Többször hallhattad már, hogy „az északkelet otthonunk energiakapuja”. Ez azt jelenti, hogy északkeletről (és persze északról és keletről) várjuk a sok-sok pozitív életenergiát. Nem jelenti ugyanakkor azt, hogy északkeleten olyan nagyon jó lenne a főbejárat!
Energetikailag kedvező az északkeleti bejárat, de egyébként nem. Az északkeletnek rendkívül tisztának kell lennie és legjobb valami intellektuális, vagy szellemi tevékenységre, esetleg meditációra használni. A bejárat pedig nem erről szól… Nem olyan nagy tragédia tehát, ha északkeletre esik a bejáratod, de nem is kifejezetten szerencsés.
A délkeleti bejárat – főleg akkor nagyon kedvezőtlen, ha a legdélkeletibb sarokba esik. Itt van ugyanis a legintenzívebben jelen a tűz. A délkeleti főbejárat tehát szükségtelenül felerősíti a tűz elemet, ami mind finomfizikai, mind durva formában hat ránk.
A délkeleti bejárat tehát okozhat vitákat, veszekedéseket, jogi problémákat, és valós tűzesetet is.
A dinamikus tengely másik vége az északnyugat. A levegő és a Hold által uralt égtájat elsősorban a mozgás, a változás jellemzi. Ha idekerült a főfejárat, az bizony okozhatja azt, hogy túl sok változás van az életünkben. Mondhatjuk úgy is, hogy túlságosan változatos – ez az a fajta változatosság, ami már nem feltétlenül kellemes.
Az északnyugati főbejárat túl sok utazást is vonzhat. Az utazás sem feltétlenül kellemes. Gondolj csak a reggeli dugókra és a tömött buszokra, villamosokra. Van, aki naponta több órát kénytelen utazni, hogy eljusson a munkahelyére, majd haza!
A délnyugati főbejárat a lehető legkedvezőtlenebb. Ha épp most állsz lakás vagy házvásárlás előtt és kiderül, hogy a főbejárat délnyugaton van, akkor azt javaslom, hogy futva menekülj!
Nem csak azért kedvezőtlen a délnyugati főbejárat, mert délnyugat felől negatív energiák érkezhetnek a lakásba. Van egy másik oka is: Mind a főbejárat, mind a délnyugat uralkodó bolygója a Rahu. Rahu a védikus asztrológiában az a bolygó, amely szinte mindenkinél kellemetlenségeket okozhat. Ha délnyugaton van a főbejárat, akkor Rahu ereje megduplázódik!
A délnyugati főbejáratú lakásoknál a legkülönbözőbb negatív dolgokat tapasztaltuk: betegségek, munkanélküliség, alkoholizmus, rossz párkapcsolat, balesetek, stb. Általánosságban az instabilitást emelhetejük ki. A délnyugat problémáit leginkább a családfő és az eslő szülött fiú érzi, de rajtuk keresztül hatással van az egész családra.
Ahogy legutóbb javasoltam, a bejáratok helyzetén sokat segít a Narasimha védelmező yantra és a Sri yantra elhelyezése. A délnyugati ajtó legyen nagyon masszív, az északkeleti, sőt a délkeleti és az északnyugati is lehet ablakos.
Remélem, nálatok jó helyre került a bejárat!
Kedves Edit!
Évek óta élünk új lakásunkban, amelynek főbejárata délnyugati tájolású.
Boldog, kiegyensúlyozott család vagyunk, gyakorlatilag csak jót tudok elmondani, mind egészségileg, mind anyagilag.
Ezek szerint valami mégis ellensúlyozhatja a délnyugatot nálunk?Lakásunk egyébként hétlakásos sorház, zárt udvarral, az egyik oldalon négy, a másik oldalon 3 lakás.
a zárt udvar bejárata dél-keleti, tehát itt lépünk be a közös udvarra, ahonnan jobbról is, balról is bejárati ajtók nyílnak. mint írtam, a milyenk innen jobbkézre (dél-Ny-ra esik). Mivel középen lakunk, így házunknak – legalábbis az alsó szinten – csak az É-keleti része nyitott, ablakos, ez kertre néz.
Lakásunk főbejárata egy előszobára nyílik, amelyet szintén egy ajtó választ el a következő helységtől, úgy is fogalmazhatnék, hogy a délnyugati bejárat „kétszeresen védett”- bár ez lehet, hogy nem sokat jelent. Mivel segíthetnék, hogy fenntartsam ezt a jó-állapotot? Köszönettel: Mariann
Kedves Mariann!
Biztos vagyok benne, hogy a nyitott északkeletnek köszönhetitek, hogy rendben van az életetek.
Amikor a Vaszatiban egy égtájon találunk valamilyen hibát, rögtön megnézzük a vele szemközti égtáj minőségét is. Tehát, ha délnyugaton van valami probléma, akkor megnézzük, hogy az északkelet rendben van-e. Ha a délnyugati bejárat mellé egy zárt és vécével terhelt északkelet tartozna, egész biztos, hogy mindkét negatív hatást erősen éreznétek.
A délnyugati bejáratok közül is az a legrosszabb, amelyik a délnyugat kellős közepén van. Amelyik a dél vagy a nyugat határa felé közelít, kevésbé kedvezőtlen, mint amelyik pont középen van.
Fontos, hogy továbbra is figyelj oda az északkelet jó minőségére, valamint arra, hogy a délnyugat kellőképpen nehéz legyen.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Lenne egy rövid, bár nem a témához kapcsolódó kérdésem. Újra olvastam bejegyzéseit, és a művirágok témánál jutott eszembe az, hogy a lakásban elhelyezett kaktuszoknak van-e valamilyen jelentősége? Esetleg káros vagy védelmező hatása a tüskéik miatt? Nagyon szeretem a növényeket, így a kaktuszokat is, és nemrégiben kaptam egy igen nagy, magas, hosszú, vékony kaktuszt!
Előre is köszönöm szépen válaszát: Viktória
Kedves Viktória!
Nem nagyon kedveli a Vaszati a kaktuszokat a szúrósságuk miatt.
Azonban, ha Te szereted őket és kifejezetten jó érzéssel tölt el, ha rájuk nézel, akkor maradhatnak. Minden szúros dolog a tűz elemhez kapcsolható, éppen ezért – ha már vannak kaktuszaid – legyenek a lakás, vagy egy szoba délkeleti részén.
Edit
Kedves Edit!
Köszönöm szépen a gyors választ!
Érdekes dolgot vettem most észre! Nemrégiben helyeztem át a kaktuszaimat – mint most pontosan meg is néztem – a szoba déli-délkeleti részébe és szebben is nőnek! Úgy látszik nem csak nekem, hanem nekik is ez a jó égtáj! 🙂
Mégegyszer köszönöm!
Viki
Kedves Viki!
Tényleg az a lényeg, hogy csupa olyan dologgal vegyük magunkat körbe, amelyeket szeretünk. És ha már megvannak ezek a dolgok, akkor az otthonunknak azon a részén helyezzük el, ahol azt harmóniában van a Vaszati elveivel.
Kedves Edit!
Rendezgettem egy kicsit a dolgokat a lakásunkban és északkeletre tettem egy akváriumot. Teljesen véletlenül került oda nem a vaszati miatt,hanem mert ott volt egy megfelelő szekrényke, a hálószobánkban. Végül néhány napja kivittem a nappaliba, mégis csak jobb lesz ott gondoltam. Azt tapasztaltam, amíg bent volt, hogy nyugtalanul alszunk, rosszakat álmodtam…elképzelhető hogy rossz hatással volt a pihenésre vaszati szempontból? (ki volt kapcsolva éjszakára) A lakás északi része és az északkeleti is része ablaktalan és pont a hálószobában vannak ezek a területek mit tanácsolsz mit tegyek ide? Ablakot nem vághatok mert, bérelt. A yantrákat? És melyeket?
Láttalak a csak csajokban, aranyos voltál:)
Anita
Kedves Anita!
Egy kicsit nehéz lesz jó helyet találni az akváriumodnak. Általánosságban ugyanis tényleg északon vagy északkeleten van a legjobb helye. Nálatok viszont ez a két égtája a hálószobába esne, ahol nincs helye a víznek. (Úgy tűnik, tényleg az akvárium miatt aludtatok rosszul.)
Elhelyezheted még az akváriumot északnyugaton is – minél közelebb az északhoz.
A zárt északra a Buddha yantrát, északkeletre a Vamana yantrát tedd. Ezeket bármikor el tudom küldeni Neked, csak szólj.
üdv. Edit
Kedves Edit!
Olvasom a vaszatival kapcsolatos dolgokat . Most jöttem rá ,hogy nekünk az életünk miért ennyire elszurt. Nálunk dny-on van a bejárat és szinte a ház közepén. Sajnos ezen változtatni nem tudunk. Nálunk jelen van a férjem részéről az alkoholizmus ,pénzeket tüntet el , részemről a betegségek agydaganat operácio és még nagyon sok más. Amig a gyerekek itthon laktak teljesen jellemző volt az elsőszülött fiúra vonatkozó dolgok de mióta elment még most is kisérti szerintem mert nem akarnak rendbe jönni a dolgai. A lányom is komoly daganatos mütéteken esett át mig itthon lakott.Nekem az idegeim teljesen kivannak. Lehet jobbítani valamit vagy így kell most már élnünk ? Sajnos ugye az emlitett gondok hozzák magukkal azt a dolgot ,hogy az ember nem tud lépni anyagiak miatt. Az északkelet zárt egy helyen van egy pár üvegtégla a szomszéd felé. Ha tud valami jobbitási lehetőséget kérem írja meg .Hálásan köszönöm: Anna
Kedves Anna!
A délnyugati főbejárat valóban nagyon sok problémát vonz. A leírtak (főleg a daganatos betegségek) pedig az északkelet problémáira utalnak.
Mindenképpen ajánlom az északkelettel és délnyugattal kapcsolatos korábbi írásaimat, amiket itt az archívumban meg lehet találni.
A sok probléma alapján azonban úgy érzem, nem csak ezzel a két égtájjal van baj. Javasolnék egy teljes körű szaktanácsadást, hogy megelőzzük a további bajokat. Vagy, ha erre nincsen mód, akkor a Vaszati 27 napos programja segítségével önállóan is lehet alakítani a ház minőségén.
Kedves Edit!
Abban kérem a segítséged, hogy hol van jó helyen a bejárati ajtó.
Most délnyugaton van, de a nyugati fal szabad oda tudnánk áthelyezni a bejárati ajtót jó az?
Köszönöm.
Irénke.
Kedves Irénke!
A bejárati ajtó legjobb helye keleten vagy északon van. A nyugati bejárati ajtó – elvileg – nem túl problémás, de megnövelheti a válás esélyét. Ez utóbbihoz persze „szükség van” egyéb, válásra utaló tényezőre: pl. vizesblokk a lakás közepén, nem megfelelően használt északkelet, stb.
Kedves Edit!
Nálunk a főbejárat éppen úgy esik, hogy a fele délen van a másik fele dél- keleten. Ez kedvezőtlen? Mit tudok csinálni, hogy a déli kedvezőtlen hatást ellensúlyozzam?
Előre is köszönöm a válaszát: Zsuzsa
Kedves Zsuzsanna!
A kelet és délkelet határán levő bejárat még elég jónak számít, itt még kevésbé érződik a délkelet negatív hatása.
Minden főbejáratnak jót tesz a Sri yantra és a Narasimha védelmező yantra, amiket a bejárat fölött szoktunk elhelyezni.
Szia Edit!
A yantrákat amiket tanácsoltál már fel is tettem a bejárati ajtó fölé, ami DK-i, de inkább kelet felé esik mint déli irányba. Bízom benne hogy nem végzetes az ajtó ott?
Viszont van egy teraszunk a DNY-i részen. Az ajtó fölé feltettem a Varaha yantra-át, mit tehetek még ide? Elég rossz a helyzetünk, mert kb 3hete nincs munkám és a pénzügyeink sem a legjobban alakulnak. Az É-i részünk és az ÉK oldal is zárt, de feltettem az ide javasolt yantrákat, mindig tisztán tartom és rendet is teszek…
Elöre is nagyon köszönöm a válaszodat!
Kedves Anita!
Szerintem a bejárattal így már nem lesz nagy baj. Ezzel kapcsolatban ajánlok a figyelmedbe egy írást, ami a délkelettel foglalkozik.
A délnyugati terasz tényleg nem szerencsés. Próbáld mind a teraszon, mind a délnyugai szobában minél inkább megjeleníteni a föld elemet: tegyél ide minél több nagy növényt és különböző súlyos tárgyakat. Csoportosítsd délnyugatra a nehezebb bútoraidat.
Ha valami baj van délnyugaton, annak a negatív hatását úgy lehet még inkább csökkenteni, ha rendberakjuk az északkeletet is. A yantrákon kívül tehetsz északra és északkeletre tükröt is (hacsak nem a hálószoba van itt). Északra tegyél sok zöldet, északkeletre világossárgát és mindkét égtájon jó helyen van a tiszta víz is.
Nagyon köszönöm a válaszodat Edit!
Már korábban írtam neked, az akváriummal kapcsolatban… hogy rosszul aludtunk mert ÉK-re tettem a hálószobába. Mivel nálunk Észak és ÉK is a hálószoba területére esik. 2 hete visszatettem a hálóba az akváriumot:), hiszen itt lenne legjobb helye és most semmi gond sincs, nem zavar bennünket! És olyan szép látvány nappal és este is!
Azt szerettem volna megkérdezni, hogy a családi fotók helye jó helyen lenne e a folyosón? Ami az ÉNy -i fal, teljesen zárt, ablaktalan és egyenlőre üres…
Köszönöm szépen, mindig nagyon várom a leveledet:)
Anita
Kedves Anita!
Energetikailag valóban jó helyen van az akvárium északkeleten, de már a legutóbb is írtam Neked, hogy a hálóban nem nagyon szeretjük a vizet. Ha nem tudod máshová tenni maradjon, de ha esetleg bármilyen problámát tapasztalsz a párkapcsolatodban, azonnal vidd ki onnan. (Azért nem szeretjük a hálóban a vizet, mert a hálószoba ura, a Vénusz és a víz ura, a Hold nincsenek felhőtlen kapcsolatban. Ezért ellentmondásos egy kicsit az észak-északkeleti hálóban az akvárium… Ha az égtájat nézzük jó helyen van, ha a funkciót, akkor kevésbé. Éppen ezért nagyon figyeld majd, hogy mit tapasztalsz…
Az északnyugatnak van köze az emberi kapcsolatokhoz és az érzelmekhez, ezért jó helyen vannak ott a családi fényképek.
üdv. Edit
Nagyon köszönöm!
Kedves Edit. Méregetem a hálószobámat, ahol nem tudok csodákat tenni, mert csak 2×3 m. Az ágyam is az ajtóval szemben van, tehát halotti pózban alszom (meg sem tudom fordítani az ágyat, mert a fej felől van a magas támla. ) A szoba tulajdonképpen É-Ny. Tudok valamit javítani? Köszönöm a választ VaLi
Az alvás szempontjából ami igazán fontos, hogy hol van a hálószoba, és melyik égtáj felé fordul a fejed alvás közben.
Az északnyugati hálószoba okozhat nyugtalan alvást a levegő jelenléte miatt. Ez még inkább érezhető, ha a fejed észak, vagy az észak mellékégtájai (északkelet, északnyugat) felé fordul. (Mindezek ellenére egy északnyugati háló sokkal jobb, mint egy délkeleti, vagy északkeleti!)
Használj a hálóban nyugodt színeket. Mivel északnyugaton van, ezek legyenek minél világosabbak (ez még a teret is tágítja egy kicsit, legalábbis optikailag.)
Ha úgy érzed, hogy nem alszol túl jól, az ágy végében a fej résznél elhelyezheted a Parasurama yantrát, vagy a Parasurama és a Kurma yantrát együtt úgy, hogy a Parasurama yantra van a Te fejednél, a Kurma pedig a párod (vagy leendő párod) fejénél.
És persze az sem mindegy, hogy milyen a matracod…!
Kedves Edit !
Most tervezzük az észak-nyugati nappalinba (ez a ház sarki része) a kandalló beépítését. A kandalló a szoba déli falára kerülne, de ez a fal már a ház nyugati részébe esik, itt nyugaton van a bejárati előszobánk, ajtónk. Talán a tűz jelenléte nem igazán jó az észak-nyugati égtájon, és lehet, hogy a nyugatba való benyúlása sem olyan helyes. Vagy mégsem olyan nagy a baj? Mit tudok csinálni, mert a bejárati ajtó fölött már van Sri yantra, és Narasimha yantra is. Köszönöm válaszod. K.Andi
Kedves Andi!
Bár nem írtad, de a kandalló helyét biztosan köti a kéményetek helye.
Északnyugaton nem gond, ha van egy kandalló, nyugaton azoban valóban nem szerencsés a tűz. Ha ez a terület a nyugatnak az északnyugahoz közel eső része – akkor nem olyan nagy a gond, mint ha a nyugat közepére, vagy a nyugatnak a délnyugathoz közelebb eső részére esne a kandalló.
A főbejáratnál levő két yantra pedig sokat javít a nyugat minőségén.
Kedves Edit!
Nálunk a lakás főbejárata pontosan DNy-ra esik. Az lenne a kérdésem, hogy a Narasimha védelmező yantra és a Sri yantra mellé felrakhatom e a Varaha yantrát is az ajtó felé? Biztos ami biztos alapon… Mert ahogy nézegettem a yantrákat a Varaha yantráról azt írtad hogy akkor használjuk ha a főbejárat Dny-ra esik. A másik kérdésem az lenne, hogy milyen sorrendben kell felraknom a yantrákat, továbbá a két megadott méret közül Te melyik méretet ajánlod a bejárat felé? A 18X18, vagy a 12X12 lenne a megfelelő?
Várom válaszod! 🙂
Üdvözlettel: Andi
Kedves Andi!
Igen, mindenképpen jó, ha a Varaha yantra is ott van, mivel egy délnyugati bejárat nem csak azt jelenti, hogy rossz helyen van a délnyugat, hanem azt is, hogy a délnyugat nincs megfelelően használva. Érthető a különbség, ugye?
A yantra mérete nem igazán számít, amelyikről úgy érzed, szebben mutat, azt válaszd.
A sorrendnél az a lényeg, hogy a Sri yantra és a védelmező yantra egymás mellé kerüljön, és a Sri yantra legyen jobbról. A Varaha yantra helyét pedig úgy válaszd ki, hogy közelebb essen a délnyugati falfelület közepéhez.
Kedves Edit
Most költözünk el egy lakásba,aminek a főbejérata,ha minden igaz a északkeleti rész,és a bejárattal szemben található a wc fürdövel.ami az északnyugatirész.Tehát az előszoba teljesen északi .Ez nem tudom mennyire kedvező,ill kedvezőtlen,ha kedvezőtlen Ebben szeretném a segitségét kérni ,mivel tudnám a kedvezőtlen helyzetet ellensulyozni?
köszönöm Edina
Kedves Edina!
Először is meg kellene állapítani a pontos égtájakat. Ehhez ide kattintva találsz segítséget.>>
Ha a fürdő valóban északnyugaton van, az jó. Az előszoba is jó északon, persze úgy lenne az igazi, ha ablaka is lenne – így lehetne az észak igazán szép nyitott. Az északkeleti bejárat kicsit ellentmondásos. Az jó, ha ott be tudnak jönni az energiák, de az északkeletet ennél sokkal értékesebb dologra kellene használni. Legjobb, ha egy szoba van ott.
A bejárathoz legjobb egy Narasimha védelmező yantrát és egy Sri yantrát elhelyezni úgy, hogy ha szemből nézzük, a Sri yantra legyen jobbról.
Kedves Edit
Elnézést,most láttam az alaprajzot,és ha jól néztem.A bejárat déli irány,az előszoba Dk ,a fürdőszoba wc -vel Kelet,Mellette egy szoba észak-északkelet.Északnyugaton van a nappali konyhával ami a délnyugati részre esik.Igazából ha jól értelmeztem a Vaszatit(ez nem túl kedvező)vagy esetleg van valami kis remény??Egyedül Dk i részen nincs ablak,ill ajtó.Ha összejön mindenképpen ez a lakás lesz.A ház mögött házak vannak és egy közeli Hegy.Igazából körbe hegyek vannak ,csak ez az ami közelebb van a házhoz.
ill a házszám 6-os a lakásszám 20-as ez jelent -e valamit??
nagyon szépen köszönöm Edina
Kedves Edit
Még annyit szeretnék hozzá tenni,hogy a balkon ami elég nagy 17 négyzetméteres,az délnyugati ,nyugati északnyugati részen van L alakban..Olvastam,hogy ez sem a legkedvezőbb,itt is mit tudok tenni,hogy ellensúlyozzam??köszönöm még egyszer Edina
Kedves Edina!
Akkor tehát mégsem északkeleti volt az a bejárat, hanem déli. Ez elég nagy különbség! Vagy ez egy másik lakás?
Elég sok olyan hibát írtál le a lakással kapcsolatban amilről Te is tudod, hogy nem kedvező és amik akár már önmagukban elegendőek lennének ahhoz, hogy ne költözzetek ide. (Keleti vécé, délnyugati, nyugati erkély, déli bejárat.)
Ha valóban ezt a lakást választottátok, mindenképpen javaslom, hogy kérjétek Vaszati tanácsadó segítségét. Ezt leginkább azért javaslom, mert lehetséges, hogy nem sikerült pontosan a tájolás. A megfelelő korrekciónak és a yantrák kiválasztásának pedig a jó tájolás a biztos alapja.
Kedves Edit!
Tele vagyunk Vaszati hibákkal, de egy éve folyamatosan tervezek-korrigálok-pakolok…
Első körben kiraktam pár yantrát is. É-NY bejáratunk van, fölé raktam Sry és Narashima védelmezőt.
Később sikerült további yantrákat vennem, ekkor a bejárati yantráknál a sry-t lecseréltem é-ny yantrájára, az említett sry-t pedig átraktam a hálószobánk É-K- i falára.
Első körben 6 yantra lett kihelyezve, később további 11!
Most mégis úgy érzem, mióta az összes kint van, mintha visszaesést tapasztalnék.
Nekem sorra megjelennek egészségügyi gondjaim, és az elmúlt hetekben egymást érik a kisebb háztartási baleseteim..
Pedig eközben pakolás szempontjából pozitív irányba haladok.
Yantrákkal már minden lehetséges égtájat megjelenítettem, de diagonál ház… a főégtájakból csak Buddha yantra van kinn, lehet, nem jó, hogy É-Ny fal sarkában van.
Mi nem jó? Rosszul, rossz sorrendben rakram ki a yantrákat?
Vagy baj volt áthelyezni?
Ebben szeretnék instrukciót kérni!
Köszönettel: BarKa
Kedves Edit!
Két kérdésem is van, amire szeretnék Tőled választ/megoldást kapni.
Két 65 l-es akváriumunk van. Az egyik a lakásnak majdnem a középpontjában, ami az előszobában van, a másik a nappaliban van, a DNY-i falon az ablak alatt. Az É-i vagy ÉK-i terület a nagyfiam szobája, ott alszik. A középpont megfelelő az akváriumnak? Hova rakjam az akváriumokat?
Azonkívül a kisfiam (22 hónapos) most került át másik szobába, de éjszakánként nagyon rosszul alszik. Éjfél után nagy nehezen elalszik, és kb. fél óránként vagy mégsűrűbben fenn van. Ez a szoba ÉNY-i és nagyon pici. Egy 1×1 m-es kocka alakú járókában alszik, ha alszik. Eddig a nappali közepén aludt DNY-on, ott minden rendben volt alvás szempontjából, viszont a járókától semmi hely nem maradt, ezért költöztettük át másik szobába. Milyen megoldást javasolsz?
Köszönettel: Gabi
Kedves Gabi!
Sajnos az akvárium nincs jó helyen sem középen, sem délnyugaton. Ideális esetben északon, északkeleten esetleg keleten vagy északnyugaton van jó helyen, de olyan szobában, ahol nem alszik senki. Esetleg meg lehetne próbálni a nappalinak az előbb felsorolt égtájain de csak akkor, ha egyúttal nem esik bele a ház közepébe. (Sajnos elég sok mindenre oda kell figyelni egy akvárium elhelyezésénél.)
Az északnyugat a levegő elem területe, ami egy mozgással, változással teli égtáj. Lehetséges, hogy ezt érzi a kisfiad és ezért nem tud aludni. Próbáld meg úgy fordítani az ágyát a szobában, hogy a feje kelet vagy dél felé nézze, esetleg nyugat felé. (Ettől persze ott marad ez a levegős hatás, de talán segít.)
Esetleg ki lehetne számolni a kedvező égtájait, lehetséges, hogy olyan égtájra került most, ami még neki személyesen sem jó – azon túl, hogy levegős. Az egyéni kedvező égtájak jelentőségéről itt olvashatsz bővebben.>>
Kedves Edit ! Most vagyok először az oldaladon és most hallok először a Vaszatiról is. Most kellene éppen megbeszéljem a terveket a tervezővel, vannak azért fix dolgok is, csak egy bővítésről lenne szó. Kertesházról van szó, a kertkapu ÉK-i, de inkább K felé húz, a terven szereplő főbejárat és terasz nagy ablakokkal DNY, de inkább NY felé néz (ezt olvastam hogy a lehető legszerencsétlenebb megoldás. Esetleg DK-re tudnám még tenni a bejáratot, de a terasz akkor is maradna…(inkább D-i, mint keleti) akkor már inkább ezt kellene választani ? a két háló ÉK irányba néz ugye az a mérvadó hogy merre néz az ablaka ? A konyha ÉNY fele, de inkább É , egy térben a nappalival, aminek van egy DK-i fala ée az egész vége nyílik a teraszra DNYi irányba. A fürdő itt lenne a sarokban ÉNY, a másik fala DNY irányban. Az még kérdéses hogy a WC egyben lenne a fürdővel vagy szembe vele a bejárat mellett a DNY-DK csücsökben, külön.
Előre is köszönöm a válaszod, a holnapi napra terveztem hogy lefixáljuk a tervet a tervezővel, de most nagyon összezavarodtam
Üdvözlettel : Gabi
Kedves Gabi!
Úgy látom, hogy sürgős segítségre van szükséged – az idő rövidsége miatt.
A jó választ megtalálása azonban több kérdést is felvet. Pl. Azt, hogy milyen jellegű bővítésről van szó? Hozzá lesz toldva a házhoz egy falazott, teljes értékű épületrész? Vagy csak egy üvegezett verandáról, télikertről van szó? Ezen az új részen lesz a bejárat?
A bővítés miatt újra lesz vakolva az egész ház – tehát kívülről egységes képet fog mutatni? A végleges forma szabályos téglalap lesz? Vagy utólag látszani fog, mi volt az eredeti épület (anyaépület) és mi lett hozzáépítve?
Túl sok kérdésre kellene választ kapni ahhoz, hogy segíteni tudjak.
Ha a végeredmény egy egységesen kinéző, téglalap alakú ház lesz, akkor azt mondom, hogy ennek az új háznak (egyelőre tevnek) kellene kiszerkeszteni a Vasztupurusha mandaláját, hogy pontosan lásd, melyik égtáj hova esik.
Ha azonban a bővítmény látványosan egy bővítmény lesz, akkor az eredeti épület mandaláját kellene megrajzolni, az új részt pedig bővítményként kezelni. (Pl. egy hozzátoldott télikert esetén.)
A Vasztupurusa mandala szerkesztését ide kattintva találod.>>
Ha megvannak a pontos égtájak, akkor lehet már azon gondolkodni, hogy hol legyen a főbejárat, ill. jó lenne-e a külön vécé, stb.
Ha az itt leírtak túl bonyolultan hangzanak és tényleg szeretnéd, hogy a bővítés után a házad – amennyire csak lehet – harmóniában legyen a természet törvényeivel, azt javaslom, hogy fordulj valamelyik szaktanácsadó kollégámhoz, aki segítségedre lesz a tervezés során.
Kedves Edit !
A bővítés után a terv szerint egy téglalap alakú épületet kapunk , később ha az anyagiak engedik, kívülről még kap egy hőszigetelést és teljesen egységes lesz. …bár ahogy olvasom a cikkeidet és nézem a videóidat, azt kell higgyem hogy nem a legideálisabb épületbe botlottam. / ja, és igen, ebben az új részben lenne a bejárat is / Eléggé elkeseredtem. Pedig hogy örültem a déli nagy ablakoknak és terasznak, ami ahogy a tervrajzot néztem utólag, nem is déli hanem délnyugati.
Megnézem ezt a szerkesztést és átgondolom a dolgokat.
Most egyelőre úgy néztem az égtájakat hogy itt van előttem egy térképmásolat, amin be van rajzolva az utca és a házikó elhelyezkedése és gondolom, mint a térképeken is, észak van a lap tetején…
Már korábban, mikor még nem találkoztam az írásaiddal beszéltem egy Feng Shuihoz értő illetővel, ő már ígérte hogy megnézi, sajnos hogy nem tudtam ezekről a dolgokról még az adásvétel előtt.
Nagyon megfogtak az előadásaid és írásaid, igyekszem majd mindegyiket megnézni.
Köszönöm szépen hogy ilyen gyorsan válaszoltál, igazán hálás vagyok érte !
Üdvözlettel : Gálné Gabi
Kedves Gabi!
Ha egy egységes téglalap lesz kívülről a ház, akkor jó eséllyel lehetne az egész új tervre értelmezni a mandalát.
Persze akkor lennék igazán nyugodt, ha valamelyik kollégám személyesen is látná a házat és a tervet is – főleg így, hogy már most látszik, hogy gondok vannak a házzal.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Panellekás esetén a főbejárat a panelház bejáratát vagy a lakás bejáratát jelenti?
Társasház esetén meg kell nézni a lépcsőház bejáratát és a lakás bejáratát is.
A lépcsőház bejárata elsősorban a lakóközösségre hat, a lakás bejárata pedig az ott lakó családra.
Kedves Edit!
Sorházban lakok, a legtöbb ablak, és bejárati ajtó a déli oldalon van. De az ajtó előtt van egy üveg előszoba, aminek az ajtaja kelet felé nyílik. Talán ez szerencsés.
A kérdésem az, hogy tükröt el lehet-e helyezni a déli bejárati ajtóval szembe lévő falon? ( az nem főfal, hanem a spejz egyik fala).
Köszönöm a választ.
Kedves Zsuzsa!
A déli ajtóval szemben levő fal egy északi fal (ha a ház falai nagyjából párhuzamosak a főégtájakkal), ezért tehetsz oda tükröt.
Kedves Edit!
Szeretnélek megkérdezni,
Téglalap alakú ház, Déli bejáratát módosíthatjuk-e ha elé építünk
fából vagy téglából Keletre néző bejáratot ?
Az égtájak mennyire térhetnek el a pontos tájoltságtól? ( hány fokkal )
Házat szeretnék vásárolni ami teljesen ÉK-i tájolású, a kert bejárata is,
jobb ha leteszek róla igaz ?
Teljes Déli homlokzatú ház Keleti bejárattal és Keleti kapuval megfelelő-e ?
Köszönettel
FErzsi
Kedves Erzsi!
A déli bajárat elé nem javaslom, hogy szélfogót vagy egyéb bővítményt építsetek. Hiába lesz annak a keleti oldalán a bejárati ajtó, attól ez még nem lesz keleti bejárat, ráadásul képződni fog a ház déli oldalán egy bővítmény, ami ott nem kedvező. Akkor már jobb, ha „csak” a bejárat van délen.
A ház tájolása akkor a legkedvezőbb, ha a falak párhuzamosak a főégtájakkal. Ezt hívjuk parallel tájolásnak. (Ha max. 10 fok az eltérés, az még parallelnek számít.) Az ilyen tájolású utca azonban nagyon ritka. Ha egyébként jók egy ház Vaszati tulajdonságai, csak épp nem parallel, akkor még lehet rajta gondolkodni. Ha pedig egy háznak csak délre van ablaka, azt jobb nem megvenni.
Azt javaslom, hogy mielőtt megvennél egy házat, mindenképp kérd Vaszati szaktanácsadó segítségét!
Kedves Edit!
Egy ideje már olvasgatom a cikkeket és nagyon hasznosnak találom őket! Köszönöm, hogy van egy ilyen oldal és örülök, hogy találkoztam a vaszatival és szeretnék még többet tanulni róla. De addig is szeretnék kérdezni, hogy ha nem is drasztikus megoldásokat, de legalább apróságokkal segítsem az életünket.
Nálunk a főbejárat észak felé néz, viszont a ház délnyugati bővítményén van. Ebben az esetben mit veszünk figyelembe? A ház alapvetően téglalap alakú, viszont az eredetileg nyugatra néző főbejárat előtti lépcsőfeljáró lett beépítve, így már előszobaként üzemel és észak felé van a bejárat.
Gyerekszoba északkeleten északi ablakkal, hálószoba mellette északnyugaton szintén északi ablakkal, főzőfülke keleten kicsi ablakkal és sajnos dél keleten fürdőszoba wc-vel együtt, kicsi ablakkal keletre. Délen, délnyugaton nappali délre néző ablakkal és a legdélnyugatibb az előszoba bővítmény nyugati ablakkal. A háztól délnyugatra van a kerti csap és fúrott kút. Vettem a fürdőszobába piros törölközőket, gyertyákat. Mi az amivel segíthetném még a megfelelő energiákat? Kiszerkesztettem az alaprajzot, de nem biztos, hogy teljesen pontos. Viszont sajnos ügy tűnik, hogy pont a középpont egy falhoz esik.
Terveink között szerepel vagy ennek a háznak a bővítése vagy csere családon belül egy felújítandó és átalakítandó, de nagyobb házra. Bár a másik ház sem túl biztató az alapján amiket eddig olvastam a vaszatiról. Sajnos mindkét bejárat mellékégtájak felé néz, a brahmasztan főfallal terhelt. Bármelyik megoldás is valósul meg, mindenképpen szeretném, hogy vaszati szempontból megfelelő legyen.
Nagyon köszönöm, ha időt szakítasz a válaszra! Áldásos napot!
Kedves Kata!
Ha a bejárat a ház délnyugati bővítményében van, az sajnos délnyugati bejáratnak számít, hiába is nyílik az ajtó észak felé. A bővítmény délnyugaton ráadásul szintén nem kedvező, ezért ha szeretnéd ezt a területet korrigálni, mindenképpen javaslom, egy Sri yantra és egy Narasimha védelmező yantra elhelyezését a bejárati ajtónál. (Általában az ajtó fölé szoktuk tenni, ha van hely.)
A délkeleti fürdőbe a piros törölköző és néhány gyertya elég – feltéve, ha meg is gyújtod őket. Ha szeretnéd tovább korrigálni a fürdőszobát, akkor legalább a Parasurama yantra elhelyezését javaslom délkeleten, de a fürdőn kívül. Pesten volt egy lakásunk, ahol nekünk is délkeletre esett a fürdő. Ide kattintva meg tudod nézni, hogy milyen yantrákat helyeztünk el a korrigálására.
Az lenne még nagy segítség, ha a keleti oldalon levő ablakokat meg tudnátok nagyobbítani. Ha ez nem lehetséges (mert szomszéd van arra), akkor sokat segít az üvegtégla is, ami szintén átengedi a fényt és a pozitív energiákat is. Üvegtégla esetén fontos, hogy külső falba valót válasszatok.
Kedves Edit!
Tele vagyunk Vaszati hibákkal, de egy éve folyamatosan tervezek-korrigálok-pakolok…
Első körben kiraktam pár yantrát is. É-NY bejáratunk van, fölé raktam Sry és Narashima védelmezőt.
Később sikerült további yantrákat vennem, ekkor a bejárati yantráknál a sry-t lecseréltem é-ny yantrájára, az említett sry-t pedig átraktam a hálószobánk É-K- i falára.
Első körben 6 yantra lett kihelyezve, később további 11!
Most mégis úgy érzem, mióta az összes kint van, mintha visszaesést tapasztalnék.
Nekem sorra megjelennek egészségügyi gondjaim, és az elmúlt hetekben egymást érik a kisebb háztartási baleseteim..
Már minden lehetséges égtájat megjelenítettem, de diagonál ház… a főégtájakból csak Buddha yantra van kinn, lehet, nem jó, hogy É-Ny falon van.
Mi nem jó? Rosszul, rossz sorrendben rakram ki a yantrákat?
Vagy baj volt áthelyezni?
Ebben szeretnék instrukciót kérni!
Köszönettel: BarKa
Kedves Barka! Lehet, hogy a személyes égtájaddal van a baj, rossz helyen alszol vagy rossz helyen töltesz sok időt…
Kedves Barka!
Valahogy elsiklott a figyelmem a kérdésed fölött, csak most vettem észre.
Elég régen kérdeztél, remélem, hogy azóta megoldódtam a gondjaid.
Ha sok a probléma a lakásban és bizonytalan vagy, hogy mindent jól csináltál-e, érdemes megkérni egy Vaszati tanácsadót, hogy segítsen.
A legtöbb esetben nem elég yantrákat elhelyezni a falakon, meg kell azt is nézni, hogy milyen más korrekciókat lehetne még végezni a házban vagy a lakásban. Pl. megváltoztatni itt-ott a színeket, vagy átrendezni a bútorokat, stb.
A yantrák az ilyen változtatással együtt tudnak igazán jól hatni.