A legutóbbi szerelmes cikkből már kiderült, hogy a Vaszatiban nincs „szerelem sarok”, viszont szoros kapcsolat van az egyes égtájak és szerelmi életünk között. A legerőteljesebben talán az otthonunkban áramló női és férfi energák minősége hat a szerelemre. Miért is?
A Földön mindenhol egyformán érvényes energetikai törvények értelmében északról és keletről érkeznek otthonunkba a pozitív életenergiák. Ezek az energiák folyamatosan áramlanak és északról dél felé, illetve keletről nyugat felé tartanak. Az északról érkező energiákat organikus életenergiáknak hívjuk, melyek szoros kapcsolatban vannak a Föld mágneses mezejével és a Holddal. Minőségük tápláló, hűsítő, gyógyító és nőnemű. A keletről érkező energiák a szoláris életenergiák, melyek a Föld saját tengelye körüli forgásával és a Nap körüli keringésével vannak szoros kapcsolatban. Minőségük melegítő, energetizáló, katalizáló és hímnemű.
Ha otthonod északi része kellőképpen nyitott, akkor a női energiák szabadon bejuthatnak a házba. Ez azt jelenti, hogy a nők boldogok, elégedettek és nőiesek. Ehhez hasonlóan, ha a kelet nyitott, be tudnak jutni a férfi energiák a házba, melynek köszönhetően a férfiak sikeresek és boldogok. Nagyon jó hatással van tehát az egészséges párkapcsolatra, ha mind a keleti mind az északi energiák be tudnak jutni a házba. Ha az egyik égtáj zárt, az ahhoz tartozó nem sérülhet vagy esetleg nincs is jelen. Láttam már olyan társasházat, ahol egyetlen egy ablak sem volt keleten, és – egy kivételével – minden lakásban csak nők éltek, akik vagy elváltak, vagy megözvegyültek, vagy még nem találták meg az igazit.
Ha egy hölgy olyan lakásban él, ahol zárt az észak, előfordulhat, hogy nem tudja kibontakoztatni a nőiességét és emiatt boldogtalan, vagy épp emiatt nincs párkapcsolata. Ugyanez vonatkozhat egy olyan férfira, aki olyan lakásban él, ahol nincs ablak keleten: nem eléggé férfias ahhoz, hogy vonzó legyen a nők szemében…
Fontos tehát, hogy északon is és keleten is legyen ablakunk, tartsuk mindkét területet tisztán, rendben. A hiányzó északi és keleti ablakok helyére tehetünk tükröt, sőt a tiszta víz is nagyon hasznos – ezekkel valamelyest oldjuk a zártságot. Keleten használjunk sok-sok sárgát és narancsot, északon pedig sok zöldet. Ne zsúfoljuk tele egyik égtájat se, hogy az életenergiáknak semmi se állhassa az útját.
Északkeleten egyesülnek az organikus (azaz női) és a szolár (azaz férfi) energiák. Az északkelet minősége tehát utal arra, hogy a férfi és nő között mennyire harmonikus a viszony és kapcsolatukból milyen eséllyel születnek egészséges gyermekek. Az északkelet utal még a kapcsolat jövőjére is és a férj jellemzőire.
Az északhoz és a kelethez hasonlóan az a jó, ha ez az égtáj is nyitott, tiszta és értékes tevékenységre használjuk. Nem kedvező sem a vécé sem a lomtár. Itt is oldhatjuk a zártságot tükörrel és tiszta vízzel, és nagyon kedvező a világos sárga és más világos színek.
Amikor megvettük azt a lakást, ahol most élünk, az előbb említett égtájak közül csak keleten volt ablakunk. Mielőtt beköltöztünk volna vágattunk egy ablakot északra, egyet pedig északkeletre is. Tudom, hogy nem csak ezen múlott, de valahogy meg kell mondanom: június végén volt az esküvönk!
Neked milyen tapasztalataid vannak az északkal és a kelettel kapcsolatban?
Gratulálok:-)))))
Drága Feleségem!
Csodálatos olvasni ezt a bejegyzést! Tudom, hogy nem a Vaszati az elsődleges oka a házasságunknak, hanem a megvalósulásának körülménye.
A házasságunk olyan, mint a mag. Azért hajtott ki, mert jó a talaj, esik az eső és süt a nap. A Vaszati segített művelni a termőföldet, adta szikrázó napsütést és hozta a hűsítő esőt.
Tudod jól, hogy kiválóan érzem magam egyedül, de Veled szárnyalok csak igazán!
Ez minimum erre az életre szól.
Köszönöm Neked!
De aranyosak vagytok! Szívböl gratulálok!
Anita
Szívből gratulálok! „amint belül, úgy kívűl.”
Gyönyörű egymásra találásban lehetett részük, őszintén gratulálok!
Sok boldogságot kívánok! Andrea
Véleményem a szerelemről: Nincs szerelem ,csak szeretet ezt a szót a nők találták ki azzal a hittel ,hogy ezáltal jobban szeretik őket ,de komolyabb jelentése nincs! Ugyan akkor gratulálnék Nektek!
Kedves Edit!
Én is csupa jót kívánok Nektek!!!
Ahol most lakom – már 7 éve, és már csak egy hétig… 🙂 – ott ugyan nem teljesen nyitott az É, ÉK, és K, kb. úgy fele-fele arányban, feltettünk yantrákat is, és a bejáratom is K-en van. De ideköltözésem után egy év múlva véget érte egy nagy szerelem, és azóta semmi komoly, sőt, az elmúlt 3 évben nulla lehetőség… (A DNY tök nyitott, ha ez negativan befolyásolná a dolgot…Mit lehet tenni?) Az új lakásban sokkal nyitottabb a K és ÉK, viszont DK-i a bejárat, és szintén nyitott a DNY. Viszont a Brahmasztan tökéletes szinte… 🙂 – itt majd mit tehetek?
Sokfelé járok, jövök, megyek, vidám, szórakoztató egyéniségnek tartom magam, nem vagyok bányarém, szóval ezer a kérdés, pl. hogy mi az, ami még támogatja a párkapcsolatot, vagy éppen „lehetetlenné” teszi vaszati szempontból? Hogyan lehet egy ilyen lakásban megteremteni az egyensúlyt, vagy létezik olyan adottságú lakás párkapcsolatot illetően, amin nem lehet nagyon segíteni, ahol igazából csak egy megfelelőbb nyitottságú lakás segít?
Várom válaszod – és újdonsült férjednél a szombati tréninget… 🙂
Üdv.
Rita
Kedves Rita!
A túlságosan nyitott délnyugat (erről lesz is még szó a továbbiakban) valóban nem hat kedvezően a párkapcsolatra. Mint az élet más területeit is, a párkapcsolatot is instabillá, labilissá teheti. Ez a kapcsolat végéhez is vezethet.
Most már mindenképp koncentrálj az új lakásra. A délkeleti bejáratot mindenképp védd, mert veszekedést vagy csalást (átverést) vonzhat. A nyitott kelet és északkelet viszont nagyon jó.
A délnyugat legyen súlyos (ne okozzon itt is problémákat, mint az előző lakásban), a föld színei uralkodjanak.
Ahogy írtad, az előző lakásodban voltak yantrák – ezeket mindenképp vidd Magaddal és az új helyen is tedd ki.
Ami a másik kérdésedet illeti: még egy olyan lakásban is alakulhat ki párkapcsolat, ami nagyon rossz a Vaszati szempontjából, de nem mindegy, hogy milyen! Ahogy írtam a cikkben is, ahol problémás a kelet, ott lehet, hogy van férfi, de esetleg ő is problémás: elégedetlen, boldogtalan és ez kihat a kapcsolatra. (Ugyanez vonatkzoik az északra is, csak ott inkább a nő lesz a problémás.) Az északkelet pedig nem csak a kapcsolat minőségére utal, hanem a férj (vagy leendő férj) jellemzőire is.
Hamarosan írok a többi égtájról is, talán lesznek még felismeréseid!
Minden jót,
Edit
ui: Ha nem vagy elégedett az északkelet-délnyugat tengellyel (esetleg az északkeleti nyitottság ellenére nyitottabb a délnyugat), akkor ajánlom, hogy szerezz be északkeletre egy Meru chakrát.
Nagyon köszönöm a sok jókívánságot!
Köszönöm szépen a tanácsokat!!
Lehet tudni, hogy ahol Ti laktok, ott tökéletes-e minden, ott milyenek a fontos égtájak, van-e valami hiányosság, van-e nagyon „mínuszos” terület, és ha igen, azokat hogyan korrigáljátok? Ha nem akarsz vagy nem lehet erről itt írni, persze megértem.
további szép napot / hetet,
Rita
Kedves Rita!
A kérdésed nagyon jó! Hamarosan külön bejegyzésben írok a lakásunkról.
Elöljáróban annyit: egy társasházi lakás második emeletén van, ebből következően természetesen vannak hiányosságai, de nagyon sok mindent tettünk azért, hogy a Vaszati szempontjából jobb legyen…
Kedves Edit!
Én épp most vagyok benne egy lakás keresésbe, de elkeserítő a helyzet, ha nyitott a észak, északkelet észak, akkor biztos hogy dél, dny esik a bejárat. Mit tanácsolsz mi az amire kevésbé figyeljek.
Köszönöm!
Gratulálok! és Sok boldogságot kívánok!
Kedves Erika!
Először is, köszönöm a jókívánságodat. Még így néhány év elteltével is jól esik. 🙂
Igen, én is tapasztaltam már, hogy minden nem sikerülhet. Általában, ha nyitott a kelet és az észak, akkor nincs jó helyen a bejárat. (Kivéve, amikor nem zárt lépcsőházból, hanem nyitott folyosóról nyílik a lakás.)
Azt javaslom, hogy a délnyugati bejáratot mindenképpen kerüld. A déli bejárat már kevésbé problémás. Az a legjobb, ha az ajtó a déli területnek a délkelethez közelebb eső harmadára esik.