Az elmúlt nyáron Ausztriában töltöttünk egy kis időt, ahol feltűnt, hogy – a Vaszatitól függetlenül – az ott élők nagy gondot fordítanak a bejárataik díszítésére. Ott forgattuk ezt a rövidke videót:
Összefoglalva a bejáratokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalók:
1.) Legyen kedvező helyen. Energetikai szempontból legjobb az északi vagy a keleti bejárat, de délen és nyugaton is vannak olyan területek, ahol kedvező a bejárat. A mellékégtájakat azonban (főleg a délnyugatot és a délkeletet) jobb kerülni.
2.) Legyen hangsúlyos és szépen – az ízlésednek megfelelően – díszített. Ha szereted a sok virágot, legyen sok virág. Ha azt vallod, hogy a kevesebb néha több, akkor válassz néhány egyszerűbb díszt, vagy növényt. A legfontosabb, hogy amikor hazaérsz és meglátod a bejáratodat, akkor egy olyan igazán jóleső érzés fogjon el…
3.) Használd a főbejáratot! Még ha többnyire autóval is közlekedsz és a garázsból is be lehet jutni a házba, akkor is a bejárati ajtón keresztül érkezz haza és ott hagyd el a házat, amikor elmész otthonról. Egy garázson keresztül hazaérkezni nem egy felemelő érzés még akkor sem, ha történetesen valami szuper autóból szálltál ki… (A Vaszati egyik korrekciós lehetősége az, hogy változtassunk a szokásainkon. Ez a tipp ebbe a kategóriába tartozik!)
4.) Ha társasházban laksz és nem tudsz túl sok díszt elhelyezni a bejáratodnál, akkor legalább figyelj arra, hogy mindig tiszta és szép legyen a lábtörlőd és legyen valami egyszerű dísz az ajtón.
Az osztrák falvakban nem azért díszítik a bejáratot, mert a Vaszati ezt tanácsolja. Van bennük valami ösztönös vágy a szép iránt és talán az a céljuk, hogy ez a szép látvány turistákat is elbűvölje. Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy a bejárataik szépítése, hangsúlyozása jó hatással van a mindennapjaikra és úgy általában az életükre.
Kedves Edit!
A témához kapcsolódóan a hátsó bejáratomat illetően lenne kérdésem. A főbejáratom az északi falon található annak is a nyugati részén jobb oldalán plussz található egy üveges kiegészítés, tehát elég széles. Remélem ez annyira nem rossz.
Viszont a hátsó bejárat egyenesen szemben található az első bejárattal egy közbenső folyosó majd a konyha következik majd az ajtó. Így ez a Dél-Nyugati régióba esik.
Mivel átalakítási munkálatok vannak folyamatban felmerült bennem a gondolat, hogy kibővítem a konyhát Dél-Nyugat irányában tudok terjeszkedni így az ajtó Keletre tudna kerülni.
Vajon a Dél-Nyugati toldás Vaszati szempontból jó-e a Keletre néző ajtóval?
Azt még el kell, hogy mondjam a házam sorházi csakis Északi és Déli fronttal. A kelet és a nyugat teljesen zárt.
Üdvözlettel: Jusztina
Kedves Jusztina!
Ha nem muszáj, én nem bővíteném a konyhát délknyugati irányba. Lehetséges, hogy így a hátsó ajtód keletre fog nézni, de ettől még nem lesz keleten. Ráadásul a délnyugati bővítmény nagyon kedvezőtlen, felerősíti a délnyugati negatív energiapotenciált, aminek a hatása csak kedvezőtlen lehet.
Egyszerűbb, ha elhelyezel a hátsó ajtónál egy Narasimha védelmező yantrát.
Kedves Edit!
Köszönöm válaszát ami megfontolandó. Érdekelne a véleménye, hogy mennyivel lenne jobb megoldás, ha befalaznám a Dél-Nyugati hátsó bejáratot, vagy ablakra cserélném és a hátsó ajtót pontosan Délre középre helyzném. Energetikai szempontból jobb lenne a helyzet?
Üdvözlettel: Jusztina
Kedves Jusztina!
Igen, jobb lenne a helyzet. Egy délnyugati bejáratnál (vagy kijáratnál) minden csak jobb lehet.
Persze én úgy lennék nyugodt, ha mielőtt nekivágnál a nagy átalakításnak, megkérnéd valamelyik szaktanácsadó kollégámat, hogy a helyszinen is nézze meg a házat, hogy tutira jó helyen legyen az új ajtó.
Kedves Edit! Az én kérdésem nem éppen témàbavàgó, de szeretnék segítéget kérni. Az első kérdésem, az lenne, honnan lehet tudomàst szerezni a kedvező időpontokról? A màsik kérdés a gyermekeimhez kapcsolódik. Egyéni égtàjaik szerint szerencsésebb lenne, ha szobàt cserélnének, de ők nagyon ragaszkodnak a szobàjukhoz és nem akarjàk ezt. A szobàjukban màr Shri yantràt is elhelyeztem, de szeretném ezt még megerősíteni mini Meru chakràkkal, csak nem tudom, hogy ez jó ötlet lenne-e és ha igen, akkor hol kellene elhelyeznem a szobàjukban.
Köszönettel: Anita
Kedves Anita!
Kétféle kedvező időpont létezik, sőt háromféle.
Az első az asztrológiai szempontból kedvező időpont. Ilyenkor jól állnak a bolygók, emiatt kedvező pl. yantrát elhelyezni. (Ezt asztrológustól lehet beszerezni.)
A második kifejezetten Vaszatihoz kapcsolódó időpont, az ún. „nyiott szem” időpont. Ez egy évben mindössze 8-szor van. Ilyenkor ébren van Vasztupurusa, a ház ura, emiatt kedvező a házunkkal kapcsolatos tevékenységet végezni. Az idei időpontokat sajnos még nem kaptam meg, de ezeket az időpontokat meg szoktam osztani a Vaszati Szövetség Facebook oldalán.
A harmadik tipusú kedvező időpont a yantrák urainak (a Dasavatároknak) a megjelenési napjához köthetők, vagy más védikus ünnepekhez. Általában ezeket is meg szoktam osztani a Facebookon (ha eszembe jut).
A gyerekekkel kapcsolatban: amíg minden rendben van velük és szeretik a szobájukat, nem fontos eröltetni a szobacserét. Ha azonban úgy látod, hogy többet betegeskednek, vagy nem megy jól a tanulás, akkor érdemes elgondolkodni a cserén és ezt velük is megbeszélni. A Sri yantra jó ötlet. Meru gyereket viszont már sajnos nem lehet kapni, ezért azt most nem tudom ajánlani. Ha korábban vettél, akkor a szobájuk északkeleti részén van a helye. (Egyébként a Sri yantrának is.)
Ha szeretnéd még megerősíteni a szobájuk biztonságát, egy-egy Narasimha védelmező yantrát elhelyezhetsz az ágyuk közelében.
Kedves Edit! Köszönöm szépen a vàlaszokat! Meru gyereket sajnos nem vettem még. Remélem, később majd lehet kapni újra.