Költői kérdés: Te melyik harmadhoz tartozol? (Nem kell rá válaszolnod, de azért gondolkodj el rajta…)
A lehetséges válaszok közül kettő (örülsz vagy nem örülsz) azt mutatja, hogy az életedet elsősorban a külső tényezők befolyásolják, még nem vetted igazán kezedbe az irányítást. (Kivéve, ha Te Magad is politikusi pályára léptél. Ebben az esteben érthető, ha örülsz, vagy ha nem.)
Ha azok közé tartozol, akiket hidegen hagy, hogy épp ki nyerte meg a választást, akkor vélhetően tisztában vagy azzal, hogy a külső tényezők lehet, hogy leküzdendő akadályok a fejlődésünk útjában, de nem határozzák meg döntően azt, hogy merre vezet az utunk.
Mik azok a tényezők, amelyek befolyásolják az életed alakulását?
1.) A lakásod energiaminősége: Ha az otthonos megfelel a Vaszati elveinek, az támogat abban, hogy elérd a céljaidat és boldogulj az életben.
2.) Te saját Magad: Ahhoz, hogy elérd a céljaidat – legyenek azok kicsik, nagyok, karrierbeli, pénzügyi, egészszégügyi vagy akár kapcsolatbeli célok -, bizony tenned kell! Ha előre akarsz lépni a munkahelyeden vagy fejleszteni akarod a vállalkozásodat, akkor lehetséges, hogy tanulnod kell: fejlesztened kell a szakmai tudásodat, vagy a kommunikációdat. Ha több pénzt szeretnél keresni, lehetséges, hogy az állásod mellett (vagy helyett) egy vállalkozást kell indítanod.
Ha egészségesebb szeretnél lenni, talán fel kell hagynod bizonyos szokásokkal (alkohol, cigaretta, zsíros ételek), másokat pedig életed részévé kellene tenned (több mozgás, több zöldség, gyümölcs, több kikapcsolódás).
És ami még fontosabb: tudatosnak kell lenned a gondolataidról, a szavaidról, a szokásaidról. Nem mindegy, hogy mit olvasol, mit nézel meg a tévében (ha egyáltalán nézel valamint), mit hallgatsz meg a rádióban, milyen információknak engeded meg, hogy befolyásolják a tudatodat.
3.) Külső tényezők: A külső tényezők segíthetnek is és gátolhatnak is abban, hogy elérd a céljaidat. Egy vállalkozó egy bizonyos adózási rendszernek örül, egy másiknak nem. Egy bizonyos törvény vagy jogszabály segítségével kicsit könnyebb lehet az élet, egy másik törvény azonban nehezítheti a mindennapokat valahogyan.
A munkahelyeden lehet egy nagyon friss, energikus, szeretetteljes a légkör – ami segíti a munkádat és az előrejutásodat, de az is lehet, hogy a kollégák furkálódnak egymás ellen és irígyek mások sikerére. A külső tényezők egy részén tudunk változtatni (az undok kolléga megszelidíthető egy kis szeretettel), de van olyan is, amin nem tudunk változtatni, de talán nem is szükséges.
Ha a figyelmedet életed összetevőinek arra a kétharmadára összpontosítod, amelyet befolyásolni tudsz (lakásod energiaminősége és Önmagad fejlesztése), akkor egész biztos, könnyedén legyőzöd a maradék egyharmadot, vagyis a külső, rajtad kívül álló tényezőket.
Mitől függ az otthonod energiaminősége?
1.) A lakás eredeti adottságai: Ezek az adottságok lehentek jók vagy kevésbé jók. Ha már eleve jók a lakásod Vaszati tulajdonságai, az egy nagyon jó alap, melyet a további kétharmad csak tovább erősíthet. Ha nem annyira jók otthonod Vaszati tulajdonságai, akkor is jegyezd meg jól, hogy a másik kétharmados összetevő ezeket a kedvezőtlen tulajdonságokat legyőzheti! Ez azonban leginkább Rajtad múlik!
2.) Vaszati korrekciók: Erre a tényezőre nagyon fontos odafigyelni ahhoz, hogy kétharmados többségben legyenek otthonod jó tulajdonságai. Ha nem tudod pontosan, hogy az otthonod mennyire felel meg a Vaszati elveinek, illetve, hogy mit tehetnél azért, hogy jobbá váljon, fordulj bizalommal szaktanácsadóinkhoz, vagy hívd segítségül a „bedobozolt tanácsadónkat”, a Vaszati 27 napos programját. >>
3.) A berendezés hangulata, dekorációk, illatok: Ide tartoznak otthonodnak azok az összetevői, amelyeket az érzékszerveiddel nap mint nap érzékelsz. Ha a berendezés szép, ízléses, ha harmónikus színeket választottál, az örömmel tölti el a látásodat. Ugyancsak öröm ránézni egy szép dekorációra, festményre vagy egy csokor virágra. Ha az otthonodban kellemes az illat, az örömmel tölti el az orrodat. Erről bővebben itt olvashatsz! >>
Ha a lakástextíliák puhák, kellemes tapintásúak, az kellemes hatással van a tapintás érzékszervére. Ha finomakat főzöl, az kényezteti az ízlelő bimbóidat, ha beengeded a kertből a madárcsicsergést, vagy a kedvenc zenéd szól, az pedig jó hatással van a hallásodra.
Ezek után nincs más teendő, mint elgondolkodnod azon, hogy vajon a Te életedben és a Te otthonodban megvan-e az a kétharmados többség, amely előbbre viszi az életedet, amely segíti a boldogulásodat és amely függetlenné tesz az éppen aktuális választás eredményétől? S ha (még) nincs meg a Te kétharmadod, vajon készen állsz arra, hogy tegyél érte valamit?
Köszönöm 🙂
Kedves Edit,
Köszönöm.Ötletes kapcsolat a 2/3.
Kívánok kellemes ,virágillatos,megfelelő környezetet,tavaszi napokat.
Köszönöm, most kaptam megint egy kis erőt az élethez.
Kedves Edit
Ez nagyon jó.Kellemes husvétot kívánok üdv.
Köszönöm a kedves hozzászólásaitokat! Remélem, hogy 2/3-os nyerésre álltok a külső tényeztők és a rossz energiaminőségek ellen!
Kedves Edit ! Most lett vége az Életmód magazinnak a Civil rádióban ,nagyon gratulálok tetszett a 2/3 os müsor köszönöm az értesitést . Remélem többször lesz alkalmunk más rádióban is értesülni a Vaszati ról .
üdvözlettel
Edit
Kedves Edit!
Köszönöm, hogy meghallgattad! 🙂
Kedves Edit!
Nagyon kíváncsi vagyok a vaszati miként értékeli a zsákutcát? A nyaralónk zsákutcában van, a telek keskeny, hosszú, lejtős. A lejtő tetején nyugaton van a ház, kelet felé lejt, keleten van a telek bejárata, és előtte keleten fut az utca is. A környezet, mint a mesében.
Előre is köszönöm a tájékoztatást.
Üdvözlettel:Ildi
Kedves Ildi!
Leginkább a zsákutca utolsó telkével lehet gond, kicsit megrekedhetnek az energiák, esetleg nehezebben mennek a dolgaink. Ezt leginkább akkor érezzük, ha a háznak vagy teleknek egyéb súlyos hibái is vannak.
Azt nem tudom, hogy a nyaralótok az utolsó ház-e az utcában, az viszont jól hangzik, hogy a telek kelet felé lejt, ott van a bejárat is és a telek nyugati részét terleli a ház. Ezek a jó tulajdonságok (és a mesebeli környezet) minden bizonnyal elnyomja a zsákutcából eredő esetleges negatív hatást.