Tudod-e, hogy mit jelent az a szó, hogy Vaszati? A Vaszati – ahogyan a Vasztu is – szankszrit nyelven házat, lakóépületet jelent. Az egyes szótagok pedig utalnak a Vaszati három fő lábára, a három fő szabályrendszerére.
VA = energetikai rendszer
SZA = információs rendsze
TI = geometriai rendszer
A Vaszati szónak azonban van egy másik többletjelentése is, ami a női és a férfi energiákra, illetve azok fontosságára utal. Ez a többletjelentés utal a Vaszati negyedik lábára, ami a spiritualitás. A Va szótag jelöli Visnut, a Legfelsőbb Személyt, a Szati szó pedig az Ő hitvesét, Laksmi-dévit, a Szerencse Istennőjét. A védikus istenhit követői – tekintsék akár valamelyik félistent, vagy Visnu bármelyik formáját a legfelsőbb személynek – imádott urukat mindig együtt említik az ő női energiájával, azaz örök társával. Ahogyan Sivát, a sokak által imádott nagyhatalmú félistent nem lehet elválasztani Parvatitól, Visnu különböző megnyilvánulásait is mindig együtt említik, és együtt imádják az Ő örök társával, a szerencse Istennőjével: Laksmi-Narayana, Laksmi-Nrisimha, illetve a Visnu formák forrása: Radha-Krisna.
Szoktuk mondani, hogy minden nagy uralkodó vagy nagyhatalmú személy mögött ott áll egy nő. Ez ugyanígy van magasabb szinteken, a féistenek, istenek világában is…
A férfi és női energiák mindnyájunkban – nemtől és kortól függetlenül – jelen vannak. A férfias oldalunk segíti a racionális gondolkodást, az észszerű döntéseket, míg a női oldalunk az érzelmekkel van összefüggésben. Mint tudjuk, a lakásunk olyan, mintha a második testünk lenne: tulajdonságai sokat elárulnak rólunk és befolyásolják életünket. Otthonunk női és férfi energiáit vizsgálva sok minden kiderülhet a jellemünkről, sőt a párkapcsolatunkról is.
A női energiák, azaz az organikus életenergiák észak felől, a férfi energiák, más néven a szoláris életenergiák, pedig kelet felől érkeznek. Ezen energiák irányát vektorokkal jelöljük, melyek északkeleten egyesülnek.
Nézzük csak meg, mit árul el ez alapján otthonunk északi, északkeleti és keleti része rólunk!
Ha otthonunk északi része nyitott, esetleg ott van a főbejárat, az utat enged a női energiáknak, erősítve ezzel nőies természetünket. Kedvezően hat az érzelmeinkre, segíti, hogy igazi érző nőkké válhassunk, a férfiak pedig érzékenyek és kedvesek. Ha otthonunk keleti része is hasonlóan nyitott és kedvező tevékenységre használjuk, akkor ez utat enged a férfi energiák számára is: szükség esetén képesek leszünk ésszerű döntéseket hozni. Ha az északi oldal zárt, de a keleti nyitott, akkor férfias természetünk erősödhet föl, ha a kelet zárt, szemben az észak nyitottságával, akkor a női oldalunk.
Sok olyan magányos hölggyel találkoztam, akinél a lakás keleti oldala zárt volt: a férfi energiák egy szerető társ képében nem tudtak belépni otthonába. Ehhez hasonlóan a férfiak magányát okozhatja az északi oldal zártsága. Az észak zártsága egy hölgy esetében pedig okozhatja azt, hogy nem eléggé nőies, nem rendelkezik elegendő női energiával, s emiatt nem elég vonzó a férfiak szemében. A zárt kelet egy férfi esetében okozhatja azt, hogy nem elég határozott, nem elég férfias és emiatt nem vonzó a nők szemében. (És arról most nem is beszéltünk, hogy ezek az égtájak hatnak a karrierünkre, pénzügyeinkre és az egészségünkre is…)
Gyakran előfordul, hogy talán az észak és a kelet rendben van, de zárt az északkelet, esetleg pont ide esik a vécé. Itt a férfi és női energiák egyesülése ütközik akadályba, aminek egyik kellemetlen következménye lehet, hogy a párkapcsolat konfliktusokkal teli, a másik pedig, hogy a szeretetteljes kapcsolatnak nehezen lesz gyümölcse: nehezen, vagy egyáltalán nem jön a gyermekáldás. E problémákat tovább fokozza, és megnyilvánulásuk esélyeit is növeli, ha a kelet és az észak is zárt, illetve, ha a zárt északkelettel szemben a délnyugat túlságosan nyitott.
A hagyományőrző indiai családokban a lakás északkeleti részén találhatunk egy Ganesa szobrot. Ganesa, ez a kedves elefántfejű félisten, aki segít elhárítani életünkből az akadályokat, a férfi és női energiák egyesülésének a gyümölcse, Siva és Parvati fia. Siva és Parvati szerepe, pedig szorosan összefügg a termékenységgel, nem véletlen, hogy Sivát általában Siva-lingamként imádják.
S ha már megemlítettem, hogy minden fontos és nagyhatalmú személy mögött ott áll egy nő, fontos azt is megemlítenem. hogy miért nem szabad félvállról venni a női energiák jelentőségét. A Védikus kultúrában a pénz Laksmi-devinek, azaz a Szerencse Istennőjének a képviselője, vagyis nőnemű. Ugye kezd összeállni a kép? Ha zárt az észak, akkor ezek a női energiák – amibe a pénzenergiák is beletartoznak – nehezen jutnak be a lakásba. (Erről még részletesebben olvashatsz a Pénzügyi mentőcsomagban.) Meg kell azonban még valamit értenünk Laksmi-devi természetéről! Ő Visnu hűséges társa, sohasem mozdul el mellőlle. Éppen ezért szivesebben tartózkodik egy olyan házban, ahol a férje is jelen van, azaz egy olyan házban, ahol az emberek szeretik, tisztelik és megbecsülik Istent – vallási hovatartozástól függetlenül.
Mi utal még a Vaszatiban a női energiák fontosságára? Többek között az, hogy a leggyakrabban használt és legnépszerűbb Vaszati yantra, a Sri yantra a Szerencse Istennőjének a képviselője. A másik gyakran használt yantra, a Narasimha védelmező yantra pedig Visnu egyik kiterjedéséhez, Narasimhához kapcsolódik. Nem véletlen, hogy a bejárati ajtó fölött szinte mindig elhelyezzük ezt a két yantrát, a Sri yantrát és a Narasimha védelmező yantrát. Ez az a két yantra, amit a 27 napos programcsomag is tartalmaz.
A végkövetkeztetés tehát az, hogy bár arra kell törekednünk, hogy a férfi és női energiák egyensúlyban legyenek, a nöi energiák jelentősége kiemelkedő…
ui: És, hogy miért beszéltem ilyen sokat a Vaszati sprituális hátteréről és legfőképpen Radháról? Azért, mert minden évben szeptemberben van az Ő születésnapja, amely egy nagyon kedvező nap. (A pontos dátum a Hold járásához kapcsolódó védikus kalendárium számítása szerint minden évben más és más.) Nagyon jó ilyenkor a közvetve hozzá kapcsolódó yantrát, a Sri yantrát újra felszentelni, vagy ha még nincs a lakásban, ezen a napon elhelyezni egyet.
Köszönöm a bejegyzést! Árad belőle az energia és a szeretet!
Köszönöm Sándor, örülök, hogy tetszett az írás!
Köszönöm Edit, ennek a bejegyzésnek sugárzása van!
Köszönöm Márti, nagyon kedves vagy!
Minden bejegyzésed a hasznunkra(család)tudom fordítani!Köszönöm neked Edit!
Kedves Zsuzsanna!
Örülök, hogy hasznosnak tartod a bejegyzéseimet. Ígérem, folytatni fogom az írást.
Köszönöm az írásodat! Ismét tanulhattunk belőle:)
Kedves Edit! S.O.S.
a Srí Yantra mellé a Narashima yantrát mikor lesz érdemes kihelyezni? vagy szept. 13-án án kitehetném egyszerre mindkettőt?
Kedves Rita!
Igen, kiteheted aznap mindkettőt.
köszönöm!
2 ablakmatricát akartam rendelni, mert ez lenn nálunk a legoptimálisab bmegoldás, de jaj! sajnos azt látom, hogy pont a S.Y. nem lesz meg szept. 13-ra, lecsúsztam róla. narashima igen. ????? sajna csak most láttam az ajánlatot, mert qaq gyerkócöt gyógyítottam szerda este óta…na mindegy, még átgondolom mi legyen így hirtelen…de kössziiii!
bocsánat a helyesírásért!
A Sri yantrának nincs mantrája, hogyan lehet újra szentelni?
Minden yantrához tartozik mantra. Ezer rá is vannak írva a yantrákra. Ha nem találsz egy-egy mantrát, a yantra részletes leírásánál megtalálod a weboldalunkon.
Kedves Edit,
Érdekesnek találom a cikket.Kívánok kellemes ünneplést.Gondolatban ott vagyok.
Ajjaj:( Elkerülte a figyelmemet. Mikor lesz újabb újra szentelésre alkalmas időpont? Köszönöm a válaszodat!
Október 28. 08:22-08:40. Nyitott szem időpont, ez az az időpont, amikor Vasztu, a ház ura ébren van. Nagyon jó időpoont yantrák (újra)szenteléséhez.
Köszönöm a válaszodat!
Azt szeretném kérdezni, hogy Síva képét melyik égtájon helyezzem el? Esetleg K-en ?
Marcus a könyvben a D-i nyitottságnál és a DNY-i, DK-i korrigálhatatlan Vaszati hibáknál írja, hogy Ganesa szobrot helyezhetünk el.Viszont a különböző égtáj problémákhoz más-más színű Ganésa szobrot (esetleg) képet javasol. Ha több probléma is van, esetleg egy bronzszínű szobor megfelelő lehet? Én a D-i bejárati ajtónál gondoltam, hogy jó lenne.
Mi a véleményed róla?
Kedves Ágnes!
Siva képét legjobb északkeletre tenni, de keleten is rendben van, mint a férfi energiák képviselőjje. Ha a hitvesével, Parvatival együtt látható a képen, akkor inkább északkeletre tedd.
Ganesht lehet tenni főbejárathoz úgy, hogy a ház külső falánál legyen (de belül). Azt tartják, hogy ha így helyezzük el, akkor nem tudnak a falon keresztül jönni a negatív dolgok és az akadályok.
Köszönöm szépen a válaszodat! 🙂
Szia Edit! És mi van akkor ha mindezt megtettem és a lakás energiáját rendbe van egy jó ideje, mégis csak problémás kapcsolatok jönnek, előbb vagy utóbb kiderül, hogy a fiú kapcsolatban él, lehetséges hogy az épületnek van rossz energiája? De azt tudnod kell hogy az épületben csak egyedülálló nők laknak, talán egy helyen van férfi. Nálam a kelet nyitva van, ék- ény zárt északon van a bejárat, d-dny erkély van nyugaton van az erkélyajtó dk fürdő. mindenhova kitettem a Jankákat ahogy mondat és ék piramis is van lassan most már 1 éve. Köszönöm segítséged!
Kedves Erika!
Lehetséges, hogy van valami gond az épülettel – főleg, ahogy írtad is, csupa egyedülálló nők élnek ott.
Az, hogy a kelet nyitott, mindenképpen jó, és ahogy írod, jön is férfi, csak éppen problémás. Az északkelet ad információkat a kapcsolat jövőjét illetően és a férfi (férj) minőségét illetően. Az pedig sajnos zárt. A délnyugati erkély sem igazán tesz jót egy párkapcsolat alakulásának.
Az elhelyezett energetikai eszközöknek egészen biztos, hogy van már most is hatása, talán még egy kicsit türelmesebbnek kell lenned, vagy talán óvatosabbnak és válogatósabbnak.
Olvastad a párkereséssel kapcsolatos új cikkemet? >>
Kedves Edit, Mit jelent az, hogy nyitott az északkelet? A lakás északkeleti részén (területén) van pl. ablak.. de merre? mert az lehet észak és kelet felé néző is.. Vagy pedig északkelet felé irányuló ablak? Az viszont nem megoldható egy négyszögletes lakásban, csak ha csapott lenne a fal.. hogy kell ezt elképzelni?
Kedves Anikó!
A nyitott északkelet azt jelenti, hogy a lakás északkeleti részén van ablak. Ez az ablak lehet északi és keleti falon is (ha mindkét falon van, az a legjobb.)
mondjuk egy olyan lakásban, ahol párhuzamosan vannak a falak az égtájakkal, tehát nem eltoltan.
Ahogy írtam, a lényeg, hogy a lakás északkeleti részén legyen az ablak. Ha pedig a falak nem párhuzamosak a falakkal, akkor is az a lényeg, hogy az északkeleti részen legyen ablak. (Ilyen esetben lehet, hogy ez tényleg egy északkeleti fal is lesz.)
Én egyébként épp lakást keresek, és lehet, hogy kezdek csüggedni.. mert azt hiszem olyan lakást nem is nagyon láttam még, ahol kelet felé és észak felé is van ablak. Márpedig ezúttal (mivel már sokszor költöztem), szeretnék olyan lakást, ahol a legfontosabb elvek megvalósulnak, és a lakás energetikailag támogat minket.
Ja, és nem beszélve a bejáratokról. Olyat már láttam többet is, ahol észak felé nézett a bejárati ajtó, de a ház kapuja déli volt.. hogy a ház és a lakás bejárata is északi vagy keleti legyen.. és a helységek és az ablakok is..
Azt még nem értem, hogy az-e a fontos, hogy egy adott ablak, ajtó vagy kapu melyik égtáj felé néz, vagy az, hogy a ház melyik részén található. Pl. ha egy kapu dél felé néz, az lehet a ház két szélén vagy a közepén is. És ha jól értem, ez utóbbi esetben van a ház déli részén a kapu.
Nem egészen értem, hogy amikor a nyílászárok tájolásáról teszel említést, keleti ablak, északi bejárat stb., akkor arra utalsz, hogy a lakás vagy a helység kelet felére esik, vagy hogy kelet felé néz..
Köszönöm, ha tudsz válaszolni.
Kedves Anikó!
Szerintem az előző két válaszom alapján egyértelmű, hogy mit jelent egy keleti vagy északi nyílászáró. Azt, hogy ott van.
A lakásvásárlással kapcsolatban peidg sajnos szinte biztos, hogy kell majd valamilyen kompromisszumot kötnöd, mert készen tényleg nagyon nehéz olyan lakást találni, ami megfelel a Vaszati elveinek. Mérlegelni kell tehát, hogy a kiszemelt lakás kedvező és kedvezőtlen tulajdonságai közül melyik van túlsúlyban, illetve, hogy a különböző tulajdonságok erősítik, vagy gyengítik egymást. A vásárlás előtt érdemes mindenképp megkérni egy szaktanácsadót, hogy nézze meg veled a lakást és mondjon róla véleményt.
A kompromisszumos ingatlanvásárlásról korábban már írtam, itt tudod elolvasni. >>