Amikor 10 évvel ezelőtt hazajöttem Németországból, még szinte semmi kapcsolatom nem volt a pénzzel. Ahogy legutóbb írtam, leginkább a szüleim segítettek, engem csak a Vaszati érdekelt. Apukám gyakran mondogatta, hogy „jó-jó ez a Vaszati, de vajon lesz belőle vajas kenyér?”
Eltelt néhány hónap és az erőfeszítéseimnek megértek az első gyümölcsei. Megjöttek az első „igazi” felkérések. Ekkor már vállalkozó voltam. A bevételem már elég volt „vajas kenyérre”, de a járulékaimat még mindig a szüleim fizették. A pici lakásomban zárt volt az észak, ott volt a konyha és csak egy Buddha yantra gondoskodott némi pozitív energiáról. Tudtam, hogy előbb-utóbb el kell szakadnom a szülői támogatástól, ehhez azonban szemlélet váltás kellett.
A szüleim szerint el kellett volna mennem valami „rendes állásba”, én azonban tudtam, hogy ha azt megteszem, akkor sem erőm, sem energiám nem lesz arra, hogy a Vaszati terjesztésével foglalkozzak…
A szemlélet váltást a férjemnek köszönhetem, akit 2003. májusában ismertem meg. Bevallom egész idáig az a célom, hogy vele találkozzak sokkal jobban izgatott, mint a bevételek. 🙂 Sokáig nem tudtuk eldönteni, hogy a találkozást vajon az én Vaszatis lakásom, vagy az ő Feng Shuis lakása idézte elő… Mára ez már nem kérdés. 🙂
Na de térjünk vissza ahhoz a bizonyos szemléletváltáshoz! Talán már sejted, hogy a pénzügyekhez való viszonyomat egy könyv, mégpedig Robert Kiyosaki első könyve, a Gazdag Papa, Szegény Papa változtatta meg. (Ha még nem olvastad, feltétlenül olvasd el!)
Önmagában azonban egy könyv vagy akár több könyv elolvasása nem fog változást hozni az életünkbe. A védikus írások azt mondják, hogy az akadémikus tudásnak csak akkor van értelme, ha azt a gyakorlatban is alkalmazzuk. Ekkor lesz a tudásunk „megvalósított tudás”.
Kiyosakit nagyon sokan tartják pénzügyi tanítójuknak, de nagyon sokan haragszanak is rá. Sokan számoltak be arról, hogy hiába követték az ő tanácsait – pl. hiába vettek egy kis lakást hitelre és hiába adták ki, a bérleti díj nem fedezte a hitelt, vagy éppen a lakók csúnyán lelakták a lakást, nem fizettek, stb., stb. Persze az ingatlan üzleten kívül lehet gondolni bármilyen más vállalkozásra vagy befektetésre is. A vállalkozások nagyon magas százaléka (sajnos) előbb-utóbb tönkremegy és megszűnik. Ez statisztikai tény.
Mindezért sokan Kiyosakit okolják, mert az ő könyvei vették rá, hogy vállalkozásba kezdjenek… Való igaz, hogy van egy dolog, amiről egyetlen pénzügyi tanácsadó, még Kiyosaki sem beszél. Ez pedig a Vaszati, azaz a lakásod, irodád, üzleted finom energiái. Azok a finom energiák, amelyek jó esetben támogatják, ellenkező esetben gátolják a vállalkozásod sikerét, a pénzügyeid alakulását.
Az igazi szemléletváltást tehát az jelenti, amikor felismerjük, hogy a két dolog (a vállalkozás, és befektetés terén nyert tudás és a Vaszati, azaz otthonunk energiája) kéz a kézben jár.
Mindig lesznek olyan emberek, akik bármihez is nyúljanak, arannyá válik a kezük között – függetlenül attól, hogy zárt vagy éppen nyitott otthonuk északi és keleti része. Nekik a pénzügyi sikerekhez elég egy jó könyv, vagy gyakran még az sem kell.
Az emberek zömének azonban (mint ahogy Neked és nekem is), szüksége van némi plusz támogatásra. Bárhogyan keresed a vajas kenyeredet, alkalmazottként, vállalkozóként vagy éppen befektetőként, egész biztos, hogy Neked is jól jön az a plusz támogatás, amit a Vaszati nyújt. Nekem mindenképpen szükségem van rá. Nem csak pénzügyi, de az erkölcsi elismerés miatt is…
A pénzügyekkel és a hivatással kapcsolatos tapasztalataimat és tudásomat a Vaszati pénzügyi mentőcsomagjában foglaltam össze, amely szinte hajszál pontosan egy évvel ezelőtt készült el…
Bízom benne, hogy az eddig Vaszati ismereteid, az írásaim, a kérdéseidre adott válaszaim illetve az eddig elkészült programcsomagjaim Neked is sokat változtattak az életeden és hoztak egy olyan szemléletváltást, amely segíti a mindennapjaidat – nem csak a pénzügyek terén.
ui. Még valami: az igazi erkölcsi elismerés számomra az, amikor nem engem, hanem a Vaszati Szövetség szaktanácsadóit és oktatóit dicsérik. Ezt a mostani haladó tanfolyam egyik résztvevője írta: „Nagyon köszönöm, hogy a tanfolyamon lehetek, csodálatos élmény ilyen kiváló tanároktól tanulni, ilyen csodálatos és összetett tudományt. Boldog vagyok, hogy itt lehetek!”
Én még nem döntöttem el, hogy múlik-e valami a vaszatin vagy sem. Sokat foglalkozom mindenfélével, mert úgy érzem megállt nálam az idő. Nagyon örülök annak, amikor valaki, mind Te is Kedves Edit olyan dologgal foglalkozik amiben örömét leli, és másoknak is átadja. Mert bizony az élet rövid, és amikor el kell számolnunk az életünkkel nem mindegy , hogy hogyan éltünk, mit csináltunk. A folyamatos félelem tönkre teszi az életemet , de jó látni, hogy vannak nagyon boldog emberek is a Földön!
A lakásunk: bejárat::észak, dolgozószoba, konyha, wc, fürdőszoba, hálószoba :kelet, nappali: dél!
Gratulálok!
Marika
Kedves Marika!
Köszönöm a kedves soraidat.
Nem jó olvasni, hogy hogy folyamatos félelemben élsz. Sajnos a mai világban túl sok mindenkinek származik előnye abból, hogy az embereket félelemben tartsa. Ez és talán az otthonod is okozhatja, hogy félelemeid vannak. Javaslom, hogy figyelgesd az írásaimat és ha úgy érzed, érdemes lenne valamit változtatni, nyugodtan tegyél egy próbát…
Elég régen hiszem már, hogy minden ami körül vesz:energia. Tudni nem tudtam hogyan tudom pozitívan működésbe hozni. Esélyt adtam a Vaszatinak, amikor a semmi kis pénzemből yantrákat rendeltem és lomtalanítottam, takarítottam. Az íróasztalomat, ahol dolgozok K-i irányba fordítottam. Ez tavaly novemberben volt….semmi különös változás nem történt. Elkezdtem letapétázni a nem megfelelő égtájakon lévő tükröket. A változás annyi volt, hogy kibillentem a lelki holtpontról, de az életünkben csak annyi változott, hogy a Fiam elköltözött, ami akkor, abban a pillanatban nagyon elszomorított….aztán nagy csend következett. Az üzleti életemben is….ez jó pár hétig tartott. Ebben az időszakban voltak kételyeim, de elolvastam Edit minden bejegyzését és sokat kérdeztem tőle… elkezdtem mázolni, vettem egy-két zöld növényt az É-i szobába és a déli bejáratra egy rolót tettem…. és vettem megint újabb yantrákat. Most azt a szobát festem, ahol a Fiam lakott ( a bútorokon állva), mert ez az É-K K-i szoba és fontos, hogy tiszta és sárga legyen.A tükör már megvan, amit a K-i zárt falra a festés után felrakok. A Fiam megismerkedett egy lánnyal, akivel összeköltöztek már. A Lányom megismerkedett egy fiúval, A munkámban nem csak az anyagi zuhanásnak lett vége….hanem ami nagyon fontos, hogy az Ügyfeleim viselkedése megváltozott pozitív irányba. Figyelmesebbek lettek, megkérnek, hogy segítsek…az egyik Ügyfelem eljött és segített a redőnytokot lemázolni…kapok kicsi ajándékokat. Itt nem az értékük, hanem maga a figyelmesség a fontos…a jó érzés, hogy hálásak azért, amit csinálok. Pedig sok éve ugyanígy minden tőlem telhetőt megtettem…Most egy másik Ügyfelem éppen a másik D-i ajtóra való rolót vitte el, hogy méretre vágja …fel tudja szerelni. Számomra ezek csodák az elmúlt évek rémálmaihoz képest.Bízom benne, hogy az elmúlt hosszú évek alatt kialakult nagy problémák is meg fognak oldódni.
A Gazdag Papa, Szegény Papa c könyvet el fogom olvasni, köszönöm az ötletet! 20 éve tudom, hogy nem vagyok alkalmazott típus, így jelenleg is vállalkozó vagyok, biztosan tudok majd tanulni belőle.
Kedves Ágnes!
Köszönöm a kedves szavaidat.
Bizony, valóban elég régen kapcsolatban vagyunk már és csak ámulok-bámulok az elszántságodon!
Téged is és másokat is csak biztatni szeretnélek: Ha nem is sikerül mindent egyből megváltoztatni a lakásban, már egy-egy kisebb változtatás is beindíthatja a pozitív energiák áramlását, s ezzel együtt a pozitív változást.
Kedves Edit,nagyon jó beszámolót küldtél.A Marika és Ágnes beszámolói is pozitiv irányt mutatnak.Szívesen olvasom az írásokat.Mindenből tanulok.
Sajnálom,most nem tudom megrendelni az érdekesnek ,hasznosnak tűnő csomagokat.
Most kisütött a nap.Csodálatos,hogy ijenkor jobb kedve van mindenkinek a munkához.
Nyugdijasként igyekszem jó döntéseket hozni.
Kivánok mindenkinek mindenben megfelelő eredményt elérni.
Elismeréssel és szeretettel köszöntlek.
Köszönöm!
Kedves Edit!
A 27 napos program teljesen felfordította az életünket… Az elkészített alaprajz alapján rá kellett döbbennünk, hogy az eddig keletinek vélt bejárati ajtónk délkeleti területre esik:-((( Legnagyobb problémánk életünkben az, hogy általában nem fizetik ki munkánkat, átvernek, önhibánkon kívül keveredünk bírósági perekbe.
Mivel pont ezen témákat érinti a délkeleti bejárati ajtó, ami ráadásul egy rönk toldalékon áll, és mellette egy vendég WC is van, nagyon szeretném mihamarabb megtudni a választ arra, hogy a WC nem gyengíti-e a tüzet amúgy erősítő bejárati ajtónk negatívumát? Vagy esetleg akár kioltja a délkeleti bejárat negatívumait? Vagy épp fordítva, a délekeleti WC csak még rosszabbá teszi ezt a területet?
Nagyon elszántak vagyunk, mert a pereskedések tönkre teszik életünket. Ezért nagy lépést is hajlandók vagyunk megtenni, ha valóban szükséges.
Ha a vendég WC északi falán vágunk egy nyílást, akkor a WC funkció megszűnhet, kis szélfogóvá alakítható, és gyakorlatilag keleti területen születik egy északra néző bejárati ajtó, ahonnan eljutunk jelenlegi tágas előszobánkhoz.
Vajon érdemes ezt meglépnünk, vagy a délkeleten elhelyezkedő bejárati ajtó és WC együtt nem is olyan rossz?
Nagyon hálás lennék a válaszért.
Üdvözlettel,
Sandi
P.S. 9 év után már két éjszakát is alvással töltöttem, bár faramuci helyre került az ágyam!!! KÖSZÖNÖM!!!
Szia Sandi.
Szerintem mindenképpen nyissatok bejáratot a WC helyén, megéri. Délkeleten sem a WC, sem pedig a bejárat nem kedvező. Főleg, ha a WC keleti területre esik, vagy ahhoz közel áll. (Volt már hasonló problémáról szó itt a blog hozzászólásokban (délkeleti fürdő és bejárat), ha van időd, olvasgatni, biztosan megtalálod. 🙂
Üdv: Gyöngyi
Kedves Sandi!
Igen, Gyöngyinek igaza van. A délkeleti bejárat – ahogy tapasztalod is – nem szerencsés. A délkeleti vécé szintén nem szerencsés, viszont kevésbé súlyos hiba, mint a délkeleti bejárat. Azt azonban nem szabad gondolni, hogy a vécé csökkentené a délkeleti bejárat hibáját.
A vécét én csak akkor szüntetném meg, ha ezáltal garantáltan kedvező helyre kerülne a bejárat.
Kedves Gyöngyi!
köszönöm a választ, megtaláltam a vonatkozó írásokat…
Sajnos a másik WC-nk pedig északkeleten van. Így aztán komplexebb a baj, mert nem tudom melyik rosszat válasszam:-( A délkeleti vendég WC-t áldozzam bejáratnak, vagy tartsam meg és végezzem ki az északkeleti WC-t? Hát nem egyszerű az élet. Mindenképpen beszélek egy gépésztervezővel is, de hát ez nem lesz gyors, és egyszerű megoldás. Már megfordult a fejemben, hogy az amúgy szeretett házunkat lecseréljük…
Még egyszer köszönöm!
Kedves Sandi!
Az északkeleti vécé tényleg bonyolítja a helyzetet, az ugyanis sokkal súlyosabb hiba, mint a délkeleti vécé. Ugyanakkor a délkeleti bejáratnak már érzitek a negatív hatását… (Hozzáteszem, erre az északkeleti vécé is rásegíthet.)
Mindenképpen azt javaslom, hogy ne hozz elhamarkodott döntést. Én most hirtelen az északkeleti vécét végezném ki… Persze az is kérdés, hogy mi lenne a helyén. A délkeleti bejárathoz pedig egyelőre mindenképpen tedd fel a 27 napos programban levő 2 yantrát, már azok is biztosan enyhítenek a helyzeten.
Akárhogy is döntesz a végén, annak nagyon örülök, hogy ennyire eltökélten szeretnél változtatni. Mielőtt nagy változtatásba fogsz, arra kérlek, egyeztessünk, hogy a változtatás mindenképpen hasznos legyen.
Kedves Edit és Mindenki!
Azt hiszem ezt le kell írnom, mert nem mindennapi dolgok történtek életünkben. Fentebb kiderült, hogy több problémánk adódott. Az első számú a délkeleti bejárat volt, valóban rendkívül sok anyagi nehézségekkel küzdöttünk nap mint nap, mások becstelensége miatt (ki nem fizetett munkák). A téli szünetben próbaképpen bezártam a délkeleti bejárati ajtónkat és a rendkívül jónak számító keleti teraszajtónkat kezdtük használni bejáratként is. Ez nagyon sok macerával járt, hiszen a konyhába léptünk érkezéskor, ami öt gyerekkel nagyon macerás volt. Viszont két hét alatt MINDEN kintlévőségünk beérkezett!!! Hihetetlen, hogy már kilátástalannak minősített kifizetések is megtörténtek!
Ezután megszüntettük az északkeleti WC-nket és csak a kevésbé rossz helyen lévőt kezdtük használni. A 27 napos program révén láttam meg, hogy otthonunk szívcsakrája pont erre a WC-re esett. Tehát már két nyomós ok is volt, hogy ne használjuk. Több hónapja súlyos kardiológiai problémáim voltak, vérhígítón éltem, hosszas rosszulléteim voltak nap mint nap. Lehet, hogy ez pszichés, de döbbenetes, hogy amióta nem használjuk az északkeleti WC-t, egyszer sem voltam rosszul! Azóta nem szedek gyógyszert!
Köszönöm Edit, hogy elhoztad nekünk a Vaszatit!
Mindenkinek kívánok olyan boldog évkezdést, mint nálunk volt!
Kedves Sandi!
Nagyon köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk!
Megerősítetted azt a Vaszati elvet, amely szerint nagyon nagy jelentősége van annak, hogy hol van a főbejárat.
A Vaszati korrekciós eszközei közül az egyik „a szokások megváltoztatása”. Ti most ezt az eszközt alkalmaztátok duplán is:
1. nem használjátok az északkeleti vécét,
2. egy kedvezőbb helyen levő bejáratot használtok.
Valóban nem egy tökéletes megoldás a konyhába érkezni (a Vaszati szerint sem), de ismerve a helyzetet és a lehetőségeket most ez tűnik a legjobb megoldásnak.
Megint csak azt tudom mondani, amit már tegnap is: nagyon tisztelem ezt a hatalmas eltökéltséget Bennetek!
Kedves Edit!
Már nem a konyhába érkezünk:-))
A férjem olyan szinten ledöbbent a kedvező változások kapcsán, hogy abszolut partner lett mindenben. Az elmúlt 10 nap során még a konyhánkat is áthelyeztük északnyugatra:-)))
Mint az elején említettem, a 27 napos program teljesen felfordította az életünket jó értelemben.
Kedves Sandi!
Ez igazán remek! Akkor, ha jól értem, keleten van a bejárat – ahol régen a konyha volt. Talán ez a régi konyha azóta átalakult előszobává…
Északnyugatra került a konyha, ami a délkelet után a konyha második legjobb helye a Vaszati szerint. Remélem, hogy a kialakításánál is sikerült figyelembe venni a Vaszati elveit.
Nagyon örülök, hogy vállaltátok az átalakítással járó nagy felfordulást – főleg úgy, hogy 5 gyermeketek van és Te közben betegeskedtél. Úgy gondolom, hogy az a nagy elszántság, amivel végigcsináltátok az átalakítást annak érdekében, hogy mindent megtegyetek a családotokért és persze Magatokért, példaértékű lehet mindenkinek.
Még egyszer nagyon köszönöm a beszámolót, minden jót, elsősorban jó egészséget kívánok Neked és az egész családodnak!
Hol lehet megrendelni ezt a 27 napos programot?
Köszönettel: Zsófi
Kedves Zsófi!
A 27 napos programcsomagot a vaszati.hu weboldalon tudod megrendelni. Legegyszerűbb, ha ide kattintasz.>>
Örülök neki hogy a wc kérdés ennyi problémádat megoldotta. Te komolyan elhiszed azt hogyha másik bejáratot használsz ( még jó hogy két bejárat van, én legfeljebb az ablakon tudnék bejönni daru seg
bocsi rányomtam a küldésre szóval én esetleg daruval tudnék az ablakon közlekedni nem hiszem hogy ez miatt bármi változott volna. Mi a helyzet a bútorok elhelyezésével? Mert gondolom az is sokat szàmít vagy ha az rendben van nàlad akkor nem hiszem hogy egy bejárat és egy wc megolfana bármit is . olvasd végig amit írtál szerintem üti egymást a kéz dolog .
Kedves Névtelen!
Szerintem a Vaszati sokkal több annál, mint egyszerű bútortologatás.
A modern klinikai orvostudomány is alkalmazza már a fényterápiát, mágnesterápiát, azok jótékony hatása már tudományosan igazolt. Szerintem van összefüggés ezen jótékony jelenségek és az égtájak között (ki mennyire tudja beengedni otthonába a felkelő Nap sugarait, ill, észak mágneses erejét). Persze ez csak laikus töprengés…
Mindenesetre a 27 napos program betekintést enged ebbe a sokrétű, tapasztalatokon alapuló egyfajta tudományba, és segít az ordító hibák kiküszöbölésén, vagy az adott körülmények közötti javításán. Értékes sorok vezetnek el arra, hogy nagyjából megérezzük a hibák súlyozását is. Egyébként szerintem nincs ún. „vaszati-ház”. Max. az adott lehetőségek optimális kihasználása lehet a célunk.
A bútoraink azért voltak már nagyjából rendben, mert 2009. óta olvasgatom Edit írásait. De látom, hogy rengeteg olvasnivalóm lesz még:-))
Egyébként a 27 napos program a nem túl jó bejárattal rendelkezőknek ajándékot is tartalmaz!
Üdv,
sa
Fontos megérteni, hogy a különböző Vaszati hibák más-más fajsúllyal rendelkeznek. A főbejárat helye az egyik legfajsúlyosabb összetevő, ehhez hasonlóan a vécé helye szintén nagyon jelentősnek számít. (Még akkor is, ha a vécét a magyar nyelv „mellékhelyiségnek” hívja.)
Sandiék nagyon jól döntöttek, amikor úgy határoztak, hogy rendbe teszik a főbejárat és a vécé problémáját.
Természetesen a „bútortologatásnak” is van hatása – feltéve, ha a Vaszati elvei szerint tologatunk. Ugyanígy a színek változtatásának és egyéb eszközöknek is.
Tény, hogy egy több bejárattal (teraszajtóval) rendelkező családi háznál könnyebb a bejárat helyét kicsit átvariálni, mint egy társasháznál. Bár én ismerek valakit, aki még a bejárat helyét is megváltoztatta – holott társasházban lakott. (Egy ablak alakult át főbejárattá egy olyan földszinti lakásnál, ahová az udvarról lehetett bejutni.)
Összefoglalva: a különböző adottságú lakásoknál egyedileg kell megtalálni azokat a korrekciós lehetőségeket, amiket alkalmazni tudunk.
Kedves Edit!
Szeretnék tanácsot kérni. Próbálgatom a házat alakítgatni. Most úgy döntöttem, hogy hideg ide vagy oda a padlást szeretném rendbe tenni még idén, mert hatalmas káosz uralkodik fent. Úgy olvastam, hogy a padlásnak a jövőnkhöz van köze és hogy az lenne a legjobb, ha nem lenne ott semmi, de ezt nem tudjuk megoldani. Szeretném, ha a jövő évünk nem lenne olyan káoszos,mint most a padlásunk. Elhatároztuk a párommal, hogy erős kezűek leszünk és tényleg kidobálunk mindent, amire nincs szükségünk. A tanácstalanságomat az okozza, hogy azok a dolgok, amiket szeretnénk megtartani, mert emlék vagy még használni fogjuk, azokat milyen elvek alapján rendezzem el odafent. Most próbálom az általános vaszati elvek szerint rendezni, vagyis a D, Dny-i részt terhelni (Ny-hiányzik) és a többi részt csak könnyebb dolgokkal bepakolni. Az bizonytalanított el, hogy hova tegyem pl. azokat a gyerekruhákat, amik még nagyok, azokat a gyerek szabadtéri játékokat, amiket nyáron használnak, hova tegyem annak a cégnek a több éves, még ki nem dobható papírjait, amivel jelenleg jogi problémák vannak. A gyerekruhákat, játékokat ÉK-re tegyem, vagy Dny-ra? A problémás cég papírjait, amik igen nehezek Dny-ra tegyem, vagy a probléma megoldódása végett K-re?
Lenne egy másik kérdésem is. Milyen színűre kell azt a helységet kifesteni, amit az égtájak megfeleznek? Konkrétan nekünk a garázs fele K-hez, fele Dk-hez tartozik. A keletet szeretném erősíteni, mert az nekünk ablaktalan, de nem tudom, hogy jót teszek-e, ha egy finom narancsos árnyalatra festeném az egészet?
Előre is köszönöm!
Anita
Kedves Anita!
Először is egy pontosítás: az északkelet és a kelet az az égtáj, aminek szoros kapcsolata van a jövővel. Ide sorolhatjuk még az északot is, aminek a születéshez van köze – ami szintén a jövőhöz kapcsolható. A padlásnak általánosságban nincs köze a jövőhöz, de a padlás északkeleti részének már igen.
Az elgondolásod jó: tedd délre, délnyugatra a nehezebb dolgokat, az északkeletet pedig minél kevésbé terheld.
A mozgással kapcsolatos játékokat teheted északnyugatra, a gyerekruhákat – szépen bedobozolva – teheted akár keletre is, mivel finom szinten a jövőt képviselik. Ha azonban nagyon sok van belőlük, és inkább a raktározás jut az eszedbe róluk, akkor inkább valamelyik „súlyozható” égtájon legyenek.
Az olyan céges papírokat szoktuk délnyugaton elhelyezni, amelyekre jelenleg nincs szükség, de raktározni kell őket valahol. Azokat a dokumentumokat azonban, amelyek a peres ügyhöz kapcsolódnak, nem szabad délnyugaton tartani. A peres ügyek papírjait legjobb a keleti terület északkelethez közel eső részén tartani egy Narasimha védelmező yantra társaságában – tehát itt is jó volt az elgondolásod!
Ha a keleten és délkeleten levő garázst egy finom narancsos színre fested, az mindkét égtájnak jó. A narancsos színben is benne van a tűz melegsége. Ráadásul igazán szép garázsotok lesz! 🙂
Kedves Edit!
Már volt szó a családi képek elhelyezéséről, azt írtad, hogy É-NY-on helyezzük el azokat a képeket, amelyen látható élő és már nem elő család tagunk. Az albumokkal kapcsolatban ugyanígy tegyünk?
Kedves Ágnes!
Igen, az albumra vonatkozhat ugyanaz, mint a képekre.
Kedves Edit!
Köszönöm szépen a mostani és a korábbi válaszaidat is. Mindig önzetlenül segítesz abban, hogy az engem foglalkoztató vaszati kérdéseimre választ kapjak és így otthonunkat és az életünket még ha apró lépésekkel is, de jobbá tegyem. Igazán remek ember vagy.
Anita
Ui.: egyszer jó lenne megtapasztalni, milyen lenne egy hibátlan vaszati házban élni :-))
Kedves Anita!
Szerintem mindenképpen vedd fel a céljaid listájára, hogy Vaszati házban szeretnél élni… Egyáltalán nem lehetetlen megvalósítani, és tényleg nagyon jó.
Kedves Edit !
A mi főbejáratunk délnyugaton található.Olvastam , hogy ez a legrosszabb főbejárat a vaszati szerint.Mit tehetünk ellene?Tényleg jobb lenne eladni, vagy van olyan vaszati megoldás ami ezt fel tudja oldani.Előre is köszönöm.
Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Sajnos valóban a délnyugati bejárat a legkedvezőtlenebb. Egy-egy negatív Vaszati tulajdonság akkor tudja igazán éreztetni a hatását az életünkben, ha hozzá további kedvezőtlen tulajdonságok társulnak. Ha pl. a délnyugati bejárattal szemben levő északkeleti terület teljesen megfelel a Vaszati elveinek (nagy ablakok, erkély van itt), akkor a délnyugati bejárat negatív hatása kevésbé érezhető. Ha azonban az északkelet zárt és esetleg itt van a vécé vagy egy lomtár, akkor már a délnyugati bejárat kedvezőtlen hatását is jobban meg lehet érezni.
Ha a bejárati ajtó helyét nem lehet megváltoztatni, azt javaslom, hogy tegyetek ki a bejárathoz egy Sri yantrát és egy Narasimha védelmező yantrát. (Ezt a két yantrát nagyon gyakran használjuk a Vaszati korrekciók során, ezért kerültek bele a 27 napos programcsomagba is.
Eladáson csak akkor kell gondolkozni, ha nagyon sok a Vaszati hiba, ha nagyon érzitek a negatív hatásokat és nem érzitek jól Magatokat a lakásban – mondhatni, nem szeretitek azt. Ez az érzés nagyon egyértelmű szokott lenni.
Kedves Edit !
Nagyon köszönöm a délnyugattal kapcsolatban a válaszodat.A Varaha yantra is elég a bejárathoz.Vagy rendeljem meg a te általad javasolt két yantrát is.Biztos ami biztos:)Az észak-kelet nyitott van egy hatalmas nagy félköríves terasz.
Nagyon köszönöm a segítségedet.
Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Jó hír, hogy az északkelet szép nyitott.
Én a Te helyedben biztosra mennék és minél jobban levédeném a délnyugati bejáratot.
Kedves Edit! Sok érdekes dolgot olvastam itt, de nem mindent értek. Például a yantrákat hogyan kell elhelyezni egy bejáratnál? Kívül vagy belül? Magára az ajtóra vagy fölé, mellé …. ? Esetleg olyan magasságban, hogy a betérők lássák, fontos, hogy nap mint nap „észrevegyük”? Arra gondoltam megkérem a testvéremet, hogy készítsen nekem ilyen színű, mintázatú üvegmatricákat? Ez jó ötlet? Vagy vannak egyéb szempontok is ezzel kapcsolatban, mint például a mérete, anyaga ….? Várom válaszát. Köszönöm.
Kedve Ági!
Köszönöm, nagyon jó a kérdés.
A bejárati ajtóhoz legtöbbször két yantrát teszünk egy Sri yantrát és egy Narasimha védelmező yantrát. Ezek nagyon jó hatásúak, bárhol is legyen az a főbejárat. (Van, amikor kitesszük az adott égtáj yantráját is, pl. délnyugat esetében a Varaha yantrát, nyugat esetében a Kurma yantrát, stb.)
A Narasimha védelmező és a Sri yantra legtöbbször a főbejárat fölé kerül belülről úgy, hogy ha rájuk nézünk, akkor a Sri yantra van jobbkéz felől. Ez a leggyakoribb elhelyezés. Ha az ajtó fölött üvegfelület van, akkor lehet választani matricás yantrát is és azokat az előzőhöz hasonló módon az ablakra ragasztani.
Egy másik lehetséges módja e két yantra elhelyezésének, hogy a Narasimha védelmező yantrát kívülre tesszük – mintha meg akarná védeni a házat a külső kedvezőtlen hatásoktól – a Sri yantrát pedig belülre. Ez is jó lehetőség, de viszonylag ritkán alkalmazzuk.
A két yantra geometriája nem olyan nagyon egyszerű, nem vagyok benne biztos, hogy az üvegmatrica tökéletesen működne. Üvegmatricából inkább valami szép dekorációt csináltass – az égtájnak megfelelő színben.
Kedves Edit!
A lakás alaprajzának tanulmányozása után kiderült, hogy a főfal pont a lakás középpontján helyezkedik el, és egyik oldalán a WC, vizesblokk van a másik oldalon a konvektor és a kémény is ebben a falban van. Elég reménytelennek látom az átrendezést, mivel ez építészeti és gépészeti elrendezés és a társasház szerkezetéből adódik. Mivel lehetne ezt ezeknek a rossz hatását enyhíteni? Várom válaszát. Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Sajnos elég sok ilyen lakással találkoztam, mint a Tied. Nagyon sok panelházi lakásban középre került a vizesblokk. Talán olvastad már, hogy lakás közepén levő vizesblokk elsősorban a családi békességre van kedvezőtlen hatással – már csak ezért is mindenképpen foglalkozni kell vele.
Társasház esetében sajnos az átalakítás ritkán jöhet szóba. Ha ez a helyzet, akkor mindenképpen javaslok egy Vasztupurusha mandalát és egy Mahapurusha yantrát a lakás közepére. Teheted erre a középső főfalra úgy, hogy a két yantra egymás alatt-fölött legyen és a Mahapurusha legyen felül. A két yantra mindenképpen a főfal vécén kívül eső részén legyen.
Ha esetleg érzed már ennek a zavaros Brahmasztánnak (középső területnek) a negatív hatását, akkor érdemes elgondolkodni egy Vaszati piramis beszerzésén.
Ezeken kívül ami még fontos: a középső területen csak világos (fehér vagy nagyon halvány) színeket használj.
Kedves Edit!
Eddig nem foglalkoztam a Vasatival, ugyan valamikor olvastam már róla egy könyvet, de különösebben nem fogott meg. Most viszont nagy-nagy érdeklődéssel olvastam el az írásaidat, roppant érdekesnek találtam és rengeteg kérdésem merült fel közben.
Írásaidból kiderül, hogy az ÉK-i WC és fürdőszoba elhelyezés nagyon káros hatású. Nálunk pontosan ott van. Abban az esetben, amikor nincs rá mód, hogy máshol helyezzük el, hogyan lehet az általa okozott negatív hatásokat kivédeni?
A konyha szintén ÉK-n van a fürdőszoba és WC falával közös a fala, az ablak nagy és fényes a konyha, iránya szintén ÉK. Ezek okoznak valamilyen problémát, ha igen akkor hogyan lehet korrigálni?
Bejárati ajtónk DK-i irányba néz, de elhelyezkedése alapján K-n van. Nincs itt ablak, hanem egy kicsi előtérbe jutunk be a külső ajtón, ahol rögtön van egy másik ajtó amelyiken a lakásba belépünk. A két ajtó közötti előtér előszoba jellegű és sötét, amikor nem használjuk, mert csak mesterséges világítás van itt.
DK-i irányban és DK-en a nappali van, viszont az alaprajz tekintetében itt hiányterület mutatkozik, még ha nem is olyan nagy. Ezekkel mi a teendő? (a szobában D-i helyen van, DNY-i irányba néző ablak ami nagy)
Helyileg Ény-on és É-on van a hálószoba, ajtaja DK-re néz, az ablaka ÉK-re. Az ágy É-on van elhelyezve.
Gyerekszoba K-en van, ablaka ÉK-i irányú, ajtaja ÉNy-i és ez a szoba a lakás alaprajzát tekintve többlet területnek számít.
Az beteg édesanyám szobája pedig DNY-i és Ny-i elhelyezkedésű szoba, ahol az ablak DNY-i irányú és van egy loggia.
A középpontban részben van egy beépített szekrény.
Sarkalatos kérdés még nálunk az akvárium kérdése, mert abból van egy a nappali D-i részén és DK- i részén is egy, és a középpontban is van egy a hálóban.
Ahogy végignéztem a lakásunkat vaszati szempontok alapján, rá kellett jönnöm, hogy szinte semmi sincs jól, viszont semmilyen helyiséget nem lehet áthelyezni, ajtókat, ablakokat nyitni, cserélni, mert egy társasházi lakásról van szó, ahol minden adott.Szeretném a segítségedet kérni, hogy ezekben az esetben milyen tanácsokat tudsz adni, mit csináljak, hogy az energiák mégis kedvező hatást gyakoroljanak az életünkre.
Hálatelt szívvel köszönöm válaszodat és segítségedet!
Ibolya
Kedves Ibolya!
Ha olyan probléma van a lakásban, amin nem lehet változtatni – pl. északkeleti vécé, akkor a Vaszati energetikai eszközeivel, a yantrákkal tudod ezt korrigálni.
Északkeleti probléma esetén egy Vamana yantrára lesz szükséged, a vécé miatt pedig egy Matsya yantrára. (Ezeket északkeleten kell elhelyezni, de a fürdő-vécén kívül.
Az már szerencsés, hogy van ablak északkeleten, a konyha viszont sajnos szintén nem kedvező itt – hacsak nem teljesen húsmentes konyháról van szó. Itt egy Mars-Narasimha yantrát kellene elhelyezni a tűzhely közelében.
A hiányterületeket szintén yantrákkal pótoljuk. Ha a délkeletből hiányzik egy darab, akkor a Parasurama yantrát kell elhelyezni a hiányterülettel határos falon.
Az akváriumokkal mindenképpen kellene kezdeni valamit, ugyanis a leírásod alapján sajnos egyik sincs jó helyen. Az akvárium legjobb helye egy-egy szobának az északi, északkeleti esetleg keleti vagy északnyugati részén van, de ugyanakkor arra is kell figyelni, nehogy az egész lakás középső részére essen.
A hálószobában is óvatosnak kell lenni vele, mert a hálóban nem kedvező a víz.
Ha szeretnéd Vaszati szerint korrigálni a lakásodat, ajánlom figyelmedbe a Vaszati 27 napos programját, ahol további sok-sok tippet kapsz az egyes égtájakkal és helyiségekkel kapcsolatban.
Kedves Edit!
Marcus Schmieke könyvében azt olvastam, hogy a lakásban minden egyes helységet ugyanúgy égtájakra fel kell osztani, mint magát a teljes ingatlant és minden egyes helységre a Vaszati elvei érvényesek. Így most kicsit megkavarodtam, mivel például a ház ÉNY-i részén lévő fürdőszoba önmagában talán nem a legrosszabb, viszont ha csak a fürdőszobát nézzük, akkor keletre esik a WC. A mosdó a ház alaprajza szerint DNY-ra, a fürdőszoba alaprajza szerint viszont DK-re esik. Egyik sem jó, főleg, mivel a mosdó fölött tükör is van.Segíthet, ha a tükröt a fürdőszoba ÉK-i falára átteszem, vagy mindenképpen a mosdóval együtt van értelme megszüntetni a régi helyen?
Másik kérdés, hogy a Dny-i konyhára milyen szín lenne megfelelő? Anyagilag a fehér lenne a legkézenfekvőbb….A tűzhelyet esetleg a Ny-i falról a konyha É-i falára át tudom köttetni, így az óramutató járásával megegyező irányba lenne a mosogatótól és nekem se kellene Ny felé, a fallal szemben főznöm:)
Az építési irodába hétfőn megyek a K-i ablak ügyében, bízom benne, hogy sikerrel járok és anyagilag meg tudom kora tavasszal valósítani az ablak beépítését.
Hálásan köszönöm az inspirációt, a lendületet, hogy minden rossz ellenére fel tudtam állni , hogy elindítottál ezen az úton.
Ági
Kedves Ágnes!
Valóban, minden egyes helyiség berendezését külön-külön is megvizsgáljuk a Vaszati szerint. Sajnos a fürdőszoba berendezésén csak egy nagyon átalakítás során lehet változtatni… Ha van rá mód, hogy a fürdőszobai tükröt délnyugatról áthelyezd északkeletre, az mindenképpen hasznos – még akkor is, ha a mosdó marad a helyén.
Ha van mód a tűzhely áthelyezésére úgy, ahogy írtad, az jó, mivel kedvezően változna a munkafolyamatok iránya. Fontos, hogy végig gondold azt is, hogy a konyhát kényelmesen tudd használni.
Elvileg kedvező a fehér színű konyha, de délnyugaton jó lenne, ha lenne valamilyen földszín is, hogy egy kicsit „lesúlyozzuk” a délnyugati területet. A hangulat összességében pedig inkább meleg legyen, mint hideg.
Remélem, könnyen megkapod az engedélyt az ablakvágáshoz!
Kedves Edit!
A mosdó és WC áthelyezéséhez nem kell az egész fürdőszobát szétbontani:) A mosdó É-ra való átkerüléséhez-mivel a kád mellé kerülne-csak kb 2 méteren kell vésni a falat. Maradék csempét és padlólapot találtam a padláson:)
A WC sem olyan vészes,csak azt nem tudom, hogy a fürdőszoba DK-i vagy DNY-i részén lenne jobb. Így a lakást tekintve a Ny-i részbe kerülne át, a jelenlegi ÉNY-iból, ami a fürdőszoba K-i része.
Ma jártam egy Ügyfelemnél, akit, amióta ismerek sikeres a munkájában, nagy, 4 gyerekes családja van, akik közül hárman egyetemisták. Télen sielnek, nyáron utaznak. Ma másképpen néztem meg a házukat, mint évekkel ezelőtt….és megint igazolódott a Vaszati:) ÉK-K-en több szárnyas ablakok( a kapu felé) nagy erkéllyel K-felé. É-ÉK-en mint bővítmény van egy külső lépcső. A telek K-re lejt erőteljesen, hegyoldalon van a ház..Tényleg működik:)) Mindig!
Csodálatos lehet egy ilyen Vaszati házban élni!
Kedves Ágnes!
Ó, ez jó hír!
Ha a délkelet és a délnyugat között kell választani, akkor inkább délnyugatra kerüljön a vécé. Meg kell persze azt is nézni, hogy az elrendezés praktikus és esztétikus is legyen.
Én is szoktam figyelgetni az ismerőseim, barátaim, szomszédaim életét és mindig keresem az összefüggést az életük és az otthonuk között. És, bizony van összefüggés!
Kedves Edit!
Ünnepek előtt sikerült végre páromhoz költöznöm Budapestre. Sajnos nem tudtam vele lakásnézőbe járni, végül a bátyja által bérelt albérletet vettük át. Szerintem érezhetően jobb energiái vannak ennek a lakásnak, mint az enyémnek otthon. Mikor párom felköltözött, itt lakott 1-2 hónapig és egy év munkanélküliség után egy héten belül már dolgozott is. Utána kérdéses lett, hogy marad-e a munkahelyén, mivel a csoportját elkezdték leépíteni. Miután visszaköltözött ide nyert egy telefont és most fog kezdődni az átképzése. Cégen belül marad és várhatóan a fizetése is magasabb lesz.
Mint említettem nem a legjobb lakás – keleti vécés ablaktalan fürdő, északkeleti konyha, délkeleti bejárat -, de szerintem érezhetően jobb, mint a lakásomé. Itt a dél, a nyugat és a délnyugat teljesen zárt, a lakás közepén nincsenek falak, északnyugattól északkeletig van egy kis (épületekkel határolt) udvarrész a teraszajtó észak-északkeleti, az ablakok pedig északnyugatiak és van délkelet! Végre tudok a számomra legkedvezőbb helyen is tartózkodni és esküszöm kezd visszatérni belém az éltető tűz. Egyre kevésbé érzem magam kiégettnek, céltudatosabb lettem, motiváltabb. És a kreativitásom is kezd éledezni, meg az alkotókedvem. 🙂
Felmerült bennem néhány kérdés ezzel a lakással kapcsolatban:
A délkeleti bejáratot ellensúlyozza-e a nála nyitottabb északnyugat?
Az épület keleti főbejárata adhat-e a lakásnak keleti energiákat?
Valamint a 108 lépéses programban olvastam, hogy szerencsés egy kancsó tiszta vizet tartani a bejárat közelében. Ez az esetemben is kedvező lehet, ha azt a vizet még keleten tudom elhelyezni?
A keleti fürdő bordós rózsaszínes csempéje a fehér fallal és bútorokkal ront, vagy javít a helyzeten? A Hold miatt gondolom a fehér az jó, viszont ezzel a rózsaszínes-bordós-pirosas (egyébként világos) csempeszín nem tudom mennyire fér meg a Nappal.
Nagyon örülök, hogy sikerült rátalálnom erre a blogra, szeretem olvasni a hozzászólásokat is, sokat lehet belőlük okulni. 🙂 Még az anyagi helyzetemen van mit javítanom, de máris kevesebb a tartozásom, mint vaszati előtt. Nagyon megszerettem, és remélem egyszer sikerül eljutnom egy tanfolyamotokra is, vagy yantrákat vásárolni. Abban biztos vagyok, hogy élünk itt még egy évet, utána költözünk egy még jobb energiákkal rendelkező lakásba, ahová néha be is süt a nap. 🙂
Sok jót kívánok erre az évre!
Gyöngyi
Kedves Gyöngyi!
Örülök neki, hogy jól érzed Magad ebben a lakásban!
A délkeleti bejárattal a kapcsolatot jobb, ha nem bízzátok a véletlenre. Mindenképpen korrigálni kellene – szerintem biztosan olvastad Sandi tapasztalatát a délkeleti bejárattal kapcsolatban… Legalább oda tenni kellene egy Sri és egy Narasimha védelmező yantrát.
Az épület keleti bejárat általánosságban jó hatással van a házra és az ott lakókra. Bár közvetlenül Rátok inkább a lakás bejárata van hatással, ennek ellenére érezhetitek a ház keleti bejáratának a jó hatását is.
A védikus kultúrában valóban kedvezőnek számít egy kancsó friss vizet tenni a ház bejárata elé. Azonban egy délkeleti bejáratnál ezt inkább mellőzd. Ha szeretnél valahova friss vizet tenni, az legyen inkább északkeleten.
A keleti területen két elem, az éter és a tűz van jelen. Mivel részlegesen ott van a tűz is, a rózsaszín és bordó csempe nem ront a helyzeten. Ahhoz viszont nagy lakberendezői kreativitás kell, hogy egy ilyen színű fürdőbe találj valami sárgát… Talán egy egészen világossárga (már-már vajszínű) törölköző nem veszne össze a rózsaszínnel és a bordóval.
Javaslom, hogy céljaidat (tanfolyam, költözés) írd le és tartsd északkeleten. Segít a megvalósulásukban.
Nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő választ!
A sárgával kapcsolatban, csak annyit említenék még meg, hogy valamelyik előbbi lakó valamire ráérezhetett, mivel a zuhanytálcára egy narancssárga színű csúszásgátlót tett. (Egyébként a fürdőpamacsom szintén narancssárga színű.) Nem éppen esztétikus a látvány, de nem is nagyon zavaró. Minden esetre nem is kirakatfürdő, ez tény. Albérletnek mondhatni „tökéletes”. 🙂 (Esetleg az előszoba keleti felébe tehetek még egy kis sárgát, vagy narancssárgát.)
Kellemes szerelmesek napját!
Gyöngyi
Köszönöm!
Igen, az jó ötlet, ha az előszobába eső részen javítod még egy kicsit a keletet. A délkeleti bejáratot pedig minél előbb korrigáld a javasolt yantrákkal.
Kedves Edit!
Panelházban lakom. MInden rossz helyen van, főleg a központban, szinte a bejárattal szemben lévő WC és fürdőszoba.
Mit tanácsolsz?
Gyöngyi
Kedves Gyöngyi!
A nem megfelelő helyen levő helyiségek kedvezőtlen hatását – ha nem lehet változtatni a helyükön – a yantrák segítségével lehet enyhíteni.
A nem megfelelő helyen levő vécéhez pl. a Matsya yantrát szoktuk elhelyezni (a vécén kívül!), a lakás közepének problémáit pedig a Mahaprusha és a Vasztupurusha yantrákkal korrigáljuk. Egy korábbi hozzászóló – Zsuzsa – hasonló problémával küzd. Ajánlom figyelmedbe az ő levelét és a rá adott válaszomat is. Itt találod >>
Kedves Edit !
Segítségedet szeretném kérni.1 éve keresek munkát és sajnos sikertelenül.Folyamatosan élem fel tartalékaimat és most már nem tudom hogy meddig fogom tudni ezt így tovább csinálni.Mindent megpróbáltamIsmerősökön keresztül, régi kapcsolatokon keresztül,interne minden nap 4-5 pályázatot küldök.Már több mint 1200 helyre küldtem el a pályázatomat. Vaszati szerint a házban lehet olyan dolog ami befolyásolhatja hogy nem találok munkát ?
Előtte is ugyanabban a házban éltem és mindig volt munkám az egyetem elvégzése óta.Igaz mindig nagyon sokat dolgoztam.Nagyon köszönöm előre is a segítségedet.
Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehezen találsz munkát. Lehetséges, hogy valóban van valami gond a házzal, ahol laksz.
A karrierünk alakulása, beindulása nagyban függ a kelet minőségétől. Az a jó, ha a kelet nyitott (ablakos) és egy szoba, a bejárat, esetleg vécé nélküli fürdőszoba vagy konyha van itt. Ezzel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe az egyik korábbi írásomat, ide kattintva találod.>>
A jövő alakulásához hozzájárul még az északkelet minősége is. Ennek is tisztának, rendesnek és ablakosnak kell lennie.
A pénz beáramlását segíti a nyitott észak, azt pedig, hogy hosszú távon megmaradjon az állásod, a zárt és kellőképpen súlyos délnyugat segítené.
Kedves Edit !
Nagyon köszönöm a válaszodat:)
Megteszem a változtatásokat és ha sikeres lesz akkor feltétlen jelentkezem.
Zsuzsa
Kedves Edit!
Segítségedet szeretnénk kérni lépcső témájában. Idáig nem nagyon volt róla szó, pedig biztosan a vaszatiban is van a lépcsőkre vonatkozó ajánlás.
A házunkban a tetőtérbe – padlás – kívülről szeretnénk feljutni. Későbbiekben a munkámhoz rendezem be a tetőteret és szeretném, ha pozitívan hatna rá 🙂
A terasz Kelet-Délkelet tájolású. Mit tudnál ajánlani, hogyan helyezzük el a lépcsőfeljárót, honnan induljon és merre menjen? Milyen anyagot használjunk, mivel kívül van mi fémre gondoltunk. Milyen hatással lesz a délkeleti sarokra?
Köszönöm előre is értékes válaszaidat.
Üdvözlettel, Júlia
Kedves Júlia!
A lépcsővel kapcsolatban az a legfontosabb szabály, hogy – ha van törés vagy forduló a lépcsőben, akkor az az óramutató járásával megegyező irányba forduljon miközben fölfelé megyünk a lépcsőn.
Általánosságban nézve délkeleten rendben van a lépcső, mivel a délkelet egy dinamikus égtáj. Viszont ha ez a lépcső a házon kívül lesz, akkor egy bővítményként fog megjelenni, ami már nem igazán szerencsés délkeleten, mert felerősíti a tűz elemet.
Ha a bejárat helye még nem fix, akkor mindenképpen úgy helyezzétek el, hogy a keleti területbe essen, ne a délkeletibe.
Kedves Edit!
Köszönöm válaszod lépcső témában. Ennél bonyolultabb, mert terasz is szerepet játszik az elhelyezésben. Tavasszal, kivitelezés előtt mindenképpen vaszati szakértőhöz fordulunk 🙂
Üdvözlettel,
Julianna
Kedves Edit! A tavasz közeledtével mi is egyre többet gondolunk arra, hogy majd milyen jó lesz a kertben. Kitaláltuk, hogy szeretnénk egy faházat építeni, ahova rengeteg mindent ki tudnánk pakolni a házból. Főleg, hogy a házban a lomtár nagy része az ÉK-en lévő kazánház és a K-en lévő garázs tölti be. 🙁 A faház praktikusan É-on lenne jó helyen, de erről lemondtunk a vaszati miatt. A másik hely, ahova még lehetne építeni, az sem ideális éppen, ezért szeretném megkérdezni a véleményedet. A diagonál telek sarkába kerülne, ami Ény-i részbe esik. A 3×4-es faházat, aminek nagyon-nagyon pici része nyúlna csak át a Ny-i részbe, elfordítva építenénk, így esztétikailag is illene az ívesen kanyarodó bokorsávhoz és így maga a faház alapja párhuzamos lenne az égtájakkal, keleti bejárattal. Bár a faházban nem szeretnénk élni :-), de gondoltuk ha már jól is nézne ki így elfordítva, akkor így építenénk. Mit gondolsz az Ény-i elhelyezéssel nagy hibát követnénk-e el?
Egyébként a mi házunk az utolsó, utánunk nincs ház, csak egy kb. 4 méter mély árok és azután út. Az Ény-on lévő mély ároknak van-e köze valamilyen típusú enregia áramláshoz?
Mivel a kert a telek É-i és főleg Ény-i részébe esik, mondanom sem kell, hogy igen szellős, szóval a levegő járással nálunk nincs gond 🙂 A szélfogásra gyorsan növő tujákat ültettünk a kerítésen kívülre, remélem nem teszünk rosszat ezzel, de próbálunk a szél ellen védekezni, mert jóból is megárt a sok. 🙂
Köszönettel:
Anita
Kedves Anita!
A faház északnyugaton jobb helyen lesz, mint északon. Északnyugaton is amennyire csak lehetséges, tegyétek minél közelebb a nyugati területhez.
Ha egy telek határai nem párhuzamosak a főégtájakkal, általában nem szoktuk erőltetni, hogy a ház falai párhuzamosak legyenek a főégtájakkal, sokkal inkább a telekhatárokkal párhuzamosan építjük. Olyan esetben szoktuk a házat mindenképpen párhuzamosan építeni a főégtájakkal, ha a telek jó nagy, például egy nagy tanya, vagy ilyesmi. Ebben az esetben ugyanis nem zavaró, ha a ház fala nem párhuzamos a kerítéssel. Egy normál méretű telek esetén azonban ez zavaró lehet. Ezt mindenképpen gondoljátok át a faház építése előtt.
Ha a telek északi részére is ültettetek tujasövényt, akkor az lenne a fontos, hogy ne hagyjátok túl magasra nőni. Ha nagyon megnőnek a tuják, akkor nem csak a szél ellen védenek, hanem sajnos a pozitív energiák ellen is, ami ugye nem cél…
Kedves Edit!
Most a napokban rendeltem meg Ági barátnőm inspirálására a Vaszati könyvet és döbbentem vettem észre, hogy szinte minden úgy rossz, ahogy van.
Egy családi házban lakom, ami egy olyan terepen fekszik, ami Délre lejt – nagyon. Mivel a ház valamikor hétvégi háznak készült és akkor még az építészeti szabályok ezt támogatták, a ház a telek felső részén található. Mögöttünk a hegy, azaz az erdő folytatódik. Természetesen a vízlefolyás és elvezetés és Dél felé működik.
A felső szinten Keleten van egy WC a fürdőszobán belül. Ha jól értem, a fürdőszoba rendben van, csak a WC nagyon rossz helyen van itt.
A főbejárat D – DNy határán van és nagy-világos üvegajtón lehet bejönni. Ezt talán ki tudom küszöbölni, mert kelet-délkelet határán van egy ajtó, talán az jobb lenne. Ha ezt használjuk a jövőben, akkor tudok valamit korrigálni a nagy üvegajtón?
Az építkezéskor úgy alakult a ház, hogy a Ny-DNY egy része hiányos.
A ház mögött van egy félig faház, ami eredetileg is ott volt. Ebben tárolunk biciklit, fát és építkezésből megmaradt anyagokat-néha kidobandó dolgokat is.. A faház É -ÉK-i fala maradt meg a tetővel együtt, hogy a benne tárolt dolgokat védje az időjárástól. A leírtak alapján ez sem tűnik túl szerencsésnek.
A ház előtt a Ny – DNY tengelynél van egy fúrt kút illetve egy ciszterna – ahogy olvastam ez sem nagyon szerencsés.
A könyvben azt olvastam, ha egy ház többszintes, akkor az a jó, ha az alsó színt belmagassága nagyobb, mint a felette lévőké, természetesen nálam ez fordítva van.
Kérlek adj néhány tanácsot, mert most, hogy visszapörgetem az eseményeket, kb 8 éve bővítettük a házat, aminek eredménye lett a mostani bejárat, a K-i wc, a DK-D fekvésű nappali hatalmas üvegablakokkal.
Azóta elváltam és sajnos az anyagi helyzetem egyre rosszabb,ráadásul a fiammal ketten lakunk a házban, ami elég abnormális, lévén, hogy meglehetősen nagy – és persze a fenntartása is nagyon költséges.. Szeretném eladni a házat, tavaly előtt egy évig hirdettem, de senki nem nézte meg, pedig nagyon szép helyen lakunk, a ház is dekoratív, Buda szomszédságában az egyik legfrekventáltabb területen fekszik. Ugyan az ingatlanpiac pang, de talán annyira mégsem, hogy meg sem nézik.
Köszönettel
Marianna
Kedves Marianna!
A leírtak alapján tényleg lehet összefüggés a ház bővítése és az életed eseményei között. Ráadásul az erős déli lejtés tényleg nem valami szerencsés.
Jó ötletnek tűnik, hogy a dél-délnyugati bejárat helyett inkább azt használjátok, ami a kelet és a délkelet határán van. Az ott biztosan sokkal jobb.
Ha van a házban máshol is vécé, akkor a keletit meg lehetne szüntetni. Ez is sokat segítene…
Kedves Edit!
Az előző beírásomat folytatva és mint kezdő, tovább elemezve a házat, rájöttem, hogy a másik bejáratom K (1/3) -DK (2/3) arányban helyezkedik el.
Sajnos a másik WC egy szinttel lejjebb, az É-i területre esik.
A főbejárattal kapcsolatban még az a kérdésem lenne, hogy elkezdtük a K-DK-i bejáratot használni, mivel úgy értelmeztem az eddigi hozzászólásokból, hogy ez még mindig jobb, mint a D-DNy-i hatalmas üvegajtókból álló bejárat,
de ez azt jelenti, hogy a régi bejáratot nem is szabadna használnunk?
Ez sajnos megoldhatatlan, mivel a kutyánk a lenti előszobában alszik, tehát néha ki-be kell engedni (a lépcsőn nem hajlandó közlekedni, mert nagyon félős), valamint annyira szerencsétlen a lépcső lejtése, hogy vannak dolgok, amiket nem tudunk felcipelni, csak hogy a fenti bejáraton vigyük be-ki.
Arra gondoltam, hogy a D-DNyi ajtó elé növényt futtatok a nyáron, hogy az takarja a nagy üvegfelületeket- igaz ez csak nyárra és őszre megoldás. Ezt jó megoldásnak tartod, vagy inkább függönnyel vagy rolóval kéne zártabbá tennem?
Köszönettel
Marianna
Kedves Marianna!
A növényfuttatás jó ötlet, és mellette tehetsz függönyt vagy rolót is.
Sajnálom, hogy a másik vécé északon van…
Azokon a hibákon, amiken nem tudsz változtatni, próbálj legalább a Vaszati energetikai eszközeivel (pl. yantrák) javítani.
Kedves Mariann!
A borostyán örök zöld-ha jól tudom,, de egy sűrűn szövött függöny vagy roló még a borostyán mellett sem árt. D-DNY-ra:)
Ági
Igen örökzöld, de nagyon agresszívan tud nőni. Üvegfelületre nem is szokták futtatni, és házfalra is csak akkor, ha a vakolat teljesen ép. Ha csak egy kis sérülés is van a vakolaton, a nagy súlyú borostyán képen az egész vakolatot lerántani. (Láttam már ilyet.)
Kedves Ági!
Köszönöm a jó tanácsot!
Mariann
🙂 Szívesen!
Kedves Edit! Nagyon hálás lennék, ha tudnál válaszolni, a kerti faházzal kapcsolatos írásomra. A párom már nagyon el akarja kezdeni, de én még nem engedtem, hogy bármibe is belekezdjen míg nem tudom a válaszodat. Köszönet a segítségért!
Anita
Kedves Anita!
Itt a válasz! Jó építkezést!
Kedves Edit! Nagyon szépen köszönöm a választ. Mindenképpen átgondoljuk, hogy is építsük a faházat.
Kedves Edit!
Kilenc éve épült fel a kis házunk. Méretei a háznak 7 széles és 10 m hosszú, É-i bejárat, É-Ny-on van egy kis szoba egy Ny- és egy É-i ablakkal, és É-K-n van egy egy kis szoba egy É, és egy K-ti ablakkal.A K-ti részen van a WC, és mellette a fürdőszoba,Keleten a konyha egy K-ti és egy D-K-i ablak, D-len terasz ,erkélyajtó és két ablak Fél év múlva férjem meghalt.Idősebb gyermekemmel a kapcsolatom megromlott,előtte jó volt.Mit tehetnék,hogy jobbra forduljon.Otthon dolgozom és a karrierem sem fényes. Előre is köszönöm a segítségedet. Marcsi
Kedves Marcsi!
Nagyon sajnálom, hogy csak egy fél évig élhettetek a férjeddel együtt az új házban.
Mivel nem láttam a ház alaprajzát, és nincs minden égtájjal kapcsolatban információm, nem igazán tudom egyértelműen megmondani, hogy ez a ház okozhatta-e a férjed hirtelen halálát, vagy már az előző lakásotok is hozzájárult. A keleti vécé biztos nem jó, de önmagában nem okozhat ilyen komoly bajt. Talán délnyugaton is van még valami, ami nem szerencsés… Az északkelet és az észak viszont rendben van. Emiatt gondolom, hogy korábban elkezdődhetett a folyamat…
A karrierhez határozottan hozzájárul a kelet minősége, az északkeletnek viszont javítania kellene a dolgokon. Mire használod az északkeleti szobát? És mi van délnyugaton?
Kedves Edit!
Köszönöm, hogy válaszoltál levelemre. Ez a ház egy téglalap alakú 7 méter széles, és 10 méter hosszú
Az Északi bejárat előtt egy 5 méteres előkert van,virág, örökzöld és egy kis terasz.
Az É-K-ti szobámat kezelésre használom mint természetgyógyász, É-a és K-re is van ablak,itt van a számítógépen is.Mellette K-n van a WC kettő kagylóval,utána a K-i oldalon a fürdőszoba,K-i konyha egy K-i ablak és egy D-i ablak, boltív és a nappali és ebből nyílik D-i terasz nagy teraszajtó, és annak folytatása a nappali D-i oldalára is egy ablak , másik ablak a a szoba D- Ny-i részére esik a ház sarkára.
A Ny-n 3,6 méteren nincs ablak,aztán Ny-i ablakkal hálószoba,mellette, egy másik kis szoba egy nyugati és egy északi ablakkal ez a szoba lett volna a férjemé, most sok növény, bútor ez most nem funkcionál.
Az gondolom túl sok ablak került erre a kis házra.Előre is köszönöm a segítségedet.
Marcsi
Kedves Marcsi!
A leírás alapján továbbra is úgy gondolom, hogy a férjed elvesztését nem ez a ház okozta.
A legsúlyosabb hibának a keleti vécé tűnik, ez hozzájárulhat, hogy a karriereddel nem vagy elégedett.
Ha szerentéd pontosan tudni, hogyan határ Rád az új ház, javaslom, hogy kérd szaktanácsadóink segítségét. Lehetséges, hogy az egyéni égtájad ismeretében már többet tudnánk, de egy pontos tájolás és szerkesztés is sok kérdésre választ adhat.
Kedves Edit, nem láttam erre vonatkozó írást, úgyhogy itt szeretném megkérdezni, hogy üzlethelyiségek esetén milyen módon vagy lehet e egyáltalán használni a vaszati térrendezést? Mivel ott elég sok általában az üvegfelület, amelyek többnyire egy oldalon találhatóak, és a tér se feltétlenül osztható, lehet hogy főútvonal mellett áll, és esetleg bérleményben működik az adott üzlet. Ilyen esetben milyen lehetőségek adódnak, hogyan lehet az üzlet működését élénkíteni, forgalmát elősegíteni? Köszönöm a válaszod, üdv, Veronika
Kedves Veronika!
Természetesen egy üzlethelyiségben is lehet (sőt kell is!) a Vaszati elveit használni. Legjobb, ha már a Vaszatit figyelembe véve választjuk ki a helyiséget, így van rá esély, hogy a nagy üvegfelület pl. keleten lesz, ami nagyon jót tesz az üzlet energiaminőségének.
Ha egy nagy térről van szó, tehát nem osztható, akkor az üzlet berendezését kell úgy alakítani, hogy az megfeleljen a Vaszati elveinek. Nagyon fontos pl., hogy az eladó kelet, vagy észak felé nézzen. Ha tükör is van a helyiségben, fontos, hogy északi vagy keleti falon legyen. A nehezebb bútorok kerüljenek délnyugatra és így tovább.
Sok olyan szabály és kisebb-nagyobb trükk van, ami segíti, hogy jobban működjön az üzlethelyiségünk. Ezzel részletesen foglalkozik a Vaszati pénzügyi mentőcsomagja.