Az elmúlt héten több Vaszati szaktanácsadó kollégámmal is találkoztam. Ilyenkor szoktak nekem mesélni a legfrissebb tapasztalataikról. Talán nem véletlen, hogy egyszerre ketten is dolgoznak most háromszög alakú telekkel.
Igen, jól olvastad, a telek valóban háromszög alakú. Ez a lenti rajz segít elképzelni, hogy miről van szó.
A háromszög forma a tűz elemhez kapcsolható, ami a legintenzívebb – és ha nincs kordában tartva -, a legveszélyesebb elem. Egy ilyen tér lakóinál megnő a balesetveszély, a gyulladásos betegségekre való hajlam, a veszekedések lehetősége és bizony a konkrét tűzveszély is.
Természetesen nem csak a háromszög alakú telek vagy épület veszélyes (amiből talán nincs olyan nagyon sok), hanem bármilyen tér vagy épület, amelynek a falai hegyes szöget zárnak be.
A jobb oldali képen látható épületet olyan utcák mentén épült, amelyek háromszög alakban találkoznak. (Az Alkotás és a Győri út találkozásáról van szó.) Az a szerencse, hogy maga az épület nem háromszög alakú telken épült, de még így is nagyon fenyegető látvánnyal fogadja a Budaörs út felől érkező autósokat. Úgy hallottam, hogy elég sok baleset szokott itt lenni.
Na de hogyan érint mindez Téged?
Ha esetleg háromszög alakú, vagy egyéb nagyon szabálytalan alakú telken (vagy házban) laksz, akkor sürgősen tenned kell valamit! Ha elég nagy a telek, akkor megpróbálhatsz lekeríteni belőle egy szabályos téglalap alakú darabot: ez lesz a Te udvarod, a téglalapon kívül eső részeket pedig tekintheted úgy, mintha az utca része lenne. Kicsi telek esetén ez nem biztos, hogy járható, ebben az esetben lehet, hogy tervezgetned kell a költözést. Ha a korrigálás mellett döntesz, mindenképp kérd tapasztalt szaktanácsadó segítségét!
Ha pedig a jövőben házat, lakást vagy telket keresel, jusson eszedbe, hogy olyat vegyél, amelynek az alakja téglalap, illetve az oldalai derékszöget zárnak be egymással. (Még akkor is, ha a háromszög alakú jóval olcsóbb lenne!!)
Kedves Edit! Nem tudom megköszönni ezt a sok hasznos tanácsot, amit küld. Yantrát szeretnék vásárolni. Mivel vajdasági vagyok, ha lehetne valalhöl közelebb, pl Szegeden. Megköszönném, ha egy ilyen kis üzlet címét tdunám, ahol megvásárolhatnám.
Tisztelettel köszönöm.
Kedves Erzsébet!
Az lenne a legjobb, ha lenne egy ismerősöd Szegeden, ahová elküldhetnénk a csomagodat. Azt javaslom, hogy a részleteket beszéljük meg személyesen. Írhatsz ezzel kapcsolatban az info@vaszati.hu címre.
Kedves Edit!
Csak megerősíteni tudom a fentieket, mint vaszati 1.vizsgás gyakorló tanuló.
A Csörsz utcai fotón lévő irodaházban van egy cég a sok közül, akiknél dolgoztam vállalkozóként van mögötte. Bármit is hirdetnek, mondanak magukról, mára pontosan tudom, hogy mi. A valóság pont ugyanaz, amit leírtál a tűz elemről fent, illetve a balesetekről is. Az épületen belül sűrűn mennek el nagy, neves pénzügyi cégek is, ami elgondolkodtató. Rengeteg iroda kiürült. Az sem jó ugye, hogy az épület csupa üveg. A cég, akiknél voltam vállalkozóként, elég nagy fruktuációval dolgozik. Ez sem véletlen, mondom úgy: mindennek oka van (a térben). Az ottmaradt cégeken belül pedig szintén uralkodó az egyensúly hiánya, azaz a tűz elem túlhangsúlyos.
Ezért is nagyszerű tudomány a vaszati, mert bárki bármit is mond, vagy állít cégről, munkáról, egyáltalán bármiről, kb. 5 perc hallgatás és információ gyűjtés után pontosan tudom fejben, mi is a helyzet nála, a kimetszett téren belül, anélkül, hogy ott jártam volna (bár a legjobb gyakorlás, amikor látom az adott helyet). Így már különbséget tudok tenni a látszat és a valóság között. Buddhásan mondva. lehull a fátyol:-)
Ugyanakkor magam is meg tudom tapasztalni a tudatosságot a térben.
(Aki spirituális: erről a Secret című film is beszél, hogy nem mindegy, milyen a tér, amelyben élünk és dolgozunk.)
Köszönjük az értékes cikket!
üdvözlettel:
B. Era
Kedves Era!
Köszönöm, hogy írtál erről az irodaépületről. Én (szerencsére) még csak kívülről láttam de már a külseje sem barátságos. Egyébként érdemes megnézni a térképen a környéket. Remekül kirajzolódik a szomszédos utcák által határolt háromszög.
Délen vannak a bejáratok, ami tovább fokozza a bajt, ami még inkább alátámasztja, amit leírtál.
Köszönöm még egyszer!
Kedves Edit,
nem a háromszög telkekkel kapcsolatban lenne kérdésem:
mi a véleményed a télikertekről? A déli oldalra szeretném építtetni, a téglalap alapú házam meghosszabbításaként. A ház falat nem bontanám meg vagyis csak egy ajtó nyílna a télikerbe. Ez így is toldalék lenne? Vagy a házhoz tartozna és így a nagy üvegfelületek miatt nyitottá válna a DK, D, Dny? Esetleg mondjak le róla?
köszönöm a segítséget: Judit
Kedves D. Judit,
Egy majdnem szomszédom -pár házzal arrébb- szintén a déli oldalra építtetett egy üvegfalú télikertet. Még tervezési fázisban szóltam neki, hogy nem lesz túl jó. 2 éve kész a télikert. Plusz jövedelemként dísznövényeket termesztett és eladta őket. Mára megégett és kihalt a teljes növényállománya. Szinte megsültek. Semmire nem használja, mert meleg van bent, hiába tett fel reluxát és bambuszrólót, olyan, mint egy szauna a „melegház. Anyagi helyzete nem hogy jobb lenne, hanem a növények pusztulása miatt, sokkal kevesebb most a bevétele. Sőt, hogy a lakás is elviselhető legyen, most gondolkozik egy légkondi beszerelésén. Én azt javasolnál hogy gondold végig. Te mennyire bírod a nyári déli napot kint a szabadban csak üldögélve? Ugyan ez üvegeken belül és szellőzés nélkül? Üdv Andrea
Kedves Andrea és Judit!
Először is Andra, köszönöm a válaszodat, amit én is csak megerősíteni tudok.
Déli oldara én sem javasolnék télikertet. Az egyik ok az, hogy a ház energiamezőjében valóban keletkezne egy déli toldalék, ami semmiképpen sem kedvező. (Csak abban az esetben elfogadható egy déli toldalék, ha egy legalább ugyanakkora készül északon is.)
A másik ok pedig az, hogy valóban nagyon meleg lenne. Ha egy napsütötte télikertet szeretnénk létrehozni, akkor a keleti és a nyugati oldal jöhet szóba. Energetikailag a kelet a kedvezőbb, nyugaton megint csak akkor készülhet, ha a háznak keleten is van bővítménye.
Ami az Andrea ismerősével történt szépen alátámasztja mindkét érvet: A növényeknek melegük volt, megsültek, mert a télikert a nap egyik szakaszában sem tudott árnyékban lenni. Reggeltől estik tűzte a Nap. Egy súlyos déli hiba (mint a bővítmény) pedig többek között veszteségeket vonz, ami a sok növény kipusztulásával meg is történt.
Kedves Edit !
Néhány éve már foglalkoztat ez a hegyesszög alakú telek és ház probléma, de nem igazán tudtam róla kérdezni, úgyhogy köszönöm a bejegyzést.
A mi házunk egy olyan telken áll, aminek van egy háromszög alakú része (nyúlványa), és a ház pont ezen a részen van, tájolás szerint DK-en. Régi polgári ház, több hegyes és tompaszögű sarokkal. Kb. öt éve fent vannak a vaszati jantrák a megfelelő helyeken (vaszati tanácsadó határozta meg). Igazán azóta az alábbi két probléma van: néha észrevesszük, hogy mintha próbálnának emberek a hátunk mögött ellenünk tenni, de szerencsére észre szoktuk venni, és kivédjük. A másik: nehezen boldogulunk az anyagi helyzetünkkel. Pedig szép nagy ablakok vannak északon, keleten, észak-keleten, délen az előbbiekhez viszonyítva kisebb ablakfelület van. Nyugati oldalon kis ablakok vannak.
Gondoltam már rá, hogy eladom és keresünk egy megfelelőbbet, de még nem igazán tudtam rászánni magamat, mivel 50 éve itt élünk és érzelmi kötődés alakult ki. Úgy egyébként imádom ezt a házat.
Mi lehet az ideális megoldás ebben az esetben a jövőnk szempontjából?
Kedves Ildikó!
Valóban elég intenzív a telketek délkeleti sarka: itt van a hegyesszögű sarok, ráadásul az épület is tartalmaz hegyes- és tompaszögeket egyaránt. Ez elsősorban a tűz elem felerősödéséhez vezet.
Az, hogy bizonyos emberek a hátatok mögött próbálnak tenni ellenetek, elsősorban az erős tűz számlájára írható. Az, pedig, hogy mindezt idejében ki tudjátok védeni, már a nyitott északkeletnek és a kihelyezett yantráknak is köszönhető.
A leveledből nem derült ki, hogy a yantrákon kívül változtattatok-e mást is. (Pl. a szobák színét, szükség esetén a bútorok helyét, stb.) Biztos vagyok benne, hogy ezeket is elmondta a szaktanácsadó, inkább az a kérdés, hogy sikerült-e mindent megvalósítani.
Egy hirtelen ötlet: Minél kevesebb piros dolog legyen a házban – ha megoldható, a kertben is. A lakás délkeleti részén használj inkább Vénuszra utaló színeket és mintákat: sok-sok virágmintát, és „lányos” színeket.
A pénzügyek nem csak az észak és a kelet minőségétől függenek. Az tény, hogy az észak a fő „pénzhozó” égtáj, de ezen kívül az összes többi égtáj minősége is hozzájárul a pénzhez. Nem mindegy például, hogy milyen a kapcsolatod a kollégákkal, mennyit és hogyan kockáztatsz (ez a délkelettől függ!) és mennyit költesz.
Arra a kérdésre, hogy költözz-e, ennyi információ alapján nem tudok felelősségteljesen válaszolni. Azt javaslom, hogy beszélj azzal a szaktanácsadóval, aki Nálad járt és már jobban ismeri a házat és kérd ki az ő véleményét.
Az alábbi kérdést emailben tette fel valaki. Te is tanulhatsz Belőle:
„Nálunk a tetőtéri szobákon a kutyaól ablakok fölül háromszöget zárnak be: ez is rossz?”
Van belőlük 4 db. Ezen kívül a bejárati ajtó előtt van még egy ajtó, a kettő között csak kb. fél m a távolság (esőbeálló),s e fölött háromszög alakú tető van. Ez is a tűz elemet erősíti?”
A háromszög forma – bárhol is legyen – a tűz elemet erősíti. Ha például délkeleten nincs jelen a tűz, akkor a háromszög formával még jót is tehetünk. Ez azonban az esetek túlnyomó többségében nem így van.
Az lenne az ideális, ha egy ház nyílászárói is derékszögű, téglalap formájúak lennének. (Szerencsére ez a legygyakoribb.) Bár nem szerencsés egy háromszög alakú ablak, még is úgy érzem, hogy az esetleges negazív hatása kisebb, mint egy háromszög alakú teleké vagy háromszög alakú házé.
A háztetők vagy előtetők esetében nem gond a háromszög forma. Ha belegondolunk, a legtöbb „klasszikus” ház háztetője egy háromszög formát alkot, ami teljesen normális. A kutyaól ablakok esetében is az a kevésbé szerencsés, ha maga az üvegfelület is háromszög alakú.
Ha bármilyen negatív hatást érzel (pl. gyakori veszekedés, jogi problémák, gyakori gyulladásos betegség), akkor ajánlott ezeket az ablakokat a Narasimha védelmező yantrával védeni – égtájtól függetlenül.
Kedves Edit!
Nagyon szeretném tudni ha valakinek egy „L” alakú erkélyes panel lakása van akkor is középpontot kell keresni, vagy külön kell minden szobára ráfektetni a bágua térképet. Ezenkívül a bágua térképpel kapcsolatban a bejárat legyen mindíg a karrier és pártfogók helyén, vagy iránytű szerint jobb felosztani a lakást. Nagy gond ez nekem, mert annyi helyen olvastam, de mindenhol mást-mást írnak. Előre is nagyon köszönöm. Ági
Kedves Ági!
A Vaszatiban nincs báguá térkép és nincsenek főbejárathoz viszonított életterületek sem. Úgy tudom, hogy ilyen nincs az autentikus Feng Shuiban sem, ez már az amerikából jött irányzat találmánya.
Azt javaslom, hogy nézz körbe egy kicsit ezen az oldalon és a vaszati.hu oldalon és döntsd el, hogy a Vaszatit vagy a Feng Shuit szeretnéd alkalmazni az otthonodban.
Az, hogy mindenhol mást és mást írnak azért van, mert a Feng Shuiban több – egymásnak ellentmondó – irányzat alakult ki. Így mindig számíthatsz arra, hogy egyik helyen ezt írják, másik helyen azt.
Kedves Judit!
Érdeklődök, hogy a háromszög alakú ablaknál jelent e különbséget energetikai szempontból az, ha nyitható vagy csak fénybeeresztő az üvegfelület.
A kutyaólablaknál ha a háromszögrész két derékszögű háromszög felosztással válik hegyesszögű háromszöggé – a hegyesszög kettéosztásával- Ez változtat e valamit a lényegen?
Amennyiben az ablak sötétített vagy áttetsző ugyanúgy funkcionál, mint a nyitható és teljesen átlátszó?
bocsánat a sok kérdésért, de az egyik adja a másikat: ha már a nyílászárókról olvashatunk -ezek csak a bejárat szempontjából lényegesek vagy a lakáson belül is van jelentőségük tájolás és forma szempontjából?.
A kerek ablak az jobb e mint a háromszög?
Előre is köszönöm a választ -Vica
Kedves Edit!
Elnézést, hogy Juditnak neveztelek, de a sok hozzászólás és tartalmas válasz olvasása után történhetett a kavarodás nálam .
A kérdéseimre a választ, természetesen Tőled várom. ha már újra írok: a meglévő terasz mobilizálható beüvegezése télikertté ugyan az, mint a hozzáépített?
Üdvözlettel: Vica
Kedves Vica!
A nyitható ablakon – ha kinyitod – akkor valóban szabadabban tud bejönni az energia, mint egy fix ablakon, vagy ha be van csukva az ablak. Csukott állapotban nincs különbség.
A sötét üvegek az energiát ugyanúgy beengedik, mivel a vastagságuk hasonló, mint a teljesen átlátszó üvegnek. A fényt viszont megszűrik, kevesebb jut belőle a házba.
Az, hogy hányfelé van osztva az a háromszögű ablak, már részletkérdés. Egy háromszögnek – még ha derékszögű háromszög is -, mindig lesz hegyesszöge.
A kör alakú ablak a vizet képviseli és örök változást sugall. A kör alak nem csak ablaknak, de alaprajzi formának sem szerencsés, mert sosem lehet benne igazán lenyugodni.
Végül a télikertől: Nagyon nehéz általánosítani. Látni kell, hogy milyen a ház alaprajza, ahhoz hogy kapcsolódik a terasz. A déli oldalon egy bővítményt – legyen az terasz, veranda, télikert vagy a ház szerves része – semmiképpen sem kedvező. A keleti, északkeleti vagy északi oldalon viszont az.
Kedves Edit!
Köszönöm a sok-sok hasznos információt és tanácsot, amelyeket megosztasz velünk, „Vaszati-követőkkel”.Magam is már számos változtatást hajtottam végre otthonomban, hála Neked,melyek egyike sem maradt hatástalan a lakás energiapotenciálját illetően.Mindannyiunk számára rendkívül tanulságosak az olvasói kérdésekre adott válaszaid, és való igaz, hogy ilymódon a kérdéseknek sosem lehet vége, hiszen bármilyen témáról legyen is szó,minden esetben kérdés kérdést szül.
A háromszög formák térre gyakorolt hatásától pillanatok alatt eljutottunk a víz elemet megjelenítő kerek alakzatokig,illetve azok nyugtalanságot manifesztáló energetikájáig.Ennek kapcsán merült fel kérdésem, vajon ugyanez a hatása a lakásban a boltíves nyílásoknak is?Hiszen a katedrálisok, templomok boltíves oszlopcsarnokai, mellékhajói mind, kivétel nélkül fenséges nyugalmat árasztanak.A kérdés különös jelentőségű számomra, mert lakásomban több boltíves nyílászáró nélküli nyílás, valamint könyvespolcon, tükrökön visszaköszönő boltíves forma is található.
Előre is köszönöm válaszodat.
Üdvözlettel: Rozi
Kedves Rozi!
Köszönöm a kérdésedet, ami annyira megtetszett, hogy úgy döntöttem, egy kicsit hosszabban válaszolok.
Kattints ide a válaszhoz! >>
Köszönöm szépen.