Általánosan elmondhatjuk, hogy egy olyan lakás, amelynek energiaminősége jó hatással van a pénzügyekre vagy a párkapcsolatra, nagy valószínűséggel jó hatással lesz az egészségünkre is. Ha tehát már – annak érdekében, hogy rendbe jöjjenek a pénzügyeid, beinduljon a vállalkozásod vagy éppen rád találjon a szerelem – már korrigáltad az otthonodat, akkor már az egészségedért is nagyon sokat tettél.
Miért is?
Az észak felől érkező női, ill. pénzt hozó energiák gyógyító és tápláló hatásúak, a kelet felől érkező férfi energiák – amelyek segítik a karrierünk fejlődését – pedig jót tesznek az általános erőnlétnek és az immunrendszernek. Ezen energiák hiánya vagy gyengesége azonban legyengítheti az egészségünket.
Az általános erőnléten túl azonban az is fontos, hogy otthonunk minden egyes területe, minden egyes égtája megfeleljen a Vaszati elveinek, vagy legalábbis korrigáljuk azokat. Az egyes égtájakhoz ugyanis hozzárendelhetjük testünk különböző részeit, szerveit, illetve bizonyos betegségtipusokat is. Egy bizonyos égtáj energiazavara az oda tartozó szervre van kedvezőtlen hatással, míg az életenergiák hiánya, valamint az északkelet-délnyugat tengely hiányosságai általánosságban gyengítik le az egészséget.
Az alábbi táblázat – a teljesség igénye nélkül – összefoglalja, hogy az egyes égtájaknak mely szervekkel van kapcsolata, illetve milyen betegségek fordulhatnak elő, ha nem megfelelő az adott égtáj energiaminősége. (A lehetséges betegségeket dőlt betűvel írtam.)
Ha tehát valahol teljesen zárt a kelet, az okozhatja azt, hogy általánosságban könnyebben megbetegszünk, de okozhat keringési rendellenességeket és szívproblémákat is. Ehhez hasonlóan a problémás észak általánosságban nehezíti a gyógyulást, de okozhat légszőszervi problémákat, gyakori torokfájást is – különösen akkor, ha a dél sincs rendben. Ez utóbbi esetben gyakoribbak lehetnek a meghűléses, torokfájós fertőzések, amelyek akár magas lázzal is járhatnak.
Az északkeletről korábban már részletesen irtam (ide kattintva találod >>), de most is fontosnak tartom kiemelni: az északkelet súlyos problémái okozhatják korunk két igen rettegett betegségét, a cukorbetegséget és a daganatos betegségeket is. Ez utóbbi kialakulásának az esélyét növeli, ha más égtájon vagy égtájakon is találunk valamilyen súlyos energiazavart.
Ha a fenti táblázat alapján úgy tűnik, hogy veszélyben van az egészséged, két dolgot tehetsz:
1. Amennyire csak lehetséges rendbeteszed otthonod energiáit – ebben segítenek szaktanácsadóink vagy a Vaszati 27 napos programcsomagja.
2. Mindent elkövetsz azért, hogy megőrízd az egészségedet: egészségesen táplálkozol, sokat mozogsz, sok időt töltesz a szabadban, felhagysz az egészségkárosító szokásaiddal, stb.
Ha pedig már kialakult valamilyen betegséged, vagy hajlamos vagy bizonyos betegségekre (pl. gyakori megfázás), akkor sürgősen tedd meg azokat a szükséges változtatásokat, amiket a Vaszati javasol. Ha a pénzügyek vagy a párkapcsolatod miatt eddig halogattad a változtatást, az egészséged visszanyerése érdekében már nem halogathatsz tovább!
Kedves Edit?
Mi a helyzet akkor, ha teljesen hiányzik a lakásból az északkelet és a délnyugat? A lakás északkeleti tájolású, ezért szinte az összes ablak arra néz, délnyugatról pedig zárt a lakás. Lehet ezen valahogy segíteni, vagy költözni kell? Mit tanácsolsz?
Köszönöm, Máté
Kedves Máté!
Az a gyanúm, hogy a lakásodból nem biztos, hogy hiányoznak az említett égtájak. A leírásod alapján diagonál tájolású lakásról van szó, ahol a falak a mellékégtájakkal párhuzamosak. Ilyen esetben – főleg, ha hosszúkás az lakás formája – előfordulhat, hogy amikor kiszerkesztjük a Vasztupurusha mandalát, két szemközti égtáj nem a házon belül van, hanem azon kívül. Az ilyen esetet nem nevezzük hiánynak. Akkor mondjuk azt, hogy egy égtáj hiányzik a lakásból, ha az alaprajz szabálytalan (nem téglalap alakú) és magából a téglalapból (vagyis az anyaépületből) hiányzik egy darab, amely pl. pont az északkelet.
Ha szabályos téglalap formájú a lakásod és az ablakok északkelet felé néznek, akkor egyáltalán nem szükséges költöznöd, sőt, kifejezetten jó, hogy be tudnak jutni a pozitív életenergiák.
Ha azonban tényleg hiányzik az anyaépületből egy-egy darab, akkor már jobban meg kell vizsgálni a helyzetet.
Kedves Edit!
Nagyon köszönöm a választ, kicsit nyugodtabb lettem a lakás problematikájával kapcsolatban.
Valóban hosszúkás alaprajzú a lakás és csak a Brahmasztánban jelenik meg az északkelet-délnyugat, egyébként kirekesztődik. Ez azonban annak ellenére, hogy északkeleti tájolású a nyílászárók zöme, (a bejárat is északkeleten van) mégis gond, mivel pont ezen égtájakhoz kapcsolható egészségügyi problémákkal küzdünk évek óta folyamatosan, vagy újra és újra (fog-csont, csípő-hólyag), ami rendkívül lerontja életminőségünket. A lakásból nem költöznénk el, mégis periódikusan felmerül bennünk ennek is az igénye. Talán mert pont a stabil tengely gyenge, a dinamikushpz képest? Az élethelyzetünket általában tekintve is jelenleg érrtelmetlen lenne innen elköltözni, de belül úgy érezzük, hogy nem ez a lakás, ahol meg fogunk öregedni.
Nem tudom, hogy yantrák elhelyezése elegendő lenne-e, hogy kis megnyugvást és fájdalommentesebb életet élhessünk.(?)
Kedves Edit! További szép és csendes telet és Boldog Új Évet Kívánok!
Máté
Kedves Edit!
Nemrég találtam rá a vaszatira, szerencsésen költözés előtt. Igaz, hogy addigra már megvettük a panellakást, így nem minden égtáj, funkció a lehető legjobb. Köszönöm ezt a sok és hasznos információt, mert nagy segítséget jelent. A vaszatit szem előtt tartva igyekszünk a legtöbbet kihozni az otthonunkból. Az lenne a kérdésem, hogy a gyógyszereket, amiket napi szinten kell szednünk (én asztmás vagyok és magas a vérnyomásom, a férjem a szív és keringésére szed gyógyszereket) és a vérnyomásmérőt a lakás mely területén helyezzük el? Jelenleg a DNY-i konyha NY-i szekrényéban vannak a gyógyszerek (arra gondoltam, hogy a múlthoz kapcsolódó területen legyenek. A vérnyomásmérő a DK-i hálószoba (tudom, hogy nem jó helyen van a hálószoba, de több szempont (lehetőségek, egyéni égtáj) alapján ez maradt, északi oldalán van egy szekrénykében. Úgy sejtem, hogy ez nem jó. Legyen inkább az ENY-É-ÉK területen ekhelyezkedő nappali DNY vagy ÉNY-i szekrényében?Köszönöm a választ és kívánok szép napot!
Évi
Kedves Évi!
Először is, még egy délkeleti egyéni égtáj sem indokolja, hogy délkeleten legyen a hálószobátok – főleg, ha vérnyomás problémáitok vannak. Egyetlen egy esetben lehet délkeleten a hálószoba, ha tényleg nincs máshol rá lehetőség…
A gyógyszereket, gyógynövényeket északon jó tartani.