Képzeld el ezt a helyzetet: elmész egy wellness szállodába, ahol az egyik nászutas szobát kapod. A nászutas szoba ékessége pedig a hálószobában elhelyezett gyönyörű lábaskád. Az ott töltött idő alatt nagyon élvezed, hogy a szoba közepén lubickolhatsz a vízben, esetleg nézheted közben a tévét, vagy egyszerűen csak együtt lehetsz a pároddal. Ha gyerekekkel vagy ott, ők is bizonyára élvezik a nem mindennapi fürdőzést. Aztán eltelik a wellness hétvége, hazamész a sok szép emlékkel, és szeretnéd otthon is megtapasztalni ezt a különleges élményt, így aztán kitalálod, hogy az otthoni hálószobában is legyen egy fürdőkád. (A fenti kép forrása: cheaphomedecorideas.com)
Gyakran hallottam olyat, hogy valaki a szép szállodai szobában kapott ihletet arra, hogy milyen legyen otthon a hálószobája vagy akár a fürdőszobája. Ez teljesen rendben is van, hiszen egy szépen berendezett szállodai szobában sokkal inkább át tudod érezni, hogy tetszik-e valami vagy sem, mintha csak egy magazin vagy az internet oldalain nézegetsz szép képeket. Nincs is ezzel semmi baj, sőt, kifejezetten jó mindaddig, amíg fel tudod mérni, hogy az, ami egy szállodában nagyon jól működik, vajon működni fog-e otthon is.
Tegnap a Vaszati Szövetség Facebook oldalán közzétettem egy fényképet egy hálószobáról és a benne levő termetes lábaskádról. (A képet itt találod. >>) Mivel én már minden lakberendezési megoldást és jelenséget a Vaszati szemével nézek, kiváncsi voltam, hogy más – aki esetleg még nincs annyira megfertőzve, mint én – mit szól ehhez. Bár túl sokan nem szóltak hozzá a témához, nem igazán akadt senki sem, aki arra vágyott volna, hogy a hálószobában fürödhessen.
A hálószobában levő fürdéssel kapcsolatban három dolog jut eszembe:
1. Az első természetesen a Vaszati. Arról már bizonyára hallottál, hogy az egyes helyiségeknek és az egyes égtájaknak is van egy-egy uralkodó bolygójuk. A hálószoba uralkodó bolygója a Vénusz, míg a fürdőé – és a tiszta vízé is – a Hold. (Gondolj csak arra, hogy az ár-apály jelenséget, ami egy erőteljesen vízhez köthető dolog, is a Hold idézi elő.) Ha érdekel az asztrológia, akkor talán már hallottál arról, hogy a bolygók egymással lehetnek baráti, semleges és ellenséges kapcsolatban. Nos, a Hold és a Vénusz kapcsolata eléggé ellentmondásos, a Hold ugyanis barátként tekint a Vénuszra, a Vénusz viszont ellenségként a Holdra. Ha a Hold és a Vénusz túl közel van egymáshoz, annak nem biztos, hogy jó lesz az eredménye. A Hold ugyan nem akarja bántani a Vénuszt, de a Vénusz nem szereti a Holdat. Ez az oka annak, hogy hálószobába sosem teszünk vizet (az éjszakai ivóvizedtől eltekintve), még akkor sem, ha a hálószoba történetesen északkeletre esik, és északkeleten kedvező lenne a víz jelenléte. (A hálószoba egyébként nem kedvező északkeleten, ennek okairól itt olvashatsz. >>)
Mivel a Hold és a Vénusz minősége is hatással van az érzelmeinkre (Hold) és a szerelmi életünkre (Vénusz), ezért ha ez a két, ellentmodásos kapcsolatban levő bolygó túl közel kerül egymáshoz, ráadásul a hálószobában, ahol leginkább a szerelmünkkel vagyunk, fennáll a veszélye annak, hogy nem lesznek jó hatással a párkapcsolatra… A válási statisztikák már így is nagyon íjesztőek. Hiányzik még az is, hogy egy hálószobába tett fürdőkád legyen az újabb rizikófaktor? Csak azért, mert a wellness hotelben és a fotókon jól néz ki? (További rizikófaktorok: zárt északkelet, a ház közepén levő fürdőszoba, túlságosan nyitott délnyugat. stb.)
2. A második dolog, ami eszembe jut, az a gyerekkorom és persze az esti fürdések. Amikor még egészen pici voltam, volt egy zöld (vagy kék?) színű műanyag fürdőkádunk, amit anyukám esténként behozott a nagyszobába, felrakta egy hokedlire, teletöltötte vízzel és abban fürödtem. (A hokedli azért kellett, hogy ne kelljen lehajolnia.) Aztán miután egy nap kádastól, mindenestől a földön landoltam, a hokedli már nem volt az esti szertartás része. Pedig nagyon élveztem a repülést… Most, hogy mindez eszembe jutott, bevallom, érzek némi nosztalgiát…
Sőt, még a régi kastélyok is eszembe jutottak, ahol az uraság – fürdőszoba híján – a hálószobában mosakodott. Persze neki a szogák behozták a mosdótálat (sőt, még a bilit is) és aztán szépen kivitték… Tehát, nem maradt ott a hálószobában! (A bili éjszakára is maradt, de egy darabig üresen.) Hát, azt hiszem, ha valaha is vágytál arra, hogy kastélyban élhess, nem hiszem, hogy a mindennapi higiénia e mai szemmel nézve bizar módja lett volna a fő vonzerő.
3. A harmadik dolog természetesen a praktikum. Gondolj csak, az akarva-akaratlanul kicsapódó vízre, az esetleges meghibásodásra. Vagy csak gondolj arra, hogy már aludnál (sőt, talán már alszol is) és a párod csak most kezd fürődni… Vagy reggel még aludnál, de a párod már fürdik. Ez már önmagában sok (fölösleges) feszültségnek lehet az okozója, ami esetleg eljuttathat oda, amit a Hold és a Vénusz fura kapcsolata okozhat: a párkapcsolati problémákhoz.
Lássuk be, hogy nem vagyunk mindig kiemelkedően romantikus hangulatban, nem vágyunk minden este arra, hogy a párunk a hálószobában lubickoljon, amikor mi már aludnánk, pihennénk. Vagy képzeld csak el, hogy egy nap belátjuk, hogy ami nagyon jól működik egy-két napig a wellness hotelben, az a való élet mindennapjaiban nagyon nem praktikus. Oké, a fürdőszobában van zuhanyzó, használjuk azt, a kád pedig csak díszelegjen ott a hálószobában, végülis jól mutat. Igen ám, de amit nem használunk, annak előbb-utóbb kiszárad a bűzelzárója és egy reggel arra a kevésbé romantikus élményre ébredhetünk, hogy a hálószobában pöceszag van. Brrrr…
Oké, nem ragozom tovább. Az igazság az, hogy most valakit nagyon szeretnék meggyőzni arról, hogy ne tegyen a hálószobájába fürdőkádat… Ha sikerül, örülni fogok, ha nem – hát, akkor talán majd az utókor tanul ebből az írásomból valamit… És persze örülnék, hogy ha már itt vagy, Te is elmondanád a véleményedet!
Nem értem, miért kellene betenni a kádat a hálóba, ha van fürdőszoba? Ha nincs, akkor más a helyzet , arra megoldást kell és lehet találni. De a fürdő is egy szoba, ha valaki nagyon akar, ott is tud „romantikázni” nem?…Szerintem nem is mutat jól a hálóban. Találkoztam olyannal is, hogy egy csodás műanyag zuhanyfülke volt a hálószoba sarkába illesztve, miközben pár lépésre a hálótól, egy közlekedőből nyílt egy tágas fürdőszoba. Hááát….nem mondanám, hogy túl jóban volt egymással a párocska.
Kedves Rita!
Köszönöm, hogy írtál!
Hát ez a uhanyfülgés megoldás még különösen romantikusnak sem tűnik. (A kád ideig-óráig talán.)
Hát, igen én gyerekkoromban azért fürődtem a szobában, mert télen keresztül kellett mennünk egy fűtetlen előszobán és fűtetlen konyhán, hogy bejussunk a fürdőszobába. Kényszerhelyzet volt.
És mielőtt leestem kádastól a hokedliről, előtte anyukám minden nap elmondta, hogy az lesz az utolsó nap, hogy felteszi a hokedlire a kádat. 🙂
Egyetértek. Nekem is fura lenne.
Köszi a választ!
Egyetértek én is! Számomra is furcsa volna. Jelenleg albérletben lakunk, ami gyakorlatilag a fürdőszoba kivételével egy légtér, és a mosógép a konyharészben van, számomra az is megszokhatatlan, nemhogy egy kád az ágy mellett! Bár nekem még az sem tetszik, ha a WC egyben van a fürdőszobával. Most építkezünk, így volt egy-két meccsünk a tervezővel a jelenleg divatos szokásokkal kapcsolatban.(.
Kedves Gyula!
Két dolog jutott eszembe a hozzászólásodat olvasva: Az egyik, hogy gyakran igazán igényes, nagy konyhákban látni (legalábbis magazinokban fotókon) mosógépet a konyhában. Fel is merült bennem a kérdés, hogy vajon ilyen helyen a szennyest is a konyhában tartják?
A másik dolog pedig az, hogy milyen szomorú, hogy gyakran az építészek akarnak az építtetőre eröltetni divatos, de nem praktikus vagy éppen csúnya dolgokat…
Az első ilyen ‘szösszenet’ a bejárati ajtó melletti vendég WC volt, majd az északi-keleti nyitottság, terasz elhelyezése. Nagyon nehezen tudta elfogadni, hogy a terasz nem nyugaton van ……
🙂
Fiatal koromban egy kis garzont akartam vásárolni. Az egyik megnézett lakásban a konyhában volt egy elfüggönyözött fürdőkád. A régi szegények kényszerei talán ma a gazdagok hóbortjai – ki tudja…
Kedves József!
Hát igen, nekem is a gyerekkorom műanyag kádas fürdései és régi korok tisztálkodási szokásai jutottak eszembe erről…
Hat szerintem is ,teljesen elfogadhatatlan ,legalabbis a reszemrol ,hogy egy kad legyen a haloszobamba ,foleg labas kad , azt kimondottan utalom ,olyan nyomaszto.En szemely szerint meg a szallodaban sem fogadnam szivesen az ilyet, nem szep nem esztetikus es meg csak nem is romantikus.
Kedves Zsuzsanna!
Egyetértek, azt hiszem, én sem szeretném még a szállodában sem kipróbálni azt, hogy a szobában fürödjek…
Na azért a lábaskádak között vannak szépek is, de mindenkinek más tetszik…
Érdekes,amit itt olvastam.Az ember belegondol,hogy is van ez?Ha komolyan vesszük akkor,semmi képen sem tartom jó ötletnek.Talán először 1-2 napig,amíg érdekes ,és főleg ha két személy elfér a kádban.Sajnos ennek a varázsa hamar elillan,mert nézzük csak a valóságot.Az elején ülünk a párommal a kádban,szól a lágy zene,isszuk a pezsgőt,és jól érezzük magunkat.De aztán elmúlik pár nap,és azt vesszük észre,hogy már nem kényelmes a dolog,tiszta víz a kád környezete,veszekszünk a párunkkal,mert végigtapicskolja vizes lábbal a parkettát,na meg a drága szőnyeget,és már a pipától nem látnánk mást ,mint a drágánk víztől összeaszalt bőrét!Úgy hogy emberek jól gondoljátok meg a dolgot,mert mindennek meg van a helye!
Üdvözlettel:Veronika 🙂
Kedves Veronika!
Jót mosolyogtam a hozzászólásodon! Ugyanakkor tökéletesen igazad van! A FB-on is volt egy hasonló vicces vélemény.
https://www.facebook.com/plugins/comment_embed.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fvaszati.szovetseg%2Fposts%2F1706195992752889%3Fcomment_id%3D1706688099370345&include_parent=false
Nagyon köszönöm,de szerintem a vicces témához,vicces hozzászólás dukál!:)
Hát, nekünk vicces, de aki tényleg ilyet tervez… na az már nagyon komoly! 😀
Kedves Vaszati!Akinek ennyi a pénze ,az csak csinálja,de egy idő után ő is megbánja,egyszerűen nem is tudom megérteni ,mert egy ilyen
fürdőszoba létrehozásánál előre kellene gondolkodni,úgy mint másnál.Az hogy egy idő után a kád környéke hogy fog kinézni,az csak egy dolog.És ha el kezd csöpögni a csap?Majd egész éjjel pisilni fogunk járni?Ez csak egy szösszenet,de a példát lehetne nap végéig folytatni.Nekem most egy új fürdőszobám van,pár hónapja csináltattam,van benne minden,zuhanyzó is és kád is.El nem cserélném egy ilyen kádas szobáért!Szerintem nem életszerű !
Kedves Veronika!
Igazad van, tényleg nem életszerű. (Egyébként – szerencsére – nem ez lenne az egyetlen fürdési lehetőség a házban.) De még ezt tudva sem támogatom én sem az ötletet.
üdv. Edit
Udvozletem , lehet,hogy maradi vagyok , de nem szeretnem ,ha a furdokad a haloszobaban lenne ,,. Zavarna a goz , a sok mas egyeb : szetcsorgatott viz , a tisztalkodassal jaro egyeb maradvanyok . A furdoszoba szamomra egy kicsit intim sarok , ahol magammal vagyok ,, ha meg gyerekek is vannak , ok szeretnek pancsolni ,,,, na ez nem lenne egy nyugalmi allapot .. Szumma -szummarom , a kadnak a furdoszababan a helye ..
Aki kivanja ám tegye , mindenki a sajat hazaban gazda ,.
sok sikert.
Kedves Elza!
Köszönöm a hozzászólásodat! Egyáltalán nem vagy maradi, csak ésszerűen gondolkodsz! 🙂
A hálószoba a nyugalom, pihenés helye, a fürdőszoba az aktív tisztálkodás helye ez összeegyezhetetlen. A szállodában a rövid ott tartózkodás alatt elmegy, sőt új élmény is. Otthon a mindennapokban viták forrása lehet, ki mikor pihen és fürdik? A közös fürdések nem mindennaposak…, mint ahogy a munka kezdések és befejezések időpontja sem.
Kedves Vidock!
Köszönöm! Valóban vannak dolgok, amit pár napig ki lehet próbálni egy szállodában, de felesleges hazavinni…
Kedves Márta!
A hozzászólásodat olvasva elképzeltem, ahogy esténként békésen elszundítok a fürdőszobában… 😀
Nekem még az is eszembe jutott, hogy a hálószobában ideális esetben sokkal hűvösebb van, mint a fürdőszobában. Nem vagyok egy fázós típus, de biztosan megfagynék, ha egy hálószobában kellene vizesen kikászálódnom a kádból.
Igen Kriszti, ez tényleg jó érv! Nekem eszembe se jutott!