Az alábbi történetet Kivágó Róbert Vaszati szaktanácsadó kollegámtól hallottam.
Két évvel ezelőtt megkérték Róbertet Kanadában élő barátai, hogy a házukat a Vaszati szempontból elemezze. „Minden szempontból tetszett nekik a Vaszati, sok minden betalált az életükbe.”
A család tagjai nem bíztak semmit a véletlenre, ők maguk is sokat olvastak a Vaszatiról és részletesen megbeszéltek mindent Róberttel. Erre a nagy földrajzi távolság miatt is szükség volt, ugyanis a megbeszéltek alapján saját maguk helyezték el a yantrákat és még lakásavató, tisztító szertartást is végeztek.
„Azóta is rendszeresen beszélgetünk, nézek nekik megfelelő időpontokat. Nagyon érdekli őket a téma.”
Egy évvel ezelőtt azonban valami olyan dolog történt, amire egész életükben emlékezni fognak!
„Tavaly hazalátogattak. Pontosan az indulás előtt azonban erdőtűz ütött ki. Mindössze 10 percük volt az összecsomagolásra, mert kilakoltatták az egész várost. Az utazást már nem tudták lemondani, hazajöttek Magyarországra…
Pár nappal később hívták őket telefonon, hogy a csodával határos módon az ő házuk előtt pont az úttest közepén megállt a tűz, semmijük nem égett el, teljesen ép maradt a ház!
Persze közösen örültünk, majd hazamentek és küldtek néhány fotót…”
Ez a történet nagyon jó példa arra, hogy egy pozitív energiájú lakás nem csak a lakókat védi meg, hanem magát a házat is!
Egy kedvező energiájú lakás közvetlenül javítja a lakók életminőségét. Többen is arról számoltak be, hogy a korrekciók után egyre jobban szeretik az otthonukat, egyre jobban és kiegyensúlyozottabban érzik magukat.
Ez a jó közérzet persze kisugárzik róluk, és javítja az emberi kapcsolataikat, koncentráló képességüket, közérzetüket – magyarul elindul az életükben egy olyan „lavina”, amely csupa jó dolgot hoz számukra: szerelmet, barátságot, jó egészséget, sikereket, stb.
Egy ilyen tűzvész azonban csúnyán beleszólhatna a már megteremtett idillbe… de szerencsére e család életében minden szerencsésen végződött
Köszönjük ezt a tanulságos történetet és a fotókat Kivágó Róbertnek!
Elképesztő történet!
Engem nagyon meggyőzött. Köszönöm!
Két hete történt, hogy az emeletünkön lévő 4 lakásból kettőbe be akartak törni, a harmadikban én aludtam 🙂 és a negyedikben szintén otthon voltak, de már fent voltak és zörögtek. Hozzájuk így értelemszerűen nem próbáltak bejutni, én viszont csöndben voltam, tehát akár az én lakásomat is választhatták volna és mégsem.. mivel kint vannak a yantrák, nem lepődtem meg..:-))
Aniko
Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk! Nem lehet véletlen, hogy a Te lakásodhoz hozzá se nyúltak!
Honnan tudom, hogy a lakás amiben élünk mennyire pozitiv ?
HA NEM az, hogy tehetjük azzá ?
Kedves Varga Györgyné!
Első körben azt javaslom, hogy olvasd el és értelmezd a saját lakásodra a Vaszati elsősegélycsomagját, amit ide kattintva találsz.
Ha például kiderül, hogy zártak (ablaktalanok) otthonodnak azok az égtájai, ahonnan a pozitív életenergiákat várjuk (észak, északkelet és kelet), akkor sajnos nincs túl sok pozitív energia a lakásodban.
Az itt található bejegyzéseket böngészve szintén nagyon sok hasznos információt találsz, amely segít kideríteni, milyenek otthonod energiái.
Ha úgy találod, sok a hiba, ajánlott felkeresni valamelyik szaktanácsadónkat, aki segít megoldást találni a problémákra.
Ha a korrekciókat inkább önállóan végeznéd el akkor a 27 napos programot hívhatod segítségül.
Az energetikai eszközök pozitív hatása a mi életünkben is nagy szerepet játszik. 2 éve helyeztem el családi házunkban a yantrákat + Meru Chakrát.
Nagyon sok úgymond „Vaszatis” probléma volt, amit korrágálni kellett, és akkor én sem gondoltam volna, hogy jelentős javulás lesz az életünkben.
„Sorozatos autós-balesetek, kisebb háztartási balesetek, rövidebb-hosszabb ideig tartó egészségügyi, párkapcsolati, anyagi problémáink voltak annak ellenére, hogy külföldi munkából származó jövedelemből élünk, gyermekeink sikertelen párkapcsolata, anyagi veszteségek, stb.”
nehezítették az életünket, és jó néhány évig hirdettük családi házunkat, a fentiekben leírt problémák miatt. A néhány év alatt 1 érdeklődő volt, aki megnézte házunkat, és ha nem lenne ilyen nagy, „talán” sikerült volna eladnunk.
A yantrák és Meru Chakra elhelyezése előtt úgy éltünk, mint egy igazi olaszos temperamentumú család, sok vita és veszekedés, olykor egy-egy tányér, vagy palacsinta sütő bizony kirepült az udvar közepére, a férjem kezeiből.
Mostanra lehiggadtunk mindannyian, az energetikai eszközök elhelyezésével, és életterünk belső átrendezésének következtében rengeteget javult életminőségünk. És hiszem, hogy lányom elmúlt nyáron történt súlyos autóbalesetét, az autóban elhelyezett Narasimha védelmező yantra miatt úszta meg. Bár még mindig vannak megoldásra váró feladatok, de már mi sem akarjuk eladni családi házunkat, egyre jobban ragaszkodóvá válunk, és amint lehetőségünk nyílik egy Vaszati Piramis beszerzésére, azzal együtt talán véglegesen megoldódnak a problémáink. És természetesen odafigyelek északkelet, kelet és észak minőségére!
Vaszati és asztrológiai tanulmányaimnak köszönhetően megtanultam, hogy nem szabad elszaladni a problémák elől, mert bárhová is megyünk, előbb-utóbb újra szembe kell nézni velük. Bár egészen biztos vagyok benne, hogy vannak olyan lakások és családi házak, ahonnan tényleg menekülni kell, de amíg nem nyílik lehetőségünk a költözködésre, a yantrák ereje csökkentheti problémáinkat, vagy átalakíthatja egy-egy életterületünk minőségét.
Én pl. nem tudtam aludni az északkeleti szobában, ráadásul az északi falon van az ágyam, miután elhelyeztem a Parasurama yantrát, azóta
végig alszom az éjszakát.
Vagy pl. a nappalink délnyugaton van, a dny-i sarokban volt a TV, ami sorozatosan elromlott. A férjem vásárolt egy újat, a régit átvittük az én szobámba a délkeleti sarokba, azóta jól működik.
Vagy pl. délkeleti szobában, délnyugati sarokban volt a számítógépem, az is többször elromlott, nem győztük újratelepíteni. Mióta átraktam a délkeleti sarokba, azóta nem volt gond vele.
A konyhám északnyugaton van, a tűzhely az északi falon helyezkedik el. Sokszor volt olyan, hogy odaégett egy-egy étel, vagy a levesek kifutottak az edényből. Raktam a tűzhely fölé egy Narasimha yantrát, azóta a házitűzhely őre vigyáz arra, hogy ne forduljonak elő hasonló dolgok a konyhában.
Az 5 ősi elemmel (éter, levegő, víz, tűz, föld) kapcsolatos szabályok alkalmazása működik!
Már töbször megköszöntem Editnek azt, hogy lehetőséget biztosított (a Magyarországon élő emberek számára is) a Védák tökéletes építészetének és térrendezésének megismerésére, de úgy gondolom nem elégszer. Köszönöm mégegyszer!!!!
Kedves Edit!
A vaszati elvei szerint újítgatom a lakásom, és lenne egy igen fontos kérdésem. Jelenleg épp az előszobánál tartok. A bejárati ajtóm a DK-i területre esik, azon belül is -szerencsére- szinte teljesen K mellé, kb 0, -1 az értéke. A bejárat fölé már elhelyeztem a 2 védelmező yantrát, a helység D-i oldaláról áttettem egy hatalmas tükröt az É-i falra, de a D-i falon (ahonnan a tükröt elvettem) van egy rész, amit le szeretnék festeni és dekorálni, de nem tudom mivel lehetne. (Egészen pontosan a DK-i előszoba D-i fala egy hatalmas beépített szekrény, aminek a közepén nincs jelenleg semmi, ezt szeretném lefesteni. Először arra gondoltam, lefestem sárgára, és piros pipacsos falmatricát ragasztok rá, de aztán megtorpantam.)
Olvastam, hogy a DK színei a piros, narancs, bordó, vagyis a tűz színek, de mivel a lakásnak ez az egyetlen területe aminek kb a fele hiányzik (szomszéd lakás) elvileg erősíteni kéne ezekkel a színekkel, ugyanakkor mivel a bejárat itt kedvezőtlen, csökkenteni kellene az energiáját Vénuszi (kék, ezüst?) színekkel. Mit tegyek? A hiányzó rész miatt erősítsem vagy épp ellenkezőleg, a bejárat miatt tompítsam ezt a területet?
Válaszát előre is nagyon nagyon köszönöm, minden jót kívánok!
Kedves Anna!
Ugye jól sejtem, hogy a 27 napos programot csinálod?
Az mindenképpen szerencsés, hogy a bejárati ajtó közel esik a keleti területhez és nem a délkelet kellős közepén van, ahol a legerősebb a tűz. A tükör áthelyezése is nagyon jó ötlet volt.
A délkeleti előszobának esetünkben két – egymástól eltérő jellegű – problémája van. A bejárati ajtó kedvezőtlenül erősíti a tűz elemet, míg a hiány gyengíti azt. Mint tudjuk, az lenne a legideálisabb, ha a konyha vagy a kazánház lenne itt. Ezekben a helyiségekben ugyanis természetes módon van jelen a tűz, ami azt jelenti, hogy az égtáj rendeltetésszerűen van használva. Ilyenkor a tűz jelenléte harmonikus, hozzájárul a jóléthez és az egészséghez.
A hiány miatt azonban mind a tűz, mind a Vénusz ereje gyengül. Ez fizikai gyengeséget, energiahiányt okozhat, kedvezőtlen hatással lehet a gazdagságra, és bizony a romantikára, a szerelemre is.
A főbejárat ugyanakkor természetellenes módon erősíti a tüzet, ami vitákat és akár igazi tűzesetet is eredményezhet.
Mivel azonban ez a bejárat nem pont a délkelet közepén van, ahol a legerősebb a tűz, a negatív hatása – szerencsére – kisebb. Ennek ellenére nem szabad elhanyagolni a korrekcióját, ami a Sri yantra és a Narasimha védelmező yantra elhelyezésével már megtörtént.
Térjünk most vissza a kérdéses déli falhoz (a délkeleti előszoba déli falához), ahonnan már szerencsés módon elkerült a tükör, de van egy dekorálásra váró falfelületünk.
Én mindig azt szoktam tanácsolni, hogy még abban az esetben is, ha délkeletről teljesen hiányzik a tűz (pl. a fürdőszoba van ott és nincs semmi, ami erősítené a tüzet), akkor is óvatosan és csak kis felületen használjuk a piros színt, ami nagy felületen nagyon intenzív tud lenni. A legideálisabb tehát az lehet délkeleten, ha pirosat, bordót ügyesen keverjük a Vénusz színeivel, de úgy, hogy a délkelet hangulata inkább meleg legyen, mint hideg. Enyhítsük tehát a piros intenzitását pasztell színekkel, de úgy, hogy az általános meleg hangulat megmaradjon.
Ha továbbra is pipacsokban (és egyéb virágokban) gondolkodsz, akkor vegyíts a pipacsok közé néhány fehér margarétát, esetleg kék búzavirágot és akár a búzamező zöldjét vagy sárgáját is. (Ez utóbbival megint bánjunk óvatosan!) Még érthetőbben: a pipacsos mező helyett képzeljünk egy tarka virágos rétet, ahol többféle virágszín megjelenik. A királykéket azonban – ami valóban a Vénusz, de egyúttal a víz színe – nem szabad túlzásba vinni. Kis felületen azonban megjelenhet.
Ha nem ragaszkodsz a pipacshoz, akkor is jó ötlet délkeleten a virágmotívum. A virágok lehetnek rózsaszínűek, mályvaszínűek, akár lilák is. Nagyon jó lehet egy tört- vagy pasztellszínekből összeállított kompozíció, amelyben kis mennyiségben a bordó is megjelenhet.
A hiányzó délkeleti területet pedig legjobban egy Parasurama yantrával lehet korrigálni, amit a délkelet hiányzó részével határos falra kellene elhelyezni.
Ha elképzeljük ugyanezt az előszobát úgy, hogy a főbejárat a délkelet kellős közepén van és maga a délkelet nem hiányos, akkor az eddig megengedett piros mennyiséget (vagy pipacsmennyiséget) el kellene osztani legalább hárommal, vagy öttel, azaz, jóval kevesebb tüzes színt lehetne használni. A királykék mennyiségét azonban ebben az esetben sem kellene növelni.
Kedves Edit, kérem segitsen! Az édesanyám lakását kielemezve jöttünk rá, hogy a fürdő és a wc a lehető legrosszabb helyen van, délnyugaton! Az összes többi szoba és égtáj nagyjából megfelelő, nincs velük különösebb gond, de ez a délnyugati vizesblokk dolog nagyon zavar! Mit tehetünk azért hogy javtsunk a helyzeten? Elköltöztetni a helyiségeket nem tudjuk, panel lakásról van szó. Milyen trükköket javasol?Kérem segtsen rajtunk! Köszönettel: Vivi
Kedves Vivi!
A délnyugaton levő víz valóban nem szerencsés – leginkább azért, mert a víz felerősíti a negatív energiákat.
Mivel panel lakásról van szó, gyanítom, hogy a fürdőszobán nincs ablak. Ez önmagában nem szerencsés, de ha a jó oldalát akarjuk nézni, akkor elmondhatjuk, hogy legalább nincs ablak délnyugaton.
Legjobb, ha a délnyugati fürdőszobában a föld színek dominálnak (ha nincs ablak, ne legyen túl sötét!) és ha van hely, el lehet helyezni egy-két súlyos tárgyat dekorációként: pl. szép köveket.
A Vaszati yantrák közül pedig el lehet helyezni délnyugaton (de a fürdőszobán kívül) a Varaha yantrát, ami a délnyugatot korrigálja és a Vasudeva yantrát, ami a fürdőszobához kapcsolható yantra.
Kedves Edit !
Miért baj ha azon a fürdőszobán nincs ablak, hiszen délnyugat legyen a legzártabb a negatív energia miatt.
A másik kérdésem: miért jó a Wc. délen ?? Hiszen ha ott van akkor a víz folyamatos jelenléte van ott, ami ugyebár délen eléggé negatív.
Harmadik kérdésem: mi történik pólus váltáskor ?
Hiszen akkor minden felborul.
És ami lemaradt… az a kérdés, hogy délkeleten a legjobb a konyha, és ugye ne legyen víz, már pedig ha egy délkeleti helyiségbe rakom a konyhát ugye ott aztán lesz víz,amit többet is használok mint egy fürdőszobában. Igen mondhatod hogy rakjam a mosogatót északkeletre (ami kilőve mert a mosogatólé szennyvíz) vagy legjobb hely délen a szennyvíz miatt, igen de ez akkor is egy délkeleti helyiség ahol nincs helye víznek, mint ahogy délen sem, és szerintem pl.a wc tartály pedig VÍZ. Lehet Indiában annak idején nagyon jó volt a wc.-nek a helye délen,de kérem gondolkodjunk:az nem lehúzós wc. volt hanem udvari pottyantós.
nem kötekedem csak sok az ellentmondás. Az ember szimbólumok alapján működik: ez a Yantra.Ez rendben is van.
De van még valami ha egyszer a Hartmann pont ott megy át egy házon ahol a legjobb lenne feküdni hát azzal nincs mit tenni. Az építkezésnél azt nagyon jó figyelembe venni hogy a Hartmann vonalait ne terheljük nehéz tárgyakkal. A panelok sajnos túl berendezettek ezért a Hartmann egyre sűrűbb lehet, plusz a rengeteg elektromosság még erősíti. A Hartmann egy természetes dolog, mint egy háló öleli körül a földet, és egyben információ sáv, mert felhívja a betegségre a negatívra a figyelmet. A betegség meg ugye a lélek gondja. Ellene nem megoldás a Meru csakra és a vaszati piramis sem, vagyis én csak akkor hinném el ha egy radiesztéziai eszközzel vagy radiesztétával kiméretve nem találnám,mérhetném.
A felesleges térgerjesztések megszüntetésével, a káros sugárzások intenzitásának a csökkentésével az egész családnak jobb lesz a közérzete. A szimbólum segít, hiszen az emberi agy szimbólumok alapján ismer fel mindent,bizonyíték erre amikor olvasni tanulunk az is a szimbólum. Amelyik házból menekülni kell az lehet attól is mert törés vonalon fekszik és ezen a sugárzáson sajnos egy szimbólum sem segít. Szerintem a régiek az építészetben figyelembe vették az érzékelhető sugárzásokat mert fejlettebb intuícióik és Látásuk volt a mestereknek.
Az arányok figyelembevételével figyelembe vették a földet körül ölelő hálót.
Ma az épületek sorozatgyártása nem az egészségért van hanem a pénz miatt. Én asztrológus vagyok és inkább azt ismerem el, hogy a saját horoszkópban a quadrátot kapó bolygó kiegyensúlyozására a bolygó szimbóluma az adott színnel, és annak a bolygónak megfelelő csakra rezgéssel kiadott hang a megrajzolt yantra alapja,melyet a bolygó égtájára helyezünk és ez a működésének titka. ha ezt a képet nézve a bolygó napján és órájában saját magunk recitáljuk akkor a saját energia rendszerünkben levő blokkot feloldjuk.
A konyha energiáit elsősorban a tűz határozza meg, nem a víz.
Ha ideális Vaszati konyhát akarunk, nem elég egyszerűen csak délkeletre tenni. Arra is figyelni kell, hogy a tűzhely a konyhán belül délkeletre kerüljön, a mosogató pedig északra, vagy északkeletre.
A konyháról még többet olvashatsz itt.
Ha komolyan érdekel a Vaszati (vagyis nem csak azt keresed, mibe köthetsz bele), és beiratkozol egy Vaszati tanfolyamra, akkor nagyon sok kérdésedre választ kapsz majd.
A földsugárzásokkal kapcsolatban annyit: egy ház berendezése akkor ideális, ha azokat is figyelembe vesszük, éppen ezért szaktanácsadóink többsége egyúttal radiesztéta is.
A panelokkal és a mai sorozatgyárott házakkal, lakásokkal kapcsolatban pedig teljesen igazad van. Sem az alaprajzi elrendezés, sem az építőanyag nem igazán tökéletes – és most nagyon finoman fogalmaztam…
Ha nincs egy fürdőszobán ablak, akkor nincs természetes szellőzése. Van, aki szerint ez olyan nagyon jó? 🙂
Az, hogy egy helyiség hol van jó helyen és hol nincs, nem csak az elemektől függ, hanem pl. a bolygók kapcsolatától is. Emiatt van jó helyen délen a vécé és a fürdő is.
A Vaszati törvényei nem csak a Föld mágneses mezejével vannak kapcsolatban, ezért nem „borul”, ha tényleg bekövetkezne a pólusváltás.
Elnézést nem belekötök hanem a tökéletest keresem.
Azért én látok hibákat, és erre várom a magyarázatot.
Biztos jó megtanulni a vaszatit,de ehhez olyan mértékü asztrológiai radiesztéziai tanulmány is kell.
Akkor egy vaszati szakértő ugye tudja azt is mikor melyik bolygó yantráját lehet elkészíteni? Mi az az időpont amikor a legalkalmasabb annak az egyénnek?
Mert szerintem a vaszati tudás akkor ér valamit, ha el is tudom készíteni azt amire szükségem van.
Megadja ezt a tanfolyam??
Indiában egy yantrát egy olyan IGAZIT a yagalák töltik fel az egyén horoszkópja alapján.
Itt a vaszati szakértő tölti fel azzal a rezgéssel amire szüksége van a lakásnak?
Vagy elég csak egyszerűen kinyomtatni ?
Hamarosan írok egy külön bejegyzést a Vaszati yantrákról.
Előljáróban annyit, hogy egy ház korrigálásához használt yantrát nem szabad összekeverni egy asztrológus által készített, vagy javasolt személyes yantrával.
Az azonban mindkét esetben rendkívül fontos, hogy a yantra kedvező időpontban készüljön – ebben teljesen igazad van, és a Vaszati yantrák esetében így is történik.