Szinte minden házban van legalább egy falióra. Azt azonban kevesen tudjuk, hogy nem mindegy, hová tesszük!
A falióra legjobb helye a ház északi vagy keleti része. A nyugati fal szintén egy lehetséges választás.
Olyan falakra azonban, amelyek délen helyezkednek el, nem szabad órát tenni, mivel az időt a dél minősége fogja befolyásolni.
Mit jelent ez?
A lakók rendszeren szembesülhetnek az élet és a létezés átmeneti jellegével, az élet nehézségeivel, a veszteségekkel és a halállal.
Ha keleten van az óra, az jót tesz az idő dinamikus aspektusának, míg nyugaton támogatja a különböző dolgok megfelelő befejezését, lezárását. A mai kapkodó világban sokan hajlamosak lehetnek mindenbe belefogni, befejezni azonban már nem sikerül… A nyugat jó minősége segít abban, hogy az elkezdett dolgainkat be is tudjuk fejezni.
Az északon levő falióra békét és harmóniát teremt az idővel és az időhöz kapcsolható dolgokkal. Már az is micsoda nagy eredmény, ha végre nem késünk el a találkozóinkról! 🙂
A délkeleti falon levő óra stresszt és zaklatottságot okozhat, míg ha északnyugaton van az óra, úgy tűnhet, mintha az idő nagyon gyorsan elillanna.
A délnyugaton levő óra okozhat késéseket és lomhaságot.
Az északkeleten levő óra pedig egy ablakot nyithat az időtlenségbe….
Nézd meg, hol van a faliórád, és ha nincs jó helyen, gyorsan tedd át máshová!
Hát én notorius késő vagyok és már vagy 15 éve van déli falon az óra…
ez akkor megmagyarázza a dolgot..! :-))) Most gyorsan áthelyezem!!
Nálam 3 falióra is van a lakásban,mindegyik más-más égtáj szerinti falon.Célszerü öket egyforma tájolással elhelyezni ?
Hogy kell azt értelmezni,hogy az északi falon elhelyezett óra ” ablakot nyit az időtlebségre” ??? gyakorlatiasan a mindennapi életre leforditva .
Kösz9önettel: Anna
Kedves Anna!
Nem szükséges a falióráknak ugyanolyan tájolású falra kerülniük, de mindenképp célszerű olyan égtájra tenni azokat, ahol kedvező helyük van.
Az „időtlenségnek” spirituális jelentősége van. Az északkeletre (nem északra, ahogy írtad) tett falióra tehát segíti a spirituális elmélyülést. Ha már megvan a saját lelki utad, akkor segít, hogy azt kövesd, ha még nincs, akkor segíthet megtalálni.
Ez tényleg így van. Nekem északnyugaton van és úgy tűnik nagyon gyorsan halad az idő, és semmire sem elég.
Nálunk minden fal vagy ÉK, vagy DK vagy DNY vagy ÉNY, akkor hogyan helyezzem el az órát? lógassam a sarokba?
Dobd ki. 🙂 🙂 🙂
A Ti lakásotok olyan, mint a legtöbb lakás Magyarországon: a falak nem párhuzamosak a főégtájakkal.
Ebben az esetben teheted az órát az északkeleti falra. Ha az északkeleti falnak nagyjából a közepén van az óra, akkor az északkeleten van, ha attól jobbra, ill. balra, valamelyik sarok irányában, akkor már inkább keletinek vagy északinak számít. Ez mindhárom jó égtáj, tehát olyan nagyon nem tévedhetsz.
Az égtájak meghatározásában segít egy korábbi írásom.
Az egyik óra a nappaliban a Ny falon. A konyhában az É falon. Ennek ellenére notórius késő vagyok! A férjem ezzel szemben mindig pontos. ?! -no komment ! De a dolgoknak viszont van eleje és vége mindig nálunk az biztos. semmi sem történik csak ugy… mindig van végkifejlet is.
üdv. Gy.
Az órák Nálatok jó helyen vannak. A késéseidre valami más megoldást kell találni…
Nagyon jók ezek a dolgok,de megnéztem mibe kerülne ezeket a jantrákat megvenni+piramis meg 27napos tanfolyam,és arra a következtetésre jutottam ,hogy ezt a vaszatit csak az engedheti meg magának akinek van kb 100000ft-ja és bp-és környékén él nem vidéken(utazás miatt a tanfolyamra)a különböző eredeti matricákra amik energiával vannak feltöltve stb…Szóval szegény embernek,akik mi is vagyunk három gyerekkel,nem engedhetjük meg magunknak ezt a luxust.iszonyat ára van egy matricának ,a piramisról nem is beszélve.Pedig én nagyon szimpatizálok az ilyen dolgokkal ,úgyhogy marad amit pénz nélkül tudok magcsinálni itthon matricák és piramisok nélkül.Csak az a baj,ha hiányosság van valamelyik jantra terén,és ugye ha nincs matricám akkor ez hiányosság,akkor különböző életminőségi,és egészségbeli bajunk lehet.Sajna.Az a kérdésem lenne,hogy ha a matricák képeit,vagyis a jantrákat valakivel kinyomtattatom számítógépről,az is ugyan olyan hatást gyakorol,mint a drága pénzért vásárolt vaszatik?Köszönettel,izabella.
Én magam rajzolom és festem ki őket. A saját energiámat sugárzom bele.
A „történelmi” időkben (amikor még nem voltak nyomdagépek) is maguk készítették az emberek a yantrákat – vagy megkértek egy arra alkalmas személyt, egy brahmanát (felszentelt papot).
Ebben az esetben is nagyon fontos a pontos geometria, az odafigyelés, a megfelelő tudatállapot és a yantrákhoz tartozó mantrák.
Kedves Izabella!
Az első lépés az legyen, hogy próbáld meg a lakásotok legalapvetőbb hibáit rendberakni. Rendezd át a szobákat: a nehéz szekrényeket tedd a szobák déli, délnyugati és nyugati falára, az északkeletet hagyd minél szabadabban.
Próbálj játszani a színekkel! Keleten használd a Nap színeit, sárgát, narancsot, északon sok zöldet, délnyugaton a föld színeit, stb. (A korábbi tippekben nagyon sok ötletet találsz teljesen ingyen.)
Vedd le a tükröket azokról a falakról. ahová nem valók, stb.
Épp nemrég írta valaki, hogy alkalmazott a keletre és az északra vonatkozó tippek közül néhányat, és nem sokkal ezután állást talált! Ha elkezded kicsiben a változtatásokat, előbb-utóbb lehetőséged lesz arra, hogy egy-két olyan eszközt is beszerezz (pl. yantrákat), amik aztán még tovább javítják az otthonod energiáit. Így aztán még kedvezőbbek lesznek az energiák és előbb-utóbb jobban megy majd a sorotok.
Ami a kinyomtatott yantrákat illeti… Tudom, hogy más is próbálkozik ezzel. Valami hatásuk lehet, de messze nem olyan, mint amelyeknek szépen látszik a geometriája és a hozzátartozó szanszkrít mantra is. Ennél azonban még fontosabb, hogy a yantráink olyan kedvező asztrológiai időpontokban készülnek (Németországban), amelyekből talán 2-3 van egy évben. Ezeket az időpontokat a mai napig az én Vaszati tanárom, Marcus Schmieke szokta meghatározni. E yantrák hatása tehát jóval erősebb.
Szia Edit!
Nagyon érdekel a vaszati szett, ami ugyebár 12 spirituális yantrát tartalmaz. A kérdésem a következö, Marcus Schmieke oldaláról megrendelhetem e a szettet, ugyanis mi nem Magyarországon élünk, (Spanyolországban és Németországban gyakrabban) Ha igen és ne haragudj hogy nem töled rendelnék,igen messze vagytok:) honnan kérhetnék több információt? weblap?
Köszönöm szépen!
Üdvözlettel:
Anita
Kedves Anita!
Marcus Schmieke weboldala: vasati.de
Német nyelvű, de egész biztos el tudsz majd igazodni rajta. (Ha már yantrát rendelsz, javaslom, hogy nézz szét a könyvek között is! Németül nagyon sok könyv elérhető a Vaszatival kapcsolatban, amelyeket mind ő írt!)
Köszönöm, már is meg nézem!
Üdv! Most találkoztam ezzel az oldallal. Nem értem, hogy a vaszati az feng shui? Mert sokkal logikusabbnak tűnik az égtájakhoz való kapcsolás, mint az egyéb bejárati ajtós bagua térképek. Mert ez a kettő az én lakásomban teljesen üti egymást.
Kedves Alex!
A Vaszati nem azonos a Feng Shuival. Néhány évezreddel ezelőtt a védikus építészet (Vaszati) volt ugyan hatással a kínai hagyományokra, de aztán Kínában egészen más irányba fejlődött tovább.
A Vaszati törvényei egyértelműen égtájfügőek. A természet energiái ugyanis mindig ugyanabból az irányból érkeznek (északról és keletről), függetlenűl attól, hogy éppen hol van a főbejárat… Ezért tűnhet logikusabbnak, mint a Bagua térkép.
Valószínűleg azért, mert a bejárati ajtóhoz kötött elemzési módszer nem a hagyományos, több ezer éves Feng Shui. Az csupán negyed évszázada, 1986 óta létezik. Thomas Lin Yun alkotta meg a Black Hat Sect Tantric Buddhism egyház égisze alatt. Az ősi kínai klasszikusokban egészen más elvek szerepelnek. A Feng shui egyébként is taoista hagyományokra épül, nem buddhista vagy tantrikus tanokra. Úgy tűnik, elmélete abban is egyedi és újító, hogy egyáltalán nincs nyoma sem a tantra, sem a buddhizmus, sem a feng shui klasszikusaiban.
A klasszikus Feng Shuiban a nyolc égtáj felől érkező qi (csí) az épület gravitációs középpontjában fut össze és terjed szét a lakásban, így az energiák elemzéséhez szükséges térkép nem négyzetekkel, hanem környolcadokkal való felosztást alkalmaz. Az idő változásai függvényében vizsgálja a helyet, és figyelembe veszi a környező tájat (város esetén épületeket, utakat, tereket stb; természetközeli ház esetén a hegyeket, vizeket, tisztásokat stb.).
Olvassatok utána, a wikipédián is tisztába lett téve a Feng Shui szócikk (bár a magyar elnevezés még felülvizsgálat alatt áll az MTA által javasolt írásmód és a nemzetközileg elfogadott pinyin átírást illetően).
Kedves Simon!
Nagyon izgalmasakat írsz. Ezek az információk főleg azoknak lehetnek fontosak, akik még hezitálnak, hogy melyik térrendezési rendszert kövessék.
Itt mi a Vaszatiban tudunk segíteni, ahol szerencsére nem kell különböző iskolák közül kiválasztanunk, hogy melyik az igazi…
üdv. Edit
Az északi zöld színnel mely színek harmonizálnak ezen a területen?
előre is köszi
Északon jó lehet a zöld mellett még a fehér is, vagy egyéb világos színek.
A sárgát, pirosat, ill. a túl sötét színeket nem ajánlom északra.
Szóba jöhet még a kék is, ami a vizet jelképezi és jó helyen van északon. Fontos azonban odafigyelni, hogy a kéknek és a zöldnek mely árnyalatait párosítjuk össze, nehogy nagyon üsse egymást a két szín.
Ha az északi helyiség ablaktalan, akkor figyelj arra, hogy világos, ugyanakkor meleg színeket használj, nehogy a helyiség túl hideg legyen. Pl. a zöldnek inkább a melegebb árnyalatait válaszd, és a hideg hófehér helyett inkább egy kellemes, meleg hangulatú, mégis világos vajszínnel kombináld.
Kedves Edit! Szeretném megkérdezni, hogy az óra felhelyezésekor a szoba közepére tett iránytűt vesszük alapul, vagy a lakás közepére tett iránytűt, A válaszod előre is köszönöm.
Kedves Szilvia!
Ha valamelyik helyiségben faliórát szeretnél tenni a falra, akkor annak a helyiségnek kell a megfelelő égtáját kiválasztani, tehát a helyiség közepére teszed az iránytűt.
Kedves Edit !
Írnál az állólámpák és a hifik elhelyezéséről?
Köszönöm előre is
Köszönöm az ötletet, hamarosan elővesszük a témát.
Kedves Edit!
Írtad az egyik válaszodban hogy a tükröket vegyük le onnan ahova nem való. Nekünk a fürdő a lakás középpontja környékén van(vécé nélkül) a víz vezetékek a déli falban futnak, ráadásul a mosdó is a déli falon van fölötte a tükörrel. Szüntessem meg a tükröt, vagy tegyem át az északi falra ahol kevés a hely meg nem nagyon lenne funkcionális. Avagy beszéljünk meg egy yantrát a problémára? Meg az is kérdéses hogy a lakás középpontja mekkora hatótavolságu, mert a fürdő is lehet h belelóg.A középpont egy beépitett gardróbszekrény ami a hely szűke miatt sajna tele van pakolva. Miként tudnám orvosolni a problémát? Válaszod előre is köszönöm!
Kedves Era!
A lakás középső részét akkor tudod pontosan meghatározni, ha kiszerkeszted a lakásod köré a 9×9-es mandalát. A középre eső 1/81-ed egység lesz a legszigorúbb értelemben vett középső terület. Idális esetben a középső 3×3 egységet tekintjük középső területnek, ennek kellene víz mentesnek lenni, de már akkor is örülünk, ha középen levő egy egység szabad.
Ha ez alapján beleesik a küzépső területbe a fürdőszoba, akkor érdemes elhelyezni a lakás középső pontjához minél közelebb a Vasztupurusa mandalát és a Mahapurusa yantrát a falon, de a fürdőszobán kívül. Ez segít.
A tükörrel kapcsolatban: ha nagyon szigorúak vagyunk, akkor tényleg nem kellene hagyni a tükröt a déli falon, ugyanakkor fontos, hogy a fürdőszoba használható és élhető maradjon. Esetleg annyit megtehetsz, hogy a fürdőszobában valahol (kedvező helyen) elhelyezel egy másik tükröt. Ez a másik tükör azonban ne legyen az eredetivel szemben!
Kedves Edit!
Hálásan köszönöm a válaszodat és a szuper korrekciókat. Legyen csodás napod .
Köszönettel
Era