Bizonyára emlékszel arra a tavaly decemberi írásomra, ahol szerettem volna kibékíteni az észak és a dél ellentmondását. Ha nem olvastad azt az írást, javaslom, hogy mindenképpen olvasd el.
Azt az írást egy gyönyörű napsütéses téli élmény ihlette: a déli ablakainkon áradt be a Napfény, ami csodaszéppé varázsolta a házunkat, ugyanakkor tudtam, hogy a kellőképpen nyitott észak felől pedig a pozitív energiák érkeznek. Mivel nagyon örültem ennek az élménynek, gyorsan meg akartam osztani Veled, hogy mennyire fontos, hogy olyan házban éljünk, ahová mind a pozitív energiák, mind a napfény bejut. Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy békítsük ki az észak és a dél ellentmondását…
Miután rögtön az első hozzászóló azt javasolta, hogy az ősi tudás helyett használjuk inkább a józan paraszti eszünket, szeretném, ha megértenéd, hogy hova vezet, ha csak a saját fejünk után megyünk. (A hozzászólást azóta töröltem, mert nem volt méltó ehhez az oldalhoz és leginkább az oldalt látogatókhoz.)
Csak akkor fogod elfogadni amit most írok, ha kellőképpen nyitott vagy az ősi tudás felé és elfogadod azoknak a dolgoknak is a létét, amit nem tudsz megtapogatni…
Az európai építészeti felfogás alaphibája az, hogy a házak tervezésénél az elsődleges figyelem a Napfény körül forog. Ez az oka annak, hogy az ingatlanpiacon drágábbak azok a lakások, amit délnyugati tájolásúként hirdetnek.
Minden további félreértés elkerülése végett mondom, hogy valóban szükségünk van a Napsütésre, tehát, amikor Vaszati házakat tervezünk, minden esetben kerül ablak délre sőt még délnyugatra is, annak ellenére, hogy az ősi tanítás szerint minél zártabbak ezek az égtájak, annál jobb. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem lehet ott ablak! Lehet ablak, de oda kell figyelnünk arra, hogy ne csak a Napsütést, hanem a pozitív energiákat is beengedjük az otthonunkba.
Ezért fontos, hogy északon legalább akkora legyen az ablkakfelület, mint délen, keleten, mint nyugaton, és északkeleten is legalább akkora ablak – vagy inkább nagyobb – legyen, mint délnyugaton. Így tudjuk biztosítani otthonunkban a pozitív energiaramlás egyensúlyát.
Na és mi van azzal az időzített bombával?
Az sajnos ott ketyeg minden olyan házban, vagy lakásban, ahová csak a Napsütés jut be, a pozitív életenergiák nem. Nem egy olyan esettel találkoztunk, amikor a szinte csak délnyugaton és délen levő ablakkal rendelkező lakás lakója büszkén mondta, hogy Vaszati ide vagy oda, az ő élete rendben van. Aztán a beszélgetés során kiderült egysmás: nincs rendben a házassága, sokat betegeskedik, stb.
Olyan is volt, aki tényleg semmi problémát nem tudott mondani, sőt úgy érezte, hogy élete és karrierje csúcsán van. Aztán nem telt egy néhány hónap, vagy egy év, kiderült, hogy tényleg az volt a csúcs, azóta rohamos hanyatlás indult életének valamelyik (vagy több) területén.
Sajnos ez az időzített bomba minden olyan lakásban ott ketyeg, ahová nem jutnak be a pozitív energiák, ahol nincsen elegendő ablak északon, északkeleten és keleten, és/vagy nagyon el vannak hanyagolva ezek a területek. Lehet, hogy még semmit nem érzel, de ha továbbra is ebben a lakásban maradsz, egyszer csak érezni fogod, hogy nem úgy mennek a dolgaid, ahogy szeretnéd.
Azt javaslom, hogy gyorsan keresd meg a Te időzített bombádat, és még azelőtt semlegesítsd, mielőtt felrobbanna!
Hogyan? Ebben segít a Vaszati.
ui: Szerinted Nálad ketyeg egy ilyen időzített bomba?
Kedves Edithke.En szivesen elmennek a tanfolyamokra,de mivel Csdikszeredaban elek Erdelyben igy nem tehetem,de mindig orommel olvasom a lekozolt dolgokat es probalom megerteni es rendezgetni a laksaom a leirtak alapjan.Tovabbra is varom a kedves kozleseit,nagy szerettel,hatha egyszer lessz ami nem volt,es Csikszereda is eszebe jut valakinek,hogy rendezzenek mar itt is ilyen kituno eloadasokat,hogy m,i is elsokezbol sajatithassuk el a tufasokat.Koszonettel.
Kedves Erzsébet!
Valóban jó lenne, ha Erdélyben is indulhatnának tanfolyamok.
Ha van, aki segít megszervezni, előbb-utóbb ott is elindulhat a Vaszati oktatás…
Nagyon érdeklődéssel és szívesen olvasom írásaidat, köszönöm. Van egy kérdésem ezzel a cikkeddel kapcsolatban. Mi a teendő akkor ha nincs keletről ablak a lakásra, és ez nem is oldható meg, mert itt található a lakás bejárati ajtaja. Ez egy társasházi lakás, hírtelen nem látom megoldottnak a keletről beáramló pozítv erőt. Mit tehetek?
köszönöm válaszod.
Kedves Anikó!
Bár még nem vagyok Vaszati „szakértő”, de én is ahol tudom, alkalmazom az eddig tanultakat. Az a jó hírem számodra, hogy a K-i bejárat nagyon jó!!! Majdhogynem olyan jó, mintha egy ablakod lenne ott!! Szóval az ajtón is bejön mindaz a jó, ami az ablakon… 🙂 Főként ha van az ajtón még néhány ablaküveg is…
De ha tévedek, Edit úgyis kijavít… 🙂
Szép napot!!!
Kedves Rita,
lehet nem volt pontos a tájékoztatásom, mert ez a K-i ajtó a lakásunknak bejárati ajta a lépcsőházból. Sajnos így ezen nincs ablak sem. Várom és szívesen fogadom a javaslatokat illetve azt, hogy mit tudok tenni a K-i oldal hiányának erősítésére.
Köszönöm, Anikó
Kedves Anikó és Rita!
Mindkettőtöknek igaza van.
A zárt keleti fal valóban nem szerencsés, mert nem tudnak a keleti – szoláris – energiák bejutni a lakásba.
Ritának igaza van, a keleti főbejárat valóban nagyon szerencsés. Tény azonban, hogyha ez a keleti bejárat nem közvetlenül a szabadból nyílik, hanem egy zárt lépcsőházból, akkor sokkal kevesebb pozitív energia tud a keleti bejáraton bejutni, mint akkor, ha közvetlenül a szabadból nyílik.
Tehát, a keleti bejáratod szerencsés, a keleti zártság viszont nem. Sok-sok sárga szín, egy tükör a keleti falon és egy Ramacandra yantra segíthet a keleti zártságon.
A mi lakásunkban a kelet teljesen zárt, sőt wc van ott fürdőszobával együtt. A fürdőszoba még önmagában jó lenne, de a wc sajnos nem helyezhető át máshova. Ezért a fürdőszoba ajtaja fölé felhelyeztünk egy Ramacandra yantrát, illetve a férjemmel mindketten Surya Namaskarral köszöntjük a Napot minden reggel. Sajnos a fürdőszobába még sárgát se igazán lehet bevinni, a szürkés-fehérre csempézett fal nem igazán segít ebben. Nálunk a hatalmas fürdőszoba tükör K-ÉK-i falfelületen van. Viszont a folyóvíz jó, hogy ott van ÉK-en.
Kedves Eszter!
A Ramacandra yantrát mindenképpen jó, hogy kitettétek és az is szuper, hogy jó helyen van a tükör.
A Surya Namaskara (a „napüdvözlet” nevű jógagyakorlat) pedig egész biztosan jó hatással van rátok és valamelyest kárpótol azért, mert nincs rendben a kelet.
Azért ha majd egyszer máshová költöztök mindenképpen figyeljetek oda a kelet minőségére (is).
Kedves Edit!
Köszönöm válaszodat. A lakásunk még nagyapámé volt. 🙂 A következőnél biztos odafigyelünk erre, bár már nézünk egy ideje ingatlanokat, de jót találni… Hát nem egyszerű feladat. Leggyakoribb hibák: WC a lakás közepén, mellékégtájas fekvés, zárt észak és kelet, nyitott dél és nyugat, és még folytathatnám. Nekünk meg a főégtájak jók elsősorban a Naksatránk alapján.
Sok sikert kívánok a lakáskereséshez! Valóban nagy kihívás, de azért ki lehet fogni néha olyat, ami egész jó Vaszati szerint is.
Kedves Edit!Nálunk a szobában két ablak van délen.A konyha északi egy ablakkal.A bejárat észak keleten van egy ajtóval az előszoba.se keleten se nyugaton nincs ablak.Hála neked nagy szelöztetéseket csinálok az észak keleti bejárati ajtonkon.Az anyukám már megtanulta,hogy ott jön be a csi /80 éves/.Volna egy nagy problémám:Nyugaton egy katolikus templom van a torony és a harang pont az én ágyam magasságában van,. reggel harangszóra kellek és a bejárati ajtóval szembe kápolna van toronnyal és haranggal.Vacsi harangozáskor .Szerencsénkre van némi kis távolság,de ha lenne a szobácskámon ablak akkor a templom harangjait látnám.A konyhából pedig a kápolnát látnám,ha nem tettem volna rá foliát,hogy a kiváncsi János bá ne láson be.Hát ez a nagy kérdés kihivással??????? Kösszi Ilka
Kedves Ilka!
Valóban nem javasolja a Vaszati, hogy túl közel lakjunk a templomhoz. Ennek több oka van, az egyik éppen az, amiről Te is írtál: a harangozás zavaró lehet.
A harangszót vagy megszokod, vagy megpróbálhatod erősebb hangszigeteléssel tompítani a hangját.
A költözésen kívül egyéb más ötletem nincs…
Kedves Editke, kedves Vaszati-kedvelők!
Amikor egy távoli tájék bizonyos tanait átvesszük, számos dologra kell ügyelnünk. Ezek között az ottani hitvilág, szimbolika ugyanúgy ott van, mint az éghajlati viszonyok. Egy közel-keleti táplálkozási rendszer az ottani éghajlat alatt élő embernek az igazi, másutt korrekcióra szorul. Egy kínai Feng Shui szimbólum a kínainak hatásos, nálunk az itteni megfelelője fog működni.
Nos, mivel India (jó része) köztudomásúan némileg melegebb, mint a Kárpát-medence, ott ésszerű a gyilkos déli-délnyugati napot kizárni, és a picit hűsebb észek felé nyitni ablakot! Nálunk más a helyzet. Ugye nem akarod azt mondani, hogy a magyar, német, francia, norvég stb. házépítők mind hülyék voltak eddig, hogy nem tettek jó nagy ablakokat északra? Ahol a Nap, onnnan az élet! A példának felhozott épület szép, de tegyük hozzá, hogy Itáliában épült, és nem Skandináviában. De nézd meg a templomépítészetet, pl. a gótikát, ők se nagyon nyitnak ablakot északra. Az a falképek helye, amiket a Nap északkelettől délnyugatig besütve tud megvilágítani. Nem hinném, hogy a katedrális-építészet legnagyobb mesterei, a templomosok ne ismerték volna az energiák működését.
Egyébként pedig a természetes életenergiákat a természetes anyagok természetesen átengedik. Inkább a fal anyagára kellene figyelni.
Az élet a rugalmas alkalmazkodást támogatja, a merev átvételek nem biztos, hogy életképesek.
Üdvözlettel: Péter
Kedves Péter!
A bejegyzésben nincs szó arról, hogy aki nem tesz ablakot északra, az hülye. Ez csak a Te válaszodban szerepel. Aki tudatlan, az nem feltétlenül hülye.
A templomokat pedig nem azért építették, hogy emberek lakjanak benne. Ha valóban északon vannak a falképek, akkor az is csak arra utal, hogy a spirituális energiák felerősödjenek.
Az egyik híres francia katedrálisban jártam, ahol mindenhol volt ablak, csak délnyugaton nem. A hajója tökéletesen észak-keletre van tájolva. Most néztem meg a térképen.
http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=Chartres,+Franciaorsz%C3%A1g&aq=0&sll=37.0625,-95.677068&sspn=33.901528,52.03125&ie=UTF8&hq=&hnear=Chartres,+Eure-et-Loir,+Centre,+Franciaorsz%C3%A1g&t=h&ll=48.447806,1.487714&spn=0.001733,0.003176&z=18
Egyetértünk, az ősi mesterek ismerték az energiák működését. Ezért működik a Vaszati.
Kedves József! Köszönöm ezt az érdekes linket a katedrális elhelyezkedéséről…
Kedves Péter!
Ahogy már József is írta, úgy érzem, nem teljesen értetted meg az eredeti bejegyzést. Olyanakat kevertél ide, amiről a cikkben szó sem volt…
Köszönöm.
KEDVES EDITKE
AZEN ALAKAIM CSAK NYUGATYRA NEZNEK
A KELEI FALON KET VIZET ES HEGYET ABRAZOL KEP VAN MEG EGY KIS TUKROS FALI SZEKRENY POHARAKKAL AZ ELOSZOBABA EGY FAALI TUKOR MECIPOSLADA AZIS KELETII FALON
MIT TEGYE HOGY MEGTALALJAM A PAROM ES AZT A MUNKAT CSINALJAM AMT SZERETEK?
Kedves Jucus!
Jól érzed, hogy a kelettel kell valamit kezdeni annak érdekében, hogy az életed úgy alakuljon, ahogy szeretnéd.
Használj keleten minél több sárga színt, jó itt a tükör is és fontos lenne elhelyezni egy Ramacandra yantrát.
A szekrényke csak akkor maradjon a keleti falon, ha nem túl nagy és nem túl súlyos.
18 éves koromig egy lakótelepi lakás 9. emeletén éltem. A lakás DK-D fekvésű volt, a barátnőmék az 1. emeleten laktak É-ÉK lakásban. Borzasztó volt az állandó sötétség náluk, mintha kriptában éltek volna. Nálunk mindig világos volt. Az is igaz, hogy nyáron olykor szörnyű meleg, de a télen, nagyon hálásak voltunk volt a napocskának.
Majd kertesházba költöztem, amelynek mindenfelé van ablaka, bár igaz, hogy É-ra csak egy viszonylag kicsi spejz ablak, és egy nagyobbacska fürdőszoba ablak néz. A szobám ÉK fekvésű volt. Nem szerettem, mert állandóan sötét volt. Hajnalban besütött a felkelő nap, aztán reggel még mutogatta magát, aztán puff neki. Tovatűnt a lakás más részei felé. Ha lehett volna forgatni a házat, akkor biztos elforgattam volna. A konyhánk pedig déltől világos volt. Anyut mai napig zavarja a nap erős fénye, de én szeretem, mert akkor a szobám is kap fényt, de igaz az is, hogy néha a nagy fényben szemben az ablakkal, elég nehéz a konyhai folyamatokat végrehajtani. Túl sok jó nem történt egyébként ebben a lakásban azt követően, hogy a DK erdősávot kivágták a telkünk melletti területről, s a helyére túlzsúfolt, ronda lakóparkot csináltak. Onnan minden jön, csak energia nem, az biztos.
Majd elköltöztem jelenlegi páromhoz, akinek a házán az É vagy ÉK részen abszolút nincs ablak, csak egy hatalmas nagy fal. De jobb is. Nem lehetne ajtót vágni, mert hely nincsen a telken a szomszéd telek miatt, az ablak pedig a szomszéd által kreált sportakárminek nevezett monstrumra nézne, s hallgatnánk a futballlabda állandó durranását az osb-lapokon. Akkor most honnan is várjam az életenergiát. Ott, ahol jöhetett volna, ott nem jött (vagy nem éreztem). Itt nem is jöhet, mert nem bír bejönni. DE a kert mindenért kárpótolt. Az tökéletes tud(na) lenni. Energia ide, energia oda, a zajok és a por azok jönnek-mennek. A létrejött beépítések miatt pedig, a szél által állandóan huzat van a kertben Anyukámnál. Nincs már nyugalom. Emlékszem, hogy régen a 9. emeletet nem éreztem olyan zajosnak (körbe utakkal, hévvel, buszmegállókkal), mint sokszor az utóbb említett két kertesházat.
Egy biztos (számomra): Lehet energiát várni, de ha nem vagyunk rá nyitottak, akkor észre sem vesszük, hogy jön. Ha meg nem bír szegény jönni, akkor pedig csábítani kell máshogy. De a házzakkal nem nagyon tudunk mit tenni, csak a berendezéssel.
Ui: Az iroda amiben dolgozom (egyébként utálatos alagsori) K-i fekvésű, de nagyon utálom, mert van egy kis napfény reggel, aztán villany felkapcs. Nem érzem jól magam benne. Lehet, hogy hatalmas ablakok ezt megoldanák, de…ez „csak” egy irodahelyiség.
Kedves Chris!
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat.
Ha valakinek lehetősége van arra, hogy új házat építsen, vagy új házat vegyen, bizony nagyon sok dologra oda kell figyelni ahhoz, hogy az olyan legyen, ahol igazán jól lehet élni.
Nem elég csak arra odafigyelni, hogy bizonyos égtájakon legyen ablak, meg kell jól nézni a környezetet is. Hiába van egy szép nagy ablakunk északkeleten, ha ez az ablak a szeméttelepre néz…
A napsütéssel is mindenkinek más-más a viszonya. Van, aki legszívesebben egész nyáron a tűző napon feküdne és süttetné magát. Az ilyen személyek sokkal jobban igénylik, hogy az otthonunkba besüssön a Nap. Van, aki nem szereti a napsütést, nyáron sem szeret napozni, inkább a hűvös erdőt kedveli. Egy ilyen személynek fel se tűnik, ha nem süt be az ablakán a Nap.
A klasszikus Vaszati házakban a meditációs helyiség, vagy ahogy Indiában hívják a puja (ejtsd: pudzsa) szoba került a ház északkeleti részére. Egyrészt azért, mert az északkeleti energiák nagyon kedveznek a meditációnak, másrészt azért, mert ebben a helyiségben kora hajnalban, gyakran már napfelkelte előtt tartózkodnak…
Fontos tehát, hogy amikor megtervezzük álmaink házát, figyelembe vegyük az egyéni adottságainkat és szokásainkat is.
Amikor házat tervezünk, az első dolgunk az, hogy megállapítjuk a leendő lakók kedvező égtájait – már ez sokat elárul arról, hogy kinek mely égtájon kedvező tartózkodni. Van, akinek pl. nagyon jó pl. délen tartózkodni, van, akinek egyáltalán nem. Van, akinek a lakás északkeleti része felel meg a leginkább, más valakinek viszont a délnyugati. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy ha nem jó nekem az északkelet, akkor oda kell tenni a vécét…
Kedves Edit!
Éva vagyok, sok yantrát rendeltem már Tőled, tulajdonképpen 10 fölött van a száma, hogy kitettem őket a lakásban. Sajnos én is úgy éreztem, hogy időzített bomba van a lakásunkban, gyönyörű déli fekvésű terasszal, ablakokkal, ezért is szerettem volna a hibákat korrigálni. Az pozitív fejlemény, hogy sokat javultak bizonyos dolgok, pl. lett új munkahelyem, ami vonzott még további lehetőségeket is (–Buddha yantra északon), de talán én voltam az egyetlen ember, aki az egészséget tartottam a legfontosabbnak a szavazásnál, mert sajnos a férjem elég sokat betegeskedik!!Sőt, mostanra szinte kritikus is az állapota, nehezen gyógyul ki a tüdőgyulladásából. Északon két Wc-nk is van (érdekes lakásunk van, 3 szoba összesen, lent egy, kettő fent, így mindkét szinten van wc – sajnos rossz helyen…), de mit tudnék még tenni az egészségéért Vaszati szinten a yantrákon kívül? Egyébként tudatosan táplálkozunk, és bár most kevesebbet voltunk friss levegőn, azért szoktunk sétálni, mozogni. Köszönöm válaszod, minden jót, szép napot mindenkinek! Éva
Kedves Éva!
Először is, gratulálok az új munkahelyedhez, örülök, hogy ezen a téren van kedvező változás.
A tüdő és általában a légzőszervrendszer szoros összefüggésben van a lakás északi és északnyugati részével. Itt talán még mindig van valami (a vécén kívül is), ami nem jó. Tarts nagy-nagy rendet és tisztaságot északon és északnyugaton, és szellőztess gyakran. Használj világos színeket. Északon nagyon jó a sok zöld.
Mivel a férjed betegeskedik, el tudom képzelni, hogy keleten is van valami komolyabb probléma, és esetleg délnyugaton.
Ezeken az égtájakon kellene még jól körbenézni.
Jobbulást kívánok a férjednek!
Kedves Edit!
Lakásom mindhárom ablaka keletre néz, északon zárt (bár 2 tükröt felraktam), délen van a bejárat. Vaszatis szempontból talán nem túl rossz. Párom lakása viszont délen teljesen nyitott, 2 erkéllyel ráadásul. A bejárat északon van, a többi égtáj zárt. Kapcsolatunk elég döcögős, bár szeretjük egymást, nemigen jutunk egyről a kettőre. Míg megnem vette ezt a lakást teljesen tökéletes volt minden (3 hónap). Azóta eltelt több mint 3 év, s folyamatosan kommunikációs zavarok miatt konfliktusaink vannak, egyszer majdnem félrelépés is volt az ő részéről, bár ez addig nem volt jellemző rá egyáltalán. Nem tudom ennek lehet-e a lakás az oka, vagy egyszerűen csak személyfüggő, s könnyebb a vaszatit előkeresni, mint okot. Ön szerint mennyiben befolyásol ilyen esetben egy lakás egy kapcsolatot, illetve annak esetleges fejlődését?
Köszönöm válaszát.
Ildikó
Kedves Ildikó!
Biztosan van összefüggés a fiú új lakásával és a kapcsolat alakulásával kapcsolatban.
A három keleti ablak segített abban, hogy megtaláld a Párodat, viszont az ő új lakása olyan, mintha gátolná az egészséges párkapcsolat kialakulását.
Általános tapasztalatunk az, hogy ha nagyon zárt egy lakásban az észak (ez mindkét lakásra jellemző), akkor a hölgyek kevésbé érzik jól magukat. Ráadásul az észak problémái valóban előidézhetnek kommunikációs zavarokat. Gyanítom, hogy nem csak az észak, hanem az északnyugat is zárt.
A sok-sok déli ablak pedig okozhat erkölcsi problémákat (volt is majdnem egy félrelépés).
Meg kellene alaposan vizsgálni mindkét lakást, mert egész biztos, hogy mindkettőn leheten úgy javítani, hogy legalább a lakás energiái nem akadályozzák a kapcsolat alakulását.
Kedves Edit! A mi házunk egy hosszú parasztház.A bejárata és az összes ablaka DNY felé néz,kivéve két kis ablakot. Se észak, se kelet felé nem oldható meg a megnyitás. Lehet e ezt orvosolni valahogy? Válaszát előre is köszönöm!Erika
Kedves Erika!
Egy közeli rokonom egy hasonló adottságű parasztházat újít fel éppen. Az északkeleti homlokzatra (a szomszéd felé) több kisebb ablak kerül, ami nagyon sokat javít a ház energiáin. Ezt mindenképpen meg kellene próbálni, még akkor is, ha macerás az engedélyek miatt.
Egyébként nem tudok mást javaslolni, mint minél több Vaszati energetikai eszköz bevetését. Ha felborul az északkelet-délnyugat egyensúlya és még ablakot sem vágunk, akkor nagyon fontos elhelyezni egy Meru chakrát a ház északkeleti részén.
Kedves Edit! 27 m2-es a lakás, csak dél-kelet felé van 2 ablak egymás mellett és északra egy bejárati ajtó a lépcsőház felé. Ennyi. Folyamatosan érzem, h valami nem jó.
szeretnék valami megvalósítható ötletet kapni, hogy elmúljon a „valami nem stimmel” érzésem. Köszönöm Ági
Kedves Ágnes!
Egész biztos, hogy a keleti és északi ablakok hiányát érzed.
Nekem is volt egy ilyen picike lakásom, pont délkeleten volt az egyetlen ablak – ami egyúttal az erkélyajtó is volt, és vele szemben, északnyugaton volt a főbejárat.
Szerencsére a fürdő és a vécé jó helyen volt (nyugaton), így csak arra kellett figyelnem, hogy a bútorokat úgy helyezzem el, hogy az megfeleljen a Vaszati elveinek. Délnyugaton voltak a nehéz szekrények, a lakás déli részén aludtam és keleten volt a munkahelyem.
Ezen kívül minden egyes égtájra kitettem az oda való yantrát is – akkor is, ha történetesen nem volt nagy gond az adott égtájjal.
Mindent összevetve, jól éreztem magam ebben a lakásban, és amikor végül eladtam, az sem okozott különösebb nehézséget…
Kedves Edit, nagy érdeklődéssel olvasom ‘vaszatis’ bejegyzéseidet ,és el kell mondanom, teljes mértékben elfogadom az organikus és szoláris energia-áramlás elméletét és azok élő szervezetekre gyakorolt élettani illetve transzcendentális hatásait.Teszem ezt személyes- és családtagjaim tapasztalatainak alátámasztásával, hiszen a lakásunkban véghez vitt néhány Vaszati-elven alapuló változtatás mindannyiunkat meggyőzött arról, hogy ‘ez a dolog’ valóban működik.A lakásokban, házakban ketyegő időzített bombáról szóló írásod késztetett arra, hogy sürgősen gyakorlati tanácsodat kérjem egy olyan kérdésben, amelyben laikusként teljesen tanácstalan vagyok.Hatalmas, mintegy 23o négyzetméter lakóterületű, D-DNY-i fekvésű, régi építésű házunk felújításának kellős közepén vagyunk, és szeretnénk a két utcai szobát kiadó üzlethelyiséggé átalakítani, melyeket természetesen a szobaajtók befalazásával teljesen külön választanánk a ház hátsó részétől.Kérdésem a következő: vajon ezáltal nem telepítünk-e „időzített bombákat” az újonan létesítendő üzlethelyiségekbe? Hiszen abban az esetben kizárnánk az észak, észak-kelet és kelet felől áramló létfontosságú energiákat az említett, gazdasági haszonszerzés céljából létesítendő helyiségekből.Vagy ebben az esetben a ház egészét kell tekintenünk, mely energetikai szempontból egészen kiváló?Illetve, hogy érthetőbb legyek, a Vastupurusha-mandala szerkesztésekor a ház egészére tekintsek, vagy a külön az utcai, külön a hátsó részre?Ha az utóbbi a helyes eljárás, akkor sajnos nem érdemes az üzlethelyiségekkel bajlódnunk, hiszen akkor , a „jó energiák” hiányában minden lehet belőle, csak haszonnal járó vállalkozás nem.Kedves Edit, nagyon szeretnék választ kapni kérdéseimre, hiszen jelen esetben e probléma miatt torpantak meg a ház felújítási munkálatai.Büszkén mondhatom, nemcsak én, a férjem is elismeri és várja véleményedet.Előre is köszönjük.Üdvözlettel: Rozi
Kedves Rozi!
Ha a most kialakított üzlethelyiségek továbbra is a Ti tulajdonotokban maradnak, akkor nem szükséges külön VP mandalát szerkeszteni nekik.
Jobb, ha az egész házra egységesen egy mandalát használtok – ez különösen akkor fontos, ha esetleg több szintes a ház. Fontos ugyanis, hogy a különböző szinteknél ugyanazt a mandalát használjuk, azaz, ugyanott legyen az egyes szintek középpontja.
Fontos azonban azt is tudnod, hogy mivel a ház délnyugati részén alakítjátok ki az üzlethelyiségeket, azoknak várhatóan nem lesz nagyon jó helyen a bejárata. (Délnyugati, nyugati vagy déli lesz.)
A délnyugati bejáratnál jó megoldás nem nagyon létezik, déli vagy nyugati bejáratnál azonban lehet olyan helyet találni, ahol pozitív értékű lehet a bejárat. Ezért javaslom, hogy legalább a bejáratok pontos helyének meghatározásához kérd szaktanácsadó segítségét.
Mivel felújításról van szó, fontos az is, hogy nagyon odafigyeljetek a megfelelő színek, anyagok kiválasztására és arra is, hogy ha mindennel elkészültök, az optimális működés érdekében elhelyezzétek a legszükségesebb energetikai eszközöket.
Kedves Edit,
Érdeklődéssel olvastam az időzített bombáról szóló sorokat.
Szeretném a tanácsodat kérni, én 10éve élek egy 53nm lakásban, amely csendes nyugodt stb.. Viszont északon, és nyugaton egyáltalán nincsenek ablakok, 3 keletre néz, egy pedig délre. A lakás bejárata nyugaton van.
Párkapcsolati és egészségügyi problémáim vannak, lehet, hogy csak egy költözés segít? Várom szives válaszodat., előre is nagyon köszönöm.
Üdv. Ibolya
Kedves Ibolya!
A három keleti ablaknak köszönhetően nem hiszem, hogy költöznöd kellene.
Persze sok múlik azon is, hogy milyen formájú a lakás, és hogy hová esnek az egyes helyiségek.
Ha csak az ablakokat vizsgáljuk, akkor a lakásod szerencsésnek mondható, mivel kap elegendő pozitív energiát és Napsütést is.
Az északi ablakok valóban hiányoznak, de ezeket pótolhatod tükrökkel és a megfelelő yantrák elhelyezésével:
Észak: Buddha yantra
Északkelet: Vamana yantra
Északnyugat: Vasudeva yantra
Dél: Narasimha yantra
Kedves Edit!
Engedje meg, hogy a közepébe vágjak.
A hálószobánk É-NY-i, bár a fal sárga színű, mégis mindig hideg érzetű.Házas életünk már szinte nincs,habár 40-es éveink elején járunk.
Kisfiunk komoly mozgásszervi és visszatérően légzőszervi betegségtől szenved.
Változtathatunk-e valamilyen módon az életminőségünkön?
Válaszát köszönöm. Éva
Kedves Éva!
Az életminőségeteken egészen biztosan lehet változtatni, bár egyáltalán nem biztos, hogy mindenért az északnyugati hálószoba felel.
Azon, hogy nem elég barátságos a hálószoba leginkább a lakberendezés eszközeivel lehet változtatni: Válassz olyan ágyneműt, ami igazán tetszik, ha szükséges, cseréld le a függönyt és helyezz el a szobában néhány egészséges növényt. Arra figyelj csupán, hogy a kiválasztott színek világosak legyenek – ez az északnyugat miatt fontos – és nyugatóak. Semmiképpen ne válassz tehát piros színű kiegészítőket, mert az nem való sem a hálószobába, sem északnyugatra.
A mozgásszervi és légzőszervi betegségeket összefüggésbe lehet hozni az észak és az északnyugat nem megfelelő minőségével. Ha főleg a lábaival, a csontjaival, ill. az izületeivel van baj, akkor jó eséllyel probléma lehet nyugaton és délnyugaton is.
Mivel már erősen érzitek a lakás kedvezőtlen hatását, javaslom, hogy fordulj szaktanácsadóhoz, vagy próbáld rendbehozni a lakás energiáit a Vaszati 27 napos programja segítségével – minél hamarabb, amíg még nem túl késő.
A megromolott párkapcsolat okait pedig elsősorban a lakás északi, északkeleti, keleti és középső részén keresném…
Kedves Edit,
Segítségét kérem, abban, hogy hogyan tudnánk a lakásunkat helyrerakni. Társasházban lakunk. A bejárati ajtó északon van, keleten a fürdőszoba (amin nincs ablak) és a konyha. A konyhából van egy délrenéző ablakunk. A szobakból az ablakok mind nyugatra néznek. Sajnos elcserélni nem tudjuk, mert hitel alatt van. Mit lehetne tenni? Köszönöm.
Először is próbáljunk valami kedvezőt találni a lakásban: Az északi bejárat kedvező és a délkeleti konyha is.
Az ablakok elhelyezkedése azonban sajnos tényleg nem szerencsés.
Az ablakok hiányát lehet keleten és északon pótolhatod tükrökkel, de még ennél is hatásosabb elhelyezni a megfelelő yantrákat.
Kelet: Ramacandra yantra (a fürdőszobán kívül)
Északkelet: Vamana yantra
Nyugat: Kurma yantra
Délnyugat: Varaha yantra
A főbejáratot pedig megerősíteném egy Sri és egy Narasimha védelmező yantrával.
Kedves Edit,
Köszönöm válaszát,
MM
Mindjárt végigolvasom a hozzászólásokat, de engem ez a cikk most roppantmód felidegesített.
Üvegházban, vagy a fa tetején, egy magunkrakta fészekben kéne laknunk, hogy a minden oldalról jövő energia kiegyensúlyozottan érhessen.
Kösz. Ugyanmár…
Az, hogy felidegesített az írásom, sajnos arra utal, hogy a Te lakásodnak komoly energetikai problémái lehetnek… Ráadásul azt hiszed, hogy ha beledugod a fejed a homokba és nem tudsz a problémáról, akkor az nem is létezik…
Sajnos ez nem így van.
Szép napot kedves Edit!
Sikerült majdnem teljesen elolvasni az eddigi blogbejegyzéseket. (Azt hiszem beleszerettem a Vaszatiba. 🙂 )
Eltávolítottam az ÉK-i területről a dolgozósarkomat az összes lommal egyetemben, azóta többet kommunikálunk a párommal és nagyon szeretünk a nappaliban lenni. (K, ÉK teljesen, a Brahmasztán és É nagyobb része a nappali szobához tartozik, melynek van 2 ablaka a K-i falon. Egy kisebb szoba van mellette ÉNY, NY-on 2 ablakkal, előttük egy nagy jegenyefával és a konyha Ny, DNY-on 2 ablakkal. A fürdő, WC, előszoba a hozzá tartozó beépített szekrénnyel és bejárattal D-en található.)
Lakásom energiáit beköltözésem óta egyébként nyugodtnak és kellemesnek érzem, szeretek minden helységében lenni. (Gondolom nem volt „viharos” előélete.) Az anyagi helyzetem viszont folyamatosan romlik, jelenleg munkanélküli vagyok. Most úgy gondolom, hogy ennek egyik oka lehet a lakás hiányzó DK-i területe.
Azzal a kérdéssel szeretnék Önhöz fordulni, hogy a hiányzó DK-i energiákat, a DK pozitív hatásait hogyan tudnám -építészeti beavatkozás nélkül – „pótolni, behívni” az otthonomba? – a Yantrák alkalmazása mellett persze.
Válaszát előre is köszönöm,
Minden szépet:
Gyöngyi
Kedves Gyöngyi!
Örülök, hogy beleszerettél a Vaszatiba!
A hiányzó délkelet valóban nem szerencsés. A pénzügyekre is negatívan hat, de nem biztos, hogy ez a fő oka annak, hogy pénzügyi gondjaid vannak. A délkelet minősége elsősorban a pénzügyi kockázatra van hatással. >>
A leírásod alapján azt gyanítom, hogy zárt a lakás északi része, ami viszont valóban nincs jó hatással a pénzügyekre. >>
Visszatérve a hiányzó délkeletre: Ha legalább egy kis darab van belőle, ott próbáld a tűz színeit használni: pirosat, bordót, amelyik jobban tetszik és valóban szükséges elhelyezni a hiányzó délkelettel határos falon egy Parasurama yantrát.
Ha az észak valóban zárt, tegyél az északi falra egy tükröt. Ez a nappaliban jól is mutat. Jó még északon a zöld szín és a tiszta víz is. Mivel az észak és az északkelet is a nappaliba esik, nyugodtan tehetsz északra vagy északkeletre friss vizet. Ez lehet egy akvárium, vagy egy kancsó tiszta víz is. A vizet ábrázoló kép is jó itt, de az igazi víz az, ami igazán hatásos. Északra tegyél még ezeken kívül egy Buddha yantrát.
A szükséges yantrákat itt tudod megrendelni. >>
Köszönöm a választ!
A délkelet sajnos teljesen hiányzik a lakásomból. A pénzügyi kockázat vállalás hiányának meg az lett a következménye, hogy nem mertem akkor munkahelyet váltani, amikor kellett volna. Illetve, mindig kreatív foglalkozásom volt, de egy ideje kiégtem, úgymond hiányzik a belső tűz, ami hajtana. És itt láttam párhuzamot a pénzügyi helyzetem és a hiányzó délkelet között. (Nem tudom, jól érzem-e.)
Északra pedig minden képen teszek egy tükröt, a növényeim egy csobogóval eddig is ott voltak.
Sajnos yantrákat most nem tudok venni, de amint tudom, megrendelem őket.
További szép napot!
Kedves Gyöngyi!
Igen, a hiányzó délkelet okozhatja, hogy nem mertél váltani. A délkelet és a pénz kapcsolatáról itt olvashatsz többet.>>
Kedves Edit!
Régóta figyelem és olvasom írásaidat és ennek ellenére most egy olyan lakást vásároltam meg ahol a bejárat D-i oldalon van alaprajz szerint a DNY-i éjtájra esik.
Úgy hiszem most jól bevásároltam!!!
Az ablakok K-i irányba néznek. Életem nehéz szakaszában járok most és pont a biztonság, a megállapodás, a ” leföldelés” volt a célom ezzel a lakás vásárlással.Hogyan teremthetném meg a biztonságot?.A bejáratot nem tudom megváltoztatni mivel társasházi lakásról van szó, de a lakás teljes felújítás előtt áll és jó ötletekkel talán változtatható még a DNY-i éjtáj adta nehézség. Yantrákkal orvosolható a probléma?Köszönöm válaszodat. Marika
Kedves Marika!
Először is szeretnélek egy kicsit megvígasztalni. Amikor tárasházi lakást veszünk, akkor sajnos gyakran kompromisszumot kell kötnünk. Nehéz azt összehozni, hogy a lakás bejárata is jó helyen legyen és az érzékeny égtájak is nyitottak, ablakosak legyenek.
A délnyugati bejárat valóban nem túl jó, viszont nagyon szerencsés, hogy keletre néznek az ablakaid!
Ha a lakást úgyis fel kell újítani, mindenképpen javaslom, hogy kérd Vaszati tanácsadó segítségét! Persze ki lehet tenni a főbejárathoz a Srī yantrát és a Narasimha védelmező yantrát, de sokkal jobb, ha a színeket, az új csempét, konyhabútort, stb. is a Vaszati elvei alapján választod ki. Így akár meg tudod valósítani azt is, hogy kellőképpen „le legyél földelve”, ahogy Te is írtad.
A szaktanácsadással kapcsolatban kérlek, írj az info@vaszati.hu címre!
Kedves Edit!
Nálunk a bejárati ajtó dél nyugati, melyet sajnos átépíteni nem tudunk. Olvastam a yantrák elhelyezéséről. Ezzel kapcsolatban kérdezném hogy melyik yantra kellene és a bejárati ajtó fölé kívülről v. belülről kell-e elhelyezni.
Köszönettel; Andi
Kedves Andi!
Bárhol is van a bejárati ajtó, mindenképpen kedvező elhelyezni egy Sri yantrát és egy Narasimha védelmező yantrát az ajtó fölött, belülről. Mivel – a bejárat miatt – problémás a délnyugat, én elhelyeznék egy Varaha yantrát is – vagy a bejáratnál a másik két yantrával együtt, vagy ha a bejárat nem pont a délnyugat közepére esik, akkor a délnyugat közepénél.