Még ha nem is az a legfontosabb célod 2012-re, hogy rendbehozd az egészségedet, azzal biztosan egyetértesz, hogy tested és lelked egészsége segíti céljaid megvalósítását, míg ha beteges vagy és lelkileg gyenge, az gátol abban, hogy a céljaidra összpontosíts. Éppen ezért, ha valamilyen betegséggel küzdesz, tegyél meg mindent – az otthonodban is – a gyógyulásért.
Már sokat beszéltünk arról, hogy a Vaszati tanítása szerint otthonunk egyes égtájai kapcsolatban állnak életünk különböző területeivel. Minden egyes égtáj valamilyen szinten hozzájárul ahhoz, hogy milyen az egészségünk, milyenek az emberi kapcsolataink vagy mennyire tudunk kiteljesedni a munkánkban.
Az egészséggel kapcsolatban most három égtájat szeretnék kiemelni, melyek minőségére akkor is ajánlott odafigyelni, ha nem vagy beteg. (A megelőzés sokkal hatékonyabb tud lenni, mint egy akut betegség kezelése.)
Az első égtáj a kelet. A kelet a megújulás és a friss energiák égtája. Ha az évszakokhoz kellene hasonlítanom, akkor azt mondanám, hogy a kelet olyan, mint a tavasz. A kelet minőségén múlik, hogy a szervezetünk mennyire tud megújúlni és milyen erős. Befolyással van az immunrendszerünkre és testünk „motorjára” a szívünkre, illetve a keringésünkre.
Ha komoly problémák vannak keleten – például zárt és nem tud bejutni a lakásba a reggeli Napsütés -, akkor legyengülhet az immundrendszer, szívproblémák léphetnek fel és általában könnyebb elkapni valamilyen betegséget. Bár az ablakot nem helyettesíti, mégis sokat segít, ha nagy rendet és tisztaságot tartasz keleten, ha van keleten valamilyen vidám sárga szín, felteszel egy tükröt a zárt keleti falra, vagy elhelyezed a Nap yantráját, a Ramacandra yantrát.
Mindenképpen szót kell ejteni az északkeletről, amely Vasztupurushának (otthonunk urának), s ezzel együtt otthonunknak a feje. Az északkelet minősége éppen ezért döntő hatással van az egész energiamenzőre.
Az északkelet minősége nagyban befolyásolja a lelkiállapotunkat, mely – ha nem megfelelő – fizikai tünetekkel járó betegségekhez vezethet. Kutatások is bizonyítják, hogy a súlyos problémákkal rendelkező északkelet (zárt, itt van a vécé, a lomtár, vagy éppen hiányzik) hozzájárulhat a daganatos betegségek, a májproblémák és a cukorbetegség kialakulásához. Ha gyakran fáj a fejed, annak az okát is keresheted északkeleten. Javaslom, hogy olvasd el egy korábbi írásomat az északkelet és az egészség összefüggéseiről. >>
Bár ritkábban emlegetjük az egészséggel kapcsolatban, még is fontos szerepe van a délnyugatnak is. Délnyugat a föld területe, Vasztupurushának pedig a lába és az alsó testtája (gyökércsakra) tartozik ide. A délnyugat minőségén múlik tehát a fizikai erőnlétünk és a stabilitásunk. Ha esetleg valamilyen károsszenvedélyed van (alkohol, drog, cigaretta), nagy az esély rá, hogy valamilyen baj van délnyugaton.
A délnyugat – mivel egy tengelyen helyezkedik el az északkelettel – erőteljes hatást gyakorol az északkeletre is. Ha jó minőségű otthonod délnyugati területe (kellőképpen zárt és nehéz), az jó hatással van az északkeletre. Ha azonban nem megfelelő a délnyugat minősége (túlságosan nyitott, itt van a főbejárat, vagy éppen hiányzik), az drasztikusan gyengíti az északkelet minőségét. Ha mindkét égtáj problémás, akkor sürgős és drasztikus beavatkozásra van szükség.
Természetesen nem csak ez a három égtáj határozza meg, hogy milyen az egészséged. A többi égtáj minősége megmutatja, hogy mely testrészeid, szerveid vannak veszélyben, mire kell nagyon odafigyelned a mindennapod során, hogy elkerülhesd a bajt. Például ha problémás az észak és az északnyugat, mely égtájak szoros kapcsolatban vannak a légzéssel, akkor ez igen komoly okot ad arra, hogy sürgősen leszokj a dohányzásról…
Köszönöm ezt az írást! Úgy érzem, nekem szól.
Kedves Edit!
Párommal elhatároztuk, hogy idén megpróbálunk rákoncentrálni az egészséges életmódra. Nagyon nehéz év áll mögöttünk, ami nagyon sokat „kivett” belőlünk, ezért úgy gondoltuk ránk fér egy kis testi-lelki megújulás, de először környezetünket szeretném rendbe tenni. Ehhez szeretnék kérni egy kis segítséget. Igaz, hogy nagyon sok hiba van a házunkban, de az egyértelműen érzékelhető, hogy mióta itt élünk (2 éve) egyszerűen nem tudjuk befejezni a dolgainkat vagy csak nagyon nehezen haladunk előre. Mindig mindennel „úszunk” és ez már mindkettőnket felőröl. Ahogy olvasgattam cikkeket arra gondoltam, hogy a kelet nyugat hibái biztos nagy részben hozzájárulnak ehhez . A keleti részt az egyenlőre tárolónak használt vegyes tüzelésre szánt helység,ahonnan nem lehet a házba bejönni ill. a garázs teszi ki, ami teli van egy befuccsolt bolt berendezésével és minden mással. Célunk ezt minél hamarabb kipucolni, csak hát nem haladunk vele, mindig közbejön valami. A nyugati rész nagy része, a házzal együtt épült egyenlőre fedetlen terasz. Keleten természetesen szeretnénk majd minél nagyobb rendet varázsolni és majd megtartani, ha már nem tudunk a minőségén változtatni. A kérdésem az, hogy a nyugatot hogy tudom javítani? Szeretnénk egy polikarbonáttal fedett pergolát építeni ide és az árnyékolást is megoldani, mert nyáron olyan meleg a terasz, hogy nem tudjuk használni. Az a kérdés bennem, hogy ezzel jót teszünk vagy nem? Ez most majd bővítménynek számít, ami rossz vagy jó, mert úm. nehezítjük a nyugatot és készítessünk minél zártabb teraszt?
Segítségedet előre is köszönöm
Üdvözlettel
Anita
Kedves Anita!
A leírásod alapján nem is csodálom, hogy nehezen juttok előre és nehezen tudjátok befejezni a dolgaitokat.
Nagyon jó a megérzésed, valóban a kelet-nyugat tengely tehet róla! A keleti garázsból minél előbb távolítsátok a nem oda való dolgokat, hogy amennyire lehet, felsazabadulhasson az a terület. Jó lenne még keleten egy Ramacandra yantra is.
A nyugati terasszal kapcsolatban: A kérdés nehéz. A fedetté vált terasz egy egyértelmű és látványos bővítménye lesz a háznak, de egy kicsit súlyoz rajta. Én személy szerint azonban úgy gondolom, hogy egy bővítmény esetében jelentősebb szerepet játszik a bővítmény negatív hatása, mint a vele járó súly pozitív hatása. (Itt most konkrétan a nyugatra gyakorolt hatásról van szó!)
A lehetőségek a következők:
Mivel a nyugati terület használhatatlan a nagy meleg miatt, mindenképpen árnyékolni kell. A pergolát megpróbálnám úgy megépíteni, hogy az ne csatlakozzon közvetlenül a házhoz, így talán kevésbé lenne bővítményként negatív hatása. Attól tartok azonban, hogy ez nem lehetséges és nem is praktikus.
A másik lehetőség a Vasztupurusha mandala újrarajzolása úgy, hogy a nyugati – immár fedett és lehetőség szerint minél zártabb – terasz beletartozzon a ház mandalájába, azaz, ne számítson bővítménynek. Ezt azonban nem lehet egyszerűen egy új rajzzal elintézni.
A ház új középpontjának a helyére el kell helyezni egy Mahapurusha yantrát (vagy ami még jobb lenne, egy Vaszati piramist) és a ház kedvezőtlen minőségű égtájaira szintén el kellene helyezni az oda tartozó yantrákat.
Ha nem járt még Nálatok Vaszati tanácsadó, és nincsenek yantrák se, energetikailag nem okozunk azzal zavart, ha a Vasztupurusha mandalát a cél érdekében másképp értelmezzük. Mivel a terasz egyszerre épült a házzal, ez még inkább alátámasztja ezt a lehetőséget.
Néhány napja kérdeztem valamit yantra rendeléssel kapcsolatban, de azóta nem kaptam választ, vagy nem találom. Segítsetek! B.Míra
Kedves Míra!
A kérdésedet az ingatlan eladással kapcsolatos írásnál tetted fel, ott találod a választ is. Kattints ide! >>
Kedves Edit! Köszönöm szépen a válaszodat a nyugati teraszfedéssel kapcsolatban. Érdekes, amit írtál és el is bizonytalanított abban, amit eddig tettem a házban vaszati szempontból. Ugyanis a Vasztupurusha mandalát én eleve úgy szerkesztettem ki, hogy a teraszt is belevettem. Nekünk nem igazán szabályos az alaprajzunk és én azt a lehetőséget választottam, hogy úgy rajzoltam a mandalát, hogy mindent belevettem. Lehet, hogy nem jól tettem? E szerint a szerkesztés szerint tettem már ki 6 yantrát a házba. Szakértő még nem járt nálunk, de nagyon szeretném, hogy egyszer összejöjjön. Ha nem lenne számodra terhes, nagyon szívesen elküldeném Neked az alaprajzunkat, csak azért, hogy ránézz, jól tettem-e, hogy az alapjazot egy téglapba foglaltam és úgy határoztam meg a középpontot ill. rajzoltam a mandalát.
Lenne egy másik kérdésem. Szeretnék majd még yantrákat vásárolni, többek között olyat, amit autóba lehet tartani. Hol tudok ilyen kisméretű védelmező yantrát rendelni, mert a shop-ban nem látok.
Üdvözlettel:
Anita
Kedves Anita!
Valóban az a legjobb, ha elküldöd a rajzot, hogy megnézzem, jól szerkesztettél-e. Az info@vaszati.hu címre küldd.
Szabálytalan alaprajzoknál több lehetőség van a mandala felvételére, és legtöbbször nem is lehet azt mondani, hogy az egyik rossz vagy a másik jó lenne. A lényeg, hogy ha már van egy jól kiszerkesztett mandala, akkor ahhoz kell a későbbiekben is ragaszkodni. Akkor is, ha majd elmegy Hozzád egy tanácsadó.
A legkisebb Narasimha védelmező yantra – amit autóba is lehet tenni – a 12×12 cm-es, kisebb nincsen.