Legutóbb arra kerestük a választ, hogy mi mindent szeretnénk elérni 2012-ben. Mik azok a dolgok, amitől ez az év egy igazán különleges és sikeres év lesz.
Szavazataitok alapján legtöbben a pénzügyekre és a karrierre vártok megoldást. Felmerült bennem az a költői kérdés, hogy ezt a fokozott pénzügyi figyelmet az okozza-e, hogy újra felerősödött a pár éve tartó pénzpiaci és gazdasági válság, vagy ettől függetlenül is ez lenne a legfontosabb? A szavazatok alapján ráadásul úgy tűnik, hogy nagyon sokan küzdtök pénzügyi gondokkal. (A szavazatok eredeményét úgy tudod megnézni, hogy rákattintasz a „View Results” feliratra.)
Nagyon sok kritika ért az utóbbi években, amiért olyan sokat hangoztatom az északi terület fontosságát. Bár nem csak az észak minőségétől függ az, hogy milyenek a pénzügyeink, elsődleges szerepe van a bevételek szempontjából. Ráadásul ez az az égtáj, amellyel nálunk a legtöbb baj van. Ennek az az oka, hogy a magyar (és általában az európai) építészeti hagyományok elsősorban a Napsütést és a széljárást veszik figyelembe egy ház megtervezésénél. Ezt a szemléletmódot kellene kiegészíteni azzal, hogy a szemmel nem látható energiaáramlásokat is figyelembe vesszük. Biztos vagyok benne, hogy nem lenne a szavazók majd’ 32 %-ának pénzügyi gondja.
Ha már ennyit szajkózom az északi terület fontosságát, elmondom Neked, hogyan nézett ki annak a néhány lakásnak az északi része, ahol azóta laktam, hogy hazajöttem Németországból, ahol a Vaszati tanulmányaimat végeztem.
Az első lakás (2002-ben vettem) egy szuper mini garzon volt, mindössze 26 m2. Abban az időben elsősorban arra figyeltem, hogy a vécé ne legyen kedvezőtlen helyen és délelőtt süssön be a Nap. Ebben a lakásban északra a konyha esett, amely teljesen zárt volt, ráadásul egy légtérben volt az előtérrel. A lakás egyetlen ablaka – ami egy erkélyajtó volt – délkeletre esett Ez nem hangzik valami jól, de legalább délelőtt sütött be a Nap… Semmi más eszközöm nem volt, mint a bútorok tudatos elrendezése, a színek tudatos megválasztása, a yantrák és egy Meru chakra, amit nem a konyhában, hanem a szobának az északi részén helyeztem el – ami egyúttal a lakásnak az északkeleti része volt.
A következő lakást – amit a férjemmel közösen vettünk 2005-ben – már jól ismerheted, mivel korábban részletesen bemutattam. Itt már sokkal több lehetőségem volt, mint az első, picike lakásnál. Átalakítottuk a lakás alaprajzát – így kikerült a vécé a lakás keleti részéből -, de ami még ennél is fontosabb: vágtunk egy-egy ablakot a lakás északi és északkeleti részén. (Keleten eleve volt ablak.) Ez volt a felújítás legnehezebb része, de mindenképpen megérte! Nem csak a nem látható – de érzékelhető – finomenergiák beáramlása miatt, hanem még a fény miatt is. Az északi terület egyébként a legnagyobb szobába esett.
2008-ban kezdtük felépíteni azt a házat, ahol 2010 óta lakunk és amely 100%-ban a Vaszati elvei szerint készült. Ennél a háznál úgy tudtuk alkalmazni a Vaszati elveit, hogy egyúttal nem sérül az európai építészet vágya sem: a házba mindig besüt a Nap (hacsak nem takarják felhők.) Északon vécé nélküli fürdőszoba van és északra esik a lépcsőház is. Terészetesen a teljes északi terület nyitott, ablakos. Ha jól megfigyeled, az északi terület használata teljes mértékben összhangban van a magyar építészetben megszokott használattal. A különbség csak annyi, hogy nagy ablakokat tettünk ide és figyeltünk arra, hogy a vécé még véletlenül se essen északra.
Mi az, amit Te mindebből megtanulhatsz?
1.) Egy egészen picike – már-már korrigálhatatlannak tűnő – lakást is lehet jobbá tenni! Kevesebb eszköz áll ugyan a rendelkezésre, de vannak eszközök, amiket igenis használni kell!
2.) Egy valamivel nagyobb házban vagy lakásban már nem csak a tudatos színválasztással. berendezéssel és energetikai eszközök használatával lehet „játszani”, hanem olyan változtatásokat is végre lehet hajtani, amihez már kőművest vagy vízvezetékszerelőt kell hívni.
3.) Ha lehetőséged nyílik építkezni, akkor a Vaszati által nyújott lehetőségek határtalanok…
Meg vagyok róla győződve, hogy ha kezdetben csak korlátozott lehetőségekkel, kis lépésekben tudsz elindulni egy jobb energiájú otthon – s ezáltal egy jobb élet – felé, az utad során újabb és újabb, ráadásul egyre jobb lehetőséged lesz arra, hogy egyre jobb energiájú helyen lakhass, s ezzel párhuzamosan egyre jobb legyen az életed. (Az egyre jobb energiájú otthon megvalósulhat a jelenlegi otthonodban, de akár az új helyen is. De még ahhoz is, hogy el tudj költözni az szükséges, hogy a jelenlegi lakásodat energetikailag rendbehozd!
Nézzük, hogy hol tartasz most!
Javaslom, hogy az idei céljaidhoz (amiket remélem, hogy már kitűztél) írd fel azt is, hogy a Vaszatinak mely eszközével fogod az idén jobbá tenni az otthonodat. Pl. festés lesz és végre jó színeket választasz, vagy ablakot nyitsz (figyelem! ez engedélyköteles!), beszerzel néhány yantrát, néhány szép növényt, megcsinálod a Vaszati 27 napos prograját, szaktanácsadót hívsz, beszerzel egy Meru chakrát, stb. Javaslom, hogy azt is írd fel a céljaidhoz, hogy mindezt miért szeretnéd. Például így: „szeretném rendbehozni a pénzügyeimet, ezért zöldre festem az északi helyiséget, kiselejtezem onnan a lomokat és kiteszek egy Buddha yantrát.”
Te mit szeretnél 2012-ben megvalósítani az otthonodban?
Jó összefoglaló!
Kedves Edit!
Lakást vennénk és találtunk egy olyat, ahol klímaberendezés van a tetőtéri lakás fölé felszerelve, ami a lenti étteremhez tartozik? Ez milyen vaszati szempontból?
Kedves Fanni!
Ha jól értem, a tetőtéri lakást vennétek meg és fölötte van a lenti étterem klímaberendezése…
Leginkább azt meg megtudni – most télen elég nehéz -, hogy amikor működik a berendezés, akkor mennyire zajos.
Kedves Edit!
Lakásom (garzon) bejárati ajtaja É-NY-i oldalon a zárt a lépcsőházból nyílik. Mostanában gondolkodtam egy új biztonsági ajtó beszerzésén és beépítésén, mivel a régi ajtó nem biztonságos és elég huzatos (rossz a szigetelés) a zárt lépcsőház ellenére is.
Viszont attól tartok, ha nem lesz huzat sem, akkor hogy jönnek be onnan a jobb energiák északról? Mi a jobb, ha veszek a vadiúj ajtót, vagy ha meghagyom a régit, ahol legalább jár a levegő meg az energia?
Köszönettel,
Anikó
Kedves Anikó!
Nyugodtan lecserélheted a bejárati ajtót egy jobbra.
Az északnyugati főbejárat nem számít igazán szerencsésnek és ha még az is lenne, akkor sem hiszem, hogy a lépcsőházból olyan szuper jó energiák jönnének a lakásba. Ráadásul ha valaki bebüdösít a lépcsőházba (pl. nem bírja ki az utcáig és már ott rágyújt), akkor a rosszul záródó ajtón át bemegy Hozzád a rossz szag.
Szóval, nyugodtan lecserélheted azt az ajtót! Ha egyet javasolhatok, akkor fából legyen, de mivel északnyugaton van, ne legyen sötétbarnára pácolva. (Legalábbis belül ne.)
Kedves Edit!
köszönöm eddigi válaszaidat!Kérlek magyarázd meg miért nem jó az északi konyhában a tükör?nemkem van egy nagy mert a konyhám átmeneti, a ház másik (mama lakta) részében van a nagy konyha.Tehát a mostaniban ablak helyett egy ajtó van ami a garázsba nyílik (később mosókonyha lesz).Szóval az ajtót beborítja egy tükör amitől nagynak és barátságosnak érzem a teret és jobban érzem magam bent. A zöld jelen van itt van az én kis budha yantrám:)és tényleg jól mutat plusz a sárga falon zöld tapéta csík van!
Kedves Orsi!
Általánosságban azért nem teszünk a konyhába tükröt, mert növelheti a tűz- és balesetveszélyt. Leginkább akkor kell kerülni a konyhában a tükröt, ha az a tűzhely közelében, eseteleg pont mögötte lenne.
Ha kellő távolságra van a tűzhelytől és kedvező égtájra (a helyiség északi, északkkeleti vagy keleti) részére esik, és nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor lehet tükör az északi konyhádban.
Kedves Edit!
Nálunk a bejárat esik É-ra, ami jó, viszont mellette található a wc aminek egy része még az É-i területhez tartozik, ahol egy kicsi ablak is van. A helyiség másik fele, ahol maga a wc található már az ÉNy-i területen van. Ilyen esetben ez É-i wc-nek számít? Mit tegyünk?
Köszönettel: Ágota
Kedves Ágota!
Ha a fürdőszoba – amiben a vécé is elhelyezkedik – észak és északnyugat határán van és a vécé már északnyugatra esik, az kevésbé vészes, mintha északon lenne a fürdő. Az lenne a legszerencsésebb, ha az északi területbe a tiszta fürdőszoba esne csak, a vécé pedig külön nyílna. Északnyugaton ugyanis már rendben van a vécé (és a fürdő is).
Ha biztos akarsz lenni a dolgodban, azt javaslom, hogy északra tegyél egy Buddha yantrát, a vécés fürdőba vezető ajtó fölé pedig egy Matsya és egy Vasudeva yantrát. (A Matsya yantra a vécé urának, Ketunak a spirituális yantrája, a Vasudeva yantra pedig a fürdőszobában és északnyugaton is uralkodó Holdnak a spirituális yantrája.)
Kedves Edit!
2008 ban költöztünk be svájcifrankon vásárolt 72nm lakásba a Vasatirol sokkal késöbb hallottam, a lakás átlósan terül el az égtájak felé a bejárat NYÉ jobbfelöl a konyha nagy ablakkal balfelöl a fürdő wc-vel kisablakkal majd ÉK nappali zartan majd KD a nappali nagy alakkal majd DNY zart oldal, ez az elsőemeleti szint majd a tetötéreépitesbe 2 szoba amely NYÉ és KD mindkét oldal felé van ablak. Amiket olvastam a lakasom egyáltalán nem vasati alapon van éptve igy miután bekoltoztunk nemsokara elvesztettem allasom, elkoltozott fiam es egyedul kuzdok a felvett hitelel. A tavaly osszel valami valtozas alt be mert rogton hosszu ido utan talatam allast ket helyen is amit most is csinalok parhuzaman es talatam tarsat is magamnak aki hozzam koltozott. Remelem labra allok anyagilag is legalabb annyira hogy tudjam fizetni a felvett hitelt mivel most nem tudom eladni se..Mivel tudok megjobban besegiteni a lakasomon az elorehaladasert.
Kedves Éva!
A leírásod alapján sok dolog nem derül ki a lakásól – legalábbis nem egyértelműen. Ami mindenképpen jó, hogy a délnyugat zárt. Ha jól értelmezem, ablakok észknyugaton és délkeleten vannak – ami azt jelenti, hogy az észak, északkelet és a kelet is zárt, ami nem szerencsés.
Nagyon tudom ajánlani Neked a Vaszati új otthoni programcsomagját, a Vaszati pénzügyi mentőcsomagot. Szerintem sokat segítene abban, hogy az állásaidat meg tudd tartani és a hiteltörlesztéssel se legyen gond.
Ide kattintva tudsz meg többet >>
Kedves Edit!
A házunk L alakú,észak-dél tájolású.A teljes északkeleti rész hiányzik.A bejárat északon van.Etőtte egy terasz.A pici fürdőszobánk keleti részen van és az a gond,hogy ott van a wc,amit nem tudunk máshová tenni a hely miatt.A másik gond pedig az,hogy a tükör a wc-re néz,amit szintén nem tudok máshová tenni,mivel aprócska a fürdőszoba és a pici falfelületeket elfoglalja az ablak,az ajtó,a vizmelegitő és az elektromos hősugárzó.A maradék sima falfelület az pedig a kád melletti csempés rész,ahova a viz állandóan fröcsköl és amit érintünk fürdéskor.Tanácsot szeretnék kérni mit lehet ilyenkor csinálni?A tükröt az ajtóra sem lehet tenni.Az ajtó az ablakkal szemben van,a betűző nap szinte teljes egészében a tükörre sütne,ami ugye nem szerencsés egy esetleges gyulladás véget.Sajnos a felsorolt vaszati hibák miatt az életünk,pénzügyeink főleg ,igencsak rosszak.Ketten dolgozunk három munkahelyen,de épp,hogy csak megélünk.Mióta itt lakunk valahogy elfolyik a pénz a kezünkből,pedig azelőtt tudtunk takarékoskodni. üdvözlettel Loreley
Kedves Loreley!
Az északi bejárat önmagában nagyon szerencsés, a keleti vécé viszont valóban nem az. A leírásodból nem derült ki, hogy milyen égtájra eső falon van az a fürdőszoba tükör. Az északi és a keleti falon kedvező.
Gyanítom, hogy az ablakaitok zöme délen van. Ez okozhatja, hogy elfolyik a pénzetek. Mindenképpen fontos lenne ez észak-dél tengelyt rendbetenni, valamint a hiányzó északkeleti területet bevonni a ház „vérkeringésébe”.
Ha ez egy önálló családi ház, a hiányzó északkeleti területen alakítsatok ki egy teraszt. Legjobb lenne, ha fedett lenne, de ha ez nem működik, akkor is jelöljétek ki a terasz határait valamivel. Korláttal, vagy burkolattal, növényekkel, stb.
Ajánlom figyelmedbe a Vaszati pénzügyi mentőcsomagját, amely részletesen elmagyarázza, hogy otthonod egyes égtájai hogyan hatnak a pénzügyeidre és azt is, hogyan tudnád a hibákat korrigálni.
KedvesEdit!
Nem régen kapcsolódtam az olvasó és felhsználó táborodhoz. Sokan szeretnének pozitívaín változtatni helyzetükön, körülményeiken, így én is.
Jelenleg egy társasházban élek egyedül mely teljes egészében keleti fekvésű. Tehát minden helyiség keletre néz ( nappali, konyha-étkező és a hálószoba,)hatalmas ablakokka és a nappaliban erkélyajtóval. Az étkező-konyha mögött helyezkedik el a fürdőszoba a WC-vel, ez egyben a szomszéddal határos. A bejárati ajtóm délen van ( minden emeleten 4 lakás van.) A lakás szinte harmadolva van, ráadásul középen van a konyha-étkező. A lakás berendezése szellős, nincs sok bútor, az is világos, a hálót kivéve, mert ott az ágy szinte kitölti a teret. Tehát az energia áramlás mint látod nem a legjobb. Hogyan tudnék ezen változtatni, természetese úgy hogy anyagilag és a párkapcsolatban is előbbre tudjak lépni. Milyen yantrák és chakrák kellenek és hová kell tenni, hogy a lakásom zártságát, ablaktalanságát is ellensúlyozzam?
Egy keleti fekvésű lakás – tehát, ha az ablakok nagy része keleti – az nagyon kedvező.
Természetesen itt is lehetnek gondok a finom részletekkel. Nem derül ki például az, hogy a keleti front melyik részére esik a nappali, melyikre a hálószoba és hogy milyen égtájra esik a vécé.
Tehát, a keleti ablakok sok-sok pozitív energiát és jó minőségű napfényt engednek a lakásba. Az egyes helyiségek és a főbejárat helye viszont ronthat (vagy éppen javíthat) ezen az alapfelálláson.
Azt javaslom, hogy a szerkeszd meg otthonod Vasztupurusha mandaláját, amely segít kideríteni, hogy az egyes helyiségek pontosan hová esnek, és az ablakok pontosan mely égtájakra esnek: keletre, délkeletre, vagy északkeletre?
A szerkesztéshez ide kattintva találsz útmutatást >>
Ha az ablakok zöme a keleti falon van, akkor gyanítom, hogy az északod zárt. Oda mindenképpen szükség lesz egy Buddha yantrára. De, hogy pont mi esik Nálad északra, az is csak a szerkesztés után fog kiderülni.
Kedves Edit!
Pár hónappal ezelőtt bukkantam erre az oldalra és azóta olvasgatom az elmúlt évek cikkeit, hozzászólásait, amikor időm engedi. Megmondom őszintén, magamon is meglepődve tapasztalom, hogy rég nem mozgatta meg ennyire a tudásvágyamat semmi, mint a vaszati. Szeretnék többet és többet tudni erről a tudományról, még akkor is, ha a kíváncsiságom mellett még a szkepticizmusom is munkálkodik bennem. Mint ahogy már azt valahol írtad, az embernek meg kell élnie bizonyos negatív dolgokat ahhoz, hogy nyitottá váljon egy új dolog felé. Valahogy így keveredtem én is erre az oldalra. 🙂
Mi két éve lakunk vaszati szempontból igen csak sok hibával rendelkező új építésű házunkban, melynek falai a mellékégtájakkal párhuzamosak. Már vásároltam 6 yantrát, amivel próbálom orvosolni a hibákat, de még bőven van mit tenni így laikus szemmel is. Olyan sok kérdésem lenne, hogy szeretnék majd egyszer egy szakértőt hívni hozzánk, de ez most anyagi szempontból sem oldható meg illetve a párom részéről nagy ellenállásba ütközök ezzel kapcsolatban, így ez is egyenlőre egy nagy akadály. Viszont lenne egy-két dolog, amit szeretnék megkérdezni, mert szeretnék haladni egy kicsit a ház berendezésével.
Északon található nálunk a fürdőszoba természetesen wc-vel együtt. Csak egy kis sarok esik az ÉK-re, ahova a kád egy kis része esik ill. az ablak fele. Van egy dupla mosdónk a fürdő DNY falánál. Egyenlőre még nincs fölötte tükör, mert még nem jutottunk oda, hogy ezzel foglalkozzunk. A mosdóval szemben van a fürdőszoba ablaka, ami egy 70*180-as fekvő ablak kb. 1,7 m magas parapet magasságban. Tanácstalan vagyok, mert tudom, hogy ide nem szerencsés tükröt tenni, és tovább rontani a ház vaszati minőségét, de hát hogy nézne ki a dupla mosdó, ha nem lenne fölötte tükör. Mi tévő legyek? Én arra godoltam, hogy mi lenne, ha vele szemközti ÉK-i falra tennék egy másik tükröt, az ablak alá ill. a fürdőkád fölé. Ha azonos felületű tükröt tennék, az kiegyenlítené a pozitív és negatív energiákat vagy teljesen más hatása lenne? Mi tévő legyek?
Egy másik kérdésem is lenne. Kialakíthatnék-e egy családi fényképfalat egy olyan ÉK-i falra, ami az ÉK-i tortaszeletbe tartozik, de egyébként a Brahmasztán kockájába esik? (remélem ez így érthető volt).
Válaszodat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Anita
Kedves Anita!
Az északon levő fürdőszoba – ha nem lenne benne a vécé is – egészen jó lenne, főleg azért, mert van egy viszonylag nagy ablaka is. Ezen sokat ront a fürdőben levő vécé és sajnos a délnyugati mosdókagylók is.
A dupla mosdókagyló délnyugaton egy kicsit patthelyzet. Ha szigorúan csak a Vaszatit vesszük figyelembe, nem tehetünk oda tükröt. Abban viszont igazad van, hogy a funkció és az esztétikum is megkívánja a tükröket. Ha tehát úgy döntesz, hogy teszel a mosdókagylók fölé tükröt, mindenképpen tegyél a fürdőszoba energetikaliag kedvező részére is: északra, északkkeletre vagy keletre. Fontos azonban, hogy ez a tükör ne legyen pont szemben a mosdókagyló tükreivel, azaz ne tükrözzék egymást a tükrök, mint a vonatkfülkében.
Kedves Edit!
Köszönöm a válaszod a múltkori levelemre.Lenne egy másik kérdésem:1.kérdés:a házunk L alakú és a szobák ablakai délre néznek,az előszoba ablaka és a bejárat észak felé néz. A ház nyugati része az ami felnyúlik északra,vagyis az a L betű szára.Itt van a konyha ,kamra meg az udvari szén és fatároló rész,ezeknek a végében jó fent északnyugaton még egy munkahelység van.Nem tudom jól gondolom-e,a déli rész,ami a szobákat jelenti én mindig azt tartottam a ház fő részének,a L betű szárát ami felnyúlik északra azt meg a bővitménynek,de elgondolkoztam rajta,amikor átlós tengelyt akartam az alaprajzon húzni északnyugatról délkeletre,hogy az északnyugatra sorjázó helységek méterben nagyobbak{15m},mint a ház utcai része{7 és fél m},igy akkor az utcai rész a bővitmény?
2.kérdés
Igaz-e az az állitás,hogy az északnyugat-délkelet tengely mentén nem jó aludni,mert az nagyon zavaró vonal és -ne nevess ki,mert igy olvastam anno valahol,-hogy ez a délkeleti rész annyira felkavarja a hormonháztartást,hogy aki itt alszik pl nagyon pattanásos lehet.Mit ad Isten a fiam ezen a helyen alszik,csupa pattanás,de még a nyaka és háta is mióta ide költöztünk.Nem tudom mit csináljak,csak 2 szobánk van,az övé a nagyobb,mivel nála mindig igen nagy a baráti kör,de pont az ő szobáját szeli át ez a tengelyés az ágya is azért van azon a helyen,mert a radiesztéziai mérések szerint az a sugárzásmentes hely…
Az első kérdésed az L alakú épület északnyugati részére vonatkozott. Úgy érzem, hogy ebblől az L szárnyból a konyha és a kamra az, ami szerves része a lakásnak, a fatároló és a műhely talán külön bejárattal rendelkezik és nincs közvetlen kapcsolata a lakótérrel. Ha ez így van, akkor a ezeket a részeket nem szükséges belevenned a lakótérre kiszerkesztett Vasztupurusha mandalába – főleg, ha így nagyon torz lenne a mandala. Azt javaslom, hogy csak azok a részek maradjanak benne, amik közvetlenül a lakáshoz tartoznak és a lakásból is elérhetőek.
A másik kérdéssel kapcsolatban egyáltalán nem nevezlek ki. Az északnyugat-délkelet tengely az ún. dinamikus tengely és valóban nem szerencsés itt aludni. Az északnyugati hálószoba felületes alvást okozhat, de kevésbé veszélyes, mint a délkeleti. A délkelet a tűz területe, emiatt nem csak zavart alvást, hanem gyulladásos, pattanásos bőrt, a nőknél pedig nőgyógyászati problémákat okozhat. (A pattanásokat én is megtapasztaltam, amikor egy ideig kénytelen voltam délkeleten aludni. Örülhetek neki, hogy ennyivel megúsztam…)
Valahogy el kellene tolni az ágyat a leginkább délkeleti sarokból déli vagy keleti irányba. Már ez is enyhíthet a helyzeten.
Kedves Edit!
Az előző hozzászólást olvasva rádöbbentem, hogy mindkét gyermekem szobáján keresztül vezet az ÉNy-DK-i tengely. A kisfiam szobájának nagy része az ÉNY-i, kis része a NY-i részbe esik. Az ágya szobájának ÉK-i falán volt, pontosan ezen a dinamikus tengelyen. Ezért gyorsan átraktam az ágyat az egyetlen lehetséges helyre az ÉNy-i falhoz. (DNy-i falon van egy 180*150 ablak, a DK-i falon egy nem mozdítható beépített szekrény és könyves szekrény.)
Így most a feje már bele ér a Ny-i szeletbe és egyébként DNY felé alszik. A régi helyen nagyon jól aludt, akkor ösztönösen DK felé fordította a fejét,nem Ény felé és reggelente mindig ébresztgetni kellett. Mióta átraktam az ágyát éjszakánként sokszor felébred és egyébként is kb. egy órával hamarabb kel reggelente, mint korábban. Az új helyen egy kis polc van a feje fölött. Mi lehet az oka a változásnak, nem igazán értem? Én úgy gondoltam az ágy új elhelyezése kevésbé rossz, mintha továbbra is a dinamikus tengelyen aludna, vagy mégsem? És egyébként a gyerekszobákba mit jó tenni erre a tengelyre?
A kislányom szobája teljesen az ÉNY-i részbe esik. Két lehetőségem van az ágy elhelyezésére, hogy ne essen erre a tengelyre. Vagy a DK-i falra teszem vagy az ÉNy-i falra úgy, hogy neki is DNY-ra nézzen a feje alvás közben. Melyik a jobb választás?
Segítségét előre is köszönöm!
Üdvözlettel
Anita
Kedves Anita!
A leírtak alapján úgy tűnik, hogy jobb volt a fiadnak ott az ágy, ahol eredetileg volt. Ennek lehet több oka is, talán az egyéni égtáj jobban passzolt, vagy az új helyen belekerült az ágy valamilyen káros földsugárzásba. Ezt így egy levél alapján nem tudom megmondani. Ha a régi helyen nem volt gond az alvással, tegyétek oda vissza az ágyat.
A kislányoddal kapcsolatban: elméletileg az a jó, ha az ágy minél távolabb van a dinamikus tengelytől – azaz az északnyugatot délkelettel összekötő átlótól. Az ágyat azonban szerintem csak akkor mozgasd, ha a jelenelgi helyén nem alszik jól.
Mindkét gyerek esetében az a fontos, hogy a fejük ne forduljon alvás közben észak, északkelet vagy északnyugat felé – de a leírásod alapján a az alvásirány rendben van.