Korábban beszéltünk már arról, hogy a hasonló adottságú házakban élők élete sok mindenben hasonlóságot mutathat. Az egyforma házakban, lakásokban (ahol ugyanott van a vécé, a konyha, a bejárat, ugyanoda esnek az ablakok), gyakran azt tapasztaljuk, hogy az ott élők hasonló betegségekben szenvednek, hasonló a családi életük és az életük egyéb összetevői is hasonlíthatnak egymásra. A különbségeket leginkább a lakás berendezése, színei, tükrök helye, bútorok elhelyezése és mérete, valamint az ott élők szokásai finomítják. (Járnak-e sokat a természetbe, egészségesen étkeznek-e, dohányoznak-e, stb.) A tendencia azonban hasonló lehet.
A minap hallottam az egyik kolléganőmtől, Nesztler Angélától egy történetet, amelyben egy adott háznál végigkövették az előző lakók életét és kiderült, hogy az ott élők mindegyikének viszonylag hamar tönkrement a házassága, ráadásul néhány éven belül. Az első tulajdonos házassága már az építkezés ideje alatt tönkrement, így a ház elkészülte után nagyon hamar el kellett adni a házat. A második tulajdonos házassága szomorú véget ért: a beköltözés után pár évvel a férj meghalt. A harmadik tulajdonos házassága az elsőhöz hasonlóan szintén tönkrement, a férj elköltözött otthonról.
Amikor lakást vagy házat szeretnénk vásárolni fontos, hogy azon túl, hogy amit csak lehet megtudunk az ingatlanról, kiderítsük azt is, hogyan éltek ott az előző lakók. Nem elég, hogy jó állapotban és jó környéken legyen az ingatlan, jó legyen a közlekedés és ne legyen magasfeszültség a környéken, meg kell vizsgálni a lakás vagy ház Vaszati tulajdonságait és bizony tudakozódni kell arról is, hogy miért adják el a lakást és hogyan éltek ott a lakók. Ez utóbbit nem biztos, hogy elárulja a vevő, de főleg egy kisvárosban vagy faluban, ahol mindenki tud mindenkiről mindent, elég könnyű kideríteni, hogy ki és hogyan élt a házban.
Főleg akkor fontos mindent előre tudni, ha olyan házat veszünk, ami jó állapotban van és a megtekintett állapotban (esetleg egy festés után) már hozni is akarjuk a bútorokat. Ilyen esetben nagy az esélye, hogy hasonlóan alakul majd az életünk, mint az előző lakóé. (Jó jel, ha az eladás oka az, hogy kinőtték a házat és nagyobbra cserélik. Ez utalhat a gyarapodásra és a jólétre.) Ha a vásárolt lakást vagy házat teljesen átalakítjuk, falakat bontunk, újakat építünk, ablakot nyitunk, bővítünk és egyéb változtatásokra készülünk, akkor sokkal inkább meg tudjuk változtatni a ház lakóinak a sorsát, tehát kevésbé kell olyan életre számítani, mint az előző lakóé volt.
Mondok is egy saját példát: az első közös lakásunkat mielőtt beköltöztünk, nagyon komoly átalakításnak vetettük alá a férjemmel. Ablakokat nyitottunk, áthelyeztük a vécét, falat bontottunk, burkoltunk, festettünk és persze telepakoltuk a lakást a Vaszati energetikai eszközeivel. Elmondhatom, hogy igazán jó életünk volt ott, sőt annak a házaspárnak is, akik utánunk odaköltöztek. Na de! Már javában ott laktunk, amikor megtudtunk, hogy az előttünk ott élő családban bizony voltak gondok, amik komoly tragédiához vezettek. Bizony, ha a vásárlás előtt tudtam volna erről, erőteljesen elgondolkodtam volna, hogy tényleg kell-e nekünk ez a lakás. Egyébként minden egyes megtekintett lakásban megkérdeztem, hogy miért adják el a lakást és talán csak egy volt, ahol azt mondták, hogy azért, mert kinőtték és építkeznek. (Nem azt vettük meg.) A legtöbb lakásból, ahol kiderült, hogy válnak – ilyen helyeken általában középen volt a vizesblokk -, vagy eladósodtak – zárt volt az észak és nagyon nyitott a dél -, vagy egyéb kellemetlen esemény történt, többnyire rövid úton el is menekültünk. Ennek a megvett lakásnak valahogy nem derült ki az igazi története – így utólag azt mondom, hogy szerencsére. A nagy, kőművesek segítségével végrehajtott változtatások oly annyira átalakították a lakás energiamezőjét, hogy velünk már nem történhetett meg az, ami a korábbi lakókkal.
Mit tegyünk tehát, ha lakásvásárlás előtt kiderül, hogy az előző lakók válnak, vagy valaki beteg lett, vagy nem tudják fizetni a hitelt, vagy egyéb hasonló kellemetlenség miatt kell eladniuk az általunk kiszemelt lakást? Mindenképpen azt javaslom, hogy egy Vaszati tanácsadó segítségével derítsd ki, hogy a szerencsétlen sorsnak tényleg valami komoly vaszati hiba lehet-e az oka? (Van, amikor a hiba nem annyira komoly, csak épp a lakók szokásai, életvitele felerősíti annak a hatását, vagy éppen a lakás használata nagyon nincs összhangban a lakók – különösen a családfő – egyéni égtájával.) Ha a tanácsadó azt mondja, hogy a hiba korrigálható, akkor el lehet gondolkodni a vásárláson. Akkor is fontolóra vehetjük a vásárlást, ha a lakást vagy házat teljes mértékben fel akarjuk újítani, akár még át is alakítani. Fontos azonban tudni, hogy a zárt északon, északkeleten és keleten leghatékonyabban az segít, ha ablakot nyitunk. Ha erre nincs lehetőség (és mind a három égtáj zárt), akkor inkább keresgéljünk tovább.
Nagyon sokan abba a hibába esnek – ezt igen gyakran tapasztalom vagy hallom a többi Vaszati tanácsadótól -, hogy lakás vagy ház vásárláskor, bár tudnak a Vaszatiról, szándékosan csak akkor hívnak tanácsadót, amikor a lakást már megvették. Valami miatt beleszeretnek a lakásba (lehet, hogy ügyesen „meghomestagingezték”), vagy valami más okból ragaszkodnak hozzá, és bár tudják, hogy valami nem stimmel, úgy gondolják, hogy majd jön a tanácsadó és kijavítja, vagy majd vesznek yantrákat és azok majd kijavítják a hibákat. Ez azonban nem igazán jó hozzáállás! Olyan is volt, aki azt mondta, hogy építkezik, de tudja, hogy ami neki tetszik háztipus, az még köszönő viszonyban sincs a Vaszatival, de nem baj, majd vesz egy Meru csakrát és Vaszati piramist és minden jó lesz…
Sajnos nem egy olyan ügyfelünk van, aki az első lakásánál kért Vaszati segítséget, majd rendbe jött az élete, megerősödött anyagilag, másik lakásba költözött, de valahogy a Vaszatiról megfeledkezett. Akkor jutott ismét eszébe, amikor az új lakásban valami megborult az életében. Talán a pénzügyei, vagy a párkapcsolata, esetleg az egészsége ment tönkre… Ilyenkor már a Vaszati segítségével is csak tűzoltómunkát tudunk végezni. Nem lenne egyszerűbb a vásárlás, a beköltözés előtt segítséget kérni, s ezzel megelőzni, hogy velünk is az történjen, mint az előző lakóval?
Szia Edit!
Nagyon érdekes a cikk, Megosztom a személyes tapasztalatomat a cikkel kapcsolatosan. Jó hosszú lesz, ezért előre is elnézést kérek!
Amikor beléptem a mostani lakásomba vevőként, tudtam, hogy az enyém lesz. Azonnal otthon éreztem magam, jó energetikájúnak érződött (most is az). Az előző lakó egy Krishna hívő, özvegyasszony volt, aki azért adta el a lakást mert a lánya elköltözött külföldre és ő beköltözött a lánya lakásába.
Én egyedülálló voltam és vagyok is, viszont beköltözés után megismerkedtem a hinduizmussal, spirituálisan rengeteget fejlődtem, amióta beköltöztem. Sok bútor hasonló helyre került mint volt. Jól alakult az életem anyagilag, most készülök én is külföldre menni az elkövetkezendő 2 évben. Ismerős a sztori? 😀
Paraméterek: bejárat ÉNY, 2 kis ablak keletre (világító udvarra néz), WC és gardrób K, 1 szép nagy ablak ÉNY-on, 1 nagy ablak DK, 1 nagy ablak D.
Vaszatinak hála jobban rendeztem be a lakást, nem terheltem meg annyira az É-i és a K-i falat mint az előző lakó, kevesebb bútorom is van ezért, ami nagyon jót tett a lakásnak.
Az előző lakó a szoba ÉK sarkába egy hatalmas sötét színű sarokszekrényt pakolt, és a DNY nagyon könnyű volt szinte 0 bútorral.
Én helyrebillentettem ezt, megterheltem a DNY-ot és könnyítettem ÉK-en. K-re tettem tájképeket és tükröket, körbe- yantráztam a lakást, főleg a WC-t (kívülről). És lezártam a konyhát, egy vastag, de világos színű függönnyel, hogy ne lehessen az ajtóból belátni a tűzhelyemre (ez is érezhető, kevesebbet költök élelmiszerre, ha a függöny be van húzva).
És ami nagyon fontos, rengeteg növényt tettem a lakásba (előző lakónak nem voltak növényei), van egy majdnem 2m magas filodendronom is, amivel szintén a D-DNY-ot terheltem meg. És sötét vastag függyönyökkel súlyoztam az ablakokat DK-en és D-en (a D-i ablakon sokszor nem húzom fel annyira a rolót). Ez utóbbi hatalmas változést hozott, megdupláztam azt az összeget, amit félre tudok tenni, és jobb körülmények közt dolgozom.
Most van egy férfi az életemben, de nem komoly a dolog… Ez az egyetlen nagy hátrány, ami a lakásban ér, hogy nem tudok párkapcsolatot létesíteni. Sajnos nem tudok WC-t áthelyezni és K-i ablakot nyitni, ezért spórolok egy Méru csakrára, és áthelyezek még ezt, azt a lakásban. Mert nem tudok mást tenni.
A lényeg: határozottan fontos tudni a lakók életminőségéről a lakásban, és vaszatival sokmindent helyre lehet „pofozni” de csak egy mértékig.
Én szerencsés voltam, sokan nem ússzák meg ilyen szerencsésen a lakásvásárlást.
Remélem inspirál valakit a változtatásra!
Kedves Kriszti!
Köszönöm, hogy leírtad a lakásod történetét és a tapasztalataidat! Engem nagyon inspirál, remélem, mást is! 🙂
Örülök, hogy ilyen sokat tettél a lakásodért!
Kedves Editke!
Már az előző hasonló tartalmú cikkednél is írtam privát levélben (címemről), s most megismétlem: Még sok „ilyen”, gyakorlati tanácsokat tartalmazó, rendkívül hasznos írást kérek – szerintem: kérünk -,mert igazán ezekből lehet tanulni.
Köszönöm Krisztinek is a tanulságos, remek levelet; s egyáltalán nem volt hosszú!
Kedves Ági!
Köszönöm, nagyon kedves vagy!
Igyekszem a jövőben is fontos és hasznos írásokkal jelentkezni – bár sokszor úgy gondolom, hogy már mindent tudtok… 🙂
Szerintem a vaszati is olyan, mint bármely egyéb, az egyént segítő, gyógyító, tanács, terápia, stb. Akinek élethelyzete megérett rá, az találkozni fog vele, de attól még nem biztos, hogy alkalmazni fogja,
illetve ha már alkalmazza is, attól még történ(het)nek kellemetlen dolgok az életben, hiszen vannak sorsfeladatok, bárhol is éljünk. Igaz, egy vaszatis lakás talán tompíthat valamit a „muszájtapasztalások” élén.
Aztán olyan is van, hogy akinél még nem érett meg az idő, hiába keres tudatosan jó vaszati lakást, nem biztos hogy talál. Vagy ha talál, valamiért nem jön össze. Egyenlőre …
Egyszer pl. lecsúsztam egy szuper „vaszatis” lakásról (akkor már tudatosan ilyet kerestem), ráadásul igen jó árban is volt, és már meg is volt beszélve a foglaló átadásának az időpontja az ingatlanossal, mire a találkozó előtt talán fél vagy egy nappal hívott, hogy még sem aktuális…
Egyébként azt is el tudom képzelni, ha be is költöztem volna, akkor valószínű, hogy valamiért mégsem éreztem volna jól magam, vagy hamar továbbálltam volna… De így, hogy eleve nem le(he)tett akkor ez az enyém, ez több mint beszédes…
A vaszati is olyan, mint az étrendkiegészítők, vitaminok, stb. Hasznos és sokat tud segíteni, hozzá(nk)adni, de önmagában nem lesz elég hosszú távon, mert nem helyettesíti a személyes felelősségvállalást, az önfejlesztést, és a helyes életmódot. 🙂 A mostani lakásomban, amit a helyett vettem – kicsit már kényszerből – van pozitiv is (nyitott ÉK, K, Dk-i konyha, zárt Ny és itt a fürdő, Dny-i wc) és egy-két súlyosabb negativ érték is (Dny-i bejárat, zárt É), de összességében ez az eddigi legjobb lakás, amiben éltem, noha életem talán legkeményebb 5-6 évét éltem itt meg. Valószínű ezeket az eseményeket még meg kellett tapasztalnom, ami egy szuper lakásban nem jött volna elő…Számomra ez tök logikus.
És ahova költözünk – remélem idén nyár végén, ősz elején elkészül – az még jobb lesz… Úgyhogy, nem lehet megerőszakolni sem a sorsunkat, sem önmagunkat, én azt gondolom.
Kedves Rita!
Egyetértek veled, a lakásunk valóban nem az oka, inkább a körülménye a életünk alakulásának. Ha hagyjuk magunkat sodródni az árral, akkor erőteljesebben hat ránk, de ha tudatosak vagyunk a hibáiról és a jó tulajdonságairól (és amit lehet korrigálunk is), akkor még egy nem teljesen tökéletes lakásban is lehet jó életünk.
És igen, vannak olyan események az életünkben, amiket nem kerülhetünk el. Viszont egyáltalán nem mindegy, hogy ezeket hogyan, milyen tudatban éljük meg és milyen hatással vannak ránk. (És persze egy jó lakásban, tudatos, egészséges életvitellel ezek valamelyest enyhíthetők is.)
Pár éve részletesen is írtam erről, itt tudod elolvasni. >>
Persze azt sem árt megjegyezni, hogy a délnyugati bejáratot ha csak lehet, jobb elkerülni…
Kedves Edit, szeretem amiket írsz, a cikk amit most írtál sajnos nagyon elgondolkodtató,a volt lakásomat végül elvesztettem adósság miatt (Svájci frank) az előző lakó akitől vettem a lakást ugyanúgy eladósodás miatt adta el nekem-hihetetlen-sajnos most a fiam lakásában vagyunk a tetotert beepitettuk és tető ablak van az alsó szinten csak a bejáraton keresztül van némi természetes vilagossag ami EK a legalsó szintén ugyan úgy kis ablak bejárattal EK, talán tudsz adni tanácsot a kialakult helyzetről, köszönöm Iuhos Éva
Kedves Éva!
Olyankor, amikor valaki bedőlt hitel miatt árulja a lakását – gyakran töredék áron – bizony nagyon körültekintőnek kell lenni, mondhatni egyből gyanút kell fogni. A hitel bedőlése a legtöbb esetben összefügg a lakás vagy a ház Vaszati minőségével, elég ritka eset az, amikor egy viszonylag jó energiájú lakás hitele dől be. (Ilyenkor alapból valami nagy gond lehet a tulajjal: irreálisan túl sok hitelt vett fel, stb.)
A mostani házzal kapcsolatban bíztató, hogy északkeletene van nyitottság. Ha valahogy meg tudnátok oldani, hogy keleten és északon is legyenek ablakok, az sokat segítene a ház energiáján. Ennél többet sajnos anélkül nem tudok mondani, hogy ne láttam volna legalább a ház alaprajzát. Ha szeretnél biztosra menni, legjobb lenne szaktanácsadóink segítségét kérni.
Egy tanácsadót vennék igénybe ha lehetséges, köszönöm
Kedves Éva!
Ide kattintva találod a szaktanácsadóinkat. Vagy ha szeretnéd, hogy segítsek tanácsadód választani, írj nekem az edit@vaszat.hu címre.
Koszonom ,nagyon jo utmutato..
Köszönöm, Elza!