2008. második fele óta mást sem hallunk, csak hogy a gazdasági válság miatt hanyatlik az ingatlan piac, csökkent az eladások száma, a nagy nehezen eladott ingatlanok pedig jóval olcsóbban találnak új gazdát, mint néhány évvel ezelőtt.
Ebben minden bizonnyal van igazság egy átlagos lakás esetében. Egy Vaszati szerint rendbetett lakás azonban egész biztos, hogy sokkal könnyebben eladható még most, a nehezebb időkben is.
Ha csak elméletileg gondoljuk végig ezt a merész kijelentést, már akkor is el kell hinnünk, hogy ez tényleg így van. Egy pozitív energiájú lakás jó hatással van mind az eladóra, mind a vevőre. Hogyan?
Egy jó minőségű – vagy legalábbis azzá tett – észak vonzza a pénzt. A kelet és az északkelet támogatja a jövőt, az északnyugat a jó kapcsolatokat, a nyugat pedig a szép lezárást. Ez mind-mind szükséges ahhoz, hogy a lakásunkat el tudjuk adni, ráadásul annyiért, amennyiért mi szeretnénk!
Ha pedig már sikerült odáig eljutnunk, hogy a vevőjelölt eljön megnézi a lakást, nem mindegy, hogy őt ott milyen ingerek, milyen energiák fogadják. Az első dolog az, amit lát. Igenis legyen rend, tisztaság, a falak legyenek frissen festve – vagy legalábbis ne legyenek koszosak. Minden látható és nem látható dolog legyen rendben, ne kelljen semmit takargatnunk. Mire gondolok?
2008. decemberében adtuk el a férjem régi kis lakását, aminek volt egy apró hibája: a nyugaton levő fürdőnél volt a házhoz tartozó függőlegesen haladó vízvezetékrendszer, amelyben csőrepedés volt, s emiatt ázott a falnak egy kis szakasza. Amikor ez kiderült, a társasház természetesen egyből megcsináltatta, de a javítás helye jó darabig ott éktelenkedett a fürdőben. Az érdeklődőknek persze mindig magyarázkodnunk kellett miatta.
Aztán egy reggel, amikor felébredtem, mintha „megvilágosodtam” volna, rádöbbentem, miért nem vették még meg a lakást! (Igaz, még alig másfél hónapja árultuk.) Nyugaton (ami ugye a szép lezárások égtája), még mindig ott volt az a csúnya javítás a falon. Tudtam, amíg azt nem csináltatjuk meg, nem tudjuk lezárni a lakással kapcsolatos ügyeinket, azaz, nem tudjuk eladni. Még aznap szóltunk egy festő barátunknak, hogy azonnal jöjjön javítani. A javítás után néhány nappal – amikor már minden szép volt – megérkezett a vevőnk!
Visszatérve a lakás energiáira, a vevő nem csak azt fogja tapasztalni, amit lát, hanem azt is, amit érez! A jó érzéseket pedig a Vaszati korrekciókkal és yantrákkal tudjuk fokozni. Ha már most jól érzi magát a lakásban, számíthat arra, hogy ha majd ő lakik ott, akkor is jó lesz. (Éppen ezért, ha elég nagyvonalúak vagyunk, akkor otthagyjuk neki a yantráinkat és elmagyarázzuk, hogy melyiknek pont hol van a helye és miért fontos, hogy ott legyen.)
Ha pedig már szót ejtettük az érzékekről: nem mindegy, mit hall és milyen illatokat érez a vevő. A hallásnak jót tehet a teljes csend, de ha zenét akarunk játszani, az csakis halk és lágy legyen. (Általában akkor lehet jó a zene, ha takargatnunk kell az utca zaját.)
És, hogy milyen illat legyen a lakásban? Semmiképpen ne legyen cigarettaszag hagymaszag, egyéb főzés szag. Bizony, még a füstölőt sem szereti mindenki, sőt van, aki köhög tőle. Azt olvastam valahol, hogy az illóolajok közül a vanília és a fahéj meghozza a vásárlási kedvet. Bevallom, kipróbáltam! Egy évvel később, amikor az én régi kicsi lakásomat adtuk el, mielőtt érkeztek a vevők, fahéj illóolajat csepegtettem a felmosó vízbe, és azzal mostam fel a lakást. Kellemes fahéj illat volt, nem volt semmi takargatni valónk, minden tiszta és rendes volt, és a vevők beleszerettek a lakásba – válság ide vagy oda…
Ha ezek a módszerek működtek 2008 és 2009 végén, egész biztos működnek 2012-ben is… A Vaszati pénzügyi mentőcsomagjában még több tippet és hasznos tudnivalót találsz az ingatlan értékesítéssel kapcsolatban, legyen az akár eladás, vagy kiadás.
Még így képen látva is jó érzésekkel néztem a régi fürdőszobámat, pláne a Te pici konyhádat! 🙂
Csak egy kis kiegészítés. Aki megvette a lakásomat, először itt jött lázba:
http://sikerkonyv.hu/lakas/tahi/
(A képek kb. 8 éve készültek.)
A személyes találkozón már csak a szerződés részleteit egyeztettük a fahéj illatban… Hej, tényleg így volt!
Ha már közkinccsé tetted a régi lakásodról készült többi képet, elárulom, hogy mivel a lakás eredetileg a Feng Shui szerint lett berendezve, volt jócskán korrigálni valóm…
Én például soha nem tennék a délnyugati konyhaablak ablakfülkéjébe tükröket és krstályt se. (Ez a kép a mellékelt linken található.)
A Varaha yantrához viszont és a dolgozó asztalon levő Meru chakrához már van közöm. 🙂
Az én problémám az, hogy a ház, amiben élek rossz állapotú és felújításra szorul- erősen…. a lakás ha tetszik is, nem veszik meg a ház állapota miatt, Ezen lehet valahogy segíteni? köszu
Ez sajnos tényleg nehéz ügy. Egy igényes vevőnek – személy szerint nekem is – fontos, hogy a lakás jó környéken és jó állapotú házban legyen. (Tanulság, lakásvásárlóknak: már a lakás megvételekor gondolj arra, hogy pár év múlva el lehet-e majd adni!)
Persze ez nem biztos, hogy ez mindenkinek fontos. Előfordulhat, hogy egy igazán jó energiájú lakást még a ház kevésbé jó állapota miatt is megvesz valaki. Ehhez azonban nélkülözhetetlen a Vaszati – illetve egy tapasztalt Vaszati szaktanácsadó – segítsége. (Ajánlom figyelmedbe Lelesz Csilla hozzászólását.)
Jó lenne egy olyan honlap, ahol vaszati szempontból bombabiztos lakásokat talál az ember.:-) Én most nem eladásban vagyok, hanem egy ismerősnek keresek befektetési célra lakást. Nem egyszerű!! :-)) Nem hittem volna, hogy ennyi minden van hatással az emberre, amikor nézelődik, plusz még a vaszati elveit is hozzátenni: művészet! 🙂
Igen, igazad van, tényleg nem egyszerű igazán jó lakást találni. Szinte biztos, hogy lesz, amiben kompromisszumot kell kötni. Egy korábbi írásomban pont erről írtam: mi az, amiben lehet kompromisszum, és mi az, amiben nem. Itt találod >>
Egy vidéki hölgy keresett meg, hogy van egy eladó ingatlanja, amit már 5 éve szeretnének eladni. Tudok-e valamit javasolni, mert egyre sürgetőbb az eladás. Több ingatlanos is próbálkozott vele, volt érdeklődő, de senki nem szeretett bele az új lakásba.
Már engedtek az árból is, mégsem. 2011. októberben megcsináltam a tanácsadást. Kihelyezte a hölgy a yantrákat a megfelelő helyre és 2012. január 4.-én örömmel hívott, hogy Csilla, megvan a vevő a lakásra, most írjuk a szerződéseket.
Köszönöm.
Köszönöm Csilla, hogy ezt megosztottad velünk! Vannak lakások, házak, amiket nagyon nehéz eladni – főleg most. Ilyenkor különösen fontos, hogy az eladó házunk többet tudjon, mint az átlag, azaz legyen valamilyen különleges (finomenergiai) tulajdonsága.
Ami igazán fontos: nem becsapni akarjuk a vevőt, éppen ellenkezőleg: számára tesszük igazán élhetővé a házat!
Kedves Edit !
Örömmel olvasom válaszaidat amit közzé teszel. Nekem van egy Velence környéki 70 négyzetméteres házam, ami átalakítás alatt áll, és elszeretném adni . A bejárata nyugatra esik , és a padlásszoba erkélyajtaja is nyugaton van . Kérek valami ötletet hogy hogyan lehet a vevőt odavonzani, és eladni ..Mint írtam befejezés alatt áll, úgy gondoltam , hogy majd a vevő fejezi be úgy ahogyan neki tetszik .
Köszönettel .Katalin
Kedves Katalin!
Még akkor is, ha a ház nincs teljesen készen, kell lenni valami olyan tulajdonságának, ami vonzza a vevőt.
Nagyon sok félig kész házat láttam már, de nagyon ritka volt, hogy igazán vágyat éreztem volna az ház iránt.
A tapasztalatunk azonban az, hogy egy Vaszati ház már az építkezés alatt is magára vonja a figyelmet a különleges kisugárzásával.
A félig kész házatokkal tenni kellene valamint, ami Vaszati szerint kedvező, például gondoskodni kellene arról, hogy keleten is legyen szép nagy ablak, vagy a földszinten egy terasz. Ezzel ellensúlyozni lehet a nyugat nyitottságát. Az sem árt, ha északon is vannak ablakok.
Ha semmiképpen nem akarsz már ezzel a házzal foglalkozni, akkor a saját otthonod energiáit kell minél tökéletesebbé tenni, hogy annak az energiái segítség a célod (a ház eladása) minél előbbi elérését.
Kedves Edit!
Yantrát szeretnék rendelni, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket, vagy melyeket. Elég egy narasimha protection yantra, vagy inkább a bejárati yantra szett kellene? Északon már van yantrám. Egyébként északnyugaton garázs van, áruljuk a házat és a helyzet sajnos elég „gáz”. A bejárat délen van. Az anyagi kereteim korlátozottak, ezért első körben csak azt tudom megvenni, amit nagyon muszáj. Köszönettel: Míra
Kedves Míra!
Sajnos nem derült ki, hogy milyen egyéb tulajdonságai vannak a háznak.
A bejárati szett tartalmazs egy Narasimha védelmező yantrát, egy Sri yantrát – ezeket tehetnéd a déli bejárathoz. Ha gond van északkeleten, akkor a Sri yantra északkeletre is kerülhet.
A Ramacandra yantra – ami szintén a szett része – mehet a ház keleti részére. Erre akkor van igazán szükség, ha a kelet zárt, esetleg itt van a vécé, vagy lomtár.
A Vasudeva yantra – ami a szett negyedik yantrája – északnyugatra való, ahol a garázsotok van.
Ha gond van keleten és északkeleten, akkor érdemes a bejárati szettet megvenni. Ha ezek az égtájak rendben vannak, akkor egyelőre „elég” a főbejáratot védeni.
Kedves Edit!
A konyhai fotón látom a Buddha yantrát és mellette, ha nem tévedek a Narasimha Deva yantra található, ez utóbbihoz a déli irány tartozik. Kérlek oszd meg velem miért kerülhetett oda?
Válaszodad köszönöm!
Etelka
Kedves Etelka!
Yantrákat két esetben szoktunk elhelyezni:
1.) Ha valamilyen probléma van egy égtájjal – például zárt az észak. Ezért van az északi konyhában a Buddha yantra.
2.) Ha a helyiség a funkcióját tekintve nincs jó helyen. Északon nem túl szerencsés a konyha, ráadásul ez a pici konyha egyúttal az előszoba is, ami szintén nem szerencsés. Ilyen esetben elhelyezzük a konyhában a tűzhely közelében a Mars-Narasimha yantrát, mivel a konyha uralkodó bolygója a Mars.
Így kerölhetett egymás mellé a Buddha yantra és a Mars-Narasimha yantra.
Kedves Edit!
Cikkeidet olvasva egyre erősödik bennem a kérdés: mire figyeljek oda jelenlegi lakásomban arra, hogy egy újat vonzzak be, olyat, ami a Vaszati elveinek is jobban megfelel? Erről még nem írtál, jól látom, ugye? 🙂 Racionális oldalról úgy tűnik ugyanis, hogy ez nehéz ügy… Ha jól sejtem, az ék-nek mindenképpen rendben kell lennie, hisz az a jövő. Az északnak is, mert onnan jön a pénz. A nyugat kell a régi korszak lezárásához. Fontos lehet a kelet is… Most, hogy így végiggondolom, szinte az összes égtáj szóba jöhet. Dk a harmóniáért, dny a stabilitásért. Mit gondolsz erről, hol vannak a súlypontok? Jó lenne egy ilyen cikk is!
Szia Ildikó!
Én északkeleti területre írtam ki a falra, sárga cetlikre, hogy kedvezőbb energiájú lakárt sikerül kivennünk és azt is, hogy olyan albérlőt találok, aki személyes égtájainak számára kedvező a lakásom. Persze amit tudtam megtettem otthon is, hogy amennyire lehet legyenek rendben az égtájak. Eddig bejött. Nem a legjobb lakás vaszati szerint, de jobb mint az én lakásom. (Anno azt is kiírtam a falra, hogy páromnak hamar sikerül munkát találnia Budapesten és egy hét alatt sikerült is elhelyezkednie. Persze ehhez ő is kellett.) Szóval a célokat érdemes északkeletre, keletre kitenni, írásos formában, vagy képekkel illusztrálva, mivel ez a két égtáj kapcsolódik a jövőhöz. (Ezt Edit sokszor említi ebben a blogban.)
Üdv: Gyöngyi
Kedves Ildikó!
Jól látod, valóban minden égtájnak van köze ahhoz, hogy túl tudj lépni a jelenlegi lakásodon.
Egyébként nagyjából én is úgy szoktam csinálni, ahogy Gyöngyi leírta a Neked írt válaszában.
Miután gondoskodtam arról, hogy a meglévő lakásom energetikailag a lehető legjobb legyen, leírom, hogy mit szeretnék és elhelyezem északkeleten. Ha az északkelet rendben van, az segíti a célok elérését, de ha még nincs is tökéletesen rendben, akkor is jó, ha ott (vagy keleten) helyezzük el céljaink listáját.
Az is fontos, hogy reális, megvalósítható célokat tűzzünk ki, hogy aztán ne érjen csalódás.
Gyöngyi, Edit, nagy szépen köszönöm a válaszokat! Közben megtaláltam a célkitűzős bejegyzést, és csináltam egy mappát, mindazokat belelírtam, amit szeretnék, és fontosnak érzek. (Írtam tevékenységlistát is mögé, ami eszembe jutott ezekkel kapcsolatban, hogy konkrétan meg kéne tennem.) Az északkeleti sarokba tettem a mappát. sajnos még a lakáson van mit javítani, amit lehet, igyekszem meglépni.
Gyöngyi, nagyon örülök, hogy működött nálad a módszer! :))))
Kedves Ildikó!
Örülök, hogy időt szántál a célkitűzsére és remélem, hogy Nálad is működni fog!
Kedves Edit!
A tűzhely fölötti szélcsengővel kapcsolatban kérdezem, hogy minden olyan égtájra való, ahol levegő elem van? Vagy így-ahogy a konyhádban is látható-tűz elem is szükséges?
Ez egy nagyon picike lakás volt. Az előszoba tulajdonképpen egybe esett a konyhával. A bejárati rész északnyugatra esett, a konyha pedig északra.
A szélcsengő az északnyugati bejárati ajtó mellé került. Ekkor a konyha nem volt még felújítva és a tűzhely messzebb volt a szélcsengőtől. A felújítás után pedig valahogy ottmaradt.
A szélcsengő nem kimondottan egy Vaszati korrekciós eszköz. Egy időben nagy divat volt, én is kaptam egyet ajándékba, és mivel a levegő hatására mozog, északnyugatra került. Ma már biztosan nem hagynám ott a tűzhely fölött, de igazából ártani nem ártott.