Amikor egy lakást vagy házat megvizsgálunk, akkor nem csak azt nézzük, hogy az egyes égtájaknak milyen a Vaszati szerinti jellemzőjük, hanem az adott égtájjal kapcsolatban megvizsgáljuk azt is, hogy a vele szemközt levő égtájnak mik a jellemzői.
Ha például kíváncsi vagy arra, hogy miért nincs annyi bevételed, mint amennyire vágysz, akkor – ha már hallottál a Vaszatiról -, rögtön megnézed, hogy vajon milyen állapotban van az otthonod északi része. Mint tudjuk, otthonunk északi részének a minősége alapján tudunk következtetéseket levonni a bevételeinkkel kapcsolatban. Ha azonban még tisztábban akarunk látni, akkor nem csak azt nézzük, hogy mennyire nyitott vagy zárt, mennyire tiszta, rendes, vagy éppen zsúfolt az északi terület, hanem megnézzük azt is, hogy milyen állapotban van otthonunk déli része. A délnek a minősége ugyanis szintén hatással van az észak jellemzőire, jelen esetben arra, hogy a beáramló pénzt mennyire tudjuk megtartani. (Az észak-dél tengely és a többi tengely pénzügyi vonatkozású jellemzőiről még többet megtudhatsz a „9 nap egy gazdagabb életért” című kiadványunkban.)
Amikor tehát – bármilyen okból – megvizsgálunk egy adott égtájat, nagyon fontos, hogy megnézzük azt is, hogy milyen a vele szemközti égtáj minősége. A korábbi példánknál maradva, ha az észak nyitott ugyan, de a dél még nyitottabb, akkor hiába keresünk sokat, könnyen lehet, hogy a pénz kifolyik a kezünk közül. Ha az észak nyitottabb, mint a dél, akkor viszont jó eséllyel tudunk félretenni is a megkeresett pénzünkből. Ha az észak zárt, ami kedvezőtlen, és a dél is zárt, akkor a dél zártsága kicsit enyhít az észak kedvezőtlen minőségén, ha viszont a dél nyitott, az még inkább fokozza az észak zártságából eredő problémákat.
Amikor egy égtájtengely – például az észak-dél tengely – minőségét vizsgáljuk, mindig fontos megnézni, hogy az adott tengely kibillent-e az egyensúlyából, vagy sem. Ha kibillent, akkor nagyon fontos, hogy az égtájtengely mindkét égtájhoz tartozó részét korrigáljuk akkor is, ha csak az egyik égtájjal van gond. Egy égtájtengely csak akkor mondható egészségesnek, ha mindkét „vége” megfelel a Vaszati elveinek! Ha csak az egyik, akkor már kibillent az egészséges egyensúlyából!
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha az északot valamilyen okból korrigálni kell, rögtön megnézzük, hogy a déli terület minőségét hogyan lehetne javítani. Ha északra ki kell tenni egy yantrát (a Buddha yantrát), akkor ajánlott délre is kitenni az oda tartozó yantrát (Mars-Narasimha yantrát) még akkor is, ha úgy találjuk, hogy ott nincs probléma.
Marcus Schmieke mondta több évvel ezelőtt, hogy soha ne kezeljünk egy-egy égtájat különállóan, mindig vizsgáljuk meg a vele szemközti égtájat is.
Nézzük meg, hogy az egyes égtájtengelyeknek milyennek kellene lenniük:
1.) Észak-dél tengely (organikus tengely):
Észak: nyitott, ablakos, tágas, tiszta, könnyű, világos színek (zöld előnyben)
Dél: zártabb mint az észak, kevesebb ablak, nehéz. sötétebb színek (meleg földszínek előnyben)
2.) Kelet-nyugat tengely (szoláris tengely):
Kelet: nyitott, ablakos, tágas, tiszta, könnyű, világos színek, (sárga, narancs)
Nyugat: zártabb mint az észak, kevesebb ablak, nehéz, sötétebb színek (kék, földszínek, de akár egy kevés fehér is!)
3.) Északkelet-délnyugat tengely (statikus tengely:
Északkelet: nyitott, ablakos, tágas, tiszta, könnyű, világos színek, (sárga, kék)
Délnyugat: zárt, kevés ablak, nehéz, sötétebb színek (elsősorban földszínek)
4.) Északnyugat-délkelet tengely (dinamikus tengely):
A két tengely nagyjából egyformán legyen nyitott. Inkább csak ablak legyen, erkély, terasz lehetőleg ne.
Északnyugat: levegős, világos színek, fehér, pasztellszínek, hűvös
Délkelet: tüzes színek, piros, bordó, meleg
Egy lakás elemzésekor különös gondot fordítunk az északkelet-délnyugat tengely egyensúlyára. Ennek a tengelynek a minősége nagyon sokat elárul a lakók életéről. Az északkelet felel a jövőért, a növekedésért, a fejlődésért, de arra is utal, hogy mennyire van harmónia a férj és feleség között. A délnyugat a múltat képviseli, a stabilitást, az erkölcsöt. Az északkelet-délnyugat tengely minősége nagyon sokat elárul a lakók egészségi állapotáról is. Nagyon fontos, hogy ez a tengely ne billenjen ki az egyensúlyából és ha bármely ide tartozó égtájon probléma van, mindenképp korrigáljuk a másik égtájat is.
A tengelyek korrigálásánál azon túl, hogy mindkét oldalt rendbe tesszük, fontos, hogy az energetikai eszközök kiválasztásánál is gondoljunk az adott tengelyhez tartozó mindkét égtájra. Ha tehát valamilyen okból úgy döntünk, hogy elhelyezünk egy Ramacandra yantrát keleten (például azért, mert egyáltalán nincs ott ablak, vagy ott van a vécé, esetleg túlságosan zsúfolt), akkor legyen rá gondunk, hogy nyugaton is elhelyezzük az oda tartozó Kurma yantrát.
Javaslom, hogy amikor ezentúl otthonodban, annak minőségében keresed valaminek az okát, mindig vizsgáld meg a kérdéses égtájjal szemben levő égtájnak is a minőségét és nézd meg, hogy vajon az a bizonyos tengely nem billent-e ki az egyensúlyából!
Kedves Edit!
Köszönöm az eddigi válaszát. Lenne még néhány kérdésem. Vásároltunk egy telket Indiában és a telek DK területén van egy fúrt kút. Hogyan tudom ezt helyrehozni. Teljesen meg kell ezt szüntetni vagy elég ha nem használjuk és ÉK-re létesítünk egy másikat. Itt csak kútból történik a vízellátás nincs vezetékes víz. Mi tehetek akkor, ha az új kút nem ad elég vizet? Időszakosan használható-e?
A másik probléma pedig az lenne, hogy a telek nem szabályos, van egy kiugró DNy-i része. Ezt teljesen le kell vágni és kihagyni a kerítés készítésekor, ahogy azt itt javasolják, vagy kevésbé drasztikus megoldás is lehetséges? Esetleg elküldhetem Önnek a telek rajzát?
Kedves Ágnes!
A meglévő kutak kérdése mindig nehéz. A délkeleti terület valóban nem túl szerencsés, de még mindig jobb, mintha délnyugaton lenne.
Ha fúrattok egy másik kutat északkeleten (figyelve arra, hogy ne essen pont az északkelet-délnyugat tengelyre) éz az lesz az elsődleges kút, akkor az kompenzálja valamelyest a délkeleten levő kút kedvezőtlen hatását.
A telek délnyugati bővítménye viszont már súlyosabb probléma. A délnyugati hibákat mindig szigorúbban kell kezelni.
Valóban az lenne a legjobb, ha egy szabályos (de legalábbis délnyugati bővítménytől mentes) területet lekerítenétek a telekből. Ez lehet kerítés, sövény, stb. A lekerített délnyugati részt is használhatjátok, lehet ott pl. gyümölcaös, vagy ültethettek egyéb fát, növényt, olyanokat, amik nagyra nőnek.
Ha szeretnéd, írj nekem emailt a vaszati.hu-ra és küldd el a kert rajzát, bár szerintem akkor is azt fogom mondani, hogy a délnyugat bővytmény ne legyen szerves része a kertnek.