A tiszta víz jelentőségéről nem lehet eleget beszélni. Bár a testünket, otthonunkat és a világot alkotó öt elem közül mindegyikre egyformán szükség van, bármelyik hiánya felborítja az egyensúlyt, mégis úgy látom, hogy a víznek még az öt elem (föld, tűz, víz, levegő, éter) között is kiemelkedő szerepe van.
Azt nem szükséges magyaráznom, hogy víz nélkül nincs élet. Egy korty tiszta vízre nagyobb szükségünk van, mint egy falat kenyérre. A háborúk, járványok és természeti csapások során az egyik legnagyobb katasztrófa, ha nincs tiszta ivóvíz. Ezt mindannyian tudjuk.
Amire viszont most a hangsúlyt szeretném tenni, az a víz információ hordozó és tároló képessége. A víz képes arra, hogy átvegye tárgyaknak, hangoknak, rezgéseknek, leírt vagy kimondott szavaknak az információját.
Masaru Emoto és Jürgen Fliege A víz gyógyító ereje című könyvükben azt állítják és kísérletekkel is alátámasztják, hogy a víznek – attól függően, hogy milyen információt tárol – lehet gyógyító, de akár betegséget okozó ereje is!
A Vaszati szintén fontosnak tartja, hogy otthonunkban megfelelően kezeljük a vizet és azt is, hogy olyan ivóvizet fogyasszunk, aminek az információja kedvező. Mit jelent ez?
Az otthonunkban és a kertünkben olyan égtájakon legyen jelen a víz, ahol a jelenléte összhangban van a Vaszati elveivel. A már említett információ tároló képesség miatt a tiszta vízzel kapcsolatos dolgok északon, északkeleten és keleten legyenek, mert otthonunknak ez az a területe, amelynek pozitív az energiapotenciálja. A tiszta víz nem csak tárolja ennek a területnek az információját, hanem az energiapotenciálját is (ami itt pozitív) erősíti.
Ezért szoktuk javasolni, hogy északon, északkeleten, keleten tartsunk legalább egy-egy kancsó tiszta vizet, hogy a konyhán belül ezeken az égtájakon legyen az ivóvíz (mosogató) vagy, hogy a kertben ezeken az égtájakon legyen a kerti tó. Mivel a vécé nélküli fürdőszoba szintén a tiszta vizet képviseli, ezért északon és keleten a vécé nélküli fürdőszoba is jó helyen van.
Beszéljünk egy kicsit az ivóvizünkről is!
Az emberi test számára a lehető legjobb ital a tiszta víz. Amikor arról hallunk, hogy napi szinten legalább két liter „folyadékot” kell fogyasztani, olyankor a tiszta vízre kell gondolni. Nem cukros üdítőre, nem teára, nem sörre, nem gyümölcslére, hanem tiszta vízre. A többi (tea, gyümölcslé, stb.) ezen felül jöhet.
Nem mindegy azonban, hogy milyen vizet iszunk! Elég sokat olvastam a témában és arra jutottam, hogy a legjobb és legegyszerűbben elérhető ivóvíz a tisztított csapvíz. Természetesen, vannak csodálatos erdei forrásvizek, köztük olyanok, amelyeknek különös gyógyítóerőt tulajdonítanak, de a mindennapokban nincs mindenkinek lehetősége hozzájutni ilyen különleges forrásvízhez.
A tiszta vizünket is lehet azonban még jobbá és akár rosszabbá is tenni – ezt ecseteli részletesen Emoto és Fliege a könyvükben. A víznek ugyanis információtároló képessége van! Az az információ, amit a víz tárol, bejut a szervezetünkbe és hatást gyakorol rá! Ha használtál már homeopátiás szert vagy a Healy készüléknek az információs mezőre ható programjait (rezonancia programok), akkor tudod, miről beszélek.
Az információnak, a víz információjának tehát komoly hatása van a szervezetünkre. Emoto szerint akár gyógyító hatása is. A speciális víz kristály fényképező módszerével különböző vizeket vizsgált, köztük híres gyógyforrások vizeit. Ezek a gyógyforrások a maguk természetes valójában csodálatos kristályszerkezettel rendelkeznek. Ha azonban nincs a közelünkben gyógyforrás, mi is tehetünk azért, hogy az ivóvizünk kristályszerkezete szép legyen: mondhatunk neki szép szavakat, játszhatunk neki szép zenét, megszólaltathatunk mellette tibeti hangtálat – ezek Emoto tippjei.
Vaszati tanárunk, Marcus Schmieke további lehetőségeket ajánlott. Ezek közül a legegyszerűbb: tegyük az ivóvizünket (amit lehetőleg üveg edényben tároljunk, ne műanyagban!) egy Sri yantrára, azaz használjuk a Sri yantrát poháralátétként. Ennél egyszerűbb lehetőséget most hirtelen nem is látok arra, hogy az ivóvíz, amit megiszunk pozitív hatású legyen.
Itt egy pillanatra álljunk is meg és képzeljük el sok-sok ember dolgozóasztalát, étkezőasztalát, vagy dohányzóasztalát. Az asztalon ott hever a napi sajtó vagy egyéb iratok. A pohár víznek már alig jut hely, így ráteszik az újságra – nehezéknek is jó lesz… Na de mi történik ekkor a vízzel? Ugye már tudod? Átveszi az újságban található sok-sok negatív hír információját, amit utána „mi” szépen megiszunk!
Így is túl sok a negatív információ, ami egész nap ér bennünket. Háttérzajként szól a rádió, a tévé, hallunk valami pletykát vagy rossz hírt, beszól valaki a villamoson… Ez a sok-sok negatív információ (néha talán egy-egy pozitívval fűszerezve) bekerül a saját információs terünkbe. Bekerül az információs mezőnkbe, amit morfogenetikus mezőnek is hívnak, és Emoto logikáját követve, a testünk is elraktározza ezeket az információkat, hiszen a testünk túlnyomó többsége víz… (Korábban részletesen kifejtettem, hogy a hangoknak milyen jövőformáló erejük lehet. >>)
Tehát, a minimum, amit tehetünk magunkért (és ez tényleg nem bonyolult), hogy odafigyelünk arra, hogy az ivóvizünket milyen információk érik. Legyen legalább egy Sri yantra poháralátétünk otthon és egy a munkahelyünkön, gondoskodjunk jó minőségű tiszta vízről és igyunk olyan vizet, ami támogat bennünket!
Hogy miért pont a Sri yantra van a poháralátéten? Választhattuk volna bármelyik Vaszati yantránkat, de azok mind valamilyen speciális helyzetre valók. A Sri yantrának van olyan különleges geometriája – emiatt a yantrák királyának is szokták hívni -, ami minden helyzetben segítséget nyújt, minden helyzetben és bárhol elhelyezve emeli a tér energiaminőségét és javítja az ivóvíz minőségét. Ide kattintva találsz további érdekességeket a Sri yantráról. >>
Ha ennél is tovább akarunk menni, akkor használjuk a Marcus Schmieke MagHealy készülékének a víz-programozó programjait és lássuk el az ivóvizünket olyan információkkal, amelyekre a testünknek éppen szüksége van.
Ha egyikre sincs lehetőségünk, akkor legalább arra figyeljünk, hogy a vizes poharunk minél szép környezetben legyen, távol a mobiltelefontól és persze semmiképp se használjunk kedvezőtlen információkkal teli napilapot vagy egyéb iratot poháralátétként! A vizet természetesen lehet mantrákkal, imákkal, szép zenével is szép kristályszerkezetűvé, ezáltal kedvezővé tenni. Ezt is meg lehet próbálni, bár nem biztos, hogy erre mindig van lehetőség.
A lényeg, hogy legyünk tudatosak a víz, különösképpen az ivóvíz ránk gyakorolt hatásáról és tegyünk meg mindent azért, hogy ez a hatás kedvező legyen!
Kedves Edit!
A konyhánk keleti fekvésű, keletre néző ablakkal. A munkafelület a konyha nyugati fala mentén van, kb. északon a mosogatógép és az északkeleti részen a hűtőszekrény van, ezeknek a tetejét is rakodófelületként hasznosìtjuk. Elektromos berendezés lévén gondolom, pl. a hűtő a tűz elemet képviseli, akkor nem tanácsos a tetején a vizes kancsót elhelyezni? Köszönöm előre is a választ.
Kedves Tünde!
Valóban jól gondolod, a hűtőszekrény tetejére inkább ne tedd a vizeskancsót. Persze egy konyhában nehéz olyan helyet találni, ahol nincs semmilyen elektromos berendezés, de pont a hűtőszekrény az, ami folyamatosan üzemel, tehát annak a tetején nem tartanék ivóvizet.