A legutóbbi szavazás alapján kiderült, hogy a szavazók és Vaszati iránt érdeklődők túlynomó többsége kicsi lakásban él, ahol a Vaszati korrekciók közül nem lehet mindent alkalmazni. A többség nem tudja megváltoztatni az egyes helyiségek funckióját, nem tud új ablakot nyitni.
Ha Te is ilyen lakásban élsz, akkor sincs okod elkeseredni. (Én is laktam 26 m2-es lakásban, és ott is mindent megtettem azért, hogy rendben legyenek az otthonom energiái.)
Hihetetlen nagy változást tudsz elérni azáltal, hogy egy-egy helyiségben megváloztatod a jelenleg domináló (és nem igazán odavaló) színeket. Ennek több módja van – ezek között van költséges és kevésbé költséges is:
– Falfestés: ez talán a leglátványosabb változás, főleg akkor, ha színesek a falak, de nem olyan színüek, amilyennek az adott égtájon vagy az adott helyiségben lenniük kellene.
– Kárpitozás: különösen egy olyan helyiségben látványos, ahol sok az ülőbűtor, mint például a nappaliban. Kicsit költséges, de ha már úgyis esedékes, mert kopott a régi kárpit, akkor egy jól megválasztott színű és mintájú kárpit nagyon sokat javít a helyiség energiáin és hangulatán.
– Függönycsere: egy szép függöny nem csak véd a kíváncsi tekintetektől, de remekül öltözteti is a lakást. Ha a szín kiválasztásánál figyelembe veszed a Vaszati elveit is, akkor már egy függönycserével is nagyon sokat tehetsz otthonodért.
– Asztalterítő: ez az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy megváltoztasd a konyha vagy az étkező színvilágát.
– Ágyterítő, ágyneműhuzat: a hálószobában pedig egy jól megválasztott ágyneművel vagy ágyterítővel tudsz nagy sikert elérni. Egyszer éppen az Ikea áruházban nézegettem az ágynemüket, amikor arra lettem figyelmes, hogy két fiatal lány is az ágynemüket nézegeti. Az egyik – aki vásárolni akart – egy egyszínű piros ágyneműbe volt beleszeretve. Úgy gondolta, azzal el tudja csábítani a barátját. A barátnője – szerencsére – egy másik ágyneműre akarta rábeszélni, amely fehér alapon virágmintás volt. Bevallom, nagyon izgultam, hogy nehogy a pirosat vegyék meg és már-már készen álltam egy kéretlen ingyenes tanácsadásra, amikor megláttam a lány kezében a virágmintás ágynemüt… és megnyugodtam.
– Díszpárna: szerintem ez a legegyszerűbb és mégis látványos módja annak, hogy egy-egy hiányzó színt becsempéssz valahová.
– Törölköző: a fürdőszobában a legnehezebb megváltoztatni a színeket, főleg, ha plafonig csempézve van. Azonban még itt is van lehetőség arra, hogy olyan színű törölközőt válassz, ami passzol a fürdőszoba égtájához.
Bízom benne, hogy adtam néhány ötletet, hogyan változtathatnád meg egy-egy helyiség színvilágát. Arról, hogy az egyes égtájakra milyen színek passzolnak leginkább, korábbi írásaimban nagyon sokat olvashatsz. Egy tipp: Ha szeretnél valamit megtudni a Vaszatiról, a blog főoldalán tudsz kategória vagy kulcsszó alapján is keresgélni!
Nagyon tetszik az irasod,valoban egy kis valtas ,hangulatot varazsol otthonunkban . Mi az osszel vegeztunk belso szinvaltoztatast es a hangulatunk pl a narancssarga ebedloben ..mindig mintha a napsugar is ott lenne meg ejszaka is .
Kedves Elza!
Örülök, hogy jól sikerült a színváltoztatás. A narancssárgához külön gratulálok, ahhoz nagy bátorság kell, mert szerintem az az egyik olyan szín, aminek vannak nagyon vad (már-már közönségesnek tűnő) árnyalatai.
Nektek ezek szerint sikerült megfelelő találni?
Az ülőbútorok átkárpitozása helyett lehet bútor-huzattal is dolgozni, amit más-más anyagból készítve, akár évszakonként változtathatok is.
Egy jó lakástextil-készítő (aki nálam tanul… ) tud is ilyet készíteni.
Milyen igazad van, ezt el is felejtettem, pedig gyerekkoromban nekünk is voltak olyan (igazi retró) foteleink, amire huzatot varratott Anyukám…
Ez tényleg egyszerűbb megoldás, és még a tisztítása is könnyebb.
Kedves Edit En szeretnek töled egy tanacsot kerni. En kaptam egy 87 eves hölgytöl karacsonyra egy feher aranybol gyürüt tele apto kövekkel ie a közepen Kü egy feher gyöngy van benne. csupa rosz dolgok törtennek velam. Köszönöm elöre is a segitsegedet.
Kedves Éva!
Lehetséges, hogy olyan kövek vannak a gyűrűben, amelyek nem kedvezők Neked asztológiailag. Ha úgy érzed, hogy a rossz dolgoknak köze lehet a gyűrűhöz, akkor inkább ne hord.
Persze előfordulhat, hogy a kellemetlen dolgoknak nincs köze a gyűrűhöz, csak „véletlen” egybeesés.
Köszönöm szepen.De ez a gyürü a idöseb hölgy tulajdona volt. es meg en olvastam a gyongyröl hogy ojan dolgokat idez elö amijert sirnunk kel. Köszönöm szepen,. En megrendeltem mar töled egy csomagot es szeretnem tanulni ezeket a dolgokat.
Kedves Éva!
A gyöngy önamgában nem idézhet elő semmi rossz dolgot. Én pl. már évek óta hordok egy pár fülbevalót, amiben egy-egy gyöngy van.
Csak akkor lehet probléma a gyönggyel, ha a horoszkópodban nagyon ellenségesen viselkedik a Hold. (A gyöngy ugyanis a bolygók közül a Holdhoz kapocsolható). Ide kattintva megtudhatod, hogy melyik bolygóhoz milyen kő kapcsolható >>
Kedves Edit!
Miért nem jó ha tükör van a konyhában? Pici főzőfülke, teljesen az északi égtájon, kis ablak , elég zárt viszont átlósan szembe vele 2 nagy ablak a déli égtájon. Nagyon kellemesen néz ki a főzőfülkében néhány tükör csempe , melynek lekerekített a sarka. Majd olvastam: nem javasolod a tükröt a konyhában. Szedjem le vagy maradhat. Mindig tiszta, csak hétvégén főzök máskor nem. Előre is köszönöm a segítséget
Kedves Ágota!
A tükröt elsősorban biztonsági okokból nem javasoljuk a konyhába – különösen a tűzhely fölé nem. (Tűzveszélyes lehet.)
Ha a tükörcsempe nem a tűzhely mögött van, akkor maradhat – feltéve, ha a konyha északi, északkeleti vagy keleti falán van.
Kedves Edit!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Nálunk teljesen jó az észak ,kelet,mert teraszok vannak ezeken az égtájakon,nagy ablakokkal, szép tágas világos, gyönyörű panorámás kilátással.Északon van a konyha zöld függönyt tettem fel és zöld székszoknyákat és vannak még zöld növények is. a konyharész benyúlik a nappaliba is,mert tulajdonképp egy tolóajtó választja el, ha nyitva van akkor amerikai konyhás nappalival állunk szembe. Egy csobogót helyeztem el a nappali északi részéhez, valamint itt mindig tiszta friss vágott virágot használok.
A csobogó kb 3 hónapja van ezen a területen,de úgy érzem mostanában valami még sincs jól,mert anyagilag nagyon visszaesett az üzletünk. De ez olyan hirtelen és olyan rosszul, hogy ha így megy tovább abba kell hagyni a vállalkozást,melyet 12 éve végzünk. Nem igazán szeretném ezt.
Hozzáteszem, az üzletet is a vaszati alapelvek alapján rendeztük be.
Egy gond amire gondoltam,de ez orvosolva is van ,hogy sajnos az egyik fürdőszobánk égtája északkelet itt wc is van. A másik mosdó pedig nyugatra esik. Namost mivel tudom, hogy északkeleten nem jó a wc, ( ezért leginkább a másikat használjuk), sok sárgát használok ezen a területen (ÉK), valamint nagy a fürdőszoba ablaka és a belső párkányon mindig van friss vízben vágott virág, általában sárgát teszek ide.Keleten is van 2 szobánk, mindkettőn nagy tágas ablakokkal terasz. Ami még nagyon jó, hogy a telek északra lejt. Fél éve béreljük ezt az ingatlant,eddig nagyon jól ment minden,van egy olyan érzésem pedig, hogy az a csobogó nincs nálam jó helyen, tegyem esetleg keletebbre? Köszönöm a segítségét!
A levélből nem derült ki, hogy a nappali milyen égtájra esik. Talán tényleg nincs jó helyen az a csobogó.
Fontos még a csobogóval kapcsolatban, hogy rendszeresen legyen kicserélve a vize.
Az északkeleti vécé tényleg okozhat kalamajkát. Az északkelet minőség mutatja meg, mennyire könnyen érjük el a céljainkat, ill. hogyan alakul a jövőnk. Éppen ezért lejgobb az északkeleti vécét yantrával is védeni. (Matsya yantra a vécé miatt, Vamana az északkelet sérülése miatt.)
Kedves Edit!
A nappali a lakás közepén helyezkedik el.
Észak, északkeleti irányban ablak, terasz található.
Viszont a nappali másik oldala ,ami dél és délnyugati irány szintén van ablak és terasz. Erről már egyszer beszéltünk, hogy mivel jó az észak(telek északra lejt, terasz,ablak) és a kelet ez a másik oldal nem okoz akkora gondot.Ettől függetlenül én ezen az oldalon a függönyöket beszoktam húzni. Ezért tettem az ablakhoz a csobogót,mert az az északi rész.
Ha a csobogó nem csak a nappalinak, hanem a lakásnak is az északi részén van, akkor nem lehet vele baj. ELőfordulhat olyan eset, amikor egy szobának az északi része beleesik az egész ház Brahmasztánjába. Na ebben az esetben már lehetne gond a csobogóval.
Kedves Edit!
A csobogó, nem csak a nappalinak,hanem az egész lakásnak az északi részén van, úgy ahogyan ön is írta. A Brahmaszta az a középrész, ha jól tudom, ugye?
Nem tudom, hogy ezt kb, milyen távolságra kell nézni?
Ezt úgy értem, hogy megvan a lakás közepe az alaprajzon, attól a ponttól ,milyen távolságra kell vigyázni arra, hogy nehogy negatív egyensúlyt idézzünk elő, akár pl, egy csobogóval.
Ezt azért kérdezem,mert ha jobban megnézem, nálam a középrésztől számítva az északra néző terasz ajtó, 2 méter távolságra, az ablak pedig, ahol a csobogó van 4 méterre található.
Egyébként itt egy boltíves átjáró van a nappali és a szobák (3 szoba) előszoba között. Pont a boltíves átjáró környékére esik a közepe, ahol erre odafigyelve szabadon van hagyva.
Előre is köszönöm válaszát!
A Brahmasztán helyét (azaz a lakás középső részét) pontosan ki lehet szerkeszteni. A szerkesztéshez itt lehet segítséget találni. >>
Parallel épület esetén (amikor a ház falai párhuzamosak az égtájakkal) a kiszerkesztett Vasztupurusha mandala középső 9 egysége kell, hogy vmindenképpen víz mentes legyen.
Ha az épület nem parallel (mint ahogy a szerkesztési példában sem az), akkor arra figyelünk, hogy legalább a középső egy egység szabadon és víz mentesen maradjon. Persze ha itt is megoldható, hogy a középső 9 egység szabad legyen, az a legjobb.
Kedves Edit,
Nagyon szeretem a lila színt (abból is inkább a kékesebb árnyalatokat) és érdekelne, hogy mit tanácsol ezzel a színnel kapcsolatban a Vaszati. Illetve mennyire szerencsés, vagy éppen szerencsétlen egy kékeslilára festett (barna mintával díszített) szoba az északnyugati és nyugati területen?
Mivel a lilának nagyon sok árnyalata és típusa van, több égtához is hozzá lehet rendelni. A lila egy spirituális szín, éppen ezért egyik bolygóhoz sem rendelhető.
A hidegebb, kékesebb lilák (pl. levendula) jók ott, ahol a kék jó. Egy világos kékeslila pl. jó helyen lehet északnyugaton. A padlizsánlila jó választás délnyugaton vagy nyugaton, mert ez a szín közel áll a barnához.
A sok pirosat tartalmazó lila (a lila a piros és a kék keveréke) jó lehet délen vagy délkeleten.
Köszönöm szépen Edit!
Megnyugodtam, hogy nincs szerencsétlen színe a szobámnak. És maradhat lilának Pont világosabb levendulaszíne van. 🙂
Szilvi
Szeretnék néhány ötletet megosztani a fürdőszobával kapcsolatban…
Nekünk déli fürdőnk van, Minden fehér a padlózat, a falak, a plafon, a mosdó, a kád… Festeni csak a mennyezetet lehetne. Valamiért mindig barnára szerettem volna átcsempézni, de erre sajnos még nem volt lehetőségem. Megismerkedtem a Vaszatival, ami úgymond magyarázatot adott, hogy miért akartam az amúgy is kicsi fürdőszobát optikailag még kisebbé alakítani a sötétebb barna színekkel… A mosógépre terítőt tettem, a fürdőkád elé is drapériát akasztottam (legalább nem látszik, milyen lepukkant), beszereztem barna zuhanyfüggönyt, kilépő szőnyeget, szappantartót, fogmosópoharat és figyelek arra, hogy megfelelő színű gyertyákat tartsak a fürdőben. A falra pedig helyenként barnacirkás kagylóhéjakat ragasztottam. A letakart mosógépen egy tálon kisebb csendéletet tartok gyertyával, kövekkel…
Ebben a hónapban a lakás falait festettük szép színeste. Most azon gondolkozom, hogy a fugázást fehér helyett homokszínűre festem át (az is valami). Esetleg lefestem a kádat és a mosdótálat, az ajtót, a polcokat… Esetleg beszerzek csempematricát, bár inkább veszek csempefestéket és készítek valami szitanyomósablont és azzal díszítem a fürdő csempéit. (Szerencsére jó kézügyességű embernek születtem és szeretek barkácsolni.)
Kis találékonysággal a plafonig csempézett fürdőszoba is átszínezhető és esetemben barátságosabbá tehető. 🙂
Kedves Gyöngyi!
Köszönöm, hogy megösztottad velünk az ötleteidet!
A déli terület színeinek megválasztásakor a fő szempont, hogy délen együtt van jelen a tűz és a föld. Éppen ezért valóban jó itt a barna, legjobb, ha van némi vöröses beütése is.
Ha gyergyát teszel a déli fürdőbe, tedd azt a fürdő délkeleti részére.
„2012/02/09 at 23:53
Névtelen”
Kedves Edit!
A fenti névtelen is én vagyok, csak most látom, hogy be lehet a facebookal ide jelentkezni. Csak még annyit szerettem volna a színekkel kapcsolatban, hogy volt nekünk egy sárga paraván,amit most hétvégén betettem a fürdőszobába,mert ÉK irányban van és wc-vel. Sárga kiegészítőt tettem a függönyre,a wc tetőt kicseréltem szintén sárgára. Egy nagy üvegváza tettem tiszta vízzel teli, bambusszal az ablakhoz. Valamint még egy dolgot csináltam a pozitív energia áramoltatása ügyében, mégpedig. pontosítottam iránytűvel az égtájak elhelyezkedését, és nem tetszett a nagy tükör,ami a nappaliban volt ugyanis nyugati területre esett. Levettem és maradt a nappaliban,de megtudtam oldani az elhelyezését keleti irányban.A csobogót viszont kihúztam azt egyenlőre nem üzemeltetem,mert bizonytalan vagyok annak elhelyezkedésében, északon van jelenleg.Csak ahogyan fenti hozzászólásomban írtam, úgy érzem nincs jó helyen,mert mióta működésbe hoztuk az anyagi bevételünk nagyon lecsökkent az üzletben. Várom a fejleményeket és az ön válaszát, hogy jól csináltam-e a dolgokat:
Köszönettel: János
Kedves Edit!
Csak most kezdek ismerkedni a Vaszatival. Nagyon tetszik, hogy sokkal egyértelműbb, mint a feng shui. Ugyan nem kapcsolódik a cikkedhez, de szeretnék valamit kérdezni a szobanövényekkel kapcsolatban.
Hamarosan kisbabánk születik, és egy ismerősünk azt tanácsolta, hogy dobjunk ki minden hegyes levelű növényt. Már régóta megvan a lépcsőfordulóban (nyugaton) az anyósnyelv, ami azért ideális számomra, mert kevés gondozást igényel. 🙂
Sajnálnám elpusztítani, de elajándékozni sem illik, ha valóban negatív hatású. Mit tanácsolsz? Van olyan hely, ahol kedvezően hat, vagy tényleg ki kell dobnom szegényt? (Gondoltam, tavasszal komposztálom, akkor mégiscsak hasznosulna valahogy.)
Köszönöm!
Mónika
Kedves Mónika!
Ha egészséges a növényed, semmiképpen ne dobd ki. A Vaszati egyedül a kaktuszokat nem szereti a lakásban, de ha pl. valakinek kaktusz gyűjteménye van és nagyon szereti őket, akkor sem szoktuk azt javasolni, hogy dobja ki őket, helyette tegye olyan helyre, ahol elfogadható a szúros növény – pl. délkeletre, a tűz területére.
Visszatérve az anyósnyelvre: azon kívül, hogy tényleg nagyon igénytelen, még a tisztítja is a szoba levegőjét.
A kisbaba miatt arra figyelj, hogy az éles levelű és főleg a mérgező növényeket ne érje el egykönnyen.
Kidobni csak a menthetetlenül egészségtelen növényeket kell.
Kedves János!
Igen, északkeleten jók a sárga színek.
A nyugaton levő tükör pedig valóban nem volt jó helyen, mindenképpen jobb helye lesz a nappali keleti falán.
Ha a csobogó valóban északon van, akkor az nem okozhat semmilyen gondot (kivéve, ha esetleg bepossad a vize. Láttam már ilyet.).
Esetleg érdemes még szétnézni az üzletben is, hogy ott minden rendben van-e. Az új, pénzügyi mentőcsomagunk foglalkozik üzlet berendezésével is.
Kedves Edit!
Az alábbi szövegre bukkantam az internet böngészése közben.
„A desztillálás a halála a víznek. A halál jeléven ne kezdjen életet.”
Szeretném öntől megkérdezni erről,mit mond a vaszati?
Ezt a kérdést azért tettem fel,mert én a csobogóba,mindig desztillált vizet szoktam tenni, hogy ne vízkövesedjen be. Ettől függetlenül egy pár nap után cserélgetni kell a vizet, mert benyálkásodik.
Elképzelhető, hogy ezzel rontottam el valamit?
Köszönettel: Albecz János
Kedves János!
Eddig úgy tudtam, hogy a desztillált víz már annyira sterilizált víz, hogy ivásra nem alkalmas. Ugyanakkor találtam egy weboldalt, ahol a desztillált vizet dicsőítik. Ezt idézik: „A desztillált víz mindig be fogja bizonyítani rangját, miszerint a desztillált víz az egészség itala. Ha 10 héten át naponta 1 pohár desztillált vizet iszunk 1 teáskanál citrom vagy szőlőlével, már nagyon sokat tettünk az egészségünkért.“ Dr. O. Z. A. Hanish
Én személyesen eddig úgy gondoltam, hogy a desztillált víz a vasalóba való, hogy az ne legyen vízköves, de különösebben nem mélyedtem bele a témába.
Ha kiderül, hogy jó helyen van a csobogó, akkor elég egyszerű tisztított vizet vagy tiszta forrásvizet beletenni, és arra valóban figyelni kell, hogy rendszeresen cserélve legyeen a víz, nehogy „szennyvizet” tárojunk északon…
Kedves Edit!
A lakás déli oldalán majdnem teljesen végighúzódó terasz -ha jól értelmeztem az eddigieket- nem jó. Mit tehetek vele?
Kedves Ircsi!
A déli oldalon levő terasz valóban nem jó – főleg akkor problémás, ha északon nincs terasz, és ráadásul még zártabb is az észak, mint a dél.
Lehet tenni a déli teraszra nagy növényeket, hogy egy kicsit lesúlyozzák ezt a területet, valamint a délre néző ablakokra lehet nehezebb függönyt választani.
Sokat segít még, ha a déli oldalon elhelyezel egy Mars-Narasimha yantrát, az északin pedig egy Buddha yantrát. Ez segít egyensúlyba hozni az észak-dél tengely energiáit.
Kedves Edit!
Hogyan tudnám korrigálni az Észak területét?
Iker házban lakunk és az északi területen kapcsolódunk a másik házhoz.
A nappali és egy kissebb szoba kapcsolódik össze. Ercsa
Kedves Ercsa!
A leveled alapján úgy tűnik, hogy az észak jól van használva – szobák vannak ott. Így „csak” a zártsággal kell kezdeni valamint.
Először is legyen északon minél több zöld szín. Tegyél az északi falra egy szép nagy tükröt. (Kivéve, ha valamelyik szobát hálószobának használjátok.) Lehet itt egy kancsó tiszta víz is, vagy akvárium, és mindenképpen ajánlom elhelyezni a Vaszati energetikai eszközei közül a Buddha yantrát. >>
Kedves Edit!
Köszönom a válaszod és elhelyeztem a Buddha yantrát, mivel a 9 napos programot megvásároltam és benne volt a csomagban. Gondolkodom a többi yantra vásárlásán is és a megfelelő égtájra való elhelyezésen.Ercsa
Kedves Ercsa!
Örülök, hogy meg van Neked a 9 napos pénzügyi mentőcsomag! Ez a program nagyon sokat segít abban, hogy rendben legyenek otthonod energiái. A további szükséges yantrák kiválasztásában is segít.
Kedves Edit!
Megnéztem a házunk alaprajzát, az eredetin a ház közepe a fürdőszobán kívül esik a folyosóra. Viszont van egy hozzáépített bővitmény(amit nem mi építettünk hozzá, hanem a volt tulajdonos)Nyugatra néz, innen nyílik Északra egy kisebb terasz. Kérdésem hozzátartozik-e a ház közepébe a bővitmény is ha megrajzolom a középpontot? Ha igen, akkor a fürdőszobába esik a ház közepe, a kád elé. Itt fekete fehér kombinációs a csempe. Hogyan tudom korrigálni, ha ezen a területen van a vizes rész, mivel olvastam írásodban, hogy nem jó vizes területen a ház közepe? Ercsa
Kedves Ercsa!
Az első és legfontosabb dolog, hogy megállapítsd a házatok anyaépületét. Ha az utólag hozzátoldott rész látványosan toldalék, és nem érinti a ház teljes szélességét, akkor maradhat az eredeti ház, mint anyaépület – e köré szerkeszted a Vasztupurusha mandalát -, az új rész pedig bővítmény. Persze azt is lehet választani, hogy teljesen egynek veszed az egész házat, ebben az esedben ahogy Te is írtad, máshová esik a ház közepe.
A Te esetedben egyik megoldás sem tökéletes, mert nyugati irányban nem kedvező a bővítmény, de a középen levő vizesblokk szintén nem kedvező.
Az lenne a legjobb, ha elküldenéd nekem a kiszerkesztett alaprajzokat (mindkét variációt) és segítek eldönteni, hogy melyiket használd. (A rajzokat az info@vaszati.hu címre küldd.
Kedves Edit!
Átküldtem emailra mindkét alaprajzot.
várom válaszod, köszönettel:Ercsa
Köszönöm a válaszod, úgy döntöttem, elvégzem a tanfolyamotok, mivel a Védikus Asztrólógia is érdekes számomra.E
Remek döntés! 🙂
Kedves Edit!
Az egyik kedvenc szinem a kek, es nagyon sok apro disztargyam (pl. vazak)
van ebben a szinben. A kerdesem, hogy melyik egtajra lenne idealis tenni ezeket?
A kék egyrészt a víz színe, ezért a kék dolgokat (főleg a világosabb kékeket) teheted azokra az égtájakra, ahol kedvező a víz, pl. északra, északkeletre. Az egészen világoskék jó helyen van északnyugaton is.
A sötétkék (és a fekete) pedig a Szaturnusz színe, aki nyugaton uralkodik. A sötétebb kékek tehát jók nyugaton.
A királykék szín a Vénusz színe, tehát elvileg jó helyen van délkeleten, de csak kis mennyiségben, hogy ne vesszen össze a sok kék a délkelet tüzével.
szia! SOS!Szeretnék segitséget kérni tőled!
44 nm lakasrol van szó ami csak a déli oldalon nyitott itt két ablak van és egy bejarati ajtó középen.Ny és keleten 1-1 szoba, középen a konyha és a fürdö és a Wc az északi oldalon ablak nélkül. most valasztok burkóló anyagokat, és konyha butort. milyen szin lenne ideális az északi oldalra ahová meg a wc is bekerul? vagy esetleg a konyha butor világos szinu? valami arany beütéssel?ugy gondolom a sarok kádat az észak-nyugat sarokba tenném, és a wc-t a fürdő é-ny részére, a tükör a fürdő keleti oldalára, de a kézmosó???milyen szinekkel javithatnám a fürdő rossz energiáit??
Kedves Erika!
Ha a fürdőszoba valóban északon van (a meghatározásához ide kattintva találsz segítséget >>), akkor legyen a fürdőben minél több zöld. Ha nem vagy benne biztos, hogy pont északon van a fürdő, akkor válassz világos, semleges színű csempét (az jó északnyugaton és északkeleten is.)
A fürdőszobai tükör általában ott van, ahol a kézmosó is. Lehet mindkettő a fürdő keleti részén.
Köszönöm a válaszát,….fű zöldet választottam a falra világos krém színű csempével,a zuhany a bal szemben levő sarokba ami ÉNY,a WC a Ék
sarokba került, a mosdó pedig DK sarokba…majd készítek képet..:)
A zöld és a krémszínű csempe biztosan jól mutat együtt.
Milyen lett?
A déli konyhában milyen színeket javasol,mert a csempét mar megvettem világos krém szín.de a konyha bútor, és a festés meg hatra van. a tűz helye azt hiszem jó helyen van a DK sarokban.
Sajnos kicsit elcsúsztam a válasszal… Valami kellemes meleg szín lenne jó a déli konyhába.
Milyen lett?
Kedves Kata!
Általánosságban északkeleten jó világossárga, sárga szín (mindkét égtájon). Ha nem szereti a sárgát, akkor próbáld a világos színeket előnyben részesíteni. Ez lehet pl. nyers szín, világos okker, dreapp, stb. A sötét színeket ezeken az égtájakon jobb kerülni.
Ha szerentél a fiad részére egyéni égtája számítást (ehhez kellenek a születési adatok), akkor kérlek írj az iroda@vaszati.hu email címre.
Szia!
Nagyon köszönöm gyors válaszodat!
Igen szeretnék egy egyéni égtáj számitást a fiamnak, keresni foglak.
Köszönöm
Kata
Szia!
Szeretném megkérdezni, hogy a zöld színt csak Északon használhatom, vagy más égtájon is ??( pl: szőnyegbe gondolkodok)
Kedves Kata!
Korrekciós céllal elsősorban északra ajánljuk a zöldet, de ha tetszik ez a szín, használhatod máshol is.
Nálunk például a délnyugati nappaliban is van zöld (pl. díszpárna), de az a zöld inkább földes jellegű zöld, tehát ne élénk.
Szia!
Szeretném megkérdezni, hogy a zöld színt csak Északon használhatom, vagy más égtájon is ??( pl: szőnyegbe gondolkodok)
Van e a vaszatiban a számoknak jelentősége?( itt arra gondolok,hogy egyes égtájak,pl hány db lehet kihelyezni,pl kis porcelánokból, virágból, párnából, stb ,kiegészitőkből).
Nagyon várom válaszodat!
A zöld színt tudom e alkalmazni DK -en???
Szia
Kata
Kedves Kata!
Korrekciós céllal elsősorban északra ajánljuk a zöldet, de ha tetszik ez a szín, használhatod máshol is.
Nálunk például a délnyugati nappaliban is van zöld (pl. díszpárna), de az a zöld inkább földes jellegű zöld, tehát ne élénk.
A délkelet elsősorban a tűz területe, emiatt – ha nem jelenik meg ott a tűz és nem is hálószoba van ott – akkor jó egy-két tüzesebb színt (piros, bordó) elhelyezni. Nem fontos nagy felüleen, de ezek tudják képviselni a hiányzó tűz elemet. Ugyanakkor a délkelet a Vénusz területe is, ami miatt lehet ott mindenféle színes dolgot használni. Ha zöls szűnyeget szeretnél, választhatsz zöld szőnyeget, de az egész szobában legyene más színek is, ne kimondottan a zöld domináljon.
Párnát, dísztárgyat pedig annyit tehetsz, amennyi megfelelő. (Nem kell párosan tenni a dolgokat.) Sőt, érdekesség, hogy a védikus kulturában jobban szeretik a páratlan számokat…
Kedves Kata!
Északkkeleten és keleten elsősorban világos, de meleg színeket használj A bézs falszín jó választás. A fehér is jó itt. A sárga is, ha szereti, de azt inkább kis felületen használd, nem biztos, hogy egy fiatalember szeretne sárga színű függönyt.
A hideg és sötét színeket kerüldd.