Nagyon sokan élünk olyan házban, ahol be van építve a tetőtér is, sőt az olyan társasházi lakás sem ritka, mely teljesen a tetőtérben van. A tetőtéri ablakok szerepe – a hagyományos ablakokhoz hasonlóan – az, hogy beengedjék a fényt és a friss levegőt.
Ezeknek az ablakoknak két nagy csoportja van, az egyik csoportba a tetőtér síkjába simuló albakok tartoznak, a másikba pedig a tetősíkból kiemelkedő ablakok – ezeket hívja a köznyelv „kutyaól” ablaknak.
Egy épület középső részén tehát egy különleges erőtér jön létre. Itt olyan kozmikus energiák érkeznek, melyeket leginkább a spiritualitással lehet jellemezni. Ha nyitott az ég felé otthonunknak ez a része, akkor ezeken a különleges energiákon kívűl rengeteg fény is érkezik, mely a pozitív energiákon túl „csak” egy másodlagos, de jól látható pozitív jellemző.
Ha szeretnéd megérezni, hogy milyenek ezek az energiák, azt javaslom, menj el valamelyik híres Bazilikába és időzz egy kicsit a kupola alatt. A székesegyházak kupolái nem csak úgy véletlenszerűen vannak elhelyezve, hanem az épület középső részén (ha nem is hajszálpontosan középen, de középtájon).
Ha egyszer megérzed a kupola alatt lévő különleges energiákat, akkor meg fogod érteni, hogy egy, a tetőn tetszőlegesen elhelyezett tetőablak nem ugyanazokat az energiákat engedi be, mint a középen levő tetőablak. Tudnod kell azonban azt is, hogy ezek a függőlegesen érkező energiák nagyon intenzívek. Rövid távon feltöltenek, hosszú távon túl soknak érezheted. (Nekem egyszer a drezdai Miasszonyunk templom kupolája alatt nagyon megfájdult a fejem.) Éppen ezért nem kedvező a Brahmasztánban aludni. Nagyon jó viszont egy rövid pihenőre vagy meditációra.
Gyakorlatias cikk, köszönöm!
Kedves Edit!
Vettünk egy pici tetőtéri lakást szülővárosomban, ahol azonban csak havi 1-2 alkalommal vagyunk. A mi ablakaink „kutyaól” típusba tartoznak, de a kiugró rész mindhárom oldala üvegezett. Az egyik ablaknál az oldalsó üveg Kelet felől van, és sajnos ez az egyetlen ahonnan a reggeli nap besüthet. Az egész K-i oldal a másik lakással határos. Viszont a lakás bejárata É-i. ami mellett van a szintén É-i fürdőszoba ablak (sajnos a WC-vel szemben). Két kérdésem lenne: A kiugró ablak oldalüvegén keresztül is áramlik-e az energia? A másik pedig, hogy az É-i bejárat vagy a szintén É-i fürdőban lévő WC-nek van-e erősebb hatása. Esetleg a két hatás kiegyenlíti egymást? Egyébként a lakás olyan mértékben elvarázsolt, mikor megláttam, hogy hiába voltam tisztában a Kelet zártságával, mégis megvettük.
Válaszát előre is köszönöm
Gabriella
Kedves Gabriella!
A keletről érkező energiák bejutnak a „kutyaól” ablak oldalán, de a másik oldalon ki is mennek. Nem sok jut belőlük a lakásba.
Az északi bejárat valóban nagyon jó, az északon levő vécé viszont már nem. Ha vaszati értéket számítanánk, talán a bejárat egy kicsit erősebben lenne kedvező, mint amennyire a vécé nem az, ennek ellenére – ha az enyém lenne a lakás – én biztosan korrigálnám yantrákkal még akkor is, ha csak ritkán vagytok ott. Ráadásul ha a bejárati ajtó egy lépcsőházra nyílik, nem a szabadba, akkor a pozitív tulajdonsága nem olyan erős, mint ha a szabadba nyílna.
A keletet (és gyanítom az északkeletre is ráfér) szintén korrigálni kellene.
Kedves Edit!
Kérdéssel fordulok Hozzád.
Olyan tetőtéri szobában lakom, aminek van egy ablaka délre nézve.
A szoba a háznak a nyugati oldalán van, keleti bejárattal, É, NY, D-ről tetővel, K-ről fallal határolva. A ház kicsi eltéréssel az égtájakra van tájolva, viszont északról eléggé zárt (kevés ablak), méghozzá egy igen meredek, és magas domb (hegy) van a háztól északra, közvetlen az északi bejárattól kezdődően. Vagyis a ház a hegyoldalba van építve.
Néha nyomasztóan érzem magam a szobában, ha sokat elidőzök.
Így a kérdésem az lenne, hogyha vágatnék egy ablakot észak felé, az segítene-e valamit, vagy felesleges az egész a hegy miatt? Vagy a kelet zártsága okozná a kellemetlen érzést, vagy mindkettő? Ha leárnyékolom a déli ablakot az segítene-e?
Válaszodat előre is köszönöm!
Máté
Kedves Máté!
Az északi ablak egyáltalán nem lenne felesleges – még akkor sem, ha ott van északon az a hegy. Tény, hogy a hegy is blokkolja az északi energiákat, de ha mellette még zárt is a ház észak felől, az még rosszabb.
A keleti ablak hiányát is egészen biztos, hogy érzed, mivel kelet felől a férfi energiák jönnek, s ennek hiányára a férfiak sokkal inkább érzékenyek, mint a nők.
A déli ablak leárnyékolását önmagában azért nem javaslom, mert akkor a fény hiánya lesz nyomasztó.