Korábbi írásaimban már sokat olvashattál a szerelemről, illetve arról, hogyan befolyásolják a szerelmi életedet, a párkapcsolatodat otthonod egyes égtájai. Javaslom, hogy mielőtt tovább olvasol, nézd meg ezeket az írásokat. (Új ablkaban nyílik.)
Többek szerint a párkapcsolat tartóssága és minősége leginkább azon múlik, hogy milyen a két fél közötti kommunikáció. Beszélgetnek-e eleget, megértik-e egymást – helyesebben valóban azt értik-e, amit a másik mond -, meg tudják-e beszélni és persze meg tudják-e oldani a problémáikat.
A jó kommunikációhoz – Vaszati szemmel nézve – elsősorban az észak és az északnyugat minősége járul hozzá. E két égtáj sok szempontból szoros kapcsolatban áll egymással és a minőségük is sokban hasonlít. Északon a Merkúr uralkodik. Merkúr az a bolygó, amely támogatja a kommunikációt, a beszédképességet és az intelligenciát. (Bizony még egy szerelmes beszélgetéshez is szükség van intelligenciára!) Északnyugaton pedig a Hold uralkodik, mely bolygó szintén hatással van a kommunikációra, ezen kívül az érzelmekre, a kapcsolatokra és arra, hogy mennyire vagyunk érzékenyek – például mások szükségletei iránt. A Hold minősége mutatja meg azt is, hogy mennyire szeretjük az otthonunkat és a családunkat.
Sokan azt mondják, hogy a nő az, aki igazán képes összetartani a családot. A klasszikus családmondellben ő az, aki gondoskodik az otthon melegéről, ő az, aki finom vacsorát főz, aki szépíti és rendben tartja az otthont, s ezzel gondoskodik arról, hogy a család minden tagja, a férje is kellemesen érezze otthon magát, szívesen jöjjön haza és ne kacsintgasson másfelé.
Érdekes módon az észak és az északnyugat egyaránt a nőkkel van összefüggésben. Az északnyugat az ott uralkodó Hold miatt kapcsolódik a nőkhöz és az anyához, az észak pedig az onnan érkező organikus életenergiák miatt, amelyek nőneműek.
Ha tehát úgy érzed, hogy a párkapcsolatod javításra szorul, legelőször tegyél meg mindent azért, hogy javíts a társaddal való kommunikáción, s hogy ehhez az otthonod is támogató energiát nyújtson, igyekezz rendbehozni otthonod északi és északnyugati részét. Tegyél mindkét égtájon rendet, szabadulj meg a fölösleges dolgoktól. Északon használj minél több zöld színt, és ha zárt az észak, tegyél az északi falra egy tükröt. Északnyugaton használj minél több fehéret és különböző nagyon világos színeket és gondoskodj arról, hogy a levegő szabadon áramolhasson. Minkét égtájon jó helyen van a tiszta víz, de ha teheted, inkább északra tegyél valamilyen vizes dolgot: akváriumot, kerti tavat, csobogót, stb.
Természetesen önmagában az otthonunk minősége nem fogja sem tönkretenni, sem megjavítani a párkapcsolatunkat, de jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy egy kapcsolat milyen irányba fejlődik.
Eszembe jutott még valami fontos az északkal kapcsolatban!
Ahogy már írtam, nem csak a jó párkapcsolati kommunikáció miatt fontos a jó minőségű észak, hanem azért is, hogy a család hölgy tagjai jól érezzék magukat.
Az elmúlt évek során szaktanácsadó kollégáimmal nagyon sok olyan otthonnal találkoztunk, ahol a zárt és/vagy nem megfelelően használt észak miatt a nők nagyon rosszul érezték magukat. Ha egy nő, nem érzi jól magát (elégedetlen, nem érzi magát eléggé nőiesnek, szomorú, stb.), akkor ezt nagyon gyorsan megérzi a párja is, ami könnyen beindíthatja a lavinát…
Egy alkalommal – szintén zárt északkal rendelkező lakásban – a férj határozottan állította, hogy náluk minden rendben van, jó a házasságuk is, mindenki boldog a családban. Kis idő múlva kiderült, hogy a feleség évek óta külföldön él és dolgozik… Ennél a családnál tehát a lakás gyszerűen „elküldte” a feleséget, azaz, nem engedte be a női energiákat…
Az észak minősége tehát több szempontból is (még a pénzügyek szempontjából is!) kiemelten fontos, de sajnos az európai „Napsütés központú” építészetben pont az északi területtel van leggyakrabban probléma…
Nálatok van ablak északon? Bejutnak a női energiák? Segíti az észak és az északnyugat a jó családon belüli kommunikációt?
Szia Edit!
Nálam az északi részre esik a fürdőszoba, és még egy külön álló vendég mellékhelyiség is.
Mindkét helyiség világos, a fürdő tágas és kékben domináns, van rajta egy nagy ablak és egy tetőablak is.És víz is van bőven 🙂 De mióta itt lakom nem érzem magam annyira jól…ez akkor valószínűleg ezért is lehet. Nincs párkapcsolatom, de nagyon vágyom a szerető férfire.
Mit tegyek?
Köszönettel:
Szilvia
Kedves Szilvia!
Az mindenképpen szerencsés, hogy az észak ablakos. Az már kevésbé, hogy ott van a vécé. A sok kék szín rendben van, de jó lenne, ha lenne itt zöld is.
Szét kellene nézni keleten is, mert a kelet minőségétől függ, hogy a férfienergiák be tudnak-e jönni a lakásodba – azaz, hogy „bekopogtat-e” egy kedves férfi.
Az észak hibáit egy Buddha yantrával, a kelet hibáit pedig egy Ramacandra yantrával tudod korrigálni. A nem megfelelő helyen levő vécét pedig a Matsya yantrával lehet semlegesíteni. Ezeket a yantrákat mind megtalálod az onine shopban.
Kedves Edit!
Mi van akkor, ha a kandalló esik északnyugatra? Erről nem találok sehol feljegyzést. Köszönöm
Reni
Kedves Reni!
Az északnyugati kandalló – ugyanúgy, ahogy az északnyugati konyha is – rendben van. Persze az a szerencsés, ha nem túl nagy monstrum, inkább könnyű, légies, mivel az északnyugatot nem kellene nagyon terhelni.
Kedves Edit!
Érdeklődéssel olvasom mindig a megküldött anyagokat, melyeket ezúton köszönök.
Azt szeretném megtudni, hogy ha egy családi ház északi oldalán nincs ablak, hogyan lehet azt kompenzálni. Ha pl. üvegtéglás módszerrel készítünk egy „ablakot”, az megfelel-e a vaszati követelményeinek, vagy ténylegesen nyitható nyílást kell készíteni?
Köszönettel:
Gábor
Kedves Gábor!
A legszerencsésebb, ha „igazi” ablakot tudsz nyitni. Ha a ház telekhatárra épült, ez maximum 60×60 cm-es lehet, ami elég picike, viszont megvan az az előnye, hogy nyitható.
Az üvegtéglás megoldás is jó – akár önmagában, vagy nyitható ablakkal kombinálva. Meg kell nézni, hogy mire van lehetőség. Talán emlékszel még Spaczér Judit házára, ahol az északon levő fürdőszoba északi falán van igazi ablak és üvegtéglás berakás is. Itt megnézheted. >>
Remélem, sikerül megvalósítani az ablaknyitást, vagy legalább az üvegtégla berakást. Saját tapasztalatból mondom, hogy ez az, ami igazán sokat fog változtatni az otthonod energiáin!
Kedves Edit!
Nálam az északkal minden rendben: 2 db nagy ablakom van. De a keleti részen fal van. D-keleten van egy konyhai ablak. Amint olvastam ez nem túl jó a párkapcsolat szempontjából. És mily’ furcsa nincs is párkapcsolatom. Ha veszek Ramacandra yantrát azt hová kell tennem? A házon (családi ház) kívülre vagy a szoba falára?
Várom a választ: Sylvya
Kedves Sylvya!
A zárt kelet valóban akadályozhatja, hogy egy férfi megjelenjen az életedben. A Ramacandra yantra sokat segíthet. A yantrát a házon belül, a keleti falon kell elhelyezni. Hogy még hatásosabb legyen a yantra, használj a keleti területen minél több vidám sárga színt, sőt egy tükröt is tehetsz a keleti falra. (Csak akkor ne tegyél ide tükröt, ha a hálószobád van keleten.)
Az északi ablakok és a délkeleti konyha egyébként nagyon kedvezőek!
Kedves Edit!
Tanácsodat szeretném kérni, mert „első belső hangom” is mond valamit, no meg a Vaszati is mond valamit, nem is keveset!:)
Valóban csak nézek ki a fejemből, mennyire hatékonyak az energiák.
Lakásomban mindenhol gond van, ezt mióta ideköltöztem teljes mértékben érzem, tapasztalom.Most litániát nem írnék ,talán elég, hogy új építésű házban, megvásároltam egy teljesen nyugati ablakos lakást, sehonnan máshonnan nem jön be a fény de még a helységek se jól vannak elrendezve.
( ÉK-i „amerikai-konyha”, DK-i fürdőszoba wc-vel, közte előszoba,ahonnan háromszögben’ nyílik két ajtó egyik ÉNY felé (nappali+konyha),másik ajtó DNY felé (lányom szobája)Természetesen a szög, pont a középpontban van.:(….)
Szóval, van itt mit orvosolni, eladni nem tudom.
Ilyen bevezetővel, máris gondolhatod milyen klassz lehet nálunk a kettőnk élete.Szerencsére vagy, és van a vaszati!:)
Kérdésem viszont igazán az egyik életmentő dolog lehet,kérlek ebben segíts nekem.Van egy hatalmas gardróbom,dög nehéz és szinte elfoglalja az Északi falat, ahol ugye ablak nincsen, szomszéd van.Ez a szekrény,viszont üveg ajtós végig.Pont oda lett méretezve, ott „lenne jó helyen”persze látszólagosan.
Át toltam a DNY-i falhoz ahol ugye jó helyen lehet,de pont mellette van a Nyugati erkély ablak ami szintén nagy.(legszívesebben elé tolnám, de akkor már teljes sötétségben élnénk.) Ez a manőver viszont még rosszabb hangulatot adott, vagy teljesen nyomottá váltam,vagy idegbajos lettem.(Persze ezt a többi még orvosolatlan dolog is okozta valószínűleg.)Olyan érzésem lett, mintha déli ablak lenne.Ekkor jutott eszembe, ez a un.”tejüveges” ajtókkal ellátott monstrum,
nem e jobb északon (vissza szenvedtem), igaz így sem érzem magam jobban, de ha ránézek, vmiért az ott olyan biztonságot sugall.Ezt most az üveg ajtók tennék? ( kicsit ablakosdit játszik ez a szekrény vagy se…? )
Szerinted mi lehet a jobb megoldás?—szekrény, nehéz és hatalmas, DNy-de üveges.—
Persze tudom itt most minden mást is teljesen meg kell változtatni,csak ezt érzem elsősorban fontosnak.
Válaszodat előre is köszönöm,
Üdv
Mónika
Kedves Mónika!
Elvileg a nehéz szekrényeknek valóban a déli, délnyugati vagy nyugati falon van a helyük. Északon még inkább lezárják az energiák útját…
Nem lehetséges, hogy az üveges ajtók tükröződnek egy kicsit? Mert ha igen, akkor el tudom képzelni, hogy azért tetszik jobban északon, az eredeti helyén. A tükör ugyanis az északi, északkeleti és keleti falon kedvező. (A déli, délnyugati és nyugati falon viszont nem.)
Persze az is lehet, hogy csak azért tetszik jobban a szekrény északon, mert valóban odapasszol. Ha a lakás és annak berendezése eredetileg nem a Vaszati figyelembevételével készült, akkor egy átrendezés – bár jó lehet energetikailiag – esztétikailag csúnya és zavaró lehet. Ebben az esetben (és az esetleges tükröződést is figyelembe véve) talán jobb, ha marad a szekrény az eredeti helyén még akkor is, ha északon van.
Kedves Edit!
Visszatérő és lelkes olvasója vagyok az oldalnak, és mindig van szerencsém itt újat tanulni. Az otthonomat is próbálom valamiféle vaszati paradicsommá varázsolni 🙂 A tartós párkapcsolat ügyében írnék. 3 éve már (mióta tartósan beköltöztem a szüleim családi házába), hogy nincs tartós párkapcsolatom, valahogy nem találom meg az igazit. Elég jelentkező akadt az évek alatt, de sajnos egyik sem fordult komolyra. A tetőtérben ahol lakom, az égtáj szerinti felosztást én színekkel is erősítettem, vagyis nálam szinte mindegyik „tortaszeletnek” más színe van: az észak zöld, az észak-kelet fehér és sárga, a kelet narancs, a dél-kelet piros, a dél szintén. Dél-nyugat sárga, a nyugat kék és az észak-nyugat fehér. Elég színpompás, de én valahogy most így tudom ezt a teret elképzelni 🙂 A kommunikáció szempontjából fontos égtáj ugye az észak-nyugat. Nos, nekem itt nincs tetőtéri ablakom, de ezen a falon nagy tükröt helyeztem el (és itt található a tévé és a hi-fi – más nincs, hogy ne legyen zsúfolt). A déli és dél-keleti ablakokat tejüveg fóliával takartam le, egyrészt a nyári perzselő napsütés miatt, másrészt a szomszéd ház tetőtéri ablakai pont ide néznek, ergo zéró volt a privát szférám (és persze a negatív energiák miatt próbáltam zártabbá tenni ezt az oldalt). Délen annyi még a bökkenő, hogy itt pont a fürdőszobám van wc-vel. A csempe és a padlólap narancs és bézs színű, a falak pirosak. Tudom, hogy a tűz (piros) és a víz (fürdőszoba) nem fér meg együtt – a falakat még át tudnám festeni cappuccino színre, ha az szerinted megfelelőbb, mint a piros ez esetben. Ugye a dél fontos a félrelépés szempontjából is. Nálunk minden emeleten délen van a vizes blokk (fürdőszoba, zuhanyzó, wc). Én pl. érzem az elköteleződés hiányát elég rendesen a kapcsolataimban (vagy magaom, vagy a másikon), és volt már rá példa, hogy egyszerre több vasat tartottam a tűzben, holott igazából nem tartanám ezt helyesnek. Valamint sokszor éreztem, és kiderült az is, hogy nem én vagyok az egyetlen nő a partnerem életében. Szerinted hogyan javíthatnék ezeken az energiákon? Hogyan lehetne segíteni egy hosszútávú, félrelépés és félreértés mentes, gyümölcsöző, őszinte kapcsolat kialakulását? 🙂
Válaszodat előre is köszönöm, és további sok sikert kívánok ezúton is! 🙂
A vaszati rajongók táborának egyik szorgos olvasója 😉
Kedves Phoenix!
Először is a színekhez lenne egy-két szavam:
1.) Délen vigyánzi kell a túl sok pirossal, mert nagyon felerősödhet a Mars hatása. Mindenképpen jelenjenek meg a föld színei is!
2.) Bár a sárga föld színnek számít, nem minden árnyalata az a tipikus délnyugatra való szín! Az okkersárga rendben van. Az igazi földszínek azonban a barna és a drapp árnyalatai.
3.) Nyugaton az ott uralkodó Szaturnusz miatt jó a sötétkék, ami a ennek a bolygónak a színe. Az elemek alapján azonban nyugaton a föld és a levegő színeit jó használni, tehát földszíneket és világos színeket. A sötétkék is jó, a világoskékkel azonban bánj óvatosan, mert az már inkább a víz színe, és energetikailag nem szerencsés nyugaton a víz.
Valóban fontos az északynugat a kommunikáció és az emberei kapcsolatok miatt. Északnyugatra azonban nem igazán szoktunk tükröt tenni. Északra igen, de északnyugatra nem. Legyen inkább az északnyugat világos és szellős, azaz ne legyen zsúfolt. És mindenképpen kellene egy Vasudeva yantra.
Délen megengedett a fürdőszba. Bár energetikailag tényleg nem való délre a víz (ezért nem teszünk délre tavat vagy csobogót), a fürdőszoba megengedett, mive a fürdő uralkodó bolygója (a Hold) és a dél uralkodó bolygója (a Mars) jó viszonyban vannak egymással. Azt a piros falat pedig tényleg sürgősen tompítani kellene! Délre inkább vöröses, barnás árnyalatok valók.
A férlelépések – azaz az erkölcstelenség – valóban kapcsolható a délhez sőt a délnyugathoz is. A túl sok változást, csapongást azonban az északnyugathoz már inkább az északnyugathoz lehet kötni. Azt a tükröt le kellene onnan szedni.
Egyébként a lakás energiái csak az energetikai hátteret biztosítják az életedhez. Az, hogy hány vasat tartasz a tűzben és félrelépsz-e, alapvetően a Te fejedben dől el.
Kedves Edit!
Már töbször is írtam neked, a yantrákkal, és a főbejárattal kapcsolatban is. Minden eddigi tanácsodat, és segítségedet köszönöm, nagy hasznát vettem, és veszem a mai napig is. 🙂 A vaszatinak köszönhetően életem nagyon sokat változott pozitív irányba, viszont az a terület ami számomra jelen pillanatban a legfontosabb sajnos nem. Korábbi leveleimben írtam, hogy egy ,,alagsorban lakom, aminek DNY – i a bejárata. Rendeltem is yantrákat tőled, fel is helyeztem az összeset, konkrétan mind a 13 – at a megfelelő helyekre. Most viszont mégis nagy bajban vagyok… 🙁 Hiába vagyok ,,sikeres” a munkámban – biztos munkahelyem van, ahol jó a társaság, és a fizetésem sem rossz – nincsenek adósságaim, és beteg sem vagyok, viszont a szerelmi életem amióta ebbe a házba költöztünk megromlott. A párom 3 és fél év együtt élés után elhagyott. Mindezt azért nehéz felfognom, mert közös jövőt terveztünk, össze akartunk házasodni, gyerekeket szerettünk volna stb, stb, stb. Soha nem veszekedtünk, mindent megbeszéltünk, kapcsolatunkban minden magátol értetődő és természetes volt….Miután elköltözött, elkezdtem ,,kutakodni” és újra elővettem a lakás alaprajzát, és a ,,megmaradt” bútoraimat elkezdtem tologatni. Lakásom kicsi, voltaképp egy nagyobbacska garzon. A zárt északot ahogy tanácsoltad elláttam tükörrel, és Buddha yantrával, továbbá szabaddá tettem olyképpen hogy nincs ott semmi csak egy falipolc, azon is zöld növények. Az északkeleti ajtó fölé, ami a kertbe vezet ki, felraktam a Vamana yantrát, ide még szeretnék sárga függönyt is, lévén teli ablakos az ajtó. A kelet félig zárt félig nyitott, mivel a lakásnak ezen az oldalán van egyedül ablak. Erre a részre felhelyeztem a Ramacandra yantrát, továbbá igyekeztem ezt a részt oly képpen nem leterhelni, hogy itt csak egy könnyő kis fenyő fotel van, amit a minap vettem, és az ablakanál helyezkedik el az íróasztalom. Ide egyébként még tervezek egy tükör vásárlást, – a zárt sarokfalra gondoltam – és a sötétítő függönyt is le szeretném cserélni szép sárgára. A Délkeleti rész kicsit nyitott, mivel az ablak folytatása belenyúlik ebbe az égtájba, és a többi része viszont zárt. Ide felhelyeztem a Parasurama yantrát, és itt található most már a könyvespolcom, valamint egy kis komód amin a hi-fim kapott helyet. A déli rész sajnos csak egy falszelet a szobából, ugyanis délen helyezkedik el a konyhám. Erre a falszeletre nehéz növényeket és egy falipolcot tervezek rakni. Aztán jön a szobabejárat ami szintén ahogy a főbejárat is, Délnyugati. Ugyanezen az égtájon helyezkedik el az előszoba és a fürdőszoba nem kevés része. A fürdőszobában Délnyugaton van a kád, Nyugaton a Wc és a mosdó valamint a mosógép, és tükör, de ezek mind az északi falra néznek. A Nyugati fal túlsó oldala a szobámnak szintén egy zárt része és sarka, ide idetoltam a megmaradt, és épp kiszelektálás alatt álló tükrös gardróbszekrényemet, de a tükrös ajtót leszereltem róla . Ide új tükörtelen szekrényeket tervezek vásárolni. Nyugatra felhelyeztem a Kurma yantrát. Az északnyugati falon helyezkedik el az ágyam amit vettem, ugyanis azt máshova nem tudom tenni méreteiből adódóan. Ide a Vasudeva yantrát raktam. A Brahmasztan üres, csak egy fehér szőnyeg van leterítve, ami alatt a Vasztu Purusha yantra pihen betájolva.
Igazság szerint az lenne a kérdésem, hogy mit tanácsolsz,milyen ,,korrigálásokat” kéne még elvégeznem a lakáson hogy az életemnek ez a része rendbejöjjön. Szeretném vissza kapni a párom, mert úgy érzem ennek a kapcsolatnak van jövője, nincs ez még lezárva…. Sajnos ha tehetném vágatnék ablakokat észak nyugatra, és északra, de nem lehet, mert a lakás nem az enyém, ilyes fajta átalakításokat nem végezhetek. Viszont szeretnék még bútorokat venni, a meglévőeket lecserélni, és a színekkel is tudok játszani lakáson belül. Délkeletre mit javasolsz? Rakhatok oda komódot, vagy ülőgarnitúrát? Esetleg föléjük falipolcot, képet hogy ne legyen annyira üres? Mennyire legyen ez a rész leterhelve?
Szerintem a lakásnak a délkeleti és az északnyugati részével vannak a fő bajok, mert ahogy a bejegyzéseidben is olvastam nálunk, az utóbbi egy évben a kommunikációval – északnyugat – és szavaiddal élve, a tűz kialvásával voltak a gondok – délkelet – .
Várom mihmarabbi hasznos tanácsaidat, és válaszod!
Üdvözlettel: Egy több éve lelkes, és rendszeres vaszati rajongó Andi
🙂
Kedves Andi!
Attól tartok, hogy a fő probléma a délnyugati bejárat. A délnyugat problémái leginkább a családfőt (a párodat) sújtják.
A leveledből nem derült ki, hogy miért ment el. Ha tényleg a kommunikáció és a „tűz” hiánya miatt, akkor az északnyugattal és a délkelettel kell tenni valamit. Délkeletre tehetsz komódot és akár kanapét is. Mivel garzonlakásról van szó, egy kicsit nehéz megoldani, hogy egy szobán belül minden egyes égtáj megkapja a hozzá illő színt – főleg, ha ebben a szobában több égtáj is jelen van. Ha kanapé kerül délkeletre (fontos, hogy ne itt aludj), legyen az minél kényelmesebb és nőiesebb, elegánsabb. (A kényelmes kanapé és az elegancia is a Vénuszt képviseli, aki a délkelet uralkodó bolygója!) A tűz is megjelenhet délkeleten, de ha ugyanebben a szobában alszol, akkor csak óvatosan. Néhány gyertya vagy mécses jól jöhet.
Az északnyugat legyen szellős és világos.
Arra kérlek, hogy derítsd ki, miért ment el a párod. Én általában annak a híve vagyok, hogy – ahogyan Te is írtad – ha gond van a párkapcsolattal, tegyünk meg mindent azért, hogy jobbá tegyük és ne rögtön a szakításra vagy új pár keresésére gondoljunk.
Van azonban olyan is, hogy egy pár egyszerűen nem való egymáshoz és jobb, ha külön válnak az újtaik. Sokan ezt nehezen ismerik fel, vagy nem akarják felismerni. A Vaszati korrekciók – amiket elvégeztél – azonban felgyorsíthatják ezt a folyamatot, a felismerés folyamatát.
Próváld végiggondolni az együtt töltött éveket és válaszold meg Magadnak azt a kérdést, hogy vajon tényleg vissza kell őt csábítani, vagy hagyni kell elmenni…
Ha a lakásodból szeretnéd a lehető legtöbbet kihozni, ajánlom figyelmedbe a Vaszati 27 napos programját.>>