Ha nekem lenne egy szállodám, egy panzióm, vagy akár csak egy vendégházam, bizony nagyon odafigyelnék néhány olyan létfontosságú dologra, ami ahhoz szükséges, hogy a vendég igazán jól érezze magát és visszavággyon a szállodámba, sőt még a barátainak is elmesélje, milyen jól pihent nálunk. Persze van sok-sok apróság, ami barátságossá tesz egy szállást, de ezek semmit nem érnek, ha a vendég nem tud aludni.
Mivel viszonylag sokat utazom, gyakran előfordul, hogy nem otthon alszom, és bizony elég sokféle szálláshelyhez volt már szerencsém – ami persze nem volt mindig szerencse… Ezek az idegen helyek azonban remek lehetőséget adnak arra, hogy a saját bőrünkön tapasztaljuk meg, mit is jelentenek a Vaszatinak az alvással kapcsolatos kijelentései. A tapasztalatok lehetnek jók és kevésbé jók, de mindeképpen hasznosak.
Ebben a videóban három különböző szálláson szerzett friss tapasztalatomat osztom meg veled. A videót végignézve kiderül, hogy mi az a három dolog, ami mindenképp fontos (lenne) ahhoz, hogy még idegen helyen is jól tudjunk aludni:
A jó pihenést és a kellemes kikapcsolódást tehát nem a hotel csillagainak a száma határozza meg, sokkal inkább az ágy helyzete és minősége. A videóban látható szállások közül az első Szerbiában volt (a vaságyas), a másik kettő pedig Ausztriában. Egy pillanatra látszott egy magyarországi sokcsillagos szálló szobája is, ahol a sok csillag ellenére annyira ócska volt a matrac (ki volt feküdve), hogy a szobalány segíségével meg kellett fordítanunk, hogy aludni lehessen rajta… (Itt ráadásul az eredeti „terv” szerint fejjel egy vastag gerenda alatt, észak felé fordulva kellett volna aludnunk. Mondanom sem kell, nem csak a matracot fordítottuk meg, hanem az alvásirányt is elfordítottuk 90 fokkal…)
Javaslom tehát, hogy ha már tervezed a következő pihenésedet, akkor ne csak a megnézendő látnivalókból készülj fel, hanem gondolj arra is, hogy pihentető üdülés alapfeltétele, hogy éjszaka ki tudd magad aludni…
ui: Ha visszagondolsz az idei nyaralásodra, vagy a legutóbbi „ottalvós” kirándulásodra, milyen emlékek jönnek fel a szállással kapcsolatban? Jól aludtál? Ki tudtad magad pihenni? Kényelmes volt az ágy és a párna? Mennyire befolyásolta a pihenésedet a szállás minősége?
Nagyon tetszett….
Köszönöm! Örülök! 🙂
Miután elolvastam érdekes cikkedet, kíváncsiságból ráközelítettem a nyári szálláshelyünkre a google-térképen, hogy megállapítsam a fekvésünk irányát. Tavaly is ugyanabban az apartmanban aludtunk Horvátországban Brac szigeten, mint idén, de idén a másik szobát választottam, mert előző évben nem aludtam valami jól. Most kiderült, hogy tavaly ÉNy felé volt a fejünk, idén viszont DK felé, és most nagyon jól pihentem minden este. Ami viszont nem változott, az az épület fekvése. É-ÉK-en ott a tenger, DNy-ra tolódik el az épület a telken, mondjuk emiatt az épület főbejárata is ott van. Ny teljesen zárt, mert ott tapad hozzá a szomszédos épület. DNy-ról lejt az egész terület ÉK felé, a teraszon DK-en van egy szabadtéri főzőhely, É-ÉK-en hatalmas teraszos udvar van. Ideális sok szempontból. Van még egy-két dolog, de az már nem publikus 🙂
Szóval ez így elég félreérthető volt, kiegészítem. Azért nem publikus, mert nem velünk történt meg.
Örülök az észrevételeidnek, mert ezek is megerősítik, mennyire működnek a Vaszati elvei. Mivel egy nyaralóhelyen nem töltünk sok időt, ha nem megfelelő helyen van az ágy, vagy nem a megfelelő irányba fordulunk alvás közben, akkor „legfeljebb” nem alszunk jól. Ha azonban ugyanez a helyzet van otthon, tehát hosszú ideig nem alszunk jól, az már betegségeket is okozhat.
Egyébként biztos nem véletlen, hogy visszamentetek ugyanarra a nyaralóhelyre. Ha ilyen sok jó tulajdonsága van az apartmanháznak (lejtés, tenger helyzete, stb.), akkor azt egész biztos érzik a vendégek és visszavágynak ugyanarra a szállásra…
Egy érdekesség Brac szigetével kapcsolatban: 2001-2002. körül elutaztam erre a szigetre egy számomra nagyon fontos személlyel, aki szeretett volna ott építeni egy kis házat. A közeli Splitben lakó barátaink találtak néhány szebbnél szebb telket, amit egy ingatlanközvetítő társaságában sorra végigjártunk. Én, mint Vaszati tanácsadó voltam jelen, és azt hiszem, nem igazán lettem szimpatikus az ingatlanközvetítőnek, ugyanis végül nem köttetett üzlet. Az összes telek délre, délnyugatra lejtett, és egyik esetben sem volt jó helyen a tenger sem…
Emlékszem, amikor már a negyedik vagy az ötödik telket néztük, ők félve néztek rám, hogy vajon mit mondok, én pedig – mivel messziről láttam, hogy itt sem lesz jó a lejtés – elég kényelmetlenül éreztem magam, hogy már megint azt kell mondanom, hogy NEM.
Végül aztán elmaradt az építkezés is…
Koszonom , kedves Edit ezt a szep beszamolot a videon ,. valoban en is ritka az a hely ,, ahol jol tudok aludni csak odahaza alszom mindig legjobbat …lehet, hogy ez mar a korral is jar ,, sokszor jobban pihentem az uszoparnan , a betonon .. mint a csillagos szalloda agyon–..
,
Előfordulhat, hogy valaki érzékenyebb, és csak otthon tud aludni, de nagyon sokat számít a tájolás.