Nagyon sokan élünk olyan házban, ahol be van építve a tetőtér is, sőt az olyan társasházi lakás sem ritka, mely teljesen a tetőtérben van. A tetőtéri ablakok szerepe – a hagyományos ablakokhoz hasonlóan – az, hogy beengedjék a fényt és a friss levegőt.
Ezeknek az ablakoknak két nagy csoportja van, az egyik csoportba a tetőtér síkjába simuló albakok tartoznak, a másikba pedig a tetősíkból kiemelkedő ablakok – ezeket hívja a köznyelv „kutyaól” ablaknak.

A baloldalo ház tetőtéri ablakai belesimulnak a háztető síkjába, a jobb oldali házé pedig ún. „kutyaól” ablakok.

Az energiák érkezése „kutyaól” ablakok és felülvilágító esetén
Egy épület középső részén tehát egy különleges erőtér jön létre. Itt olyan kozmikus energiák érkeznek, melyeket leginkább a spiritualitással lehet jellemezni. Ha nyitott az ég felé otthonunknak ez a része, akkor ezeken a különleges energiákon kívűl rengeteg fény is érkezik, mely a pozitív energiákon túl „csak” egy másodlagos, de jól látható pozitív jellemző.

A baloldali képen látható Brahmasztánban 4 db tetősík ablak gondoskodik a nyitottságról, a jobb oldali képen levő Brahmasztánban pedig felülvilágító
Ha szeretnéd megérezni, hogy milyenek ezek az energiák, azt javaslom, menj el valamelyik híres Bazilikába és időzz egy kicsit a kupola alatt. A székesegyházak kupolái nem csak úgy véletlenszerűen vannak elhelyezve, hanem az épület középső részén (ha nem is hajszálpontosan középen, de középtájon).

A felülről érkező kozmikus energiákat remekül lehet érezni a kupolával rendelkező székesegyházakban, például az egri bazilikában is.
Ha egyszer megérzed a kupola alatt lévő különleges energiákat, akkor meg fogod érteni, hogy egy, a tetőn tetszőlegesen elhelyezett tetőablak nem ugyanazokat az energiákat engedi be, mint a középen levő tetőablak. Tudnod kell azonban azt is, hogy ezek a függőlegesen érkező energiák nagyon intenzívek. Rövid távon feltöltenek, hosszú távon túl soknak érezheted. (Nekem egyszer a drezdai Miasszonyunk templom kupolája alatt nagyon megfájdult a fejem.) Éppen ezért nem kedvező a Brahmasztánban aludni. Nagyon jó viszont egy rövid pihenőre vagy meditációra.
Gyakorlatias cikk, köszönöm!
Kedves Edit!
Vettünk egy pici tetőtéri lakást szülővárosomban, ahol azonban csak havi 1-2 alkalommal vagyunk. A mi ablakaink „kutyaól” típusba tartoznak, de a kiugró rész mindhárom oldala üvegezett. Az egyik ablaknál az oldalsó üveg Kelet felől van, és sajnos ez az egyetlen ahonnan a reggeli nap besüthet. Az egész K-i oldal a másik lakással határos. Viszont a lakás bejárata É-i. ami mellett van a szintén É-i fürdőszoba ablak (sajnos a WC-vel szemben). Két kérdésem lenne: A kiugró ablak oldalüvegén keresztül is áramlik-e az energia? A másik pedig, hogy az É-i bejárat vagy a szintén É-i fürdőban lévő WC-nek van-e erősebb hatása. Esetleg a két hatás kiegyenlíti egymást? Egyébként a lakás olyan mértékben elvarázsolt, mikor megláttam, hogy hiába voltam tisztában a Kelet zártságával, mégis megvettük.
Válaszát előre is köszönöm
Gabriella
Kedves Gabriella!
A keletről érkező energiák bejutnak a „kutyaól” ablak oldalán, de a másik oldalon ki is mennek. Nem sok jut belőlük a lakásba.
Az északi bejárat valóban nagyon jó, az északon levő vécé viszont már nem. Ha vaszati értéket számítanánk, talán a bejárat egy kicsit erősebben lenne kedvező, mint amennyire a vécé nem az, ennek ellenére – ha az enyém lenne a lakás – én biztosan korrigálnám yantrákkal még akkor is, ha csak ritkán vagytok ott. Ráadásul ha a bejárati ajtó egy lépcsőházra nyílik, nem a szabadba, akkor a pozitív tulajdonsága nem olyan erős, mint ha a szabadba nyílna.
A keletet (és gyanítom az északkeletre is ráfér) szintén korrigálni kellene.
Kedves Edit!
Kérdéssel fordulok Hozzád.
Olyan tetőtéri szobában lakom, aminek van egy ablaka délre nézve.
A szoba a háznak a nyugati oldalán van, keleti bejárattal, É, NY, D-ről tetővel, K-ről fallal határolva. A ház kicsi eltéréssel az égtájakra van tájolva, viszont északról eléggé zárt (kevés ablak), méghozzá egy igen meredek, és magas domb (hegy) van a háztól északra, közvetlen az északi bejárattól kezdődően. Vagyis a ház a hegyoldalba van építve.
Néha nyomasztóan érzem magam a szobában, ha sokat elidőzök.
Így a kérdésem az lenne, hogyha vágatnék egy ablakot észak felé, az segítene-e valamit, vagy felesleges az egész a hegy miatt? Vagy a kelet zártsága okozná a kellemetlen érzést, vagy mindkettő? Ha leárnyékolom a déli ablakot az segítene-e?
Válaszodat előre is köszönöm!
Máté
Kedves Máté!
Az északi ablak egyáltalán nem lenne felesleges – még akkor sem, ha ott van északon az a hegy. Tény, hogy a hegy is blokkolja az északi energiákat, de ha mellette még zárt is a ház észak felől, az még rosszabb.
A keleti ablak hiányát is egészen biztos, hogy érzed, mivel kelet felől a férfi energiák jönnek, s ennek hiányára a férfiak sokkal inkább érzékenyek, mint a nők.
A déli ablak leárnyékolását önmagában azért nem javaslom, mert akkor a fény hiánya lesz nyomasztó.