Biztosan Te is lapozgattál már lakberendezési könyveket, magazinokat. A főbejárattal kapcsolatban szinte minden egyes alkalommal leírják, hogy nem fordítunk rá elég figyelmet, hogy gyakran elhanyagoljuk, pedig itt szerezzük – mi is és vendégeink is – az első benyomást, az első élményt otthonunkról, amikor hazaérkezünk.
Természetesen a Vaszati is nagy hangsúlyt fektet a főbejáratra.
1.) Az első és talán legfontosabb az, hogy hol, melyik égtájon helyezkedik el a bejáratunk. Otthonunk Vaszati minőségének az 50 %-át a bejárat helye határozza meg!
2.) Az is sokat számít, hogy milyen állapotban van az ajtó. Gondoltad volna, hogy a nyikorgó, hangosan nyíló ajtó balszerencsét vonz? Persze az is fontos, hogy ne legyenek rajta repedések, ne legyen lekopva a festék – egyszóval: szép legyen.
3.) Nagy jelentősége van annak is, hogy mi van a bejárat előtt. Nem szerencsés, ha bármilyen akadály (pl. villanyoszlop) van közvetlenül a főbejárat előtt.
A főbejárat legkedvezőbb helye keleten van: a keleten levő bejárat jólétet, egészséget, sikereket és közkedveltséget vonz. Az északi bejárat is nagyon jó: elsősorban anyagi gazdagságot, fejlődést eredményez.
A déli és a nyugati bejáratnak – attól függően, hogy pontosan hol helyezkedik el – lehet kedvező de sajnos kedvezőtlen hatása is.
A déli bejárat szoros kapcsolatban van a dharmával, a kötelességeinkkel, de a lehetséges veszteségekkel is. Ha nem a megfelelő területen van a déli bejárat, az bizony veszteségeket, túlköltekezést okozhat, de problémáink lehetnek a kötelességeink végzése közben is.
A nyugati bejárat – ha jó helyen van – okozhat számunkra kellemes népszerűséget. Ha azonban nincs jó helyen, akkor az életünk túlságosan nyílvánossá válhat, túl sok látogatónk lehet, elveszhet az otthon intimitása. A nyugati bejáratú otthonoknál megnő a válás kockázata is.
A mellékégtájakra került bejáratokról nem igazán lehet jót elmondani. Inkább problémát okoznak, mintsem bármilyen pozitív hatásuk lenne.
Mindez természetesen vonatkozik a ház és a lakás bejáratára és a kertkapura is.
Ha nem vagy benne biztos, hogy hová esik a főbejáratod, kattints ide, és egy kis szerkesztés után megtudod. (Új ablakban nyílik!)
Nálatok hová került a főbejárat? Jószerencsét vagy inkább balszerencsét vonz?
ui: Mivel a főbejárat jelentősége nagyon nagy, hamarosan még visszatérünk rá. Nem véletlen, hogy a 27 napos program során 2 teljes napot szánunk arra , hogy a főbejáratot és a környékét rendbe rakjuk. Sőt, a csomagban levő ajándék yantrákat is a főbejáratnál helyezzük el, mint az alsó képen.
Kedves Edit!
Elgondolkodtató ez az 50 % arány. Ahogy az is, hogyan lehet kedvező vagy kedvezőtlen helyen ugyanazon az égtájon levő bejárat. Nekem délen van a lakás bejárata. A lépcsőházé keleten, ha ez enyhít valamit. 🙂 Az ablakok keletre néznek, dk-i konyha, ék-i gyerekszoba, ény-i fürdőszoba. É-on sajnos zárt, de két é-i falon is nagy tükör van. Mindez mégsem jelent sokat, ha a bejárat déli?
Ha megszerkeszted a 9×9-es Vasztupurusha mandalát, akkor láthatod, hogy minden főgégtájhoz 3-3 egység tartozik. A nyugati és a déli oldalon e 3-3 egység közül van, ahol pozitív értékű a bejárat helye, van, ahol negatív. Ezért lehetséges, hogy egy déli vagy nyugati bejárat lehet kedvező is és kedvezőtlen is.
A családiházaknál – ahol a bejárat közvetlenül a szabadból nyílik – jobban érezhető a főbejárat pozitív vagy akár negatív hatása, mint a társasházi lakásoknál, ahol a bejárat egy zárt lépcsőházból nyílik. Ebben az esetben egy keleti bejárattól sem várhatunk olyan sok jót, mintha a szabadból nyílna, de egy kevésbé jó bejárat kedvezőtlen hatása is gyengébb lehet – főleg, akkor, ha a lakás többi részének vannak pozitív tulajdonságai. (Pl. szép nagy ablakok, vagy erkély keleten, stb.)
Tehát, nem kell olyan nagyon kétségbe esned a déli bejárattól. 🙂
Kedves Edit!
Most már akkor mindent értek…! 🙂
Tavaly költöztem ide, és DK-re esik a bejáratom. Amióta itt lakom (2009. júliusa), szinte már az elejétől kezdve örökké valamelyik szolgáltatóval hadakoznom kell, főként egyébként az ö figyelmetlenségük és értetlenségük miatt. Végül azért megoldódik nagyjából minden, de nehézkesen, és sok felesleges idegeskedés és utánajárás során. Idén költözöm tovább, de most már erre akkor jobban fogok figyelni! A DK-i bejárat az anyagiakra is hatással van? Mert a bevétel – kiadás aránya is igen csak negativ arányban változott – igaz, ez csak idén januártól. A munkahelyemen a fizum „reálértéke” igen csak csökkent pl. … Mit tehetek addig is , mig itt lakom? A Narasimha és a Sri Yantra is kint van néhány hónapja az ajtó felett, képzelhetem, mi lenne, ha még ez sem lenne… 🙂 Egyébként lényeges lehet, hogy melyik van jobb és melyik van bal oldalon?
És még egy kérdés: hogyan támogathatom energetikailag, hogy mielőbb találjak egy megfelelőbb lakást illetve anyagi megbecsülést, vagy esetleg új és jobb munkalehetőséget?
Üdv.
Rita
Kedves Rita!
Legközelebb a mellékégtájakon levő bejáratokról lesz szó – és ahogy már írtam, túl sok jó hírem nem lesz…
Viszont a délkeleti bejárattal kapcsolatban való igaz, hogy vitákat, veszekedéseket, akár jogi vitákat vonzhat és valóban okozhat pénzügyi veszteségeket.
Ma korán reggel, mitán leírtam a bejáratokkal kapcsolatos gondolataimat – beleértve a mellékégtájakkal kapcsolatos tudnivalókat is -, épp azon méláztam, hogy túl sokat írtam, amikor hopsz, elszállt az internet és vele együtt az irományom…
Amikor újraírtam szinte az egészet, úgy döntöttem, hogy a mellékégtájakon levő bejáratokról most nem írok… Viszont, amit eredetileg leírtam a délkeletről, szinte teljesen egyezik a Te tapasztalataiddal! 🙂
…
Igen, jobb oldalra szoktuk tenni a Sri yantrát, balra a Narasimha védelmező yantrát, mint ahogy a fotón is látszik.
üdv. Edit
ui. Ha renderakod ezt a lakásodat, az segíteni fog abban, hogy találj egy jobbat.
Kedves Edit!
Pár hónapja érdeklődéssel olvasom a Vaszati hírleveleket.
Azóta több kevesebb sikerrel próbálom alkalmazni a kapott tanácsokat.
Bár még pontosan nem csináltam meg a szerkesztést,de abban biztos vagyok,hogy a mi lakásunk (házunknak sarkai) a fő égtájak felé néznek.
Az oldal falak a mellék égtájakra.
(8,30×9,70-es alap területtel) Utca front 8,30 az udvari oldal 9,70 a kert felé.az északkeleti oldalon van a telekhatár és a szomszéd.
A délnyugati oldalon a másik szomszéd,de aközött és a házunk között egy
kis kert és az utcáról a bejáratok:1 kiskapu terasz mellett egy két rózsatő,egy fügebokor,két fa az utcai villanykaró ellen súlyozására és a nyugati sarkon is két fa.Nyáron a teraszt(délnyugat) telerakom cserepes kisebb nagyobb virággal,de télen üres.
2 nagy kapu”kocsibejáró”)Az udvar még rendezetlen, a kert is még folyamatban van,de az már jobb minőségű mint az udvar.
Utca iránya északkelet,délnyugat irányú.Ezen az oldalon van két szoba nagy ablakai délkeletre néznek,ezáltal a szobák szekrénnyel határolt fala délnyugati,ezért az északkeleti oldalt lehet tükörrel „vizes”képekkel,tükör-
rel javítani.A szobákba a bejárat közel van a középponthoz és északnyugati irányú.
A délnyugati fő bejárat belső oldal kis folyosóról (kb.1,5méter),bemeneti irány szerint jobb kéz felől (DK az utcára néző) két szoba van.
Balra(DNy)wc,mellette fürdő szoba(inkább Ny).Beljebb lakóelőtérnek nevezett helyiség,2,40m-es ablakkal.
Ebből nyílik az előzőekben említett,két utcára néző szoba,plusz a jelenleg még konyha(ÉK-i főfallal és délnyugati ajtóval,az egyik ablaka nagy,közelebb van az északi irányhoz,de valójában ÉNY-i,és egy kisebb É-ra valamikor kamra ablak volt).
Most a konyhából a lakóelőtéren a fürdőszobához vezet a szennyvíz,és a cső valószínűleg eltört,mert a lakóelőtér padozatán a kövezet erősen repedezik ,alul valószínű,hogy a szennyvíz már gödröt mosott magának.
Ezt a jó idő bekövetkeztével,hamarosan meg kell csináltatni a biztosítóval.
Ezért most van lehetőség a konyha és a fürdő,wc változtatásán.
Azt gondoltam a mostani főbejáratot meg lehetne szüntetni.A kis folyosót,wc,fürdőt valahogy „egybeszerkeszteni”,és a most még konyhát kis szobává változtatni,a főbejáratot a jelenlegi lakóelőtéri (2,40-es ablak 90+150)90-es ablak helyett,főbejárati ajtóra cserélhető.
Most az utcáról való bejárat délkelet,lakásba való fő bejárat délnyugat irányú.
Ha például fő bejáratot szeretnék váltani azt mindenképpen csak északnyugati oldalra tudnám tenni,vagy nyugat ,északnyugat tájolású terasszal és mintegy bekerítve a bejáratot északkeleti irányba fordítva
lehetne.
Ez után a főbejárás a következő képpen történne,az utcáról
az udvari oldalon indulva délről nyugat felé,ház sarkánál elfordulva észak
irányába az ajtó északnyugati oldalon lenne és a délkeleti oldalra nézne.
Véleményed szeretném kérdezni,érdemes -e megcsinálni a változtatást a jelenlegi konyha, wc ,fürdő és ezzel együtt a jelenlegi bejárattal kapcsolatban? Ha igen akkor azt hogyan?
Segítő válaszodat előre is megköszönöm.
Tisztelettel: Tóthné Farkas Ilona(Icu)
Kedves Icu!
A délnyugati főbejáratnál minden bejárat csak jobb lehet. Ahogy írtam, nyugaton is van olyan terület, ahol pozitív hatású.
Azt javaslom, hogy mielőtt nagy változtatásba kezdenétek, mindenképpen konzultálj egy szaktanácsadóval, aki a helyszinen pontosan meg tudja mondani, hova teheted a bejáratot, és hova a vizes helyiségeket. Ha van most ilyen átalakítási lehetőség – ami igen ritka -, akkor ezzel mindenképpen úgy kell élni, hogy az az egész család hasznára váljon.
Minden jót,
Edit
Azt szeretném még megkérdezni, hogy mit lehet akkor tenni ha a bejárat délre vagy nyugatra esik?
Ha nincs megfelelő helyen a bejárat, két dolgot lehet tenni:
1.) Legyen az ajtó tömör és masszív.
2.) Ajánlott kihelyezni a már említett két yantrát, a Narasimha védelmező yantrát, hogy védjen a negatív energiáktól és a Sri yantrát, hogy szerencsét hozzon.
Kedves Edit!
Megdöbbenve olvastam leveledet a Vaszati tudományáról. Én ezelőtt soha nem találkoztam vele és elkötelezett híve vagyok? voltam? a Feng-Shuinak. Férjem is építész és közösen úgy próbáltuk kiválasztani megvételre kerülő házunkat, telkünket, a ház elrendezését, a telek beépítését ami a Feng-Shui alapelveknek megfelel. Azt hittem, hogy a mi házunk energetikailag tökéletes. Teljesen lesújt a hír, hogy van olyan elv miszerint az északkeleti részen elhelyezett fürdőszoba, WC nagyon rossz és a kert közepén épített tó , csobogó, szökökút nem energiát vonz, hanem szétszakít. Most tulajdonképpen melyik a helyes irányvonal. Gondolom csak egy helyes út van. Mindnki a maga igazát erősíti.
Előre is köszönöm válaszodat: Parti Erika
Keves Erika! – bár nem az én tisztem – de mivel nem láttam választ leveledre – közlöm az én meglátásom.
Szerintem semmi okod aggódni. Követtél egy rendszert és amennyiben azt következetesen és teljes Hittel tetted annak működni kell.
Káosz cs. akkör keletkezik, amikor keverednek rendszerek.
Feng shuin belúl is vannak különböző vélekedések. Értelmezés, szándék és autentikus ismeretek kérdése az egész.
a hit – vagyis a gondolat termtő ereje nem lebecsúlendő – márcsak ezért sem érdemes „rágódnod”! Szép napot R. V. Éva
Kedves Erika és Éva!
Valóban egyszerű és talán megnyugtató is lenne csak azt mondani, hogy mindegy milyen rendszert követünk, csak azt kövessük szisztematikusan és minden rendben lesz. Ezzel csak az a probléma, hogy a természet egyetemes törvényeit nem igazán hatják meg az ilyen-olyan rendszerek… Ha olyat követünk, amelynek a szabályai ellentmondanak a természet törvényeinek, akkor túl sok jóra nem számíthatunk.
Abban igazad van Éva, hogy a Feng Shuinak is vannak hiteles és nagyon jól működő változatai: évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt éltek nagy Feng Shui mesterek, akiknek talán még él valahol a tanítása. Nyugatra azonban nem (csak) ezek a változatok juttottak el. Ezen nincs mit szépíteni.
Egyszer belenéztem egy „nyugati” Feng Shui könyvbe, amelynek az elején leírtak valamit, mint kedvező dolog, majd néhány oldallal később ugyanarról már azt írták, hogy kedvezőtlen.
Vannak egyébként olyan rendszerek, amelyeket nagyon szépen össze lehet hozni a Vaszatival. Az egyik ilyen rendszer a radiesztézia, amely szépen kiegészíti a Vaszati tanításait. A másik pedig egy 20. századi modern tudomány, a Global Scaling. A Global Scaling természettudományos megfigyeléseken alapuló rendszer, amit nem csak az építészetben, hanem a legkülönbözőbb iparágakban lehet alkalmazni. A Global Scaling modern tanai teljes mértékben alátámasztják a Vaszati több évezredes multú méretrendszerét. Ez az a méretrendszer, aminek a segítségével meghatározhatjuk egy újonnan épülő háznak a kedvező méreteit és arányait.
E kis kitérő után, kedves Erika, Két dolgot javaslok Neked:
1.) Ismerkedj még a Vaszatival és vizsgálóldj. Menj el valamelyik bemutató elődaásra, hogy közelebb kerülj a Vaszatihoz – ehhez az évezredek óta változtatások nélkül, egységesen fennmaradt rendszerhez. (Szincsák Anna tart rendszeresen bemutató előadásokat.)
2.) Kérd meg valamelyik szaktanácsadónkat, hogy nézze meg a házatokat, és együtt beszéljétek meg, mi az ami jó, mi az, amin változtatni kellene.
Szaktanácsadóink között van, aki szintén a Feng Shuival kezdte – Lelesz Csilla -, sőt még tanította is. Szerintem vele tudnál igazán szót érteni. Segíteni tudna abban is, hogy egy kicsit helyrebillenjen a mostani zavarodottságod.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Köszönöm előző levelemre adott válaszod. Megcseréltük a szobákat, a háló lett DNy-Ny. A gyerekszoba É-ÉK, az ágya É, de külön is felosztottam csak az ő szobáját és úgy Ny felé van a feje, amikor alszik. Így jó? Több helyen is olvastam, hogy az ÉK szoba jó a gyerekeknek és a DNy nem jó. A másik kérdésem és azért is ide írok, mert a főbejárattal kapcsolatban az, hogy sajnos nekünk DK felől van a bejárat és ez egyébként is egy bővítmény az ahol bejövünk a házba. Plusz még egy ablak is van ezen a bővítményen, hogy tudom én ezt orvosolni, mert sajnos az anyagiak nem jól alakultak mióta ide költöztünk. És ha ez 50% + az ÉK-van nekünk a gyerekszoba után hozzáépítve a garázs így sajnos az elég rossz szerintem , most rendbe teszem jön a tavasz a lomtalanítás és ezután figyelek majd rá jobban,hiszen ez a 25%. É nincs ablak, az egyik része a fürdőszoba, ahová tehetek tükröt, a másik oldal a gyerekszoba, oda a yantrát gondoltam.
Még egy kérdésem lenne a feng-shui hírlevélben olvastam és kíváncsi lennék a véleményedre, hogy 2010 es évről , kínai asztrológia szerint ez a Tigris éve és aki Majom, Tigris annak vigyázni kell a balesetekkel és hordani magukkal egy malac medált. Nem szeretek pluszban aggódni, mert a kisfiam „Majom”. A gyerekszobába egyébként milyen yantrát tehetnék ki, hogy védelmezzék és segítsék az útjában.
Elnézést, ha kicsit összevissza a téma, de több dolog van ami fontos, szeretnék majd menni a tanfolyamra, csak még spórolok rá.
A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
Szép estét.
Üdv.: Mónika
Kedves Mónika!
A mellékégtájakon levő bejáratokkal hamarosan foglalkozunk, akkor lesz szó a délkeletiről is.
Sajnos a kínai asztrológiához egyáltalán nem értek, ebben nem tudok segíteni. Ha úgy érzed, hogy a kisfiadnak extra védelemre van szüksége, ajánlom figyelmedbe a Narasimha védelmező yantrát, ami már talizmán formában is kapható, tehát a nyakában tudja hordani.
Igen, a fürdőben jó északon a tükör, a gyerekszobába pedig mehet a Buddha yantra.
Szeretettel várunk valamelyik tanfolyamon!
Edit
Kedves Edit ! Kertesházunk fekvése szinte teljesen azonos az égtáji fekvésekkel. Vannak kedvező elrendezések ill. kedvezőtlenek is. Észak ill. észanyugat elmondható hogy rendben van. Északkeleten van a konyhánk, étkezőnk, kamra és a wc is ide esik. Keletre esik a wc mosdó része, a mosókonyha, kazán és a fürdőszoba fele. Délkeletre a fürdőszoba másik fele és egy gyerekszoba (hogy fog itt a gyerkőc aludni, mert erre ez a hely egyáltalán nem alkalmas). Sajnos a főbejáratunk nyugatról van és a másik gyerekszoba fele is ide esik (a másik délnyugatra). Ezeket a blokkokat ki tudom védeni a yantrákkal? Mennyire számít, hogy 12 vagy 18 cm-esek? A Amióta ide költöztünk valahogyan a párommal sem igazi a viszonyunk, szexuális életünk stb., nem veszekszünk csak…elmegyünk egymás mellett. Hálószobánk délnyugatra esik, ami előnyös, de valahogyan mégsincs rendben a párkapcsolatunk. Szeretnék ennek érdekében is tenni valamit. Köszönöm válaszod…üdvözlettel Andi
Kedves Andi!
A lakásotok északkeleti és keleti területe tényleg elég zűrösnek tűnik, ami nem tesz jó (többek között) a párkapcsolatnak sem.
A kelet problémái leginkább a férfiakra van rossz hatással, ami aztán kihat az egész családra.
Ajánlom, hogy olvasd el a korábbi, szerelemről írt cikkeimet, sokat tanulhatsz belőlük.
Igen, a yantrák sokat segítenek az energiablokkok oldásában. Mindegy, hogy melyik méretet választod.
üdv: Edit
Azt azért ugye senki nem gondolja komolyan, hogy egy utca egyik oldalán csupa boldog és sikeres ember lakik, a másikon meg csupa csődtömeg pusztán azért, mert azonos égtállyal bírnak?! Éva
Kedves Éva!
Amikor még Németországban laktam és a Vaszatit tanultam, volt egy ügyfelünk, aki családi házának a tervezéséhez kérte a segítségünket.
Az utca a telek nyugati részén volt, ezért úgy akarta, hogy az ő házának is nyugaton legyen a főbejárata, mint az utcában mindenki másnak. A tanárom, Marcus Schmieke elmagyarázta neki, hogy a nyugati főbejárat növeli a válás esélyét, de őt ez nem érdekelte, és ragaszkodott a nyugati bejárathoz. Mit volt mit tenni, így kellett megterveznünk a házat…
Egy napon aztán, amikor már majdnem kész volt a terv, izgatottan telefonált, hogy mégse szeretné, ha nyugaton lenne a főbejárat. Egy kicsit megismerkedett ugyanis az utcában lakókkal, és kiderült, hogy azon az oldalon, ahol csupa nyugati bejárat volt, mindenki elvált…
Így aztán északra került bejárat, ő pedig azóta sikeres üzletasszony és boldog házasságban él…
üdv: Edit
Kedves Éva!
Mindenki abban és azt hisz, ami számára szimpatikus, jól működő vagy pusztán csak megnyugtató. Ezzel senkinek sem árt. Ez csupán egy lehetőség. Nem kötelezettség…
üdv.
Rita
Kedves Édit! Köszönöm válaszod meglátásomra!
Úgy érzem , teljesen egyetértünk abban, ahogy a feng shui „ágazatairól” vélekedsz.
Igen, fellelhetők még a hiteles tanítások,melynek gyökerei 6000évre nyúlnak vissza – csak sajnos nem ezek kapnak nagyobb teret.
Ennek okát abban is látom, h. az emberek szivesebben áltatják magukat azzal, h valami csoda’ megoldja életüket annélkül, h maguknak is kellene tenni érte.
Jómagam általad említett hiteles tanítások – mondjuk így: követője vagyok – , de mivel ez a Te oldalad, nem tartom etikusnak, hogy erről bővebben és teljes névvel írjak.
Munkádhoz kívánok további sikereket! – Harmóniában a Természet Törvényeivel.
Üdvözlettel:R. V. Éva
Köszönöm.
Kedves Edit!
Településünket,ahol élünk, É-ÉK-ről vasúti vonal veszi körbe. Mennyire befolyásolja ez az itt élők életét, esetleg blokkolja-e az ebből az irányból érkező pozitív energiákat? Ha igen,akkor mivel tudjuk ezt „orvosolni”?
Másik:Lakásunk É-ÉK része nagy ablakos,nyitott, viszont D-DNY része teljesen zárt.Ezzel mennyire kell foglalkoznunk? A bejárati ajtó DK-en van.
Köszi! Szép estét!
Kedves Rencsi!
A vasútvonal nem képez energetikai blokkot. Van aki azt mondja, hogy nem jó túl közel lakni hozzá az elektromosság miatt, de van olyan is, aki azt mondja, a vasúthoz tartozó elektromosság elenyésző…
Egy település életére inkább a természeti környezet – a helyek, folyók, patakok megfelelő vagy nem megfelelő helye van hatással.
Az, hogy az észak és az északkelet szép ablakos, nagyon jó, sőt az is kifejelzetten jó, hogy a délnyugat zárt. A délkeleti bejárati ajtó viszont megérdemelné a cikkben említett két yantát.
üdv: Edit
Kedves Edit!
Az energetikai hatások tekintetében van jelentősége, hányadik emeleten van a lakás? Mert most állok lakásvásárlás előtt, és szeretnék minden részletre kiterjedően „keresgélni”…
Üdv.
Rita
Kedves Rita!
Elméletileg minél közelebb vagyunk a talaj szintjéhez, annál inkább érezhető egy lakás pozitív és negatív enerigája egyaránt.
A gyakorlatban azonban úgy tapasztaltam, hogy a felsőbb szinteken is lehet érezni mind a pozitív, mint a negatív tulajdonságokat.
Ha engem kérdezel, én nem vagyok a túl magasan levő lakások híve – az valahogy már nem oylan emberközeli. A felhőkarcolóban biztos nagyon rosszul érezném magam, de attól tartok, a tizediken is…
Edit
Kedves Edit!
Amióta tudom hogy van Mo. is Vaszati, a kezdetektől fogva rendszeresen olvasom a hírlevelet, továbbá az oldalon található bejegyzéseidet, és hozzászólásokat.
Épp tegnap rajzoltuk fel a párommal a jelenlegi lakásunk (?) alaprajzát, és sajnos több olyan dolgot is észrevettem, ami nem igazán töltött el örömmel.
A lakás ahol élünk egy régi ház, és annak is az ,,alagsora”. És egy garzon, amit nem tudunk sem elhelyezkedéséből, sem alapterületéből adódóan több helyiségre ,,tagolni”. A mi bejáratunk, sajnos délnyugati irányban helyezkedik el. Bár a lakás világos, mert egy nagy üveg ablakos ajtó helyezkedik el északkeleten, – ez a kertbe, a teraszra visz ki – továbbá egy szép nagy ablak van kelet és délkelet között, valamint szintén egy nagy ablak található a konyhánkban ami déli fekvésű. Sajnos az északi fal nekünk közvetlenül csak egy sarok voltaképp, ami zárt. 🙁 Az lenne a kérdésem, hogy mi a teendő akkor amikor az északi fal csak egy sarok? Valamint hogy egy ilyen pici lakásba ajánlott -e az ha több mandalát is felhelyezünk, – mert mint már írtam a lakás pici – nem fogják – e esetleg ,,bezavarni” egymást?
A délnyugati ajtó tudom hogy pont nem jó, viszont azt sem tudom máshova pakolni, viszont talán az pozitívum, hogy elég nagy ajtónk van, és elég masszív, és a párommal fel fogjuk helyezni az általad itt ajánlott két mandalát. Remélem ez valamennyit fog segíteni a helyzeten.
Várom válaszod.
Üdvözlettel: Andi
Kedves Andi!
A leveled alapján a lakás fő hibája a délnyugati bejárat és a zárt észak.
Attól függően, hogy milyen helyiség van északon, tehetsz a zárt északi falra tükrőt, vagy ami ennél is jobb, egy Buddha yantrát.
Ha az észak a sarokba esik, akkor arra a falszakaszra tedd a yantrát, amiből nagyobb terület esik északra.
A yantrákkal kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy a fénymásolt, nyomtatott stb. yantrák nem rendelkeznek azokkal a finomfizikai tulajdonságokkal, amelyekkel az általunk forgalmazott yantrák. (Azok kedvező időntban készülnek és átesnek a szükséges beavatási és felszentelési ceremóniákon…)
Egyébként lehet egy pici lakásban is több yantra, ha szükséges és sok a hibája. Nem zavarják össze egymást.
Minden jót,
Edit
Szia Edit!
Épp most készülünk megállapodni egy panellakás megvásárlásával kapcsolatban. A lakás legnagyobb hiányossága, hogy a lakás délnyugati része, vagyis nagyrésze hiányzik, de a többi helyiség úgy tűnik rendben van. Még az É-i zárt sajnos, de mivel az ÉK teljesen szép, erkélyes nyitott, világos, ill a K-i oldal végig ablakos, és a bejárat is É-ÉNy-i , pont határon, talán inkább ÉNy-i, ezért ezt sem találom annyira problémásnak. Kérdésem, ha hiányzik a DNy legnagyobb része, az anyaépület adottságai miatt, akkor ez szülhet-e nagy gondokat, vagy azért lehet majd korrigálni, ha a megmaradt részeit, ill. a D-i területeket zártan tartjuk. Válaszodat köszönöm előre is. Szép tavaszi napokat! Niki
Kedves Niki!
A fő kérdés az, hogy mekkora darab hiányzik a délnyugatból. Ha nagyon nagy, az már okozhat gondokat.
A délnyugat hiánya leginkább a stabliltás hiányát eredményezheti (minden téren), amit ellensúlyozhat az, ha zárt a délnyugat, illetve az, ha az északkelet nagyon jó minőségű.
Egyszer voltam valakinél, ahol egy nagy családi házban hasonló helyzet volt: Az égtájak zöme rendben volt, még a telek is jó felé lejtett, csak éppen hiányzott a teljes délnyugat. A család élete – az elmondásuk szerint nagyjából rendben is volt – az instabilitást abban tapasztalták, hogy a beköltözésük kezdetétől fogva azon gondolkodtak, hogy el kellene adni a házat és elköltözni.
Az esetleges instabilitást fokozhatja az északnyugati bejárat, bár ha ez inkább az észak határán van, akkor ez már nem annyira gond.
üdv. Edit
Kedves Edit!
Tőled idézek: A déli és a nyugati bejáratnak – attól függően, hogy pontosan hol helyezkedik el – lehet kedvező de sajnos kedvezőtlen hatása is.
Hogy érted azt, hogy pontosan hol helyezkedik el? A mi házunk bejárata nyugatra néz, de mivel a terasz mélyen benyúlik, így az ajtó félig a nyugati területre, félig a brahmasztanra esik. Ez mit jelenthet?
Kriszta
Kedves Kriszta!
Amikor kiszerkesztjük a 9×9 mezőből álló Vasztupurusha mandalát, minden egyes égtájhoz 3-3 egység tartozik. A nyugati bejárat pl. akkor kedvezőbb, ha a nyugathoz tartozó 3 egyséből a középsőbe, vagy a délnyugathoz közelebb esőbe esik a bejárat.
A nyugati bejárat egyébként megzavarhatja az otthonunk nyugalmát, túl sok látogatót vonzhat, hosszú távon pedig akár válást is okozhat. Ahhoz azonban, hogy a válás bekövetkezzen, más – párkapcsolatra ható – problémának is kell lenni a házban. Ilyen probléma lehet pl. egy vizseblokk a ház közepén, vagy egy zavaros északkelet.
Kedves Edit!
„Ha pénz akkor…” bejegyzéskor említett felújítást hamarosan elkezdem. (Északra ablakkal. 🙂 ) Ám most egy új problémán töprengek.
A főbejáratommal szemben sokszögű a fal, s mindegyiken – a főbejárattal szembenin is – ablak van. A feng shui szerint ez kevéssé hasznos, mert a bejövő energiák távoznak is.
Mi a vaszati álláspontja?
Mert megoldható, hogy a szembe eső ablakot befalazom.
Köszönettel:
hfeco
Kedves Fecó!
Tényleg ablakot nyitsz északra?
Ennek nagyon örülök! Meglátod, nagy változás lesz!
A bejáraton bejövő energiák csak akkor kedvezőek, ha a bejárat kedvező égtájon van. Ha pl. keleten van a főbejárat (ami nagyon jó), és vele szemben (még az előszoba nyugati falán) van egy ablak, akkor valóban nagyon gyorsan kimehetnek a pozitív energiák, tehát el lehet gondolkodni a falazáson.
Ha azonban a főbejárat nyugati és a vele szemben levő ablak keleti, akkor semmiképpen se falazd be.
Jól értem hogy nem a bejáratom tájolása számít, vagyis hoyg égtájilag hova néz, hanem a megszerkesztett térképen melyik kőrcikkbe esik? Mert tájolásilag nekem DNY, de a déli körcikkbe esik. Csatolnám a térképemet ha lehetne. Köszönöm
A főbejárat helyét valóban az mutatja meg, hogy melyik égtájhoz tartozó területbe esik. Igen, az könnyen lehet, hogy bár délen van, délnyugatra néz.
A jó hír, hogy a déli bejárat jobb, mint a délnyugati.
Kedves Edit!
A DNY-i főbejárat akkor is nyitottnak minősül, ha az a lépcsőházra nyilik?
Első emeleten lakunk, a lakás bejárata pontosan a DNY rész közepére esik sajnos. Elhelyeztem a Sri és a Narasimha yantrát, egy sötétebb függönyt az bejárat fölött lévő ablakra illetve a közelében lévő cipősszekrényre egy tartóban kavicsokat „súlyozásként”
Mi mást tehetnénk még? Tervezzük a bejárati ajtó lecserélését sokkal masszívabbra.
A társasház főbejárata a földszinten, ha az egész ház alaprajzát nézem akkor NY-ÉNY irányban van.
Köszönöm válaszod!
Erika
Kedves Erika!
Igen, a délnyugati bejárat sajnos akkor is kedvezőtlen, ha egy lépcsőházból nyílik, főleg, hogy pont a délnyugat kellős közepére esik. Ha közvetlenül a szabadból nyílna, akkor egy fokkal még kedvezőtlenebb lenne, de ez így is az.
Amiket eddig leírtál, mind-mind sokat segít és jó ötlet.
Általban ha egy égtájjal nagy a baj, meg kell viszgálni a vele szemben levő égtájat is, ami jelen esetben az északkelet. A szemben levő égtájak ugyanis – amik egy tengelyen helyezkednek el – kölcsönösen hatnak egymásra. Éppen ezért javaslom, hogy nagyon figyelj oda az északkelet megfelelő minőségére és helyezz ott el egy Vamana yantrát.
Ha esetleg az északkelet is problémás, akkor szükségesnek látom egy Meru chakra elhelyezését északkeleten.
Én csak a saját tapasztalataimat írom le. Én is a Feng Shui alapelveit követtem és sok jót nem mondhatok el, pozitív javulás nulla. Nagyon mérges lettem, amikor rátaláltam a vaszatira,most akkor kinek is higgyek!? Nagyon nehezen vettem rá magam, de amikor harmadszorra is belebotlottam a vaszati oldalra, akkor úgy döntöttem kipróbálom először csak apró változtatásokat. Nagyon hamar érezhető volt a változás. Véletlenek nincsenek, nekem erre volt szükségem.
Kedves Erika!
Köszönöm, hogy ezt megosztotad velünk, s egyúttal örülök a jó tapasztalatodnak!
Létezik olyan, hogy egy 6 lakásos társasházban, szinte csak nők laknak és mindenki egyedül álló.
Társasház főbejárata DK van, telek lejt D-DK-K felé
Enyém É- bejárat ÉK zárt K van ablak konyha van itt és természetesen D_DNY_NY erkély, Ny van az erkély ajtóval. Ez egy albérlet, most próbálok keresni másikat, de ÉK szinte mindenhol zárt vagy ha nyitott akkor DNY bejárat vagy D –Ny bejárat.
Kedves Erika!
Évekkel ezelőtt jártam hasonló társasházban: 6 vagy 8 lakásos volt, csupa elvált, özvegy és egyedülálló nők laktak ott. Leginkább az a felismerés döbbentett meg, hogy az egész háznak zárt volt a keleti része – ahonnan ugye a férfi energiák érkeznek.
Tudom, hogy nagyon nehéz jó tájolású lakást találni, főleg, ha kis lakásról van szó. Ha kompromisszumot kell kötnöd azért, hogy keleten és északkeleten is legyen ablakod, a délnyugati bejáratot akkor is kerüld. Egy déli vagy nyugati bejárat már elfogadható.
A vállalható kompromisszumokról egy korábbi írásomban olvashatsz többet.>>
Válaszodat előre is köszönöm Edit!
sya.olyan gondom van,a fodrász üzletem bejárata nyugaton vande 7 éve bemérettem és van felette jantrám is,Mit javasolsz az ablakom legyen inkább szabad,vagy tehetek ki reklámot.kösy :eszter
,
Kedves Eszter!
Ha a nyugati ablakra gondoltál – esetleg az üveges ajtóra – akkor ott (mármint nyugaton) kifejezetten jó helyen van a reklám.
Persze úgy tedd a reklámot, hogy lehessen ki-be látni az ablakon és ne legyen miatta sötét a helyiség. (Ha pl. egy nagyon nagy plakátot akarsz kiragasztani, talán teljesen elállja a fény útját.)
Egyébként nyugaton jó helyen van a reklám.
Kedves Edit
1 éve költöztem a mostani lakásomba (amit pár napja elkezdtem árulni, mert nagyon nem tudom megszokni). Keleten a bejárati ajtó van, üvegbetétes faajtó, felette a 2db Yantrával. Azonban ez az ajtó a szintén Kelet felől zárt lépcsőházból nyílik. Ez esetben van egyáltalán valami pozitív hatása az ajtónak, nyitottnak számít a Kelet? Az egyéni égtájam is a Kelet. A férfi nem tud bejönni az életembe. A hálószobám É-K-i, és egyszerűen nem tudok benne aludni. A kisfiammal alszok együtt az É-NY-i szobában. Ráadásul ő pedig D-K-i (mármint a személyes égtája). Igyekszem minél jobban belemerülni a vaszatiba, hogy megtaláljam a megoldást. Nézegetem a lakásokat, hát örülök, ha Kelet felé van szobája, nagyon sok a csak Dél felé nyitott lakás. Az Északi ablakra tettem ki egy zöld ELADÓ táblát, igyekszem mindenre figyelni. Várom a válaszod, amelyet előre is köszönök: Szilvi
Kedves Szilvi!
Társasház lakások esetében valóban fontosabb, hogy keleten valamilyen értékes helyiség (szoba vagy konyha) legyen nagy ablakkal. Bár a főbejárat kedvező keleten, ha zárt lépcsőházból nyílik, akkor a pozitív energiák nem igazán tudnak bejutni, sokkal inkább a lépcsőház energiái.
Ahhoz, hogy nyitott legyen a kelet és akár még az észak is, gyakran be kell vállalni egy kevésbé jó bejáratot – hacsak a lakás nem függőfolyosóról, azaz a szabadból nyílik.
A délnyugati bejáratot és a délkeletit azonban inkább kerüld!
Pár napja írtam egy cikket az északkeleti hálószobáról. Olvastad már?
Itt találod.>>
Szomorúan olvasom a fenti sorokat. Jövőre szeretnénk ingatlant váltani, társasházból társasházba. Ha jól értelmezem, akkor a társasházi lakásoknál a bejárat nem hozza azokat az energiákat, amelyet pl. egy családi házban, mivel zárt folyosóról nyílik. Ez nagyon elkeserítő és szinte kilátástalan!
Milyen tanácsokat tudnál adni az én esetemben (és persze a többi lakásban élőknek egyaránt)? Mire kell figyelni, ha az ember nem tud házat, csupán lakást vásárolni?
Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy úgy tudjunk lakást venni, hogy nyitott legyen minimum északra és keletre is, de a személyes égtájunknak is lehetőleg megfeleljen?
A másik a Brahmasztan kérdése: hogyan tud az energia sok lakáson keresztül leáramolni pl. hozzám? Ebben az esetben nem elegendő, ha csak én ügyelek erre, hanem a felettem lakók is, nem igaz? Hiszen az energia fentről árad lefelé, nem elegendő az „akadálymentesítés” csak a saját lakásomban.
A szoláris és organikus energiáknál pedig annál jobb, minél alsóbb szinten lakik az ember. Hááát …. erre varjunk gombot.
Hálás lennék Neked Edit, ha ebben tudnál kielégítő választ adni, szerintem sokunk problémája ez.
Kedves Tamás!
Tény, hogy egy társasházi lakásnál nagyon sok olyan dolog van, ami nehezen egyeztethető össze a Vaszati elveivel, illetve amik miatt nem lesznek a lakásnak tökéletesek az energiái. Ráadásul a erőteljesen függsz a szomszédaidtól is, bizonyos szinten egymásra vagytok utalva.
Ennek ellenére bíztatni szeretnélek, hogy ne keseredj el, azért a helyzet nem annyira kilátástalan! 2002. és 2010. között én is társasházi lakásokban éltem és a szükséges korrekciók elvégzése után nem éreztem azt, hogy olyan nagyon rossz lenne ott az életem. Az első (26m2-es!) lakásomnak mindössze annyi jó tulajdonsága volt, nyugaton volt a fürdő és a vécé, és a szobában az egyéni égtájamnak megfelelően tudtam kialakítani a dolgozó- és a hálóhelyet is. Színekkel, tudatos berendezéssel és energetikai eszközökkel tudtam csak korrigálni. A második lakás már nagyságrendekkel jobb volt – de csak azután, miután elvégeztünk egy csomó átalakítást. Ezzel kapcsolatban korábban három cikket is írtam, amiket itt találsz. >>
Sajnos az alattunk és felettünk levő lakásokat valóban nem tudjuk korrigálni és mivel fölöttünk is laknak, a Barhamsztan függőleges irányú, felülről érkező energiáit nem igazán élvezhetjük. (Ennek ellenére fontos, hogy a Brhamasztán minél inkább megfeleljen a Vaszati elveinek, nem tehetjük „úgyis mindegy” alapon oda a fürdőszobát vagy a vécét!) A vízszintes irányú energiák, az organikus és szolár energiák azonban bejöhetnek a lakásba, ha északon és keleten, valamint északkeleten vannak ablakaink.
A lakásvásárlással kapcsolatban korábban több cikket is írtam, ezek közül kettőt különösen ajánlok a figyelmedbe:
Az egyik leírja, hogy mire kell nagyon odafigyelni – ezt itt találodd.>>
A másik pedig arról szól, hogy miben lehet kompromisszumot kötni és miben nem. Itt találod.>>
Bevallom, én egyik lakásban sem terveztem hosszútávra, mindkettőt ugródeszkának szántam, az igazi célom ugyanis egy Vaszati szerint épült családi ház volt.
Az ingatlan vásárlással és értékesítéssel külön fejezet foglalkozik a pénzügyi mentőcsomagban is.>>
Kedves Edit! Tanácsodat szeretném kérni az alábbiakkal kapcsolatban: társasházban lakunk (tehát lépcsőházból nyílik a lakás ajtaja), a bejárati ajtónk most lett kicserélve szép, tömör biztonsági ajtóra. A Vaszati szerint Ny – D-NY irányban van, de talán a D-NY-hoz inkább közelebb. Mely Yantrákat ajánlod ide az ajtó fölé kitenni? Válaszod előre is köszönöm, szép napot! Szilvi
Kedves Szilvi!
Legjobb, ha egy Sri yantrát és egy Narasimha védelmező yantrát helyezel el az ajtó fölött úgy, hogy ha rájuk nézel, akkor a Sri yantra van jobb kéz felől.
A lakásnak ezen a részén (délnyugat környékén) mindenképpen jó választás volt a tömör biztonsági ajtó!
Kedves Edit! Köszönöm a válaszod. Én még hozzá gondoltam D-Ny égtáj Yantráját is. Épp ma tettem ki mindhármat.
Ha pontosan kiszerkesztetted és látszik, hogy délnyugaton van a bejárat, akkor jó lesz ott a Varaha yantra (a délnyugat yantrája) is.
Kedves Edit volna egy kérdésem családi házban béreltem lakást nyitot kis verandámrol keleten és északon is tudok bemenni a kerti kapu északra néz ez a bejárati a lakásomba északrol lépek be de a szemben lévö utcán egy villanyoszlop áll milyen kihatásal van ez a lakásra?kivül az ajto felé nem tudok semmit kitenni.Válaszod elöre is köszönöm
Üdv.Emma
Kedves Emma!
Szerencsére az északi és a keleti bejárat is kedvező.
A villanyoszlop valóban nem túl kedvező, viszont ha a ház és a villanyoszlop között ott van az út, akkor jelentősen csökken a villanyoszlop kedvezőtlen hatása.
Sziasztok. Kedves Edit, A bejárat kérdését én eleinte úgy értelmeztem, hogy a bizonyos égtáj felé néz a bejárat. Most ahogy olvasom, arról van szó, hogy a lakás vagy ház, azon égtájú részére essen, tehát keleti vagy északi részére. De gondolom ekkor is úgyanúgy érvényes és fontos, hogy arrafele is nézzen, ha az energiaáramlás onnan érkezik. Mert lehet olyan bejárat ahol a kettő nem ugyanaz, pl. van egy beugró terület és onnan nyílik oldalirányban.
Tehát a kérdésem, hogy mi a fontosabb, hogy melyik részen van, vagy hogy merre néz az ajtó.
Kedves Anikó!
Igen, most már jól értelmezed a bejáratos kérdést.
Az a fontosabb, hogy azon a bizonyos égtájon legyen. Ugyanakkor valóban az lenne az ideális, ha abba az irányba is nézne.
Tehát, egy északi bejárati ajtó északon van a házhoz viszonyítva és északi irányból engedi be az energiákat.
Remélem, ez így világos! 🙂
Kedves Edit,
Az lenne a kérdésem, hogy családi házban lakunk és a kapu bejárata délkeleten van, a ház bejárata pedig északkeleten van. Ilyenkor melyiket kell alapul venni, a kapu vagy a ház bejáratát? Köszönettel Ildikó
Kedves Ildikó!
Mindkét bejárat számít, de ha a házat elemzed, akkor a ház bejáratát kell figyelembe venni.
Szia Edit! Még csak most ismerkedem ezzel a csodás tudománnyal, ami nem véletlenül jött szembe velem, hisz lakást vásároltunk. Ami viszont nem hagy nyugodni…..( Panelbe költözünk. )Két kérdésem is lenne. Az egyik, hogy ha a lakás bejárati ajtaja északon van s a lakás egyébként a bejárati ajtón kívül semmilyen más nyílászárót nem tartalmaz, az baj? Ha jól értelmezem így csak a bejárati ajtón jut be a pozitív energia. Kell-e ezt ellensúlyozni?
A másik kérdésem, hogy a vizesblokk Délen nem problémás? Sajnos nem lehet áttenni…..Ezt mivel lehet ellensúlyozni?
Köszönöm válaszodat! Betti
Kedves Bernadett!
Jól értem, hogy nincs ablaka a lakásnak? Csak egy bejárati ajtó és kész?
A bejárati ajtó északon rendben van, de nincs ablak? Milyen lakás ez, függőfolyosós és a folyosóról nyílik a lakás? Ha igen, ebben az esetben ez az egyetlen egy nyílászáró legalább jó helyen van. Legjobb az lenne, ha az ajtó üveges lenne – feltéve, hogy fény és pozitív energiák is be tudjanak jönni.
Délen nem gond a fürdőszoba, de délkeleten is és délnyugaton is már problémás.
Az ablakok hiányát leginkább keleten és északkeleten kell pótolni egy-egy yantrával. Keleten a Ramacandra, északkeleten a Vamana yantrával. De a yantrák sajnos nem fogják pótolni a napfényt és a friss levegőt.
Szia Edit!
Köszönöm válaszaidat. Az Északi oldalra értettem, hogy az 1 db. nyílászáró ( bejárati ajtó ) található ezen az égtájon, egyébként teljesen zárt. Sajnos ablakot nem lehet vágatni, mert ott a lépcsőház. S igen, vannak még ablakok, hála Istennek. :-). 1db ÉK-en, 1 db. ÉNy-on és a többi délen, DK, Dny-i oldalon, Délen nagy erkéllyel. A K, Ny zárt, Délen van a lakásban a legtöbb ablak. Majd igyekszem ide terelni a bútorok nagy részét. A klasszikus vizesblokk K-en van, picit belóg ÉK-be a Wc, egy hangyányit. A konyhát át kell rakjuk a nappaliba s így lesz délen is víz, a mosogató miatt. A sütő nagy valószínűséggel DNY-ra kerül majd . A főzőlap Délre. Jó lesz így? Eléggé pontatlanul fogalmaztam, már látom. Szép napot Neked!
Kedves Bernadett!
Az északkeletbe belenyúló vécét és a zárt keleti oldalt mindenképpen korrigáljátok yantrákkal. (Keletre: Ramacandra, a vécéhez pedig Matsya, mindkettő a fürdőn, vécén kívül elhelyezve.)
Jó lenne, ha a délnyugati területen nem lenne semmi, ami tűzzel kapcsolatos (se tűzhely, se sütő). Persze az is fontos, hogy a konyha praktikus legyen és használható. Legalább arra figyeljetek, hogy a munkafolyamatok az óramutató járásával megegyező irányban (tehát balról jobbra) haladjanak.
Persze nyugodtabb lennék, ha a konyha inkább a délkeleti területbe esne, ha lehetséges.
Szia Edit! Annyit tudunk módosítani, hogy a dny- i rész teljesen tűzmentes lesz, a sütő végül ide nem fér el, de így a mosogató is és a főzőlap is délre kerül majd. A mosogató a déli kocka dk-i sarkára a főzőlap délre. A beépített sütő pedig a ház 9-es felosztása szerint a középső részre esik annak az ék-i sarkába. Máshova nem lehet őket elhelyezni. Csak délre ,maximum meg tudom őket cserélni. Mit jelent az óramutató járásával megegyező irány? Mindent nagyon köszönök! Remélem így jó lesz!
Kedves Betti!
Az jó, hogy a délnyugat tűz- és vízmentes lesz. A beépített sütő helye nem teljesen világos. Remélem, nem a lakás közepére gondoltál…
Ha megnézel egy hagyományos órát, annak a mutatója balról körbe-körbe. Ezt jelenti az óramutató járásával megegyező irány.
Kedves Edit,
Egy ideális északi főbejárat szerinted hogy néz ki? Milyen színű? Fehér? Világosbarna? Anyagra? Fa , fém, műanyag?
Aztán mi a helyzet ezekkel a tükörbetétekkel ? Ha tükrös a felület (tehát amiben magunkat látjuk , ha belenézünk) az nem pont ellenkező hatást fejt ki?
Most ismerkedem csak a vaszatival, és ezek most hirtelen felmerültek bennem. Köszönöm
Kedves Roberta!
Ha a bejárat anyagát kérdezed, én mindenképpen a fára szavazok, mert az egy természetes és szép anyag.
A színe lehet olyan, mint a a többi nyílászáró színe, de ha a bejárati ajtót szeretnéd hangsúlyozni, akkor talán a legjobb egy szépen megválasztott zöld lenne, de jó északon a kék is vagy akár a türkiz. A fehér szintén kedvező.
Egyszer azt mondta a Vaszati tanárom, Marcus Schmieke, hogy ha kedvezőtlen helyen (délnyugaton) van a bejárat és az ajtóval szemben (bent a házban, az előszoba északkeleti falán) van egy tükör, az nagyon jó, mert a délnyugaton bejövő kedvezőtlen entitások megíjdenek a saját tükörképüktől és elmenekülnek. Ha ebből indulunk ki, akkor egy kedvezőtlen égtájon levő ajtón ha kívülről van tükör, az esetleg tényleg visszaverhati a negatív energiákat, de ha engem kérdezel és inkább nem tennék a bejárati ajtóra tükröt – se kedvezőtlen, se kedvező égtájon. Ha viszont a bejárat kedvező helyen van, akkor nagyon jó, ha bejárati ajtón van üvegfelület.
Hát sajnos az élet nem ilyen egyszerű! Ennél sokkal több dologtól függ, hogy jólétben, egészségben élünk-e. Azt viszont bizton lehet állítani, hogy nem függ attól, hogy hol a bejárat, vagy merre folyik a folyó a ház előtt, stb. Ezt nem is tudom hogyan, milyen hasraütésszerű módszerekkel mérték ki. Milyen tudományos magyarázatok lennének erre. Hol vannak a statisztikai kiértékelések erre vonatkozóan. Ezt ugyanis térinformatikával nagyon könnyen alá lehetne támasztani is. Ha ilyen alátámasztás lenne, akkor nem hivatkoznának a rég múlt „bölcsességeire”, tanaira (amit ugye megkérdőjelezni nem is szabad!
Szerintem aki ezeket elhiszi, az nagyon keveset tud az életről, és valami messiás-szerűen vár valami felsőbb hatalomra. Ahelyett, hogy ténylegesen tenne az egészsége, kapcsolatai, és jóléte érdekében ennek a hitnek a fényében teljesen másra fordítja a figyelmét.
Ez kifejezetten káros!
Kedves Csaba!
Köszönöm, hogy elolvastad az írásomat és leírtad a véleményedet.
Senkit sem szeretnék meggyőzni arról, hogy a védikus építészet ősi tanításai ma is érvényesek. Mindenki szabadon eldöntheti, hogy szeretné-e ezeket az elveket követni az otthona kialakításában vagy nem. Nekem személyesen idestova 20 éves tapasztalatom van arról, hogy működik, de az is természetes, ha valaki mást tapasztal. Ennek az az oka – ahogy Te is írtad -, hogy nem csak az otthonunk minőségén múlik az, hogy milyen irányba megy az életünk.
A sok-sok összetevőből a Vaszati egy összetevő, de természetesen sok minden más is hozzájárul ahhoz, hogy végül milyen irányba halad az életünk. És igen, abban teljesen igazad van, hogy csak abban reménykedni, hogy egy-két Vaszati korrekció majd tökéletesen megoldja az életünk nagy problémáit, káros lehet, ha nem kapcsolódik hozzá egy tudatos törekvés arra, hogy mi magunk is változzunk, változtassunk.