Legutóbb elhatároztuk, hogy ősszel is egészségesek maradunk és megvizsgáltuk az őszi betegségek és a lakásunk közötti kapcsolatokat.
Egy – az egészség szempontjából is – nagyon fontos égtáj az északkelet, amelyről már sokat olvashattál korábban. Javaslom, hogy ismételd át az akkor leírtakat, hogy megtudd, milyen a jó minőségű északkelet.
Ma már az orvostudomány is egyre inkább elfogadja, hogy a betegségek nagy részét a páciens elmeállapota vagy lelkiállapota okozza. A rák vagy tumor például egy olyan betegség, amelynek kialakulása igen szoros kapcsolatban van a páciens mentális és pszichológiai állapotával. Emiatt nem meglepő, hogy a lakhely bioenergiája – amit Vasztunak nevezünk – befolyásolhatja a rák kialakulását, ill. gyógyításának folyamatát.
Otthonunk – energetikai szempontból – legérzékenyebb égtája az északkelet. Mivel az északról és keletről érkező életenergiák északkeleten egyesülnek és délnyugat felé tartanak, az a minőség, amit otthonunk északkeleti része képvisel, hatással lesz az egész lakótérre. Ha északkeleten egy meditációra is használt helyiség vagy egy szép terasz van, akkor ennek a kedvező hatása áramlik a lakásba. Ha azonban északkeleten vécé vagy lomtár van, akkor annak az energiája áramlik tovább.
Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán bejutnak-e ezek az energiák, azaz vannak-e északkeleten szép nagy ablakok, vagy nincsenek…
Ha szeretnél megtudni még többet az északkelet és a krónikus, daganatos betegségek összefüggéseiről, olvasd el egy korábban írt tanulmányomat, amely egy ezzel kapcsolatos kísérlet eredeményéről is szót ejt.
Ahogy e sorokat írom, eszembe jutott egy régi gyerekkori barátom, aki csontvelőrákban halt meg a huszas évei elején… A háznak, amiben felnőtt komoly problémái voltak az északkelet-délnyugat tengelyén… Az északkeletről már sokat hallottál. A délnyugat minősége pedig összefüggésben van a csontokkal…
A zárt és nem megfelelően használt északkelet nem csak a daganatos betegségek kialakulását segíti, de felelős lehet a cukorbetegség kialakulásáért is. Legutóbb írtam arról a bizonyos Zágrábi házról, ahol egy nagyjából északkeleten levő szobában aludtam és a háznak sok-sok hibája volt északkeleten… Arról a fiatal lányról, aki előttem hónapokig használta az a szobát a nyáron derült ki, hogy cukorbeteg…
Az északkelettel lehet még összefüggésbe hozni a májat, az epe– és húgyhólyagot, de még azt is, hogy mekkora a test zsírtartalma. Az északkeletet tehát az elhízásért is lehet okolni. A gyakori fejfájás okai is kereshetők északkeleten.
Láthatod, nem véletlen, hogy már-már unásig hajtogatom, mennyire fontos az északkelet minősége! Ha még nem tudod, hogy Nálad mi esik északkeletre, minél hamarabb szerkeszd ki otthonod Vasztupurusha mandaláját!
ui: Javaslom, hogy tegyél meg minél több mindent otthonodért – és persze Saját Magadért – szaktanácsadóink vagy a 27 napos program segítségével!
Tisztelt Edit!
Szeretném megtudni ,hogy a kert a háztól külön számítható -e , vagy a kertet külön kell vaszati elveken építeni?Most szüntettük meg a régi kistavunkat és helyette egy nagyobbat építettünk egy kissé előbre.De sehogy nem tudom megállapítani ,hogy most keleten van,vagy délen.Mert hát a keleti nap süt rá reggel ,de a déli nap is éri mert a ház melett van végül.
Üdvözlettel Éva
Kedves Éva!
Amikor a kert egyes égtájairól beszélünk, olyankor a kertre kell külön kiszerkeszteni a Vasztupurusha mandalalát a korábban leírtak szerint.
Az, hogy mikor süti a Nap, sajnos nem mérvadó. Még egy délen vagy délnyugaton levő tavat is sütheti a felkelő Nap, ha nem árnyékolja semmi.
A telekre vonatkoztatva is meg kell tehát nézni az égtájakat.
A tavak elhelyezésével én különösen óvatos vagyok. Nem csak azt szoktam megnézni, hogy a telken belül jó helyen legyen, hanem azt is, hogy a házhoz viszonyítva jó helyen legyen. Egy keleten levő tó például lehet, hogy a ház délkeleti sarkához esik közel. Ez akkor lehetséges, ha pl. a ház a telek északkeleti részére épült… Ilyen esetben én inkább nem tenném keletre a tavat, mert – igaz kívülről – de túl közel kerülne a ház tüzéhez.
Kedves Edit!
Nagy érdeklődéssel olvasom a megjelent cikkeket, néhány dolgot már megvalósítottam belőle. Most azonban a hatékonyabb működés miatt, úgy gondoltam átrendezzük a szobámat (ami a hálószoba és a nappali is egyben), hogy az ÉK-i fal még nyitottabb legyen (nagy és magas ruhásszekrény miatt van rá szükség), mint eddig. Amiért kérek egy kis segítséget az az, hogy megnéztem a kedvező és kedvezőtlen gua számom, ami az egyes, ezért számomra az egyik kedvezőtlen irányom az ÉK (pl.folyamatos veszteségek, visszaesés, hátráltatás, hűtlenség). Mit tudok tenni ebben az esetben?
Kívánok minden jót! Erzsébet
Kedves Edit,
A haloszobankat at kell tennünk egy eszakkeleti szobaba mert az a legnyugodtabb szoba.
A masik szoba ahol most alszunk hangos utcafronti de viszont eszak nyugati fekvesü.
Mit tegyek tudom eszakkeleti haloszoba nem a leg optimalisabb….
Betegseget nem szeretnek elöidezni.
A bagua Türkei szerint hazassag szerelem reszre esik a szoba ahol aludnank.
Tudna nekemcez ügyben tanacsot adni.
Nagyon köszönöm
Mercedes
Kedves Mercédesz!
Ha mindenképpen északkeletre kerül a hálószoba, arra figyeljetek, hogy a fejetek alvás közben még véletlenül se nézzen észak felé. (Ez a fejetek búbját jelenti.) A kelet a legjobb, de fordulhattok dél vagy nyugat felé is, ahogy praktikus.
Az északnyugati hálószoba sem tökéletes, mert az sem járul hozzá a nyugodt alváshoz, főleg, ha még zajos is, így lehetséges, hogy az északkeleti – csendesebb – szoba jobb választás lesz.
Kedves Erzsébet!
A Gua számok a kínai FEng Shui rendszerben használatosak és minden rendszer – jó esetben -, önmagában tud helytálló lenni! Nem helyes összemosni ezeket a határokat! A Vasztu tudománya másként jut arra a megállapításra, mi lehet az egyén számára kedvező/kedvezőtlen égtáj > a védikus asztrológia eszközével. Azt nézzük, hogy a születés idejében a Hold melyik jegyben fejti ki hatását és azon belül melyik Nakshatrában.
A Vasztu tudománya egészen ősi viszonyban áll az idővel, az anyaggal és a térrel – ezen összefüggéseinek valóságát kortárs fizikusok kutatásai is igazolnak: https://www.vaszati.hu/vaszati/CIKKEK/globalscaling.html.
A Vaszati és a Feng Shui közös töve ugyan a Vasztu, de eltérően fejlődött Buddha tanainak térhódítását követően Kínába kerülve, más tudományokkal egyetemben.
Titz Márta
építészeti designer
Kedves Márti!
Köszönöm, hogy válaszoltál helyettem.
A többiek kedvéért annyit fűznék hozzá, hogy amikor Vaszturól vagy Vaszatiról beszélünk, valójában ugyanarról a tudományról beszélünk…
A gua számokat pedig valóban a Feng Shui használja, a Vaszati nem.
Kedves Edit, és Vaszati iránt érdeklődők!
Már többször szerettem volna kapcsolódni az éppen aktuális témakörhöz, de valami mindig közbejött, pedig regélni tudnék a Vaszati problémák megnyilvánulásáról. A mostani téma az északkeleti és dél-nyugati tengely miatt szorosan összefügg családunk tagjainak életével, ezért fontosnak tartom az Edit által leírtak megerősítését. 2007. októberében végeztem el a szaktanácsadói tanfolyamot, bár még nem vagyok szakavatott, de nagyon sok tapasztalatot szereztem azóta, s a megszerzett tudás alapján folyamatosan próbálom helyrehozni életterünk energia szintjét. 3 szintes családi házunk van, mindhárom szinten hálószobák vannak északkeleten, ami a vaszati szerint nem jó, mert itt egyesülnek a soláris és az organikus életenergiák, s haladnak tovább délnyugat felé. 95′-ben épült a házunk, akkor mégcsak a Feng Shui térrendezés adta lehetőségekkel próbálkoztam, szinte sikertelenül. Mivel alvászavarokkal küszködtem, 2000. decemberében bemérettük házunkat a vízerek és Hartmann-sávok tekintetében, így ezek ismeretében már legalább az ágyakat oda tudtuk helyezni, ahol a földsugárzások már nem zavarhatták az éjszakai pihenésünket. Északkeletbe belenyúlnak mindhárom szinten a WC-k, ami szintén nagyon súlyos hibának számit a Vaszati elvek szerint. Bár nagyon szép és világos szobáink vannak, az északkelet-délnyugati tengelyen, a Brahmasztánban (a lakás középpontjában) vastag tartófal húzódik, így a középpont is sérül. Délnyugaton van egy garázsunk, amin nagy ablak és kétszárnyas ajtó van. A Vaszati szerint ez sem jó, mert délnyugatnak zártnak és nehéznek kell lennie. Van egy szerelő-akna is a garázsunkban, ami nem volt sokáig leszigetelve, és a talajvíz évekig feljött a szerelő-aknába. Délnyugaton a víz jelenléte sem jó. Garázson belül az északi falon van egy vegyestüzelésű kazán, ami szintén nincs jó helyen, hiszen tűzelem lévén délkeleten lenne jó helye, még helyiségen belül is. Az átépítések nem jöhetnek szóba, mert iszonyú nagy munka lenne mindent a megfelelő helyen kialakítani, és férjem szerint már ígyis „trappista sajtot” csináltam a házunkból a sok fúrás és bútorok áthelyezése miatt.
A tanultak szeint 14 év elteltével jönnek ki és érezhetők a Vaszati problémák egy lakott élettérben, ahogy az a „Vaszati Nagy Könyvben” le van írva.
A felsorolt problémákból már látható, hogy az északkelet-délnyugati tengely problémái miatt cukorbetegség, epehólyaggyulladás, hosszantartó hólyaggyulladás (északkelet), a délnyugati problémák miatt pedig csontritkulás és lábbetegségek fordultak elő családunkban. Sorolhatnám még milyen betegségekkel kellett megküzdenünk, de most nem teszem, mert nem ehhez a témakörhöz tartoznak.
Családi házunk energiaszintje égtáj-yantrákkal, Meru Chakra északkelet-délnyugati tengelyen történő elhelyezésével, bútorok áthelyezésével, falak, függönyök színeinek megváltoztatásával, növények, képek, elektromos berendezések áthelyezésével sokat javult, de még mindig van tennivaló.
Fiam elköltözése miatt a földszinten lévő északkeleti szobában sok gyermekkori holmi, kacat-lom, és olyan dolgok maradtak, amiket nem használtunk évekig, mert édesanyám és bátyám betegsége miatt sokat voltam távol, és tanulmányaim miatt is elhanyagoltam. Majdnem egy éve tartó hólyaggyulladásom most kezd rendbejönni, miután rendet raktam családi házunk északkeleti részén. Délnyugaton leszigetelte férjem a szerelő aknát, így már a talajvíz sem rontja tovább (házon belül) ennek az égtájnak a minőségét. A Brahmasztánban lévő tartófalat Vasztupurusha yantrával korrigáltam.
Mivel tanultam, megtapasztaltam és átlátom a Vaszati negatív és pozitív hatásait, csak javasolni tudom mindenkinek, hogy vegyék komolyan ennek az ősi komplex tudománynak a mindennapjainkban megnyilvánuló, és általam is felsorolt problémáit.
Tóth Gergelyné Gabi
Kedves Gabi!
Mindenki nevében köszönöm a hosszú és igen meggyőző leveledet!
Egy dolgot azért hozzáfűznék: az esetek 99,99%-ban nem kell 14 évet várni arra, hogy egy háznak akár a pozitív, akár negatív tulajdonságait megtapasztaljuk.
Tudok olyan esetet, ahol a beköltözést követő néhány hónapban már éreztek pozitív vagy negatív változást a lakók – attól függően, hogy milyenek voltak a lakás tulajdonságai.
Egy betegség kifejlődéséhez valóban több idő kellhet, mint pl. a karrierben vagy szerelemben bekövetkező változásokhoz, de általános testi gyengeséget már sokkal hamarabb lehet tapasztalni egy kedvezőtlen energiamezőben – ami aztán csökkenti a betegségekkel szembeni ellenállóképességet.
Ha 14 évet kellene várni arra, hogy bármi kedvezőtlen dolog megnyilvánuljon, akkor azt hihetnénk, hogy elég 10-12 évente lakást cserélni, és akkor nem lehet baj. A gyakorlatban azonban ez nem így van.
Bizonyos dolgok hamarabb jelentkeznek, mások később. Ez függ attól is, hogy milyen volt az előző otthonunk, attól is, hogy milyen az életvitelünk, de még attól is, hogy asztrológiailag életünk mely fázisába érkeztünk.
Kedves Edit!
Köszönöm szépen kiegészítő gondolataid, főleg a 14 évvel kapcsolatban. Részletezni akartam, hogy már beköltözésünk után hamarosan, és folyamatosan megnyilvánultak problémák életünk minden területén. Majdnem minden égtájon volt valamilyen Vaszati hiányosság, amelyek negatívan befolyásolták életminőségünket. Természetesen pozitív dolgok is történtek velünk. Jó pár évig hirdettük házunkat, de a Vaszatinak köszönhetően talán sikerül jó mederbe terelnem a láthatatlan energiákat, és magasabb szintre emelnem családi háznunk energiaszintjét.
Még el kell mondanom, hogy a tanfolyamok elvégzése után megvásároltam a spirituális yantrákat, de csak néhány hónap elteltével volt bátorságom elhelyezni őket. Az egyik kedves tanfolyam-társam biztatott, hogy minél előbb rakjam ki a yantrákat, mert átütő erejük van, és nagyon hamar érezni lehet a hatásukat. Nos, szótfogadtam és bevallom őszintén, hogy 2 hét elteltével már az addigi „olaszos temperamentumú” családi életünk lecsendesedett, és olyan különleges nyugalom költözött az életünkbe, amit el sem hittem.
Addig hajnalokig fent kuksoltam, mert nem tudtam aludni, s miután elhelyeztem az ágyam fölött a Parasurama yantrát, lefekvés után rövid idő elteltével már alszom is.
Egy másik hírforrásban a Meru Chakra erejéről győztek meg. Amikor a kezembe vettem, olyan érzés kerített a hatalmába, amit addig csak templomokban, kastélyokban, vagy ehhez hasonló helyeken tapasztaltam.
Nemcsak ereje van, különleges szépségével, geometriai formájával becsempészi szívünkbe az ősi piramisok miszticizmusát.
Nem mondom, hogy tökéletes lett az életünk, de gyökeresen megváltozott!
S, mindez Marcus Schmieke a Vaszati európai szaktekintélyének, kedves tanárainknak, Manhertz Editnek, Czobor Évának, Szincsák Annának és Farkas Gyuláné Zsuzsának köszönhető, akik áldozatkész munkájukkal és tudásuk átadásával mindent elkövetnek, hogy szebbé és egészségesebbé tegyék az életünket.
Tóth Gergelyné Gabi
Kedves Gabi!
Ez nagyon jól esett, köszönöm…
Edit
Kedves Edit!
Nagyon szívesen tettem, mert őszintén így is érzek!
Gabi
Kedves Edit !
Már pár hónapja tanulmányozom a vaszati törvényeit. Hiszek is benne hiszen minden mindenre hatással van. Segítségnek megvettem a Tökéletes otthon című könyvet.
Próbálgatom, számolgatok és haladok is mert a könyv segítségével végre rájöttem mi a lakásom legnagyobb veszedelme.
Hiányzik az észak nagy része, az északkelet. Ezek a részek a lépcsőház pihenője lifttel, és a lépcsősor.
A csúcs, hogy a lakás közepe a bejárati ajtó sarkánál van.
ami tér ezt a központot körülveszi ott pedig előszoba szekrény, villany automata van, főfal felezi hosszába……. hát nem egy leányálom.
Amiben segítséget kérnék tőled, hogy mi az az időpont amikor a yantrák rajzolása segít.
Próbáltam időpontot keresni de nem mostanában adódik ilyen szerintem, ha aszerint kell rajzolni, hogy a problémás területet képviselő bolygó energiái pozítívak,segítők legyenek.
A yantrák nagy segítséget jelentenek, hinni sem nagyon kell benne egyszerűen működik, bizonyítja ezt az a yantra is amit egy könyvben találtam és megfestettem az üveg ablakra helyezve.
Üdvözlettel:
Maria
Kedves Mária!
Nagyon őszinte leszek: én magam sem vállalkoznék arra, hogy yantra rajzoláshoz időpontot keressek. A yantrák megrajzolásának vagy nyomtatásának időpontja ugyanis sokkal fontosabb annál, hogy mikor helyezzük el őket.
(Éppen ezért én rábízom magam a német kollegáimra, akik mindig a lehető legjobb időpontban indíttatják el a nyomdagépeket…)
A yantrák nyomtatásánál illetve rajzolásánál figyelembe kell venni, hogy éppen mely bolygóhoz tartozó yantráról van szó. Egy Vamana yantra esetében pl. nagyon fontos, hogy erőss legyen a Jupiter, de fontos a többi bolygó jó minősége is, mert maga az időpont csak akkkor lesz igazán jó…
Mindig jó odafigyelni a Hold megfelelő helyzetére is és még egy csomó mindenre…
Sajnos nem tudok felelősségteljesen segíteni.
üdv: Edit
Kedves Edit!
A segítségedet szeretném kérni. A lakás amibe költöztem pár hónapja teljes egészében NY- felé néz, az összes helyiség Ny-i, két szoba, konyha,fürdő,mind-mind Ny felé néz, a Duna felé. A bejárati ajtó szintén Ny-felé nyílik. Egyéb égtájak felé nincs semmilyen „nyílás” se ablak,tehát tulajdonképpen ez egy „csőlakás” minden helyiség egymás mellett van,téglalap alakú az alaprajz és minden nyugati irányú. Mióta ideköltöztem megromlott a mentális egészségem azt észre vettem,mintha kiforudltam volna magamból. Szeretném megkérdezni hogy ez a lakás problémás-e vagy sem. És ha igen mekkora a „baj” és mit tehetnék ellene.Köszönöm a segitséged és nagyon várom a válaszod.
Igen, ez a lakás valóban problémásnak számít. Azok az égtájak ugyanis, amelyeknek nyitottnak kellene lenniük (észak, északkelet, kelet), teljesen zártak.
Az észak zártsága különösen kedvezőtlenül hat a nőkre, a kelet pedig a férfiakra. A kelet zártsága kifejezetten kedvezőtlenül hat az egészségre, az északkelet zártsága pedig hozzájárulhat a depresszióhoz.
A lakásról csak annyi derült ki, hogy az ablakok elhelyezkedése miatt a pozitív energiák nem tudnak bejutni. Az ablakok helyzetéből kiindulva azonban gyanítom, hogy más bajok is vannak ott.
Mindenképpen azt javaslom, hogy fordulj valamelyik szaktanácsadónkhoz, vagy javítsd otthonod energiáit a 27 napos program segítségével.
Ha ennyire rövid idő elteltével ilyen rosszul érzed Magad a lakásban, akkor hosszú távon ez a helyzet tovább romolhat, aminek jobb minél előbb elejét venni!
Kedves Edit!
Akárhányszor olvasom újra bejegyzéseidet, mindig tanulok valamit! Nagyon köszönöm a sok hasznos információt!
A lakásban az ÉK rész zárt és a sarokban van, mely mellett van a nyitott, nagy ablakos, erkélyes kelet derékszögben. (Remélem érthetően írtam, tehát a nagyszoba sarkába esik az ÉK rész.) A kérdésem az lenne, hogy ebben a sarokban van a TV és a DVD. Ennek milyen hatása van ránk nézve? Szerencsére sem én, sem a Párom nem nézünk értelmetlen, erőszakos vagy buta filmeket, sorozatokat, és nem megy a TV minduntalan, megszokásból. Sajnos az áthelyezés nem megoldott, mivel ez a 1,5 szobás lakásban a nappali és hálószoba egyben, és ha máshova kerülne akkor nem lehetne eléggé messze ülni a TV-től, hogy ne ártson a szemnek se!
Köszönöm előre is válaszodat!
Zita
Kedves Zita!
Ha északkeleten van a tévé – elvileg – okozhatja, hogy túlságosan a középpontba kerül. Általában az, ami északkeleten van, döntően befolyásolja az életünket.
Azt írod, hogy ez Rátok nem jellemző, hogy sokat néznétek a tévét. Ha ez a jövőben is így marad, akkor nem gond, ha ott marad északkeleten.
Remélem, hogy a jövőben sem lesztek tévé-függők. 🙂
üdv. Edit
Kedves Edit!
Lenne még egy kérdésem!
Ahogy írtam a lakás 1,5 szobás. A fél szobában lehetne esetleg még kialakítani a hálószobát. Akkor viszont a lakás DK részén aludnánk, a fejünk a is K, DK felé nézne. A másik, hogy annyira kicsi a szoba, hogy teljesen kitöltené az ágy, egyikönk közvetlenül a konyha fal mellett aludna, ahol a gáztűzhely és a mosogató is van. A kisszobával pontosan szemben nyílik a fürdő-wc ajtó, pont szemben van a wc.
Ezek után ajánlanád ezt a szobát hálószobának?
Ahol most alszunk az a lakás K, ÉK részén van, fejünk K felé néz!
Nagyon köszönöm válaszod előre is!
Zita
Semmiképpen ne aludjatok délkeleten! A kelet rendben van, és az is jó, ha a fejetek kelet felé néz. A délkeletet azonban jobb hanyagolni.
Ebben a szobában berendezhettek egy dolgozót, vagy akár a tévé-szobát.
Köszönöm szépen!
Kedves Edit!
Segítségedet szeretném kérni, teljesen tanácstalan vagyok. Melyik a jobb választás?
Ágy: a lakás középpontjában + fej: D felé néz
vagy
Ágy: lakás ÉNY sarkában + fej: NY felé néz
Köszönöm válaszod előre is!
Kati
Kedves Kati!
Egyik sem tökéletes, de ha választani kell, akkor inkább az északnyugat. A fej iránya mindkét esetben rendben van (dél is, nyugat is jó), de a lakás közepén semmiképpen sem szerencsés aludni.
Kedves Edit!
Bíztam benne, hogy ezt mondod, akkor így marad az elrendezés, helykihasználás szempontjából is ez a jobb. Köszönöm válaszod!
Kedves Edit!
Elolvastam az egészséggel kapcsolatos cikkeket és kérdéseket, de nem találtam semmit az egyéni égtájról. Mennyire bírnak ezek jelentőséggel? Fontosabb az egyéni égtáj, mint az egyéb általános égtáji szempontok?
Most számoltam ki családtagjaim egyéni égtáját és nagyon meglepő dolgokat tapasztaltam. Pl. az ÉK egy fontos égtáj, azt gondoltam, innen sok pozitív energiát vehetünk fel, mégsem mindenkinek jó. Melyik akkor a domináns, az, hogy ÉK-en egyesülnek a pozitív energiák, amik hasznosak, vagy az, hogy valakinek az egyéni égtája miatt egyáltalán nem ajánlatos ÉK-en tartózkodni hosszasan?
A munkahelyemet még nem mértem be, de nagy a valószínűsége, hogy NY-i szobában a szoba NY-i részében ülök K-re nézve. Direkt állítottam így be az asztalomat, mert úgy tudtam, K-re nézni kedvező. Most kiderült, hogy nekem ez a legrosszabb kombináció.
Hogy küszöbölhetem ki a hibákat? Ilyen esetben segítenek a yantrák, növények, stb.? Ha át tudom helyezni az íróasztalt, mire figyeljek, arra, hogy a szoba melyik részében van, vagy, hogy merre néz? Számít-e ez valamit, ha a szobám kedvezőtlen égtájon van? Ha nem tudom megfelelően átrendezni a szobát, mit tudok tenni?
Köszönettel: Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Az egyéni égtáj azt mutatja meg, hogy a születésed időpontja alapján az egyes égtájakkal milyen a Te személyes viszonyod.
Ha lehetőségünk van rá, akkor olyan égtájat kell pl. hálószobának, dolgozószobának választani, amelyek – az egyéni égtáj alapján – számunkra kedvezőek, de – főleg hálószoba esetén – nem mondanak ellent a Vaszati törvényeinek sem.
Tegyük fel, valakinek kedvező égtája a délkelet, a dél, a délnyugat és az északkelet. Ez a személy hálószobának választhatja a déli vagy a délnyugati szobát, ahol aludni is jó és rá is jó hatással van. Nem szabad viszont a délkeleti szobát hálónak választani, mivel délkeleten nem szerencsés aludni.
Attól, hogy valakinek nem kedvező az északkelet, ez az égtáj továbbra is nagyon fontos hatással lesz a ház energiarendszerére nézve. Tehát, ne legyen ott a hálószoba (ami amúgy se jó északkeleten), ne legyen ott a dolgozó sem, de a nappali vagy egy szép terasz már remek helyen lesz itt. És természetesen fontos, hogy az északkelet mindenképpen szép nyitott legyen!
A dolgozószoba kiválasztásánál az a fontos, hogy olyan égtájon legyen, ami Neked megfelelő. Az viszont, hogy munka közben merre tekintesz nem függ az egyéni égtájtól! Mindig az a legszerencsésebb, ha kelet, vagy észak felé fordulva dolgozol, ugyanis ezek felől az égtájak felől kapod azokat az energiákat, amelyek segítik a koncentrálást.
Ha nem tudod az asztalodat olyan égtájra tenni, ami Neked kedvező, egy Sri yantra (vagy ha nagyon kedvezőtlen az égtáj, akkor egy Narasimha védelmező yantra) biztosan segít.
Kedves Edit!
Jól értem, hogy a két jantra mindkét esetben védelmet nyújt, akkor is, ha az épületen belül nem a kedvező égtájon van a szobám, illetve akkor is, ha a szobán belül nem tudom kedvező égtájra tenni az asztalomat, vagy az ágyamat?
Köszönettel: Zsuzsa
Igen. Ezekkel a yantrákkal nem lehet hibázni.
Lehetnek azonban finom dolgok, amiket jobb más yantrákkal korrigálni.
Hálószobában pl. nagyon hatásos a Parasurama yantra, de az is előfordulhat, hogy az adott égtáj yantráját helyezzük ki valahová. Ez mindig az pontos helyzettől függ.
Kedves Edit!
Érdeklődéssel és köszönettel olvasom a küldött hírleveleket részemre. Tegnapelőtt rájöttem, hogy bármennyire is tetszik a keleti, észak keleti hálószobánk, meg fogom változtatni. Amikor azt a cikket olvastam, hogy figyeltél valakit a piros ágyneműhuzattal a kezébe, arra gondoltam biztos én voltam, de én anno meg is vettem. Vettem szép narancs zsinor függönyt, narancs körszőnyeget, piros-sárg-bordó kockás ikeás ágyneműt, kiegészítőket, és gyönyörű volt amikor délelőtt a nap besütött a szobába, napfényes, energikus, pirosas narancsos. Amikor olvastam, hogy a piros szín a hálószobába (tűz elem, egyébként én is az vagyok)nem szerencsés, teljesen lehangolódtam, ezért döntöttem.Tegnap el is indultunk férjemmel és elkezdtem zöldre váltani. Megálmodtam, hogy zöld függöny lesz, ezt sikerült is vennem, fehér ágytakaró, zöldes-sárgás ágynemű, -ezek a késöbbikben- szőnyeg bézs alapon levés zöld, sötétebb bézzsel találtam a baumaxban). Kérdésem, hogy még mire figyeljek és honnan tudok beszerezni ramacandra yantrát?
Köszönöm segítségét!
Üdvözlettel, Zsóka
Kedves Zsóka!
Igazán örülök, hogy nyugodtabb színeket választottál a hálódszobába.
Mire kell még figyelni? A hálószobában valóban nagyon sokat számítanak a színek. Azonkívül, hogy a nyugodt, nyugtató színeket részesítjük elönyben, érdemes odafigyelni az égtáj sajátosságaira is. Ha a hálószoba a lakás északkeleti és keleti területén van, akkor itt lehet használni kellemes (nem túl erős) sárgát, vajszínt és általában világos színeket.
Az ágyat úgy kell fordítani, hogy alvás közben semmiképpen ne legyen észak, északkelet vagy északnyugat felé a fejetek, mert az felületes, zavart alvást okozhat.
Jó, ha vannak a hálószobában egészséges növények is, amelyek nem csak szépek, de az életet képviselik.
A Ramacadnra yantrát, vagy bármilyen más eszközt meg tudsz rendelni a weboldalunkon, a shopban. >>
Kedves Edit!
Házunk ÉK-i részén a fürdőszoba és a WC található. A családban máj- és epe, cukorbetegség és elhízás tapasztalható. Mit tehetnék egészségünk érdekében?
Köszönettel: Gabriella
Kedves Gabriella!
Az északkelet problémáját mindenképpen orvosolni kell.
Feltételezem, hogy a fürdőt és a vécét nem lehet máshová költöztetni. Az is sokat segítene azonban, ha az ablakát meg tudnátok nagyobbítani, hogy a pozitív energiák bejussanak.
Ezenkívül javaslom, hogy tegyetek a ház északkeleti területére egy Vamana yantrát és egy Matsya yantrát – mindkettőt a fürdőn kívül, de északkeletre. A Matsya yantra kerüljön a vécé ajtóhoz (a vécén kívül).
Ha szeretnél még hatásosabb megoldást, akkor a Meru chakra elhelyezését ajánlom szintén északkeleten. (Az energetikai eszközöket megtalálod vaszati online shopban.)
Fontos még, hogy északkeleten tarts nagy-nagy rendet és használj világos színeket, pl. világossárgát.
Kedves Edit!
Köszönöm a tanácsod! A falakat sárgára festettük, a csempe fehér kevés barnával – remélem, egészségünk követni fogja a változást.
Pénzügyi gondjaink orvoslására is szeretném a tudásod kérni: házunk DK-i részén hálószoba van, az ablakkal szemben ajtó – sajnos megy is a pénz, ahogy jött. Mit tegyek, hogy több jövedelmünk legyen, és a beosztása is takarékosan történjen?
És lenne még egy kérdésem: van egy 6 ágú kókuszsapkás fa szélcsengőm, amiből még 2 karika lóg. Hová helyezzem (akár lakáson belül-kívül)?
Válaszod előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Gabriella
Kedves Gabriella!
A délkeleti hálószobával elsősorban nem a pénzügyek miatt, hanem az egészségetek miatt kell foglalkozni!
Igaz, hogy a délkelet is hatással van a pénzügyekre (erről bővebben ide kattintva olvashatsz), de a délkeleti háló miatt az egészségetek nagyobb veszélyben van, mint a pénzügyek. (A délkeleten alvók vannak veszélyben.)
Legjobb lenne, ha délkeleten nem aludna senki, vagy ha muszáj ott hagyni a hálószobát, legyen az ágy minél távolabb a délkeleti saroktól. A délkeleten uralkodó tűz elem rövidtávon alvászavarokat okoz, hosszútávon pedig betegségeket – elsősroban nőgyógyászati-, búr- és gyulladásos betegségeket, de veszélyben lehet a vese és a máj is.
A szélcsengő helye a lakás (vagy a kert) északnyugati részén van.
A pénzügyek rendezéséhez ajánlom figyelmedbe a Vaszati pénzügyi mentőcsomagját.>>
Kedves Edit!
Párommal mostanában nézegettünk egy Északkeleti tájolású lakást. Első emeleti, erkélyes. Kérdésem, mennyire szerencsés ez a tájolás? Más szempontokat figyelembe kell-e venni? Eddig még csak képeket láttunk az ingatlanról. Van terasza, a képek alapján sok fény áramlik be a lakásba. A fürdőszoba csempéje elég komor színű, a barna tónusok uralkodnak, viszont a fürdőszobának van egy kis ablaka is. Növénnyel, szőnyeggel, kiegészítőkkel lehet-e ellensúlyozni ezt? Az egyik hálószoba is világos, elég jó méretű ablak van rajta. Sajnos a másik szobáról valamint a WC-ről nem tudok semmit. Érdemes megtekinteni? Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Máthé Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Igen, egy északkeleti tájolású lakást érdemes megnézni, mert az északkelet nyitottsága biztosítja, hogy a pozitív energiák bejussanak a lakásba. Természetesen fontos lenne, hogy más égtájakon is legyenek ablakok, de az energiaáramlás szempontjából a kelet az észak és az északkelet a legfontosabb.
Igen, más szempontokat is figyelembe kell venni: fontos, hogy jó helyen legyen a bejárat, fontos, hogy a vécé olyan helyen legyen, ahol nem zavarja a pozitív energiák áramlását. És persze számít a többi helyiség (konyha, szobák) égtájak szerinti elhelyezkedése.
A lakás és egyéb ingatlanvásárlásról ide kattitva olvashatsz többet. >>
Lakásvásárlás kapcsán bukkantam az oldalra és ezért nézegettem Feng shui-val foglalkozó oldalakat is. Ott találkoztam a Gua számmal, ami a születési dátumból meghatározva megmondja, hogy mely égtájakról érkeznek feléd a pozitív energiák és mely égtájak felől a problémásabb dolgok. Nekem pl. az jött ki, hogy ÉK felől kifejezetten negatív, balszerencsés energiák jönnek felém, ellenben kelet felől kifejezetten jók. Itt meg azt olvasom, hogy az ÉK felől sok hasznos energia jön. Most akkor kinek van igaza?
Kedves Zsolt!
Először is nagyon fontos, hogy ne keverjük össze a Feng Shuit a Vaszatival.
A Védikus Építészet (Vaszati) több törvénycsoportja közül az egyik az energiaáramlások törvénye, amely azt mondja ki, hogy a Föld egész területén vagy egy északról délre tartó és egy keletről nyugatra tartó energiaáramlás. Ezek az energiák északkeleten egyesülnek és délnyugati irányba tartanak. Az egyik cél, hogy ezek az energiák minél nagyobb mennyiségben bejussanak az otthonunkba. (Erről bővebben tudsz olvasni egy korábbi írásomban.>>)
Északkelet felől tehát mindenképpen pozitív energiák érkeznek, amelyeket minél inkább be kell ereszteni a házba azáltal, hogy oda szép nagy ablakokat tervezünk és lehetőleg olyan helyiségeket, amelyeket valami kedvező célra használunk. (Semmiképpen nem jó északkeleten a vécé vagy a lomtár.)
Természetesen a Vaszatinak is vannak személyes összetevői, amelyről szintén írtam egy korábbi írásomban, ezt is ajánlom a figyelmedbe.>>
Remélem, segítettem!
Kedves Edit!
Egy Ék-i oldalon levő garázs, (fala közös a házzal), az hogyan orvosolható?
Északon van főbejárat, ablakok, keleten is van ablak. A garázson is van kisebb ablak.
Köszönöm
Kedves Roberta!
Ha ez a garázs lezárja a ház lakás északkeleti oldalát, akkor érdemes a lakásban, a garázzsal határozs falon elhelyezni egy Sri yantrát és/vagy egy Vamana yantrát (ez utóbbit akkor, ha biztos vagy az északkeletben), vagy akár egy Meru csakrát.
És mindenképpen ajánlom, hogy a garázst tartsátok nagyon rendben és tisztán.