A „szerelmes írások” befejező részéhez érkeztünk.
Az eddigiek alapján sejtheted, hogy a maradék – eddig nem tárgyalt – néhány égtájnak is van köze szerelmi életünkhöz. A dél megmutatja, mennyire tartjuk be az erkölcs szabályait a kapcsolatunkban, a nyugat pedig utal a kapcsolat tartósságára.
A dél akkor jó minőségű, ha egy kicsit zártabb, mint az észak, a nyugat pedig akkor, ha egy kicsit zártabb, mint a kelet.
Délen kedvezők a meleg és a föld színek, nyugaton pedig a sötétkék, a földszínek, de akár a pasztell színek is. Mindkét égtájon kedvezőek a nehéz bútorok. Ha túlságosan nyitott a dél, esetleg arra lejt a telek, vagy ott van a tó, előfordulhat, hogy valamelyik fél félrelép. Ha nyugatra került a főbejárat – az ott uralkodó Szaturnusz miatt, aki hajlamos a szétválasztásra – nagyobb az esélye a válásnak. Ha azonban minden rendben van nyugaton, akkor – szintén a Szaturnusznak hála, aki nagyon kitartó – tartós lehet a kapcsolat.
A délnyugat minősége hatással van a családfőre, de befolyással lehet az erkölcsi magatartásra is. Míg az északkelet képviseli a jövőt, délnyugat utal a múltra. Éppen ezért ne tegyük délnyugatra a szerelmünk fényképét.
Egy kedves ismerősöm mesélte, hogy mielőtt megismerte volna a Vaszatit, a frissen megismert, leendő kedvesének a képét tudatosan délnyugatra tette. Mint mondta azért, mert a Feng Shui szerint ott van a szerelem sarok… A várt hatás helyett, több egymás utáni, ígéretesnek ígérkező kapcsolatának lett vége még azelőtt, mielőtt az igazán kialakulhatott volna.
Mindent összevetve: a ház minden egyes négyzetmétere hatással van szerelmi életünkre, csak éppen más-más módon. Egy párját kereső hölgynek ajánlott odafigyelni a kelet minőségére, míg egy párját kereső fiatalembernek otthona északi része lehet fontos. Ez azonban nem jelenti azt, hogy elhanyagolhatjuk otthonunk többi részét.
Amint megvan az igazi, mindent el kell követnünk, hogy meg is tudjuk őt tartani (nyugat, délnyugat, Brahmasztan), hogy a kapcsolat harmonikus legyen és egészséges gyerekek szülessenek (északkelet), hogy érzelmileg és minden szinten megértsük egymást (északnyugat), hogy jelen legyen a romantika (délkelet), és egyik fél se csalja meg a másikat (dél, délnyugat). És persze hosszú távon is fontos, hogy mind a nő mind a férfi boldog és elégedett legyen (észak, kelet).
Ha az elmúlt négy cikkben leírtak alapján és a jelenlegi élethelyzeted alapján úgy tűnik sürgős beavatkozásra van szükség, ne habozz felkeresni tanácsadóinkat! Arra azonban készülj fel, hogy nem lesz elég egy műanyag delfin, vagy egy páros gyertya: bizony drasztikus változtatásokra is szükség lehet!
Te milyen összefüggéseket látsz szerelmi életed és az otthonod Vaszati minősége között?
Kedves Edit!
Pont ezzel kapcsolatban van egy kérdésem, és nagyon aktuális a háztervezés és a lakberendezés nekünk, mert babát várok és házat építünk.
Marcus könyve alapján az északkelettel kapcsolatban lett egy dilemmám, lehet, hogy a tervünkben a szülői háló elég aggasztó helyre került. És közben a ház már áll, most a cserepek felrakása következik. Az én számításaim szerint az északkeleti területen van, éppen az oltárszoba/nappali fölött. Azt gondoltam, ez nem lesz gond, gondoltam jó energiák vannak északkaletről, a női és férfi energiák ott összeadódnak, az oltár is ad védelmet is ad lentről, ráadásul Kurmát, Isten egyik védelmező inkarnációját jádeteknős formájában el is helyeztük alapban a ház az északkeleti sarkában, ami az egész házat szimbolikusan tartja a hátán :). A könyvek viszont azt írják, hogy ez a legkedvezőtlenebb hely fiatal házasok alvóhelyeként és egyáltalán szülői hálóként. A baba is ott fog velünk lakni/aludni, neki viszont tökéletes, Jupiter szereti a gyerekeket, de velünk mi lesz? Ez mennyire lehet problémaforrás, Marcus könyve szerint ez -8 pontos. De lehet,hogy én nem látom a mélyebb összefüggéseket, lehet, hogy nem is olyan vészes.
Mindez a felső szinten van, ez változtat valamit?
Az alsó szinten pedig délnyugaton van egy úgynevezett átrium, ami a ház része, de teljesen fedetlen, de zárt terasz/kert. Ez a másik dolog, ami miatt aggódom. Szerinted elegendő-e, ha a barna és olíva színek, sziklakert, fa teraszpadló és nagyméretű cserepes növények vagy sövény eléggé ellensúlyozza majd a nyitottságát? Vízcsap (kinti) nem lesz itt.
Köszönöm, hogy meghallgattál. Mit tanácsolsz?
Zsuzsi
Kedves Zsuzsi!
A szülők hálószobának a legjobb helye délnyugat. Északkeleten túlságosan frissek az energiák, ez kedvezőtlen hatással lehet az alvásra. Ráadásul az északkelet ura, azaz Jupiter nincs jóban Vénusszal, aki a hálószoba ura – ez további zavarokat kelthet.
Ha már a védikus filozófiánál tartunk, hadd tegyem ezt a Jupiter-Vénusz kapcsolatot érthetőbbé. Jupiter nem más, mint Brihaspati, a félistenek tanítója, vagy guruja. Gyakran egész egyszerűen úgy hívják Jupitert, hogy Guru. Ezzel szempen Vénusz nem más, mint Sukracarya, azaz a démonok tanítója. Brihaspati – azaz Jupiter – a spiritualitást, vallásosságot, magasabb rendű tudást képviseli, míg Sukracarya – azaz Vénusz – az anyagi élvezetek hajszolására tanít. Gondolom, már érthető, miért nem szerencsés, ha ez a két bolygó túl közel van egymáshoz, és miért nem szeretik túlságosan egymást.
Egyszez azt írta nekem valaki, aki valamilyen spirituális hagyomány követője volt, hogy mióta északkeleten van a hálószobája, úgy érzi, mintha „kialudt” volna belőle a spiritualitás… Erre a veszélyre tudatosan fel kell készülni.
Egyébként azt, hogy kinek hol a legjobb aludni, erőteljesen befolyásolja a születési adatokból számolható egyéni égtáj. E számítást minden egyes szaktanácsadás előtt elvégzünk.
Ami pedig a délnyugati átriumot illeti: tényleg nem szerencsés. Védd amennyire csak lehet nagy dézsás növényekkel. Ez valamit enyhít, de nem biztos, hogy elég lesz. Legjobb lenne a vele szemben levő északkeletet megerősíteni egy Meru chakrával, a délnyugatot pedig a Varaha yantrával kellene védeni.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Köszönöm a jótanácsokat! Nagyon hasznosnak érzem őket, mivel mi is komolyan jógázunk, és fontos a lelki élet!
Keresem a 27 napos programot, mert szót ejtettél róla az elsősegély-ajándékban is, de nem találom. Hol van? Vagy még várni kell rá?
És még egy kérdés, a mandalában egy égtáj területe a megrajzolt vonalak közötti terület vagy a volnalhoz közel eső terület a vonal két oldaláról? Mert elbizonytalanodtam, hogy jól határoztam-e meg az égtájakra eső területeket.
Illetve, ha a brahmasztant az eredeti 9 négyzetnek tekintjül, akkor kevés marad a házból, ami az égtájakra esik, és ekkor ha lekicsinyítjük a brahmasztant egy négyzetre, akkor a fennmaradó részek inkább közép vagy inkább az oda eső égtáj részei-e?
Mert nálunk nem mindegy, mert ha az átrium középen van, ott épp jó a nyitottság, esetleg elrontanám, ha elkezdeném nehezjteni , de ha az nyugat v délnyugat akkor nehezíteni kell, és ez a kettő pont ellentétes, ???
Szóval elég csak oda tenni a korrekciókat, ahol egyértelműen már nyugat-délgyugati rész van, vagy a „nagy-brahmasztan”-ba eső részeknél is kezdjem el a „nehéz” dolgok alkalmazását?
Zsuzsi
Kedves Zsuzsi!
A 27 napos programcsomagról hamarosan minden kiderül…
Ha még egyszer megnézed a Vasztupurusha mandala szerkesztéséről szóló leírást, egész pontosan az utolsó képet, akkor a pontvonallal rajzolt „propeller-szeletek” közé eső rész tartozik egy-egy égtájhoz.
Ha már rákérdeztél a 27 napos programra – abban egy ennél sokkal részletes leírás lesz a mandala szerkesztéséről. Az itt közölt leírás annak csak egy kivonata.
Ha nem párzuzamosak a ház falai a főégtájakkal, akkor a ház közepének valóban a középső négyzetet – esetleg annak közvetlen környezetét – tekintjük, az azon kívül eső részt pedig már az adott égtájhoz számítjuk.
Ha a délnyugatot akarod súlyozni, a középső részhez tartozó területet ne súlyozd, de minél inkább távolodsz a középső résztől délnyugati irányba, annál inkább alkalmazhatsz súlyos dolgokat, pl. növényeket, bútorokat.
üdv. Edit
Kedves Edit!
Köszönöm, várom a 27 napos csomagot.
Zsuzsi
Szia, Edit ! Enikő vagyok, nagy érdeklődéssel olvasom hírleveleidet, és a wasati is igazán csigáz, illetve minden ami a lakberendezéssel foglalatoskodik. Na hát, ha még hasznomra is válik, akkor pláne. Én ugy gondolom, hogy a fengsuhi és a vaszati valahogy egymásból ered. Ha netán nem jol tudom kérlek javíts ki. Amire szeretnék kijukadni, és kérdezni , az abszolút eltér a hírlevéltől. Egy kissé csalódottan néztem a bükki Karamell Hotel fotóit, amit szintén a keleti filozófia alapján építettek, ill rendezték be , egy hozzá szakértő hölgy irányításával .Természetesen nem minősítem. Csak sajna nem tetszik, az épület igazán szép, de a belső építészet rideg , öreges, még a doh szag is érződik ( (: , szóval , a keleti irányzat erről szól ? Előre is köszönöm válaszod En
Kedves Enikő!
Eléggé meglepődtem a leveleden. Valamikor hallottam már a Karamell hotelről de még soha nem voltam ott. Csak az interneten tudtam megnézni, hogy is néz ki…
Ha jól tudom a Karamell hotel a Feng Shui elvei alapján készült. Arra viszont nem találtam utalást, hogy már a tervezés is aszerint zajlott-e, vagy csak a belsőépítészet.
Az, hogy kinek milyen stílus tesztik (modern, minimál, vidéki, romantikus, stb.) teljesen ízlés dolga és alapvetően nincs köze a Vaszatihoz és a Feng Shuihoz sem.
Ezek a térrendezési elvek inkább egyfajta irányt mutatnak – és ha megengeded, most a Vaszatinál maradnék, aminek ugyan nincs köze a Karamell hotelhez, de hát én ahhoz értek…
Tehát, a Vaszati megmondja, melyik helyiségnek hol van jó helye, milyen formájú, méretű és arányú épület a kedvező, melyik égtájon legyen sok ablak, melyiken kevesebb, stb. Amikor már a belsőépítészetnél, vagy lakberendezésnél tartunk, odafigyelünk az elemek egyensúlyára, javaslatot teszünk az egyes helyiségek és égtájak színvilágára, de arra már nem, hogy konkrátan milyen stílusban rendezzék be az otthonukat. Egy entreriőr lehet harmonikus minimál, retro vagy romantikus stílusban is, ha berendezésekor tiszteletben tartjuk a természet univerzális törvényeit. (Erről szól a Vaszati.)
Tehát a kérdésedre a válasz: nem, a keleti irányzat nem erről szól. Ha tényleg ridegnek találod, talán nem a Te ízlésednek megfelelő stílust választották. Vannak azonban, akiknek ez kifejezetten tetszik.
Még egyszer mondom, nem jártam a Karamell hotelben és a weboldaluk képei alapján nekem nem jött át sem a ridegség, sem a dohosság. Konkrétan ehhez tehát csak akkor tudnék hozzászólni, ha személyesen megnézném. Sőt, az épület Vaszati minőségét is csak úgy tudnám értékelni, ha ott lennék, vagy legalább látnék egy alaprajzot…
Te voltál ebben a hotelben személyesen is?
üdv. Edit
Én, ahogy most végiggondolom, mindig észak-északkelet-északnyugaton aludtam, és ha nyaralni mentünk, akkor is, ha volt rá lehetőség, az ilyen tájolású szobát választottam, nem tudatosan. Számomra a déli területek valahogy túl „súlyosak”.
Gondolom, a vaszati szerint számított személyes égtáj is kapcsolatban lehet úgy a nyugati, mint a keleti asztrológiával, számomra nem lenne logikus, ha teljesen eltérnének egymástól. A nyugatiban oroszlán vagyok, szűz aszcendenssel, szűz Holddal, a keletiben tűz-Sárkány. Lehet, hogy nekem egy kicsit már sok lenne a tűzből, ha délen-délnyugaton aludnék? De ez csak spekuláció a részemről.
Kedves Kata!
Semmi sem véletlen.
Bár a Vaszati nem ajánlja, hogy északkeleten aludjunk, attól még érezhetjük jól magunkat ott. (Lehet pl. ott a dolgozószobánk.) Lehetséges, hogy az egyéni égtájad alapján inkább az északi égtájakon érzed jól Magad.
Az általános Vaszati elvek szerint egy felnőttnek délnyugaton a legjobb aludni, nagyon jó még a dél és a nyugat is, de a másik két főégtáj, azaz a kelet és az észak is rendben van, főleg abban az esetben, ha a születési horoszkóp alapján számított egyéni égtáj alapján a déli, délnyugati és nyugati „súlyos” égtájak nem valók valakinek.
Azt azért hozzáteszem, hogy délnyugaton egyáltalán nincs jelen a tűz, ott a föld uralkodik, ezért is súlyos és ezért is nagyon jó ott aludni.
Délkeleten pedig – ahol a tűz az úr – senkinek sem ajánljuk, hogy aludjon.
Minden jót,
Edit
Kedves Edit!
Több helyen kerestem erre utalást, de nem találtam, tudnál segíteni?
A hálószobában, az ágy melyik oldalán áldásos feküdnie a férfinek és nőnek?
Köszönettel, Zita
Kedves Zita!
Ezzel kapcsolatos információval még én sem találkoztam.
Védikus szokás szerint általában a hölgy a férfi bal oldalán áll, tehát ha szemből nézzük őket, akkor a hölgy van jobb oldalon. El tudom képzelni, hogy ez kedvező lehet az ágyban fekve is. Tehát, az ágyban fekve tőled jobb oldalon van a férfi. (Mi pont így alszunk.)
De hangsúlyozom, hogy nem találkoztam én sem erre utaló szabállyal.
Sokszor úgy alakul, hogy a hálószoba úgy helyezkedik el a lakásban, hogy két égtáj is jelen van benne. Gyakran maga az ágy is két égtáj határán van. Ilyenkor inkább azt nézzük, hogy az egyéni égtájak szempontjából a férj is és a feleség is neki kedvező égtájon aludjon.
És, hát egész egyszerűen, ki kell próbálni, hogy ki melyik oldalon érzi jobban magát…
Kedves Edit!
Először is szeretnék gratulálni az oldalhoz, nagyon tetszik! 🙂 Visszatérő olvasója vagyok, és mindig tanulok belőle valamit. Jelen pillanatban szerelmi kérdésekben szeretném a tanácsodat kérni. A párommal július végén jöttünk össze, de az utóbbi másfél hónapban drasztikus változásokon megyünk keresztül. Ő 27 éves, én 25. A kommunikáció és a szerelmi életünk olyan jól indult, de mostanra mintha mindent elvágtak volna. Ő különösen túlpörgetett életet él, és én is elkezdtem egy iskolát, mindketten elfoglaltak vagyunk, de ez még nem lenne akkora akadály, viszont teljesen magába zárkózott. Én kitettem már a lakásában rólunk egy képet az észak-keleti területen, és odatoltam egy könyvespolcot. A hálószoba északon fekszik, panaszkodik, hogy rosszul alszik. Majd megpróbálom legalább átforgatni az ágyat. A tájolást és a Vasztupurusha mandalát is elkészítettem, de most csak emlékezetből tudom leírni a tereket, lehet hogy nem annyira pontosak… Ami aggasztó, hogy macska almot tart a Brahmasztanban (már megkértem, hogy tegye át máshova, de még nem valósult meg) és a kazán is ott található, amit mondjuk szerencsére nem használ. Ezen a területen tartófalak is vannak (persze… 🙁 ) Észak-nyugaton fürdőszoba van ablakkal, nyugaton főzőfülke szintén ablakkal, a bejárat dél-nyugati. A dél zárt, kamra található itt, dél-keleten a nappali, nehéz bútorzattal, a keleti oldal nyitott, ablakos. Ha csak segítesz rávilágítani valami égbekiáltó problémára, amit orvosolni lehetne átrendezéssel vagy praktikummal, az nagyon jó lenne. Több sebből vérzik a dolog, ezért is kellene mielőbbi megoldást találni. Én is erősíthetném a lakóteremben a kapcsolatunk tartósságát vagy az Ő boldogságát valamivel? Válaszodat előre is köszönöm, és további jó munkát kívánok az oldal szerkesztéséhez!
Kedves Phoenix!
Köszönöm a leveledet!
Először is, a közös kép északkeleten rendben van. A könyvespolcot nem értem, hogy miért toltad oda. Tudod, az a jó, ha az északkelet minél könnyebb, tehát ha azelőtt nem volt semmi súlyos dolog északkeleten, akkor attól tartok, a könyvespolc nem igazán hiányzott oda.
Önmagában az, hogy északon van a hálószoba, nem feltétlenül okozza azt, hogy rosszul alszik a párod. Ennek több oka lehet, az egyik nyomós ok pl., ha észak felé néz a fejetek alvás közben. Ebben az esetben tényleg próbáld átforgatni az ágyat úgy, hogy az ágy fejrésze kelet, nyugat, vagy dél felé nézzen.
A macskaalmot valóban jó lenne elvinni a Brahmasztánban. Általában a Brahnmasztan problémáit a családfő érzi meg leginkább, de rajta keresztül az egész családjára – vagy a párjára – is hatással van.
A délnyugati bejárat szintén elsősorban a családfőre van kedvezőtlen hatással. Sokat enyhít azonban a helyzetet, hogy a kelet ablakos.
Én mindenképpen tennék a bejárathoz egy Narasimha védelmező yantrát és egy Sri yantrát, és középre egy Mahapurusha yantrát.
És persze próbáld átforgatni az ágyat, valamint vess be minél több vaszatis trükköt az egyes égtájakon. Itt a blogon nagyon sok ilyen ötletet olvashatsz. Ha ez nem lenne elég, ajánlom még a Vaszati 27 napos programját, aminek pl. a két bejárathoz való yantra eleve a része.
Kedves Edit!
Rendszeresen olvasom az írásokat, nagyon tetszik az oldal. Igyekszek alakítani a lakáson. Az lenne a kérdésem, hogy családi fényképeket szeretnék kitenni az egyik falra. Van olyan szabály, hogy a lakás melyik részére nem szerencsés kitenni a fényképeket, Válaszát előre is köszönöm: Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
Ha olyan családi fotókról van szó, ahol elsősorban gyerekek vannak, akkor ezeket legjobb a jövővel kapcsolatban álló égtájakra tenni, pl. északkeletre, keletre vagy északra.
Etlávozott családtagok képei nagyon jó helyen vannak délen, vagy nyugaton. Ha olyan családtagokról van szó, akiket nagyon tisztelsz és szeretnéld, ha hatással lennének az életedre (akár élő, akár már eltávozott személyek), akkor tedd a képeiket délnyugatra.
Az olyan képek, amelyeken nagyon sok családtag van, elők és holtak egyaránt, nem lehet ez alapján az el alapján rendezni. Az ilyen képeket el tudom képzelni északnyugaton, ami általánosságban az emberi kapcsolatok és érzelmek égtája.
Ezeket az égtájakat értelmezheted egy szobán belül is.
üdv. Edit