Nemrégiben egy kedves orvos ismerősömmel beszélgettem, aki azt mondta, hogy ilyenkor nyáron nem nagyon szokta javasolni vitamin készítmények szedését. Azt mondta, hogy mivel most tele van a kert és a piac friss zöldséggel, gyümölccsel, a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat ezek fogyasztásával és nem szintetikus készítmények által kell a szervezetbe juttatni – ami ugye a kényelmesebb módszer…
Nagyon tetszett a hozzáállása és úgy gondolom, érdemes megfogadni a tanácsát! Elgondolkodtam rajta, hogy azon kívül, hogy tömjünk magunkba a finomabbnál finomabb zöldségeket és gyümölcsöket, mi mindent tehetnénk még azért, hogy már most felkészítsük testünket, lelkünket az őszre és a télre.
Kevesen vannak, akik megtehetik, hogy ne dolgozzanak nyáron, de fontos, hogy még a munka mellett is teremts Magad körül igazi vakációs hangulatot, hogy amikor munka után hazamész, igenis érzed, hogy nyár van! (Sőt, munka közben is!)
Ha kertes házban laksz, tölts minél több időt a kertben! És itt nem csak a kertészkedésre gondolok! Alakíts ki a kertben egy árnyékos pihenő sarkot a vasárnap délutáni sziesztához, étkezőt a vasárnapi ebédhez és akár a mindennapi reggelihez, vacsorához. Az ebédlő asztalt az otthoni munkádhoz is használhatod.
Mikor e sorokat írom, kint ülök a házunk előtti teraszon, ami ilyenkor délután kellenesen árnyékos és szerencsére az utca is csendes, így nyugodtan tudok dolgozni. A férjem – aki ma itthon maradt, nem ment el az erdőbe – a hátsó kertben ül egy fa alatt és ott dolgozik. (Csak most tudatosult bennem, hogy mindketten kedvező égtájaink szerint választottunk munkahelyet…)
Anyukám szokta mondani, hogy amikor még nem laktak kertes házban, mindig arról álmodott, hogy az udvar közepén ülve pucolhassa a krumplit. És ez így is van, igaz, többnyire nem ő pucolja, hanem apu, de tényleg az udvaron…
Tölts minél több időt a szabadban, hogy feltöltődj a természet energiáival! A kerti munka- és pihenőhelyeket pedig tedd minél barátságosabbá – lehetőleg az égtájnak megfelelő színű – párnákkal, virágokkal. Ha társasházban laksz, akkor is tölts minél több időt a szabadban! És ne csak hétvégén! Emlékszem, amikor még Pesten laktunk, gyakran becsomagoltuk a vacsoránkat, kibicikliztünk a Margit szigetre és ott ettük meg.
Ha elutazol nyaralni, olyan helyre menj, ami igazán feltölt, ahol pihenni tudsz – legyen szó aktív vagy passzív pihenésről. Fontos, hogy tényleg el tudj zökkenni a mindennapos taposómalomból, hogy el tudd felejteni a munkahelyi problémákat. Ha két héten keresztül minden nap városnézésen veszel részt, akkor a nyaralás után – fizikailag – talán fáradtabb leszel, mint előtte, de legalább tele leszel élménnyel… Legjobb, ha olyan helyet választasz, ahol kapcsolatba kerülsz a természet energiáival. Ha ez a vízpart, akkor menj vízpartra, ha ez a hegyvidék és az erdő, akkor oda menj. A cél nem az, hogy a kiválasztott hely minél messzebb és minél divatosabb legyen, sokkal inkább az, hogy igazán ki tudj kapcsolódni!
Ha szállodában vagy panzióban szállsz meg, próbálj olyan szobát kérni amelynek az ablaka – és ha van, az erkélye – kelet felé néz. Ez főleg akkor fontos, ha egyébként otthon problémás a kelet. Imádni fogod, ahogy a nyaralás reggelein napfürdőt vehetsz, s mivel egy szállodai szoba szinte olyan, mint egy minigarzon, megtapasztalhatod, milyen jó, ha egy lakásnak nyitott a keleti része.
Akár otthon vagy, akár nyaraláson, próbálj minél korábban felkelni! Legjobb napfelkeltekor! Ilyenkor nagyon kellemes hűvös van, ráadásul a felkelő Nap sugarai olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek nagyon jót tesznek a szervezetnek és a bőrnek sem ártanak. Ilyenkor „büntetlenül” fel lehet töltődni D-vitaminnal és a Nap jótékony energiáival. Ha a nyaralás során csak délben kelsz fel, és kora délután érsz ki a pl. Balaton partra, akkor lemaradsz az igazán friss, feltöltő energiákról, és a káros, égető Napsugarak érik a bőrödet. Ráadásul a Vaszati szerint a kora délutáni napsugárzás – ez az, ami nagyjából délnyugati irányból süt – több energiát vesz el tőlünk, mint amennyit ad. Ezekben az órákban legjobb sziesztázni – ami a korai kelés után minden bizonnyal jól is fog esni…
S ha esetleg az idén nyáron valamilyen okból nem tudsz elutazni, akkor is legyél minél többet – főleg a reggeli órákban – a szabad levegőn! Fogj egy jó könyvet, engedj meg Magadnak egy kis extra pihenőt akár a kertedben, akár a közeli erdőben vagy strandon, és használd ki a nyár ajándékait: egyél sok-sok friss gyümölcsöt és zöldséget és szippantsd be a nyár (virág) illatát!
Ha van további tipped, ötleted a nyári feltöltődéshez, nyugodtan oszd meg velünk!
Micsoda kellemes kikapcsolódás és élmény olvasni az írásod egy ilyen szép nyári estén…
Óh, köszönöm Kornél, aranyos vagy! Remélem, más is így gondolta… 🙂
Olyan nagyon jó olvasni az írásodat! Csak nagy dilemma, hogy a kicsi pénzt eltegyem a K-i ablakra, vagy elmenjek legalább 2-3 napra a Balatonra?! A kicsi pénz csak a tervezésre/engedélyezésre elég:(Nagyon bele kéne húznom, hogy minél előbb (legalább ősszel) be tudjam rakatni az ablakot , de már nagyon fáradt is vagyok….tavaly se volt utazás, tudod.:( Viszont ha ez a pénz elmegy, akkor megint 0-ról kezdhetem. Lehet nálunk a D-i bejáratot kéne megszüntetni és K-re tenni, vagy az ablak is elég..? Szerényebben nem tudunk már élni….és nyáron a munka se dübörög.Egy biztos, nem költözök többet D-i tájolású lakásba/házba, a leckét megtanultam.
Viszont azért jó hír is van:) A sok-sok apró Vaszatis változtatásnak köszönhetően sokat javult a kapcsolatom a Fiammal:) Ennek nagyon örülök:)
Köszönöm az írásodat, minden szava igaz, remélem, hogy minél többen elindulnak a Vaszati útján és megkönnyítik általa az életüket.
Kedves Ágnes!
Azt hiszem, én nem dönthetek helyetted, hogy a Balatont vagy az ablakot válaszd. Én az ablakot választanám – de az is tény, hogy soha nem voltam Balaton függő. (Egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor fürödtem a Balatonban.)
A keleti bejárat jól hangzik, de azért végig kellene gondolni, hogy nincs-e nagyobb szükség arra, hogy legyen keleten egy szép nagy szoba.
Örülök, hogy a fiaddal jobb lett a kapcsolat!
Köszönöm a válaszodat!:) Nem mondhatom, hogy Balaton függő vagyok, 2 éve nem is láttam….de szeretem:) A vizet általában…a tenger vizén kívül.Viszont az is biztos, hogy egész évre-évekre szól az ablak és a Nap végre beragyogná a szobát! Jönne az élet energia és ezzel együtt sok minden változhat pozitív irányba.
Szerintem kezd el minél előbb intézni az engedélyeztetést, mert ősszel már macerásabb lesz a falbontás… A Balaton egy nagyon jó rövidtávú örömforrás, hosszútávon viszont a keleti nyitottság okoz majd örömöt.
…és már szinte kész legeslegújabb irodánk, a kerti pavilon! Arról is micsoda jó cikk készül majd! 🙂
…hm, és úgy látom, kerti pihenő készül… 🙂
Kedves Edit!
Ezt el kell, hogy meséljem 🙂 Tudod, írtam már a fb-n, hogy egy kis fa ültetése kapcsán kiderült, hogy a kert középső D-DNY része tele van bezacskózott sittel (meg zacskó nélkülivel), meg nagy beton darabokkal, vasakkal stb. Rémes volt ezzel szembesülni, meg rémesebb kiszedni-mert ugye ásni nem lehet.Ezen a részen mindig csak fű volt. Szóval már hetek óta esténként a szemetet szedem ki. Talicskával hátra hordom….és a kupac csak nő. Természetesen mondták már többen, hogy hagyjam abba…én meg érzésileg képtelen vagyok rá most már, hogy látom….de tényleg komolyan már minden tagom fájt. Ugye fizetni nem tudok, így csak kértem, hogy jöjjön segítség. És egy 10-20 éve nem látott ismerős pont jött, amikor az utcán locsoltam a kis virágokat. A szomszéd utcába lakik, nincs munkája és mondta, hogy szívesen segít:) Természetesen honorálom, amennyivel tudom, de ez csoda:) Azóta a Ny-i oldalnál tartunk, a szemétnek még mindig nincs vége, a kert közepén is van, csak ott megy a föld alatt a villany vezeték hátra a kocsi beállóhoz, így azt előbb el kell oldalt vezetni. Bízom benne, hogy jön anyagi megoldás a konténerre és a föld kipótlására. Úgy érzem, sok baj okozója volt ez a szemét domb a kertben.
Hát így telik a nyári „pihenés” 🙂
Kedves Ágnes!
Korábban olvastam már ezt a hozzászólásodat, csak akkor nem válaszoltam rá.
Döbbenet ez a sok sitt, amit találtál… Eszembe jutott, hogy sajnos vannak olyan utcák, lakóterületek, amelyek egykori szeméttelep helyén létesültek – persze a szemét alatta maradt.
Pilisvörösvár főutcájának egy része is szeméttelep volt valamikor, azt feltöltötték aztán parcellázták. Ott talán annyi pozitívum van a dologban, hogy a szeméttelep nagyon régen, talán még a háború előtt üzemelt, amikor legalább még nem volt nylon zacskó…
Nem tudom, hogy Nálatok szeméttelep volt, vagy csak annak idején a ház építésekor került oda a szemét, de a lényegen nem változtat. A szemét, az szemét. Szaturnusz uralma alá tartozik, ami lelassítja, akadályozza a folyamatokat, a céljaink megvalósítását.
Remélem, azóta már sikerült megaszabadulnod tőle!
Kedves Edit!
Ebben az írásodban egy mondatra nagyon figyelmes lettem: „Csak most tudatosult bennem, hogy mindketten kedvező égtájaink szerint választottunk munkahelyet…”
A kedvező égtájaim: ÉK, K, DK, ÉNY
Tudnál erről részletesebben írni, hogy az egyes kedvező égtájakhoz milyen típusú hivatás illik?
Köszönöm!
Kedves Edina!
Azt hiszem egy picit félreértetted a „munkahely választást”. Itt arra gondoltam, hogy a kerten belül az egyéni égtájunknak megfelelő helyen ültünk le dolgozni, nem a hivatásra gondoltam.
A hivatásunknak nem igazán van kapcsolata a kedvező égtájakkal. Az asztrológiai képletünkben van erre utalás, de az már egy asztrológus feladata, hogy ezt megmondja.