Azt már tudjuk, hogy miért olyan fontosak a női energiák (ha nem tudod, olvasd el a legutóbbi írásomat!), na de mi a helyzet a férfi energiákkal?
Míg a női (organikus) energiák északról érkeznek, táplálnak, gyógyítanak és hűsítenek, addig a férfi (szoláris) energiák keletről érkeznek, vitálissá tesznek, melegítenek és segítenek abban, hogy elkezdjünk új dolgokat. Ahogyan a keleten felkelő Nap elindítja az új napot, a keletről érkező energiák segítenek abban, hogy elindítsunk olyan dolgokat, amelyek számunkra fontosak, vagy hasznosak. Ez lehet egy új cél, új vállalkozás, új kapcsolat (nem csak szerelmi), bármi, ami új, amitől azt várjuk, hogy jó hatással lesz ránk.
Nézd meg ismét ezt az ábrát!
Legutóbb már utaltam rá, hogy ha választani kell, hogy hol legyenek ablakok, északon vagy keleten, annak ellenére, hogy mindkét égtáj egyformán fontos, mindkét égtáj felől egyformán fontos energiák érkeznek a házunkba, általában a keleti ablakokat választjuk, még mi, Vaszati szaktanácsadók is. Ennek az egyszerű oka, hogy keletről napsütés és is érkezik a lakásba, ami vidámabbá, otthonosabbá teszi a lakást és elsősorban a reggeleket. Ez már önmagában pozitív hatással van ránk, pozitívan hat az általános kedélyállapotunkra.
A keleti – azaz reggeli, délelőtti – napsütés az Ájurvéda szerint energiát ad a testnek, szemben a délutáni napsütéssel, ami energiát vesz el. A reggeli napsütésre gondolva tehát, ha választani kell, előnyben részesítjük azokat a lakásokat, amelyeknek keleten vannak ablakai szemben azokkal, amelyeknek északon vannak ugyan ablakai, de keleten nincsenek.
Bevallom, nehéz jó döntést hozni és nem is igazán lenne szabad különbséget tenni a kelet és az észak minősége között, mert az organikus és a szoláris életenergiákra egyformán szükség van. Itt Európában azonban még mindig nagyon fontosnak tarjuk, hogy a lakásba besüssön a Nap, a Vaszatit is figyelembe véve pedig az nagyon fontos, hogy a keletről érkező napsütés jusson be mindenképpen a lakásba.
A napsütésen túl, miért olyan fontos égtáj a kelet és miért olyan fontos, hogy bejussanak a lakásba a keletről a érkező energiák? Mit okozhat a hiányuk?
Talán a legkézenfekvőbb probléma a keleti energiák hiányával az, hogy nehezebben indulhatnak a reggelek, hogy nem jutnak be a reggeli napfény áldásos sugarai. Ez egy olyan hiányosság, amit saját érzékszerveinkkel is egyből érzékelni tudunk. Egyszerűen hiányzik a reggeli napsütés. Ha reggel kinézel az ablakon és azt látod, hogy süt a Nap, akarva-akaratlan mosolyogni fogsz és könnyebben elkezded a reggeli teendőidet szemben azzal, ha egy tűzfalat látsz, vagy csak árnyékokat.
A probléma azonban ennél összetettebb! Ha nem jutnak be otthonunkba a szoláris életenergiák, akkor fizikailag gyengébbnek érezhetjük magunkat, előfordulhat, hogy gyakrabban vagyunk betegek, könnyebben elkapjuk az éppen aktuális vírust.
Ha zárt a kelet, nehezebben tudunk elkezdeni új dolgokat, nehezebben érjük el a céljainkat, gondok lehetnek a karrierünkkel. Hiányozhat a vezető, irányító, kezdeményező képesség belőlünk és a férfi energiák hiánya miatt csorbát szenvedhet a gyakorlatiasság, a reális gondolkodás is.
Ha nincs rendben otthonunk keleti része, előfordulhat, hogy a család férfi tagjai nem érzik jól magukat, elmennek, vagy meg sem jelennek a lakásban. Gyakran találkoztam magányos hölgyekkel, akik olyan lakásban éltek, aminek teljesen zárt volt a keleti oldala – gyakran az észak is.
Sose felejtem el, sok-sok évvel ezelőtt egy társasház egyik lakásában voltam Vaszati tanácsadáson. Az egész társasház keleti fala egy tűzfal volt, ablakok nélkül. Kiderült, hogy az egész lakásban csak nők laktak (özvegyek, elváltak, egyedülállók). Abban az egy lakásban volt férfi, ahol voltam, de sajnos már korábban ott is volt egy tragédia, a korábbi lakó, egy fiatalember idejekorán elhunyt. (Erre a tragédiára a lakás egyéb tulajdonságai is utaltak, nem csak a zárt kelet.) Bevallom, ez a társasház még számomra is sokkoló volt, ennyire egyértelműen ritkán látjuk, hogy mit okoz egy bizonyos égtáj – jelen esetben a kelet – egész házra, minden lakásra kiterjedő problémája.
A férfiakra egyébként a kelet minőségén túl hatással van az északkelet minősége és a délnyugat minősége is. Az északkelet azon túl, hogy ott egyesülnek a férfi és női energiák, tehát utal arra, hogy egy két energia mennyire van harmóniában egymással, utalhat a férj „minőségére” is. Na itt most beindulhat a fantáziád…
A délnyugat minősége pedig a családfőre utal, aki klasszikus esetben a férj.
Ha újra és újra ismételni akarom magam, azt mondom, hogy bár még mi Vaszati tanácsadók is gyakran arra szavazunk, hogy ha már választani kell az észak és a kelet között, a napsütés miatt inkább a kelet legyen nyitott, de ha figyelmesen elolvastad a női energiákról szóló írásomat, beláthatod, hogy az észak nyitottsága és jó minősége ugyanolyan fontos, mint a keleté.
Ha rajtam múlna, csak olyan házakra adnék ki építési engedélyt – legyen az családi ház vagy társasház – ahová bejutnak mind a férfi, mind a női energiák, tehát jó minőségű, ablakos a kelet és az észak is. Ha választanod kell, gondold végig, hogy az adott élethelyzetben mely energiákra van nagyobb szükséged. (Hajaj! Ez az, amit nagyon nehéz megmondani!) De mindenképp tartsd szemed előtt, hogy ideális esetben a férfi és a női energiák egyensúlyban vannak.
Kedves Edit!
Már nagyon régen meg akarom kérdezni, hogy a yantrákhoz hol lehet kapni készen 18*18-as keretet, amiben jól mutatnak?
Sajnos eddig sehol sem találtam.
Kedves Enikő!
Sajnos ez tényleg gond, hogy ehhez a mérethez nehéz készen képkeretet találni. Néha az Ikeában láttam hasonló méretet, de általában egyedileg kell képkeretezővel bekereteztetni a yantrák.
Egyébként kifejezetten örülök, hogy megkérdezted, ugyanis azon gondolkodom jó ideje, készen, képkerettel együtt is elérhetők lesznek a 18×18-as yantrák. Remélem, hamarosan be tudok majd számolni erről az újdonságról.
Köszönöm szépen! 🙂