Építkezés: A Vaszati törvényeit akkor tudjuk a lehető legjobban alkalmazni az életünkben, ha új házat építünk. Sajnos még akkor sem túl egyszerű, mert az európai városok legtöbbje nem a Vaszati szerint lett tervezve, s emiatt nehéz olyan telket találni, ami megfelel a Vaszati elveinek. Ha tehát építkezni szeretnél, már a telek kiválasztásához kérd Vaszati tanácsadó segítségét, mert egy jó Vaszati adottságú telekre sokkal könnyebb igazi Vaszati házat tervezni, mint például egy olyan telekre, ami kedvezőtlen irányba lejt (délre, délnyugatra, nyugatra), vagy a helyi előírások nem engedik, hogy megnyisd azokat az égtájakat, ahonnan a pozitív energiák érkeznek (észak, északkelet, kelet).
Átrendezés, átalakítás, festés: Egy másik – gyakoribb – lehetőség, arra, hogy alkalmazzuk a Vaszati elveit otthonunkban legtöbbször egy lakásfelújításhoz kapcsolódik. Ha festés előtt állsz, mindenképpen olyan színeket válassz a lakás egyes területeire, amelyek kedvezően befolyásolják annak minőségét. Északon jó a zöld, keleten a sárga, délen a meleg színek, nyugaton a földszínek, a világos színek vagy akár a sötétkék. Persze a kedvező színek megjelenítéséhez nem kell feltétlenül festeni, elég lehet egy-egy jól eltalált színű díszpárna, függöny vagy asztalterítő is. Sőt, ha szeretsz saját kezűleg varrogatni, festegetni, barkácsolni, akár Te magad is készíthetsz egy-egy új díszpárnát, vagy átfesthetsz egy-egy bútort.
Ha tényleg felújítás előtt állsz és elég bátor vagy, akkor nyithatsz ablakot a zárt északon, északkeleten vagy keleten. Ha arra van a szomszéd udvara, és nem nyithatsz ablakot, akkor legalább építtess be néhány üvegtéglát. Nem csak a fény fog beáradni a házadba, hanem a pozitív energiák is. Mindkettőnek érezni fogod a jótékony hatását! A több fény már rögtön jókedvre derít, a pozitív energiák pedig előbb-utóbb éreztetni fogják jótékony hatásukat. Tudtad, hogy amikor még Budapesten laktunk, nyitottunk két nagy (120×150-es) ablakot a másidik emeleten ráadásul az utca felé? Az egyik északot, a másik az északkeletet tette nyitottá. Ennek a történetéről és erről a régi lakásról ide kattintva olvashatsz. Nekem elhiheted, hiszen megtapasztaltam: az ablakvágás hihetetlen mennyiségű pozitív energiát tud megmozgatni és az élettérbe juttatni!
Van, amikor már az is nagy segítség, ha például egy másik szobába költözteted a hálószobádat, vagy kicsit átrendezed a bútorokat. Tudtad például, hogy sokkal jobban lehet összpontosítani a munkára, ha munka közben keletre nézel? (Nézhetsz északra is, az is kedvező, vagy északkeletre is.) És azt tudtad, hogy ha alvás közben északra fordul a fejed búbja, akkor könnyen előfordulhat, hogy felületesen alszol?
Rengeteg lehetőség van – még akkor is, ha nem építkezel – arra, hogy kicsit jobbá tedd otthonod energiáit. Minél több dolgot alakítasz át, annál nagyobb a változás. Ha biztonytalan vagy abban, hogy mit kellene változtatni, körülnézhetsz tippekért itt a blogon, hívhatsz Vaszati szaktanácsadót, vagy egy állandó segítség lehet a Vaszati 27 napos programcsomagja is.
Energetikai eszközök: Sok-sok évvel ezelőtt egy kis boltba hívtak Vaszati szaktanácsadásra. Amikor beléptem az üzletbe, a tulajdonos azzal fogadott, hogy itt bizony nem lehet átalakítani semmit, ő mégis szeretné valahogy élvezni a Vaszati áldásos hatását. Ahogy körülnéztem, megértettem, miért nem lehet semmit átalakítani: az üzlethelyiség picike volt és minden egyes négyzetcentiméter gondosan meg volt tervezve, be volt polcozva és persze tömve volt áruval. Nem maradt más lehetőségünk, mint azokra az égtájakra, amelyeket valami miatt nem találtam megfelelőnek, elhelyezni a Vaszati energetikai eszközeit.
Nagyon sok lakásban van hasonló helyzet: nem lehet ablakot nyitni, nem lehet megváltoztatni a szobák funkcióját (főleg, ha csak egy szoba van), nem lehet kicserélni a bútorokat). Na azért a színeket bárhol lehet változtatni, de tegyük fel, valami miatt most épp ez sem működik… Ha nálad is ez a helyzet, akkor még mindig maradt egy lehetőség arra, hogy a Vaszati áldásos hatását valahogy becsempészd az otthonodba: ez a lehetőség pedig a Vaszati yantrákban (két dimenziós energetikai eszközök) és a Vaszati háromdimenziós energetikai eszközeiben (Meru csakra, Vaszati piramis) rejlik.
Hogyan működnek a Vaszati energetikai eszközei?
A Vaszati yantrák semlegesítik és átalakítják egy-egy helyiség kedvezőtlen energiáit, illetve erősítik a legyengült pozitív energiákat. Mindezt precíz geometriájuknak, a hozzájuk kapcsolódó isteni személyeknek és mantráknak, valamint a kedvező időpontban történő gyártásnak köszönhetjük. Ha szeretnéd gyorsan átfutni, hogy melyik yantra mire való, ide kattintva találsz egy rövid leírást róluk. Az egyes yantrák nevére kattintva pedig el tudod olvasni a hosszabb, részletesebb leírásukat is.
A Meru csakrát elsősorban akkor ajánljuk, ha felborult otthonodban az északkelet-délnyugat tengely egyensúlya, ami azt jelenti, hogy az északkelet zárt és/vagy lomtárral, vécével terhelt, a délnyugat pedig nagyon nyitott.
A Vaszati piramist elsősorban akkor ajánljuk, ha szabálytalan a lakásod alaprajza, ha több égtájon is található súlyos Vaszati hiba, vagy ha a ház közepe terhelt.
Láthatod, hogy sok-sok lehetőség van arra, hogy valahogy javítsunk azon a szerencsétlen helyzeten, hogy életünk 90%-át bent kell töltenünk valamilyen házban. Persze a legjobb az lenne, ha meg tudnánk oldani, hogy minél többen lehessünk kint a természetben, friss levegőn, kellemes – nem égető – napsütésben, madárcsicsergést hallgatva… Ha erre nincs (mindig) lehetőség, akkor tegyünk meg mindent azért, hogy legalább az a tér, ahol életünk túlnyomó többségét töltjük (ez lehet a lakásunk és a munkahelyünk is), jó hatással legyen ránk. Már az is nagy segítség, ha rendben és tisztán tartjuk a környezetünket, ha rendszeresen szellőztetünk, nem használunk a takarításhoz és az illatosításhoz káros vegyszereket, nekünk tetsző és jó hatással levő színekkel, tárgyakkal vesszük magunkat körbe… De ha ezt „megspékeljük” még egy kis Vaszatival is, akkor egyész biztos, hogy jobban fogjuk magunkat érezni még olyankor is, amikor épp a négy fal között kell lennünk…
Nálad mire van most lehetőség? Hogyan tudod az életedbe csalogatni a Vaszati áldásos hatását?
ui: Ha a cikkben kékkel szedett szövegre kattinthaszt, akkor még többet olvashatsz a kék színnel megjelölt témákról!
Köszönöm.
Nagyon tetszik koszonom.
Kedves Edit!
A kétszintes családi ház kapuja nyugatra néz, a bejárati ajtó délnyugatra. A szülõk a földszinten, mi az emeleten lakunk. Komplett. konyha, fürdõ elõszoba,lakószobák. A lépcsõfeljáró nagyjából pont a ház közepén, viszont ha felérünk az emeletre nekem északra esik. Azt tudom, hogy a délnyugati bejárat nagyon nem jó, de mivel mi az emeleten vagyunk az is nagyon kihatással van vagy a saját kvázi lakhelyünket kell nézzem?
Kedves Viktória!
Minkét bejárat, sőt még a kapu is hatással van rátok. Társasház esetén leginkább a lakás bejáratára szoktunk figyelni, mert az tartozik közvetlenül hozzátok. A házatok azonban nem társasház, ezért a délnyugati bejárat is hatással van rátok. Ha jól értelmezem, a lépcső a szülők lakrészéből indul? Vagy önálló lépcsőházból, ami független az ő lakásuktól?
Ha azon gondolkodsz, hogy melyik bejárathoz tedd a bejárathoz szükséges Narasimha védelmező yantrát (ez a délnyugat miatt nagyon fontos!) és a Sri yantrát, akkor azt mondodm, hogy mindkét bejárathoz szükséges, de talán a délnyugatihoz fontosabb. (Ha választani kell.) Az emeleten egyáltalán van ajtó, ami a lakásotokba vezet, vagy egyszerűen csak felérkezik a lépcső, mint általában a családi házaknál? Mert ha nincs külön ajtó, akkor sajnos úgy tűnik, hogy a lenti ajtót kell inkább figyelembe venni…
Kedves Edit!
Nekem az ágy elhelyezésével kapcsolatban lenne kérdésem. Nálunk a falak a mellékégtájakkal párhuzamosak, tehát csak akkor tudnánk K, D, vagy Ny felé tenni a fejtámlát, ha a sarokba állítjuk az ágyat. Ez viszont nagyon sok helyet foglalna el, az amúgy is kicsi szobában. Ebben az esetben mit javasol a vaszati?
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv, Kati
Kedves Kati!
Semmiképpen se fordíts az ágyat keresztbe! Nem csak az a baj, hogy sok helyet foglalna el, hanem nagyon zavaró lenne – energetikailag is.
Ilyen esetben arra ügyelj, hogy a fejetek ne forduljon az észak mellékégtájai felé (azaz északnyugat vagy északkelet felé.