Ha körülnézek egy családi házakkal teli utcában vagy megnézek néhány családi ház tervet, legtöbbször azt látom, hogy a ház délnyugati részén van egy terasz, északkeleten pedig a mellékhelyiségek. Ha történetesen keleti az utca, akkor a délnyugati teraszhoz általában egy északkeleti garázs tartozik, ritkább esetben a garázs helyett egy szoba. (Na ennek már örülök, de ez nagyon ritka.) De még akkor is, ha északkeleten szoba van, a délnyugati terasz szinte garantált…

Sokáig úgy gondoltam hogy ez főleg hazai sajátosság, de sajnos nem. A ház délnyugati részét szinte minden országban sikerül valahogy elrontani: vagy ott van a bejárat, vagy egy nagy terasz, vagy valamilyen bővítmény…

Az utóbbi időben többször is szembejött velem a délnyugat problémája és úgy látom, nagyot kell ahhoz változnia a világnak, hogy végre a házak délnyugati része úgy legyen kialakítva, hogy az támogassa a lakókat.

Mit kell tudni a délnyugatról?

1.) Elemek: Délnyugaton az elemek közül a föld elem van jelen, amely azt sugallja, hogy ha rendben van a délnyugat (kellőképpen nehéz, „földes”), akkor a lakók stabil alapokra számíthatnak, az életüket ez a stabilitás jellemzi majd mind az egészség, mind a munka, karrier, pénzügyek, mind a kapcsolatok terén. Lesz az életüknek egy olyan komoly alapja, amire lehet építeni.

Ezt az ábrát már láthattad. Otthonunk Vasztupurusa mandaláját ábrázolja annak hét fő csakrájával együtt.

Ezt az ábrát már láthattad. Otthonunk Vasztupurusa mandaláját ábrázolja annak hét fő csakrájával együtt.

Otthonunk olyan, mintha a második testünk lenne. Északkeleten van a fejünk, délnyugaton a lábunk és a fenekünk és a délnyugati mahamarma ponttal esik egybe otthonunk első csakrája, amely a stabilitásért felel. A délnyugat tehát megmutatja, hogy mennyire állunk két lábon a talajon, mennyire megalapozott az életünk.

2.) Bolygók: Délnyugaton a bolygók közül Rahut találjuk, akit a védikus asztrológiában Ketuval együtt gonosztevő bolygóként szoktak emlegetni. Ha a horoszkópunkban jól helyezkedik el, akkor lehet jó hatása: anyagi értelemben támogathat, elismertséget, hatalmat hozhat. Ha azonban nem jól helyezkedik el, akkor erősíti a mohóságot, erőszakosságot, tudatlanságot, őrültséget. Ugyanez vonatkozik az otthonunkra is: Rahu mindenképpen ott van délnyugaton, de ha a délnyugati területet megfelelően használjuk, akkor nem kell Rahu hatásától félnünk.

Itt megjegyzem, hogy az említett másik gonosz bolygó, Ketu északkeleten van jelen Jupiterrel együtt. Ha az északkelet nincs rendben, akkor Ketu negatív hatása erősödik, míg Jupiter kedvező hatása gyengül.

Képzeld el azt a gyakori helyzetet, hogy délnyugaton van a ház bejárata, északkeleten pedig a vécé. Olyan nagyon nem is kell ezt elképzelni, mert nagyon sok ilyen épület van, lehet, hogy Te is pont ilyenben élsz. Mi történik ekkor? A délnyugati a bejárat miatt Rahu hatása túlságosan felerősödik, mivel a főbejárat ura szintén Rahu! Ha pedig északkeleten van a vécé (ami sajnos nagyon gyakori) akkor Ketu hatása duplázódik északkeleten, mivel a vécé ura Ketu. A délnyugati bejárat és az északkeleti vécé tehát egy olyan súlyos hatású kombináció, amit mindenképpen el kell kerülni! Ha pedig ilyen házban vagy lakásban élsz, sürgősen korrigálni kell az északkelet-délnyugat tengelyt!

3.) Nagyhatalmú személyek: Vasztupurusa (a ház ura) történetéhez hozzátartozik, hogy minden egyes testrészére rátelepedett egy-egy nagyhatalmú személyiség, többségében félisten. Ezek közül a jelentősebbeket rendeljük egy-egy égtájhoz. Délkeleten Agni, a tűz istene uralkodik, északon Kuvera a kincstáros, északnyugaton Vayu, a szelek ura, stb. Délnyugaton viszont a félistenek helyett démonikus személyeket találunk, például Putanát, aki egy híresen gonosz boszorkány, és Nairutvát, aki a démonok egyik főnöke.

Az lenne ideális, ha a nagy ablakfelületek például keletiek lennének, semmiképpen sem délnyugatiak. A patak szintén nem kedvező, ha délnyugaton folyik.

Az lenne ideális, ha a nagy ablakfelületek például keletiek lennének, semmiképpen sem délnyugatiak. A patak szintén nem kedvező, ha délnyugaton folyik.

Az a tény, hogy délnyugaton démonok uralkodnak, szintén arra utal, hogy a délnyugattal csínján kell bánnunk. Ha minden rendben van délnyugaton, akkor ezek a démonok nem fognak minket háborgatni, sőt, megadják azt az anyagi segítséget, ami ahhoz kell, hogy az anyagi világban boldoguljunk. Hozzájárulnak tehát ahhoz, hogy megálljuk a helyünket ebben a világban, hogy stabilan álljunk a két lábunkon.

4.) Energiaáramlás: Ha az északról és keletről érkező pozitív energiaáramlást vizsgáljuk, azt látjuk, hogy miután ezek az energiák egyesültek és bejárták a házat, délnyugaton távoznak. A Vaszati egyik energetikai törvénye ki is mondja, hogy a ház délnyugati területének az energiapotenciálja negatív. Itt nem érkeznek pozitív energiák, az északkelet felől ideáramló energiák pedig már nem frissek, elhasználódtak. Ezért mondjuk, hogy a délnyugati terület energiapotenciálja negatív.

Egy másik energetikai törvény viszont azt mondja, hogy az energiapotenciálokon lehet változtatni. A délnyugati negatív energiapotenciált úgy tudjuk megváltoztatni, úgy tudjuk elérni, hogy ez a terület pozitívan hasson ránk, ha súlyos dolgokat teszünk ide: nagy, nehéz bútorokat, a kertben nagy fákat, stb. Az is csökkenti a délnyugat negativitását, ha magasabban van, mint a telek többi része, tehát, ha délnyugat irányában van egy domb, vagy a telek délnyugat felől lejt északkelet felé.

Ha nem lehet a ház (ami a legnagyobb súly egy telken) délnyugaton, akkor legyen ott az

Ha nem lehet a ház (ami a legnagyobb súly egy telken) délnyugaton, akkor legyen ott az „erdő”, mint nálunk. (A telek keletre, és enyhén északra lejt.)

Azt már nem is kell mondanom, hogy ugyanezek a dolgok (súly, domb) az északkelet pozitív energiapotenciálját is gyengíti, holott azt erősíteni kellene. Itt megint megérkeztünk egy tipikus problémához, amivel nagyon gyakran találkozom: ez pedig a délnyugati lejtés. Ha egy telek délnyugati irányba lejt, az legalább olyan súlyos hiba, mint a délnyugati terasz vagy a délnyugati bejárat. És ez sajnos szintén gyakori!

Csak, hogy teljes legyen a kép: a tiszta vízfelületnek is van energiapotenciál erősítő hatása, emiatt van az, hogy délnyugatra tilos kerti tavat, medencét tenni!

Természetesen mindez nem jelenti azt, hogy a délnyugat semmire sem jó. Dehogynem! Nagyon jó délnyugaton aludni! Felnőttek hálószobáját lehet délnyugatra tervezni, gyerekét nem. Ennek az oka, hogy a délnyugaton levő személy az, aki a „főnök” akár a családban, akár egy munkahelyen. Gyerekszobát tehát semmiképp ne tervezzünk délnyugatra, a szülők hálószobája azonban jó helyen lehet ott. Jó még délnyugaton raktározni is, lehet délnyugaton a gadrób, vagy valamilyen egyéb raktár. Ha a nappali van délnyugaton, még az sem gond, de ebben az esetben, főleg nehéz bútorokat válasszunk és főleg a ház délnyugati sarkát súlyozzuk le például egy nagy szekrénnyel vagy egy nagy növénnyel. És semmiképpen ne kapcsolódjon a nappalihoz délynugaton terasz!!! Ha mindenképp akarunk teraszt, akkor az legyen inkább nyugaton, vagy délen, de ezeken az égtájakon is csak akkor, ha a nyugatival szemben van egy keleti terasz is, vagy a délivel szemben egy északi… Csak így lesznek egyensúlyban az energiák.

Mindenképpen kerüljük a délnyugati bejáratot, a délnyugati teraszt, bővítményt, kerti tavat és ne vegyünk olyan telket, ami délnyugati irányba lejt!

Kritikusan fontos, hogy még véletlenül se legyen délnyugaton a bejárat!

Kritikusan fontos, hogy még véletlenül se legyen délnyugaton a bejárat! Ha már ott van, mindenképpen védeni kell yantrákkal!

Az utóbbi időben több vizsgált háznál is előjött a délnyugat problémája és érdekes módon, nem csak Magyarországon! Először egy franciaországi házat vizsgáltam ahol annak ellenére, hogy északkeleti az utca, a ház főbejárata a házat megkerülve, délnyugati irányból, pontosan délnyugaton van, ráadásul egy délnyugati verandán keresztül. (Bővítmény, főbejárat.) Az épület pikantériája, hogy az új tulajdonos, most fog asztrológiailag is a Rahu korszakába lépni. Meg is beszéltük, hogy a Rahu urát Varahát nagyon komolyan kell imádnia. Yantra formájában ott lesz a házban, de ezen felül ajánlott neki minden nap füstölőt is ajánlani és elmondani a mantráját.

A délnyugat korrigálására szolgáló Varaha yantra

A délnyugat korrigálására szolgáló Varaha yantra

Kedves lakáskereső ügyfeleim is több olyan családi házba is belefutottak, amelyek súlyos délnyugati hibával rendelkeznek, (délnyugati főbejárat, terasz, utca, lejtés – minden ami csak kedvezőtlen délnyugaton). Az a jó, amikor ezeket a hibákat még a keresés fázisában el tudjuk csípni!

Az elmúlt hetekben egy osztrák családnak próbáltunk házat tervezni. Sajnos Ausztriában ritka az olyan telek, ami nem lejt semerre. Az ő telkük „természetesen” délnyugat felé lejt. A Vaszati Szövetségben van olyan tanácsadó, aki déli, délnyugati lejtésű telekre nem is vállal tervezést. Azt kell mondanom, hogy teljesen igaza van…

Gyönyörűek az osztrák hegyi falvak, de mielőtt valamelyikbe beleszeretünk, érdemes megnézni, hogy melyik égtájon van a nagy hegy és merre lejt az utca...

Gyönyörűek az osztrák hegyi falvak, de mielőtt valamelyikbe beleszeretünk, érdemes megnézni, hogy melyik égtájon van a nagy hegy és merre lejt az utca…

Nos, én megpróbáltam, de az egész folyamatra rányomta a bélyegét a délnyugati lejtő. Az építész mintha nem is látta volna a Vaszati szerinti alaprajzi javaslatokat, homlokegyenest olyan tervjavaslatokat küldött, ahol délnyugaton volt a terasz, északkeleten a vécé… Volt már hasonló tapasztalatom ott dél felé lejtett a telek… Tehát nem csak az a gond egy ilyen tervezésnél, hogy kemény kompromisszumokat kell kötnünk a tervezés során, hanem az is gond, hogy a tervezés folyamata során nehéz megtalálni a közös hangot. Maga a folyamat is akadályoztatva van a kedvezőtlen telekadottság által.

Ezek a friss tapasztalatok – amelyek mind a délnyugat problémái és az északkelet-délnyugat tengely problémái köré összpontosultak – ismét megerősítették bennem, hogy nincs mese, a délnyugat minőségét rendkívül komolyan kell venni!

Manhertz Edit

Manhertz Edit

Neked ajánlom:

Otthonunk energiakapuja

Az északkelet jelentőségéről nem lehet eleget beszélni. Nagyon sokat írtam már róla és szinte minden témával kapcsolatban előkerül. Miért? Mert az északkelet otthonunk energiakapuja - legalábbis az lenne... A Vaszati egyik legfontosabb - ha nem a legfontosabb -...

Az északkelet döntő hatással lehet az egészségedre

Legutóbb elhatároztuk, hogy ősszel is egészségesek maradunk és megvizsgáltuk az őszi betegségek és a lakásunk közötti kapcsolatokat. Egy - az egészség szempontjából is - nagyon fontos égtáj az északkelet, amelyről már sokat olvashattál korábban. Javaslom, hogy...

Még egy fontos dolog az északkelettel kapcsolatban

Legutóbb részletesen írtam arról, hogyan hat a spirituális északkelet a pénzügyeidre. Ha még nem olvastad volna, mielőtt továbbmész, olvasd el! Azt is tudnod kell, hogy otthonod északkeleti részén uralkodik a Jupiter. E bolygó minősége szintén hozzájárul pénzügyi...

A spirituális északkelet szintén hatással van a pénzügyeinkre!

Az északkelettel kapcsolatban elsősorban azt vizsgáljuk, mennyire vagyunk spirituálisak, hogyan alakul a jövőnk és milyen az egészségügyi állapotunk. Pedig az északkeletnek igenis van köze a pénzügyeinkhez is! Az északkelethez kapcsolhatjuk a tisztaságot és a...

A víz hatása otthonunkra és az életünkre

Mindannyian jól tudjuk, hogy testünk és egészségünk fenntartásához elengedhetetlen a tiszta víz. Hivatalos adatok alapján egy újszülött testének 75 százaléka víz, mely az idő előrehaladtával csökken: gyerekkorban 65 százalék, felnőttkorban férfiak esetében kb. 60...

Mi a gond az északkeleti hálószobával?

Arról már sokat beszéltünk, hogy miért nem jó délkeleten aludni, arról azonban nem, hogy miért nem jó az északkeleti hálószoba. A Vaszati tárcsa pontértékei szerint a délkeleti és az északkeleti hálószoba egyaránt -8 pontos, mely egyértelműen mutatja, hogy valóban nem...

Tényleg fontos az északkelet!

Bizonyára emlékszel, hogy egy hete úgy döntöttünk, sikeres évünk lesz. Ezzel kapcsolatban rögtön felmerült otthonunk északkeleti területe, mint az egyik, sok mindenben döntő fontosságú égtáj. Az a legszerencsésebb, ha az északkeletet valamilyen fontos, tiszta...

A tiszta víz rendkívüli hatása otthonunkra és életünkre

A tiszta víz jelentőségéről nem lehet eleget beszélni. Bár a testünket, otthonunkat és a világot alkotó öt elem közül mindegyikre egyformán szükség van, bármelyik hiánya felborítja az egyensúlyt, mégis úgy látom, hogy a víznek még az öt elem (föld, tűz, víz, levegő,...