Bizonyára emlékszel, hogy a Vaszatiban az északkelet képviseli a jövőt, a délnyugat pedig a múltat, emiatt fontos, hogy a kitűzött céljaink listáját északkeleten (vagy keleten) helyezzük el és délnyugatra semmiképpen se kerüljön olyan dolog, ami az áhított jövővel kapcsolatos.
Felmerült ezzel kapcsolatban egy érdekes kérdés, amit fontos letisztáznunk, mert akár félreértésre is adhat okot.
A dilemma így hangzik:
Megtanultuk, hogy otthonunk „legsúlyosabb” égtája a délnyugat, emiatt nagyon jó délnyugaton a raktár vagy a gardrób. Nagyon sok olyan dolgot is kell azonban raktároznunk, amelyek nem a múlttal, hanem igenis a jövővel kapcsolatosak. Lehetnek ezek sportolással, a munkánkkal vagy a hobbinkkal kapcsolatos kellékek, olyan tevékenységekkel kapcsolatos holmik, amelyeket nem szeretnénk mellőzni az életünkből.
Ugyanakkor azt is hallottuk, hogy az északkelet képviseli a jövőt, tehát oda tegyünk olyan tárgyakat, amik a vágyott jövővel kapcsolatosak, azt képviselik. Ha azonban mindazt a délnyugaton tárolt dolgot, ami a jövővel kapcsolatos áttennénk északkeletre, akkor ellentmondanánk annak a fontos Vaszati elvnek, hogy az északkelet legyen nyitott, könnyű és ne használjuk raktárnak.
Fontos különséget tennünk egy raktár és a céljainkat valamint a múltunkat képviselő tárgyak között. Egy raktárban vagy gardróbszekrényben sok mindent tárolunk: ruhákat, bőröndöket, sportfelszereléseket, iskolai jegyzeteket, stb. Ezekre – jó esetben – szükségünk van, tehát kapcsolódnak a jövőnkhöz is. Ez azonban nem jelenti azt, hogy mindezt északkeleten kell tartanunk! (Egyébként érdemes időnkét körülnézni még a délnyugati raktárban is és a fölöslegessé vált holmikat kiselejtezni! Olyan dolgokkal még a délnyugatot se terheljük, amire semmi szükség!)
Nézzünk egy egyszerű példát!
Tegyük fel, kitűzted azt a célt magadnak, hogy az idén nyáron elutazol Horvátországba a tengerpartra. Azt is tudod, hogy Dubrovnikba szeretnél menni, mert úgy hallottad, hogy az egy nagyon szép város. Ezt a célodat szeretnéd egy kicsit a Vaszati segítségével is megtámogatni. Először is felírtad a céljaid közé, hogy „az idén nyáron Dubrovnikban töltök 1 hetet”. Azután a céljaidat tartalmazó papírt vagy mappát elhelyezted északkeleten. (Ha máshová vágysz, például Görögországba, az osztrák Alpokba vagy éppen Skandináviába, akkor természetesen azt írd a papírra!) Szeretnél azonban még valamit tenni. Mi legyen az? Kinyomtathatsz például egy Dubrovnikot ábrázoló fotót és azt elhelyezheted azon az álomtablón, ahol a kevésbé titkos céljaidat tartod, és amit elhelyeztél vagy a lakásod, vagy a szobád északkeleti részén. Megerősítésként ide is kiírhatod, hogy Dubrovnikba fogsz utazni.
Az utazáshoz természetesen szükséged lesz a bőröndödre, a fürdőruhádra, a fényképezőgépedre és egyéb holmikra is, ezeket azonban nem szükséges északkeletre tenned, még akkor sem, hogy kapcsolatban állnak az utiterveddel. Ezek nyugodtan maradhatnak ott, ahol eddig is tároltad őket – feltéve, hogy a tárolóhely megfelel a Vaszati elveinek. Ha azonban van egy Dubrovnikról szóló utikönyved, térképed, vagy egy „I
Ehhez hasonlóan járhatsz el a karriereddel kapcsolatos tárgyakkal is. Ha jógát akarsz oktatni, nem szükséges északkeletre tenni a jógaszőnyeget, de tehetsz oda egy fényképet, amin egy érdekes jógapózban vagy látható, vagy odateheted a kedvenc jógakönyvedet is.
Ha szeretnél egy bizonyos cégnél elhelyezkedni, mert olyan sok jót hallottál róla és Te is ott szeretnél dolgozni, akkor szerezd meg ennek a cégnek az egyik reklám ajándék tárgyát, pl. egy bögrét, amin a cég neve és logója látható, és ezt a tárgyat tedd északkeletre.
Fontos azonban egy dolgot megjegyezni: ahhoz, hogy a kitűzött céljaidat (könnyen) elérd, nem elég csupán leírni azokat és a velük kapcsolatos dolgokat elhelyezni északkeleten. Fontos az is, hogy az északkelet a lehető legjobb minőségű legyen – ha most nem az, akkor korrigáld! – és az is fontos, hogy Te is tedd meg a tőled telhető legtöbbet azért, hogy azt a bizonyos célt elérd.
ui: Még valami! Olyan dolgot ne tarts északkeleten, amire nem vágysz!
Máris eszembe jutott egy fontos dolog. Az ősi védikus építészettel foglalkozó írások mind azt javasolják, hogy otthonunk északkeleti részén legyen a meditációs szoba vagy a házi oltár…
A védikus tudományok célja ugyanis az – legyen szó orvostudományról, asztrológiáról, építészetről vagy akár a jógáról -, hogy segítsenek megérteni a valódi énünket és felépíteni az elfeledett kapcsolatunkat a Legfelsőbbel. Ez az emberi élet végső célja.
Köszönöm az újabb tanácsot a célkitűzéshez, nagyon tetszett a videó!
Kedves Edit,
Szep volt a video es a mai czik is.A legujab tanok szerint,Grabovoj tudos es az orosz uj tudas szerint,minden megvaltozhato a tudatunk altal es a kvantum fyzika szabajai szerint.Mint joga es ajurveda oktato tanulmanyozom ezrket az uj hozzaalasokat a minden napi eletben foleg a kis joga paraszt hazamra ,mivel 100% Vaszati ellenesek es en ezzel sajnos nem tudok semmit tenni csak elkoltozni,es ez most abszolut lehetetlen.Majd latom,hogy mukodnek a Grabovoj modszerek.
Szeretettel Klara,Kassa
Kedves Edit!
Nagyon tetszik a videó, sokkal személyesebb, mint az írás-olvasás. 🙂 A K-i szoba még nincs kifestve, csak a régi tapéta került le és több hét alatt átgletteltem 😀 , de végül is lakható állapotban van. Kicsit pihennem kell, meg a háznak és nem utolsó sorban dolgoznom 🙂 Azt szeretném kérdezni, hogy most hogy a dolgozó átkerült a ÉK-K-i szobába, a munkával kapcsolatos szerződés másolatok, saját iratok (pl befizetett számlák, bankos papírok) hová kerüljenek? Az íróasztalt az ÉK.i sarokba tettem ( a nyomtatóval együtt 😀 ), K felé nézek, mivel az ÉK nekem kedvező égtáj.De ez így nem meditációs hely a munka miatt.Az ÉK-K-i sarkot nagyon szereti Anna, ott szokott edzeni. ( Sajnos átköltözni nem akart a kis fészkéből 😀 )
Vagy maradjanak a papírok ott ahol eddig voltak?
A másik kérdésem, hogy az É-i szoba DK-i sarka már a Brahmasztánban van, viszont ott van egy hőtárolós kályha? Ez nem okozhatja a feszültségeket, amik változatlanul megvannak 🙁
Kedves Edit!
Nem ehhez a cikkhez tartozik a kérdésem ugyan, de szeretném ha válaszolnál egy számomra fontos kérdésre. A házunk diagonál állású, az É-i szoba úgy helyezkedik el, hogy a házra rajzolt mandalát figyelembe véve ennek a helyiségnek a déli, délnyugati és nyugati része a ház északnyugati részére esik. A kérdésem az, hogy ugyebár a pénzt és a széfet az északi szoba déli részére kellene rakni, ott nálunk az ajtó van, így a szoba mandaláját tekintve nyugatra esik, de a házra vetítve északnyugatra, és az pedig nem kedvező. Ilyenkor mit kell figyelembe venni, azt, hogy magán a helyiségen belül hogy helyezkednek el az égtájak, vagy figyelembe kell venni a házra vetített égtájfelosztást is? És még egy kérdésem lenne, mégpedig az, hogy északnyugaton ha a szélcsengőt kívülről alkalmazom, akkor annak lesz e hatása bentre, mert kívül esik a falakon, vagy inkább belülre rakjam a szélcsengőt?
Válaszodat előre is köszönöm.
Andi
Kedves Andi!
A pénzt tarthatod egyszerűen északon is – feltéve, ha nem széfben van, és ha nagyon bonyolult megoldanod, hogy az északi szoba déli részén legyen. Tarthatod keleten is, ott is jó helyen van.
Kívülre csak akkor tedd a szélcsengőt, ha szereted a hangját. (Ott biztos gyakrabban megszólal a szél miatt, mint odabent.)
Kedves Edit!
A kérdést még én tettem fel facebookon és hálásan köszönöm az ottani és az itteni még részletesebb választ. 🙂 🙂
Van még egy érdekes kérdésem, amit most tapasztalok meg magamon.
ÉK-ről tudjuk, hogy nem kifejezetten „alvós-égtáj”, azonban esetemben a legjobb égtájam és vissza kellett költöznöm szüleimhez és csak ott lett helyem alvásra. A szoba É-i része a legrosszabb égtájam, így oda nem mertem tenni az ágyat. ÉNy-i részére került a szekrény, az jobban terhelhető, mint É vagy ÉK.
Azt csináltam, hogy fejem délen és lábaim északon, keresztbe fordulva alszok (a ház diagonális) és eddigi lakhelyemen csak nyugaton volt fekhelyem, de nagyon rossz alvó voltam és beteges, az életem darabokra hullott ott. (annak a lakásnak nagyon sok más Vaszati problémája volt még, pl kelet nagyrészt hiányzott, ami nekem másik kedvező égtájam (no meg kelet hiánya sehol sem jó), ÉK-en wc és fürdő, a bejárat: ÉK, kicsit kelet)
Amióta ÉK-en alszok annyira jól és mélyen, hogy teljesen meglepődtem, ráadásul beindult az életem és minden szempontból jobban vagyok, pedig ez a ház sem tökéletes (D (főleg)/Dny bejárat!!! és nagy terasz ott, szüleim nagy gyűjtők, de hatásomra nekiláttak lomtalanítani, wc itt is ÉK-en, de legalább téglalap alapú, nem hiányzik égtáj)
A kérdés úgy szól, hogy ezek szerint van, hogy a személyes legjobb égtájunk felülírja azt is, hogy egyébként pl DNY, NY „alvósabb” égtájak, de nekem pont kedvezőtlenek?
Kedves Edina!
Igen, az egyéni égtáj gyakran felülírja az általános Vaszati elveket.
Ezzel kapcsolatban itt találsz egy cikket: https://vaszati.wordpress.com/2012/05/31/a-vaszati-szemelyes-osszetevoi-az-egyeni-egtaj/
Kedves Edina!
Nekem is ÉK az egyik kedvező égtájam, én ide költöztettem a dolgozómat és sokkal nagyobb lendülettel, hatékonyabban tudok itt dolgozni. Nagyon jó hely az ÉK. Pláne már a Nap is besüt Keletről 🙂 Szívesen aludnék is itt.
Kedves Edit! Ismét megköszönöm a jó tanácsokat, egyben kérdeznék is:
ha kinéztem egy nekem való jó munkahelyet, elég ha leírom, hogy azt akarom további munkahelyemnek? ugyanis semmi tárgyam vagy képem nincs róla? Elég ha a leírtakat helyezem el északkeleten?
Üdvözlettel Terézia
Kedves Terézia!
Igen, az is jó, ha leírod, hogy hol szeretnél dolgozni. A lényeg, hogy minél pontosabban fogalmazz.
És persze fontos, hogy amennyire csak lehet, tedd rendbe az északkeletet, hogy az minél inkább megfeleljen a Vaszati elveinek.