Legutóbbi írásomban – a pénzügyekkel kapcsolatban – boncolgatni kezdtük azokat az ellentmondásokat, amiket felfedezhetünk a Vaszati és a Feng Shui között. Annak, hogy erről itt most szó esik két oka van: az egyik, hogy nagyon sokan kérdezitek, hogy mi a különbség a két rendszer között, a másik pedig, hogy nagyon sokan írtátok nekem, hogy a Feng Shui nem hozott az életetekbe olyan áttörést, amire vágytatok.
Amikor pénzügyekről van szó, a Vaszatiban elsősorban az észak jelentőségét szoktuk kiemelni. Tudni kell azonban, hogy nem az észak az egyetleg olyan égtáj, aminek kapcsolata van a pénzzel – annak ellenére, hogy az észak van a legszorosabb kapcsolatban vele. Ez alapján tehát kijelenthetjük, hogy a Vaszatiban nincs gazdagság sarok – mint ahogy nincs szerelem és egyéb sarok sem. Fontos megérteni, hogy otthonunknak minden egyes égtája hatással van arra, hogyan néz ki a pénztárcánk – kezdve attól, hogy megkeressük a pénzt, elköltjük, befektetjük, kamatoztatjuk, vagy éppen elveszítjük. (Az egyes égtájak és a pénzügyek kapcsolatát minden részletre kiterjedően elmagyarázza a Vaszati pénzügyi programja.)
Mint tudjuk, a Feng Shuiban nagyon sok irányzat, iskola létezik – van olyan, ami figyelembe veszi az égtájakat (iránytűiskola), van, ami nem (Bagua), van, amit Amerikában találtak ki, van, aminek eredeti, kínai gyökere van. Van olyan is, amit minden évben újra kell számolni (repülőcsillag), mert egyik évben még ez a jó nekem, a következőben valami más.
A gazdagsággal kapcsolatban elég sok furcsaságot hallottam és olvastam a különböző Feng Shui iskoláktól. Az egyik azt mondja, hogy a gazdagság és siker területe a bejárattal szemközt, a bal oldalon található sarok. Egy másik helyen még hozzáteszik, hogy az a jó, ha ez egyúttal a lakás déli része. Az iránytű iskola viszont azt mondja, hogy a gazdagság sarok délkeleten van. Szinte mindenhol – a sok-sok ötlet között felmerül, hogy legyen a gazdagság sarokban (a gazdagságra utaló szimbólumokon, tisztaságon és egyéb kedvező dolgokon túl) akvárium vagy csobogó – vagyis víz. (Erre még visszatérünk!)
Ha a Vaszatival vetjük össze ezt a tippet, akkor délkelet esetén kifejezetten helytelen a víz jelenléte, ha pedig a főbejárathoz viszonyítunk – akkor lehet, hogy jó helyre kerül a víz, lehet, hogy sem… Ebből is látszik, mennyire fontos eldönteni, mit szeretnél követni, a Vaszati vagy a Feng Shui tanításait, mert egész biztos, hogy lépten-nyomon ellentmondásba fogsz keveredeni, ha a két rendszert párhuzamosan szeretnéd használni. Ha a Feng Shuit választod, egy kicsit nehezebb dolgod van, mert ott még a különböző iskolák közül is választanod kell. Ez esetben jól nézd meg, hogy kire hallgatsz melyik rendszert választod, mit fogadsz el, mert az egyes Feng Shui iskolák sok mindenben ellentmondanak egymásnak.
Most térjünk vissza a gazdagság sarokra és a vízre!Évekkel ezelőtt olvastam egy cikket, amelyben Magyarország legelső és a mai napig leghíresebb Feng Shui tanácsadóját faggatták a gazdagság sarokról. Ezt mondta a gazdagság sarokkal kapcsolatban: „Nem túl szerencsés, ha lakásunkban erre a területre esik a vécé, a fürdőszoba, a mellékhelyiség, a mosdó, ezen a részen ugyanis otthonunkból kifelé áramlik a víz. Sok iskola úgy tartja, helyes, ha erre a területre csobogót vagy akváriumot helyezünk, véleményem szerint azonban ez a nézet felülvizsgálandó.” Ugye észrevetted, hogy nincs egyértelmű álláspont a víz és a gazdagság sarok kapcsolatáról?
A cikk így folytatódik: „A kínaiak mind a mai napig csak csöpögtetve engedik át a Feng Shui ismeretét, ugyanis – érhető módon – szeretnék megőrizni vezető pozíciójukat. A kezdeti időszakban nagyon sok tévhit terjedt el a Feng Shuiról, sokan nem a valós iskolákban megszerzett tudást adták tovább, hanem kitalált tanácsokkal látták el az érdeklődőket. A különböző helyekről származó információkkal is érhetünk el eredményt, de közel sem tudnak megmozgatni olyan nagy energetikai rendszereket, mint a Feng Shui valódi tudományával.”
Van még jó néhány dolog a Feng Shuiban, ami nem csak saját magával keveredik ellentmondásba, hanem a Vaszatival is. Ez csak egy kis ízelítő volt, most nem kívánok mélyebben belemenni a témába. Biztos vagyok benne, hogy akinek jó tapasztalatai vannak a Feng Shuival kapcsolatban, annak sikerült egy olyan iskola képviselőjével találkozni, amelynek a gyökerei évezredekre nyúlnak vissza és amelyet még nem manipuláltak maguk a kínaiak sem. Akinek viszont nincs jó tapasztalata, nem érez pozitív változást az életében, feltehetőleg olyan iskolával találkozott, aminek vajmi kevés köze van az eredeti tudományhoz. (Én személyesen nagyon sok ilyen emberrel találkoztam…)
Hogy ezek után velem tartasz és tovább ismerkedsz a Vaszatival, vagy maradsz a Feng Shuinál, azt rád bízom. Itt, ezen a fórumon továbbra is a Vaszatira fogunk összpontosítani.
Kedves Edit! A klasszikus feng shui, melyet én is képviselek, szintén nem használja a gazdagság sarkot,…az ellentmondások, melyekre az idézetedben utaltál, tudatlanságból erednek. Ahogy látom, Te marketing fogásnak használod a vaszati és a feng shui összehasonlítását, melyből mindig a vaszati kerül ki „győztesen”. Ez az én felfogásommal ellenkezik. Úgy gondolom, hogy mindegyikre szükség lehet, ahogy színházból, étteremből, stb is több van és mindenki a saját igényei szerint választ. Számomra a valódi összehasonlítás izgalmas lehet pl. egy lakás esetében: milyen szemlélettel közelíti meg a vaszati, és mivel a feng shui, miben rejlik a harmonizálás különbsége. Ez pozitív megközelítése a különbözőségnek, izgalmas szakmai kihívás nekünk, és érdekes olvasmány azoknak, akik bizonytalanok.
Üdvözlettel:
Jobbágy Mária
klasszikus feng shui tanácsadó (FSRC)
Kedves Edit!
A gazdagságsarkot alkalmazó „fengshui” 1986-tól létezik csupán, Amerikában alkotta meg Thomas Lin Yun. Ennek a módszernek nincs semmiféle nyoma az ősi Kínában. Az előző cikkben leírtam, mi a valódi fengshui. Megkértelek, hogy gondold át alaposan a mondandódat, ha a fengshuiról írsz. Ha láthatóan féligazságokra, tévhitekre alapozva támadsz valamit, amit nem ismersz kellőképpen, az nem használ sem a Te hitelességednek, sem a tradicionális fengshui szakembereinek.
„Van olyan is, amit minden évben újra kell számolni (repülőcsillag), mert egyik évben még ez a jó nekem, a következőben valami más.”
A Repülő Csillag módszernél valóban használunk évi felülvizsgálatot, ám ha a tanácsadó jól dolgozott a kezdeti felmérésnél, akkor változtatásra ritkán kerül sor, nagyobb átrendezésre pedig soha. Az évi felülvizsgálat pusztán egy finomhangolás, ami továbbra is építés során létrejött alapenergiákat veszi figyelembe, ám szükség esetén újabb javaslatokkal segíti az évi energiákkal való összhangot.
Szívesen adunk felvilágosítást feng shui kérdésekben, akár Neked, akár bárki másnak. A nevemre kattintva megtalálhatsz, a korábban közölt honlapcímen pedig hiteles információkat találni a kínai tradicionális módszerekről.
Üdvözlettel,
Hornyánszky Simon
senior fengshui tanácsadó (FSRC)
Kedves Mária
Többször elolvastam Edit írását, és nem találtam marketing fogást benne. Olvastam viszont jó tanácsokat azoknak, akik a Feng shuinál szeretnének maradni. Bizony, nem jó az energetikai rendszereket keverni, mert a fejekben is keveredés van ilyenkor, amit érdemes rendezni.
Vajon miért ez a sértettség benned? Vajon Te elfogadod-e, hogy a Feng shui mellett van Vaszati is, és van, aki azt alkalmazza… Ha számodra izgalmas az az összehasonlítás, amiről írtál, tedd meg te, közben rájöhetsz, hogy egy ügyön dolgoztok mindketten, Te és Edit. Talán lehetnétek barátok…talán lehetne együttműködés… saját és mindenki örömére
Kedves Kornélia,
remek az észrevételed, én is pont ezt az ajánlat tételt olvastam Mária írásában 🙂
Nita
Kedves Edit.Kérem irja meg, hogy pontosan melyik a gazdagság sarok, mert már össze vagyok zavarodvaEddig ugy tudtam, hogy észak-keleten nem jó ha tárolásra használt helyiség van,ezt megpróbáltam levédeni egy tükörrel. és ugy értelmeztem, hogy friss vizet kell ott tartani.Várom válaszát ill.segitségét.
Kedves Edit! A soraidat olvasva az az érzésem támadt, hogy szeretnéd bizonygatni, hogy amit Te képviselsz, egyértelműen az Az Igazi, a követendő rendszer. Természetesen „döntse el a kedves olvasó, hogy melyik rendszernek hisz”, DE közben többször elhangzik, hogy „sokan mondták, hogy a Feng Shuiban ez és ez nem működik, ez és ez ellentmondásos” – és aztán megint: „de persze majd az olvasó eldönti, hogy kinek-minek hisz”, stb…:-))) Ez a cikk egyértelműen a Feng Shui ellen irányul, ami manapság (is még) ismertebb, mint a Vaszati – és átjön az írásodból, hogy ez Téged bizony zavar. És Te így „harcolsz” ez ellen: lehúzod a másik rendszert. Számomra hitelesebb és szimpatikusabb volna, ha a saját területedet mutatnád be elsősorban és nem a Feng Shui ellen irányulna az írásod, fölösleges az összehasonlítgatás és annak a bizonygatása, hogy Nálad van a Bölcsek Köve…:-) Nem a másikat kell lehúzni, rombolni, hanem a saját területünket építeni. Ahogy Mária is mondta, egy pozitív szemléletű összehasonlításnak több értelme volna a bizonytalan olvasók számára.
Aki nem fengshui hívő, csak érdeklődő, mint én, annak pedig rögtön az jön le, hogy a fengshuisok csak azért olvassák ezt a blogot, hogy rögtön reklámozhassák magukat. Úgy látszik, hogy a repülő csillagjuk zuhanásban van. Ennyit arról, hogy itt ki bizonygatja maga hitelességét.
A vaszatiban engem pont a tiszta átláthatósága fogott meg. Régebben sok fengshui könyvet olvastam és egyik ellentmondott a másiknak. A laikus erre mit lépjen? Persze, csak a hiteles forrásban higgyen, mondja magáról mindegyik fs tanácsadó.
Edit, Neked nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, amit eddig itt megosztottál. A kötekedők ne szegjék a kedvedet!
Kedves Zoltán!
A fengshui nem hit kérdése, semmilyen hiteles módszernek nem szabadna annak lennie.
Sajnos amit írsz a hazánkban megjelent könyvekről, az igen kevés kivételtől eltekintve igaz. Azok a kötetek csupán a fengshui nevet igyekeznek meglovagolni. 🙁
A megfelelő tájékoztatás pedig nem reklámozás, hanem alapvető kötelessége minden önmagát hitelesnek valló szakembernek. Ha megnézed, csak olyan cikkekhez szóltunk eddig hozzá, amiknél a fengshuit becsmérelték indokolatlanul.
Ha kicsit kitekintünk hazánk határain túl, láthatjuk, hogy világszerte megbecsült építészek, fizikusok, környezetmérnökök kutatják és alkalmazzák a tradicionális fengshuit. Fontos, hogy tisztán lássunk, józanul döntsünk, és ne ragadjunk le az elmúlt évtizedek „ezoterikus korszakában”, a tévhitek és babonák világában!
Véleményem szerint érdemes Editnek a saját szakterületére, a Vaszatira összpontosítani, más szakterületekről pedig csak alapos tájékozódás után írni.
🙂 A Vaszati átláthatósága nem abban gyökerezik-e, hogy erről a rendszerről eddig csak egyetlen embertől olvastál eddig, míg a Feng Shuiról igen sok forrás és könyv áll mára rendelkezésre?;-) Miután annak több iskolája és irányzata létezik, így teljesen természetes, hogy „ellentmondásokba” is ütközünk – de nem lehetséges az is (akár, esetleg, netalán…), hogy mivel Kína igen nagy és már évezredekkel ezelőtt is az volt, a különböző részein egyszerűen különböző szabályrendszereket dolgoztak ki, amelyek – megfelelően alkalmazva! – egymástól függetlenül is megbízhatóan működnek? Ahogyan bizonyára a Vaszati is…:-)
Valahogy én is úgy vagyok ezzel, hogy csak könyvek vannak és azokon belül zagyválások vannak Feng-shuis álcában.
Néhány ötlet és tanács okés, de sokszor nem értelmes instrukciókat találok bennük, és túl van bonyolítva minden, hogy nagyon fontosnak tűnjön ami le van írva bennük. Közben meg semmi értelme az egésznek és sokszor nem is életszerűek.
Pl. ha nekünk déli a konyha ahol nagy ablak van és igazából oda kéne pakolnom mindent hogy védjem a jó energiát ,akkor hót sötét volna bennt. Ezt is az építészet okozta, mert a szomszédunk háza a miénkkel össze van háttal építve. Akik tőlünk észak-keletre vannak. Ezért ha akartuk volna sem úgy sikerült felépíteni a házat.
Na most mit tegyek én pl. feng-shui vagy vaszati szempontból, ha imádom a narancssárga színt de egyik sem ajánlja a déli konyhámba.
Amiben ezenkívül sötétbarna konyhabútor, és fehér-mákos járólap van, és fehérre meszelt falak. Milyen legyen pl. a függönyöm, mert valahogy semmilyen szín nem tetszik ebbben a helyiségben.
Erre még sehol nem olvastam jó ötletet és megoldást.
A főbejáratunk déli, délnyugati, a ház viszi a pénzt szépen apránként.
Eddig egyedül a észak szabaddá télele, és a dél elzárása tünt jó
ötletnek. Valamint a dél-kelet, kelet nyitása pozitívum.
De csak a falak mentén tudunk zárni és az ajtóknál nyitni.
Igen, ezzel én is egyetértek, sajnos összezavar az összehasonlitgatás, és a lényeget nem értem.Arról kellene bővebben irni,hogy mit és hogyan tegyünk gazdagságunk érdekében, mert sajnos ez egyre több embert foglalkoztat és érint.
megveszed a cd-t és megtudod 🙂
Kedves Edit!
Olvastam, hogy temető közelében nem túl szerencsés dolog lakni.A helyzet az, hogy egyelőre lépni nem tudunk innen, mégis hogyan tehetném jobb adottságúvá a házat.Ahogy néztem, az észak, északkeleti oldal is a temető felé néz, milyen lehetőséggel tudnék az érkező energiáknak pozitív töltetet adni?
Régóta figyelem ezt a blogot, de még soha nem szóltam hozzá. Először is szeretném megköszönni neked kedves Edit, hogy ilyen sokat adsz nekünk, ráadásul önzetlenül és ingyen. Korábban kipróbáltam a fengshuit, az eredemény: válás + a vállalkozásom is tönkrement.
Ezzel kapcsolatban meg is kérdezném, hogy okozhatta-e ezeket a problémákat az, hogy délnyugaton volt az akváriumom? A lakás közepére pedig egy nagy követ tettem. Mindkettő fenshui tipp volt, de már mindkettőt elraktam máshová. Az akváriumnak csak északnyugaton találtam helyet, északra nem tudtam tenni. Itt jó helyen van?
Gabi
Érdemes feltenni a kérdést: miért tetted ki ezeket a tárgyakat? Milyen megoldást vártál pusztán tárgyak elhelyezésétől? Ahonnan e „fenshui tipp”-eket kaptad, vajon kielégítően elmagyarázták-e, s megértetted-e, hogy mi a szerepe e megoldásoknak, pontosan miben és hogyan változtathatják meg az életedet? Annak ellenére helyezted-e el őket, hogy számodra zavaró volt a „tippek” javasolta helyen (máskülönben miért raktad volna át később máshova)? A „tippek” szerzője vajon tisztában volt-e az életkörülményeiddel? Otthonod és környezetének gondos elemzése után adta-e, személyesen neked, a te konkrét helyzetedre vonatkozóan vagy általánosan szólt bárkinek?
ez komoly, vagy viccelődsz velünk?
Kedves Gabi,
ez komoly, vagy viccelődsz velünk?
Szia!
Nem kötekedés, de ki visel el egy nagy követ a lakás közepén kerülgetendő?
Az agyamra menne. Én is elhúznék.
Kedves Edit! Az anyagi helyzetünk a béka bizonyos része alatt. A feng shui szerint pakoltam mindent a házban,de nemhogy javulna,egyre rosszabb.. Segítségre lenne szükségem. S.O.S
Ugye nem kizárólag a Feng Shuitól vagy Vaszatitól várjátok az életetek javulását…?:-) Megfelelően (!) alkalmazva nagyszerű rendszerek ezek, esélyeket és százalékokat adnak hozzá a javuláshoz, nyilván nem elhanyagolható a pszichés hatásuk is sem (amivel semmi baj sincs, sőt), de egyik vagy másik élettér-rendező rendszerre fogni kizárólagosan egy-egy életterület javulását vagy megromlását… Hááát, szerintem ez erőteljes felelősség-áthárítás. Mint amikor gyógyszert kapkodunk be, hogy meggyógyuljunk – ott ugyanígy kívülről várjuk a segítséget, mondjuk önismeret és személyiség-fejlesztés helyett…
Végre valaki rámutat a lényegre! Köszönöm! 🙂
😉
Flavia 🙂
Ezek az eszközök is lehetőséget kínálnak arra, hogy a figyelmünket ráirányítsuk a területre, foglalkozzunk vele, de a valódi változás bennünk kell, hogy végbemenjen. Az eszközök csak segítenek, de ha puszta külsőségként alkalmazzuk, nem történik semmi. Nem a rendszer nem működik, az hittől független, hanem a változás nem indul be bennünk, hiszen mint tárgyakat kiraktuk, de energetikailag nem engedtük beépülni.
Például: Kirakom a gazdagságsarokba a békát, rendet rakok Északon, víz, tükör van, és nem történik semmi. Elgondolkodom, hogy állok én a pénzzel, elfogadom, vagy gürcölni kell érte, ha miután végiggondoltam, beengedem, elfogadom, szeretem, (pl.a pénzt) indul meg az energiaáramlás. Viszont ha kirakom, és szinte ösztönösen elkezdek másképp viszonyulni a pénzhez, gondolhatom, hogy a tárgyak hatására van változás, de valójában a tárgyak segítettek a figyelmem fókuszát ráirányítani, bennem történik a változás, ami kivetül a környezetembe.
…és a vaszatinál is valószínűleg pont így működik 🙂
Kornélia, részben egyetértek, „amint kint, úgy bent”, így a külső változtatás indítHAT el belső változást, mint ahogyan az is igaz, hogyha mosolygunk, attól jobb kedvünk lesz, nem csak fordítva. Ugyanakkor én azt tapasztalom, hogy sokan hozzászoktak ahhoz, hogy egy külső rendszer vagy segítő „varázspálcával” majd javít a helyzetemen és nekem akkor már nem is kell tennem semmit. Azt is mondhatnám, hogy ez lelki alkat, embertípus kérdése. Szerintem egy jó élettér-tanácsadónak – legyen az bármelyik rendszer, úgysem itt fogjuk most eldönteni, melyik jobb vagy sem, mindenre van és lesz példa és ellenpélda is – fel kell hívni rá a kliens figyelmét minden esetben, hogy csupán a tárgyak helyezgetése önmagában nem elég. Elindíthat valamit, mondjuk úgy, egy kisebb-nagyobb hullámot (ennek mértéke rengeteg mindentől függhet), amit meg lehet lovagolni – de a változásért meg is kell.
No, egy szó mint száz, ahogyan a legelején írtam, én egy terület tanácsadójaként nem a konkurens területet húznám le minden második bejegyzésben, számomra ez érdeklődőként nem hiteles, erőltetett és méltatlan. Hanem például sikertörténeteket, esettanulmányokat írnék a SAJÁT területemről – a többit pedig a kedves olvasókra bíznám…:-)
Kedves Edit!
köszönöm eddigi válaszaidat!Kérlek magyarázd meg miért nem jó az északi konyhában a tükör?nemkem van egy nagy mert a konyhám átmeneti, a ház másik (mama lakta) részében van a nagy konyha.Tehát a mostaniban ablak helyett egy ajtó van ami a garázsba nyílik (később mosókonyha lesz).Szóval az ajtót beborítja egy tükör amitől nagynak és barátságosnak érzem a teret és jobban érzem magam bent. A zöld jelen van itt van az én kis budha yantrám:)és tényleg jól mutat plusz a sárga falon zöld tapéta csík van!
Lenne még egy kérdésem remélem válaszolsz rá. Valószínűleg tartom hogy 2012 és 2015 között pólusváltás fog történni,nem tudhatjuk pontosan mi lesz a következménye,sok féle álláspont van. Szeretném megkérdezni a véleményed illetve a vaszati álláspontját.
Köszönöm
Kedves Mindenki, Főleg Mária!
Én 2 különböző iskolában végeztem (Magyarországon és Amerikában) Feng Shui-t. ELméletileg tanácsadó lehetnék duplán. Először az én saját lakásomban, majd rokonaim , barátaim lakásán próbáltam ki. Nem tagadom voltak változások, de mondhatni , igen csekély mértékben. Ezen felül egy közismert magyar Feng Shui tanácsadást nyertem egyik rádiótól. Azt a változtatást is megcsináltam, mégse történt igazán változás.Ezért inkább nem adtam senkinek sem tanácsot, mert az nem biztos, hogy olyan mértékű változást hozott volna, mint a megrendelő várt volna a pénzéért. Amikor megismertem a Vaszatit /Vastu-t, és csak egy kicsi területen alkalmaztam, mint egy varázsütésre drasztikusan pozitív változás történt. Ekkor elkezdtem szépen megváltoztatni a lakás többi pontját is, a szerint, ahogy tanácsolta nekem egy Vaszati szakértő. Érdekes módon kb egy hónapon belül megváltozott minden. Én a tapasztalataim által győződtem meg arról, hogy melyik módszer vezet inkább a várt eredményre, mégse mondom, hogy a Feng Shui rossz és felhasználta a Vastu tudást és sajátjaként „adja el”. Azért nem teszem,mert hiszek a választás szabadságában és főleg, hogy ha valaki hisz a Fengh Shuiban akkor örömmel kérje egy szakértő segítségét. Én egyébként nem hittem a Vaszatiban, mert ennyi rossz tapasztalatom volt. Mégis működött.
Köszönöm.
Kedves Andrea!
„Én 2 különböző iskolában végeztem (Magyarországon és Amerikában) Feng Shui-t. ELméletileg tanácsadó lehetnék duplán. Ezen felül egy közismert magyar Feng Shui tanácsadást nyertem egyik rádiótól. Azt a változtatást is megcsináltam, mégse történt igazán változás.Ezért inkább nem adtam senkinek sem tanácsot, mert az nem biztos, hogy olyan mértékű változást hozott volna, mint a megrendelő várt volna a pénzéért. Én a tapasztalataim által győződtem meg arról, hogy melyik módszer vezet inkább a várt eredményre…”
Nagyon jól tetted szerintem, hogy tapasztalatok alapján vizsgálódtál és mérted fel a módszerek határait. Sajnos fengshui néven többféle módszert gyakorolnak (többüknek köze nincs a kínai hagyományhoz), és ezeket sem azonos minőségben. De vajon általánosan fengshuit kell-e okolni azért mert egy fengshui néven „eladott” módszer nem vált be?
Egy analógia: Ha az embernek nem válik be egy X márkájú gáztűzhelye, vajon célravezető-e általánosságban gáztűzhelyeket okolni? Ha többféle gáztűzhelyet kipróbált már az illető, és egyik sem vált be, akkor nyilvánvaló, hogy kialakul egy kétsége a gáztűzhelyek működőképességét illetően, és az is előfordulhat, hogy egy rezsó vagy egy elektromos főzőlap tökéletesen beválik számára. De ettől még nem jobb a rezsó a gáztűzhelynél, vagy egyik gáztűzhely a másiknál. Más-más eszközök, más-más korlátokkal és lehetőségekkel.
Maga a feng shui egy kifejezés, melynek jelentése: a környezet kisugárzásának (qi avagy csí) kiaknázása és összegyűjtése (víz), majd megóvása a szétszóródástól (szél). Sokkal inkább földrajz, környezettanulmány, fizika, matematika, mint lakberendezés.
Én is emellett teszem le a voksom.
Amióta apróságokat változtattam vaszati szerint, pedig csak kontárkodva olvasok bele és próbáltam ki, de már látom változást.
Mindazonáltal, fontos hogy akarjunk és változtassunk is ,mert anélkül semmit nem ére az egész szándék.
ráadálul a feng shui az írja hogy tgeyke a gazdagság sarokba sok üres edéyt ami majd vonzza a pénzt és stb. addik ok, hogy odatettem, de amióta raktami is bele pár bigyót ami kedves a szememnek azóta folymatossá vált az egész befolyás. Ja, és ez északon is van.:)
Hihetetlen, hogy ezek a Feng Shuisok mit össze acsarkodnak itt. Mondjuk elég gusztustalank, hogy ezt pont itt teszik. Dehát, ez is csak őket minősíti.
Hát, én nem is csodálom, hogy hullóban van a csillaguk, mint ahogy itt már valaki írta.
Nekem az a vicces az egészben, hogy mindegyik bizonygatja, hogy az ő iskolája a hiteles. Egy báguás tutira azt monjda, hogy ő a hiteles, egy csillagos azt, hogy ő, az FTC-s meg azt, hogy csak és kizárólag ő. 🙂
Csodálkozik még valaki azon, hogy xy-nak még mindig nem világos, hogy hol van a gazdagság sarok? 🙂
Kedves Vaszatisok! Ne haragudjatok, de ezt muszáj volt megírnom.
Egyébként nekem egyre jobban bejön a Vaszati. Hajrá!
Hajrá Fradi! Ha már az FTC is szóbakerült. 🙂
Jaj, mi lesz, ha most egy Újpesti is olvassa ezt? :)))
Máté!
Végre ,végre!!!:-)))
Olvastam a beírásokat és azon gondolkoztam miért nem a saját blogjukat csinálják(Simonka és Mária)Azután rájöttem minél többet írnak ide annál kedvezőbb lesz az Editnek.(Weblap találat stb…)úgyhogy erre tényleg csak azt lehet mondani,hogy hajrá Fradi!!
„…..én a vízilovakkal vagyok!” és hajrá Fradi, a zöld egy nagyon szép szín.
A Feng Shui, pozitív térrendezés, művészet és a keleti kultúra része. A lényegét abban látom, hogy egészséges, tiszta szép környezetben az életenergiák is szabadon, egészségesen működhessenek. Tehetsz bármit, bárhová, ha rendetlenül szétdobálsz mindent, ha nincs igényed a normál tisztaság fenntartására, akinek a környezete zavaros, annak a fejében, a lelkében is a káosz uralkodik, ez az életforma megbetegíthet. A szerencse és gazdagság sarok nem csak az anyagi, vagyonbeli, vagy a pénzügyekre korlátozódik, hanem a lelki és érzelmi gazdagság kiteljesedésére. A keleti kultúrák, művészetek jelképrendszerekben, árnyaltan fogalmaznak, mi európaiak ezt nem értelmezhetjük „szó szerint”. Azt érdemes alkalmazni, ami a mi gondolkodásunkba, életvitelünkbe, habitusunkba is beleillik. Csodálatos világ, amit hiteles irodalom felhasználásával, stb. meg lehet ismerni, de ne felejtsük el, hogy Magyarországnak, a népi kultúrájában, múltjában is számos jelkép, jelképrendszer található, amit kevéssé ismerünk….(tulipános, virág-jelképek, kerék-motívumok stb.). Van miből meríteni hiszen színes és sokféle a világunk, az életünk. Valamennyit tisztelnünk kell, de főként egymást! Amint ez megtörténik, a térrendezés is működni fog.
Névi
Üdv! A téma iránt érdeklődőként kellemetlenül esett a cikkek olvasása közben, hogy más tradíciók irányzatait minősítik (hiszen tudjuk, hogy napjainkban a legtöbb ősi tudásnak vannak felhígult változatai a világon, még a vasztunak is, ugye.. hm) Szerintem mindenkinek jól esne, ha a cikk írója lassan állást foglalna a hozzászólások kapcsán.
..és nézzünk picit magunkba, illik-e ilyen komplex rendszerekhez amolyan nyugati módra hozzáállni (mint itt érezhető egy-egy véleményben), hogy mint fejfájásra aszpirint használjunk ötleteket a lakásunkban komoly életvezetési problémáinkra.
A körülöttünk lévő tér rendeződése hat a belső testi-lelki-szellemi energiamintázataink rendeződésére, ám a változásért nekünk magunknak is tennünk kell, belül, odafigyelve, tudatosan, a szellem szintjén is – hogy bekövetkezhessenek a kívánt változások.
Köszönöm a sok-sok hozzászólást!
Érdekes volt olvasni a véleményeiteket.
Már abban a pillanatban, amikor megírtam és közzétettem ezt a cikket, tudtam, hogy nagyon megosztja majd az idelátogatókat. Ez teljesen természetes.
A viták és a nézetbeli különbségek késztetnek bennünket gondolkodásra és kreativitásra, és ez viszi előrébb a világot.