Ha van svájci frank hiteled, akkor annak törlesztő részlete még tovább emelkedik. Ha nincs, még akkor sem biztos, hogy fellélegezhetsz, mert lehet, hogy a munkaadódnak van, vagy a potenciális vevőidnek van. Ha alkalmazott vagy, veszélyben lehet a munkád, ha pedig vállalkozó, akkor csökkenhet a forgalmad.
Sajnos a világ gazdasági életét nem tudjuk befolyásolni. Bizonyos eseményeket (mint pl. a svájci frank erősödését) nem tudjuk megakadályozni. Mit tehetünk akkor, hogy ne válljunk a pénpiacok hisztériájának és spekulációinak az áldozatává?
Emlékszel még miről szólt ennek a Vaszati fórumnak a legelső bejgyzése? 2009. január 27-ét írtunk… Bizony, annak idején azért jött létre ez a Vaszati fórum, hogy közös erővel – válság ide vagy oda – „már csak azért is” jó életünk legyen, el tudjuk élni a céljainkat és ne váljunk áldozatokká.
Az évek során nagyon sok házat, lakást megismertem az ott élők sorsával együtt. Ti is nagyon sok dologról írtatok itt a blogon. Biztos vagyok benne, hogy otthonunk minősége erőteljesen hozzájárul ahhoz, milyen az életünk „békeidőben” és ahhoz, hogyan tudjuk átvészelni a nehéz időket.
Vannak olyan családok, olyan otthonok, ahol akkor is válság van, amikor „hivatalosan” nincs válság… mert elisszák a pénzt (délnyugat), mert ész nélkül költekeznek (dél), vagy túl kockázatos befektetést választanak (délkelet), vagy nem végzik jól a munkájukat, ezért elküldik őket és mást alkalmaznak helyettük (kelet). Igen, a pénzügyeink alakulásához minden egyes égtáj minősége hozzájárul! Hiba lenne azt hinni, hogy csak az északra kell odafigyelni, mert onnan jön a pénz. Valóban fontos az észak minősége, de nem csak azon múlik, hogyan fog hatni Rád az elkövetkező néhány hónap vagy év.
Ha rendszeresen olvasgatsz a Vaszatiról, akkor már sejtheted, hogy vannak-e problémái az otthonodnak. A problémát felismerni azonban nem elég! Mindenképpen tenned kell valamit – addig amíg nem késő -, hogy jobbá tedd otthonod energiáit és ezzel együtt az életedet.
Azt nem tudom megígérni, hogy ettől olcsóbb lesz a Frank, még azt sem, hogy nem fog tönkremenni a munkaadód… azt viszont igen, hogy egy jó energiájú házban élve sokkal pozitívabban tekinthetsz a jövőbe, sokkal inkább megtalálnak majd a lehetőségek, és ha úgy alakul, sokkal könnyebben túljutsz az esetleges nehézségeken is. Ha pedig igazán jó minőségű az otthonod, talán észre sem fogod venni, hogy forr a világ körülötted…
Kezdd el a változtatást minél előbb az otthonodban – most, amikor még csak kapkodjuk a fejünket a hírek hallatán, de amikor még (talán) nem késő…
Ebben segítenek szaktanácsadóink, a Vaszati Szövetség által szervezett programok, tanfolyamok és a 27 napos program és a Vaszati pénzügyi mentőcsomagja.
Természetesen ennél sokkal több tényező van, amelyek befolyásolják a pénzügyeidet, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy az észak-dél tengely minősége az elsődleges…
Köszönöm, hogy szavaztál!
ui: Legutóbb is tartottunk egy szavazást, akkor a különböző stílusokkal kapcsolatban. Az eredmény elég egyértelmű, de ha szeretnél, még néhány napig szavazhatsz. Hamarosan visszatérünk rá. Bizony, vidámabb téma, mint az újabb válságra való felkészülés…
Üdvözöllek!
A magyar lakások nagy része északon zárt ,mert az a hideg. Mit lehet tenni ,hogy mégis nyitottnak hasson?
Lehet -e rajzot küldeni,hogy tanácsot kérjek?
A mi házunk régi ,felújított, bővített ,lehet -e javítani rajta?
Köszönöm a választ kata.
Kedves Kata!
Az első és legjobb módszer az ablaknyitás. Ha ez nem lehetséges, akkor tehetsz az északi falra egy szép nagy tükröt. (Kivéve, ha a hálószobába esne.)
Az északi helyiség energiáit javíthatod azzal is, hogy sok-sok zöld színt használsz ott és szép rendet tartasz. A friss, tiszta víz jelenléte is kedvező északon.
Sokat segít még egy Buddha yantra elhelyezése is, amit a Vaszati shopban megtalálsz.
Ha több tanácsot szeretnél kérni, nyugodtan fordulj szaktanácsadóinkhoz.
Minden házon lehet javítani. Minél többet változtatunk, annál inkább érezhetjük a kedvező hatást.
Szia!
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Mint építészmérnök azt tanultuk, hogy északra lehetőleg ne nyissunk ablakot, ott legyenek a kiszolgáló helyiségek, a kamra, mert annak hideg kell…stb. A mai energiaárak mellett minden tájolási kérdést jól meg kell fontolni. Ha sokat kell fűtenem, mert északi ablakaim vannak és nem süt be a nap a lakásomba, kétlem, hogy jól fogom magam érezni. A feng shuiban is vannak tájolási problémák, amik miatt többféle nézet alakult ki. Nem mindegy, hogy az égtájakat veszem alapul, vagy a bejáratot nézem kiindulópontnak. Ez szerintem a Vaszatinál is meggondolandó.Nem mindegy milyen égtájon élünk. Egy déli országban, ahol a meleg ellen kell védekezni, ott ésszerűbb az északi ablak, mint a déli. De északon ennek az ellenkezője az igaz. Ezért különböznek a más éghajlaton lévő lakóházak. Vagyis nagyon kisarkítva az eszkimóknak nem jó az afrikai pálmalevél ház.
Üdv: Ildikó
Kedves Ildikó!
Én is építész vagyok és „természetesen” nekem is azt tanították, hogy északra tegyük a mellékhelyiségeket. Sajnos.
Engedd meg, hogy megosszam Veled a saját tapasztalatomat! Korábban társasházban éltünk, ahol eredetileg zárt volt az észak és az északkelet is. Olyan szerencsések voltunk, hogy nyithattunk mindkét égtájra egy-egy 120 x 150-es, tehát meglehetősen nagy ablakot. Nos, a lakás egyáltalán nem lett hidegebb, viszont sokkal-sokkal világosabb. A pozitív hatásokat pedig nagyon intenzíven éreztük. Ma már nem ott lakunk, hanem egy teljesen Vaszati szerint épült családi házban. A régi lakásunkat korábban be is mutattam. >>
Természetesen most is nyitott az észak (lásd a cikkben levő képeket!), emiatt nagyon szép világosak az északon levő (vécé nélküli) fürdőszobák. És egyáltalán nem hidegebbek, mint a ház többi része. (Mellesleg megjegyzem, hogy télen, amikor olyan nagyon félünk a hidegtől, alig van Napsütés. Napsütés hiányában pedig édes mindegy, hogy hol van az ablak…)
A hozzászólásod második részében azt javaslod, hogy reformáljuk meg a Vaszati szabályait. Ha a Vaszati egy olyan tudomány lenne, amit egy unatkozó professzor szabadidejében kitalált és időnként, amikor épp megint unatkozik, változtat rajta, csak hogy az ügyfeleinek a kedvében járjon, akkor elképzelhető lenne, hogy indítványoznánk: jöjjenek inkább az energiák délről, ne északról. És ő hipp-hopp, átírná a szabályokat…
Rossz hírem van. A Vaszati nem ilyen tudomány. Akár tetszik akár nem, az energiák északról és keletről érkeznek az otthonunkba és senki kedvéért nem fognak más irányból jönni.
Na igen. A Feng Shuiban még ez is lehetséges. Na nem az eredeti, többévezredes tudományra gondolok, hanem a mai, kereskedelmi Feng Shuira, ami amerikából jött és Thomas Lin Yun találta ki 1986-ban… Ő találta ki a szerelem és egyéb sarkos Feng Shuit, ami figyelmen kívül hagyja az égtájakat, és amiről ma a világon több millióan hiszik, hogy működik…
Biztosítok mindenkit, a Vaszatival ez nem fog megtörténni. Nem fogjuk hirtelen kitalálni, hogy az energiák jöjjenek inkább délről, mert északon túl hideg van. Sőt, azt sem fogjuk kitalálni, hogy nem számítanak az égtájak, csak a bejárat és ha abból is több van, akkor az, amelyik nekünk jobban tetszik… Beindult a fantáziám. 🙂
Orvos vagyok, nem építész. Komolyan hiszek az energiák építő és romboló hatásában, ezért a betegeim gyógyításában, illetve a betegségmegelőzésben is nagy hasznomra van az energiák szabad áramlásának a biztosításán alapuló felfogásom. Számtalan saját és a betegeim számára is pozitív anyagi és egészségügyi példán tudnám demonstrálni a Vaszati jótékony hatását, ami nagyon ok esetben drámai gyorsasággal következik be. Egy több mint 5000 éves írott tudomány Európára adaptált változatáról van szó, melynek a szabályai egységesek az egész világon, a jég- és a pálmakunyhók vonatkozásában is. Nyílt, mindenki számára elérhető TUDOMÁNYRÓL van szó, mely az eredeti, a császári dinasztiák által titkosan kezelt Feng Shui alapját is képezte, amit részben dezinformációk és az alkalmazók közül szinte mindenki ferdített egy kicsit vagy nagyon, és ami mára iparággá vált. Sajnos szomorú bizonyítékaim vannak arra nézve is, hogy az egészségi állapotra mennyire nincs hatással még az abszolút szakemberek esetében sem. Természetes, hogy még sok egyéb körülmény, fizikai, kémiai, elektromagnetikus és pszichés, szellemi stresszhatásoknak is nagy szerepük van a betegségek és kóros állapotok kialakulásában, de a stabil alapokat sajnos nem lehet megkerülni semmiféle személyre, területre vagy éghajlatra szabott utólagos, és logikai úton létrehozott szabályozással. Hamvas Ferenc
Kedves Ferenc!
Köszönöm a hozzászólásodat!
Sok olyan haladó gondolkodású orvosra lenne szükség, mint amilyen Te vagy!
Sziasztok A mi észak észak keletünkis viszonylag zárt lesz arra egy szoba ablak 120*120 és egy felül világitos háztartási helység ajtó :S én a gazdagság sarokba terveztem a háztartási helységet a mosogé se olcso és a kondenz kazán se … remélem nem követtel el nagy baklövést, A régi választodat megfogadtam és a déli vidékre tervezett kerti csobogos tavacskát az északi ház mögötti gyümölcsösbe tervezem nem tudom merre találok hozzá segit séget 🙂 illetve kert kialakitással kapcsolatban, Hiába olvasom ujra és ujra a cikkeket sajnos sokszor nem tudom a mi helyzetünkre adaptálni… köszönöm elöre is Naz
Kedves Naz!
Ugye tudod, hogy nincs a Vaszativan gazdagság sarok? Esetleg északra tervezted azt a háztartási helyiséget? Az észak megfelelő használata nem azt jelenti, hogy csupa drága dolgot teszünk oda – drága mosógép, drága kazán -, hanem azt, hogy szép nyitott, tiszta és rendes.
Örülök, hogy nem épült meg délen a tó.
Ha bármiben bizonytalan van, csak azt tudom javasolni, hogy fordulj szaktanácsadóinkhoz. Lehet, hogy fizetned kell a tanácsukért, de legalább tutira nem követsz el semmilyen hibát.
Jogos jogos 🙂 igen a Fs térképén van 🙂 de igen a háztartási helység kisablakkal észak felé és felül világitos ajtoval lesz felszerelve. Remélem számit. a kerti tó vagy ahhoz hasonlo ( a kutyusom imád az ilyenben pancsolni igy hozzá is alakitanunk kell ) a gyümölcsösben körübelök észak keletre fog kerülni vannak „hibák” a házban de hiszem ha jol érzem magam benne és szeretek ott lenni akkor elöbb utobb jora fordul minden. köszönöm a segitségedet Naz
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, szinte minden ház, utca, K-Ny -i tájolású. Északi oldalon kicsi ablakok, mivel a ott vannak a kiszolgáló helyiségek . nem is lehetett másképp terveztetni. Valahogy éreztem én is, hogy a Vaszatit a sajátos tájolás miatt kevésbé tudtam megkedvelni, holott sokkal szimpatikusabb, mint az FS. Szóval nagy ablak Északi oldalon nálunk kizárva. Szerintem a többségnél így is van. Anonymussal javaslata tetszik, talán van megoldás az így épült házakra.
Szeretnék a Déli ajtó fölé egy yantrát festeni, de olyan gondom van, hogy sehol nem találtam egyetlen mintát, amit kitudtam volna nyomtatni, a szimbolumok nagyon picik…
Tudnál nekem ajánlani olyan honlapot, ami a yantrák kinagyíthatók.
Nem számít a méret, mint Fengshuinál? Köszi szépen.
Szia Gitta. Ezen az oldalon találhatók szerintem a legnagyobb felbontású yantrák: http://www.govinda108.it/galleria_vastufengshui.php
Én is a festésen gondolkodom. Egy Parasuram yantrán, mert hiányzik a DK-rész a lakásomból. (Persze venni lenne a legjobb egyet, mert azok fel vannak szentelve, neten max a mantrájukat lehet megtalálni.)
Szia Gyöngyi! Te vagy a megmentőm, ez csodálatos!! köszi!
Titi, tegnap pont erről akartam írni, csak annyit tennék hozzá, hogy nem véletlenül épültek őseink háza ilyen tájolásban. Valahol olvastam, hogy a magyar ház építési rendszere, szerkezete, kozmikus alapon nyugszik.
.
Viszont egy érdekes írást találtam, hogy a fejünk melyik irányba legyen. A vaszati szerint:
Az ágyat tehát úgy helyezzük el, hogy fejünk keletre, délre vagy nyugatra legyen. Az északi irány és ezek mellékégtájai a föld mágnesessége miatt nem megfelelőek.
több helyen..:
Akkor tudunk tökéletesen pihenni, regenerálódni, hogyha a Föld mágneses vonalaival párhuzamosak a mi mágneses vonalaink is, amikor fekszünk az ágyon. A fej felel meg az Északi iránynak. mert így kerülünk leginkább összhangba a Föld mágneses rezgéseivel.
tehát?
Kedves Gitta!
Az, hogy nem javasolt fejjel északi irányban aludni, pontosan a Föld mágneses mezejének hatása miatt van. Ha észak felé van a fejünk alvás közben, a mágneses mező északi pólusa és a fejünk északi pólusa kerül kapcsolatba. Ha van két mágnesrudad, amelynek az északi végeit össze akarod érinteni, mi fog történni? Taszítani fogják egymást. Ugyanez történik velünk is, ha észak felé fordulunk a fejünkkel. Az azonos pólusok taszítása miatt pedig nem lesz nyugodt az alvás.
Ha nagyon mélyen akarsz aludni, akkor aludj fejjel dél felé. Pl. egy olyan műtőben, ahol altatják a pácienst, az lenne a legszerencsésebb, ha a műtőasztalon fejjel dél felé tudna aludni. Ez biztosítaná ugyanis azt, hogy teljes mértékben elnyugodjon…
A legjobb alvás irány azonban mégis csak a kelet, ami segíti a spirituális fejlődést.
Kedves Edit!
Köszönöm szépen a javaslataidat.
Kedves Gyöngyi, Gitta és mindenki, aki yantra nyomtatáson gondolkodik!
Az, hogy a weboldalunkon található yantrák gyenge minőségűek nem véletlen. Már többször írtam róla, hogy az innen-onnan kinyomtatott yantrák hatása meg sem közelíti azokét, amelyeket szaktanácsadóinktól vagy a Vaszati Shopból tudtok megvásárolni.
Tanárom, Marcus Schmieke végzett ezzel kapcsolatban egy kísérletet. Az egyik Vaszati tanfolyamon volt egy úriember, aki különösen érzékeny volt az energiákra. Azt is megérezte, ha épp vízéren, vagy Harman csomópontban ül. Mutatott neki két látszólag teljesen egyforma Sri yantrát. Az egyiket asztrológiailag kedvező időpontban nyomtatta Marcus, a másikat pedig egy olyan időpontban, ami nem volt kedvező. A hátulján megjelölte, hogy melyik-melyik, majd megkérte az úriembert nézze meg, hogy érez-e valamilyen különbséget. Az „igazi” Sri yantrából rendkívüli erősségű energia sugárzott, míg a másik „csak” szép volt, de energiája csak alig-alig.
Ha tehát azért szeretnétek Magatoknak yantrát, hogy az erősítse otthonotokban a pozitív energiákat és kivédje a negatívakat, azért, hogy jó hatással legyen az életetekre, akkor felejtsétek el a yantra nyomtatást.
Ráadásul kinyomtatni az internetről egy yantrát olyan, mint amikor letöltöd valahonnan a kedvenc zenédet és arra nem gondolsz, hogy az a bizonyos énekes milyen sokat dolgozott azért, hogy Te jól szórakozhass az ő zenéjére…
Kedves Edit,
Szeretnék egy félreértést tisztázni. Személy szerint nem terveztem yantrák nyomtatását (az általam linkelt weboldalon torzak a yantrák, az oldalaik nem párhuzamosak.) Ideiglenesen szerettem volna szerkeszteni, majd festeni egyet otthonra addig, míg módom nem lesz rendes, felszentelt yantrák vásárlására. (Úgy gondoltam, ez is több lenne a semminél.)
Elnézést kérek fentebbi viselkedésemért.
Gyöngyi, számból vetted ki a szót, de nem írtam le, teljesen egyet értek veled. Én is tapasztaltam máshol lelhető oldalakon, hogy sok a szerkesztése hiba. Yantráknak nem mindegy, hogy milyen szöget zárjanak be, mikor melyik lépés következzen egy szerkesztésnél.
Én is azért gondoltam, hogy festek egy jó nagyot….
Kedves Edit! Én nagyon tisztelem a Te szakmai képességedet, és ne haragudj nem is akarlak megbántani. Elnézést kérek a „nyomtatás” miatt, én ezt nem úgy gondoltam, hogy most azt fogom és kiteszem a falra. Csupán a szimbólumok és az írásjelek érdekeltek volna, mivel alig kivehetők.
Szeretném tudni, milyen anyagra készültek a SHOP-ban lévő a yantrák. papír vagy műanyag…vagy…milyen vastagságúak, merev vagy puha lemezre van nyomtatva a minta és miben szállítod, mi a garancia, hogy nem gyűrődik, vagy törik meg?
A yantrák kemény, jó tartású papírra vannak nyomtatva. Rendesen becsomagoljuk őket, nem tudnak megsérülni, hacsak nem ugrál rajta a futár..
Kedves Gitta!
Tudodm, hogy nagyon sokan éltek olyan házban, ahol zárt az észak. Ez valóban a magyar építészet és főleg a település szerkezet hibája. Ha a szomszéd miatt nem lehet ablakot nyitni, akkor is mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy javuljon az észak minősége. Ezzel kapcsolatban olvasd el az első hozzászóláshoz adott válaszaimat.
Ha pedig elolvasod a második hozzászóláshoz írt válaszomat, megtudod, mi a véleményem a Vaszati megreformálásáról.
Sziasztok!
Nálunk az a helyzet a leendő házunkban, hogy eleve a telek tájolása nem változtatható meg, azaz: A Duna felé lejtő hegyoldalban van, a lejtés főképpen észak-déli irányú. A házat a telek északnyugati-északi részére kellett tenni. A ház mögött magas támfal van közvetlen, illetve valahol maga a házfal is támfal, mivel fölöttünk a szomszéd telke jóval magasabban van, azaz, mi támasztjuk meg alulról az ő telkét. Ezek az adottságok. A szomszéd felé ablakot a tűzfalra nem lehet nyitni, ezért a telek és a ház észnyugati területére eső szobába 3 sor üvegtéglát tudtunk elhelyezni, és egy másik szobába, amelynek egyik része a ház északi részén van egy kis ablakot, ami viszont nyugatra néz. (pl, kérdés ez is: számít melyik területen van az ablak, de az hogy merre néz, mennyire fontos?)
Ezzel szemben a ház ellenkező oldalán a Dunára néző nagy ablakok vannak a déli délkeleti és délnyugati területeken. Elég rosszul hangzik vaszatiul igaz? Egyébként gyönyörű a panoráma és egyszerűen hihetetlen, hogy ez rossz lehet, vagy rossz lesz….
A telket nagy munkával használhatóvá tettük, vagyis teraszokat alakítottunk ki rengeteg földmunkával. Dehát a hegyet nem lehet megfordítani, ezért a telek legmélyebb pontja délkeleten van, utána délnyugaton, ahol egy raktárt csináltunk (-3m), tetejét betöltöttük, így az egy pinceszerű raktár lett, annak teteje legalább így nem a legalacsonyabb pontja a teleknek (kb. 0 pont) Ezután jön a déli szint (-6,1m)
Tehát északon 7-8 méteres támfal délen-délkeleten -6 méter a szint. A déli oldalt tehát fizikai képtelenség zárttá tenni, és az északi oldalt pedig megnyitni.
A kelet (-4–6) északkelet (-2) nyugat (0) északnyugat(0) talán tűrhető, bár nem tudom, hogy a teraszos-lépcsős kialakítás az energiaáramlást mennyiben befolyásolja.
A mai gazdasági helyzetben nem lehet ingatlant eladni, de alapvetően nem is lenne szándékunk, inkább használni szeretnénk végre, de valahogy elment tőle a kedvem és még be is kéne fejezni persze. Itt állok és fogalmam nincs mi vár ránk majd ezen a telken…..ha van valami ötlet szívesen venném.
Rita
Kedves Rita!
Amit írsz tényleg nem valami szívderítő. Az erőteljes déli lejtés sajnos tényleg nem szerencsés. Volt már sok ilyen telekkel dolgom…
Csak egy dolgot tudok javasolni, ez pedig a szaktanácsadó segítsége. Megpróbálhatod a 27 napos programot is, de a Ti házatoknál úgy érzem, fontosabb lenne, ha egy tapasztalt szakember tudna segíteni. Ezt a lépést mindenképpen tedd meg még a beköltözés előtt! Talán az is, hogy még nem sikerült befejezni a házat már a déli lejtő hatása…
Nagyon jók a kommentek, bennem is hasonló gondolatok munkálkodnak… Várom a válaszokat 🙂
Én elgondolkodtam ezen az égtájak dolgon, és beleborzongtam egy felismerésbe… Ugye a magyar kultúrában az északnak zártnak kell lennie, olyan indoklással, hogy „onnan jön a hideg”, és így tovább. De a Vaszati szerint női energiák északról jönnek (vagy tévednék?). És ha nem engedjük be őket a házba, mert zárt az észak, akkor a házban élő nők sorsa alárendelt és sanyarú lesz, mert nem lesz elég energiájuk… Vajon nem azért alakult-e ki az észak általános zártsága, hogy FÉRFIKÖZPONTÚ lehessen az életünk, a férfiak tudjanak zsánerek lenni (amit még mindig megtapasztalhatunk)? Elég csak a közéletet, a vallásokat és a politikát megnézni, hogy mennyi nő van benne!!! Szinte senki!
Amúgy az ismeretségemben van egy olyan telek és ház, ami nagyjából megfelel a Vaszati elveinek. Északkelet felé lejt, északkeleten van az utca, északon és keleten vannak az ablakok, délnyugaton a raktár. A benne lakók 70 évesen is 10 évet letagadhatnak a korukból, és elég jó a helyzetük is. És valahogy mindig is szerettem náluk lenni, jó érzés, igazi feltöltődés! De csak nemrég esett le a tantusz, hogy ez miért lehet: a lakhelyük tulajdonságai miatt!
Kedves Titi!
Az észak felől jövő energiák valóban nőneműek, a keletről jövők pedig hímneműek. Azt nem hiszem, hogy direkt azért nem raktak elődeink ablakot északra, hogy a férfi lehessen az úr a házban, de sajnos a sok zárt észak valóban sok nő életét megkeserítette már. Legalábbis ezt tapasztaljuk.
Az ismerőseid valóban szerencsések, hogy ilyen jó adottságú házban élnek. Bár ritka az ilyen, azért előfordul. Ha például valaki olyan telken építkezett, amely észak, északkelet vagy kelet felé lejt és arra van a panoráma, akkor feltehetőleg szép nagy ablakokat tett a házának ezekre a különösen érzékeny égtájaira, esetleg még egy szép nagy terasz is van ott, hogy még jobban lehessen élvezni a tájat… Az ilyen épületek lakói biztosan érzik is otthonunk pozitív energiáit, mint ahogyan Te is szeretsz az ismerőseidnél lenni.
Köszönöm szépen a megerősítést!
Beletrafáltál, fantörpikus panoráma van az ismerőseimnek északkelet felé. 🙂 Terasz sajnos ott nincs, de a ház háta mögött, délnyugaton még van két hatalmas diófa is, sőt, erdő, amit elfelejtettem megemlíteni, és lényeges.
És még egy tudományos bizonyítás és ismeret erre a jelenségre: egy energiagyógyászatról szóló könyvben olvastam, hogy az emberi agyban (de az állatokéban is) magnetitkristályok vannak, amelyek érzékenyek a Föld mágneses terére. Emiatt találnak haza a madarak. Emiatt vannak olyan érzékeny emberek, akik térkép nélkül is tudnak tájékozódni. És emiatt fordulnak a világ minden táján a szarvasmarhák a mágneses észak felé – onnan töltekeznek.
Úgyhogy a dél felé lejtő területeket gondolom hagyjuk meg szőlőtermesztésre, a többin pedig lehet lakni… 🙂
Kedves Titi!
Nahát, nem is tudtam, hogy a tehenek észak felől töltekeznek! Ez nagyon jó.
Érdekes kérdés lehet, hogy csak a tehenek (női energiák), vagy a bikák is? 🙂
Ez megint csak alátámasztja egyrészt, hogy mennyire fontosak az északi energiák, de azt is, hogy nem kedvező fejjel észak felé aludni.
Bizony, a szőlőtermesztéssel kapcsolatban is igazad van… Sok furcsaságot láttam már déli lejtésű telkeken…
Kedves Edit,
A könyv csak a teheneket írja, bikákról nincs szó. 🙂
És elsősorban a tájékozódást említi, de szerintem töltekezés is.
Szia Titi!
Nem akarok okoskodni, de azt hiszem meleg éghajlatú országokban (Irak, Irán, Kuwait,stb.) az északi oldalon van inkább az élet és a nők nagyobb elnyomásban élnek, mint mi itt. Vannak más meleg éghajlatú országok, ahol
szintén nem dél felé nyitnak és átlagos a nők helyzete.
Szóval lehet, hogy máshol is kell keresnünk elnyomásunk okát.
Kedves Ági!
Sok országban a kultúrától is függ, hogy milyen a nők sorsa. Irakban és Iránban nem jártam, csak Tunéziában egy pár évvel ezelőtt, de ott egyáltalán nem volt jellemző, hogy északra nyitottak volna a házak.
Vannak viszont iráni (Iránban élő) barátaim. Akiket én ismerek, mind boldog házasságban élnek, elnyomás nélkül. Ott még él a Perzsa kultúra.
Az itthoni tapasztalataink azonban (sajnos) tényleg alátámasztják, hogy sok olyan lakásban, ahol egyáltalán nincs ablak északon, nagyon elégedettlenek a nők.
Sziasztok!
Mi 2 hónapja költöztünk be egy 130 nm-es családi házba. Régóta olvasgatom a vaszatival kapcsolatos dolgokat. Ebben a házban van terasz északon, észak keleten, keleten és délkeleten is valamint,ami nem a legjobb van északnyugaton is. Körbe ablakok vannak, minden nagyon világos. A telek északra és keletre lejt. Nyugaton a kertben van egy nagy fa, délkelettől-délnyugati irányba pedig fás terület, mivel erdő mellett lakunk.
Északra,keletre figyelek oda a leginkább,de nem hagyom ki nyugatot sem. Mivel ott is vannak ablakok és ahogyan írtam egyészaknyugati terasz is, én ezt úgy oldottam meg, hogy minél kevesebbszer használom az ezen az oldalon lévő ablakokat és a teraszt. Kizárólag az északi és a keleti teraszt használjuk.
Nagyon jó egyébként északon nyáron kinnt étkezni a nagy melegben. Nem is sötét,mint ahogyan fentebb olvastam egy hozzászólótól. Mivel a hegy alsó részén van a ház a mellettünk lévő pedig lejjebb így még a nap is idesüt reggeli órákban és nagyon kellemes, hangulatos. Én bízom abban, hogy gazdasági válság ide-oda, a lakásom berendezését tekintve is, még ha nem is 100 %-ban, de rendben vannak a dolgok!
Kedves János!
Örülök, hogy megírtad a tapasztalataidat! Amikor valaki saját tapasztalatból mondja, hogy milyen jó egy északi terasz, az sokkal hihetőbb, mintha könyvből olvasnánk.
Ha ennyire jó a házatok északi és keleti része, nyugodtan kinyithatod a nyugati ablakokat is… A leírásod alapján a többi égtáj jó minősége miatt a ház energiái egyensúlyban vannak.
Kedves Edit!
Nagyon szépen köszönöm!
Üdvözlettel: János
Kedves Edit!
Az utóbbi időben azt fontolgatom, hogy a házunk északi-és észak-keleti részén lévő szobában irodát alakítunk ki, ahol az ügyfeleinket fogadjuk (én is építész vagyok). A bejárata a ház északi részén lesz, ami a szobában az észak-nyugaton van. A szoba észak-keleti oldalán (ez a ház észak-keleti része is) is szép nagy ablak van. Megfelelő-e ide az iroda?
A másik kérdés: át szeretnénk helyezni a konyhánkat a jelenlegi nyugati oldalról a leendő iroda melletti helyiségbe, tehát É-ÉNY-i lesz a tájolása, a helyiségben kb. fele-fele arányban. Megfelelő hely ez a konyha részére? Itt is szép nagy ablak van észak felől, 150×150-es.
Ezeket a változtatásokat nem csak a tájolás miatt fontolgatom, hanem azért, mert ezek a helyiségeket most nem használjuk. Így a jelenlegi konyha helyére, a NY-DNY-i helyiségbe kerülhetne a hálószoba.
Válaszodat előre is köszönöm: Ildikó
Kedves Ildikó!
Mindegyik ötlet jónak tűnik.
Az északi és északkeleti terület nagyon jó szellemi és kreatív tevékenység végzésére. Gondolom nem csak ügyfélfogadás lesz az új irodában, hanem dolgozni is itt fogsz. Szerencsés a sok ablak is. Esetleg érdemes lenne kiszámolni az egyéni égtájadat, mert az is sokat számít egy olyan helyiség kialakításánál ahol szokat tartózkodsz, vagy ahol fontos dolgot végzel.
Már biztosan tudod, hogy a konyha legjobb helye a délkelet, a második legjobb helye pedig az északnyugat. Éppen ezért a konyhának is jót fog tenni a költözés főleg amiatt, mert nyugaton és délnyugaton egyáltalán nincs jó helyen. Nyugaton és délnyugaton viszont nagyon jól lehet aludni, ideális hálószobának.
Kedves Edit!
Köszönöm a válaszodat.
Bizonyára szükség lesz egy vaszati tanácsadóra, mihelyt meg tudjuk fizetni, de ha lehet légyszíves válaszolj két kérdésre, amit a hozzászólásomban feltettem, mert ezek már régóta foglalkoztatnak és nem kapok rá választ sehonnan (könyvből sem).
Tehát: az számít, hogy melyik égtáj-területen van az ajtó-ablak, de az hogy merre néz, mennyire fontos? pl. ha a telek északi részére eső házrészen helyezkedik el a bejárati ajtó, de ez a ház vaszatija szerint északkeleti területen van, de keleti irányba néz az ajtó, akkor ezt milyen ajtónak tekintsem? a bejárati ajtót tekintve melyik égtáj a döntő jelentőségű?
A másik az energiaáramlással kapcsolatos: a teraszos-lépcsős kialakítás az energiaáramlást mennyiben befolyásolja? A teraszokon megreked az energia? Próbálom vizualizálni: pl. keletről jön az energia a telekre (lentről domboldalról szomszéd felől), de a telken a nyugati irányú áramlását még a Brahmasztán keleti részén megfogja egy támfal, tehát „megreked” az alsó teraszon. Talán legyengülve áramlik tovább nyugati irányba? Nyugat magasabban van, két lépcsősor is felvezet a nyugati telekbejárati részre (sajnos nálunk a lépcsők is beleesnek a Brah.-ba, de ez más kérdéseket fel). Örvénylés keletkezik-e a teraszon? Nyilván kialakul itt is egy önálló energiamező.
Lehet hosszadalmas neked erre a kérdésre válaszolni de engem személyesen az általános szabályleírásokon és szabálykövetéseken túl érdekel az energiaáramlás törvénye részleteiben is, amit a saját lakásunkra, házunkra, telkünkre vonatkozóan is megérteném é tudnám használni. De hol nézzek utána?
Őszintén szólva, szeretem alaposan megismerni, megérteni ami foglalkoztat, amit „elém raknak” és csak akkor tudok tanácsot elfogadni, ha én magam is „képben” vagyok. Pl. gyógyszert sem veszek be csak azért, mert orvos írta fel, csak akkor, ha utánanéztem mi van benne. A boltban sem veszek meg mindent, azért mert árulják.
Szóval van bennem egy egészséges kíváncsiság, de nem akarom elvenni mások kenyerét és nem tartom kikerülhetőnek tanácsadó igénybevételét akkor sem, ha néhány kérdésemre kapnék konkrét választ, hiszen ettől én nem leszek hozzáértő, de tudok mérlegelni és dönteni.
A 27 napos program a fent leírt speciális kérdésekre is ad választ?
Köszönöm, ha válaszolsz, Rita
Kedves Rita!
Amikor meg akarod határozni egy-egy ajtó vagy ablak helyét, akkor a házat veszed figyelembe, a telket nem. Ha a telek bejáratára vagy kíváncsi, akkor pedig a telket veszed figyelembe.
Akkor mondjuk, hogy egy háznak van északon ablaka, hogyha a szerkesztés alapján meghatározott északi szektorban találunk ablakot. Parallel épüet esetén (amikor a falak párhuzamosak a főégtájakkal) ez az ablak észak felé is fog nézni, diagonál ház esetén (amikor a falak a mellékégtájakkal párhuzamosak), ez az ablak nézhet északnyugat vagy északkelet felé.
Amikor aszerint értékelünk egy égtájat, hogy nyitott-e vagy sem, olyankor azt nézzük, hogy van-e az adott égtájhoz tartozó területen ablak. Lehet, hogy északon nincs ablakod, de van északnyugaton, és ez az ablak észak felé néz. Ez azt jelenti, hogy az északnyugat nyitott, de az észak zárt. (Tehát az északhoz tartozó jellemzők sérülnek.) Enyhítő körülmény viszont, hogy legalább valahol – esetünkben északnyugaton – be tud jönni északi energia. Ettől azonban a ház északi szektorának nem lesz jobb a minősége.
Remélem, ez így érthető. A Te esetedben tehát északkeleti ajtóról beszélünk.
Örömmel olvasom, hogy kelet felé (is?) lejt a telek. Ez jó hír! (Az előző hozzászólásod alapján egészen másképp képzeltem…)
Általában a teraszos kialakításkor nem reked meg az energia. Az energiaáramlást vízszintesnek képzeld el. Egy korábbi bejegyzésben van egy-két rajt, ami azt mutatja, hogyan érik el a vízszintes és függőleges energiák az épületet. Ezt itt találod. >>
A vízszintesen áramló energiák csak akkor akadnak el, ha valamilyen akadály – pl. egy nagy fa, vagy fal útjukat állja. Ha valamilyen akadály kerül az energiák útjába, akkor egy részük visszapattan, egy részük pedig igyekszik továbbhaladni. Ezek a továbbhaladó energiák azonban már kevésbé frissek, mint amilyenek az akadályba ütközés előtt voltak.
Az energiaáramlások pontos útjáról egyébként a haladó (szaktanácsadó képző) tanfolyamon tanulnak a résztvevők. A 27 napos program inkább a Vasazti gyakorlati részével foglalkozik.
Kedves Rita! Bocsánat, hogy egy mellék-kérdésben hozzászólok a leveléhez, mert orvosként szólok hozzá egyetlen mondatához, aminek látszólag semmi köze az alap-problémához. Saját tapasztalatomból mondom, hogy az sajnos nem vezet sehová, ha az ember mindennek a miértjét és a hogyanját meg akarja ismerni. Én is ilyen VOLTAM! Ez csak zavarodottsághoz és bizonytalansághoz vezethet. Vannak kérdések, amikor jól akkor sem dönthet, ha már megismerte a rendelkezésre álló irodalmat, mert akkor is nagyon sok pro és kontra érv merülhet fel, amire már szakértelem hiányában nem fog tudni választ adni. Gondoljon csak bele, ha elmegy uszodába, fog vízmintát vetetni mielőtt bemegy a vízbe? Vagy ha elmegy tankolni, akkor ellenőrzi az üzemanyag összetételét? Vagy ha elmegy a biopiacra, fogja tudni biztosan, hogy az ott látható árut valóban olyan körülmények között termelték, mint ahogy mondják? És ha valóban úgy is van, akkor hányféle olyan körülmény van /magasfeszültségű vezeték, mikrohullámok, szennyezett talajvíz stb./, amire nem is gondol a termelő, de Ön sem? Kicsit most magam ellen beszélek, mert mi a rendelőnkben mindent kiingázunk felírás előtt, hogy jó-e a páciens számára, de mi van akkor, ha Őt ez nem hatja meg és elkezd különböző fórumokon olvasgatni és agyalni, és utána Önhöz hasonlóan egyéni döntést hoz arról, hogy Ő ezt mégsem tartja jónak. Szóval az embernek nem tekintélyelven, hanem intuitív bizalmi alapon döntenie kell arról, hogy kinek a véleményében bízik meg, és ha a legcsekélyebb mértékben bizalmatlanságot érez, akkor egyéni döntéssel a tanácsadó személyét kell megváltoztatnia, nem a tanácsot mérlegelni, mert abban szaktudás hiányában nagyon nagyot lehet tiplizni. Ha bízik az orvosban, a hűtőgépszerelőben, a Vaszati szaktanácsadóban, akkor rábízza Magát, akkor a döntést már meghozta és lényegesen megkönnyíti az életét. Nem könnyű dolog, komoly paradigma-váltást igényel, de kérem higgyen nekem, hosszú távon nagyon megéri. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc
Kedves Edit!
Először is köszönöm a válaszodat, mely megerősített.
Az egyéni égtájjal kapcsolatosan most világosodtam meg igazán: hiszen az én égtájam az észak, a férjemé az észak-kelet. Hmmm… Hogy ezt eddig figyelmen kívül hagytam – és közös irodánk van most is, és lesz ezután is. Akkor mostmár „csak” az elrendezését kell számunkra kedvezően kialakítani?
Üdvözlettel: Ildikó
Kedves Ildikó!
Ugye Vaszati szerint lett kiszámítva az egyéni égtájatok?
Ha a Te egyéni égtájad az északkelet, akkor arra figyeljetek oda, hogy a Te asztalod mindenképpen északkeleten legyen, mert az észak Neked nem jó.
Kedves Edit Meglepödve de örömel olvasom hogy az északfele nézö ablakok a jok mert a mi házunkon csak a mosokonyha és a fürdöszoba ablak néz délkelet felé amit egyépként nem szeretünk mert jolesne egykis reggeli napsütés pl.a háloszobába ami északfele néz és a konyha is a nappali és a gyerekszoba északnyugat talán.A gondom mégis az hogy a háloszobába mégse szeretek lenni pedig még az ágyunk is jol áll az ablakkal szemben vagyis délkelet fele van a fejünk.Ez az utolso szoba a házon csak egy fal kapcsolodik a házhoz egy az utcára amin az ablak van a többi az udvarra.Sarki ház vagyunk jo hosszu utca frontal mindkét oldalon.Lehet hogy mindenféle éren fekszünk az a baj.Köszönöm a választ elöre is
Kedves Nóra!
Valóban nagyon szerencsések az északon levő nagy ablakok, de meg kell érteni azt is, hogy szükségünk van Napsütésre is. Egy ház akkor van rendben energetikailag, ha minden égtájon vannak ablakai, de ezek közül az északi, északkeleti és keleti ablakok a legnagyobbak.
Annak, hogy nem szereted a hálószobátokat több oka is lehet:
1.) nem tetszenek a színei vagy a berendezése
2.) nem süt be a Nap
3.) nem passzol az egyéni égtájadhoz
4.) van valamihely káros földsugárzás az ágy alatt.
Hogy kiderüljön mi lehet a baj, lejgobb, ha megnézeted egy Vaszati szaktanácsadóval.
Kedves Edit!
Nagyon érdekel minden, ami a lakások térrendezésével kapcsolatos. Sajnos szomorú dolgok sorozata történt három szintes gyönyörű otthonomban, ami már azóta nincs meg, pedig minden (nagy részben véletlenül) a feng shui-nak megfelelt. Állítólag az utca maga volt a rossz, mert ott több szomszéddal történt tragédia. Egy baleset áldozatáról nevezték el az utcát. Ezt lehet valóban ilyen rossz hatással ?
Azóta is sokat gondolkozom, hol lehetett a hiba.
Jelenleg egy 27 m2-es lakásban élek, nem az én tulajdonom, de ha az lenne, sem lehetne sokat alakítani rajta.
Pozitív energiákra lenne szükségem. Mit tehetek egy ilyen pici lakásban? A lépcsőházba nyíló ajtó észak-nyugat felé néz. Ennyit tud.
Egy tanfolyam is érdekelne.
Kedves Ági!
Nehéz helyzetbe hoztál.
Nem szeretnék semmi rosszat írni a Feng Shuiról, de sajnos nem Te vagy az első, aki arra panaszkodik, hogy nem úgy alakult az élete a Feng Shui szerint berendezett, vagy akár aszerint épített házában, ahogyan azt ő szerette volna. Igen, tragédiákról is hallottam. Én magam sosem foglalkoztam a Feng Shuival, de tanácsadóink közül többen is és a férjem is. Az ő ismereteik alapján látom, hogy nagyon sok olyan dolog helyes a Feng Shui szerint, ami a Vaszati szerint nagyon kedvezőtlen. Épp most olvastam a kedvenc kertes magazinomban, hogy a Feng Shui kertben azon a területen létesítsünk tavat, amely életterületet éppen erősíteni szeretnénk. Ha most ez a terület pont délnyugatra esik, akkor máris elkövettünk egy súlyos Vaszati hibát…
Visszatérve a leveledre: Lehetséges kifogni egy olyan utcát, ahol sok mindenkinek sanyarú a sorsa. Ha pl. az utcában minden telek délre vagy délnyugatra lejt, vagy minden háznak délnyugaton van a bejárata és mind zárt északkelet felé. Az ilyen hasonlóságok okozhatják azt, hogy úgy tűnik, el van átkozva az utca. Attól viszont nem lesz egy utca lakóinak a sorsa szerencsétlen, hogy egy balesetben elhunyt személyről nevezték el. Ez lehet, hogy zavarja a tudatotokat, de a szerencsétlenségek nem ettől történnek.
Pici lakásban is lehet érvényesíteni a Vaszati elveit. Ha nem a Tied és nem tudod átrendezni vagy átfesteni, akkor legalább tedd ki a szükséges yantrákat. Főleg egy ilyen kis térben nagyon sokat tudnak segíteni. (Az én első lakásom 26 m2 volt, északnyugati bejárattal és egyetelg ablakkal – ami valójában egy erkélyajtó – délkelet felé. Minden égtájnak kitettem a yantráját és igyekeztem úgy elhelyezni a bútorokat, hogy azok megfeleljenek a Vaszati elveinek…. Nagyon sok jó dolog ott kezdődött: megismerkedtem a férjemmel, megalapítottam a Magyarországi Vaszati Szövetséget, stb.
Szeptemberben és októberben is indul tanfolyam. Ott biztosan rá fogsz jönni, hogy mi lehetett a baj a házaddal.
Kedves Edit!
Többször szóba kerültek az egyéni égtájak. Tudnál erről részletesebben írni!
Köszönettel: Ágota
Kedves Ágota!
Az egyéni égtáj – a Hold elhelyezkedése alapján – azokat az égtájakat mutatja meg, ahol szerencsés, ha több időt töltünk. Egyéni égtájnak nevezzük a számunkra legkedvezőbb égtájat, de ezenkívül van még három – tehát összesen négy – olyan égtáj, amelyeken nagyon szerencsés tartózkodnunk. A Vaszati általános törvényeivel összhangban olyan helyiségeket tervezzünk a kedvező égtájainkra, ahol
1.) sokat tartózkodunk (pl. hálószoba, gyerekszoba),
2.) olyan tevékenységet végzünk, amely nagyon fontos számunkra (pl. dolgozó).
A Vaszati szaktanácsadások során mindig figyelembe vesszük az egyéni egtájakat is, ezzel tesszük a Vaszatit igazán személyessé.
Nem is tudom, hogy mi az értékesebb, az eredeti cikk vagy a kommentek. Nagyon tanulságos! Köszönöm!
Kedves Edit!
Nagyon köszönöm, hogy körültekintő választ kaptam az égtáj-kérdésre.
Az energiaáramlás is érthetőbb már számomra.
Hát igen, ez a telek-ügy továbbra is nagyon aggaszt és elkedvetlenít egyelőre. Az észak totál blokkolt, a dél jó mélyen van, tehát pont a negatív energiák erősödnek fel, míg a pozitív organikus energiák be sem jutnak…..a ház pont lefedi a telek északnyugati-északi-északkeleti részét.
Nem tudok megbarátkozni a helyzettel és tartok tőle. Szomszéddal való pereskedések, milliókat elnyelő befejezetlenség, amin már túl vagyunk és attól tartok ez így folytatódna tovább….csak ne lenne olyan gyönyörű a panoráma….és az a 10 évnyi kemény munka amibe már persze belefáradtunk és elkedvetlenedtünk. Hol van már a kezdeti naív lelkesedés, motiváció, nagy tervek? Egy rossz döntés, vagy döntések, amiket most nehéz megváltoztatni……Egyelőre patt helyzet, holtpont, zsákutca.
Köszönöm az eddigi segítséget!
Rita
Kedves Ferenc!
Megírtam Önnek egy hosszú választ arra, amit személyesen nekem írt, de egy gombnyomással eltüntettem.
Hát, most nem írom újra. Így csak röviden:
Köszönöm a figyelmeztetést, de szerencsére kissé félreértette hozzáállásomat, nyilván nem fogalmaztam elég pontosan.
Örülök, hogy leírta azt, ahogy én is gondolom és ami mentén élek:
„az embernek nem tekintélyelven, hanem intuitív bizalmi alapon döntenie kell arról, hogy kinek a véleményében bízik meg, és ha a legcsekélyebb mértékben bizalmatlanságot érez, akkor egyéni döntéssel a tanácsadó személyét kell megváltoztatnia, nem a tanácsot mérlegelni, mert abban szaktudás hiányában nagyon nagyot lehet tiplizni.”
Ezt most ragozhatnám tovább, de elég annyi, hogy nem lennék itt ezen az oldalon, ha bizalmatlan és érdektelen lennék a vaszatival kapcsolatosan.
A vaszati pont annyira érdekel, amennyire ezt ugródeszkának tekintem és új lehetőségeket, új utakat nyit meg számomra. Ettől még nem baj, ha nem készterméket akarok venni, hanem a beindított fantáziám, kérdéseim, kétségeim után elindulok. Lehet bizonytalankodás, de az jó! Továbbvisz. Engem biztosan. Különben soha nem csináltam és csinálnék semmit.
Vannak járt utak, kétségtelen tények és szemben vele a kétségek.
Köszönöm, Rita
Kedves Edit!
Tudom, hogy nagyon fontos, hogy az északi és az észak-keleti rész minél nyitottabb, világosabb legyen egy otthonban, hiszen az energiák ott áramlanak be. A mi jelenlegi otthonunkban sajnos nincs ablak Északon, viszont ott van a bejárati ajtó, a fürdőszoba és a WC pedig közvetlen mellette található. Hogyan tudom orvosolni ezt a megoldást?
A másik kérdésem az, mivel az észak-keleti részen van az éléskamránk, itt sincs ablak, viszont van két szellőzőnyílás, ami nyitott, a keleti fal felső és alsó részén. Nagy napsütésben még egy kis napfény is beérkezik, a helyiség nagyrésze azonban zárt. Mit tehetek, hogy a Keletről érkező energiák akadálytalanul be tudjanak áramolni otthonunkba?
Válaszodat előre is köszönöm! 🙂
Üdvözlettel: Pintér Zsuzsi
Kedves Edit!
Tudom, hogy nagyon fontos, hogy az északi és az észak-keleti rész minél nyitottabb, világosabb legyen egy otthonban, hiszen az energiák ott áramlanak be. A mi jelenlegi otthonunkban sajnos nincs ablak Északon, viszont ott van a bejárati ajtó, a fürdőszoba és a WC pedig közvetlen mellette található. Hogyan tudom orvosolni ezt a megoldást?
A másik kérdésem az, mivel az észak-keleti részen van az éléskamránk, itt sincs ablak, viszont van két szellőzőnyílás, ami nyitott, a keleti fal felső és alsó részén. Nagy napsütésben még egy kis napfény is beérkezik, a helyiség nagyrésze azonban zárt. Mit tehetek, hogy a Keletről érkező energiák akadálytalanul be tudjanak áramolni otthonunkba?
Válaszodat előre is köszönöm! 🙂
Üdvözlettel: Pintér Zsuzsi
Kedves Zsuzsi!
Az északi bejárat szerencsés.
Az a kérdés, hogy a fürdő és a vécé melyik égtájra esik. Északra? Északkeletre? Északnyugatra? Északnyugaton jó helyen van a fürdő és a vécé is. Északon pedig a fürdő, de vécé nélkül. Ha a vécé északra vagy északkeletre esik, azt mindenképpen korrigálni kell. Ilyen helyzetben az egyetlen lehetőség kitenni a vécénbe vezető ajtóhoz (kívülről) egy Matysa yantrát,
Ha azt szeretnéd, hogy akadálytalanul jussanak be kelet felől az energiák, akkor bizony ablakot kell vágni keleten.
Ha erre nincs mód, akkor javíthatod a kelet minőségét sok-sok sárga színnel, egy tükörrel a zárt keleti falon és egy Ramacandra yantrával.
Bocsánat a kétszeri beírásért, most először írtam, és nem tudtam, hogy hogyan működik a rendszer. 🙂
Kedves Edit!
Eszembe jutott még egy-két kérdés észak kapcsán.
Egy tipikus körfolyosós belvárosi társasházban lakunk, tehát középen a Brahmasztán egy üres udvar, habár kiszerkesztettem és nem pontosan középre esik az udvar, mivel az utcai front szélesebb sáv, mint az oldalsók és hátsó. Viszont az udvarnak pont a közepén van az esővíz összefolyó, körülötte egy szép nyolcszöget kiadó geometriai minta. Ez jónak számít? A víz rossz középen, de ez időszakos esővíz. A lyuk pedig elmélyíti egy terület energiáit, ha ez itt is igaz. (?????)
A kapu bejárata észak-északkeleti (pont a kapu közepén fut át a válaszvonal). Sajnos belül kukák vannak, ami nyilván nem a legjobb, de ezt nem lehet megváltoztatni. Az utca szintje alacsonyabban van, mint a házbelső, mivel több lépcső vezet a bejárati folyosón az udvarba (ez jónak tűnik)
A főlépcsőházat az udvaron keresztül lehet megközelíteni, ami (belülről) balra, északnyugati területre esik (levegő-mozgás!), míg a melléklépcsőház szemben a főkapuval a hátsó fronton magasabbra megy déli-délnyugati területre. mint a főlépcsők (a harmadikig megy). A mi lakásunk is itt van, (odafut fel a csigalépcső), egyedüliként, mivel a hetvenes években alakították ki mosókonyhából, szárítóból. Körben a padlás, amit még nem építettek be, erőteljes tiltakozásunk eredményeképpen. Szintemelés tetőtér beépítéssel volt a terv…
Ezért aztán magasabban is van, mint a ház többi része.
Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon mennyire határozza meg az ember életét a társasházon belüli szituáltság?
14 éve költöztünk be ebbe a déli-délnyugati-icipicit nyugati lakásba és úgy érzem erősen hat rám ez a „nehézség”. Kb. 10 éve lettem pollenallergiás, rengeteg a családi veszekedés, ennek ellenére kitartunk. (stabilitás, tartós kapcsolatok). Állandóan pakolok, átrendezek, mert úgy érzem egy raktárban élünk (főleg a műterem használhatatlan emiatt). Most éppen eltörtem a lábam (2X itt a lakásban, utóbb sportpályán), de nem sorolom tovább. Igen tudom, hogy pont ezen égtájaknak megfelelő problémáim-problémáink adódnak, ha még hozzáteszem, hogy dél a nők, dny. apa-anya-első fiúgyermek területe (családalapítás bejött, első fiúgyermek 7 éve megérkezett), kiráz a hideg. Juj és mulandóság, halál, gond…ezt nem szeretném. 3 éve pereskedünk, anyagilag sem gyarapodunk (pedig akár fordítva is lehetne!). Ha pl. a helyzet adta „befolyást, uralkodást szaktudásunkkal, ambícióval, a kihívásokat bevállalva, ha erőfeszítések árán is”, de működtetni tudnánk. De valahogy blokk van, főleg a negatív energiák tombolnak. Most hogy kényszerpihenőn két hete itthon vagyok, tisztára elnehezültem, depis lettem.
Tényleg ennyire befolyásolhatja a mi lakásunk energiáit és ezzel a mi életünket a társasházon belüli elhelyezkedés? Ha csak a lakásunkat”kezelem”, elegendő megoldást nyújthat?
Érdekelne, mi a véleményed erről. Biztosan számít az egyéni égtáj meghatározása is, komoly tényező lehet. Ha rossz nekem a d-dny, akkor ne is várjak javulást lakáson belül?
Érdekes, hogy Vaszatitól függetlenül azért választottuk ezt a lakást, mert tetszett a tájolása (é-ék. állandó fényei az alkotáshoz) és habár megvételkor nyomasztó, sötét terekből állt, tetőablakokkal olyan világossá és nyitottá tettük, hogy majdnem olyan fények vannak napfelkeltétől napnyugtáig, mint a szabad ég alatt. Esetleg ezzel tettünk rosszat a térnek? Mivel a műtermet-ami persze a lakásban k-dk-re és nem pl. d-dny-nyugatra esik- telepakoltuk, hiába a fények, alig alkotunk….
Naraszimha és Varaha jantra?
Nagyon érdekesek és elgondolkodtatóak ezek a felfedezések számomra.
Rita
Kedves Rita!
A körfolyosós házak belső udvara tényleg kedvező, főleg, ha pont középen nincs semmi olyan dolog, ami a Brahmasztánt terhelné. Az időszakos esővízelfolyással nincs probléma.
Bár sok dolgot írsz a házról és a lakásról, nem igazán világos a kép, hogy milyen is lehet. Éppen ezért nem tudom megmondani, miért nem szeretsz alkodni, miért érnek balesetek. Az, hogy a házon belül délnyugatra esik a lakásotok önmagában még nem feltétlenül baj – főleg körfolyosós ház esetén. Azt írod, hogy nyiott a lakás északkeleti része, ezt szintén jó.
Lehetnek azonban tényleg olyan hibái a lakásnak, amely azt okozza, hogy nem érzed ott teljesen jól Magad. Lehet, hogy a műterem tényleg nem passzol az egyéni égtájaddal, és az is lehet, hogy van valamilelyen komoly hiba délen és délnyugaton – ami a baleseteidet okozza.
Legjobb lenne, ha megkérnél egy Vaszati tanácsadót, hogy segítsen, vagy megpróbálnád a 27 napos program segítségével kideríteni a pontos hibákat és rendbehozni a lakás energiáit.
Sziasztok!Olvastam,hogy a lakás északkeleti részén kedvezőtlen a vécé.Sajnos a lakásomban pont ott van,de nem tudok rajta változtatni,mert ez panel lakás.Tudnátok-e valamit javasolni ennek az ellensúlyozására?Más!Szinte beleszerettem egy napraforgós csendéletbe.A lakás mely részén lenne a legkedvezőbb helye?Előre is köszönöm a segítséget!Sziasztok!
Kedves Magdolna!
Az északkeleti vécé bejáratához kellene tenned egy Matsya yantrát, amit be tudsz szerezni a Vaszati shopból.
A napraforgós csendéletnek remek helye van keleten.
Kedves Edit, lehetne, hogy Te legyél az, aki eljönne „megszakérteni” a házammal kapcsolatos teendőket? Köszönettel: D.Judit
Kedves Judit!
Kedves vagy, de egyéb elfoglaltságaim miatt nem fér bele az időmbe az egyéni szaktanácsadás.
Kedves Edit!
Nekem meg vannak a Vaszati yantrák, mind a helyén is van. Azt szeretném megkérdezni: kétszintes házban lakunk, nyitott az észak, szép nagy ablakok, bejárati ajtó is ott van. Ott található a terasz is, fent is lent is. Fent van egy ablak keletre, délelőtt szépen besüt a nap, de lent nincs ablak.
Zárt sötét, nem lehet ablakot nyitni, mert a szomszéd fala van ott, de oda tettem a Ramacandra yantrát.
Mit tehetnék még hogy jobb legyen? hiányzik az a bizonyos löket. Van ott tiszta víz, sárga a fal, minden amit tanácsoltál… Szerinted a Meru chakra vagy a Vaszati piramis segítene ebben? Melyik?
Köszönöm szépen
Anita
A kezdetektől olvasom a fórumot, nekünk sokat segített már a Vaszati!
Kedves Anita!
A Meru chakra elsősorban akkor segít, ha az északkelettel vannak komoly bajok. Az északról és a keletről írtál, de az északkeletről nem derült ki semmi. A keleti zártságon is segít.
A Vaszati piramisra leginkább akkor van szükség, ha több olyan helyiség van, ami nem a neki megfelelő helyre került. Pl. rossz helyen van a konyha, a vécé, a háló, stb. Akkor is jó a Vaszati piramis, ha zavaros a ház középső része, illetve ha szabálytalan formájú az alaprajz.
Kedves Edit!
Én egy olyan kérdést szeretnék föltenni, amiről azt hiszem még nem esett szó. Mi a helyzet a ház előtti vizesárokkal? Egy olyan utcában néztem házat, ahol az utca pontosan Délre fekszik a háztól (déli bejárat, de a K és az É nyitott, sőt a vizesblokkok a déli oldalon vannak), de az utca ezen oldalán vizesárok van. Kíváncsi vagyok ez befolyásol-e valamit, vagy csak egy szükséges dolog, amit nem kell figyelembe venni Vaszati szempontból. Nekem egy kicsit zavaró érzésem van tőle. Várom válaszát. Köszönettel: Gabriella
Kedves Gabriella!
A vizesárok az esővíz elvezetését szolgálja, víz nincs benne folyamatosan. Önmagában nincs vele probléma.
A zavaró érzést okozhajta az, hogy délen van az utca és déli a bejárat, ami nem túl szerencsés.
Ennek ellenére, ha az észak és a kelet jó minőségű, lehet gondolkodni a házon. A vásárlás előtt azonban mindenképpen javaslom, hogy konzultálj szaktanácsadóval, aki meg tudja mondani, hogy a ház pozitív és negatív energiái milyen arányban vannak jelen, melyikből van tőbb, s ez alapján érdemes-e megvenni a házat.
Kedves Edit!
Meghallgattam a Fuzio radio riportjat es nagyon erdekesnek talaltam. Kaptam uj informaciot is, megpedig, hogy jo hely lehet regi fenykepeknek, tamogato szemelyek fotoinak helye a deli oldalon.
Versenykutyaink vannak itthon, melyekkel nagyon szep eredmenyeket erunk el. Sokat gondolkodtam, hol lenne a legjobb helye a megszerzett trofeaiknak es fenykepeiknek.
Most a lepcsofeljaro melletti falon (del, zart) vannak kifuggesztve az ermeik es par foto roluk. Van egy masik polc, ahol a serlegeket tarjuk, ez az eszakkeleti oldal, mely nagy ablakokkal nyitott.
Szeretnem tudni, hogy a kedvenceink fotoinak es ermeinek hol lenne a legjobb helye, hogy segitse a sikereinket, hiszen jovore tenyesztesbe szeretnenk kezdeni.
Udvozlettel,
V. Edit
Kedves Edit!
Amennyiben a kutyáitok – ahogy írtad is – a jövőtök szerves részei lesznek, tenyészteni is akarjátok őket, akkor mindenképpen azt javaslom, hogy a jövővel kapcsolatos égtájon legyenek a képeik és a serlegek. Lehetnek tehát északkeleten és keleten is.
Arra az egyre figyelj, hogy nem legyenek ezek az égtájak túl zsúfoltak és arra is, hogy ne csak a kutyákkal kapcsolatos dolgok legyenek ott, hanem más terveitekhez, céljaitokhoz kapcsolatos dolgok is. Nehogy végül csak a kutyákról szóljon az életetek.
Egy kis pontosítás – talán rosszul értetted: a délnyugat az az égtáj (nem a dél), ahol el lehet helyezni a ránk nagy hatással levő személyek fotóit.
Kedves Edit!
Már régóta (és türelmesen) keresünk kertes ázat, sokat meg is néztünk már, így kialakult az elképzelésünk , milyet is szeretnénk. Most végre találtunk egyet, ami tetszik, de azt gondolom, egyáltalán nem felel meg a Vasati elveinek. A bejárat nagyjából északon van, egy szobának és a fürdőszobának (wc-vel) az ablaka nyílik északra, az emeleten van egy erkélyajtó, ami északi, de északon van a különálló wc is. A háznak a keleti falán egyetlen ablak, nyílás sem található. Délre viszont nyitott (nappali, konyhaablak, étkező ablaka), a teraszok is déli fekvésűek. A telek enyhén déli irányba lejt. Az adottságok miatt sem a keleti oldalon, sem az északi oldalon nem lehet ablakokat elhelyezni. Látsz arra esélyt, hogy szerkezeti átalakítások nélkül javítani lehessen a ház energiáján?
(Párommal régóta vagyunk együtt, mindkettőnknek jó munkahelye van, szeretjük, amit csinálunk és nem szeretnénk, ha egy rossz energiájú ház miatt ez megváltozna. Ugyanakkor aház megtetszett nekünk, elrendezésében, elhelyezkedésében ilyesmit szertnénk venni).
Tanácsaidat előre is köszönjük!
Üdv
Szilvi
Kedves Szilvi!
A leírtak alapján a háznak tényleg egyelten pozitív tulajdonsága az északi bejárat és az északi erkélyajtó. (Feltéve, ha ezek tényleg északon vannak és nem északnyugaton.)
A nagy déli nyitás és a déli lejtés nem szerencsés és a teljesen zárt keleti fal sem. Ha már megvettétek a házat mindenképpen azt javaslom, hogy még a beköltözés előtt kérd Vaszati szaktanácsadó segítségét!