A szerelmes lakberendezési tippek legtöbbször a piros szín körül forognak. Ha beírod a Google képkeresőjébe hogy Valentin nap, vagy Valentin napi dekoráció, csupa piros képet és tippet találsz. (Érdemes kipróbálni!) Ez nyilván nem véletlen, mert a hagyományunk szerint a szerelmet mindig a pirossal kapcsoljuk össze. Ez bizonyos szinten még Indiában is jelen van, a menyasszony ugyanis piros színű száriban szokott lenni az esküvője napján…
A legtöbb újságíró ilyenkor arra biztatja olvasóit, hogy a lakást alakítsák pirosas színben úszó budoárrá, mert az majd fokozza a szerelmi hangulatot. Mivel annyira belénk rögzült, hogy a piros a szerelem színe, el tudom képzelni, hogy ez sok esetben még működik is. Ha csak egy napig tart a budoár szín, talán még nem is ártunk vele.
Na de! Mi történik akkor, ha valaki úgy gondolja, legyen minden nap egy szerelmes nap az otthonában és az egész lakást elárasztja piros, bordó és egyéb tüzes színekkel? Ahelyett, hogy egy kellemes otthont teremtene, ahol hosszú távon is meg tudja őrizni a szerelmet, illetve a szerelmét, túlságosan felerősíti a tűz elemet, ami sok-sok baj forrása lehet.
A túlzásba vitt tüzes színek ugyanis növelik az agressziót, a veszekedésre és vitákra való hajlamot és nem utolsó sorban a vérnyomást. Azt hihetjük, hogy egy kellemes szerelemi fészekbe térünk esténként haza és nem értjük, miért vagyunk türelmetlenek a párunkkal (vagy ő velünk) és nem értjük, miért lesz egy ártatlannak induló beszélgetésnek is csúnya veszekedés a vége.
Legyél óvatos! Az újságírók továbbra is arra fognak buzdítani, hogy Valentin napra vegyél piros szívet, piros virágot, piros ágyneműt, piros párnát, piros szőnyeget, piros tapétát… Neked azonban jusson eszedbe a piros szín tüzes természete és bánj vele nagyon intelligensen.
Persze, hogy egy szál piros virág miatt nem fogsz összeveszni senkivel, sőt abból sem lesz veszekedés, ha piros bögréből iszod az esti kakaót…
Na de, ha az egész ház piros színben úszik, s mellé még meggyújtasz egy csomó gyertyát is egy szenvedélyes este reményében, készülj fel rá, hogy a szenvedély előbb-utóbb szenvedésbe mehet át…
Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mit válassz a tüzes színek helyett. A piros színt nem csak a tűzhöz, hanem a Mars bolygóhoz is kapcsoljuk, amely ha nincs megfelelő kordában tartva, hajlamos lehet az agresszióra. A szerelemhez azonban nincs sok köze. (Leszámítva a szexet… Talán innen kapta a nevét a piros lámpás ház…?)
A bolygók közül sokkal inkább a Vénusz és a Hold az, amit a szerelemhez, az érzelmekhez, a romantikához kapcsolhatunk. A Vénuszhoz elsősorban a virágos, rózsaszínes, „romantikus” színek, minták tartoznak, míg a Holdhoz a pasztell színek és a fehér.
Ezek a színek hosszú távon is harmonikusak és jót tesznek a szerelemi életednek anélkül, hogy felerősítenék a veszekedésre való hajlamot, ami előbb-utóbb a szerelem végéhez vezetne… Ráadásul azt sem kockáztatod, hogy a színek hatására esetleg baj legyen a vérnyomásoddal.
Bízom benne, hogy a Valentin napi őrület hatására még nem vásároltál túl sok piros kiegészítőt ma estére… Ha igen, akkor csak visszafogottan, ízlésesen használd sok-sok fehérrel vagy pasztellszínekkel kiegészítve. Nehogy szenvedés legyen a szenvedélyből. (Ugye milyen közel áll a kettő egymáshoz?)
A szegény bikákat is piros köpönyeggel hergelik a viadalokon.
Hergelik őket lilával is, meg egyéb cicomás kendőkkel. Őket nem a szín izgatja fel, hanem a hosszas bezártság, meg döfködések, a zaj illetve a kendő lebegtetése. (Igazából nem is a kendőt támadja meg, hanem a torreádort, aki kibújik a kendő mögül….) Na mindegy.
Már vártam ezt az írást, a Valentin-nappal kapcsolatban! Jó lett. 😀
Igen, én is úgy tudom, hogy a bikáknál nem a szín számít, hanem a mozdulatok.
Egyébként tényleg érdemes rákeresni a Valentin napi lakberendezési tippekre az interneten, csupa piros cicomát lehet találni. 🙂
Helyesebben 🙁
Kedves Edit! Felmerült bennem egy kérdés a cikkel kapcsolatban. Nekem délen van a konyhám. A déli rész egyébként hiányos, mert nem szabályos az alaprajunk. A yantrát már elhelyeztem a konyhában, de arra készülök, hogy a vajszínű-barna konyhabútoromhoz minél több bordó színű kiegészítőket keressek, ami esztétikai és vaszati szempontból is javító hatású lenne. Most elbizonytalanodtam, hogy jó lenne-e ez a színválasztás, vagy inkább menjek el a rózsaszín, mályva irányába, ugyanis a DK-i bejáratunk miatt feszültségben nincs hiányunk 🙂 annak ellenére, hogy a „vaszati” óta sokat csendesedett a ház.
Köszönettel:
Anita
Kedves Anita!
A lakás déli területe a Mars uralma alatt áll, az elemeket tekintve pedig a föld és a tűz keveredik itt. Délen a fő feladat, hogy egy kicsit kordában tartsuk a Marsot – a konyha miatt ugyanis dupla Mars hatás érvényesül itt, ami talán intenzív lehet.
Délen jók az olyan színek, amik kapcsolódnak a föld elemhez, ugyanakkor – a tűz és a Mars miatt jó, ha van itt valamilyen meleg szín. (Szándékosan nem írom, hogy tüzes, ugyanis a délkelettel ellentétben itt jobb óvatosan bánni a tűz színeivel.)
A drapphoz és a barnához a bordó jó választásnak tűnik. Sokkal jobb, mint a piros. Ha azonban úgy érzed, nem árt még jobban kordában tartani a tüzet, akkor választhatod a finomabb mályva színt is.
Kedves Edit,
Köszöntlek.Elolvastam a cikket.Igen sokan vannak sok féle izléssel.Bizony jó, ha értesülnek arról,hogy energetikai szempontból mi az előnyösebb az
életükre.
Szeretettel kívánom a legjobbakat.
Sándor,József,Benedek zsákban hoznak meleget.Nemsokára itt a tavasz.
A lakásból a kertbe lehet áthelyezni a tevékenységet.
Köszönöm a jó tanácsokat.
Gizella
Kedves Gizella!
Köszönöm a hozzászólásodat!
Edit
Kedves Edit,
K0szönöm a válaszod.A tudás anyja az ismétlés.Ezt gyakorlom.Igy van a pirosat nagyon megfontolva használom.Igy ismerve az égtájak szerinti hatását tudatosan is elkerülöm.
Koszonom, erdekes , tanulsagos..