Az északkelethez kapcsolhatjuk a tisztaságot és a spiritualitást, ami valóban nagyon fontos a pénzzel kapcsolatban. A pénzre a történelem során komoly teher nehezedett. Az emberek többsége még ma is úgy gondol a pénzre, hogy az piszkos, hogy a gazdagok mind csalók és maffiózók és különben is, előttük nincs nyitva a mennyek kapuja… Ugye ismerős ez a felfogás?
Ha otthonunk északkeleti része túlságosan nehéz – sok, nehéz bútor van itt – akkor a pénzzel kapcsolatos negatív érzések még inkább felerősödhetnek.
Ha azonban az északkelet könnyed, nyitott és valamilyen értékes tevékenységre használjuk, akkor sokkal inkább tudunk a pénzre úgy tekinteni, mint egy olyan eszközre, ami akár még a lelki fejlődésünket is segíti. Ha rendben van az északkelet, akkor meglátjuk a pénzben az igazi lehetőségeket. Amellett, hogy saját jólétünkről gondoskodunk, felébredhet bennünk a vágy, hogy mások jólétéért is tegyünk – pl. adományok vagy egyszerű emberbaráti tettek formájában.
Ha az otthonunkat egy emberi testhez hasonlítjuk, azaz megnézzük, hová esnek Vasztupurushának, a ház urának a testrészei, akkor tudnunk kell, hogy északkeleten van a fej.
Északkelet képviseli tehát az intelligenciát és az egész energiamező fejét. Egy intelligens kontroll nélkül az energiamező kaotikussá válik és elveszíti a koherenciáját. Ha ilyesmi történik egy élő szervezettel, mint pl. az emberi testtel, annak rákos megbetegedés lehet az eredménye. Ugyanígy, káosz uralkodhat a pénzügyeinkben vagy egy cégben, ha az északkelet el van hanyagolva, blokkolt vagy hiányzik.
Gyakran nem az a baj, hogy nem keresünk elég pénzt, sokkal inkább az, hogy nem tudunk vele megfelelően bánni…
Az északkelet jó minősége hozzájárul ahhoz, hogy képezzük magunkat pénzügyileg és kialakuljon bennünk egyfajta pénzügyi műveltség, ami aztán segít megváltoztatni a költekezési szokásainkat, illetve segít észrevenni az új vagy nagyobb bevételi lehetőségeket…
A Te pénzügyeidről mit árul el otthonod északkeleti része?
ui: Az északkelet minősége minden szempontból nagyon fontos, éppen ezért a 27 napos programban már a 7. és 8. napon ezzel az égtájjal foglalkozunk.
Ebben tényleg van valami… Nálunk a nappali van északkeleten nagy ablakkal, és teljesen rákattantam a pénzügyi könyek olvasására. Még „gazdag papás” társasjátékot is szoktunk játszani! 😉
Kedves Edit!
Mit tegyek, ha a lakásunk északkeleti négyzete teljesen hiányzik? A konyhában, ami keleten van, van egy ablak, ami északra néz, (vagyis, ha lenne északkeleti „négyzetünk” éppen az ék-i négyzetre nézne)
Ez a lakás egy 10 emeletesben van, minden ablakunk (a konyhán kívűl) nyugatra néz. Egy kisebb gardrob, és egy ráccsal lezárt 2 m2-es rész a bejárati ajtó előtt, és a bejárat a délkeleti négyzetben van.
Sajnos anyagilag és karrier téren a padló alatt vagyunk. Kérlek segíts!!!!
Előre is köszönöm a válaszodat!
Andi
Kedves Andi!
A hiányzó északkeletet úgy pótolhatod, hogy a két szomszédos falra felszerelsz egy-egy tükröt. Ezek erejét segíti, ha az egyik falon elhelyezel egy Vamana yantrát is.
Keletre (a konyha falára) tegyél egy Ramacandra yantrát, a vécé ajtaja fölé (kívülről) pedig egy Matsya yatnrát. A konyha falát fesd sárgára.
Északra kellene egy Buddha yantra, valami sok-sok zöld növény.
A főbejárathoz mindenképpen kell egy Sri yantra és egy Narasimha védelmező yantra, valamint – ha van rá mód – el kellene távolítani a külső rácsot.
Kedves Edit!
Egy családi házban lakom a szüleimmel (24 éves vagyok). A tetőtéri szinten, ahol csak én tartózkodom, az észak-keleti részen pont egy boltöv (spotlámpákkal) fut merőlegesen, alatta parapet magasságban 2 pillérszerű falkinyúlás. Eddig fehér könyvesszekrényen tartottam az észak-keleti területen a könyveimet, és az elmúlt másfél évben összegyűjtött okleveleket és bizonyítványokat. De zavarónak tartom ezt a boltöves megoldást, hiszen csak egy függöny segítségével tudom elválasztani egymástól az északi (dolgozószoba) és keleti (hálószoba) területeket. És ugyan sikeresnek mondhatóak a szellemi tevékenységeim eredményei, mégis nehezen érem el őket, és anyagi gondokkal is küzdök. A faliórám szerencsére nyugaton van 🙂 Ha észak-keletre a boltöv helyére falat tennék, mennyire lenne ez kártékony hatású? Sajnos a ház amúgyis diagonál elrendezésű, ha a fő égtájak irányát vesszük, és észak-keletről és dél-nyugatról teljesen zárt. A Brahmasztan-ban lépcső van és a fő terhelést ez a rész kapja, a főbejárat pedig pont dél-keletre esik. Állandó anyagi gondokkal küzdünk, holott nem kellene, és szinte folyamatos feszültség érezhető otthon… Az anyagi problémák gyökere vajon mi lehet?
Elnézést, hogy ilyen kiterjedő „elemzést” írtam, de a pár héttel ezelőtt olvasott Vaszati gyorssegély ébresztett rá arra, hogy a házunk elrendezése milyen súlyos problémákkal küzd…
Válaszát előre is köszönöm!
Phoenix
Kedves Phoenix!
A leveledből nem derült ki, hogy északon és keleten vannak-e ablakok.
A feszültségeket és azt, hogy nehezen mennek a dolgok, okozhatja az északkelet zártsága. A feszültségek kialakulására rásegíthet a délkeleti bejárat is.
Sajnos nem igazán értem, hogy hova kerülne az északkeleti fal, de ha csak annyi a változás, hogy a boltív helyett zárható lesz egy helyiség, az nem gond. Sokkal inkább gond az, hogy nincs északkeleten ablak, illetve, hogy a Brahmasztánban van a lépcső.
üdv. Edit
Kedves Edit!
Köszönöm a válaszát. Északon és keleten is vannak ablakok, úgyhogy világosak a helyiségek. Csak a foghíjbeépítés miatt teljesen zárt az északkelet és délnyugat. Az északkeleti rész minőségét próbáltam még javítani a hétvégén, a falakat itt átfestettem fehérre, bár később olvastam, hogy a legjobb a sárga. Azért remélem nem kell újrafestenem ezt is…(?) 🙂 Még tükörrel tudnám fokozni a hatást a későbbiekben, meg sárga kiegészítőkkel. A lépcsővel sajnos nem tudok mit kezdeni… 🙁 Maximum egyenesúlyt, harmóniát kifejező szimbólumokat teszek ki a Brahmasztanba, valamint az erre a területre eső falakat a továbbiakban sem terhelem bútorokkal…
A tévés szerepléséhez pedig gartulálok! Jó volt a műsor! (Bár szegény Horváth Éva inkább csak dekoráció gyanánt lehetett ott, mert csak úgy pislogott az életenergia után… 🙂 )
Köszönettel,
P.
Maradhat a fal fehér, de tényleg jót tesz valami halványsárga, vagy vajszínű kiegészítő.
A műsor rövid volt és pörgős. Remélem, lesz rá még alkalom, hogy egy kicsit többet tudjunk beszélni a Vaszatiról.
szia Edit,
azt szeretném kérdezni,hogy mit tegyek ha az É-K oldal a WC és az előszoba ami sötét.
szeretném a pénügyeimet felvirágoztatni.
hova tegyem a pénzemet amit otthon tartok?
melyik égtájra hogy ne follyon ki a kezemből?
előre is köszönöm válaszodat
tisztelettel Godó Ági
ui: kérlek az e-mail címemre válaszolj, mert nem minidg nézem meg ezt az oldalt
godoagi@gmail.com
Kedves Ági!
Mindenképpen világossá kell tenni az északkeletet, pl. világos színekkel – főleg világos sárgával.
A nem megfelelő funkciók korrigálásában egy Vamana yantra (északkelet yantrája) és egy Matsya yantra (vécé) segítene.
A pénzügyek felvirágoztatásához mindenképpen rendbe kell tenni az északi és a keleti területet is.
A pénzt legjobb északon tartani. Ha ott nincs rá mód, akkor keleten.
Kedves Edit! Nagy érdeklődéssel olvasgatom a Vaszati-bejegyzéseidet,és mondanom sem kell, igencsak felkeltették érdeklődésemet a Vaszati tudománya iránt.Lenne egy fontos kérdésem a Vasztupurusha mandala megszerkesztésével és az egyes égtájak pontos meghatározásával kapcsolatban.Házunk geometriai középpontjának és a 9×9-es négyzetháló szerkesztésekor figyelembe kell-e vennem az épület hátsó részéhez utólag hozzáépített, cserepezett tetővel rendelkező hatalmas teraszt?A ház és a bővítmény eszerint nem közös alapozású, nem egységes tetővel fedett, a két építmény mégis tökéletesen illeszkedik egymáshoz. Köszönettel és üdvözlettel: R.
Kedves Rozi!
A házhoz utólag hozzáépített terasz bővítménynek számít, tehát elég az eredeti, úgynevezett anyaépület köré szerkesztetni a mandalát. A fedett terasz pedig bővítmény lesz. (Remélem, hogy északra, keletre vagy északkeletre esik, ugyanis ott kedvező a bővítmény…)
Edit
ÉK bejáratunk világosabbá tételéhez az ajtóba üvegbetét elhelyezését terveztem. A 27 napos programban az egyébként 0 pontos semleges zónás) bejáratnál ez nem igazán javaslott. Maradjon a sötétség inkább? Szintén nem kedvező az É/ÉK fekvésű fürdő wc-vel ezen a helyen. Ezen az ajtó felé helyezett Matsya és Vasudeva segíten. Erre a minimális falfelületre lenne lehetőségem a Vamana yantra kitételére is. Milyen hatással van az energetikára, ha viszonylag kis felületen kell kitenni jelenesetben 5 yantrát? (bejárati ajtó felé a másik kettő), kb másfél méteren belül esne mind.
A lakás kétszintes. Sehol sem találtam eddig említést mi a helyzet az emeleti résszel? A Földszinten kitett yantrák oda is hatnak? Vagy az emeleti förőszoba ajtó felé ugyan úgy ki kell tenni a két védő yantrát?
Köszönettel: Kati
Kedves Kati!
Mivel északkeleten nagyon kedvező, ha van ablak, nyugodtan tehetsz a bejárati ajtóba üvegbetétet – még akkor is, ha 0 pontos területre esik.
Nem gond, ha több yantra van egymás közelében. Ha szükség van rájuk (és a leírtak alapján szükség van), akkor nyugodtan kiteheted mindegyiket.
Ha több szintes a ház, akkor bizony minden egyes szinten meg kell vizsgálni az egyes égtájak és helyiségek Vaszati tulajdonságait. Előfordulhat például, hogy a kelet a földszinten szép nyitott, teraszos, stb., az emeleten viszont zárt. Ebben az esetben a földszinten nem szükséges yantra, az emeleten viszont ajánlott elhelyezni a Ramacandra yantrát. Ha azonban mind a két szinten problémás a kelet, akkor mind a két szinten ki kell tenni a yantrát – csak így lesz igazán érezhető a hatás.
A Te esetedben, ha a fürdő mind a két szinten ugyanarra az égtájra esik, akkor mind a két szinten ki kellene tenni a yantrákat.
Kedves Edit!
Egyszer már kértem tanácsot és kaptam is, melyet nagyon köszönök és hálás vagyok érte, mert használt.
Akkor a termékeim eladásával kapcsolatban kértem segítséget és bár milliomos még nem vagyok, de folyamatosan van rendelésem.
A másik dolog amiben segítséget szeretnék kérni, hogy, mint akkor is említettem elég sok adósságom van, melyet rendezni szeretnék. Kérdésem az lenne, hogy ezeket az adósságról szóló papírokat hol tároljam, mert az az érzésem, hogy nem jó helyen vannak, mivel nem érzek változást ez ügyben…sőt… ( Jelenleg keleten vannak nem egészen középen dél-kelet felé, de még kelet)
Egyáltalán, ami negatív hatással van az ember életére, de kénytelen tárolni, azt hova rakja? Hiszen szinte mindenhol hatással van valamire, csak a tárolással is.
Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Hajni
Kedves Hajni!
Igazán örülök, hogy fellendült az üzleted!
A rendezetlen adósság valóban nem egy jó dolog, de az a tény, hogy szeretnéd visszafizetni, már egy pozitív lépés afelé, hogy megszabadulj tőle.
A hiteleiddel kapcsolatos papírokat tarthatod keleten, sőt akár északkeleten is, de fontos, hogy a fejedben döntsd el, hogy ezek nem negatív dolgok. Az életed egy bizonyos szakaszában szükséged volt valamire, amire kölcsönt kértél. Természetes, hogy ezt a kölcsönt vissza kell fizetni – ez lehet egy cél. Egy olyan cél, amit ha elérsz (azaz kifizeted a tartozásaidat), jól fogod Magad érezni.
Nálunk a lakásnak nagyjából az észak-északkeleti részén vannak a befizetésre váró csekkek (amik ugye rendszeresen jönnek) és mindig időben kifizetjük őket. A csekkekkel kapcsolatban megint csak nem szabad negatívan gondolkodni. Elfogadtunk valamilyen szolgáltatást (pl. telefonáltunk, használtunk vizet, gázt, meleg van a lakásban, stb.), amelyekért természetesen fizetnünk kell.
Nem amiatt kell mérgelődnünk, hogy már megint jött egy csekk, amit be kell fizetni, sokkal inkább azon kell gondolkodnunk, hogy mit tegyünk annak érdekében, hogy a befizetésekhez szükséges pénz (és még annál több) mindig a rendelkezésünkre álljon.
Ebben természetesen segít a Vaszati és segít az a sok pénzügyi oktató könyv, amely ma már magyarul is elérhető. (Személy szerint Rober Kiyosaki könyveit tudom leginkább ajánlani.)
Üdvözletem!
Érdeklődnék a föld vagyis domb házak hogyan férnek meg a vaszati elveivel??
A föld, mint építőanyag teljesen rendben van. A vályog – ma körültekintően védjük a víztől – egy nagyon jó építőanyag.
A dombházak – legalábbis amiket én eddig láttam – olyan földbe (domboldalba) vájt házak, amelyek (fűtéstechnikai okokból) délre, délnyugatra nyitottak, a házak északi, északkeleti oldala bedig be van vájva a földbe.
Ez a megoldás pedig több súlyos Vaszati hibát von maga után:
– a domboldal lejtése általában déli, délnyugati – az ilyen lejtésű telkek nagyon sok negatív energiát vonzanak, illetve nem engedik bejutni a pozitívakat
– az épület északi, északkeleti, gyakran keleti oldala is zárt, ami szintén nem engedi hogy bejussanak a pozitív energiák
– az épület ablakai és bejárata többnyire délen, déldnyugaton és nyugaton van – ez megint csak a negatív energiákat erősíti
– a földházak általában nem szögletesek, hanem gömbölyded formájúak – ez a forma pedig hosszútávú lakóépület számára nem alkalmas. (Őseink jurtái példuául kitűnőek voltak az ő vándoréletmójukhoz. De amint letelepedtek, szögletes házakat kezdtek építeni, ami nem lehet véletlen.)
Mindent összevetve, én nem laknék dombházban.
Kedves Edit!
Nemrég akadtam rá ezekre a bejegyzésekre és nagy érdeklődéssel vetettem bele magam, de még csak nagyon kezdő vagyok. Az én lakásomban is északkeleten van az előszoba (tükörrel) és a fürdőszoba, wC-vel. Olvastam egy korábbi hozzászólásában, hogy milyen yantrákat kellene kitenni, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogyha letöltöm és kinyomtatom őket akkor is van hatásuk, vagy feltétlenül rendelnem kell őket (amit hozzáértők készítenek?). Ha jó a kinyomtatott yantra is, akkor mekkora méretben kell kitennem őket? Lehet csak egy egész pici méretben, úgyis hatásosak?
Segítségét előre is köszönöm!
A yantrákkal kapcsolatban fontos tudni, hogy három szinten működnek. Ezeknek a szinteknek együtteseen teljesülniük kell ahhoz, hogy a yantrák igazán működni tudjanak.
1.) Pontos geometria – ez elvileg megvan az internetről leszedett yantrákban is, de a gyakorlatban még sincs, ugyanis a weboldalunkon levő yantrák képminősége nagyon gyenge, nagyon sok fontos részlet – pl. a szankszkrít mantrák – nem látszanak rajta rendesen.
2.) Kedvező bolygóállás a yantrák készítésekor. Ez a tényező szintén nagyon fontos. Tanárom, Marcus Schmieke több kísérletet is végzett ezzel kapcsolatban és mindegyikből azt a következtetést vonhattuk le, hogy a nem kiemelkedően jó asztrológiai időpontban nyomtatott yantrák hatása elenyésző azokhoz képest, amelyek kedvező időpontban készültek.
3.) Mantrák. Ez a legfinomabb szint, de szintén nagyon fontos. A yantrák elkészülte után – mielőtt meg lehetne azokat vásárolni – egy újabb kedvező időpontban egy védikus ceremónia keretében, arra képzett személyek mantrákkal szentelik fel a yantrákat. Ugyanezeket a mantrákat javasolt elmondani akkor is, amikor otthon kihelyezet a yantráidat.
Mindent összevetve tehát azt javaslom, hogy az online shopból szerezd be a szükséges yantrákat, mert azok garantáltan jó hatásúak.
Kedves Edit!
Nagyon szeretem a hirleveleket amit küldesz, mert nagyon sokat segit.
Azt szeretném kérdezni, hogy két hónapja vettünk egy házat, ék-en van a hálószoba nagy ablakkal az utca felé, kék szinü tapétát tettünk a falra, az ágy felett egy legyező amin vizesés és elefántok vannak zöld növényekkel.egyvonalban még az ék részen helyezkedik el a fürdő, és a spejz, a fürdő fehér azon is van ablak, a spejz sárga azon is van ablak.
Kérdésem az lenne ez az elhelyezkedés a jövőben az anyagi téren milyen változásokat fog eredményezni?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszodat Éva
Kedves Éva!
Sajnos jósolni nem tudok és még tippelni is nehezen, mivel nem ismerem az egész házat.
Az északkelet minsősége elsősorban a jövőnke, a céljainkra, a spiritualitásunkra és – ha már pénzről van szó – a pénzügyi műveltségünkre van nagy hatással.
A nagy ablak északkeleten mindenképpen kedvező. A funcikókkal azonban már vannak problémák: sem a fürdő, sem a spájz, sem a hálószoba nem kedvező északkeleten. Jó, hogy a fürdőn is és a spájzon is van ablak – bár gyanítom, ezek nem túl nagyok. Ha a fürdőben vécé is van, az súlyos hibának számít, amit mindenképpen korrigálni kell.
Nem derült ki, hogy milyen égtáj felé van az ágy vége, azaz melyik égtáj felé alusztok és melyik égtájra került a vízeséses legyező. A tiszta víz valóban kedvező északkeleten (ott is csak az északi, északkeleti és kelet részen), viszont nem kedvező a hálószobában. (Párkapcsolati problémákhoz vezethet.)
Fontos továbbá, hogy a hálóban semmiképpen ne aludjatok fejjel észak, északkelet vagy északnyugat felé, mert ezek nem tesznek jót a nyugodt alvásnak. Az északkelet eleve nem az a tipikus „alvós” égtáj: túl frissek itt az energiák. Az Írások szerint ráadásul az északkeleti hálószoba okozhatja, hogy „elalszik” a spiritualitásunk a lelki életünk.
Visszatérve a vízeséses elefántos legyezőre: csak akkor van jó helyen, ha az ágy fejrésze a keleti falon van (errefelé fordulva jó alduni és a víz is jó helyen van.) Ugyanakkor ha ebben a legyezőben azt látod, hogy a vizet képviseli, akkor jobb kitessékelni a hálószobából, mert oda egyáltalán nem való a víz.
Amikor a Vasaztiról olvasunk valamit, olyan nagyon egyszerűnek tűnik… A Vaszati tényleg egyszerű annak, aki tanulta, aki sok tapasztalatot szerzett, akinek már-már a „kisújjában” van. Egy-egy kisebb írás azonban nem tud minden egyes részletre kitérni, ezért fontos, hogy nagy döntések előtt (pl. mielőtt kifestünk egy szobát, eldöntjük, hogy melyik szoba legyen a háló, stb.) segítséget kérünk egy Vaszati tanácsadótól, vagy ha ezt nem szeretnénk akkor ajánlott beszerezni a Vaszati 27 napos programcsomagját, vagy ellátogatni egy Vaszati műhelynapra.
kedves Edit! sri yantrát csak a konyhába a tévé fölé tudom tenni,mert oda esik az északkelet.Az anyagi helyzetemet szeretném fellendíteni. kérdésem,hogy jó helyen van ott? köszönöm válaszod Marcsi
Kedves Marcsi!
A Sri yantra jó helyen van északkeleten, nem baj, ha a konyhába kerül.
Ha a pénzügyeidet szeretnéd egy kicsit rendbe hozni, javaslom, hogy nézz körül a lakás északi részén is – erről itt olvashatsz többet.>>
A Vaszati pénzügyi mentőcsomagját is ajánlom a figyelmedbe.
Kedves Edit!
Én egy egyszobás lakásban lakom, a szoba rövidebb zárt fala északra néz, enyhe keleti eltolással, a keleti részen a szobában 2 tetőablak van, az ágyat a szoba északi részének fejjel nyugati irányba tudtam tenni (valahol ha jól olvastam, ez nem egy jó tájolás, de javítson ki), még a szoba délkeleti részére tudnám tenni déli fejrésszel, de mögötte van a zuhanyzó és a wc a lakás keleti oldalán, valamint mellette nyílik a szobaajtó, a fürdőben ablak szintén keleten, úgyhogy szerintem ez sem jó, erre kérek még tanácsot. A konyha a lakás délkeleti részén van, szintén keleti ablakkal, villanytűzhely keletre bekötve, mosogató a konyha déli részén. A bejárati ajtó délnyugaton van. Köszönöm válaszát.
Sára
Kedves Sára!
Az ágy maradjon ott, ahol most van. Igaz, hogy a háló legjobb helye a dél, délnyugat és a nyugat, de a további főégtájak (észak és kelet) is szóba jöhet. A délkeletet azonban mindenképpen kerülni kell. A nyugaton levő fejrész is rendben van. (Az lenne kedvezőtlen, ha északon lenne az ágy fejrésze.)
A fürdőszoba önmagában jó keleten, a vécé viszont már nem. Az is szerencsés, ha vannak keleten ablakok – a leírás szerint nem csak a szobának, hanem a fürdőnek is keleten van az ablaka.
Amit mindenképpen korrigálni kellene az a keleti vécé, a délnyugati bejárat és a zárt észak. A vécéhez vezető bejárathoz (kívülről) el kellene helyezni egy Matsya yantrát. (Ha a vécé pont keleten van, akkor egy Ramacandrát is.) A zárt északra egy Buddha yantra kellene, a délnyugati főbejárathoz pedig egy Sri yantra és egy Narasimha védelmező yantra.