyanban is voltunk, ahol középen volt a vizesblokk. Azokban a lakásokban – kivétel nélkül – válással végződött a házasság. (Direkt rákérdeztem.)
A délnyugat inkább erkölcsi szinten befolyásolja a párkapcsolatot, de hatással van a tartósságára, stabilitására is. De erről majd még beszélünk!
üdv: Edit
Kedves Edit!
Köszönöm a választ, és nagyon várom a részleteket!!!
– addig is ezen a hétvégén már én is elkezdem a „hivatalos” tanulmányaimat e téren … 🙂 –
Szép hétvégét mindenkinek!
Rita
„Vaszatiban nincs “szerelem sarok”, mint a Feng Shuiban.”
Kedves Edit és többiek!
Fontos tisztázni a következőket a hiteles Feng Shui védelmében és a Vaszati tudatosabb gyakorlása érdekében:
A ház egyes részeinek megfeleltetése különféle életterületeknek nem a több ezer éves klasszikus hagyomány része. A hagyományos Feng Shuiban nincs se gazdagság sarok, se szerelem sarok se a többi életterület. Ezt Thomas Lin Yun találta ki 1986-ban, Kaliforniában a Blact Hat Sect Tantric Buddhism egyház égisze alatt. Ez a megközelítési módszer mindössze negyed évszázada létezik csupán. A régi klasszikusokban nem említenek ilyet, és a BHS módszernek (magyarul Háromajtós módszer, Bágua módszer néven is ismert) semmi nyoma sincs az ősi buddhista, a tantrikus feljegyzésekben vagy a Feng Shui klasszikusokban.
Kedves Simon!
Köszönöm, hogy ezt leírtad helyettem…
Aki egy kicsit utánanézett a Feng Shui történetének tudja, hogy a többség által itt Európában (vagy mondjuk Magyarországon) ismert Feng Shui nem közvetlenül Kínából, a Feng Shui hazájából származik, hanem Amerikából.
Ez egy sajnálatos tény, és úgy hiszem, sokaknak azért nem történt látványos változás az életében a Feng Shui hatására, mert nem az autentikus változatot követte…
(Szóval, az amerikai-magyar Feng Shuiban van szerelem sarok… az eredetiben nincs.)
Azért bennem (és szerintem nem csak bennem) felmerül a kérdés: Honnan lehet tudni, hogy melyik az autentikus változat?
üdv: Edit
ui: Ez egy költői kérdés volt… Mivel ez a kis fórum a Vaszatiról szól, javaslom, hogy ne menjünk ebbe túlságosan bele…
Kedves Edit!
Az „autentikus változatot” alkalmazók nem használnak életterületes felosztást. Nem mondják, hogy Iránytű Iskola, nem mondják hogy Forma Iskola – ezek is pontatlan nyugati elnevezések. A hiteles Feng Shuit alkalmazók összetett módon vizsgálják a lakást és a környezetét, nem hagyva ki sem az embert, sem az idő tényezőjét. Hiszen minden változik… Továbbá nem furcsa ezoterikus blablával szédítik az ügyfelet, hanem világosan, egyszerű nyelven elmagyarázzák, mit miért tesznek. Nem mondják, hogy azért, mert „így tanultuk” vagy hasonlók. Pontosan értik a módszert, amit alkalmaznak. Komoly, több éves tanulás után szereznek diplomát, amely feljogosítja őket a tanácsadásra, nem párhétvégés gyorstalpaló tanfolyamokon, és folyamatos kapcsolatban állnak mestereikkel, tanítóikkal. Némelyik „mester” akár külföldön, akár Magyarországon sajnos nem így oktat. Az érdeklődők hiába tanulnak nála hiteles módszert, a rövid tanulási idő után már kész tanácsadóként „esnek ki az iskolapadból”. Ennyi idő alatt kevesen magától értetődően értik meg mélységében a szakmát.
Másrészről a hiteles tanácsadók célja nem a „Feng Shui mindenekfelett”, hanem a hely, az idő és az ember kapcsolatának összhangba hozása. 🙂
További tudatos Vásztu oktatást!
Simon
Sziasztok!
Nemrég jöttem rá, hogy valamit tennem kell a lakásommal, mert az életem nem olyan, mint szeretném…
Nem tudtam eldönteni, hogy a Vaszatit válasszam, vagy a Feng Shuit. A Vaszatiról alig hallottam eddig valamit, a Feng Shuiról már nagyon sokat, ezért azt hittem, az közelebb áll hozzám.
Most viszont Simon, segítettél dönteni. Köszönöm, inkább nem kérek a Feng Shuiból.
Gabi
Kedves Gabi!
Ne hátráltasson meg az, amit az elmúlt negyed évszázadban műveltek „Feng Shui” címen az egész világon. Vannak már hazánkban is kiváló, tradicionális Feng Shuit gyakorló tanácsadók, akik hiteles elemzést végeznek.
A Vasztu és a hagyományos Feng Shui egymástól függetlenül működőképes és eredményes rendszer. A legjobb, ha tájékozódik az ember, alaposan utánanéz mindkét szakma _hiteles_ oldalának és úgy választ. Ekkor két hiteles módszer közül tud választani. Nem a rothadt alma és a körte közül, hanem az egészséges alma és az egészséges körte közül. Ez már csak ízlés kérdése innentől kezdve. 🙂
Minden jót,
Simon
Remélem, ezzel tisztáztam a valódi, tradicionális Feng shuit a tévhitektől. Akit érdekel, már tudja, mi alapján keressen rá. Innentől a „melyik a jobb módszer” jellegű viták elkerülése végett szerintem érdemes meghagyni e blogot a Vaszati kérdéseinek és tanításainak. Ha mindkettőt hitelesen művelik, nem jobb módszer egyik se a másiknál – mint kifejtettem, ízlés kérdése, melyiket választja az ember.