Az utóbbi időben többen is kérdeztetek a délkelettel, a tűz területével kapcsolatban. Nem mindig egyszerű ugyanis megérteni, hogy mikor túlságosan erős a tűz, mikor gyenge és mikor mondjuk azt, hogy teljesen rendben van.
A Vaszati szerint a tűz területe otthonunk délkeleti része. Ez az a terület, ahol tisztán van jelen. Megtaláljuk keleten is – az éter társaságában, és délen – a föld elem társaságában. Ezeken az égtájakon a tűz már korántsem olyan intenzív, mint délkeleten.
Ideális esetben délkeleten van a konyha, a kazánház, vagy a konditerem. Ezek csupa-csupa olyan helyiségek, ahol természetes módon van jelen a tűz (konyha, kazán), vagy a belső hőenergia (konditerem.)
Jó helyen van még délkeleten a nappali is, főleg akkor, ha egy szép cserépkályha vagy kandalló teszi hagnulatossá.
Ha megfelelően használjuk a délkeletet, akkor otthonunkban egészséges mennyiségben van jelen a tűz.
Ha délkeleten hiányzik a lakásunkból vagy a házunkból egy darab, vagy ha fürdőszoba vagy a kertben kerti tó van délkeleten, az mind-mind gyengíti a tűz erejét.
A legyengült tűz hatására mi is gyengének, erőtlennek, fáradékonynak érezhetjük magunkat. Hiányozhat belőlünk az a tűz, ami hajt minket újabb és újabb dolgok felé. Fásultnak érezhetjük magunkat.
Ha azonban a délkeleti területen bővítményt találunk, vagy pont ide esik a főbejárat, az már túlságosan erőssé teheti a tüzet.
Ennek hatására agresszívakká, ingerlékenyekké válhatunk. Gyakoriak lehetnek a viták, veszekedések.
Abban az esetben, ha otthonunkban legyengült a tűz, arra kell törekednünk, hogy valahogyan felerősítsük azt: elhelyezhetünk délkeleten gyertyákat, vagy egész egyszerűen néhány piros vagy bordó színű díszpárnát, terítőt, vagy egyéb dísztárgyat.
Ha a tűz túlságosan erős, semmiképp se jusson eszünkbe vízzel gyengíteni azt! Legjobb, ha ilyenkor a délkelet vénuszi jellegét hangsúlyozzuk színes, tarka (de nem piros) lakástextilekkel, képekkel.
Mindkét esetben jót tesz, ha elhelyezzük délkeleten a Parasurama yantrát, ami a Vénusz spirituális yantrája.
A legutóbbi bejegyzéseben szintén tűzről olvashattál, de egészen más jellegű tűzről… Ha a tűz természetellenes módon megerősödik (főbejárat, bővítmény), az akár valós tűzesetet is okozhat – szerencsére elég ritkán.
Végül, hogy még közelebb kerülj a témához, javaslom, hogy olvasd el a legutóbbi bejegyzésben Anna kérdését és a válaszomat. A kérdés arra vonatkozott, mit tehetünk olyankor, amikor a tűz egyszerre erősödik és gyengül egy főbejárat és egy hiány terület miatt. Neked is tanulságos lehet.
Érdeklődnék, hogy ha a bejárati ajtó dél-keleten van, az udvarban pedig szintén a dél-keleti oldalon egy kerti tó van, melynek mérete kb. negyede a ház alapterületének (délen van a kazánház), akkor egyszerűen csak kioltják egymás hatását, vagy ennél rosszabb a helyzet.
Kedves Beatrix!
Az a probléma, hogy önmagában sem a bejárati ajtó, sem a víz (kerti tó) nem kedvező délkeleten. Két negatív tulajdonság eredménye pedig nem lehet kedvező, tehát nem oltják ki egymást.
A délkeleti bejárat okozhat (többek között) vitákat, ingerültséget, a délkeleti tó pedig energiahiányt, gyengeséget. Az „eredmény” tehát nem lesz semleges.
Kedves Edit!
Kérdésem csak némileg kapcsolódik a cikkhez. Házvásárlást tervezünk, s olyan helyen lenne elérhető áron ház, melyet ÉNY-ról és DNY-ról is a Duna határol. Dunavecse a hely konkrétan. Eddig a Duna másik partján élünk, keleti fekvésű lakással, melyet nagyon szeretünk, de sajnos kicsinek bizonyul. Kérdésem, érdemes-e egyáltalán ebben gondolkodni?
Köszönöm válaszát!
További szép napot!
Ildikó
Kedves Ildikó!
Ha a ház a Duna parton van, tehát közvetlen kapcsolata van a vízzel, akkor nem ajánlott a házat megvenni. (Ha egy a Dunától távolabb eső utcában, akkor már lehet rajta gondolkodni, de csak akkor, ha a ház tulajdonságai megfelelők.)
A keleti fekvésű házat, amit szerettek, és ahol feltelhetőleg jól éltek, semmiképpen ne cseréljétek le olyanra, aminek a Vaszati tulajdonságai kedvezőtlenebbek.
Kedves Edit!
Lassan elkészül a felújítás alatt levő kis lakásom. Közben olvasgattam riportjait itt a neten.
Nagyon meggyőzőnek hangzanak.
Sajnos nem tudok nekikezdeni az égtáj térképnek mivel elég hülye az alaprajzom.
Szeretném megkérdezni, hogy az erkélyt ami olyan elhelyezkedésű, hogy félig az épületben van félig viszon kilóg annak síkjából azt levágjam/kihagyjam? vagy növeljem meg az egész oldalt annak a szélességével?
Ezen kívűl a szembe oldal meg megosztott a szomszédommal. Van a lakás, plussz beugrók:gázóraszekrény, spejz, beépített gardrób, viszon ahol nálam csak fal van, ott a szomszédnak vannak ugyan ezek…
Ezekkel mit csináljak, megnagyobbítsam a lakás alapterületét velük, vagy tekintsem úgy, mintha ott se lennének, ugyan úgy mint az erkélynél?
Köszönöm segítségét:
Hauser Barbara
Kedves Barbara!
Ha a lakás viszonylag szabályos, tehát téglalap alakú, akkor az erkélynek a fal síkjából kiugró része bővítménynek számít. A szomszédhoz átugró spájz és gardrób szintén.
Ha az alaprajz még ezeketől függetlenül is szabálytalan, akkor más a helyzet.
Azt javaslom, hogy küldje el a rajzot (az északi iránnyal együtt) az info@vaszati.hu címre, megnézem, hogy mit tehetünk.
üdv. Edit
Szia Edit!
Megvannak a yantráim:) miket kell tenni a felhelyezés előtt? Kitakarítani, rendet tenni… és még ezen kívül?
Anita
Kedves Anita!
Igen, a takarítás, rendrakás mindenképpen jó.
Ajánlom, hogy keretezd be a yantákat, így jobban védve lesznek és szebben is mutatnak.
Miután elhelyezted őket a nekik megfelelő helyen, ajánlj nekik füstölőt, virágot és mondd el a mantrájukat legalább háromszor, vagy akár többször is. (A 12×12-es yantráknál yantra alatt, a 18×18-as yantráknál pedig a hátoldalon találod a mantrákat. Ez utóbbinál a keretezés előtt írd le egy papírra a mantrát, nehogy elfelejtsd.)
Edit!
Olyan sokat lehet hallani mostanában a global scaling-ról.Mi ez?
Mi a véleményed a pólus elmozdulással kapcsolatban? Félelmetes dolgokat írnak néhány helyen…
Kedves Anita!
A Global Scaling egy viszonylag új tudomány. A 80-as években fejlesztette ki Dr. Hartmut Müller az akkori Szovjetúnióban, ottani kollegái segítségével.
A Global Scaling (globális skálázás) a természet jelenségeit vizsgálja és fordítja le a matematika nyelvére.
Itt olvashatsz róla még többet.
Számunkra leginkább azért fontos, mert tökéleseten alátámasztja a Vaszati több ezer éve használatos geometriai rendszerét.
Ha majd egyszer eljössz Vaszati tanfolyamra – és eljutsz a haladó szintre is – akkor ott még többet tanulhatsz róla.
A pólusváltásról már én is hallottam, de nem foglalkoztam vele különösebben, ezért nem tudok érdemben nyilatkozni.
Kedves Edit! Szinko Laci vagyok segitseged szeret szeretnem kerni a furdoszoba D-K oldalon van foleg a Wc es a furdokabin a yantrat hogyan es hol helyezem el? sajnos a 27 nap talalkozora nam tudtam elmenni februarba. Segitseged szivbol koszonom Udv Laci
Kedves Laci!
Ha délkeleten van a fürdőszoba, akkor ajánlott lenne elhelyezni egy Parasurama yantrát.
Ahol most lakunk, ott nálunk is délkeleten van. Mi a Parasurama yantrán kívül (ami a délkeleten uralkodó Vénusz yantrája), elhelyeztük a Vasudeva yantrát (ami a fürdő urának, a Holdnak a yantrája), valamint a vécé miatt a Matsya yantrát is.
Ha nem akarsz ilyen sok yantrát, akkor legalább a Parasuramot ajánlom.
A 27 napos programhoz tartozó két yantrát a főbejárathoz tedd, ahogy az a programban le van írva.
Kedves Edit!
Nálunk délkeleten van a konyha és nagyon szeretjük! Sokat sütünk-főzünk – talán az vonz oda minket, hogy a lehető legjobb helyen van…?
🙂
Kedves Gábor!
Biztos nem véletlen, hogy szerettek a konyhában tartózkodni.
A délkeleti konyha áldásos hatását azonban nem csak abban érezzük, hogy szeretünk ott lenni, hanem jó hatással van minden olyan dologra, ami összefüggésbe hozható a délkelettel: jót tehet a romantikának, a gazdagságnak, az egészséges kockázatvállalásnak, stb. Ha délkeleten van a konyha, akkor a tűz (ami a legintenzívebb elem, és a mai társadalomban a sok gép miatt túlzott mértékben van jelen), megfelelően kordában van tartva.
Kedves Edit!
Több szempontból sem a legideálisabb a lakásunk (zárt észak és észak-kelet, kelet), így próbáltam a honlapod alapján rendet rakni, illetve átrendezni a lakást. Jótékony hatását szinte azonnal éreztem, de mivel a DK-i részen található a fürdőszoba, s ráadásul, amikor beköltöztünk, pont arra nem jutott már pénz, hogy szebbé tegyük, csak egy festés(fehér fal) és néhány flakon domestos jelentette a „felújítást”. Most jelentettem meg egy könyvemet, de valahogyan elég lassan fogy…mivel olvastam fenti cikkedet, pont az DK-i rész felel azért, hogy gyorsabb tempóra váltsanak a pénzügyek. (Amúgy elég sok adósságom van, s a könyvtől várom, hogy ez segít rendbe hozni az anyagiakat). Kérlek segíts, hogy mit tehetek azért, hogy gyorsabban fogyjon a könyvem, mert az egyik hitelemet már felmondták és nem szeretném, ha nagyon rosszra fordulnának a dolgok, mivel egyedül nevelem két gyermekemet és így is sokszor nagyon küzdelmesnek és fárasztónak érzem a kilábalást. Próbálok minden nap pozitívan gondolkodni és újult erővel nekivágni a dolgoknak, de valahogyan nem érkezik a várva várt anyagi biztonság.
Válaszodat előre is nagyon köszönöm!
Hajni
Kedves Hajni!
Először is, gratulálok a könyvedhez!
Ahogy már olvashattad, több égtájnak is (nem csak és nem elsősorban a délkeletnek) van köze a pénzügyekhez.
Az elsődleges ilyen égtáj az észak. Az észak minőségén függ, mekkorák és mennyire folyamatosak a bevételeink.
A bevételek növeléséhez pedig szükség van arra, hogy rendben legyen a karrierünk, amit a kelet minősége befolyásol.
Ha most az a konkrét cél, hogy minél többet eladj a könyvedből, próbáld ki a Vaszati egyik trükkjét: tedd a könyveket (vagy legalábbis néhány példányt) az otthonod északnyugat részére. Egy bolt berendezésekor azt szoktuk javasolni, hogy azokat az árucikkeket, amiket gyorsan el akarunk adni (pl. mert romlandóak), tegyük északnyugatra, amely a levegő, és ezzel együtt a mozgás, a változás égtája.
És ami még nagyon fontos a könyv eladásához, az a jó marketing…
Kedves Edit!
Szeretném yantrákkal kiegyensúlyozni lakásom energia áramlását, és a véleményedet kérem, te hová, milyen yantrát tennél?
Leírásod alapján betájoltam a házat. Ennek eredménye:
É : gardrób szoba, lépcsőház (tetőtér-pince), közlekedő
ÉK: fürdő, Wc, garázs egy része
K : garázs, a nappali közlekedő része
DK: előszoba, a bejárati ajtó az utcáról nézve a jobb sarokban van, nappali egy része
D : nappali
DNY: nappali, és az ebédlő terasz felőli része
NY : ebédlő konyha felőli része, konyha tűzhellyel, fűtőpince egy része
ÉNY: konyha spejz felőli része, spejz, lépcsőház, fűtőpince egy része ahol a kazán van
Az épület közepén két boltív enged a nappaliba, ezek a főfal részei.
Ezeket a yantrákat hova helyezzem el? A helyiségek ajtaja fölé? Kívülre vagy belülre? Bekereteztessem? Mindegy, hogy fa vagy fém keretbe? Üveglappal? Milyen méretűeket javasolsz?
Az lenne még a kérdésem, hogy amikor azt mondod, pl északi falra tegyél valamit, az hogy értendő? A térképemen ha megnézem, É-kal párhuzamos falam nincs.
Izgatottan várom válaszod, mihamarabb szeretném lakásom új energiáit érezni. 🙂
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
ERika
Kedves Erika!
Örülök, hogy dolgoztál a házadon és elkészítetted a tájolást.
A yantrákat nem csak az alapján választunk, hogy az egyes égtájakra milyen helyiségek esnek, hanem sokkal inkább aszerint, hogy az egyes égtájak minősége mennyire felel meg (vagy nem felel meg) a Vaszati elveinek. Itt meg kell vizsgálni az ablakok mennyiségét és méretét, meg kell nézni, hol vannak a teraszok, bővítmények, hiányok, stb.
Ha pl. keleten van egy terasz, az nagyon jó, nem kíván yantrás korrigálást. Ha azonban délnyugaton van egy terasz, akkor már szükséges – jelen esetben – a Varaha yantra elhelyezése.
A leírásod alapján egész biztos, hogy pl. északkeletre kell egy Vamana és egy Matsya yantra, keletre egy Ramacandra, a főbejárathoz kellene egy Sri yantra és egy Narasimha védelmező yantra.
Ha északon nincs elég nagy ablak, akkor oda egy Buddha yantra kellene, délre pedig (ami feltételezem, hogy a nappali miatt nagy ablakos), egy Mars-Narasimha yantra.
A weboldalunkon egyébként minden yantráról találsz részletes leírást, ami alapján Te is el tudod dönteni, mely yantrákra lehet még szükség.
A yantrákat általában ott helyezzük el, ahol a probléma van. Pl. egy délnyugati nagy ablak esetén ott, a délnyugati ablaknál. Kivétel ez alól a vécé és a fürdőszoba, a mellékhelyiségekbe ugyanis nem tesszük be a yantrákat. Egy vécé esetén pl. a vécéajtó fölé teszük a yantrát – kívülről.
A 12×12-es és a 18×18-as yantrák is tökéletesek, bár nekem személy szerint a 18×18-as jobban tetszik.
Mindenképpen jó, ha bekeretezed a yantrákat. Olyan keretbe tedd, amely illik a lakás hangulatához.
Ha kiszerkesztetted a házad Vasztupurusha mandaláját, akkor láthatod, hogy minden egyes égtájhoz tartoznak falszakaszok, az északhoz is. Ide tehetsz pl. vizet ábrázoló képet, tükröt, de ide kell tenni a Buddha yantrát is.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
én is elkészítettem a házunk tájolását, és sajnos azt kell látnom, hogy a hálószobánk egy az egyben DK-i területen fekszik.
van még egy szobánk, ami DNY-NY területére esik, ami egyébként a gyerek szoba lesz, kissebb is jóval a másikhoz képest.
(de még kicsi a gyerekünk. velünk alszik egy szobában)
a kérdésem, hogy költözzünk át a másik szobába?
Szerelmi életünkben komoly problémák vannak, énnek javítása érdekében bármi átrendezésre hajlandó vagyok.
válaszodat előre is köszönöm.
Edit
válaszod előre is köszönöm.
Kedves Edit!
Igen, a nyugat-délnyugati szoba energiái sokkal inkább támogatják az alvást, mint a délkeleti.
Hosszútávon azonban el kell gondolkodnotok azon, mi lesz majd, ha a kisgyerek nagyobb lesz és külön szobát szeretnétek neki. Mert sajnos délkeleten neki sem lesz jó aludni, főleg, ha esetleg kislány…
Kedves Edit!
Most fogunk bele a lakásfelújításba,ugyan már meg vannak a tervek,de a Vaszati most került a látóterembe és gondoltam megkérdezlek,hogy ki tudnál-e jönni és javaslatot tenni,mihamarabb)mert egy meleg, jó energiákkal teli otthont szeretnénk megteremteni.
köszönöm a válaszod
Judit
Kedves Judit!
Örülök, hogy szeretnéd a Vaszati elveit alkalmazni felújításra váró otthonodban!
Arra kérlek, hogy ezzel kapcsolatban írj az info@vaszati.hu címre.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Az iránt szeretnék érdeklődi, hogy ha magam készítenék (pl üvegfeséssel) egy Sri Yantrát, ez mennyire lehet káros ill. jó? Olvastam, hogy egy yantrát nem mindegy, ki és mikor készíti, továbbá fel kell szentelni. Én még nagyon az elején vagyok a vaszatival való ismerkedésnek, de szívesen készítenék egy ilyet. Viszont tartok tőle, hogy akár káros is lehet.
Várom véleményedet.
Üdv
Erika
Kedves Erika!
Egy Sri yantra megfeséte semmiképpen nem lehet káros.
Ha nem pontos a geometria, vagy ha nem megfelelő időpontban készül, akkor nem lesz olyan átütő az ereje. Káros azonban semmiképpen sem lehet.
Kedves Edit!
Nagyon új nekem a Vaszati, de tetszik. És benne van minden reményem, ugyanis a fengshui nem jött be. Pedig a fengshui szerint építkeztünk 7 évvel ezelőtt. Ezért szeretném a segítségedet kérni. É.:a hálószoba
ÉK.:a fürdő-külön van a wc ugyanott
DK.:lányom hálója
D:.főbejárat(egyszárnyas ajtó)
DNY.:vendégháló
K.:nappali 2,40-es ablak
NY.:étkező 3,60-as ablak ajtóval
ÉNY.:konyha+spájz
A nappali,étkező és a konyha egy légtérben.
DNY-NY-ÉNY terasz ami 3×10 méteres.
Milyen Jantrákra lenne szükségem???
Előre is nagyon köszönöm mihamarabbi válaszodat.
Üdvözlettel:Ancsa
Kedves Ancsa!
Sajnálom, hogy nem érzed jól Magad a Feng Shui szerint épült házadban…
A leírásod szerint a ház legsúlyosabb hibája az északkeleti vécé, a délnyugatot is magában foglaló terasz és hogy a lányod délkeleten alszik.
Ezeket mindenképpen korrigálni kellene, valamint a déli főbejáratot is.
Északkeletre a Vamana és a Matsya yantra kellene, a főbejárathoz a Sri yantra és a Narasimha védelmező yantra, délnyugatra Varaha, nyugatra Kurma.
A hálószobák elosztását szaktanácsadó segítségével lehetne felülvizsgálni, aki kiszámolná Neked, hogy a család egyes tagjainak mely égtájak felelnek meg leginkább alvás céljára.
Az általános Vaszati elvek szerint a délnyugati szoba lenne jó hálószobának, az északi lehetne a lányodé – de ezt mindenképpen alá kellene támasztani számításokkal.
Köszönöm szépen a válaszodat.
Minden jót kívánok.
Ancsa
Kedves Edit!
Örülök,hogy rád találtam,és a Vaszatira. 🙂 Eddig a Feng Shui szerint,próbáltam rendezgetni a házam,de mostanra,teljes káosz az életem. Két éve nincs párkapcsolatom,fáradt vagyok,kimerült,és totál anyagi mínuszban.Gyermekem egyedül nevelem,szeretnék kiegyensúlyozott,boldog,bőséggel teli életet teremteni.Még az elején vagyok,a Vaszati megismerésének,de most olvastam,megdöbbentem.Lehet,hogy megvan a sok negatívum oka?
Kapubejáró,ÉNY,a DK hiányzik,viszont itt van,DK_K en a bejárati ajtó,és a konyhába lépünk.Ha ez igaz,sok mindent megmagyaráz.Sajnos semmi keretem,hogy rendeljek,tehát nyomtatattam ki yantrákat.Tennék SRI yantrát,NARASIMHA yantrát,a bejárati ajtóra.Megtehetem ezt,jónak találod?Esetleg tehetem ajtón belöl,vagy csak kivül?
Hálás köszönetem,ha válaszolsz!
Kedves Krisztina!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy.
A délkeleti bejárat valóban nem szerencsés és okozhat problémát bőven, bár én úgy érzem, hogy nem csak a bejárattal lehet baj.
Mindenképpen arra szeretnélek bíztatni, hogy szerezz „igazi” yantrákat, mert azoknak van érezhető hatása.
A Narasimha védelmező yantrát és a Sri yantrát leginkább az ajtón belül szoktuk elhelyezni úgy, hogy szemből nézve a Sri yantra legyen bal oldalon.
Elnézést,a nevem Krisztina
Kedves Edit!
Most tervezem a házunkat.
Az a kérdés merült fel bennem,hogy ha sikerül a konyhát D-K-re tennem,ami jó hely a konyhának a tűzhely miatt az írásaid alapján,hova teszem benne a mosogatót,és a mosogató gépet,ami víz,és nem javaslod D-K-re?
Köszönettel Judit
Kedves Judit!
A délkeleti konyhán belül is meg lehet találni az egyes elemek legjobb helyét. A konyhán belül az északi vagy a keleti falon lehet a mosogató és a mosogatógép, a tűzhely pedig minél közelebb a délkeleti sarokhoz.
Arra érdemes még odafigyelni, hogy főzés közben, illetve a főzés előkészítése közben minél inkább keletre tudj tekinteni.
Kedves Edit!
Egy gyakorlatias kérdésem lenne.
A házamban jelenleg kizárólag gáz (kazán-padló-radiátor) fűtés van. Kiegészítő fűtés gyanánt tervezem fa tüzelésű kályha telepítését. Azonban ez kizárólag „vészmegoldásként” funkcionálna. Vagyis csak akkor lenne begyújtva, ha nincs áram vagy gáz. Erre viszont praktikusság és helyi adottság okán kizárólag vaszati szerint nem megfelelő helyen tudnék találni megoldást.
Kérdésem: Ha egy szép megjelenésű kályha (amit nem használok, csak vész esetén), tehát kvázi egy dísztárgy, képvisel-e tűz energiát a lakótérben? Ergo, ha nem fűtök vele, akkor is ront-e az energetikán, mint tűz elem?
Előre is köszönöm válaszát.
Gyula
Kedves Gyula!
Nagyon jó kérdés!
Egy tárgy akkor képviseli aktívan a tűz elemet, ha olyan színű, mint a tűz (pl. piros), ha elektromosság van benne, illetve, ha tűz vagy hő. Ezért is szoktam azt mondani, hogy a délkeleti sarokba állított gyertya csak akkor képviseli a tűz elemet, ma meg is gyújtjuk.
Tehát, ha a kályha elsősorban biztonsági tartalékként szolgál, akkor nem feltétlenül képviseli a tűz elemet. Mindenképpen képvisel azonban súlyt. Tehát azt is érdemes megvizsgálni, hogy az égtáj ahová kerülni fog, mennyire terhelhető súlyos dolgokkal, illetve érdemes olyan színű kályhát építeni (ha pl. cserépkályha, annak ki lehet választani a színét), amely passzol az adott égtájhoz.
Természetesen azért gondolni kell arra is, hogy könnyen előfordulhat, hogy a jövőben gyakran lesz használva a kályha, tehát ha van több választási lehetőség, akkor a lehető legjobb helyet megtalálni számára, még ha az nem is tökéletes.
Kedves Edit!
Lakásunk délkeleti részén van egy nagy fürdőszoba illetve kb D-DK határán a bejárati ajtónk. Te milyen korrekciókat javasolnál?
Köszönettel: Mónika
Kedves Mónika!
Nekünk is volt egy olyan lakásunk, ahol délkeletre esett a fürdőszoba. Ha még lehet, akkor érdemes ott meleg színű csempét használni. Ha már a csempén nem tudtok választani, akkor használhatsz bordó színű kiegészítőket, még gyertyákat is gyújthatsz. A lényeg, hogy valahogy megjelenjen itt a tűz elem is. A fürdőszobába vezető ajtó fölé kívülről elhelyezheted a Parasurama yantrát, ami a délkelethez tartozó yantra és a Vasudeva yantrát, ami viszont a fürdőhöz tartozik. Mi harmadik yantraként még a Matsya yantrát is elhelyeztük, mivel nálunk a vécé is beent volt a fürdőben.
A főbejárat fölé a Sri yantrát és a Narasimha védelmező yantrát ajánlom. Ebben az esetben (dél-délkeleti bejárat) a Narasimha védelmező a fontosabb.